Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
SUV hybrydowy (HEV) · napęd na przednie kołaDuży SUV rodzinny · bez wtyczki

MG HS Hybrid+.5,5 litra na 100 km bez wtyczki.

Hybrydowa odmiana największego SUV-a MG: silnik 1.5T o mocy 143 KM współpracuje z silnikiem elektrycznym 198 KM przez automatyczną dwubiegową przekładnię hybrydową, dając razem 224 KM i 340 Nm bez ładowania z gniazdka. Bagażnik 507 l i uciąg 1500 kg starczą na rodzinny wyjazd z przyczepą. Zobacz wszystkie modele marki MG.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Promocja obowiązuje do 31 grudnia 2026, do wyczerpania puli aut objętych rabatem.
MG HS Hybrid+ — ujęcie okładkoweSylwetka SUV-a Hybrid+ o długości 4670 mm — te same felgi 19 cali co w wersji benzynowej, inny układ napędowy pod maską.

Zrozum, czym jest Hybrid+.

6 pytańBateria 1,83 kWh3 tryby pracy
Rozdział 1 z 5
MG HS Hybrid+ · pytania, które padają w salonie

6 pytań o hybrydowego SUV-a.

Hybryda w dużym nadwoziu rodzi pytania o realne oszczędności i o to, czy nie lepiej od razu wziąć wtyczkę. Odpowiadamy na podstawie polskich cenników 3 odmian HS-a.

Hybryda czy od razu wtyczka?

Różnica w cenie wejścia to 27 600 zł (117 900 wobec 145 500 zł promocyjnie). Wtyczka ma sens, jeśli masz gdzie ładować — wtedy jej ważone 1,9 litra jest realne. Bez ładowania PHEV wozi dodatkowe kilogramy baterii i spala tyle co hybryda albo więcej. HS Hybrid+ nie wymaga żadnej infrastruktury i daje 5,5 litra niezależnie od okoliczności.

Czy 5,5 litra w takim SUV-ie jest realne?

To wartość katalogowa WLTP dla nadwozia o długości 4670 mm i masie 1660 kg. Najbliżej niej będziesz w mieście i na trasach z częstymi zmianami prędkości, bo tam odzysk energii przy hamowaniu pracuje najczęściej. Na autostradzie przy stałej prędkości przewaga nad benzyną topnieje.

Czy stracę na przestrzeni względem benzyny?

Nie. Bagażnik ma te same 507 litrów i 1484 po złożeniu kanapy, a rozstaw osi 2765 mm jest identyczny. Osprzęt hybrydowy nie zabiera miejsca pasażerom — inaczej niż w wersji PHEV, gdzie większa bateria wpływa na masę własną.

Co z holowaniem przyczepy?

Uciąg z hamulcem wynosi 1500 kg, czyli tyle samo co w wersji benzynowej — układ hybrydowy niczego tu nie odbiera. Bez hamulca limit to 750 kg. Samego haka cennik nie wymienia jako wyposażenia — jego montaż i cenę potwierdź u dealera.

Czy Hybrid+ ma wynik Euro NCAP?

Nie ma własnego. Ocena 5 gwiazdek z listopada 2024 dotyczy benzynowego HS-a i wtyczkowego HS PHEV — tabela wariantów nie wymienia Hybrid+, a testowany egzemplarz ważył o 85 kg mniej niż ten hybrydowy. Nie jest to więc wynik przeniesiony, tylko luka do sprawdzenia w kolejnych testach.

Ile wynosi interwał serwisowy i na jak długo starcza darmowa pomoc drogowa?

Producent każe wracać do serwisu co 12 miesięcy albo 24 000 km, ale samej ceny takiej wizyty nigdzie nie podaje — dowiesz się jej dopiero od dealera. Program MG Assistance działa bez opłat przez pierwszy rok; żeby korzystać z niego do siódmego roku, trzeba trzymać się tego harmonogramu w autoryzowanym serwisie.

Cena · dwa poziomy wyposażenia, promocja do 31 grudnia

Ile kosztuje MG HS Hybrid+? Porównaj promocję z cenami katalogowymi.

Dwa poziomy wyposażenia w cenniku z 2 października 2026: Excite kosztuje promocyjnie 117 900 zł, Exclusive 128 900 zł — katalogowo 137 900 i 148 900 zł. Rabat 20 000 zł w obu wersjach obowiązuje od 1 października do 31 grudnia 2026 i jest głębszy niż w cenniku ze stycznia 2026, gdzie sięgał 8000 zł.

od 117 900 zł

Excite w promocji · katalogowo 137 900 zł · Exclusive 128 900 / 148 900 zł

Rabat 20 000 zł w obu wersjach — promocja do 31 grudnia 2026, do wyczerpania puli

Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją to 128 900 zł dla Excite i 139 900 zł dla Exclusive. Ceny katalogowe nie zmieniły się od stycznia 2026 — rabat rósł, z przerwą, do dzisiejszych 20 000 zł. Cennik z 2 października 2026.

Dwa poziomy wyposażenia
117 900 złExciteWejście do gamy hybrydowej HS. Katalogowo 137 900 zł.
128 900 złExclusiveWyższy poziom wyposażenia komfortowego i multimedialnego. Katalogowo 148 900 zł.
+2250 złLakier inny niż Arctic Blue5 kolorów kosztuje dodatkowo; niebieski Arctic Blue jest w cenie.
+1000 złPodgrzewana kierownica (tylko Exclusive)Opcja dostępna wyłącznie w wyższej wersji — w Excite nie da się jej dokupić w żadnej konfiguracji.

Wybierz Excite albo Exclusive.

2 wersjeRóżnica 11 000 złKoniec promocji 31.12
Rozdział 2 z 5
Dwa poziomy wyposażenia

Excite czy Exclusive?

Silnik i moc łączna 224 KM są identyczne w obu wersjach. Różnica 11 000 zł — tyle w promocji, tyle też katalogowo — kupuje więcej komfortu i multimediów, nie więcej mocy.

Wejście do gamy hybrydowejExcite117 900 złpromocja do 31.12 · katalog 137 900 zł
  • Klimatyzacjajednostrefowa automatyczna
  • Kameracofania HD z liniami
  • Audio6 głośników
  • Fotel kierowcymanualny, bez pamięci
  • AplikacjaiSmart Lite

Ma już MG Pilot z 13 systemami wspomagania, dwa ekrany po 12,3 cala i felgi 19 cali w cenie. Nie ma dwustrefowej klimatyzacji, kamery 360° ani podgrzewanej kierownicy w żadnej konfiguracji.

Pełne wyposażenieExclusive128 900 złpromocja do 31.12 · katalog 148 900 zł
  • Klimatyzacjadwustrefowa automatyczna
  • Kamera360° HD + czujnik przedni
  • Audio8 głośników
  • Fotel kierowcyz pamięcią i regulacją lędźwiową
  • AplikacjaiSmart pełna

Zapłać 11 000 zł więcej niż za Excite i zyskaj kamerę 360°, dwustrefową klimatyzację, elektryczną klapę bagażnika sterowaną ruchem stopy, podgrzewane przednie fotele i bezprzewodową ładowarkę telefonu. Podgrzewana kierownica jest tu opcją za dodatkowe 1000 zł — w Excite nie da się jej zamówić wcale.

Ten sam SUV, 3 układy napędowe

Benzyna, hybryda czy wtyczka?

MG HS sprzedaje się w 3 układach napędowych o tej samej bryle i niemal identycznym bagażniku — to one, nie osobne modele, są tu właściwym porównaniem. Różni je zużycie paliwa, moc i cena wejścia. Wartość 1,9 l/100 km dla wersji PHEV jest liczbą ważoną, osiągalną tylko przy regularnym ładowaniu — bez ładowania wtyczka spala tyle co hybryda albo więcej.

HS benzynowy 1.5T · 170 KM · od 117 900 zł7.4 l/100 km
HS Hybrid+ · 224 KM · od 117 900 zł5.5 l/100 km
HS PHEV z gniazdem · 272 KM · od 145 500 zł · wartość ważona1.9 l/100 km

Spalanie WLTP z polskich cenników 3 odmian MG HS, wrzesień 2026.

Przymierz bagażnik i hak.

507 l4670 mmUciąg 1500 kg
Rozdział 3 z 5
Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj z każdej strony.

5 ujęć SUV-a o długości 4670 mm i rozstawie osi 2765 mm — sylwetka, przód, tył i oba profile. Bez ujęcia wnętrza.

MG HS Hybrid+ bok
Sylwetka SUV-a Hybrid+ o długości 4670 mm — te same felgi 19 cali co w wersji benzynowej, inny układ napędowy pod maską.
MG HS Hybrid+ przód
Pas przedni o szerokości 1890 mm; 13 systemów wspomagania kierowcy MG Pilot w standardzie obu wersji.
MG HS Hybrid+ prawy profil
Profil z prawej strony; zbiornik paliwa 55 l starcza na około 1000 km dzięki spalaniu 5,5 l/100 km.
MG HS Hybrid+ tył
Za klapą 507 l bagażnika, do 1484 l po złożeniu kanapy — mieści 4 duże walizki bez składania niczego.
MG HS Hybrid+ lewy profil
Profil z lewej strony — rozstaw osi 2765 mm, tyle samo co w benzynowym HS-ie.
Przed zamówieniem

Przymierz Hybrid+ u siebie.

4 rzeczy warto sprawdzić, zanim wpłacisz zaliczkę — bagażnik, miejsce postojowe, foteliki i zasięg na baku.

Bagażnik507 l, po złożeniu kanapy 1484 lMieści wózek spacerowy po złożeniu jednej części kanapy albo 4 duże walizki bez składania niczego; rower zmieści się po zdjęciu przedniego koła — zmierz swój przed zakupem. Dokładnie tyle samo miejsca, ile w benzynowym HS-ie — układ hybrydowy nie zabiera przestrzeni.
Brama garażu i miejsce postojowe4670 mm długości, 1890 mm szerokościZmierz swoją bramę i długość miejsca postojowego, zanim ocenisz resztę. Wysokość 1663 mm mieści się w typowym parkingu podziemnym.
Foteliki dla dzieciMocowania ISOFIX, rozstaw osi 2765 mmFotelik wpina się bezpośrednio w punkty w karoserii, nie w pas bezpieczeństwa — mniej luzu niż w montażu pasem. Zabierz własny fotelik do salonu i sprawdź, czy przedni fotel da się jeszcze ustawić pod siebie.
Tankowanie i zasięgZbiornik 55 l, ok. 1000 km na bakuTo nasz rachunek: 55 litrów podzielone przez spalanie katalogowe 5,5 l/100 km, bez rezerwy. Uciąg z hamulcem 1500 kg pozwala na przyczepę kempingową — tyle samo, co w wersji benzynowej.Policz roczny koszt paliwa

Wymiary, pojemność bagażnika i zbiornika: polski cennik MG HS Hybrid+ z 2 października 2026 wraz z kartą danych technicznych.

Na pokładzie · jak działa Hybrid+

Co masz w obu poziomach.

Wyposażenie i technologia niezależne od wyboru między Excite a Exclusive.

Napęd224 KM mocy łącznejSilnik 1.5T o mocy 143 KM współpracuje z silnikiem elektrycznym 198 KM przez automatyczną dwubiegową przekładnię hybrydową; bateria 1,83 kWh ładuje się sama podczas jazdy, bez gniazdka.
Sterowanie mocą3 tryby pracyRównoległy hybrydowy (oba silniki razem), odzysk energii przy hamowaniu i sam silnik spalinowy na autostradzie — układ przełącza tryby automatycznie, bez ingerencji kierowcy.
Dynamika7,9 s do setkiO 1,5 sekundy szybciej niż benzynowe MG HS z manualem (9,4 s), przy spalaniu niższym o 1,9 litra.
Przestrzeń507 l bagażnikaO 66 l więcej niż w HS PHEV (441 l), gdzie większa bateria trakcyjna zabiera część miejsca pod podłogą.
Hak1500 kg z hamulcemTa sama dopuszczalna masa przyczepy co w HS-ie benzynowym. Bez hamulca limit to 750 kg.
SerwisPrzeglądy co rok lub 24 000 kmInterwał identyczny w całej gamie MG, niezależnie od układu napędowego.
Pełne wyposażenie standardowe

Kompletna lista z polskiego cennika.

Wyposażenie seryjne pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika MG HS Hybrid+ z 2 października 2026.

Bezpieczeństwo i asystenci (MG Pilot) — polski cennik10 poz.
  • autonomiczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (AEB)
  • adaptacyjny tempomat (ACC) z asystentem jazdy w korku (TJA)
  • asystent utrzymania pasa ruchu, ostrzeganie o zjechaniu z pasa i awaryjna korekta toru (LDW, LKA, ELK)
  • inteligentny asystent jazdy na trasie (ICA)
  • rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości (SAS)
  • ostrzeganie o kolizji czołowej (FCW)
  • automatyczne przełączanie świateł drogowych (IHC)
  • monitorowanie martwego pola (BSD)
  • ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA/RCTB)
  • system monitorowania zmęczenia kierowcy (DMS)
Multimedia i łączność — polski cennik6 poz.
  • ekran dotykowy 12,3 cala
  • cyfrowy kokpit 12,3 cala
  • bezprzewodowy Apple CarPlay / Android Auto
  • radio DAB
  • 4 porty USB-C
  • aplikacja iSmart Lite (Excite) albo pełna iSmart (Exclusive)
Komfort i wykończenie — polski cennik5 poz.
  • klimatyzacja automatyczna, jednostrefowa (Excite) albo dwustrefowa (Exclusive)
  • tapicerka materiałowa (Excite)
  • przyciemniane tylne szyby
  • wycieraczki aerodynamiczne z czujnikiem deszczu
  • bezkluczykowe otwieranie z przyciskiem uruchamiania
Jezdnia i widoczność — polski cennik3 poz.
  • felgi aluminiowe 19 cali (225/55R19)
  • kamera cofania HD z liniami prowadzącymi (Excite) albo kamera 360° z czujnikiem przednim (Exclusive)
  • tylny czujnik parkowania
Napęd i technologia Hybrid+ — polski cennik6 poz.
  • silnik 1.5T (143 KM / 230 Nm) + silnik elektryczny (198 KM / 340 Nm)
  • bateria trakcyjna 1,83 kWh i automatyczna dwubiegowa przekładnia hybrydowa
  • moc łączna systemowa 224 KM / 340 Nm
  • napęd na przednie koła (FWD)
  • spalanie WLTP 5,5 l/100 km
  • zbiornik paliwa 55 l
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Napęd i osiągi
Układhybryda bez gniazda ładowania (HEV)
Silnik spalinowy1.5T · 143 KM / 230 Nm
Silnik elektryczny146 kW (198 KM) / 340 Nm
Przekładniaautomatyczna dwubiegowa, 3 tryby pracy
Moc / moment łączny224 KM / 340 Nm
0–100 km/h7,9 s
Prędkość maks.190 km/h
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria trakcyjna1,83 kWh
Paliwo i emisja
Spalanie WLTP5,5 l/100 km · CO2 126 g/km
Zbiornik paliwa55 l
Wymiary i praktyczność
Długość / szer. / wys.4670 / 1890 / 1663 mm
Rozstaw osi2765 mm
Bagażnik507 l · po złożeniu 1484 l
Uciąg1500 kg z hamulcem · 750 kg bez

Policz, ile zaoszczędzisz na paliwie.

5,5 l/100 kmOk. 1000 km na bakuKalkulator kosztu
Rozdział 4 z 5
Spalanie i zasięg na baku · dane WLTP

5,5 litra w aucie o długości 4670 mm.

Spalanie WLTP (mieszane)

5,5 l/100 km

WLTP, czyli znormalizowany europejski cykl pomiaru zużycia paliwa, w cyklu mieszanym daje tu 5,5 litra i emisję 126 g CO2/km. Wobec benzynowego HS-a z manualem to o 1,9 litra mniej przy mocy wyższej o 54 KM — układ hybrydowy najbardziej pomaga w ruchu miejskim i na drogach z częstym hamowaniem.

Zasięg na baku · zbiornik 55 l

ok. 1000 km

Nasz rachunek: 55 litrów podzielone przez spalanie katalogowe 5,5 l/100 km, bez rezerwy na zimę. To najdłuższy zasięg na samym paliwie bez doładowania z gniazdka w całej gamie MG — w wersji benzynowej ten sam zbiornik daje około 740 km.

Kalkulator / Twoje założenia

Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?

Ustaw swój roczny przebieg i porównaj koszt paliwa Hybrid+ (5,5 l/100 km) z benzynowym HS-em (7,4 l/100 km) — różnica to 1,9 litra na każde 100 km. Przy 15 000 km rocznie i benzynie po 7,61 zł/l (średnia krajowa, ta sama stawka co domyślna w kalkulatorze) to około 285 litrów, czyli niecałe 2200 zł oszczędności rocznie — nasz rachunek. Promocyjny Hybrid+ kosztuje dziś tyle samo co katalogowy benzynowy HS (117 900 zł), więc oszczędność na paliwie liczy się od pierwszego kilometra. Licząc pełne ceny katalogowe obu aut (137 900 zł wobec 117 900 zł, różnica 20 000 zł), zwrot zajmuje ponad 9 lat.

1. Ustaw swoje założenia

2. Porównaj koszt jazdy

Symulacja dla 15 000 km rocznie

MG HS Hybrid+41,86 zł/ 100 km
6 278,25 zł/ rok
MG HS (benzyna)56,31 zł/ 100 km
8 447,10 zł/ rok
Różnica kosztu paliwa w tych założeniach2 168,85 zł / rok

MG HS Hybrid+: niższy koszt paliwa w tej symulacji.

Wynik obejmuje samo paliwo — bez zakupu auta, ubezpieczenia, przeglądów, opon i różnicy w wyposażeniu między wersjami.

Zdecyduj i przejedź obie odmiany.

WerdyktNa tle rywaliGwarancja 7 lat
Rozdział 5 z 5
Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Niskie spalanie bez ładowania z gniazdka
5,5 l/100 km WLTP w hybrydzie, która nie wymaga wtyczki — w przeciwieństwie do PHEV-ów w tym segmencie. Moc łączna 224 KM i 340 Nm dają przyspieszenie 0–100 km/h w 7,9 s, o 1,5 sekundy szybciej niż benzynowe MG HS z manualem (9,4 s).
Bagażnik większy niż w HS PHEV
507 l (do 1484 l po złożeniu tylnej kanapy) — o 66 l więcej niż w HS PHEV, gdzie pod podłogą siedzi większa bateria trakcyjna. Rozstaw osi 2765 mm daje sporo miejsca na nogi z tyłu.
Gwarancja 7 lat / 150 tys. km na cały układ napędowy
Silnik spalinowy, silnik elektryczny i bateria trakcyjna objęte tym samym okresem, bez wydzielania krótszych limitów. Do tego 12,3-calowy ekran, 12,3-calowy cyfrowy kokpit i 13 systemów MG Pilot już w bazowej wersji Excite.
Najdłuższy zasięg na baku w gamie MG
55-litrowy zbiornik przy spalaniu 5,5 l/100 km daje ok. 1000 km na samym paliwie (nasz rachunek), bez doładowania z gniazdka — więcej niż jakikolwiek inny model marki bez wtyczki.

Do sprawdzenia 4

Cena katalogowa wyższa, niż się wydaje
Realna cena katalogowa to 137 900 zł (Excite) i 148 900 zł (Exclusive) — niezmienna od stycznia 2026. Promocyjne 117 900/128 900 zł obowiązuje tylko do 31 grudnia 2026 albo do wyczerpania puli; co dalej, cennik nie mówi.
Podgrzewana kierownica tylko w droższej wersji
Kierowca Excite nie dostanie podgrzewanej kierownicy w ogóle — funkcja jest zarezerwowana dla Exclusive i kosztuje tam dodatkowe 1000 zł.
Brak własnej oceny Euro NCAP
5 gwiazdek z listopada 2024 dotyczy benzynowego HS-a i wtyczkowego HS PHEV, nie tej wersji — szczegóły luki w sekcji „Bezpieczeństwo” niżej. Traktuj to jako lukę, nie jako potwierdzony wynik.
Tylko jeden bezpłatny kolor lakieru
Bezpłatny jest wyłącznie niebieski Arctic Blue — pozostałe 5 kolorów kosztuje po 2250 zł więcej.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Kierowca pokonujący 15–25 tys. km rocznie głównie w mieście i na trasach krajowych, który chce niższego spalania niż w czystej benzynie, ale bez kłopotu z ładowaniem PHEV. Także rodzina szukająca dużego SUV-a z pojemnym bagażnikiem (507 l) i długą gwarancją producenta, gotowa kupić w oknie promocyjnym do 31 grudnia.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Kierowcy z dostępem do ładowarki w domu, dla których PHEV może dać niższe koszty eksploatacji przy krótkich, miejskich dystansach. Również ci, dla których liczy się potwierdzony wynik Euro NCAP tej konkretnej wersji — MG go dziś nie ma.

Na tle rywali · hybrydy do 140 tys. zł

Jak wypada wśród hybryd o tej samej mocy.

ModelCena odMocSpalanieBagażnikGwarancja
MG HS Hybrid+
ten model · punkt odniesienia
117 900 zł224 KM5,5 l507 l7 lat / 150 tys. km
SUV hybrydowy · oferta w PL
Droższy o 7000 zł od promocyjnej ceny MG; katalog do katalogu wypada odwrotnie — 124 900 zł wobec 137 900 zł za MG. Ma taką samą moc 224 KM, ale spala więcej — 5,7 litra zamiast 5,5 — i ma bagażnik mniejszy o 7 litrów. Gwarancja w tym samym wymiarze, z dodatkową opcją 3 lat bez limitu przebiegu.
124 900 zł224 KM5,7 l500 l7 lat / 150 tys. km
SUV hybrydowy · oferta w PL
Droższy o 17 000 zł od promocyjnej ceny MG przy identycznej mocy i spalaniu — różnica to głównie poziom wyposażenia. Obie ceny są promocyjne, a licząc katalog do katalogu, dzieli je 2000 zł na korzyść MG. Bagażnik mniejszy o 7 litrów.
134 900 zł224 KM5,5 l500 l7 lat / 150 tys. km
SUV hybrydowy · oferta w PL
Tańsza o 5000 zł i z niższym spalaniem (5,3 litra), ale w mniejszym nadwoziu — bagażnik ma aż o 135 litrów mniej. Obie ceny w tym wierszu są promocyjne; katalogowo Omoda kosztuje 119 500 zł, czyli o 18 400 zł mniej niż MG.
112 900 zł224 KM5,3 l372 l7 lat
3 realne hybrydy o identycznej mocy systemowej 224 KM w klasie do 140 tys. zł — różni je głównie wielkość nadwozia, spalanie i pojemność bagażnika. W kolumnie ceny każdy model stoi z kwotą, którą podaje dziś jego cennik: MG HS Hybrid+ z promocyjną 117 900 zł (promocja do 31 grudnia 2026, katalogowo 137 900 zł), Omoda 5 Hybrid i Jaecoo 7 Hybrid również z promocyjnymi z cenników z 1 września 2026, bez podanej daty końca (katalogowo 119 500 i 139 900 zł), a Chery Tiggo 7 HEV z katalogową, bo nie ma dziś odrębnej promocji gotówkowej. Komentarze pod wierszami liczą różnice od tych właśnie kwot. Gdyby zestawić same ceny katalogowe, MG byłby droższy od Chery o 13 000 zł i od Omody o 18 400 zł, a tańszy od Jaecoo o 2000 zł.Porównaj szczegółowo
Porównania z udziałem MG HS Hybrid+
Euro NCAP

Ocena dotyczy innego wariantu.

Ocena 5 gwiazdek Euro NCAP z listopada 2024 dotyczy benzynowego MG HS — wersja Hybrid+ nie ma własnej oceny (stan 16 września 2026). Pakiet asystentów MG Pilot działa jednak identycznie w obu wariantach.

5★ dla innego wariantuOcena HS 5★ nie obejmuje wprost Hybrid+Tabela ocenianych wersji wymienia benzynowy silnik 1.5 turbo i plug-in HS PHEV, ale nie wariant Hybrid+. Testowany egzemplarz benzynowy ważył 1575 kg, a Hybrid+ waży 1660 kg — różnica zbyt duża, żeby przenosić wynik wprost.
13 systemów w standardzieMG Pilot niezależnie od wersjiHamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (AEB), adaptacyjny tempomat z asystentem jazdy w korku (ACC, TJA) i asystent utrzymania pasa ruchu (LKA) są w Excite i Exclusive jednakowo.
Martwe pole i tyłMonitorowanie martwego pola i ruchu poprzecznegoSystem BSD ostrzega o pojeździe w martwym polu, a RCTA/RCTB o ruchu poprzecznym przy cofaniu — przydatne przy nadwoziu o długości 4670 mm.
Kierowca pod obserwacjąSystem monitorowania zmęczenia kierowcy (DMS)Kamera wykrywa oznaki zmęczenia lub rozproszenia uwagi i ostrzega dźwiękiem oraz komunikatem na ekranie.

Euro NCAP, ocena MG HS opublikowana 13 listopada 2024, sprawdzona pod kątem wariantu Hybrid+ 16 września 2026; pakiet MG Pilot z polskiego cennika MG HS Hybrid+.

Gwarancja MG · te same zasady dla całej gamy

7 lat na pojazd i baterię — także w Hybrid+.

Gwarancja MG obejmuje cały pojazd i baterię trakcyjną tym samym okresem niezależnie od układu napędowego: 7 lat albo 150 000 kilometrów. Bezpłatna pomoc drogowa MG Assistance działa rok od rejestracji i przedłuża się na kolejne lata tylko przy przeglądach w autoryzowanej sieci MG.

Pojazd7 lat / 150 000 kmOd pierwszej rejestracji, co nastąpi wcześniej; przechodzi na kolejnego właściciela; wymagane przeglądy w terminie (do 1500 km albo 28 dni po planowanym).
Bateria i napęd wysokonapięciowy7 lat / 150 000 kmpróg 70% pojemnościSpadek pojemności poniżej 70% wartości początkowej uznawany za nadmierny — naprawa albo wymiana na nową lub fabrycznie zregenerowaną; poproś o wynik kontroli pojemności na piśmie przy przeglądzie.
Perforacja nadwozia7 lat / bez limitu kmwarunek: coroczny przegląd antykorozyjnyOchrona wygasa bez podstemplowanego arkusza kontroli antykorozyjnej w książce serwisowej — pilnuj tej pieczątki przy każdym przeglądzie.
Lakier3 lata / 72 000 kmPęcherze, łuszczenie i odbarwienia z wady materiału — nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych; zgłaszaj przy przeglądzie, zanim minie termin.
MG Assistance12 miesięcy od rejestracji · przedłużane bezpłatnie do 7 latwarunek: przeglądy w sieci MGHolowanie, naprawa na miejscu, pomoc po awarii i wypadku w całej Europie, operator ARC Europe, bezpłatny numer 600 222 129. Przedłużenie na kolejne lata tylko przy regularnych przeglądach w autoryzowanym serwisie MG (program z grudnia 2025, obejmuje wszystkie modele).
Druga strona medaluCo przerywa tę ochronę
Druga strona gwarancji · warunki z dokumentu

Co kończy tę ochronę.

Poniżej sytuacje, które producent wymienia jako kończące gwarancję na pojazd i baterię hybrydową.

  • Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
  • Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
  • Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
  • Ingerencja w układ wysokonapięciowy poza serwisemOtwarcie obudowy baterii, przeróbki instalacji ładowania albo tuning oprogramowania kończą ochronę — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
  • Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
  • Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.

Stopniowy spadek pojemności baterii wraz z wiekiem auta w granicach normy nie jest wadą objętą gwarancją — dopiero spadek poniżej progu 70% w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany.

Lista do salonu

Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.

7 rzeczy, o które warto zapytać, zanim wpłacisz zaliczkę na Hybrid+.

  • Rok produkcji egzemplarza na placuCennik z 2 października 2026 dotyczy aut wyprodukowanych w 2026 roku. Poproś o numer nadwozia (VIN) i datę produkcji konkretnego egzemplarza — to ona liczy się przy odsprzedaży, nie data cennika.
  • Promocja kończy się 31 grudnia 2026Rabat 20 000 zł obowiązuje na zamówienia złożone od 1 października do 31 grudnia 2026, do wyczerpania puli aut objętych ofertą; auto trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2027. Po zakończeniu promocji ceny wracają do katalogowych: 137 900 zł za Excite i 148 900 zł za Exclusive.Zapytaj o dostępność przed końcem promocji
  • Podgrzewana kierownica kosztuje dodatkowo tylko w ExclusiveW Excite nie da się jej zamówić w żadnej konfiguracji — jeśli zależy Ci na tej funkcji, wybierz wyższą wersję. Koszt dodatkowy to 1000 zł.
  • Warunek bezpłatnej pomocy drogowej w latach od 2 do 7Rok korzystania z MG Assistance jest wliczony w cenę auta. Na kolejnych 6 lat trzeba regularnie serwisować hybrydę w autoryzowanej sieci MG — bez tego program się nie przedłuży, więc ustal harmonogram przeglądów od razu.Zobacz warunki wspólne dla marki MG
  • Wynik kontroli pojemności baterii na piśmieGwarancja na baterię trakcyjną działa poniżej progu 70% pojemności początkowej. Bateria Hybrid+ ma tylko 1,83 kWh, ale zasada jest ta sama, co w większych bateriach EV i PHEV — poproś przy każdym przeglądzie o wynik kontroli stanu zdrowia baterii (SOH, ang. state of health) na piśmie.Jak czytać stan baterii
  • Szukasz mniej mocy i niższej ceny wejścia?Benzynowy MG HS ma tę samą bryłę, ale silnik 170 KM bez elektryfikacji, wyższe spalanie 7,4 l/100 km i katalog od 117 900 zł.Zobacz MG HS (benzyna)
  • Masz gdzie ładować i chcesz jeszcze niższe spalanie?MG HS PHEV dokłada gniazdo, 100 km zasięgu na samym prądzie i 272 KM mocy, kosztem wyższej ceny wejścia i mniejszego bagażnika.Zobacz MG HS PHEV

Warunki gwarancji i pomocy drogowej: dokumenty gwarancyjne MG dla klientów. Ceny opcji i termin promocji: polski cennik MG HS Hybrid+ z 2 października 2026.

Zobacz na żywo · jazda testowa

Usiądź za kierownicą HS-a w wersji hybrydowej.

Hybryda rusza na prądzie, więc pierwsze metry są ciche, a przyspieszenie płynniejsze niż w wersji z automatem dwusprzęgłowym. Warto przejechać obie odmiany i porównać charakter, nie tylko liczby z karty katalogowej.

60 salonów MG · 51 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami MG5Warszawa i okolice2Gdańsk2Katowice3Kraków i okolice2Łódź2Szczecin2WałbrzychBiałystok2Wrocław i okoliceBielsko-BiałaBolesławiceBydgoszczCzęstochowaDąbrowa GórniczaDługołękaElblągEłkGdyniaGorzów WielkopolskiJelenia GóraKaliszKielceKoninKoszalinKrosnoLesznoLubinLublinNowy TargOlsztynOpolePiłaPłock3Poznań i okoliceRadomRybnikRzeszówSiedlceStalowa WolaToruńTychyWielogłowyWłocławekZabrzeZgłobiceZielona Górakółko = miasto · liczba = salony
Cała Polska · 60 salonów
Numer telefonu pokazujemy po kliknięciu. Trasa otwiera Mapy Google z adresem salonu.Pełna mapa i wszystkie salony →
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

Pytania, które warto zadać przed zakupem.

Ile kosztuje MG HS Hybrid+ i do kiedy trwa promocja?
Cena katalogowa to 137 900 zł (Excite) i 148 900 zł (Exclusive) — niezmieniona od stycznia 2026. W cenniku z 2 października 2026, ważnym do 31 grudnia 2026, obie wersje mają promocję: Excite za 117 900 zł, Exclusive za 128 900 zł. To najgłębszy rabat, jaki MG dotąd zaproponowało na ten model — cennik podaje też najniższą cenę z 30 dni przed promocją (128 900 zł za Excite i 139 900 zł za Exclusive), więc licząc od niej, obie wersje potaniały o 11 000 zł.
Jak działa napęd Hybrid+ i czym różni się od zwykłej hybrydy?
Turbodoładowany silnik 1.5 o mocy 143 KM współpracuje z silnikiem elektrycznym 198 KM przez automatyczną dwubiegową przekładnię hybrydową — nie bezstopniowym CVT, jak u części rywali. Niewielka bateria 1,83 kWh magazynuje odzyskaną energię, a układ sam przełącza 3 tryby pracy: równoległy (oba napędy razem), odzysk energii przy hamowaniu i sam silnik spalinowy na autostradzie. Razem dają 224 KM i 340 Nm, bez potrzeby ładowania z gniazdka.
Czy Hybrid+ wymaga innego serwisu niż benzynowy HS?
Nie. Interwał przeglądu to 12 miesięcy albo 24 000 km — tak samo jak w benzynowym HS-ie i w całej gamie MG. Bateria trakcyjna 1,83 kWh i układ wysokonapięciowy są kontrolowane przy okazji zwykłego przeglądu; osobnego, droższego pakietu serwisowego dla Hybrid+ producent nie publikuje.
Jaka jest różnica między Excite a Exclusive?
Excite (117 900 zł promocyjnie) ma klimatyzację jednostrefową, tapicerkę materiałową i audio 6-głośnikowe. Exclusive (128 900 zł) dokłada klimatyzację dwustrefową, elektryczną klapę bagażnika sterowaną ruchem stopy, kamerę 360°, bezprzewodową ładowarkę telefonu, podgrzewane przednie fotele, pamięć fotela kierowcy i 8-głośnikowe audio. Podgrzewana kierownica jest tylko w Exclusive, za dodatkowe 1000 zł.
Jaką gwarancję ma MG HS Hybrid+?
7 lat albo 150 000 km na pojazd i na baterię trakcyjną razem z napędem wysokonapięciowym — bez osobnego, krótszego okresu dla osprzętu hybrydowego. Próg utraty pojemności baterii, poniżej którego przysługuje naprawa lub wymiana, to 70%. Osobno: 3 lata na lakier i program MG Assistance, przedłużany bezpłatnie do 7 lat przy przeglądach w autoryzowanym serwisie.
Co obejmuje cena lakieru i jakie kolory są bez opłaty?
Tylko niebieski Arctic Blue jest w cenie auta. Pozostałych 5 kolorów — biały perłowy, czarny, szary, srebrny i czerwony trójwarstwowy — kosztuje 2250 zł więcej, niezależnie od wybranej wersji, Excite czy Exclusive.
Czy egzemplarz z bieżącego cennika jest dostępny od ręki?
Aktualny cennik dotyczy aut z rocznika produkcji 2026 — to nie jest wyprzedaż starszego rocznika, jak przy części pozostałych modeli MG. Dostępność konkretnego egzemplarza i termin odbioru (promocja wymaga odbioru najpóźniej do końca I kwartału 2027) potwierdź jednak w salonie — to nie to samo, co data samego cennika.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o HS Hybrid+? Napisz albo umów jazdę.

Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: MG HS Hybrid+

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt