Porównaj auta

Van osobowy, 7 miejsc, 5,25 m · dwa napędy

Forthing V-Tour.

Van na siedem osób i 593 l bagażu.

Dane sprawdzone: · Źródła

Duży van osobowy o długości 5,25 m: siedem miejsc (2+2+3), fotele „lotnicze” z masażem w drugim rzędzie, elektrycznie otwierane drzwi przesuwne i trzy ekrany 12,3″. Bagażnik ma 593 l przy wszystkich fotelach w użyciu.

Więcej o aucie

Napęd tylko na przód, ładowność wg cennika ok. 450 kg i brak niezależnych testów.

Cena od219 900 zł* Cennik rocznika 2026 z 23.04.2026. Niższe 209 900 zł dotyczy rocznika 2025 (osobna wersja).
Galeria · 4 zdjęcia
Forthing V-TourHEV rocznik 2026 · 219 900 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 23 salonów

01 · Koszty

Forthing V-Tour: dwa napędy, dwa rachunki.

Zakup: HEV 219 900 zł, PHEV 229 900 zł. Rachunek roczny liczymy z cennika: HEV 8,4 l/100 km, PHEV 5,8 l/100 km po rozładowaniu baterii i 21,1 kWh/100 km na prądzie. Ustaw przebieg i udział jazdy na prądzie; HEV nie ma gniazdka.

Masz panele słoneczne?
Własne panele pokryją część ładowania baterii 34,9 kWh. Ładowanie z gniazdka jest wolne, 3,3 kW (10–100% w ok. 11,5 h), więc panele pasują do auta stojącego w domu w ciągu dnia.
Gdzie ładujesz Forthing V-Tour PHEV?
Na prądzie 60% kilometrów — typowy dojazd do pracy i po mieście.
Ceny
Wyposażenie
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla każdego napędu na tym samym poziomie wyposażenia. Wniosek zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Własne panele (fotowoltaika)
Po zaznaczeniu „Mam fotowoltaikę” wskazaną suwakiem część ładowania (domyślnie 60%) liczymy po 0,30 zł/kWh, a resztę po cenie z sieci. 0,30 zł to koszt energii z własnej instalacji wraz z amortyzacją, przyjęty w modelowych wyliczeniach AutoCentrum z 2026 roku (źródło). Udział ustawiasz suwakiem. Jeśli panele traktujesz jako już opłacone, realny koszt 1 kWh z nich jest niższy niż 0,30 zł. Realny efekt zależy od tego, czy auto stoi w domu w ciągu dnia: nadwyżki z paneli sprzedaje się do sieci taniej, niż kupuje się prąd, więc im więcej ładujesz w trakcie słońca, tym lepiej. Nie liczymy kosztu zakupu instalacji ani zmian taryfy.
Zużycie katalogowe (cennik)
Dla HEV cennik podaje 8,4 l/100 km (WLTP), a karta danych importera 6,5 l/100 km. Bierzemy cennik: jego emisja CO2 195 g/km odpowiada ok. 8,4 l/100 km (nasze sprawdzenie), więc jest wewnętrznie spójna. PHEV: cennik podaje 0,8 l/100 km jako wartość ważoną i 5,8 l/100 km po rozładowaniu baterii; prąd liczymy wg cennika: 21,1 kWh/100 km przy pełnej baterii.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Nasz wniosek

Po 5 latach koszty prawie takie same

  • PHEV PHEVnajtaniej
  • HEV HEV+10 526 zł
Dlaczego tak wychodzi?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach wychodzi praktycznie tyle samo: najtaniej PHEV, ale do HEV brakuje tylko 10 526 zł. Dopłata do PHEV zwraca się po około 2,4 roku.

zakup paliwo i prąd

02 · Trasa

Czy dojedziesz bez ładowania?

Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba zatankować albo naładować. HEV ma bak 60 l, PHEV 58 l.

HEV

koszt przejazdu

PHEV

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Zasięg liczymy z baku: HEV 60 l ÷ 8,4 l/100 km ≈ 710 km; PHEV po rozładowaniu baterii 58 l ÷ 5,8 l/100 km ≈ 1 000 km, plus ok. 160 km na prądzie. Karta danych importera podaje 1 000 km łącznie, cennik 1 095 km. Stację planuj po 90% tej wartości.
PHEV na prądzie
Start z pełną baterią: ok. 160 km wg WLTP (cennik: 165 km). Niezależnego pomiaru nie znaleźliśmy, a dwa dokumenty importera różnią się o 5 km. Ładowanie z gniazdka: 3,3 kW (10–100% w ok. 11,5 h).
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Liczymy z danych katalogowych, bo nie mamy zmierzonych wartości z testów. Zimą zasięg na prądzie bywa mniejszy.

03 · HEV czy PHEV

Forthing V-Tour HEV czy PHEV: ile kosztuje różnica.

Oba napędy mają to samo nadwozie, bagażnik i gwarancję. Porównujemy to, co je różni: dopłatę, rachunek za energię i baterię. Dane z cenników z 23.04.2026; tam, gdzie dokumenty importera się różnią, piszemy to wprost.

Porównujemy wersje: HEV rocznik 2026, PHEV rocznik 2026. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.

Cena z cennika

PHEV kosztuje 10 000 zł więcej niż HEV, a wyposażenie jest prawie takie samo: większe felgi, lusterko z kamery i listwy progowe.

Więcej

Filtr powietrza jest w cenniku PHEV, w cenniku HEV go nie ma. Porównujemy oba napędy w roczniku 2026. HEV z rocznika 2025 (209 900 zł) powiększa różnicę do 20 000 zł, ale to starszy rocznik w ograniczonej puli.

Energia na 100 km

HEV: 8,4 l/100 km wg cennika.

Więcej

PHEV liczymy przy 60% jazdy na prądzie, po 1,20 zł za kWh i 5,8 l/100 km po rozładowaniu baterii. Bez ładowania z gniazdka przewaga PHEV znika, a niezależnych pomiarów obu napędów brak.

Energia w roku (15 000 km)

PHEV kosztuje rocznie o 4 105 zł mniej niż HEV, jeśli ładujesz tak, jak założyliśmy.

Więcej

Dla HEV karta danych importera podaje 6,5 l/100 km zamiast 8,4: wtedy różnica to ok. 2 100 zł rocznie.

Zwrot dopłaty do PHEV

Dopłata 10 000 zł zwraca się po ok. 2 latach, jeśli HEV pali tyle, ile podaje cennik.

Więcej

Przy 6,5 l/100 km z karty danych byłoby to ok. 4,7 roku (nasze wyliczenie). Wynik zależy od spornej liczby i od tego, czy naprawdę ładujesz.

04 · Wyposażenie

Forthing V-Tour wyposażenie: jedna wersja na napęd.

Oba napędy mają ten sam komfort w drugim i trzecim rzędzie. PHEV dokłada kilka drobiazgów i większe felgi. Pełna lista 52 pozycji z cenników jest pod przyciskiem „Wszystko”.

rocznik 2026 PHEV +10 000 zł · 2 dodatki

  • + Lusterko z transmisją obrazu
  • + Listwa progowa ze stali

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · „+ kwota” za dopłatą · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · „+ kwota” za dopłatą · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieHEVHEVrocznik 2026PHEVPHEVrocznik 2026
Komfort i miejsce
Oczyszczanie powietrzaPHEV: czujnik PM2.5, jony i filtr AQS. Cennik HEV ich nie wymienia, więc zapytaj salon.?✓
Lusterko z transmisją obrazuTylko PHEV. Pokazuje obraz z kamery, gdy tylne szyby zasłania bagaż.—✓
Bezpieczeństwo
Napinacze i ograniczniki siły pasów (przód i 2. rząd)?✓
Reflektory z opóźnionym wyłączaniem?✓
Wykończenie
FelgiPHEV ma większe felgi i szersze opony; w HEV 18″.18″ (225/55)19″ (245/45)
Listwa progowa ze staliTylko PHEV; w HEV cennik jej nie wymienia.—✓
Takie same w każdej wersji (43)

Komfort i miejsce

  • Fotele „lotnicze” w 2. rzędzie
  • Kanapa 3. rzędu na trzy osoby
  • Drzwi przesuwne z napędem
  • Klimatyzacja automatyczna 1-strefowa z nawiewami na trzy rzędy
  • Fotel kierowcy 10 kierunków z pamięcią, pasażera 8 kierunków
  • Fotele przednie podgrzewane, wentylowane, z masażem
  • Fotele 2. rzędu podgrzewane, wentylowane, z masażem
  • Rozkładane stoliki w oparciach przednich foteli
  • Klapa bagażnika z napędem elektrycznym
  • Dach panoramiczny z roletą, sterowanie zdalne
  • Lusterka elektryczne, podgrzewane, składane, z pamięcią; pochylane przy cofaniu
  • Dostęp bezkluczykowy, przycisk Start/Stop
  • Elektryczny hamulec postojowy z Auto Hold
  • Szyby elektryczne jednym dotknięciem, zdalne zamykanie szyb

Bezpieczeństwo

  • ISOFIX w 2. i 3. rzędzie
  • Kamery 360° (HD)
  • Zestaw naprawczy zamiast koła
  • Poduszki powietrzne: przednie, boczne z przodu, kurtyny dla trzech rzędów
  • ABS z EBD, HBA, ASR, ESP
  • Hamowanie awaryjne (AEB) i ostrzeganie o kolizji czołowej (FCW)
  • Asystent pasa ruchu (LDW/LDP) i asystent zmiany pasa (LCA)
  • Martwe pole (BSD), ostrzeganie przy otwieraniu drzwi (DOW)
  • Ruch poprzeczny z tyłu (RCTA) i ostrzeganie o kolizji z tyłu (RCW)
  • Tempomat adaptacyjny
  • Czujniki parkowania przód i tył
  • Czujniki ciśnienia w oponach (TPMS)
  • Asystent ruszania i zjazdu ze wzniesienia
  • Alarm i immobilizer
  • Czujniki zapięcia pasów na wszystkich miejscach
  • Reflektory LED z automatycznym przełączaniem drogowych (IHC), czujnik zmierzchu
  • Asystent jazdy na wąskiej drodze

Multimedia

  • Trzy ekrany 12,3″
  • CarPlay i Android Auto bezprzewodowo
  • Radio FM/AM z DAB i RDS, Bluetooth
  • Audio 8 głośników
  • Ładowarka indukcyjna do smartfona
  • Porty USB 18 W (deska, podłokietnik, 3. rząd) i USB-C z tyłu konsoli
  • Gniazda 12 V (deska rozdzielcza i bagażnik)

Wykończenie

  • Fotele i kierownica w skórze ekologicznej
  • Podświetlenie ambientowe i oświetlenie LED każdego rzędu
  • Roleta bagażnika

Za dopłatą

Lakier Purple lub White (+5 400 zł) · Jasne wnętrze (ciemne bez dopłaty) (+1 500 zł)

Cennik nie rozstrzyga (2)

Importer nie podał, czy to jest w standardzie, więc niczego tu nie zgadujemy. Zapytaj o to w salonie przed podpisaniem umowy.

  • V2L: zasilanie urządzeń z baterii
  • Pompa ciepła

Cenniki Forthing V-Tour HEV i PHEV obowiązujące od 23.04.2026, s. 3-7. Pozycje, których cennik nie wymienia (V2L, pompa ciepła, hak), oznaczamy jako „nie wiadomo”.

05 · Wnętrze

Forthing V-Tour wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Zdjęcia z cenników importera. HEV i PHEV mają różne grille, więc galeria pokazuje ujęcia wybranego napędu; tyłu HEV i boku importer nie udostępnia.

Fotele „lotnicze” z podnóżkiem, masażem, podgrzewaniem i wentylacją, skóra ekologiczna.

06 · Co wiemy

Forthing V-Tour: co wiemy z dokumentów importera i czego jeszcze nie wiemy.

Niezależnego testu V-Tour w Polsce nie znaleźliśmy, więc wszystko poniżej pochodzi z dokumentów importera. Najpewniejsze jest miejsce: 593 l bagażnika przy siedmiu osobach. Najmniej pewne są zużycie HEV (8,4 albo 6,5 l/100 km) i zasięg PHEV na prądzie. Euro NCAP nie znaleziono.

Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.

Napęd, którego opinie czytasz

HEVHEV

V-Tour HEV: co mówią dokumenty importera

Dobrze

Miejsce dla siedmiu.

Trzy rzędy w układzie 2+2+3 i 593 l bagażnika przy wszystkich fotelach w użyciu.

Więcej · 1 źródło

Po złożeniu 2. i 3. rzędu jest 2 792 l i płaska podłoga 1,8 m².

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026

Dobrze

Komfort z tyłu w standardzie.

Fotele drugiego rzędu mają 10 kierunków regulacji, podnóżek, podgrzewanie, wentylację i masaż, bez dopłaty.

1 źródło

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026

Dobrze

Prosty zakup.

Jedna wersja.

Więcej · 1 źródło

Dopłaty to tylko lakier Purple lub White (5 400 zł) i jasne wnętrze (1 500 zł).

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026

Uwaga

Zużycie jest sporne.

Cennik podaje 8,4 l/100 km (WLTP), karta danych 6,5 l/100 km, a niezależnego pomiaru nie ma.

Więcej · 2 źródła

Poproś o jazdę próbną z pełnym obciążeniem i sprawdź średnie zużycie.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour

Uwaga

Bateria tylko 2 kWh.

To hybryda bez gniazdka: na samym prądzie przejedziesz niewiele, więc zużycie zależy od silnika 1.5T przy masie ok. 2,2 t.

1 źródło

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026

Uwaga

Napęd tylko na przód.

Importer nie podaje wersji 4x4.

Więcej · 1 źródło

Na śliskich podjazdach liczą się opony i kontrola trakcji (ASR w standardzie); prześwit wg cennika to 160 mm.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026

Co to znaczy dla Ciebie

HEV ma sens, gdy chcesz vana bez ładowania i akceptujesz niepewne zużycie.

Więcej

Przed podpisaniem poproś importera o wartość z homologacji i o zapis dotyczący baterii.

PHEVPHEV

V-Tour PHEV: co mówią dokumenty importera

Dobrze

Dojazdy bez silnika spalinowego.

Bateria 34,9 kWh i ok. 160 km WLTP wystarczą na codzienne trasy, jeśli ładujesz w domu.

Więcej · 2 źródła

Importer podaje jazdę na prądzie do 100 km/h.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026, Strona importera: V-Tour PHEV 10.2026

Dobrze

Pięć trybów jazdy.

Cennik wymienia EV, HEV, szeregowy, równoległy i rekuperację.

Więcej · 1 źródło

Zapytaj salon, czy można zachować baterię na dojazd do miasta.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026

Dobrze

Gwarancja baterii 8 lat.

Bateria trakcyjna ma 8 lat lub 160 tys. km, co nastąpi pierwsze (ogólne warunki Forthing).

1 źródło

Źródła: Ogólne Warunki Gwarancji Forthing

Uwaga

Ładowanie z gniazdka jest wolne.

Moc 3,3 kW: ładowanie od 10 do 100% trwa ok. 11,5 h, więc naładujesz auto raz na dobę.

Więcej · 2 źródła

Szybkie ładowanie importer opisuje tylko czasem (30–80% w ok. 30 min), bez mocy.

Źródła: Dane techniczne Forthing V-Tour, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026

Uwaga

Zasięg na prądzie bez pomiaru.

Dokumenty importera podają 160 i 165 km WLTP.

Więcej · 3 źródła

Przy masie ok. 2,5 t zimą i na trasie wynik będzie niższy, ale nikt tego nie zmierzył. Sprawdź to na jeździe próbnej.

Źródła: Strona importera: V-Tour PHEV 10.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026

Uwaga

Dokumenty się różnią.

Moc silnika elektrycznego (150 kW w cenniku, 130 kW w karcie), chemia baterii (NMC i LFP) i zasięg łączny (1 095 i 1 000 km) zależą od dokumentu.

Więcej · 2 źródła

Zapytaj importera, które liczby są aktualne.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour

Co to znaczy dla Ciebie

PHEV opłaca się, gdy masz gniazdko przy aucie na całą noc i jeździsz głównie na dystansach do ok. 100 km dziennie.

Więcej

Bez ładowania płacisz za baterię, której nie używasz.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę

Dobrze

Gwarancja 5 lat.

Pojazd: 5 lat lub 150 tys. km, co nastąpi pierwsze, ale m.in. części układu silnika, przekładnia, elektryka i zawieszenie mają tylko 3 lata lub 100 tys. km.

Więcej · 1 źródło

Perforacja nadwozia: 5 lat, pod warunkiem corocznej kontroli nadwozia na Twój koszt.

Źródła: Ogólne Warunki Gwarancji Forthing

Pokaż pozostałe (2)

Uwaga

Ładowność.

Cennik: dopuszczalna masa całkowita minus masa gotowego do jazdy daje ok. 450 kg w obu napędach (nasze wyliczenie), a wg karty danych ok. 525 kg.

Więcej · 3 źródła

Siedem osób po 75 kg to 525 kg, więc z bagażem możesz przekroczyć limit. Zapytaj salon o ładowność konkretnego egzemplarza.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour

Uwaga

Brak wyniku Euro NCAP.

Nie znaleźliśmy oceny bezpieczeństwa V-Tour.

Więcej · 2 źródła

To nie znaczy, że jej nie ma. Zapytaj salon o dokument; w standardzie jest AEB, monitoring martwego pola i kurtyny dla trzech rzędów.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dokumenty importera, a niezależnych testów jeszcze nie ma. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Moc systemowa.

Cenniki i karty danych podają tylko moce silników, bez sumy.

Więcej · 3 źródła

Strona importera mówi o 204 KM układu HEV, autokatalogi o 245 KM. Liczba 177 KM na stronie to moc silnika elektrycznego, nie układu.

Źródła: Strona importera: V-Tour HEV 10.2026, Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026

Pokaż pozostałe (4)

Nie wiemy

Cena HEV i rocznik 2025.

Rocznik 2026 kosztuje 219 900 zł.

Więcej · 3 źródła

Strona importera pokazuje „od 209 900 zł”: to cena rocznika 2025 po obniżce z 25.08.2026. Nie wiemy, ile takich aut zostało u dealerów, więc zapytaj o dostępność.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour HEV rocznik 2025 08.2026, Strona importera: V-Tour HEV 10.2026

Nie wiemy

Masa i prześwit.

Masa HEV: 2 195 kg w cenniku, 2 120 kg w karcie; PHEV: 2 490 i 2 415 kg.

Więcej · 3 źródła

Prześwit: 160 albo 165 mm.

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026, Dane techniczne Forthing V-Tour

Nie wiemy

Holowanie, V2L, pompa ciepła.

Żaden dokument ich nie wymienia, więc nie zakładaj, że auto je ma.

2 źródła

Źródła: Cennik Forthing V-Tour HEV 04.2026, Cennik Forthing V-Tour PHEV 04.2026

Nie wiemy

Gwarancja baterii HEV.

Ogólne warunki opisują baterię trakcyjną, ale nie mówią, czy dotyczy ona także baterii 2 kWh w HEV.

1 źródło

Źródła: Ogólne Warunki Gwarancji Forthing

Źródła opinii (7), stan na 08.10.2026
Policz koszt każdego napędu w swoim przebiegu

07 · Dla kogo

Jaki napęd Forthing V-Tour wybrać? Dla kogo van, a komu wystarczy SUV.

Wybierasz między hybrydą bez gniazdka a plug-inem za 10 000 zł więcej, w tym samym nadwoziu i z tym samym wyposażeniem. Pod spodem jest ten sam kompromis: dużo miejsca i bagażnika, ale ładowność ok. 450 kg wg cennika i żadnego niezależnego testu.

HEVHEV

Dla rodziny, która chce vana bez ładowania i przyjmie niepewne zużycie

Dostajesz 593 l bagażnika przy siedmiu osobach i fotele „lotnicze” za 219 900 zł, bez gniazdka i bez wyboru wyposażenia.

  • Siedem miejsc i bagażnik 593 / 2 792 l (siedem osób / rzędy złożone)
  • Fotele 2. rzędu z masażem, wentylacją i podnóżkiem w cenie; dopłaty tylko za lakier i jasne wnętrze
  • Zużycie: cennik 8,4 l/100 km, karta danych 6,5 l; testu niezależnego brak, więc sprawdź je na jeździe z pełnym obciążeniem
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Nie pasuje, gdy potrzebujesz pewnego zużycia (cennik 8,4 l, karta 6,5 l), napędu 4x4 albo wozisz siedmiu dorosłych z bagażem.

  • Cena o 10 000 zł niższa niż PHEV i brak potrzeby ładowania
  • Ładowność ok. 450 kg wg cennika (DMC minus masa gotowego do jazdy), karta danych ok. 525 kg: policz pasażerów i bagaż
  • Zapytaj o gwarancję baterii 2 kWh (ogólne warunki jej nie opisują) i o dostępność HEV z rocznika 2025 za 209 900 zł

PHEVPHEV

Dla rodziny z gniazdkiem przy aucie, która jeździ głównie krótkimi trasami

Dostajesz ok. 160 km na prądzie (WLTP) i baterię 34,9 kWh za 229 900 zł, czyli 10 000 zł więcej niż HEV w tym samym nadwoziu.

  • Ok. 160 km na prądzie wg WLTP (cennik: 165 km), jazda EV do 100 km/h
  • Energia w kalkulatorze rocznie o 4 105 zł tańsza niż w HEV, jeśli ładujesz regularnie
  • Ładowanie z gniazdka 3,3 kW: ok. 11,5 h od 10 do 100%; szybkie ładowanie bez podanej mocy (30–80% w ok. 30 min)
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Nie pasuje, gdy nie masz gdzie ładować (3,3 kW, ok. 11,5 h), jeździsz głównie trasą albo liczysz na szybkie ładowanie.

  • Bateria 8 lat / 160 tys. km, w standardzie felgi 19″, filtr powietrza i lusterko z kamerą
  • Masa ok. 2,5 t i niezmierzony zasięg na prądzie: zimą i na trasie licz mniej; po rozładowaniu baterii 5,8 l/100 km wg cennika
  • Dokumenty importera różnią się w mocy silnika elektrycznego, chemii baterii i zasięgu łącznym: zapytaj, które liczby są aktualne

08 · Rywale

V-Tour i rywale: siedem miejsc bez drugiego vana w bazie.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Forthing V-Tour (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Forthing V-Tour, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zForthing V-Tour HEV rocznik 2026 · 219 900 zł (cena z cennika)HEV

Porównaj szczegółowo

09 · Gwarancja i serwis

Gwarancja Forthing V-Tour: 5 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.

Pojazd ma 5 lat gwarancji (do 150 000 km), ale silnik, przekładnia, elektryka i zawieszenie tylko 3 lata (do 100 000 km). Bateria trakcyjna PHEV: 8 lat. To ogólne warunki marki, bez wyodrębnienia V-Tour; nie mówią, czy obejmują baterię 2 kWh w HEV.

Pojazd5 lat lub 150 000 km, co nastąpi pierwsze
5 lat
Bateria trakcyjna8 lat lub 160 000 km; HEV: dokument nie rozstrzyga
8 lat
Perforacja nadwozia5 lat lub 150 000 km; przerdzewienie od środka
5 lat
Silnik, przekładnia, elektryka, zawieszeniem.in. części układu silnika; 3 lata lub 100 000 km
3 lata
Lakier3 lata lub 100 000 km
3 lata

Pojazd

5 lat / 150 000 km

5 lat ogólnie, ale silnik, przekładnia, elektryka i zawieszenie tylko 3 lata lub 100 000 km.

Szczegóły

Gwarancja ogólna na pojazd, co nastąpi pierwsze. Ale m.in. części układu silnika, przekładnia, części elektryczne i zawieszenie mają osobno tylko 3 lata lub 100 000 km (sekcja 3.3a ogólnych warunków). Poproś salon o zapis w dokumencie gwarancyjnym.

Ogólne warunki gwarancji Forthing, sekcja 3.2

Bateria trakcyjna

8 lat / 160 000 km

Dokument mówi o baterii trakcyjnej i nie podaje progu pojemności.

Szczegóły

Dotyczy na pewno PHEV (34,9 kWh); czy obejmuje baterię 2 kWh w HEV, trzeba zapytać importera przed zakupem.

Ogólne warunki gwarancji Forthing, sekcja 3.2

Perforacja

5 lat

Gwarancja na przerdzewienie nadwozia działa pod warunkiem corocznej kontroli nadwozia co 12 miesięcy na Twój koszt i wpisu w książce.

Szczegóły

Bez kontroli możesz ją stracić.

Ogólne warunki gwarancji Forthing, sekcja 3.3

Akumulator 12 V i opony

1 rok

Akumulator 12 V i opony mają rok lub 20 000 km.

Szczegóły

To krótko, więc sprawdź ogumienie i akumulator przy odbiorze.

Ogólne warunki gwarancji Forthing, sekcja 3.3

10 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna Forthing V-Tour: salony blisko Ciebie.

Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 23 salonów Forthing: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 23 salony w 22 miastach.

23 salony Forthing22 miasta

Lista salonów

Salony Forthing: adres, telefon, jazda próbna.

23 salony w 22 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Kraków 2 salony

Baranowo 1 salon

Bogumiłowice 1 salon

Człuchów 1 salon

Gliwice 1 salon

Gorzów Wielkopolski 1 salon

Grudziądz 1 salon

Katowice 1 salon

Kielce 1 salon

Koszalin 1 salon

Lublin 1 salon

Łomianki 1 salon

Łódź 1 salon

Rumia 1 salon

Rzeszów 1 salon

Sosnowiec 1 salon

Tarnowskie Góry 1 salon

Toruń 1 salon

Warszawa 1 salon

Wielogóra 1 salon

Wrocław 1 salon

Zielona Góra 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.

11 · Pytania kupujących

Forthing V-Tour pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Ile bagażu przy siedmiu osobach, ile wolno załadować, HEV czy PHEV, ładowanie 3,3 kW i czego importer nie podaje: odpowiedzi z cenników, z datami.

Ile kosztuje Forthing V-Tour i skąd różnica 219 900 i 209 900 zł?

Rocznik 2026 (cennik z 23.04.2026): HEV 219 900 zł, PHEV 229 900 zł. Importer ma też cennik HEV rocznika 2025 z 25.08.2026: 209 900 zł po obniżce, wcześniej 219 900 zł. To dlatego strona importera pisze „od 209 900 zł”. Aut z 2025 r. jest ograniczona pula: zapytaj salon o dostępność.

Ile osób zmieści V-Tour i ile bagażu przy siedmiu osobach?

Siedem miejsc (2+2+3). Bagażnik ma 593 l przy wszystkich fotelach w użyciu i 2 792 l po złożeniu 2. i 3. rzędu; cennik nie podaje metody pomiaru.

Ile wolno załadować do V-Tour?

Z cennika wychodzi ok. 450 kg: dopuszczalna masa całkowita (2 645 kg w HEV, 2 940 kg w PHEV) minus masa gotowego do jazdy (2 195 i 2 490 kg). Karta danych daje ok. 525 kg; zapytaj salon, czy masa zawiera kierowcę.

HEV czy PHEV: który wybrać?

PHEV kosztuje 10 000 zł więcej i ma baterię 34,9 kWh zamiast 2 kWh. Przy ładowaniu z gniazdka dopłata zwraca się wg kalkulatora w ok. 2 lata, a przy zużyciu HEV z karty danych (6,5 l/100 km) w ok. 4,7 roku. Bez ładowania nie ma sensu.

Ile pali V-Tour HEV?

Cennik podaje 8,4 l/100 km (WLTP), karta danych 6,5 l/100 km. Niezależnego testu nie znaleźliśmy, więc sprawdź zużycie na jeździe próbnej z pełnym obciążeniem.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • HEV rocznik 2025: Cena cennikowa 219 900 zł, rocznik 2025, po obniżce 209 900 zł (−10 000 zł) — warunek: Rocznik 2025, cennik z 25.08.2026 po obniżce (najniższa z 30 dni: 219 900 zł). Ta sama specyfikacja. Potwierdź dostępność w salonie.
  • HEV rocznik 2026: Cena cennikowa 219 900 zł — warunek: Cennik rocznika 2026 z 23.04.2026. Niższe 209 900 zł dotyczy rocznika 2025 (osobna wersja).
  • PHEV rocznik 2026: Cena cennikowa 229 900 zł.

Ceny z cenników Forthing Polska obowiązujących od 23.04.2026. Strona importera pokazuje HEV „od 209 900 zł”: to cena rocznika 2025 z cennika z 25.08.2026 po obniżce (wcześniej 219 900 zł), pokazana jako osobna wersja; rocznik 2026 kosztuje 219 900 zł. Rachunki liczymy z rocznika 2026. Dealerzy mogą mieć własne oferty.

Dokumenty

Pozostałe dokumenty (2)

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o Forthing V-Tour. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 23 salonów