Leapmotor C10.Cztery napędy, jedna karoseria.
Największy samochód w gamie Leapmotora i zarazem najbardziej rozbudowany: występuje w czterech wariantach napędowych, od elektryka z baterią 69,9 kilowatogodziny po wersję z architekturą ośmiuset woltów i zasięgiem 510 kilometrów. Nadwozie ma 4739 milimetrów, a napęd trafia na tylną oś. Zobacz wszystkie modele Leapmotor.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Cztery warianty jednego auta.
Cztery pytania o rodzinnego elektryka.
Przy modelu o czterech wariantach napędowych pierwsze pytanie brzmi: który z nich.
Jeśli masz gdzie ładować i jeździsz głównie w promieniu dwustu kilometrów — podstawowy elektryk z baterią 69,9 kWh. Jeśli regularnie pokonujesz długie trasy, wariant PROMAX z architekturą 800 V skraca postoje przy ładowarce ponad dwukrotnie. Jeśli nie masz własnego gniazda, odmiana z generatorem jest tańsza i pozbawiona ograniczenia zasięgu.
Wyższe napięcie pozwala przesłać tę samą moc mniejszym prądem, przez cieńsze przewody i z mniejszymi stratami cieplnymi. W praktyce oznacza to ładowanie mocą stu osiemdziesięciu kilowatów zamiast osiemdziesięciu czterech — czyli postój dwa razy krótszy. To rozwiązanie, które do niedawna było domeną aut z zupełnie innej półki cenowej.
Do codziennego użytku z dużym zapasem. Na wakacyjnej trasie z pełnym obciążeniem i klimatyzacją realny dystans spadnie do około trzystu kilometrów, a ładowanie mocą osiemdziesięciu czterech kilowatów oznacza półgodzinny postój. Przy takim scenariuszu wariant PROMAX albo odmiana z generatorem będą wygodniejsze.
Bo program gwarancji specjalnej Stellantisa, ogłoszony w lipcu 2026, wyklucza markę Leapmotor wprost — mimo że auto sprzedaje ta sama sieć, która obok oferuje Opla i Peugeota z ośmioletnią ochroną. Tutaj obowiązują cztery lata na pojazd i osiem na sam akumulator.
Cena, którą za największy model marki.
Sto czterdzieści trzy tysiące dwieście złotych za wariant elektryczny w cenniku wyprzedażowym z 1 października 2026 (katalogowo 163 200 zł). Rzecz, która zaskakuje przy pierwszym spojrzeniu w cennik: odmiana z generatorem benzynowym kosztuje mniej, nie więcej — 133 200 zł. To odwrotność tego, co robią pozostałe marki w naszym zestawieniu.
wariant elektryczny z baterią 69,9 kWh i zasięgiem 424 km; cena wyprzedażowa z cennika od 1 października 2026 (katalogowo 163 200 zł)
Wariant EV PROMAX z architekturą 800 V, baterią 81,9 kWh i zasięgiem 510 km dostępny jest wyłącznie w wersji wyposażenia Design.
Największy wybór w całej gamie marki.
Ten model występuje w czterech konfiguracjach napędowych o parametrach różniących się nie o procenty, lecz wielokrotnie. Przy takiej rozpiętości wybór wariantu decyduje o aucie bardziej niż wybór wyposażenia.
Parametry z cenników tego modelu wydanych między listopadem 2025 a październikiem 2026; ostatni, z 1 października 2026, obejmuje warianty elektryczne i odmianę z generatorem. Architektura ośmiuset woltów jest w tej półce cenowej rozwiązaniem rzadkim — w naszej bazie żaden inny samochód poniżej dwustu tysięcy złotych jej nie deklaruje. Zysk z niej jest wymierny wyłącznie przy ładowarkach o odpowiednio wysokiej mocy; na wolniejszym słupku auto naładuje się tak samo jak wariant podstawowy.
Obejrzyj z każdej strony.
Cztery ujęcia SUV-a o długości 4739 mm — sylwetka, przód z reflektorami LED, tył z bagażnikiem 475 l i wnętrze z ekranem centralnym 14,6 cala.





Co jest w cenie podstawowego wariantu.
Pozycje z cennika dla odmiany elektrycznej z baterią 69,9 kWh.
Wyposażenie seryjne wariantu elektrycznego.
Wykaz z cennika z 1 października 2026 (rocznik modelowy 2026) dla odmiany z baterią 69,9 kWh.
Bezpieczeństwo i asystenci5 poz.
- pełny komplet poduszek powietrznych (6 szt.)
- system eCall
- auto hold i wielokolizyjny system hamowania (MCB)
- pełny pakiet ADAS z asystentem jazdy w korku (TJA)
- 3 tryby wspomagania kierownicy (Standard/Comfort/Sport)
Komfort8 poz.
- panoramiczny dach szklany 2,1 m²
- relingi dachowe
- dwustrefowa klimatyzacja automatyczna
- fotel kierowcy 6-kierunkowy elektryczny z pamięcią i funkcją powitalną
- fotel pasażera 4-kierunkowy elektryczny
- tapicerka PVC
- przedni bagażnik (frunk) 32 l — tylko wersje EV
- przygotowanie do montażu haka holowniczego
Multimedia4 poz.
- ekran centralny dotykowy 14,6 cala (Leap OS 4.0, bez CarPlay/Android Auto)
- cyfrowe zegary 10,25 cala
- nagłośnienie 12 głośników 7.1 (840 W)
- kluczyk NFC
Napęd i ładowanie5 poz.
- bateria LFP 69,9 kWh (400V) — wersja EV Pro
- ładowanie DC do 84 kW (30-80% w 30 min) — EV Pro
- pompa ciepła (tylko wersje EV)
- kable ładowania trybu 2 i 3
- felgi aluminiowe 18 cali
Pakiet Design (dopłata)7 poz.
- tylne światła LED z animacją i pełnym pasem świetlnym
- elektrycznie podnoszona klapa tylna
- podgrzewana kierownica
- tapicerka eko-skóra + PVC (OEKOTEX)
- podgrzewane i wentylowane fotele przednie
- oświetlenie ambient
- felgi aluminiowe 20 cali Trident
Czterysta dwadzieścia cztery kilometry zasięgu.
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Ile realnie przejedziesz i jak szybko naładujesz.
Zasięg WLTP
Czterysta dwadzieścia cztery kilometry przy zużyciu 18,8 kilowatogodziny na sto kilometrów — najwyższym w gamie marki, co przy masie bliskiej dwóm tonom nie dziwi. Wariant PROMAX z baterią 81,9 kWh przejeżdża 510 kilometrów przy tym samym deklarowanym zużyciu.
Ładowanie DC — 30 → 80%
Osiemdziesiąt cztery kilowaty mocy szczytowej w wariancie podstawowym — mniej niż w mniejszych modelach marki, mimo większej baterii. Wariant PROMAX z architekturą ośmiuset woltów przyjmuje sto osiemdziesiąt kilowatów i skraca ten postój ponad dwukrotnie. Przy planowaniu dłuższych tras to różnica ważniejsza niż osiemdziesiąt sześć kilometrów dodatkowego zasięgu.
Bilans i trzej rywale.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kierowca, który chce mieć wybór mocy pod jedną nazwą modelu — od spokojnego 218-konnego RWD po dynamiczny 598-konny AWD — i ceni bogatą bazę wyposażenia bez dopłat za klimatyzację czy dach panoramiczny. Także osoba niepewna, czy jest gotowa na pełny elektryk, dla której wariant Hybrid EV z zasięgiem 974 km jest bezpiecznym pomostem.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowca korzystający z Android Auto lub CarPlay na co dzień — Leap OS 4.0 tej integracji nie oferuje. Także ktoś, dla kogo długość gwarancji pojazdu jest priorytetem: 4 lata / 100 tys. km to najkrótszy okres spośród porównywanych modeli. Osoby planujące ładowanie na typowych stacjach 400V też powinny wiedzieć, że warianty ProMax i ProMax AWD nie naładują się tam na DC.
Jak wypada wśród rodzinnych elektryków.
| Model | Cena od | Zasięg WLTP | Ładowanie DC | Gwarancja pojazdu |
|---|---|---|---|---|
Leapmotor C10 EV ten model · punkt odniesienia | 143 200 zł | 424 km | 84 kW | 4 lata |
duży SUV elektryczny · oferta w PL Ponad pięćdziesiąt tysięcy drożej, z baterią większą o trzynaście kilowatogodzin i mocą wyższą o dziewięćdziesiąt pięć koni. Gwarancja producenta o dwa lata dłuższa i rozpisana wraz z ochroną przed perforacją. | 193 550 zł | 482 km | 150 kW | 6 lat / 150 tys. |
kompaktowy elektryk · oferta w PL Trzy tysiące mniej, ale auto o klasę mniejsze — krótsze o ponad trzysta milimetrów. Zasięg zbliżony, ładowanie o połowę szybsze, gwarancja siedmioletnia. | 139 900 zł | 430 km | 130 kW | 7 lat |
ten sam model z generatorem · ta sama marka Dziesięć tysięcy taniej od wariantu elektrycznego — sytuacja odwrotna niż u innych marek, gdzie odmiana z silnikiem spalinowym zwykle kosztuje więcej. Zasięg elektryczny krótszy, ale bez ograniczeń w trasie. | 133 200 zł | 145 km | 65 kW | 4 lata |
- BYD Atto 3 EVO czy Leapmotor C10 — porównanie · rodzinne SUV-y elektryczne
- Leapmotor C10 czy Omoda E5 — porównanie · rodzinne SUV-y elektryczne
Cztery lata zamiast ośmiu.
Cztery lata, choć salon obok daje osiem.
To najdroższy model marki, więc różnica w ochronie waży tu najwięcej złotówek.
Ten sam dealer, dwie różne gwarancje.
Sytuacja jest nietypowa i warto ją rozumieć dokładnie, bo łatwo o nieporozumienie przy zakupie.
- Wspólna sieć, osobna politykaLeapmotora sprzedają w Polsce ci sami dealerzy co marki Stellantisa, a finansowanie obsługują spółki Stellantis Financial Services. W Warszawie auto kupisz w salonie prowadzonym przez Stellantis & You. Mimo to program gwarancji specjalnej marki nie obejmuje.
- Prawdopodobny powódLeapmotor International jest osobnym przedsięwzięciem joint venture — Stellantis z chińskim producentem — o własnej polityce gwarancyjnej. Komunikat prasowy koncernu nie podaje jednak żadnego uzasadnienia, więc to nasza interpretacja, nie stanowisko producenta.
- Czego to nie zmieniaOśmioletnia gwarancja na sam akumulator trakcyjny obowiązuje niezależnie i wynika z polityki Leapmotora, nie z programu Stellantisa. Cztery lata dotyczą reszty pojazdu.
- O co zapytaćCzy gwarancja przechodzi na kolejnego właściciela i czy jej utrzymanie wymaga serwisowania w autoryzowanej sieci. Program Stellantisa przewiduje przenoszalność; dla tej marki nie mamy takiej informacji, a wpływa ona na wartość auta przy odsprzedaży.
Wykluczenie pochodzi z oficjalnego komunikatu prasowego Stellantis Polska z lipca 2026, zawierającego zdanie „Nie dotyczy marki Leapmotor”, i zostało potwierdzone niezależnie przez kilka redakcji motoryzacyjnych. Warunki gwarancji producenta określa dokument wydawany przy sprzedaży pojazdu.
Dwadzieścia cztery punkty w Polsce.
Usiądź za kierownicą i zapytaj o wariant 800 V.
Wersja z architekturą ośmiuset woltów jest dostępna wyłącznie w najbogatszym wyposażeniu, więc warto ustalić jej cenę i dostępność przed wizytą. Marka prowadzi w Polsce dwadzieścia cztery salony rozsiane po dwudziestu dwóch miastach.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje Leapmotor C10 w 2026 roku?
Jaki zasięg WLTP mają warianty EV i jaki zasięg deklaruje Hybrid EV?
Czym różnią się warianty EV Pro, ProMax i ProMax AWD?
Czym jest wariant Hybrid EV i dla kogo ma sens?
Jaką gwarancję ma Leapmotor C10?
Czy Leapmotor C10 ma Android Auto lub Apple CarPlay?
Masz pytanie o C10 EV? Zapytaj o wycenę wybranego wariantu.
Cennik z 1 października 2026 zestawia wszystkie odmiany; warto poprosić o wycenę konkretnego wariantu (EV, ProMax, ProMax AWD albo Hybrid EV) razem z wersją wyposażenia.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.