Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Zapowiedź dla Polski · sprzedaż latem 2026 · 7-osobowy MPV PHEVZAPOWIEDŹ na lato 2026 · hybryda plug-in

JAC RF8 PHEV.Duża kabina, eksportowa specyfikacja, brak polskiej ceny.

Czterysta dwadzieścia jeden koni i siedemset czterdzieści pięć niutonometrów w rodzinnym vanie o długości pięciu metrów dwudziestu jeden centymetrów. Bagażnik rozkłada się do dwóch i pół tysiąca litrów. To zdecydowanie najmocniejsza zapowiedź tej marki dla Polski — z zastrzeżeniem, że wszystkie te liczby pochodzą ze specyfikacji eksportowej, a nie z polskiej homologacji. Zobacz wszystkie modele JAC.

Możesz zapisać się na listę oczekujących — damy znać o premierze w Polsce, cenach i pierwszych jazdach próbnych.

Zapowiedź · marka ma 21 salonów
JAC RF8 PHEV — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Czterysta dwadzieścia jeden koni.

StatusCztery pytania
Rozdział 1 z 5
Status · skąd pochodzą te liczby

Mocne parametry, ale z innego rynku.

Ten model ma najbogatszy zestaw danych spośród zapowiedzi marki — i jednocześnie najwięcej powodów, by traktować je ostrożnie.

  • Potwierdzone: zapowiedź na lato 2026Okno czasowe wskazane przez polski oddział producenta, bez podania miesiąca.
  • Ze specyfikacji eksportowej: napęd i wymiaryMoc 421 koni, moment 745 niutonometrów, bateria 27,6 kilowatogodziny, skrzynia 3DHT, nadwozie 5215 milimetrów i bagażnik do 2500 litrów. To dokument przygotowany na rynki zagraniczne, nie polska karta homologacyjna.
  • Nieogłoszone: zasięg elektrycznyZnamy pojemność baterii, ale nie dystans, jaki auto przejedzie na samym prądzie — ani cyklu, w jakim byłby mierzony. To przy hybrydzie plug-in liczba decydująca o codziennym koszcie.
  • Nieogłoszone: cena i liczba miejscBrak kwoty dla polskiego rynku i brak potwierdzenia konfiguracji siedzeń, od której zależy użyteczność auta rodzinnego.
  • Nieogłoszone: gwarancja na baterięWarunki marki obejmują siedem kategorii, ale żadna nie dotyczy baterii trakcyjnej — bo dotąd nie było w gamie auta elektryfikowanego.

Parametry ze specyfikacji eksportowej modelu, status rynkowy z materiałów polskiego oddziału producenta; stan na sierpień 2026. Świadomie nie przeliczamy pojemności baterii na zasięg elektryczny mimo że kusi to przy tak konkretnej liczbie: przy hybrydach plug-in zasięg zależy od masy pojazdu, aerodynamiki i strategii sterowania układem, a przy vanie o masie znacznie wyższej niż SUV te różnice bywają duże. Gdy pojawi się polski cennik, trzy rzeczy warto sprawdzić najpierw: zasięg elektryczny w cyklu WLTP, liczbę miejsc oraz to, czy warunki gwarancji zostały rozszerzone o kategorię dla baterii wysokiego napięcia.

Zanim zaczniesz czekać · cztery pytania

Co warto wiedzieć o najmocniejszym modelu marki.

Auto o parametrach wyraźnie odstających od reszty gamy — tym uważniej warto sprawdzić, skąd te liczby pochodzą.

Czy te parametry dotyczą polskiej wersji?

Nie wiadomo. Znane nam wartości — moc czterystu dwudziestu jeden koni, moment siedmiuset czterdziestu pięciu niutonometrów, bateria dwudziestu siedmiu i sześciu dziesiątych kilowatogodziny — pochodzą ze specyfikacji eksportowej. Polska homologacja może podawać inne, a przy hybrydach plug-in różnice między rynkami dotyczą zwykle właśnie baterii i zasięgu.

Ile przejedzie na prądzie?

Tego nie podano nigdzie. Znamy pojemność baterii, ale nie zasięg elektryczny ani cykl, w jakim miałby być mierzony. Przy pojemności bliskiej dwudziestu ośmiu kilowatogodzinom można spodziewać się wartości rzędu stu kilometrów, ale to nasze oszacowanie na podstawie innych aut tej klasy, a nie deklaracja producenta.

Ile będzie kosztować?

Nie wiadomo. Najdroższy model marki w polskiej sprzedaży to pickup T9 za sto pięćdziesiąt dziewięć tysięcy siedemset siedemdziesiąt siedem złotych brutto. Ten van będzie najprawdopodobniej droższy, ale producent nie podał żadnej kwoty.

Czy to auto siedmioosobowe?

Materiały nie precyzują liczby miejsc dla wersji polskiej. Przy nadwoziu o długości pięciu metrów dwudziestu jeden i rozstawie osi trzech metrów dziesięciu centymetrów można oczekiwać trzech rzędów, ale konfigurację trzeba potwierdzić — od niej zależy też pojemność bagażnika przy komplecie pasażerów.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Nie wykorzystujemy obrazu bez jednoznacznie potwierdzonych praw do ponownej publikacji. Neutralny placeholder zapobiega sytuacji, w której zdjęcie bogatej wersji eksportowej sugerowałoby standard polskiego RF8. Układ siedzeń, wykończenie foteli i detale nadwozia należy sprawdzić w przyszłym lokalnym katalogu.

JAC RF8 PHEV bok
Lewy bok
JAC RF8 PHEV przód
Przód
JAC RF8 PHEV prawy profil
Prawy profil
JAC RF8 PHEV tył
Tył
JAC RF8 PHEV lewy profil
Lewy profil
Stan wiedzy · sierpień 2026

Co podaje specyfikacja eksportowa.

Wartości ze specyfikacji przygotowanej na rynki zagraniczne. Traktuj je jako obraz modelu, nie jako polską kartę techniczną.

Specyfikacja eksportowaMoc układu 421 KM i 745 NmNapęd hybrydowy plug-in oparty na silniku 1.5 turbo, ze skrzynią oznaczoną jako 3DHT i napędem na przednią oś.
Specyfikacja eksportowaBateria 27,6 kWhPojemność w klasie typowej dla hybryd plug-in tej wielkości. Zasięgu elektrycznego materiały nie podają.
Specyfikacja eksportowaBagażnik 700 litrów, do 2500 po złożeniuNajwiększa przestrzeń ładunkowa w całej gamie marki, wyraźnie powyżej siedmiomiejscowego SUV-a JS8 Pro.
Specyfikacja eksportowaNadwozie 5215 × 1895 × 1830 mmRozstaw osi trzy metry dziesięć centymetrów. To wymiary dużego vana rodzinnego, nie SUV-a.
Potwierdzone dla PolskiZapowiedź na lato 2026Okno czasowe podane przez polski oddział producenta, bez wskazania miesiąca.
NieogłoszoneCena, zasięg EV, liczba miejscTrzy rzeczy, które przy aucie rodzinnym decydują o zakupie — i których w materiałach dla Polski nie ma.
Wyposażenie

Polskiej listy wyposażenia jeszcze nie opublikowano.

Znane parametry pochodzą ze specyfikacji eksportowej i dotyczą napędu oraz wymiarów. Wykazu wyposażenia dla polskiej wersji nie ma, więc go nie tworzymy.

Format auta potwierdzony w dossier3 poz.
  • Siedem miejsc w układzie 2+2+3.
  • Nadwozie MPV o długości 5215 mm i rozstawie osi 3100 mm.
  • Bagażnik opisany wartością 700 l oraz maksymalnie 2500 l w danych referencyjnych.
Referencja eksportowa PHEV3 poz.
  • System 1.5 TGDI PHEV z przekładnią 3DHT i napędem FWD.
  • 310 kW / 421 KM oraz 745 Nm.
  • Bateria 27,6 kWh; dane zasięgowe PDF są w cyklu CLTC.
Elementy wymagające polskiego potwierdzenia3 poz.
  • Cena, dokładny miesiąc rozpoczęcia sprzedaży i nazwy wersji.
  • WLTP, ładowanie, zużycie oraz lokalna homologacja.
  • Wyposażenie siedzeń, gwarancja, serwis i zakres standardu.

Dwa i pół tysiąca litrów.

Stan wiedzyDane techniczne
Rozdział 2 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
Napędhybryda plug-in · przednie koła
Moc układu421 KM / 745 Nm (specyfikacja eksportowa)
Silnik spalinowy1.5 turbo
Skrzynia3DHT
Osiągi0–100 km/h w 7,5 s (specyfikacja eksportowa)
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria27,6 kWh · zasięg elektryczny nieopublikowany
Wymiary i praktyczność
NadwozieMPV · 5215 × 1895 × 1830 mm · rozstaw osi 3100 mm
Bagażnik700 l · 2500 l po złożeniu
Cena i status w Polsce
Cena i liczba miejsc w Polscenieogłoszone

Bilans i co kupić zamiast.

WerdyktAlternatywy
Rozdział 3 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 3

Kabina podporządkowana pasażerom
Konfiguracja 2+2+3 daje jasny obraz zastosowania: przewóz rodziny, gości lub klientów z wygodniejszym drugim rzędem. To bardziej konkretna przewaga niż ogólne określenie „duży MPV”.
Mocny układ referencyjny
Eksportowa broszura podaje 310 kW i 745 Nm. Oznaczenie źródła pozwala analizować potencjał auta bez udawania, że liczby zostały już zatwierdzone w polskim cenniku.
Znane wymiary zewnętrzne
Długość 5215 mm, szerokość 1895 mm i rozstaw osi 3100 mm pomagają ocenić garaż oraz manewrowanie. Jest to ważne przy aucie zaprojektowanym dla siedmiu osób.

Do sprawdzenia 3

CLTC nie odpowiada WLTP
Zasięg z globalnego PDF nie może być używany jako europejska deklaracja. Dopóki nie pojawi się dokument WLTP, porównanie podróży elektrycznej i zużycia paliwa z modelami dostępnymi w Polsce byłoby mylące.
Sezon sprzedaży bez miesiąca i ceny
Oficjalny komunikat wskazuje lato 2026, ale nie dokładny miesiąc, kwotę ani datę pierwszych wydań. Nie da się jeszcze wyliczyć finansowania lub zagwarantować odbioru względem innych dużych MPV.
Eksportowy standard może się zmienić
Moc, bateria, systemy kabiny i wyposażenie z globalnej broszury wymagają potwierdzenia dla finalnego auta PL. W szczególności nie należy traktować fotografii i tabeli eksportowej jako wiążącej listy standardu.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

RF8 warto obserwować, gdy priorytetem jest siedem miejsc w układzie 2+2+3 i możliwość jazdy zelektryfikowanym MPV, a termin zakupu jest elastyczny. Rodzina lub firma przewozowa powinna zaczekać na polską demonstrację przestrzeni przy wszystkich siedzeniach, dane WLTP i szczegółowe warunki gwarancji układu PHEV.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Nie jest jeszcze gotową propozycją dla osoby, która musi porównać koszt kilometra, ratę lub odbiór w konkretnym terminie. Kupujący nie powinien także opierać wyboru na liczbach CLTC ani zakładać, że eksportowe wyposażenie foteli będzie standardem. Bez polskiej oferty ryzyko konfiguracji jest zbyt duże.

Zamiast czekać · duże auta rodzinne w sprzedaży

Jak wypada dostępne dziś.

ModelCena odNapędMocDługość
JAC RF8 PHEV
ten model · punkt odniesienia
nieogłoszonahybryda plug-in421 KM*5215 mm*
hybrydowy van osobowy · oferta w PL
Ten sam rodzaj napędu i niemal identyczna długość nadwozia, z opublikowaną ceną i pełną polską specyfikacją. Wyraźnie słabszy, ale dostępny od ręki.
229 900 złhybryda plug-in204 KM5230 mm
hybrydowy van osobowy · zapowiedź dla PL
Podobna klasa i podobny etap: cena opublikowana, ale sprzedaż jeszcze nieotwarta. Mocniejszy o czternaście koni według dostępnych specyfikacji.
394 700 złhybryda plug-in407 KM5250 mm
elektryczny van osobowy · oferta w PL
W pełni elektryczny i o metr dłuższy… właściwie o sto jeden milimetrów. Ma polski cennik, sieć sześciu salonów i pełną tabelę wariantów — czyli wszystko to, czego przy tym modelu jeszcze nie ma.
324 900 złelektryczny320 KM5316 mm
Gwiazdki przy naszych wartościach oznaczają dane ze specyfikacji eksportowej, a nie z polskiej homologacji. Kolumny ceny nie wypełniamy, bo producent nie podał żadnej kwoty dla polskiego rynku.Porównaj szczegółowo

Siedem kategorii bez baterii.

Gwarancja
Rozdział 4 z 5
Gwarancja · warunki obowiązujące w gamie

Siedem kategorii, żadnej dla baterii trakcyjnej.

Marka rozpisuje ochronę szczegółowo, ale jej warunki powstały dla aut spalinowych. Przy hybrydzie plug-in brakuje w nich pozycji najważniejszej.

Pojazd5 lat / 150 000 kmw gamie osobowejOkres podawany dla modeli osobowych i użytkowych marki sprzedawanych w Polsce.
Perforacja nadwozia10 latwarunek: coroczny przeglądUzależniona od corocznego przeglądu nadwozia odnotowanego w książce serwisowej.
Zawieszenie, kierownica, napęd, wydech3 lata / 60 000 kmNajniższy limit przebiegu spośród siedmiu kategorii, na jakie marka rozpisuje ochronę.
Powłoka lakierowa3 lata / 100 000 kmKategoria niezależna od ochrony przed perforacją.
Bateria wysokiego napięciabrak kategoriiluka do uzupełnieniaŻadna z siedmiu kategorii, na jakie marka dzieli gwarancję, nie obejmuje baterii trakcyjnej — bo dotąd w polskiej ofercie nie było auta elektryfikowanego. Przy aucie z baterią bliską dwudziestu ośmiu kilowatogodzinom to najdroższy pojedynczy podzespół i pierwsza rzecz do ustalenia po publikacji cennika.

Dwadzieścia jeden salonów w Polsce.

SiećKontakt
Rozdział 5 z 5
3
źródła
0
konflikty
07.2026
przegląd
Źródła danych i daty weryfikacji
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Jaki status ma JAC RF8 PHEV w Polsce?
JAC Polska zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży RF8 PHEV latem 2026 roku. Karta nadal ma status zapowiedzi, ponieważ nie ma dokładnego miesiąca, ceny ani potwierdzenia aktywnych zamówień. Nie zakładamy też, że wariant eksportowy będzie sprzedawany bez zmian.
Ile miejsc oferuje RF8?
Dossier potwierdza siedem miejsc w układzie 2+2+3: dwa fotele z przodu, dwa osobne w drugim rzędzie i trzy miejsca w trzecim. Dokładna przestrzeń bagażowa przy komplecie pasażerów oraz wyposażenie poszczególnych foteli czekają na lokalną dokumentację.
Jaką moc ma JAC RF8 PHEV?
Eksportowa specyfikacja wskazuje 310 kW, czyli 421 KM, oraz 745 Nm systemowo. Dane te są referencją globalną, nie zatwierdzoną kartą wersji PL. Polski cennik powinien potwierdzić napęd 1.5 TGDI, przekładnię 3DHT i ostateczne oprogramowanie systemu.
Czy zasięg CLTC z broszury można porównać z WLTP?
Nie należy przedstawiać tych wartości jako równoważnych. CLTC i WLTP mają odmienny przebieg testu, dlatego globalne liczby nie trafiają do pola europejskiego zasięgu. Do porównania z ofertą w Polsce potrzebna jest homologacyjna wartość WLTP dla konkretnej baterii.
Jaka jest przewidywana cena RF8 w Polsce?
Nie ma opublikowanej ceny i dossier nie zatwierdza prognozy redakcyjnej. Zagraniczna kwota nie definiuje polskiego podatku, wyposażenia ani gwarancji. Rzetelna wycena powinna pojawić się razem z nazwą wersji i informacją, czy cena obejmuje wszystkie elementy układu PHEV.
Co sprawdzić w siedmiomiejscowym RF8 przed zakupem?
Warto osobiście sprawdzić dostęp do trzeciego rzędu, miejsce na nogi, bagaż przy siedmiu pasażerach i mocowania fotelików. Dokumenty powinny dodatkowo potwierdzić WLTP, ładowanie, gwarancję baterii, dopuszczalne masy, serwis oraz termin dostawy polskiej konfiguracji.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o RF8 PHEV? Zapytaj o zasięg elektryczny.

Znamy pojemność baterii, ale nie dystans na prądzie — a to on decyduje o codziennym koszcie przy hybrydzie z wtyczką.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: JAC RF8 PHEV

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt
—Zapowiedź na lato 2026 · 421 KM · cena nieogłoszona