koszt przejazdu
01 · Koszty
Skyworth K koszty: ile płacisz za auto i za prąd.
Ustaw przebieg, a przeliczymy zakup i energię dla wybranej wersji. Prąd liczymy po 1,20 zł za kWh (ładowanie w domu). Ceny to sugerowane ceny z cennika importera, bez rabatu. Szybka ładowarka publiczna kosztuje więcej, a tego nie liczymy.
Założenia rachunku
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 215 650 zł
zakup prąd
zakupprąd / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach Elektryczny kosztuje łącznie 215 650 zł: zakup 199 900 zł i energia 15 750 zł.
02 · Trasa
Czy dojedziesz bez ładowania?
Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba stanąć przy ładowarce. Zasięg bierzemy z baterii 85,97 kWh, wspólnej dla Legend i Exclusive.
03 · Wyposażenie
Skyworth K wyposażenie: co dokłada Exclusive.
Obie wersje mają panoramiczny dach, wentylowane fotele z elektryczną regulacją, ekran 12,8 cala i elektryczną klapę. Exclusive dokłada cały pakiet asystentów jazdy poziomu 2, kamery 360° i światła laserowe. Pełna lista 41 pozycji z cennika jest pod przyciskiem „Wszystko”.
Exclusive +25 000 zł · 6 dodatków
- + Tempomat adaptacyjny
- + Asystent jazdy w korku i autostradowy (poziom 2)
- + Wykrywanie martwego pola
- + Kamery 360°
- + Przyciemniane szyby tylne
- + Automatyczne światła drogowe
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | ||
| Wyposażenie | EVElektrycznyLegend | EVElektrycznyExclusive |
|---|---|---|
| Asystenci jazdy (ADAS) | ||
| Tempomat adaptacyjnyAuto samo trzyma odstęp w trasie; w Legend cennik go nie podaje. | — | ✓ |
| Asystent jazdy w korku i autostradowy (poziom 2)Pomaga utrzymać pas i odstęp w korku i na autostradzie, tylko Exclusive. | — | ✓ |
| Wykrywanie martwego polaOstrzega o aucie w martwym polu przy zmianie pasa, tylko Exclusive. | — | ✓ |
| Automatyczne hamowanie awaryjneExclusive ma je w cenniku; przy Legend zapytaj salon, czy auto je ma. | ? | ✓ |
| Ostrzeżenie o zjechaniu z pasa, asystent utrzymania i centrowania na pasie | ? | ✓ |
| Rozpoznawanie znaków i inteligentne dostosowanie prędkości | ? | ✓ |
| Bezpieczeństwo | ||
| Kamery 360°Widok dookoła auta przy parkowaniu, tylko Exclusive. | — | ✓ |
| Nadwozie i światła | ||
| ReflektoryLaserowe w Exclusive zamiast LED. | LED | laserowe |
| Przyciemniane szyby tylneMniej słońca na tylnej kanapie, tylko Exclusive. | — | ✓ |
| Automatyczne światła drogowe | — | ✓ |
Takie same w każdej wersji (26)
Nadwozie i światła
- Panoramiczny szklany dach
- Elektryczna klapa bagażnika
- Światła dzienne LED, automatyczne włączanie świateł, Follow me home, tylne światło przeciwmgielne
- Lusterka elektryczne, podgrzewane, składane, opuszczane przy cofaniu
- Felgi aluminiowe 19 cali
- Zestaw naprawczy do opon
Wnętrze i komfort
- Elektryczny, wentylowany fotel kierowcy
- Tapicerka z wegańskiej skóry (brązowa tylko w Exclusive z szarym nadwoziem)
- Fotel pasażera: 6 kierunków, elektryczny, podgrzewany, wentylowany
- Kanapa dzielona 60/40 z podłokietnikiem
- Kierownica obszyta wegańską skórą, regulacja w 4 kierunkach
- Klimatyzacja automatyczna 1-strefowa, filtr przeciwpyłkowy
- Wewnętrzne lusterko z automatycznym przyciemnianiem
- Inteligentny kluczyk, start bezkluczykowy
Multimedia
- Ekran multimedialny 12,8 cala
- Cyfrowy zestaw wskaźników 12,3 cala (wg katalogu)
- Nagłośnienie 8 głośników
- 4 porty USB typu A z przodu
- Wi-Fi i Bluetooth
Bezpieczeństwo
- 6 poduszek powietrznych (2 przednie, 2 kurtyny, 2 boczne)
- ABS, EBD, BA, ESC, TCS, HSA, ESS, dTPMS, ISOFIX, alarm i immobilizer
- Wykrywanie obecności dzieci, ostrzeżenie o otwarciu drzwi
- Czujniki parkowania przód i tył, kamera cofania
Napęd
- Tryby jazdy Normal i Sport
- Ładowarka pokładowa AC 11 kW
Tego nie ma
Wyświetlacz przezierny (HUD)
Cennik nie rozstrzyga (5)
Importer nie podał, czy to jest w standardzie, więc niczego tu nie zgadujemy. Zapytaj o to w salonie przed podpisaniem umowy.
- Wycieraczki przednie z czujnikiem deszczu (cennik nie podaje wartości)
- Pamięć ustawień foteli przednich
- Pompa ciepła
- Zasilanie 230 V z auta (V2L)
- Android Auto i Apple CarPlay
Cennik Skyworth K z 14.03.2026, s. 2–4 (tabele wyposażenia i ADAS). Cennik nie wymienia wyposażenia dodatkowego ani opcji za dopłatą; lakier i tapicerka są w palecie bez cen.
04 · Wnętrze
Skywell ET5 (Skyworth K) wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.
Zdjęcia pochodzą z materiałów dawnego importera Skywell (ET5, starszy rocznik, ciemnoniebieski lakier, napis Skywell na tylnej klapie). Nie pokazują wersji Legend ani Exclusive, a Exclusive ma inne, laserowe reflektory. Kliknij zdjęcie, żeby je powiększyć.
Skywell ET5: kokpit z cyfrowymi zegarami, dużym ekranem i drewnopodobnymi wstawkami.
05 · Opinie z testów
Skywell ET5 (Skyworth K) opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Jedyny znaleziony polski test (Chip.pl, 08.2024) chwali przestronne, dobrze wykonane i ciche wnętrze oraz widoczność. Zarzuca ubogie asystenty jazdy, lekką kierownicę, słabą trakcję na mokrym i zużycie 24,05 kWh/100 km przy 120 km/h. Euro NCAP nie znaleźliśmy, a autoblog w lipcu 2026 nie widział na Otomoto żadnego nowego egzemplarza. Starsze polskie testy ET5 72 kWh (2022–2023) potwierdzają zastrzeżenia do trakcji, wykonania i multimediów.
4 plusy5 uwag
Co chwalą
- Przestronna kabina: redakcja pisze o co najmniej 40 cm wolnego miejsca między przednimi fotelami a tylną kanapą.
Więcej · 2 źródła
Bagażnik 467 l wydał się testerom większy, niż wynika z papieru.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024, Cennik Skyworth K, ważny od 14.03.2026 03.2026
- Wnętrze bardzo dobrze wykonane (dużo skóry, mało piano black), z dużym, jasnym ekranem i bardzo dobrym wyciszeniem.
Więcej · 1 źródło
Widoczność z kabiny test nazywa wzorową.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024
Pokaż pozostałe (2)
- W mieście testowy egzemplarz zużył 15,6 kWh/100 km, co redakcja przeliczyła na ponad 550 km zasięgu.
Więcej · 2 źródła
Norma WLTP dla cyklu miejskiego to 642 km.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024, Cennik Skyworth K, ważny od 14.03.2026 03.2026
- Zawieszenie jest miękkie, ale nie za miękkie: dobrze radzi sobie z progami i nierównościami, a nie sprawia wrażenia łóżka wodnego.
Więcej · 1 źródło
Wysoka pozycja za kierownicą bywa wadą lub zaletą, zależnie od gustu.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024
Na co uważać
- Przy stałych 120 km/h zużycie wzrosło do 24,05 kWh/100 km, co daje ok. 358 km zamiast 489 km WLTP.
Więcej · 2 źródła
Na dłuższą trasę licz się z postojem na ładowanie wcześniej, niż sugeruje 489 km z cennika.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024, Cennik Skyworth K, ważny od 14.03.2026 03.2026
- Kierownica miała za dużo wspomagania w trybach Eco i Comfort, a nadwozie wyraźnie się przechylało w zakrętach.
Więcej · 1 źródło
Test nie znalazł systemu, który to ogranicza.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024
Pokaż pozostałe (3)
- Po deszczu koła traciły przyczepność nawet przy zwykłym ruszaniu (napęd na przód, 320 Nm).
Więcej · 1 źródło
Sprawdź to na jeździe próbnej na mokrej nawierzchni.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024
- W 2024 test nazwał K dosyć ubogim w systemy bezpieczeństwa: bez monitorowania martwego pola i ruchu poprzecznego, nawet w opcji.
Więcej · 2 źródła
Cennik z 03.2026 wymienia martwe pole w Exclusive, więc poproś salon o sprawdzenie egzemplarza.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024, Cennik Skyworth K, ważny od 14.03.2026 03.2026
- Multimedia: Android Auto i CarPlay działają przez dodatkową aplikację i trochę naokoło, brak nawigacji offline, głośniki test ocenił jako bardzo słabe.
1 źródło
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024
Co to znaczy dla Ciebie
Test chwali miejsce i wykonanie, a zarzuca asystentów, prowadzenie i zużycie na trasie.
Więcej
Dane pochodzą z 2024 roku i jednego egzemplarza, więc obejrzyj dokładnie auto, które chcesz kupić.
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
!Uwaga
Tożsamość: Chip.pl pisze, że K jest „szerzej znany jako Skywell ET5”, a autoblog, że to „to samo, co Skywell ET5”.
Więcej · 2 źródła
Importer nie potwierdził tego w żadnym znalezionym dokumencie.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024, Autoblog: Skywell, Skyworth, dealerzy w UK i Polsce 07.2026
Pokaż pozostałe (7)
!Uwaga
Dostępność: autoblog (08.07.2026) nie znalazł na Otomoto żadnego nowego egzemplarza, a brytyjscy dealerzy Skywell dostali informację o zakończeniu działalności.
Więcej · 1 źródło
Zapytaj importera o stan magazynu przed jazdą próbną.
Źródła: Autoblog: Skywell, Skyworth, dealerzy w UK i Polsce 07.2026
✓Dobrze
Importer deklaruje 5 lat gwarancji na auto i 8 lat na baterię (min. 70% pojemności).
1 źródło
Źródła: Cennik Skyworth K, ważny od 14.03.2026 03.2026
!Uwaga
Starszy ET5 72 kWh (Polska, 2022–2023)
Trzy polskie testy dotyczą wycofanej wersji 72 kWh, nie K z baterią 86 kWh.
Więcej · 3 źródła
Auto Świat (31.07.2022, Luxury) zmierzył 15,6 kWh/100 km na 270 km jazdy mieszanej, a w drugim teście (17.12.2022) 18,7 kWh/100 km i realny zasięg 385 km; Android.com.pl (04.2023) podał 18,5 kWh/100 km.
Źródła: Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 07.2022, Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 12.2022, Android.com.pl: test Skywell ET5 72 kWh 04.2023
!Uwaga
Starszy ET5 72 kWh: wykonanie
Pierwszy test Auto Świat (przebieg poniżej 9 tys. km) notuje stukanie w przednim zawieszeniu i klapkę gniazda ładowania „przymocowaną na słowo honoru”.
Więcej · 2 źródła
Drugi test chwali materiały (drewno, skóra), ale zauważa zapach i miejscami słabe wykonanie. To egzemplarze z 2022 roku, nie wiemy, czy dotyczy to K.
Źródła: Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 07.2022, Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 12.2022
!Uwaga
Starszy ET5 72 kWh: trakcja i opony
Auto Świat (12.2022) pisze o słabej przyczepności opon na mokrym i długich drogach hamowania, a Otomoto TV (2023) o utracie trakcji przy mocnym przyspieszeniu.
Więcej · 3 źródła
Zbieżne z uwagą Chip.pl o K, więc przed zakupem sprawdź opony i jazdę na mokrym.
Źródła: Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 12.2022, Otomoto TV: test Skywell ET5 08.2023, Chip.pl: test Skyworth K 08.2024
!Uwaga
Starszy ET5 72 kWh: multimedia
Auto Świat (12.2022) i Android.com.pl (04.2023): brak języka polskiego, nielogiczne sterowanie i wolno działający system.
Więcej · 3 źródła
Android.com.pl dodaje, że w tym egzemplarzu nie było Android Auto ani CarPlay (K ma je przez aplikację wg Chip.pl).
Źródła: Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 12.2022, Android.com.pl: test Skywell ET5 72 kWh 04.2023, Chip.pl: test Skyworth K 08.2024
!Uwaga
Starszy ET5 72 kWh: hałas
Auto Świat (12.2022) zmierzył 54 dB(A) przy 50 km/h, 63 dB(A) przy 100 km/h i 66 dB(A) przy 130 km/h.
1 źródło
Źródła: Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 12.2022
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Nie znaleźliśmy wyniku Euro NCAP dla Skywell ET5 ani Skyworth K; sprawdziliśmy listę najnowszych ocen, nie całe archiwum.
Więcej · 1 źródło
Zapytaj importera o homologację i wyniki europejskich crash testów.
Źródła: Cennik Skyworth K, ważny od 14.03.2026 03.2026
Pokaż pozostałe (3)
?Nie wiemy
Nie znaleźliśmy testów zużycia zimą, kosztów przeglądów ani opinii właścicieli czy flot z Polski.
Więcej · 1 źródło
Cennik nie podaje mocy szczytowej ładowania DC ani pompy ciepła.
Źródła: Cennik Skyworth K, ważny od 14.03.2026 03.2026
?Nie wiemy
Brak niezależnych testów w PL do 9.10.2026 dla K z baterią 86 kWh poza Chip.pl (08.2024).
Więcej · 5 źródeł
Pozostałe polskie testy (Auto Świat, Android.com.pl, Otomoto TV) dotyczą starszego ET5 72 kWh.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024, Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 07.2022, Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh 12.2022, Android.com.pl: test Skywell ET5 72 kWh 04.2023, Otomoto TV: test Skywell ET5 08.2023
?Nie wiemy
Test Chip.pl dotyczy modelu z 2024 roku.
Więcej · 2 źródła
Cennik z 03.2026 podaje wyposażenie Exclusive, którego test nie widział (martwe pole), więc różnice mogą wynikać ze zmian w trakcie produkcji.
Źródła: Chip.pl: test Skyworth K 08.2024, Cennik Skyworth K, ważny od 14.03.2026 03.2026
Źródła opinii (7), stan na 09.10.2026
Testy i artykuły prasowe
- Chip.pl: test Skyworth K (chiński elektryk SUV) 11.08.2024
- Autoblog (Spider's Web): Skywell, Skyworth, dealerzy w UK i Polsce 08.07.2026
- Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh (PL, starszy ET5) 31.07.2022
- Auto Świat: test Skywell ET5 Luxury 72 kWh (PL, starszy ET5) 17.12.2022
- Android.com.pl: test Skywell ET5 72 kWh (PL, starszy ET5) 24.04.2023
- Otomoto TV: test Skywell ET5 (PL, starszy ET5 72 kWh) 09.08.2023
Importer: cenniki i komunikaty
06 · Którą wersję wybrać
Czy Skywell ET5 (Skyworth K) to dobry wybór? Najpierw dostępność, potem ADAS.
K ma dwie wersje z tym samym napędem, baterią i nadwoziem. Legend jest tańszy, ale cennik nie podaje w nim tempomatu adaptacyjnego, kamer 360° ani martwego pola. Exclusive dokłada je wszystkie plus światła laserowe. Przed wyborem sprawdź w salonie, czy jest nowy egzemplarz do obejrzenia.
Duży elektryk z miejscem i baterią 86 kWh, ale z pytaniem o dostępność
Legend kosztuje 199 900 zł, Exclusive 224 900 zł: różnica 25 000 zł to prawie cała lista asystentów jazdy, kamery 360° i światła laserowe.
Czytaj dalej
Jeździsz głównie po mieście i parkujesz ręcznie: Legend wystarczy: ma czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz kamerę cofania. Jeździsz trasami albo wozisz dzieci: Exclusive, bo tylko on ma w cenniku tempomat adaptacyjny i martwe pole, a hamowanie awaryjne cennik wpisuje wyłącznie jemu.
Dlaczego tak
- 489 km WLTP i bateria 85,97 kWh w obu wersjach; w mieście test Chip.pl przeliczył ponad 550 km
- Bagażnik 467 l, rozstaw osi 2 800 mm i co najmniej 40 cm wolnego miejsca z tyłu wg Chip.pl
- Gwarancja 5 lat na auto i 8 lat na baterię, w obu wersjach
Na co uważać
- Dostępność nowych aut niepotwierdzona: autoblog (08.07.2026) nie znalazł ich na Otomoto. Zadzwoń do importera (22 667 60 67) przed jazdą próbną
- Zużycie 24,05 kWh/100 km przy 120 km/h w teście Chip.pl (ok. 358 km), do tego lekka kierownica i słaba trakcja na mokrym; sprawdź to na jeździe próbnej
- Legend nie ma w cenniku tempomatu adaptacyjnego, kamer 360° ani martwego pola; o hamowanie awaryjne i asystenta pasa zapytaj salon
07 · Rywale
Skywell ET5 (Skyworth K) na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Skywell ET5 (Skyworth K) (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Skywell ET5 (Skyworth K), pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zSkywell ET5 (Skyworth K) Legend · 199 900 zł (katalogowa)EV

XPeng G6
- Cena od
- 194 900 zł−5 000 zł
- Moc
- 252 KM+48 KM
- Zasięg
- 480 km−9 km
- Bateria
- 68,5 kWh−17,5 kWh
Więcej
Ten sam rozmiar, w bazie tańszy, ale z mniejszą baterią; ładuje DC do 382 kW (10–80% w 12 min wg cennika XPeng). Cennik obiecuje 7 lat gwarancji, a książka gwarancyjna UE podaje 60 miesięcy na auto i 96 na baterię: poproś o zapis. Cennik z 06/2026. K wybierz dla większej baterii (85,97 kWh); G6, jeśli liczy się moc i szybkie ładowanie.

MG S6 EV
- Cena od
- 203 900 zł+4 000 zł
- Moc
- 244 KM+40 KM
- Zasięg
- 530 km+41 km
- Bateria
- 77 kWh−9,0 kWh
Więcej
Podobna długość, liftback zamiast SUV-a, z większą mocą, bagażnikiem 674 l i frunkiem 124 l (RWD). Ładuje DC do 144 kW, ma 7 lat gwarancji na auto i baterię (150 tys. km). Do 31.12.2026 MG ma promocję 189 900 zł (limit 10 aut na klienta, bez programów finansowych MG); w tabeli cena katalogowa. K wybierz, gdy chcesz SUV-a z wyższym wsiadaniem; S6, gdy ważniejszy jest zasięg i długa gwarancja.

XPeng P7+
- Cena od
- 197 900 zł−2 000 zł
- Moc
- 245 KM+41 KM
- Zasięg
- 455 km−34 km
- Bateria
- 61,7 kWh−24,3 kWh
Więcej
Dłuższy liftback zamiast SUV-a, z mniejszą baterią i ładowaniem do 350 kW już w bazie. Dokumentu gwarancyjnego nie znaleźliśmy (cennik: 7 lat „bez ograniczeń”), więc poproś o warunki na piśmie. Cennik z 04/2026. K wybierz dla bagażnika SUV-a i większej baterii; P7+ dla szybszego ładowania.

BYD Sealion 7
- Cena od
- 219 900 zł+20 000 zł
- Moc
- 313 KM+109 KM
- Zasięg
- 482 km−7 km
- Bateria
- 82,5 kWh−3,5 kWh
Więcej
O 110 mm dłuższy SUV z bagażnikiem 520 l i frunkiem 58 l, z ładowaniem DC do 150 kW w bazie i gwarancją 6 lat / 150 tys. km. Katalog 219 900 zł; w wyprzedaży za gotówkę 193 550 zł (rocznik 2026, bez kredytu i leasingu, do wyczerpania zapasów). W testach zasięg wychodzi niżej niż w katalogu. K wybierz, gdy budżet kończy się na 200 tys. zł; Sealion 7, gdy chcesz mocniejszy i dłuższy SUV.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja Skywell ET5 (Skyworth K): 5 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.
Auto ma 5 lat gwarancji, a bateria 8 lat. Cennik nie podaje perforacji, lakieru ani assistance, a pełne warunki są w regulaminie importera.
Auto
5 lat lub 150 000 km
Gwarancja na pojazd to 5 lat lub 150 000 km, zależnie od tego, co nastąpi wcześniej.
Szczegóły
Szczegółowe warunki i wyłączenia są w regulaminie na skyworthpl.com, którego nie sprawdzaliśmy.
Akumulator trakcyjny
8 lat / 160 000 km
Bateria jest objęta gwarancją 8 lat lub 160 000 km, o ile utrzyma minimum 70% pojemności (SOH).
Szczegóły
Poproś salon o regulamin i zapytaj, czy ochrona zależy od przeglądów w serwisie Skyworth.
Perforacja i lakier
do potwierdzenia
Cennik nie podaje gwarancji na perforację nadwozia ani lakier.
Szczegóły
Zapytaj salon o okres i warunki, zanim podpiszesz umowę.
Assistance i serwis
do potwierdzenia
Nie znaleźliśmy pomocy drogowej ani interwału przeglądów dla K (stara oferta ET5 podawała przegląd co 24 miesiące lub 40 000 km, ale to inny importer).
Szczegóły
Serwis prowadzą punkty Skyworth, a poza Warszawą i Krakowem potwierdź w telefonie, czy robią przeglądy.
09 · Salony i jazda próbna
Jazda próbna Skywell ET5 (Skyworth K): salony blisko Ciebie.
Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 4 salonów Skywell: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 4 salony w 4 miastach.
4 salony Skywell4 miasta
Lista salonów
Salony Skywell: adres, telefon, jazda próbna.
4 salony w 4 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Kraków 1 salon
InterCar Nowak (autoryzowany dealer Skyworth)
ul. Zakopiańska 167, 30-435, Kraków
Pogorzela 1 salon
Turbańscy Sp. z o.o. (Autoryzowany Dealer i Serwis Skyworth)
Głuchów 34, 63-860 Pogorzela
Raszyn 1 salon
Skyworth Polska — showroom
Aleja Krakowska 2, 05-090, Raszyn
Wrocław 1 salon
Luxury Corp
ul. Wodzisławska 9, 52-017 Wrocław
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
Skywell ET5 (Skyworth K) pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Czy to ten sam samochód co Skywell ET5, czy da się go kupić nowego, ile kosztuje Legend, a ile Exclusive i ile przejedzie na autostradzie: odpowiedzi na pytania kupujących K.
Czy Skywell ET5 i Skyworth K to to samo auto?
Według Chip.pl i autoblogu tak: K to ET5 sprzedawany po zmianie importera. Importer tego nie potwierdził w żadnym dokumencie, a K ma większą baterię (85,97 kWh zamiast 71,98 kWh w starym ET5), więc zapytaj o to w salonie.
Czy Skyworth K można dziś kupić nowego i gdzie?
Strona importera (odczyt 9.10.2026) nadal podaje „cena od 199 900 zł” i ofertę specjalną z umówieniem jazdy próbnej. Z drugiej strony autoblog (08.07.2026) nie znalazł na Otomoto żadnego nowego egzemplarza. Zadzwoń do Skyworth Polska (22 667 60 67) i zapytaj o stan magazynu i czas dostawy.
Ile kosztuje Skyworth K?
Legend 199 900 zł, Exclusive 224 900 zł: to sugerowane ceny brutto z cennika z 14.03.2026. Cennik nie podaje rabatu, a zapis o promocji kończy się 31.03.2026, więc cenę dla swojego egzemplarza potwierdź u importera.
Czym różni się Legend od Exclusive za 25 000 zł?
Napęd, bateria i nadwozie są takie same. Exclusive dokłada w cenniku pakiet asystentów jazdy poziomu 2 (m.in. tempomat adaptacyjny, utrzymanie pasa, martwe pole), kamery 360°, reflektory laserowe zamiast LED, automatyczne światła drogowe i przyciemniane szyby tylne.
Czy Legend ma tempomat adaptacyjny i automatyczne hamowanie?
Cennik nie podaje w Legend tempomatu adaptacyjnego, a Chip.pl pisze o zwykłym, pasywnym tempomacie. Hamowania awaryjnego i asystenta pasa cennik w Legend nie wymienia, więc zapytaj salon o wyposażenie konkretnego auta.
Ile przejedzie Skyworth K na jednym ładowaniu?
Cennik podaje 489 km WLTP w cyklu mieszanym i 642 km w cyklu miejskim. Chip.pl przeliczył ponad 550 km w mieście i ok. 358 km przy stałych 120 km/h (24,05 kWh/100 km).
Jak szybko ładuje się Skyworth K?
Na szybkiej ładowarce CCS o mocy co najmniej 150 kW ładowanie 20–70% trwa 38 minut wg cennika (Chip.pl podał tę wartość za producentem, przy 25°C, ale ładowania nie testował). W domu ładowarka pokładowa AC ma 11 kW; mocy szczytowej DC importer nie podaje.
Ile prądu zużywa Skyworth K?
Cennik podaje 17,5 kWh/100 km wg WLTP. W teście Chip.pl wyszło 15,6 kWh w mieście i 24,05 kWh przy 120 km/h, więc rzeczywiste zużycie zależy mocno od trasy.
Jaka jest gwarancja na Skyworth K?
Auto ma 5 lat lub 150 000 km, bateria 8 lat lub 160 000 km przy minimum 70% pojemności (SOH). Cennik nie podaje perforacji ani lakieru, a regulamin jest na stronie importera.
Czy kupię Skyworth K na firmę albo w wynajmie?
Cennik pisze, że oferty mogą być kierowane do klientów flotowych, a szczegóły ma dealer. Strona importera ma wynajem długoterminowy na 1–60 miesięcy z cenami netto i udziałem własnym 10 000 zł, ale podaje sprzeczne stawki, więc poproś o ofertę na piśmie.
Czy do Skyworth K przysługuje dopłata NaszEauto?
Cennik wspomina program: 30 000 zł dla osób fizycznych i JDG, 35 000 zł z Kartą Dużej Rodziny, po decyzji NFOŚiGW bez gwarancji przyznania. Nie podaje ceny po dopłacie ani limitu ceny auta, a aktualnych zasad programu nie sprawdzaliśmy.
Czy jest serwis Skyworth poza Warszawą?
Importer wskazuje 4 punkty: Raszyn, Kraków, Wrocław i Pogorzela k. Leszna. Raszyn i Kraków mają potwierdzone role autoryzowanego dealera, a Wrocław i Pogorzelę widzieliśmy tylko w lokalizatorze, więc zadzwoń przed wizytą.
Jakie wymiary i bagażnik ma Skyworth K?
Ma 4 720 mm długości, 1 908 mm szerokości, 1 696 mm wysokości i 2 800 mm rozstawu osi. Bagażnik to 467 l (1 141 l po złożeniu kanapy), masa własna 1 930 kg, ładowność 435 kg.
Ile gwiazdek Euro NCAP ma Skyworth K?
Nie znaleźliśmy oceny Euro NCAP dla K ani dla ET5. Sprawdziliśmy listę najnowszych testów, nie całe archiwum, więc zapytaj importera o wyniki crash testów.
Czy Skyworth K nadaje się dla rodziny z dziećmi?
Na papierze tak: 5 miejsc, ISOFIX, 6 poduszek powietrznych, system wykrywania obecności dzieci w obu wersjach, bagażnik 467 l (1 141 l po złożeniu kanapy dzielonej 60/40) i według Chip.pl co najmniej 40 cm miejsca z tyłu. Nie znaleźliśmy oceny Euro NCAP, a przy dłuższych trasach z dziećmi warto wziąć Exclusive, bo tylko on ma w cenniku tempomat adaptacyjny, asystenta autostradowego i hamowanie awaryjne.
Jakie wnętrze i komfort ma Skyworth K, a czego mu brakuje?
W obu wersjach: wegańska skóra, elektryczne fotele przednie z podgrzewaniem i wentylacją (kierowca 8-kierunkowo, pasażer 6), panoramiczny dach, ekran 12,8 cala, 8 głośników, 4 porty USB-A z przodu i elektryczna klapa. Cennik nie podaje wyświetlacza przeziernego (HUD), a klimatyzacja jest jednostrefowa. Chip.pl ocenił głośniki jako słabe, więc posłuchaj ich na jeździe próbnej.
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- Elektryczny Legend: Cena cennikowa 199 900 zł.
- Elektryczny Exclusive: Cena cennikowa 224 900 zł.
Ceny to sugerowane ceny detaliczne brutto z cennika Skyworth z 14.03.2026. Cennik nie podaje rabatu ani ceny po rabacie, a tekst o promocji w nim kończy się 31.03.2026, więc cenę i dostępność egzemplarza potwierdź u importera (tel. 22 667 60 67).
Dokumenty
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o Skywell ET5 (Skyworth K). Napisz albo umów jazdę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…