Maxus T60 MAX.Diesel, napęd 4x4, jedna wersja.
Pickup z napędem na cztery koła, blokadą tylnego mechanizmu różnicowego i najwyższym limitem holowania w całej naszej bazie: trzy i pół tony przyczepy z hamulcem. Pięćset niutonometrów momentu dostępnych już od 1500 obrotów oznacza, że pod obciążeniem nie trzeba kręcić silnikiem. Zobacz wszystkie modele marki Maxus.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Trzy i pół tony na haku.
Cztery pytania o auto z hakiem na 3,5 tony.
Pickup kupuje się do zadań, których nie wykona osobówka ani van. Odpowiadamy na pytania, które przy takim wyborze padają najczęściej.
Tyle podaje cennik dla przyczepy z hamulcem i jest to najwyższy limit w naszej bazie. Zwracamy jednak uwagę na zapis w warunkach gwarancji, który wyłącza z ochrony uszkodzenia związane z holowaniem — rozbieramy to w osobnej sekcji. Przed regularnym ciągnięciem ciężkich przyczep warto uzyskać od dealera pisemne wyjaśnienie, jak ten zapis jest interpretowany.
Ośmiobiegowa skrzynia automatyczna w tej cenie to raczej zaleta niż ryzyko: przy 500 niutonometrach dostępnych od 1500 obrotów automat lepiej wykorzystuje charakterystykę diesla niż manual, zwłaszcza przy ruszaniu z przyczepą. Cennik nie podaje jednak kosztów przeglądów, więc kosztu jej utrzymania nie oszacujemy.
Ma napęd na cztery koła z możliwością wyłączenia, blokadę mechanizmu różnicowego tylnej osi oraz asystenta zjazdu ze wzniesienia. To zestaw wystarczający na plac budowy, drogę leśną i błoto. Dokumenty nie podają jednak kątów natarcia ani głębokości brodzenia, więc do wypraw poza utwardzone szlaki brakuje danych, na których dałoby się oprzeć decyzję.
Katalogowe 9,1 litra dotyczy cyklu mieszanego bez obciążenia. Przy pełnej skrzyni i z przyczepą wartość rośnie znacząco, a producent takich danych nie publikuje. Dla pickupa z napędem na cztery koła i masą własną przekraczającą dwie tony dziewięć litrów to jednak wynik przyzwoity.
Cena, którą jedna wersja, ceny netto.
129 900 zł netto po promocji wobec 145 000 zł katalogowo, czyli 159 777 i 178 350 zł brutto. Cennik zastrzega, że kwoty są orientacyjne, a wiążące ustalenia zapadają dopiero w umowie sprzedaży — przy tej klasie pojazdów to standardowa formuła, ale warto ją znać.
Cena promocyjna · katalogowo 145 000 zł netto · brutto 159 777 i 178 350 zł
Rabat wynosi 15 100 zł netto, czyli ponad dziesięć procent ceny katalogowej. Cennik nie zawiera informacji o cenach pakietów serwisowych ani przedpłaconych przeglądów.
Czego nie zrobisz bez utraty gwarancji.
Pickup kupuje się często po to, żeby go doposażyć: orurowanie, wyciągarka, dodatkowe światła, przyczepa. Warunki gwarancji Maxusa odnoszą się do każdej z tych rzeczy z osobna — i robią to ostrzej, niż większość kupujących zakłada.
- Akcesoria z rynku wtórnegoDokument wymienia wprost orurowanie przednie, wyciągarki i dodatkowe światła ograniczające przepływ powietrza do chłodnicy. Uszkodzenia związane z ich montażem nie są objęte gwarancją.
- Szkody związane z holowaniemZapis brzmi mocno: gwarancja nie obejmuje żadnych uszkodzeń spowodowanych lub związanych z holowaniem przyczepy. To zaskakujące przy aucie, któremu producent przypisuje limit trzech i pół tony.
- Zmiany w instalacji elektrycznejNieautoryzowana ingerencja unieważnia gwarancję. Przy montażu wyciągarki, dodatkowego oświetlenia albo lodówki turystycznej to ryzyko realne, bo każde z tych urządzeń wymaga zasilania.
- Co z tego wynika praktycznieJeśli planujesz doposażenie, ustal z dealerem, które elementy są dopuszczone i czy montaż w autoryzowanym serwisie zmienia sytuację. Zapis mówi o akcesoriach z rynku wtórnego, więc oryginalne wyposażenie dodatkowe powinno być bezpieczne — ale potwierdź to na piśmie.
- Odpowiedzialność za stan technicznyDokument przypomina, że utrzymanie pojazdu w stanie zdatnym do ruchu spoczywa ostatecznie na właścicielu. To standardowa formuła, ale w połączeniu z powyższymi zapisami warto ją czytać uważnie.
- Czego nie wiemyWarunki nie precyzują, czy zapis o holowaniu dotyczy wyłącznie przypadków przeciążenia i nieprawidłowego użycia, czy każdego holowania. Kontekst dokumentu sugeruje to pierwsze, ale sformułowanie jest szersze — i tak je podajemy.
Cytaty z warunków gwarancji dołączonych do dokumentacji Maxus T60 MAX. Zapis o holowaniu występuje w kontekście przeciążenia i nieprawidłowego użycia, ale jego brzmienie jest ogólne — nie rozstrzygamy tego za producenta i zalecamy dopytać.
Obejrzyj z każdej strony.
Cztery ujęcia pickupa o długości 5395 mm i rozstawie osi 3155 mm — sylwetka ze stopniami bocznymi i relingami, przód, tył ze skrzynią ładunkową i wnętrze z podwójnym ekranem 12,3 cala.





Skrzynia — co się w niej zmieści.
Co dostajesz w standardzie.
Producent nie różnicuje tego modelu na warianty wyposażenia — wszystko poniżej dostajesz niezależnie od tego, który egzemplarz stoi w salonie.
Kompletna lista z cennika.
Wyposażenie seryjne, pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika Maxus T60 MAX.
Bezpieczeństwo i asystenci6 poz.
- poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne oraz kurtynowe (przód i tył)
- ACC (adaptacyjny tempomat)
- AEB (automatyczny system hamowania awaryjnego)
- FWC (system ostrzegania przed kolizją czołową)
- LKA (asystent pasa ruchu) i LDW (ostrzeganie o zmianie pasa ruchu)
- ESP, EBA, TPMS, eCall
Napęd i jazda w terenie6 poz.
- system 4WD z możliwością wyłączenia
- blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi
- HAS (asystent ruszania pod górę)
- HDC (asystent zjazdu ze wzniesienia)
- RMI (ochrona przed przewróceniem pojazdu)
- tryby jazdy ECO / NORMAL / POWER
Komfort i karoseria6 poz.
- stopnie boczne i relingi dachowe
- klapa tylna ze wspomaganiem otwierania
- elektrycznie podgrzewane i składane lusterka boczne
- bezkluczykowy dostęp (PEPS)
- kamera 360° i czujniki parkowania przód/tył
- automatyczna klimatyzacja z nawiewem dla tyłu
Wnętrze i fotele6 poz.
- skórzana tapicerka
- elektryczna regulacja foteli przednich w 6 kierunkach
- podgrzewane fotele przednie i podgrzewana tylna szyba
- podgrzewana wielofunkcyjna kierownica obszyta skórą
- elektrycznie sterowane szyby z funkcją One-Touch
- automatycznie ściemniane lusterko wsteczne
Multimedia5 poz.
- podwójny ekran 12,3 cala (zegary cyfrowe + ekran centralny dotykowy)
- Apple CarPlay i Android Auto
- 6 głośników
- radio DAB, Bluetooth, 3 porty USB
- bezprzewodowe ładowanie telefonu
Dziewięć litrów przy napędzie 4×4.
Metr czterdzieści dziewięć na metr pięćdziesiąt jeden.
Przy pickupie liczy się nie tylko ładowność, ale i to, czy Twój ładunek fizycznie wejdzie między nadkola. Poniżej wymiary z cennika przełożone na typowe sytuacje.
- Długość 1485 mmStandardowa europaleta ma 1200 na 800 milimetrów, więc wchodzi swobodnie w obu orientacjach. Dłuższe elementy będą wystawać poza otwartą burtę.
- Szerokość 1510 mmMieści dwie palety obok siebie ustawione krótszym bokiem. Materiały budowlane w standardowych formatach zwykle wchodzą bez kombinowania.
- Wysokość burt 530 mmPonad pół metra, co przy przewożeniu materiałów sypkich albo gruzu ma większe znaczenie niż sama powierzchnia.
- Ładowność 1050 kilogramówPrzy dopuszczalnej masie całkowitej 3250 kg i masie własnej 2200. Mniej niż w vanach dostawczych tej marki, ale to normalne przy pickupie z napędem na cztery koła.
- Nacisk osi tylnej: 1885 kgCiężki ładunek umieszczony przy samej burcie potrafi przekroczyć limit osi, mimo że mieścisz się w dopuszczalnej masie całkowitej. Warto rozkładać go bliżej kabiny.
- Skrzynia jest otwartaTo oczywiste, ale ma konsekwencje: ładunek trzeba zabezpieczyć przed deszczem i kradzieżą. Zabudowa skrzyni to akcesorium, a przy nim wracają zastrzeżenia z sekcji o gwarancji.
Wymiary skrzyni ładunkowej i masy z cennika Maxus T60 MAX oraz instrukcji obsługi. Wymiar europalety to standard branżowy, nie dana producenta.
Parametry, które warto znać.
Dziewięć i jedna dziesiąta litra przy napędzie na cztery koła.
Spalanie WLTP (mieszane)
Wartość w cyklu mieszanym WLTP, bez ładunku i bez przyczepy. Jak na pickupa z napędem na obie osie, automatem i masą własną 2200 kilogramów to rozsądny wynik — dla porównania ramowa terenówka BAIC BJ40 o zbliżonym przeznaczeniu spala 12,8 litra. Przy pełnej skrzyni i holowaniu spodziewaj się wyraźnie wyższych wartości.
Zasięg na baku
Pojemności zbiornika paliwa nie podaje ani cennik, ani instrukcja obsługi, więc nie policzymy zasięgu na jednym tankowaniu. To luka w dokumentach — zapytaj o nią w salonie, jeśli planujesz dłuższe trasy z przyczepą.
Czy mnie zawiedzie? Bilans, rywale, gwarancja.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Firma lub jednoosobowa działalność, która potrzebuje auta do realnej pracy — przewozu ładunku do 1050 kg, holowania przyczepy do 3500 kg albo jazdy w terenie z blokadą tylnej osi. Też kupujący, którzy woleliby diesla i automat 8AT zamiast benzynowego SUV-a z napędem na przód, i którym nie przeszkadza rozliczanie cen netto plus VAT.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Klient prywatny szukający najprostszej ceny brutto od ręki — tu trzeba doliczyć VAT samemu, a dokumentacja gwarancyjna (lakier, perforacja) ma białe plamy do wyjaśnienia u dealera. Także ci, dla których liczy się wynik Euro NCAP, dostępność finansowania ratalnego albo wybór między kilkoma wersjami wyposażenia — T60 MAX oferuje tylko jeden wariant.
Jak wypada wśród chińskich pickupów.
| Model | Cena od | Moc | Holowanie | Skrzynia biegów |
|---|---|---|---|---|
Maxus T60 MAX ten model · punkt odniesienia | 159 777 zł | 215 KM | 3500 kg | automat 8AT |
pickup · oferta w PL Dokładnie ta sama cena brutto, co czyni z niego najbardziej bezpośredniego rywala. Porównania osiągów nie przeprowadzimy — w naszej bazie brakuje potwierdzonych danych o mocy tego modelu. | 159 777 zł | brak danych | brak danych | brak danych |
pickup · oferta w PL Tańszy o trzydzieści siedem tysięcy brutto, ale wyraźnie słabszy — o siedemdziesiąt dziewięć koni mniej. Dla zadań bez ciężkiego holowania może wystarczyć. | 122 877 zł | 136 KM | brak danych | brak danych |
terenówka ramowa · oferta w PL Droższa o sześćdziesiąt tysięcy i bez otwartej skrzyni ładunkowej, ale z pełnym osprzętem terenowym: reduktorem i trzema blokadami. Inna kategoria pojazdu przy podobnym przeznaczeniu. | 219 900 zł | 234 KM | brak danych | automat 8AT |
Pięć lat na pojazd i kilka zapisów do przeczytania.
Okresy są takie same jak w reszcie gamy Maxusa. Przy pickupie istotniejsze od nich są jednak wykluczenia, bo dotyczą wprost tego, do czego takie auto się kupuje.
Co ochronę unieważnia.
Wybraliśmy zapisy, które przy tym konkretnym pojeździe są najbardziej prawdopodobne do naruszenia — bo dotyczą typowych sposobów jego użytkowania.
- Montaż orurowania i wyciągarkiWymienione z nazwy w warunkach. Dotyczy to również dodatkowych świateł, jeśli ograniczają przepływ powietrza do chłodnicy.
- Ingerencja w układ elektrycznyNieautoryzowane zmiany unieważniają gwarancję. Praktycznie każde poważniejsze doposażenie pickupa wymaga zasilania, więc ten zapis wraca przy większości modyfikacji.
- Uszkodzenia związane z holowaniemSformułowanie w dokumencie jest szerokie. Występuje w kontekście przeciążenia i nieprawidłowego użycia, ale nie zawęża się do nich wprost — warto uzyskać interpretację od dealera.
- Przekroczenie nacisku osi tylnejLimit wynosi 1885 kilogramów. Ładunek złożony przy burcie potrafi go przekroczyć, mimo zachowania dopuszczalnej masy całkowitej 3250 kg.
- Brak przeglądów w terminachObsługa poza harmonogramem producenta wyłącza ochronę, a cennik nie zawiera informacji o kosztach przeglądów, więc trzeba je ustalić osobno.
- Normalne zużycieOpony, klocki, wycieraczki, płyny i oleje pozostają poza gwarancją niezależnie od przebiegu — standardowo dla całej marki.
Warunki podkreślają, że odpowiedzialność za utrzymanie pojazdu w stanie zdatnym do ruchu spoczywa ostatecznie na właścicielu. Przy aucie doposażanym i pracującym z przyczepą to zdanie warto czytać razem z powyższymi wykluczeniami.
Gdzie go zobaczyć na żywo.
Usiądź za kierownicą z listą pytań o doposażenie.
Jeśli planujesz orurowanie, wyciągarkę albo regularne holowanie ciężkiej przyczepy, to właśnie o te rzeczy zapytaj w pierwszej kolejności — warunki gwarancji odnoszą się do każdej z nich. Poproś o odpowiedź na piśmie, bo ustne zapewnienie handlowca nie ma tu żadnej wartości.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje Maxus T60 MAX i czy cena jest brutto?
Jaki napęd i skrzynię biegów ma T60 MAX?
Ile T60 MAX może zabrać i holować?
Jaka jest gwarancja na Maxusa T60 MAX?
Czy jest dostępna tańsza wersja wyposażenia?
Czy T60 MAX ma wynik Euro NCAP i ofertę finansowania?
Masz pytanie o T60 MAX? Napisz — odpowiemy konkretem.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.