BYD Seal 5 DM-i.1050 km bez szukania ładowarki.
Sedan hybrydowy plug-in: 100 km na samym prądzie w cyklu WLTP (zharmonizowana procedura pomiaru zużycia i zasięgu, obowiązująca w Unii Europejskiej), a z pełną baterią i pełnym bakiem — 1050 km łącznie. Bez ładowania w domu auto jeździ jak zwykła hybryda, spalając 4,8 l/100 km. Po promocji rocznika 2026 kosztuje 114 970 zł (od 1 października 2026); rocznik 2025 widać na karcie oferty za 104 600 zł. Zobacz wszystkie modele marki BYD.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sprawdź, gdzie jest haczyk. Sedan za 114 970 zł ma jeden warunek.
6 pytań o sedana z gniazdkiem.
Przy cenie około 115 000 zł za auto tej wielkości pytania dotyczą głównie tego, gdzie jest haczyk.
Tyle deklaruje producent w cyklu mieszanym WLTP, a w mieście nawet 140 km. Realny wynik zależy od temperatury i stylu jazdy — zimą przy ogrzewaniu spodziewaj się wyraźnie mniej. Nawet 70 km wystarcza jednak większości kierowców na cały dzień dojazdów bez uruchamiania silnika benzynowego.
Wtedy to auto traci swój główny atut. Bez regularnego ładowania jeździsz hybrydą o podwyższonej masie, wożąc baterię o pojemności 18,3 kWh, za którą zapłaciłeś w cenie auta. Przy braku dostępu do gniazdka rozsądniejsza bywa zwykła hybryda albo auto spalinowe — i mówimy to, mimo że opisujemy właśnie ten model.
Tu akurat decyzja jest prosta, bo napęd, bateria i osiągi są w obu identyczne. 6080 zł różnicy po promocji rocznika 2026 (rocznik 2025: 6000 zł) płacisz wyłącznie za wyposażenie, więc wystarczy porównać listy i ocenić, czy potrzebujesz tego, co dokłada Design. Żadna z wersji nie jedzie dalej ani szybciej.
Cennik podaje 4,8 l/100 km w cyklu mieszanym WLTP — to najbliższa oficjalna wartość dla jazdy na silniku spalinowym z pustą baterią. To pomiar homologacyjny, nie gwarancja Twojego wyniku w trasie; silnik ma 1,5 litra pojemności i pracuje bez turbodoładowania.
BYD ogłosił w styczniu 2026 wydłużenie limitu do 250 000 km i cenniki mają już tę liczbę na ikonach. Wiążący dokument gwarancyjny (wspólny szablon dla marki) wciąż podaje 200 000 km, a dla tego modelu w ogóle nie ma osobnego dokumentu gwarancyjnego. Różnica ma znaczenie tylko, jeśli planujesz przejechać ponad 200 000 km — poproś o pisemne potwierdzenie limitu przy odbiorze.
Rynek wtórny dla tego modelu dopiero się kształtuje — 31 ogłoszeń na Otomoto (stan na 15.09.2026) to za mało, by liczyć realny spadek wartości. Zamiast szukać rankingu, sprawdź w salonie historię cen podobnych aut z rocznika 2025 i porównaj je z aktualną ofertą promocyjną.
Ile kosztuje Seal 5 DM-i? Porównaj wersję i rocznik, zanim wybierzesz cenę.
Comfort kosztuje katalogowo 129 900 zł. Po promocji rocznika 2026 płacisz 114 970 zł (od 1 października 2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów), a rocznika 2025 — 104 600 zł. Design kosztuje katalogowo 139 900 zł, po promocji 121 050 zł (rocznik 2026) albo 110 600 zł (rocznik 2025). Rabat na rocznik 2026 wynosi do 18 850 zł; rocznik 2025 ma większy rabat (do 29 300 zł).
Comfort rocznik 2026 · Design 121 050 zł · rocznik 2025 od 104 600 zł · katalogowo 129 900 i 139 900 zł
Po promocji rocznika 2026 różnica między wersjami wynosi 6080 zł (rocznik 2025: 6000 zł) — wyłącznie za wyposażenie (patrz niżej). Cennik z 1 października 2026 obejmuje promocję rocznika produkcji 2026; ceny rocznika 2025 pokazuje już tylko karta oferty importera, bez daty końca.
Napęd jest dokładnie taki sam.
W innych modelach tej marki wybór wersji przesądza o wielkości baterii i zasięgu elektrycznym. Tutaj nie: Comfort i Design mają identyczny układ napędowy, identyczną baterię i identyczne osiągi. Płacisz wyłącznie za wyposażenie i to zmienia sposób podejmowania decyzji — pełną listę różnic pokazujemy w sekcji wersji, tutaj tylko napęd.
- Ta sama bateria: 18,3 kWhZatem ten sam zasięg elektryczny — 100 km w cyklu mieszanym i 140 km w miejskim, niezależnie od wybranej wersji.
- Ten sam układ napędowySilnik spalinowy 1,5 litra o mocy 72 kW, elektryczny 145 kW, moc systemowa 156 kW i moment 300 Nm. Identycznie w obu wersjach.
- Te same osiągiPrzyspieszenie do setki w 7,5 sekundy i prędkość maksymalna 180 km/h. Nie ma tu wersji szybszej ani wolniejszej.
- To samo ładowanieMoc 6,6 kW prądem przemiennym, od 15 do 100% w 174 minuty. Bez różnic między wariantami.
- Różnica to 6080 zł po promocji rocznika 2026Design kosztuje 121 050 zł wobec 114 970 za Comfort w promocji rocznika 2026 (rocznik 2025: 110 600 wobec 104 600 zł, różnica 6000 zł). Cała kwota idzie na wyposażenie wnętrza i elementy stylistyczne.
- Dlaczego to ułatwia decyzjęBo nie musisz ważyć zasięgu przeciwko wyposażeniu, jak w Dolphinie G DM-i, gdzie tańsza wersja przejeżdża na prądzie 2,5 raza mniej. Tutaj wybierasz po prostu to, co widać i czego dotykasz.
Wszystkie wartości z tabel danych technicznych w cenniku BYD Seal 5 DM-i obowiązującym od 1 lipca 2026. Moce zweryfikowane niezależnie w materiałach z premiery rynkowej modelu w Polsce. Uwaga: część źródeł zagranicznych opisuje ten model z innymi konfiguracjami napędu — dotyczą one innych rynków i roczników, więc ich nie mieszamy.
Wybierz wyposażenie, nie napęd. Comfort i Design jadą tak samo.
Rocznik 2026 czy 2025?
Promocja zależy od rocznika produkcji, nie wersji: cennik z 1 października 2026 obejmuje rocznik 2026, a ceny rocznika 2025 widać już tylko na karcie oferty importera. Specyfikacja techniczna jest identyczna w obu — różni się wyłącznie cena i data zejścia z taśmy.
Rocznik produkcji 2026
Cena promocyjna114 970 / 121 050 złComfort i Design. Ten sam katalog 129 900 i 139 900 zł, ale mniejszy rabat — 14 930 zł na Comfort. Cennik z 1 października 2026: do odwołania lub wyczerpania zapasów, wyłącznie za gotówkę.
Rocznik produkcji 2025
Cena promocyjna104 600 / 110 600 złComfort i Design. Katalogowo 129 900 i 139 900 zł — rabat sięga 25 300 zł na Comfort. Karta oferty pokazuje go bez daty końca, wyłącznie za gotówkę.
Cennik BYD Seal 5 DM-i z 1.10.2026 (rocznik 2026) i karta oferty importera (rocznik 2025), stan na 7.10.2026; ceny rocznika 2025 bez PDF z 1.10.
Comfort czy Design?
Napęd, bateria, zasięg i osiągi są identyczne — pełne wyjaśnienie jest wyżej. Tutaj lista realnych różnic wyposażenia, za które płacisz.
- Nagłośnienie6 głośników
- Ładowanie telefonutylko gniazda USB
- Lusterko wstecznezwykłe, bez przyciemniania
- Fotel pasażeraregulacja manualna
- Kamera cofaniatylko tylna
Po promocji z 1 października 2026 ten sedan plug-in kosztuje 114 970 zł; rocznik 2025 widać na karcie oferty poniżej 105 000 zł.
- Nagłośnienie8 głośników (2 więcej niż Comfort)
- Ładowanie telefonubezprzewodowe 2×15 W
- Lusterko wsteczneelektrochromatyczne, przyciemnia się samo
- Fotel pasażeraregulacja elektryczna
- Kamera i czujnikikamera 360° + przednie czujniki
Zapłać 6080 zł więcej po promocji (121 050 zamiast 114 970 zł) i zyskaj lepsze nagłośnienie, bezprzewodowe ładowanie telefonu i kamerę 360° z monitoringiem martwego pola — konkretnie te rzeczy, nie szybszy ani dalszy dojazd.
Przymierz Seal 5. Bagażnik, garaż i foteliki.
Obejrzyj z każdej strony.
5 ujęć sedana o długości 4780 mm i rozstawie osi 2718 mm — przód, tył, oba profile i sylwetka. Wnętrza na zdjęciach nie pokazujemy.





Przymierz Seal 5, zanim zapytasz o cenę.
4 rzeczy, których nie sprawdzisz w tabeli cennika, a które decydują o codziennym życiu z tym autem. Zmierz je u siebie, zanim umówisz jazdę testową.
Wymiary, pojemność bagażnika i mocowania ISOFIX — polski cennik BYD Seal 5 DM-i, sprawdzony 15.09.2026.
Co masz niezależnie od wyboru.
Elementy techniczne wspólne dla obu wersji.
Kompletna lista z cennika.
Wyposażenie seryjne obu wersji, pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika BYD Seal 5 DM-i.
Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik5 poz.
- autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- adaptacyjny tempomat (ACC) i inteligentny tempomat (ICC)
- asystent utrzymania pasa ruchu (LDA/ELKA)
- system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
- mocowania fotelików ISOFIX / i-Size
Światła i widoczność — polski cennik5 poz.
- reflektory LED z automatycznym włączaniem
- światła do jazdy dziennej LED
- tylne lampy LED
- funkcja Follow me home
- lusterka elektrycznie składane i podgrzewane
Komfort — polski cennik7 poz.
- szyberdach uchylany
- dwustrefowa klimatyzacja automatyczna
- tapicerka ze skóry wegańskiej
- fotel kierowcy regulowany elektrycznie w 6 kierunkach
- kierownica wielofunkcyjna obszyta skórą wegańską
- tylne siedzenia dzielone w proporcji 40:60
- felgi dwukolorowe 16 cali
Multimedia — polski cennik5 poz.
- obracany ekran dotykowy 12,8 cala
- radio DAB+/FM
- sterowanie głosowe „Hi BYD”
- łączność 4G
- cyfrowy kluczyk BYD
Ładowanie i napęd — polski cennik5 poz.
- bateria Blade (technologia litowo-żelazowo-fosforanowa, LFP) 18,3 kWh
- ładowarka pokładowa AC 6,6 kW
- funkcja V2L — zasilanie urządzeń zewnętrznych
- napęd hybrydowy DM-i na przednią oś (FWD)
- silnik spalinowy 1,5 l (98 KM) + elektryczny (197 KM)
Euro NCAP nie ocenił tego modelu.
Sprawdzone bezpośrednio w serwisie Euro NCAP 15.09.2026: Seal 5 DM-i nie występuje w zestawieniu wyników. To inna, mniejsza platforma niż europejski BYD Seal czy Seal 6 DM-i (oba 5 gwiazdek) — nie łącz tych ocen. Poniżej realne wyposażenie ochronne z polskiego cennika.
Stan wyników Euro NCAP sprawdzony u źródła 15.09.2026 — model nie figuruje w zestawieniu. Lista asystentów: polski cennik BYD Seal 5 DM-i.
Parametry, które warto znać.
Policz, ile realnie zapłacisz. Kalkulator kosztu jazdy.
1050 kilometrów bez postoju.
To dystans, jaki auto pokonuje wyłącznie przy pełnej baterii i pełnym zbiorniku naraz. Warto go zestawić z tym, jak wygląda podróż elektrykiem o podobnej cenie.
Pierwsze 100 km przejedziesz bez uruchamiania silnika spalinowego — a w mieście nawet 140 km. To wystarcza na tydzień typowych dojazdów, jeśli ładujesz auto w domu albo w pracy. Dopiero po wyczerpaniu baterii do pracy wraca jednostka benzynowa, zasilana z 48-litrowego zbiornika i spalająca 4,8 l/100 km.
Praktyczna konsekwencja jest taka, że to auto nie wymaga planowania trasy wokół ładowarek. Na dłuższym wyjeździe tankujesz benzynę w 5 minut, a w codziennej jeździe korzystasz z prądu. Za tę wygodę płacisz masą i złożonością dwóch układów napędowych naraz — oraz tym, że bez regularnego ładowania cała ekonomia tej konstrukcji przestaje działać.
Zasięg łączny 1050 km oraz zasięgi elektryczne 100 i 140 km pochodzą z tabeli WLTP w cenniku modelu. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 48 litrów, a producent wymaga benzyny o liczbie oktanowej co najmniej 95.
4,8 l na 100 km — tylko gdy bateria jest pusta.
Spalanie WLTP · cykl mieszany, pusta bateria
To wartość dla jazdy na silniku spalinowym, gdy bateria jest pusta — z cennika BYD, cykl mieszany WLTP. Ważony wskaźnik uwzględniający jazdę elektryczną (do homologacji CO2) wynosi tylko 1,7 l/100 km, ale nie opisuje realnej jazdy bez ładowania. Silnik ma 1,5 litra pojemności i wymaga benzyny o liczbie oktanowej co najmniej 95.
Zasięg na baku · zbiornik 48 l
Zasięg łączny 1050 km dotyczy WYŁĄCZNIE pełnej baterii i pełnego zbiornika naraz. Pierwsze 100 km pokonasz na prądzie (w cyklu miejskim nawet 140 km), a dopiero potem pracuje silnik spalinowy.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Ustaw udział kilometrów jeżdżonych na prądzie — domyślnie 70%, bo tyle kilometrów typowy kierowca z gniazdkiem w domu mieści w 100-kilometrowym zasięgu elektrycznym. Resztę doliczamy jako jazdę na silniku spalinowym przy 4,8 l/100 km z cennika.
1. Ustaw swoje założenia
Wybierz udział jazdy elektrycznej w całym przebiegu. Resztę liczymy jako jazdę hybrydową. To Twój scenariusz, nie prognoza zasięgu.
2. Sprawdź sumę paliwa i prądu
Symulacja dla 15 000 km rocznie
2 966,76 zł / rok
10 500 km na prądzie + 4500 km w trybie hybrydowym.
Zdecyduj i umów jazdę. Bilans, rywale, gwarancja.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kierowca miejsko-podmiejski, który pokonuje do 100 km dziennie i może ładować auto w domowym gniazdku przez noc (174 minuty na pełną baterię) — wtedy większość jazdy odbywa się na prądzie, a benzyna jest rezerwą na dłuższe wyjazdy. Także rodzina, dla której liczy się bagażnik 508 l i zasięg ponad 1000 km bez planowania postojów na stacjach ładowania — pod warunkiem wyjazdu z pełną baterią.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowcy bez dostępu do własnego gniazdka lub wallboxa — bez ładowania w domu tryb elektryczny traci sens, a auto jeździ głównie na silniku spalinowym, spalając 4,8 l/100 km. Również ci, którzy jeżdżą głównie w długie trasy autostradowe i liczą na szybkie ładowanie prądem stałym w trakcie podróży — tej opcji model nie ma. Osoby oczekujące oceny Euro NCAP przed zakupem też się nie doczekają — model nie jest w ogóle oceniany.
Jak wypada wśród hybryd plug-in w tej cenie.
| Model | Cena | Moc | Zasięg EV | Zasięg łączny | Bagażnik |
|---|---|---|---|---|---|
BYD Seal 5 DM-i ten model · punkt odniesienia | 129 900 zł | 212 KM | 100 km | 1050 km | 508 l |
większy sedan tej samej rodziny Droższy o 22 700 zł katalogowo, z dłuższym zasięgiem łącznym, ale krótszym zasięgiem elektrycznym w bazowej wersji Boost — sprawdź, czy 55 km na prądzie Ci wystarczy. | 152 600 zł | 184 KM | 55 km | 1505 km | 491 l |
SUV spoza BYD, podobna cena Droższy o 3000 zł — to SUV z mocniejszym napędem (279 KM) i dłuższym zasięgiem łącznym (1200 km), ale krótszym zasięgiem elektrycznym (90 km) i nieco mniejszym bagażnikiem (500 l) niż ten sedan. | 132 900 zł | 279 KM | 90 km | 1200 km | 500 l |
SUV spoza BYD, tańszy wjazd w hybrydę z wtyczką Tańszy o 10 000 zł, z mocniejszym napędem (262 KM), ale krótszym zasięgiem łącznym (943 km) niż ten sedan. | 119 900 zł | 262 KM | 83 km | 943 km | 428 l |
6 lat na auto, 8 na baterię.
Warunki są wspólne dla całej gamy BYD: 6 lat na pojazd, 8 lat na baterię trakcyjną. Producent ogłosił podniesienie limitu przebiegu baterii do 250 000 km, ale poproś o dokument, który obowiązuje Twój egzemplarz — wiążący wzór wciąż podaje 200 000 km.
Co ochronę unieważnia.
Zastrzeżenia dotyczące akumulatora obowiązują tu tak samo jak w elektrykach marki, mimo że auto porusza się też o własnych siłach na benzynie.
- Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
- Ładowanie sprzętem spoza zaleceń producentaPrzewód i ładowarka niezgodne z instrukcją unieważniają gwarancję baterii — używaj sprzętu z certyfikatem i przewodu z wyposażenia.
- Otwarcie obudowy bateriiKażda ingerencja w obudowę ogniw poza autoryzowanym serwisem kończy ochronę — także naprawa powypadkowa poza siecią.
- Naturalny spadek pojemności w granicach normyUtrata pojemności do progu 70% nie jest wadą — dopiero spadek poniżej tego progu w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany.
- Naprawa poza autoryzowaną sieciąObsługa w warsztacie spoza sieci BYD wyklucza roszczenia dotyczące naprawianych elementów — przeglądy zapisuj w książce serwisowej.
- Części spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji BYD wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków i bagażników dachowych montowanych poza siecią.
Warunki wiążą wyłącznie w regionie handlowym, w którym samochód trafił do pierwszego właściciela. Producent uprzedza, że poza nim nie gwarantuje ani dostępności części, ani terminowości napraw.
Zanim podpiszesz, zapytaj o to na piśmie.
Konkretne pytania do zadania w salonie, zanim podpiszesz zamówienie — i jedna podpowiedź, gdyby ten sedan okazał się za mały.
- Rocznik produkcji i to, z której promocji korzystaszRocznik 2026 ma rabat do 14 930 zł na Comfort — od 1 października 2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów — a rocznik 2025 do 25 300 zł. Poproś o numer VIN i o potwierdzenie na piśmie, z której promocji — rocznika 2025 czy 2026 — pochodzi Twoja wycena.
- Koszt i harmonogram przeglądówPolski cennik nie podaje ani ceny, ani częstotliwości przeglądów okresowych. Zapytaj o koszt pierwszego przeglądu i o to, czy jego pominięcie wpływa na gwarancję baterii.Wpisz to pytanie w zapytanie do salonu
- Limit przebiegu gwarancji baterii — 200 czy 250 tys. kmBYD ogłosił podniesienie limitu do 250 000 km, a cenniki mają już tę liczbę na ikonach. Dedykowanego dokumentu gwarancyjnego dla tego modelu w materiałach producenta brak — poproś o pisemne potwierdzenie z numerem VIN.Jak czytać gwarancję baterii
- Próg 70% pojemności na piśmieRoszczenie z tytułu utraty pojemności powstaje dopiero poniżej tego progu. Poproś o zapis tej wartości w dokumencie, który dostaniesz przy odbiorze auta.
- Kolor inny niż biały kosztuje 3400 zł więcejBiały Snow jest w cenie podstawowej. Czarny, szary Time i szary Atlantis to 3400 zł więcej do obu wersji — dolicz je, porównując oferty.
- Jeśli szukasz większego sedana tej samej rodzinyBYD Seal 6 DM-i ma dłuższy zasięg łączny (1505 km), ale krótszy zasięg elektryczny w bazowej wersji (55 km zamiast 100 km) i wyższą cenę katalogową.Zobacz BYD Seal 6 DM-i
Gwarancja: karta oferty BYD i polskie cenniki z 17–18.08.2026, sprawdzone 15.09.2026. Lakier, przeglądy: polski cennik modelu.
Usiądź za kierownicą i porównaj listy wyposażenia.
Skoro obie wersje mają identyczny napęd, jazda testowa jedną z nich powie Ci wszystko o tym, jak auto jedzie. Cała decyzja sprowadza się do wyposażenia — poproś o wydruk list obu wersji i porównaj je na miejscu, punkt po punkcie.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje BYD Seal 5 DM-i w 2026 roku?
Jaki zasięg WLTP deklaruje producent dla BYD Seal 5 DM-i?
Jak długo ładuje się BYD Seal 5 DM-i?
Jaką gwarancję ma BYD Seal 5 DM-i i jakie są warunki?
Czym różnią się wersje Comfort i Design?
Czy BYD Seal 5 DM-i ma ocenę Euro NCAP?
Jaki jest bagażnik BYD Seal 5 DM-i?
Masz pytanie o Seal 5 DM-i? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.