Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Oficjalna sprzedaż w Polsce · szeregowy Hybrid EV · cennik z 1 października 2026SUV z generatorem · napęd szeregowy

Leapmotor B10 Hybrid EV.86 km na prądzie, 900 km łącznie.

To samo nadwozie co elektryczny B10, ale pod podłogą mniejsza bateria, a pod maską generator benzynowy. Koła napędza wyłącznie silnik elektryczny; jednostka spalinowa produkuje prąd i nigdy nie łączy się z napędem. Osiemdziesiąt sześć kilometrów przejedziesz bez tankowania, a łącznie — dziewięćset. Wobec wersji czysto elektrycznej jest o dwa tysiące złotych tańszy w cenniku wyprzedażowym z 1 października 2026. Zobacz wszystkie modele Leapmotor.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Do obejrzenia w 24 punktach
Leapmotor B10 Hybrid EV — ujęcie okładkoweUjęcie okładkowe

Dwa tysiące dzielą dwa różne auta.

Cztery pytaniaCenaElektryk czy generator
Rozdział 1 z 5
Zanim kupisz · elektryk z generatorem

Cztery pytania o napęd szeregowy.

Ten układ bywa mylony z hybrydą plug-in, a działa inaczej i inaczej się go użytkuje.

Czym to się różni od hybrydy plug-in?

Tym, że silnik benzynowy nie ma żadnego połączenia mechanicznego z kołami — pracuje wyłącznie jako generator prądu. W hybrydzie plug-in jednostka spalinowa przy wyższych prędkościach napędza koła bezpośrednio. Tutaj auto zawsze jedzie na prądzie, niezależnie od tego, skąd ten prąd pochodzi.

Dwa tysiące różnicy — brać elektryka czy tę wersję?

Zależy wyłącznie od tego, czy masz gdzie ładować. Z własnym gniazdem elektryk daje czterokrotnie dłuższy zasięg na prądzie i niższe koszty. Bez ładowarki w domu ta wersja jest jedynym rozsądnym wyborem z tej dwójki. Zestawiamy oba auta punkt po punkcie w osobnej sekcji.

Ile spala, gdy bateria się wyczerpie?

Cennik nie podaje zużycia paliwa dla tej odmiany, co jest istotnym brakiem — przy zasięgu elektrycznym osiemdziesięciu sześciu kilometrów silnik będzie pracował w każdej dłuższej trasie. Zasięg łączny dziewięciuset kilometrów przy zbiorniku pięćdziesięciu litrów sugeruje około sześciu litrów na sto kilometrów, ale to nasze wyliczenie, nie deklaracja producenta.

Czy gwarancja jest taka sama jak w elektryku?

Tak: cztery lata na pojazd i osiem lat na akumulator trakcyjny, identycznie jak w wersji elektrycznej. Program ośmioletniej gwarancji Stellantisa nie obejmuje żadnego z nich.

Cena · cennik z 1 października 2026

Cena, którą dwa tysiące poniżej elektryka.

Ta odmiana kosztuje o dwa tysiące złotych mniej niż wersja czysto elektryczna tego samego auta (w cenniku wyprzedażowym z 1 października 2026). To różnica na tyle mała, że przestaje być kwestią budżetu, a staje się pytaniem o sposób użytkowania — i właśnie temu poświęcamy osobną sekcję.

od 111 900 zł

wersja Life w cenie wyprzedażowej, cennik z 1 października 2026

Cennik podstawowy podaje dla tej wersji 121 900 zł

Bogatsza wersja Design kosztuje w cenniku wyprzedażowym 117 900 zł, a w cenniku podstawowym 127 900 zł. Elektryczny B10 EV PRO to w cenniku wyprzedażowym 113 900 zł.

Czym ta odmiana różni się od elektryka
900 kmNiezależność od ładowarekPo wyczerpaniu baterii auto tankuje benzynę i jedzie dalej. Elektryczny B10 wymaga w tym momencie postoju przy ładowarce.
86 kmKrótszy zasięg elektrycznyZamiast 361 kilometrów w wersji elektrycznej. Bateria ma 18,8 kilowatogodziny zamiast 57,2.
7,5 sSzybsze przyspieszenieO pół sekundy lepiej niż w elektryku, mimo mniejszej baterii — mniejsza masa robi tu różnicę.
46 kWWolniejsze ładowanieTrzykrotnie niższa moc niż w wersji elektrycznej. Przy małej baterii nie jest to jednak problem: chodzi o uzupełnienie dwudziestu kilowatogodzin, nie sześćdziesięciu.
Dwa tysiące różnicy · dwa różne auta

Elektryk czy wersja z generatorem?

Ten sam model, to samo nadwozie, ta sama gwarancja i różnica dwóch tysięcy złotych w cenie — na korzyść wersji z generatorem. Pod maską natomiast dwa zupełnie różne pomysły na to, jak auto ma jeździć. Zestawiamy je, bo przy tak małej różnicy cenowej wybór opiera się wyłącznie na sposobie użytkowania.

B10 EV

Wersja elektryczna

361 km na prądzie

Bateria 57,2 kilowatogodziny, ładowanie mocą stu czterdziestu kilowatów, bagażnik 455 litrów. Wybór dla kogoś, kto ma gdzie ładować: koszt przejechanego kilometra jest wtedy najniższy, a auto nie wozi ze sobą silnika, zbiornika ani paliwa. Cena wyprzedażowa 113 900 zł.

B10 Hybrid EV

Wersja z generatorem

900 km łącznie

Bateria 18,8 kilowatogodziny, zbiornik pięćdziesięciu litrów, bagażnik 330 litrów. Wybór dla kogoś, kto nie ma własnego gniazda albo regularnie jeździ w trasy dłuższe niż trzysta kilometrów. Przyspiesza o pół sekundy szybciej, ale wozi o sto dwadzieścia pięć litrów bagażu mniej. Cena wyprzedażowa 111 900 zł.

Wszystkie wartości z cennika Leapmotora obowiązującego od 1 października 2026, w którym obie odmiany występują obok siebie. Praktyczna wskazówka przy tak małej różnicy w cenie: rozstrzyga dostęp do ładowania, nie budżet. Z własnym gniazdem w garażu wersja elektryczna daje czterokrotnie dłuższy przebieg bez tankowania i tańszy kilometr. Bez takiego dostępu elektryk oznacza uzależnienie od ładowarek publicznych, gdzie kilowatogodzina kosztuje wielokrotnie więcej niż w domu — i wtedy odmiana z generatorem wygrywa mimo krótszego zasięgu elektrycznego. Trzeci scenariusz, w którym generator ma przewagę: mieszkanie w bloku bez możliwości instalacji ładowarki, przy jednoczesnym dostępie do ładowania w pracy.

Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

Dla B10 Hybrid EV nie tworzymy galerii z obrazów wyjętych z cennika ani ze strony dealera. Materiały potwierdzają parametry, lecz nie zawierają jednoznacznej licencji na ich ponowną publikację. Neutralna prezentacja jasno oddziela dane od praw do fotografii.

Leapmotor B10 Hybrid EV bok
Lewy bok
Leapmotor B10 Hybrid EV przód
Przód
Leapmotor B10 Hybrid EV prawy profil
Prawy profil
Leapmotor B10 Hybrid EV tył
Tył
Leapmotor B10 Hybrid EV lewy profil
Lewy profil
Na pokładzie · wersja Life

Co jest w cenie tańszej wersji.

Wyposażenie odpowiada wersji elektrycznej — różnice dotyczą wyłącznie układu napędowego.

Napęd218 KM wyłącznie z prąduSilnik elektryczny na tylnej osi, moment 240 Nm. Generator benzynowy 1.5 nie ma połączenia z kołami.
Bateria18,8 kWhOsiemdziesiąt sześć kilometrów jazdy elektrycznej — wystarcza na typowy tydzień dojazdów, jeśli auto ładuje się w domu.
Zbiornik50 litrów benzynyRazem z baterią daje dziewięćset kilometrów zasięgu łącznego według producenta.
ŁadowanieDo 46 kW prądem stałymZnacznie mniej niż w wersji elektrycznej, ale przy baterii trzykrotnie mniejszej czas uzupełnienia pozostaje porównywalny.
Bagażnik330 litrów, 1600 po złożeniuO sto dwadzieścia pięć litrów mniej niż w elektrycznym B10 — zbiornik paliwa i generator zajmują swoje miejsce.
EkranWyświetlacz 14,6 calaTen sam co w pozostałych modelach marki poza T03.
Pełna lista z cennika

Wyposażenie seryjne odmiany z generatorem.

Wykaz z cennika obowiązującego od 1 października 2026 dla tej wersji napędowej.

Układ napędowy bez marketingowych skrótów3 poz.
  • Silnik trakcyjny: 160 kW/218 KM, 240 Nm, napęd na tylne koła.
  • Generator: benzynowy 1.5, 65 kW/88 KM; jego mocy nie sumuje się z mocą trakcyjną.
  • Akumulator LFP 18,8 kWh: 86 km elektrycznego WLTP; cały układ: 900 km łącznego WLTP.
Punkty do wpisania w ofertę3 poz.
  • Wersja Life albo Design, cena brutto po promocji oraz wskazana cena podstawowa.
  • Termin odbioru konkretnego egzemplarza i lista wyposażenia właściwa dla produkcji 2026.
  • Warunki gwarancji pojazdu i baterii oraz adres serwisu obsługującego układ Hybrid EV.
Pochodzenie informacji3 poz.
  • Start sprzedaży: oficjalny polski newsroom Leapmotor z 12 lutego 2026.
  • Ceny: cennik Leapmotor B10 ważny od 1 października 2026; technika: polski cennik z 1 czerwca 2026 zachowany lokalnie jako cennik-pl.pdf i zgodna z cennikiem z 1 października 2026.
  • Fotografie: niepobrane, ponieważ źródła nie udzielają wyraźnej licencji redystrybucyjnej.

Osiemdziesiąt sześć kilometrów i dziewięćset.

Dane techniczneZasięg
Rozdział 2 z 5
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
Układszeregowy · generator benzynowy nie napędza kół
Silnik elektryczny218 KM / 240 Nm · napęd na tył
0–100 km/h7,5 s
Prędkość maksymalna170 km/h
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria18,8 kWh
Zasięg elektryczny86 km
Zasięg łączny900 km
ŁadowanieDC 46 kW · AC 6,6 kW
Paliwo i emisja
Zbiornik paliwa50 l
Wymiary i praktyczność
Długość / rozstaw osi4530 mm / 2735 mm
Bagażnik330 l · 1600 l po złożeniu kanapy
Masa własna1760 kg
Zasięg łączny · bateria plus zbiornik

Dziewięćset kilometrów bez postoju.

Spalanie WLTP (mieszane)

86 km na samym prądzie

Zamiast zużycia paliwa podajemy tu zasięg elektryczny, bo cennik tej odmiany nie zawiera wartości spalania w żadnym wariancie. To realna luka: przy osiemdziesięciu sześciu kilometrach na baterii generator włączy się w każdej dłuższej trasie i to on będzie decydował o koszcie przejazdu.

Zasięg na baku · zbiornik 50 l

~900 km

Zasięg łączny deklarowany przez producenta. Odejmując osiemdziesiąt sześć kilometrów z baterii, na benzynę przypada około osiemset piętnaście kilometrów z pięćdziesięciu litrów — co dawałoby mniej więcej sześć litrów na sto kilometrów. To wyliczenie własne z dwóch liczb podanych przez producenta, nie deklaracja z homologacji; traktuj je jako rząd wielkości, nie jako wartość wiążącą.

Bilans i trzej rywale.

WerdyktRywale
Rozdział 3 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 3

Status sprzedaży potwierdzony przez markę
Leapmotor Polska podał datę rozpoczęcia zamówień, a aktualny cennik ma konkretną datę obowiązywania. B10 Hybrid EV nie wymaga prognozowania ceny ani terminu wejścia na rynek.
Czytelny podział energii
Dokument osobno podaje 86 km WLTP w trybie elektrycznym oraz 900 km zasięgu łącznego. Pozwala to oszacować, czy zwykły dzień można przejechać bez uruchamiania generatora.
Praktyczne wymiary średniego SUV-a
Nadwozie ma 4530 mm długości i rozstaw osi 2735 mm. Bagażnik mieści 330 l według VDA, a po złożeniu siedzeń producent deklaruje 1600 l, co warto zweryfikować na własnym zestawie bagaży.

Do sprawdzenia 3

900 km łatwo odczytać błędnie
To wynik całkowity dla układu range extender, a nie dystans pokonywany z baterii. Jazda bez paliwa ma osobną wartość 86 km WLTP i powinna być eksponowana przy każdej prezentacji tego auta.
Ładowanie AC jest ograniczone do 6,6 kW
Samochód nie wykorzysta pełnych 11 kW z typowego trójfazowego wallboxa. Cennik podaje natomiast DC 46 kW i około 15 minut od 30 do 80 procent, co dotyczy stosunkowo małego pakietu trakcyjnego.
Cena wyprzedażowa różni się od podstawowej
Kwoty 111 900 i 117 900 zł są niższe od cen podstawowych zapisanych w tym samym dokumencie. Umowa powinna wskazywać finalną cenę brutto, wyposażenie, termin wydania i warunki obowiązywania rabatu.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

B10 Hybrid EV ma sens dla osoby, która większość dni zamyka w około 86 km, może ładować samochód w domu lub pracy, a kilka razy w miesiącu jedzie dalej i nie chce planować postojów jak w pełnym EV. Tylny napęd, 218 KM i 7,5 s do 100 km/h zapewniają osiągi opisane w polskim cenniku, bez potrzeby doliczania mocy generatora.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

To nie jest samochód dla kupującego oczekującego 900 km bezemisyjnej jazdy z jednego ładowania. Nie jest też optymalny dla użytkownika, który nie zamierza podłączać auta, bo wtedy bateria i zewnętrzne ładowanie nie realizują głównej przewagi szeregowej hybrydy. Osoba wymagająca promocji gwarantowanej bezterminowo powinna oprzeć się na nowej ofercie pisemnej, nie na samym cenniku z 1 października 2026.

Na tle rywali · auta z generatorem i plug-iny

Jak wypada wśród aut łączących baterię z bakiem.

ModelCena odZasięg EVZasięg łącznyBateria
Leapmotor B10 Hybrid EV
ten model · punkt odniesienia
111 900 zł86 km900 km18,8 kWh
większy SUV z generatorem · ta sama marka
Dwadzieścia jeden tysięcy trzysta złotych drożej, ale z baterią półtora raza większą i zasięgiem elektrycznym dłuższym o pięćdziesiąt dziewięć kilometrów. Auto o klasę większe.
133 200 zł145 km974 km28,4 kWh
SUV plug-in · oferta w PL
Dwadzieścia jeden tysięcy drożej, z baterią prawie tej samej wielkości i zasięgiem elektrycznym dłuższym o cztery kilometry. Różnica w konstrukcji: tam silnik benzynowy potrafi napędzać koła bezpośrednio, co na autostradzie bywa oszczędniejsze.
132 900 zł90 km1200 km18,3 kWh
sedan plug-in · oferta w PL
Trzy tysiące siedemdziesiąt złotych drożej w promocji gotówkowej na rocznik 2026 (katalogowo 129 900 zł), z zasięgiem elektrycznym dłuższym o czternaście kilometrów. Sedan zamiast SUV-a i gwarancja producenta o dwa lata dłuższa.
114 970 zł100 km1050 km18,3 kWh
Nasza kwota pochodzi z cennika wyprzedażowego; podstawowy podaje 121 900 zł. Zestawiamy z autami, które łączą baterię ze zbiornikiem paliwa, choć robią to na dwa różne sposoby — u nas silnik nigdy nie napędza kół.Porównaj szczegółowo

Cztery lata i osiem na baterię.

GwarancjaBraki
Rozdział 4 z 5
Gwarancja · warunki z cennika

Identyczna jak w wersji elektrycznej.

Wybór odmiany napędowej nie zmienia tu warunków ochrony — a to nie jest oczywiste, bo niektóre marki różnicują gwarancję w zależności od napędu.

Pojazd4 lata / 100 tys. kmjak w elektrykuTen sam okres w obu odmianach napędowych tego modelu.
Akumulator trakcyjny8 lat / 160 tys. kmmimo mniejszej bateriiProducent nie skraca ochrony ogniw dlatego, że jest ich tu trzykrotnie mniej niż w elektryku. Progu utraty pojemności nadal nie podaje.
Program specjalny Stellantisnie dotyczy tej markiod 07.2026Ośmioletnia gwarancja, którą koncern ogłosił w lipcu 2026 dla marek oferowanych w Polsce, w komunikacie prasowym pomija Leapmotora osobnym zdaniem. Ten sam salon, ta sama obsługa finansowa, inna ochrona.
Assistance 24h4 latacała EuropaPrzez cały okres gwarancji podstawowej pojazdu.
Generator benzynowybrak osobnych danychlukaCennik nie mówi, czy jednostka spalinowa podlega gwarancji pojazdu, czy ma własny okres. Przy układzie, w którym pracuje ona inaczej niż klasyczny silnik, warto o to zapytać.
Druga strona · czego brakuje w cenniku

Trzy braki istotne akurat tutaj.

Przy odmianie z generatorem lista niewiadomych jest inna niż przy elektryku.

  • Zużycie paliwaCennik nie podaje go w żadnej formie — ani wartości ważonej, ani przy rozładowanej baterii. To brak najbardziej odczuwalny, bo bez tej liczby nie da się porównać kosztu jazdy z jakimkolwiek innym autem.
  • Harmonogram obsługi generatoraSilnik spalinowy pracujący jako generator ma inny profil obciążenia niż napędzający koła. Nie wiemy, jak często wymaga przeglądu ani ile on kosztuje.
  • Próg pojemności bateriiOsiem lat ochrony bez podanego kryterium zużycia. Przy baterii o pojemności 18,8 kilowatogodziny, ładowanej częściej niż w elektryku, bo mniejszej, to pytanie tym bardziej zasadne.

Cenniki Leapmotora podają wyłącznie długości okresów gwarancyjnych i zastrzegają, że nie stanowią udzielenia gwarancji — pełne warunki określa dokument wydawany przy sprzedaży pojazdu.

Dwadzieścia cztery punkty w Polsce.

SiećKontakt
Rozdział 5 z 5
Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą i posłuchaj generatora.

W układzie szeregowym obroty silnika nie są powiązane z prędkością jazdy, co brzmi inaczej niż w zwykłym aucie. Warto to usłyszeć przed decyzją — najlepiej przy rozładowanej baterii. Sieć liczy dwadzieścia cztery punkty.

26 salonów Leapmotor · 24 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami Leapmotor3WarszawaBiałystokBielsko-BiałaBydgoszczCzęstochowaGdańskGrębówGrudziądzJastrzębie-ZdrójKaliszKatowiceKielceKrakówŁódźNowy TargOlsztynPłockPoznańRzeszówSzczecinŚwidnikWejherowoWrocławZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 26 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu. Serwis: 16 punktów w Polsce (Warszawa, Bielsko-Biała, Nowy Targ, Kalisz, Świdnik, Jastrzębie-Zdrój, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź, Szczecin, Olsztyn, Grudziądz, Rzeszów).Pełna mapa i wszystkie salony →
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

Pytania, które warto zadać przed zakupem.

Czy Leapmotor B10 Hybrid EV jest już sprzedawany w Polsce?
Tak. Marka rozpoczęła przyjmowanie zamówień 12 lutego 2026, a pierwsze samochody dealerskie zapowiadała na kwiecień. Aktualna weryfikacja korzysta z polskiego cennika obowiązującego od 1 października 2026.
Ile kosztuje B10 Hybrid EV Life i Design?
Ceny wyprzedażowe brutto wynoszą 111 900 zł dla Life oraz 117 900 zł dla Design. W tym samym PDF ceny podstawowe to 121 900 i 127 900 zł, dlatego finalny poziom rabatu powinien znaleźć się w umowie.
Czy B10 Hybrid EV przejeżdża 900 km na prądzie?
Nie. Zasięg elektryczny WLTP wynosi 86 km. Liczba 900 km określa zasięg łączny z użyciem baterii, generatora benzynowego i paliwa ze zbiornika 50 l.
Jak działa napęd Hybrid EV w B10?
Koła napędza silnik elektryczny 160 kW/218 KM i 240 Nm umieszczony na tylnej osi. Silnik benzynowy 1.5 o mocy 88 KM pełni funkcję generatora; nie dodajemy jego mocy do 218 KM jednostki trakcyjnej.
Jakie ładowanie obsługuje B10 Hybrid EV?
Ładowarka pokładowa przyjmuje AC do 6,6 kW, a szybkie ładowanie DC do 46 kW. Cennik deklaruje około 15 minut od 30 do 80 procent, lecz rzeczywisty czas zależy od temperatury, ładowarki i stanu akumulatora.
Które dane techniczne pochodzą z bieżącego cennika?
Dokument podaje między innymi 4530 × 1885 × 1655 mm, rozstaw osi 2735 mm, masę własną 1760 kg, baterię 18,8 kWh, 7,5 s do 100 km/h i prędkość maksymalną 170 km/h. Nowsza długość 4530 mm zastępuje wstępne 4515 mm z komunikatu premierowego.
Jaką gwarancję deklaruje polski materiał?
Dossier odczytuje z cennika 4 lata lub 100 000 km dla pojazdu oraz 8 lat lub 160 000 km dla akumulatora. Szczegółowe wyłączenia i początek biegu gwarancji należy sprawdzić w dokumentach wydawanego egzemplarza.
Dlaczego na stronie może brakować zdjęć B10 Hybrid EV?
Nie znaleziono jasnej zgody na dalszą publikację fotografii z cennika lub serwisu sprzedażowego. Zachowujemy dokument jako źródło danych, ale nie przenosimy z niego grafiki do własnej galerii.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o B10 Hybrid EV? Zapytaj o spalanie generatora.

Cennik nie podaje zużycia paliwa, a przy zasięgu elektrycznym osiemdziesięciu sześciu kilometrów to liczba, która zdecyduje o kosztach.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Leapmotor B10 Hybrid EV

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt