Voyah Courage.292 KM i 5 gwiazdek Euro NCAP za 225 000 zł. Sprawdź, ile przejedziesz i jak długo będziesz ładować.
Courage N1 kosztuje w Polsce od 225 000 zł brutto, ma 292 KM (215 kW), 6,8 s do 100 km/h i baterię ok. 77–80 kWh w technologii LFP. To jedyny Voyah z oceną Euro NCAP: 5 gwiazdek w protokole 2025. Ceny mocniejszej wersji N2 importer nie publikuje, a o bagażniku, holowaniu i gwarancji polska strona milczy. Poniżej: co wiadomo, z jakiego rynku i o co zapytać w salonie. Zobacz Free i Dream.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Czy Courage jest dla Ciebie? Zacznij od tego, czego polska strona Courage nie rozstrzyga.
6 spraw, które zostają do wyjaśnienia w salonie.
Polska strona Courage podaje cenę „od”, dwa zestawy osiągów, tabelę wymiarów i listę wyposażenia bez podziału na wersje. Pojemności baterii, mocy ładowania, bagażnika, holowania, gwarancji i interwału przeglądów nie ma tam wcale. Pod każdym pytaniem znajdziesz zdanie, które wystarczy powtórzyć handlowcowi.
225 000 zł brutto to cena „od” przypisana odmianie N1 z napędem na tył. Dla N2 z napędem na 4 koła importer nie podaje żadnej kwoty, choć publikuje jej moc, zasięg i czas do setki. W Holandii różnica między 2WD a AWD wynosi 5 000 € (44 990 wobec 49 990 €). Cennika opcji i lakierów w Polsce nie ma — podstrony /cennik, /konfigurator i /finansowanie zwracały 14.09.2026 błąd 404. Poproś o ofertę na piśmie z rocznikiem, wersją, wyposażeniem i terminem odbioru.
Polski opis podaje „215 KM” i „320 KM”, ale to są kilowaty. Broszura rynku NL i instrukcja obsługi producenta przeliczają je jednoznacznie: 215 kW to 292 KM, a 320 kW to 435 KM. Opis importera zaniża więc moc obu wersji o mniej więcej jedną czwartą. Sprawdź, żeby w zamówieniu stała moc w kilowatach — wtedy nie ma o co się spierać przy odbiorze.
Deklaracje z voyah.pl to 470 km WLTP dla N1 i 440 km WLTP dla N2 (WLTP to europejska procedura homologacyjna, mierzona na hamowni, nie na drodze). W teście NAF i Motor „El Prix” z 2.02.2026, przy temperaturach schodzących do −32 °C, Courage pokonał 300 km, czyli o 31,8% mniej od deklaracji — przy średniej całej stawki na poziomie −38%. Zużycie WLTP z broszury NL to 18,9 kWh/100 km dla 2WD i 20,2 dla AWD; polskiego pomiaru nie ma żadnego. Przy mrozie planuj rezerwę i drugą stację na trasie.
Polska strona obiecuje 20–80% w 10 minut, ale nie podaje ani wersji, ani mocy ładowarki, ani temperatury baterii. Broszura rynku NL mówi o 10–80% poniżej 32 minut przy ładowarce 200 kW, norweska witryna marki raz o 26, a raz o 35 minutach, redakcja motor.no zaś zmierzyła 26 minut i napisała, że to o 9 minut lepiej, niż deklaruje producent. Poproś o krzywą ładowania i o warunki, w jakich ją zdjęto.
Polskiego dokumentu gwarancji nie ma — voyah.pl/gwarancja i voyah.pl/serwis zwracały 14.09.2026 błąd 404. Norweski importer podaje dla Courage przegląd co rok albo co 20 000 km — najkrótszy w gamie razem z Dreamem, bo Free ma 2 lata albo 30 000 km — a pakiet 3 lata/60 000 km wycenia na 15 990 NOK. Zapytania o markę przyjmuje w Polsce wspólna sieć dealerów Dongfeng, Voyah i MHero; żaden punkt nie jest oznaczony jako serwis Voyah. Poproś o wskazanie warsztatu i o wycenę dwóch pierwszych przeglądów.
Samar odnotował 3 rejestracje Voyah w 2023 r. i 1 w lutym 2025, a w zestawieniach rejestracji chińskich marek za 2026 r. Voyah nie występuje. Otomoto miało 14.09.2026 3 ogłoszenia całej marki i ani jednego Courage. W Norwegii, gdzie model jest w sprzedaży dłużej, sprzedano od początku roku 7 egzemplarzy. W praktyce znaczy to długie oczekiwanie na części i trudną do przewidzenia wycenę odkupu — zapytaj o oba te punkty przed zamówieniem.
Cena i wybór napędu. Jedna kwota i dwie odmiany o różnych osiągach.
Cena Courage i czego w niej nie ma.
225 000 zł brutto to cena „od” z voyah.pl/courage, sprawdzona 14.09.2026, przypisana wersji N1 z napędem na tył. Importer nie publikuje ani ceny odmiany N2, ani cennika opcji, ani finansowania, więc ta jedna kwota jest wszystkim, co wiadomo przed rozmową w salonie.
Courage N1 · cena „od” brutto · voyah.pl, 14.09.2026
Kwota nie obejmuje ładowarki ściennej ani jej montażu — o to zapytaj elektryka. Rachunek za samą energię policz w kalkulatorze pod sekcją zasięgu. W Norwegii cena wejściowa Courage spadła od lutego 2026 z 475 000 do 299 990 NOK, co warto mieć w głowie przy negocjacji.
Napęd na tył czy na 4 koła?
Zasięgi, osiągi i cenę „od” podaje voyah.pl. Moce przeliczyliśmy z kilowatów, bo polski opis myli jednostki: 215 i 320 to kW, nie KM — potwierdzają to broszura rynku NL i instrukcja obsługi producenta. Parametry silników i zużycie energii pochodzą z tej samej broszury.
- Moc292 KM (215 kW)
- 0–100 km/h6,8 s
- Zasięg470 km WLTP · voyah.pl
- Bateriaok. 77–80 kWh · LFP
- Zużycie WLTP18,9 kWh/100 km · broszura NL
Jeden silnik na tylnej osi, 420 Nm według broszury rynku NL. Zapłać mniej i zyskaj 30 km więcej w deklaracji zasięgu oraz masę własną niższą o 159 kg (nasz rachunek z mas podanych przez voyah.pl). To do tej wersji odnosi się cena z polskiej strony — a że N1 jest tańszy, wiemy z cennika holenderskiego, bo polskiej kwoty za N2 nie ma.
- Moc435 KM (320 kW)
- 0–100 km/h4,9 s
- Zasięg440 km WLTP · voyah.pl
- Bateriaok. 77–80 kWh · LFP
- Zużycie WLTP20,2 kWh/100 km · broszura NL
Dwa silniki po 160 kW i 310 Nm. Zapłać więcej i zyskaj 1,9 s do setki oraz trakcję na obu osiach, tracąc 30 km deklarowanego zasięgu. Ile dokładnie więcej — nie wiadomo: kierunek i skalę różnicy znamy wyłącznie z Holandii, gdzie napęd na 4 koła kosztuje 5 000 € ponad wersję 2WD. Polska strona wymienia zawieszenie CDC i podgrzewaną kierownicę bez wskazania wersji, a w Holandii trafiają one dopiero do mocniejszej odmiany — zapytaj, co ma Twój egzemplarz.
Czy Courage zmieści się u Ciebie? Wymiary, ładunek i zachowanie przy mrozie.
Obejrzyj Courage z każdej strony.
Wizualizacje poglądowe. Lakier, felgi i detale auta, które zamawiasz, obejrzyj na zdjęciach konkretnego egzemplarza albo podczas oględzin.





Przymierz Courage do garażu, bagażu i mrozu.
4 liczby, które decydują o codziennym życiu z tym autem. Wymiary nadwozia są na polskiej stronie, prześwit i zwisy w instrukcji producenta, bagażnik i hak w dokumentach rynków NO i NL, a zimowy dystans pochodzi z pomiaru NAF.
Co sprawdzić na jeździe próbnej.
Norweska redakcja motor.no dała Courage 74 punkty i wypunktowała 4 rzeczy, których nie widać na liście wyposażenia. Każdą z nich da się zweryfikować w ciągu jednej jazdy — najlepiej po drodze, którą pokonujesz codziennie.
4 grupy, 3 różne źródła.
Polska strona Courage opisuje komfort i asystentów, ale nie dzieli listy na wersje. Podział na Business i Performance znamy z broszury rynku NL, a dane nadwozia i ładunku z dokumentów rynków NO i NL. Przy każdej grupie stoi jej źródło — wtedy wiadomo, które pozycje wymagają potwierdzenia dla polskiego auta.
Komfort i multimedia — polska strona Courage7 poz.
- klimatyzacja automatyczna dwustrefowa z elektronicznie sterowanymi otworami wentylacyjnymi
- aktywne czyszczenie kabiny i wydajna filtracja powietrza
- podgrzewana kierownica
- bezprzewodowe ładowanie telefonu o mocy 50 W
- wyświetlacz OLED 15,05 cala
- inteligentny system zapachowy
- szkło akustyczne
Wsparcie kierowcy — polska strona Courage8 poz.
- reflektory w pełni LED
- kamera 360°
- adaptacyjny tempomat
- asystent utrzymania pasa ruchu
- odczyt znaków drogowych
- asystent kierowcy poziomu L2 i 14 funkcji bezpieczeństwa proaktywnego
- monitorowanie zmęczenia kierowcy
- adaptacyjne zawieszenie CDC i moduł hamowania Onebox
Wersje Business i Performance — broszura rynku NL, potwierdź w Polsce7 poz.
- Performance: zawieszenie CDC z płynną regulacją tłumienia
- Performance: tapicerka przednich foteli i podsufitka w wyglądzie Alcantary
- Performance: podgrzewana kierownica i ogrzewana kanapa tylna
- obie wersje: dach panoramiczny przesuwny z elektryczną roletą
- obie wersje: bezramkowe drzwi i fotele przednie z ogrzewaniem, wentylacją, masażem i pamięcią
- obie wersje: klimatyzacja dwustrefowa z pompą ciepła
- obie wersje: head-up display w technologii AR i audio Surface Sound z subwooferem
Nadwozie i ładunek — dane rynków NO i NL6 poz.
- felgi 20 cali z oponami 255/45 R20
- hak holowniczy do 1700 kg z hamulcem
- relingi dachowe o obciążeniu do 75 kg
- bagażnik 527 l, po złożeniu kanapy 1400 l, oraz schowek 72 l
- ładowarka pokładowa 11 kW
- gniazdo V2L (zasilanie sprzętu prądem z auta), kabel w opcji
Dane, bezpieczeństwo, ładowanie. Liczby z dokumentów, z oceny Euro NCAP i z pomiarów.
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
5 gwiazdek i dwa słabe punkty.
Courage jest jedynym modelem Voyah z oceną Euro NCAP — strony wyników Free i Dream zwracały 14.09.2026 błąd 404. Ocena z protokołu 2025 obejmuje odmiany 4×2 i 4×4 w odmianach z kierownicą po lewej i po prawej stronie; badano egzemplarz Flagship 4×4 o masie własnej 2245 kg.
470 km w deklaracji. Ile trwa postój na trasie?
Courage N1 · WLTP według voyah.pl
Dla N2 polska strona podaje 440 km WLTP. Broszura rynku NL przypisuje wersji 2WD 476 km, a norweska witryna marki wymienia na jednej stronie 476 i 470 km. Zimowy test NAF i Motor z lutego 2026 r. dał z deklarowanych 440 km przejechane 300 km przy temperaturach do −32 °C. Planuj rezerwę i drugą stację na dłuższej trasie.
DC · 10–80% · broszura rynku NL
Broszura NL pisze „poniżej 32 minut” przy ładowarce o mocy 200 kW. Redakcja motor.no zmierzyła 26 minut i zaznaczyła, że to o 9 minut lepiej, niż deklaruje producent na swojej stronie głównej (35 minut). Polskie „20–80% w 10 minut” nie ma potwierdzenia w żadnym innym źródle marki i nie wskazuje wersji ani warunków próby. Ładowanie prądem przemiennym: 11 kW i poniżej 9 h od 0 do 100% (broszura NL).
10 minut czy pół godziny? 4 liczby o tym samym aucie.
Słupki pokazują czas ładowania w minutach: im dłuższy słupek, tym dłuższy postój. Zakresy nie są identyczne — polska deklaracja dotyczy 20–80% naładowania, pozostałe 10–80%, czyli większej porcji energii. Jedyny pomiar w tym zestawieniu wykonała norweska redakcja motor.no; reszta to deklaracje producenta z trzech rynków.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Punktem wyjścia jest 18,9 kWh/100 km — zużycie WLTP odmiany 2WD z broszury rynku NL, odpowiednika polskiego N1. Dla wersji z napędem na 4 koła ta sama broszura podaje 20,2 kWh/100 km i tę liczbę przyjęto też w danych zimowego testu NAF. Polskiego pomiaru zużycia Courage nie ma, więc po jeździe próbnej wpisz własny odczyt z komputera pokładowego. Stawka 1,20 zł/kWh i roczny przebieg 15 000 km to wartości przykładowe — podmień je na swoje. Kalkulator liczy wyłącznie energię: nie obejmuje montażu ładowarki, ubezpieczenia, przeglądów ani opon.
1. Ustaw swoje założenia
30% to przykład do obliczeń, nie prognoza dla Twojego domu. Uwzględnij zimę, zużycie w domu i godziny ładowania.
0 zł pokazuje wariant bez opłaty za energię z paneli. Możesz wpisać np. wartość energii oddawanej do sieci. Nie liczymy kosztu instalacji ani magazynu.
2. Sprawdź koszt energii
Symulacja dla 15 000 km rocznie
Przygotuj zakup. Bilans, tabela rywali i lista pytań.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 3
Do sprawdzenia 3
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Dla kogoś, kto ma gdzie ładować w domu albo w pracy, wozi 5 osób z bagażem, chce elektrycznego SUV-a z oceną Euro NCAP i akceptuje, że dane o bagażniku, holowaniu i gwarancji trzeba wyciągać z rynków NO i NL.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Jeśli często jeździsz trasą i zależy Ci na homologowanym zasięgu, porównaj Courage z XPengiem G9: kosztuje 252 900 zł i ma 502 km WLTP. Jeśli szukasz najniższego progu wejścia w elektrycznego SUV-a tej wielkości, zacznij od XPenga G6 za 194 900 zł.
Jak wypada Courage na tle G6, Sealiona 7 i G9?
| Model | Cena od | Moc | Bateria | Zasięg | Bagażnik |
|---|---|---|---|---|---|
Voyah Courage ten model · punkt odniesienia | 225 000 zł | 292 KM · N1 | ok. 77–80 kWh | 470 km WLTP | 527 l · dane NL |
SUV elektryczny · oferta w PL G6 jest tańszy o 30 100 zł i ma większy bagażnik, ale mniejszą baterię i słabszy napęd niż Courage N1. | 194 900 zł | 252 KM | 68,5 kWh | 480 km WLTP | 571 l |
SUV elektryczny · Euro NCAP 5★ · oferta w PL Sealion 7 jest tańszy o 5 100 zł, ma mocniejszy napęd i większą baterię; ocenę Euro NCAP ma taką samą jak Courage. | 219 900 zł | 313 KM | 82,5 kWh | 482 km WLTP | 520 l |
SUV elektryczny · oferta w PL G9 jest droższy o 27 900 zł, ale z całej czwórki ma najdłuższy homologowany zasięg i największy bagażnik. | 252 900 zł | 351 KM | 80,3 kWh | 502 km WLTP | 660 l |
Czego nie ma w polskich dokumentach.
Podstrony voyah.pl/gwarancja i voyah.pl/serwis zwracały 14.09.2026 błąd 404, a importer nie opublikował żadnej karty gwarancyjnej Courage. Poniżej 4 pytania, na które odpowiedzi mamy wyłącznie z rynków NO i NL. Żaden z tych zapisów nie jest umową, którą podpiszesz w salonie — poproś o polski dokument przed wpłatą zaliczki.
Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.
Polska strona Courage podaje cenę „od”, osiągi obu odmian i listę wyposażenia bez podziału na wersje. Pozostałe liczby na tej stronie pochodzą z dokumentów rynków NO i NL, z instrukcji producenta, z oceny Euro NCAP, z pomiarów NAF i motor.no albo z kart rywali w naszej bazie. Z tą listą idź na rozmowę i proś o odpowiedzi w formie pisemnej.
- Cena wersji N2 i specyfikacja Twojego egzemplarzaImporter publikuje jedną kwotę „od 225 000 zł” dla całego modelu, a odnosi się ona do N1. Poproś o osobną ofertę na odmianę z napędem na 4 koła, z rocznikiem, wyposażeniem i terminem odbioru.Wyślij zapytanie o ofertę
- Moc silnika zapisana w kilowatachPolski opis podaje „215 KM” i „320 KM”, choć są to kilowaty — realnie 292 i 435 KM według broszury NL i instrukcji. Poproś o wpisanie do zamówienia mocy w kilowatach, a nie liczby przepisanej z opisu na stronie.
- Polskie warunki gwarancji pojazdu i bateriiRynki NO i NL mają 5 lat/150 000 km na pojazd i 8 lat/200 000 km na baterię. Dla Polski dokumentu nie ma wcale. Zapytaj, jakie okresy i limity przebiegu wpisano do Twojej umowy.Jak czytać gwarancję baterii
- Próg zachowanej pojemności bateriiNorweski importer obiecuje minimum 75% pojemności po 8 latach albo 200 000 km, holenderski dokument gwarancyjny wyklucza z ochrony stopniowe zużycie ogniw. Ustal, który z tych zapisów obowiązuje w Polsce.
- Parametry ładowania Twojego egzemplarzaPoproś o moc prądu przemiennego i stałego w kilowatach oraz o czas 10–80% wraz z warunkami próby. Deklaracji „20–80% w 10 minut” nie potwierdza żadne inne źródło marki.
- Zużycie energii przy Twoim schemacie jazdyPolskiego pomiaru Courage nie ma. Broszura NL podaje 18,9 kWh/100 km dla 2WD i 20,2 dla 4WD. Po jeździe próbnej odczytaj wynik z komputera pokładowego i podstaw go do kalkulatora.Policz koszt 100 km ze swoją stawką
- Interwał przeglądu, jego cena i auto zastępczeW Norwegii Courage ma przegląd co rok albo co 20 000 km. Polskiego harmonogramu nikt nie opublikował, a importer nie wskazuje żadnego punktu jako serwisu Voyah. Ustal, który warsztat przyjmie auto i na jakich warunkach dostaniesz zastępcze.Salony Voyah na mapie
- Jeśli szukasz większego auta tej samej markiVoyah Free jest dłuższy o 180 mm, ma 489 KM i zawieszenie pneumatyczne, ale kosztuje od 359 000 zł i nie ma oceny Euro NCAP. To inny model tej samej marki, z inną baterią i innym napędem.Zobacz Voyah Free
Gwarancja i interwał przeglądu: voyah.no/tjenester/garanti oraz instrukcja gwarancyjna rynku NL. Ładowanie i zużycie: broszura COURAGE rynku NL, test motor.no. Sieć i serwis: voyah.pl/kontakt i podstrony dealerskie. Odczyt 14.09.2026.
Usiądź za kierownicą Courage w salonie.
Formularz jazdy próbnej na voyah.pl kieruje zapytania do wspólnej sieci dealerów Dongfeng, Voyah i MHero. Auto pokazowe i termin jazdy próbnej potwierdź w wybranym punkcie — Courage nie stoi na ekspozycji wszędzie, a dealer w Rzeszowie prezentuje u siebie tylko Free i Dream. Własną stronę marki prowadzi salon Auto Fus w Warszawie przy Białowieskiej. Na liście importera żaden adres nie jest opisany jako serwis Voyah — o miejsce napraw zapytaj osobno.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Czym różnią się wersje N1 i N2?
Ile Voyah Courage przejedzie na jednym ładowaniu?
Czy Courage naprawdę ładuje się w 10 minut?
Czy Voyah Courage jest bezpieczny?
Gdzie obejrzeć i serwisować Voyah Courage w Polsce?
Masz pytanie o Courage? Sprawdzimy, które liczby mają pokrycie w dokumencie.
Napisz, jeśli chcesz sprawdzić konkretny egzemplarz: cenę odmiany N2, parametry ładowania, zapisy gwarancji albo wyposażenie wersji. W odpowiedzi rozdzielimy to, co potwierdzają dokumenty, od tego, czego dziś nikt nie opublikował.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.