BYD Atto 3 EVO czy Leapmotor C10 — porównanie
Rodzinne SUV-y elektryczne zestawione pod kątem zasięgu, przestrzeni, ładowania i warunków gwarancji.
Dane BYD ATTO 3 EVO i Leapmotor C10 EV. Wiersz po wierszu.
| parametr | BYD ATTO 3 EVO | Leapmotor C10 EV | Δ różnica |
|---|---|---|---|
| Cena prezentowana | 181 600 złcena katalogowa od | 133 200 złcena promocyjna od | 48 400 zł |
| Rodzaj napędu | elektryczny (EV) | elektryczny (EV) | bez różnicy |
| Układ napędowy | RWD | RWD | bez różnicy |
| Moc systemowa | 313 KM | 218 KM | 95 KM |
| 0–100 km/h | 5,5 s | 7,5 s | 2 s |
| Zasięg WLTP | 510 km | 424 km | 86 km |
| Zasięg elektryczny | brak danych | 424 km | nieporównywalne |
| Zasięg łączny | brak danych | 424 km | nieporównywalne |
| Pojemność baterii | 74,8 kWh | 69,9 kWh | 4,9 kWh |
| Ładowanie DC | 220 kW | 84 kW | 136 kW |
| Ładowanie AC | 11 kW | brak danych | nieporównywalne |
| Zużycie energii WLTP | 16,4 kWh/100 km | 18,8 kWh/100 km | 2,4 kWh/100 km |
| Bagażnik | 490 l | 475 l | 15 l |
| Gwarancja pojazdu | 6 lat / 150 000 km | 4 lata / 100 000 km | różne zapisy |
| Gwarancja baterii | 8 lat / 250 000 km | 8 lat / 160 000 km | różne zapisy |
- Brak danych oznacza, że wartości nie ma w aktualnym zestawie dokumentów; nie zastępujemy jej estymacją.
- Cena BYD ATTO 3 EVO: Surowa ekstrakcja wersji różniła się o 11–24 zł od jawnych kwot w cenniku. Publikujemy dokładne ceny dokumentowe, bez aproksymacji.
BYD ATTO 3 EVO i Leapmotor C10 EV. Ceny i wersje obok siebie.
BYD ATTO 3 EVO: 2 wersje; Leapmotor C10 EV: 6 wersji. Status rynku i rodzaj ceny pochodzą z tych samych danych co karty modeli; wygasłe promocje nie obniżają bieżącej ceny katalogowej.
BYD ATTO 3 EVO
| Design | 181 600 zł |
| Excellence AWD | 194 900 zł |
Leapmotor C10 EV
| Hybrid EV Life | 133 200 zł |
| Hybrid EV Design | 139 900 zł |
| EV Pro Life | 143 200 zł |
| EV Pro Design | 149 900 zł |
| EV ProMax Design | 159 400 zł |
| EV ProMax AWD Design | 169 400 zł |
Zanim podpiszesz. Sprawdź to w salonie.
Punkty, w których dokumenty BYD ATTO 3 EVO i Leapmotor C10 EV są niejasne, rozbieżne albo niekompletne — spisane przy weryfikacji cenników.
BYD ATTO 3 EVO
Te punkty wynikają z niepełnych, warunkowych albo rozbieżnych zapisów w danych przypisanych do modelu.
- 01Bazowe dane dotyczą Design RWD. Excellence AWD: 449 KM, 560 Nm, 3,9 s, 470 km WLTP, 17,8 kWh/100 km i masa 1990 kg.
- 02Aktualny cennik: Design 181 600 zł, Excellence AWD 194 900 zł. Oferta gotówkowa rocznika 2026: 157 995 / 167 620 zł, od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów; bez łączenia z finansowaniem.
- 03Oferta BYD deklaruje 5 gwiazdek Euro NCAP; odczytana karta testu dotyczy ATTO 3 z 2022 r. Nie potwierdzono objęcia EVO, dlatego pole ncap pozostaje puste.
- 04Deklaracja dla EVO: auto 6 lat / 150 000 km, bateria 8 lat / 250 000 km. Nie potwierdzono szczegółowego dokumentu EVO; nie przeniesiono SOH i perforacji ze starszego ATTO 3.
- 05Tabela cennika przypisuje dach panoramiczny wyłącznie Excellence; oferta online wspomina szklany dach przy Design. Potwierdź specyfikację auta.
Przed podpisaniem umowy potwierdź aktualny cennik, wyposażenie wersji, termin dostawy i pełne warunki gwarancji.
+1 kolejne punkty — pełna lista na stronie modeluLeapmotor C10 EV
Te punkty wynikają z niepełnych, warunkowych albo rozbieżnych zapisów w danych przypisanych do modelu.
- 01Model najbardziej złożony w portfolio — 4 warianty napędowe o istotnie różnych parametrach technicznych; dane techniczne w polach głównych (power/battery/range itd.) dotyczą tylko wariantu EV PRO (400V, 218 KM). Pozostałe warianty patrz niżej.
- 02Wariant EV PROMAX (800V, dostępny tylko w Design): 220 kW (299 KM)/360 Nm, bateria 81,9 kWh, zasięg WLTP 510 km, zużycie 18,8 kWh/100km, ładowanie DC maks. 180 kW (tylko na stacjach >=800V — brak ładowania DC na stacjach 400V), DC 30-80% 22 min, przyspieszenie 6,6 s, vmax 190 km/h, masa 2055 kg, bagażnik 475 l/900 l/1880 l.
- 03Wariant EV PROMAX AWD (800V, dostępny tylko w Design): 2x220 kW = 440 kW (598 KM)/720 Nm, napęd 4x4, bateria 81,9 kWh, zasięg WLTP 437 km, zużycie 20,9 kWh/100km, ładowanie DC maks. 180 kW (tylko >=800V), przyspieszenie 4,0 s, vmax 190 km/h, masa 2189 kg, bagażnik 475 l.
- 04Wariant Hybrid EV/REEV: e-silnik 158 kW (215 KM)/320 Nm + spalinowy 65 kW (88 KM)/125 Nm, bateria 28,4 kWh, zasięg łączny 974 km (w tym EV: 145 km), zużycie 16,2-20,5 kWh/100km + spalanie 0,4-1,7 l/100km, CO2 10-38 g/km (zależnie od normy Euro 6EA/6EB), ładowanie DC maks. 65 kW, DC 30-80% 18 min, przyspieszenie 8,5 s, masa 1950 kg, bagażnik 440 l/865 l/1845 l, zbiornik paliwa 50 l.
- 05Ekran centralny 14,6" działa na systemie Leap OS 4.0 BEZ obsługi Android Auto/Apple CarPlay — różnica względem B05/B10/T03, gdzie CarPlay/Android Auto jest dostępny (T03 też nie ma, ale z innego powodu — inny system).
Przed podpisaniem umowy potwierdź aktualny cennik, wyposażenie wersji, termin dostawy i pełne warunki gwarancji.
+3 kolejne punkty — pełna lista na stronie modelu