BYD Seal 6 DM-i.1505 kilometrów bez tankowania i ładowania.
Sedan, w którym tańsza wersja Boost przejeżdża na jednym komplecie paliwa i prądu 1505 km — o 50 km więcej niż droższy Comfort. To nie pomyłka w cenniku; dlaczego tak jest, tłumaczymy niżej. Zobacz wszystkie modele marki BYD.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Zrozum, którą wersję kupujesz. 6 obaw, zanim zapłacisz.
6 pytań o sedana z dwiema bateriami.
Każda z wersji realizuje inny pomysł na to samo auto — zanim wybierzesz, sprawdź nie tylko osiągi, ale i to, co dzieje się z gwarancją i serwisem.
Zależy od dostępu do ładowania. Comfort ze 105 km zasięgu elektrycznego ma sens, jeśli ładujesz auto codziennie — wtedy większość kilometrów pokonujesz na prądzie i spalanie ważone spada do 1,5 l. Bez gniazdka Boost jest rozsądniejszy: tańszy o 28 000 zł, lżejszy o 100 kg i z dłuższym zasięgiem łącznym.
W wersji Boost tyle wynosi zasięg w cyklu mieszanym, a w mieście 75 km. Dla kogoś, kto dojeżdża do pracy 20 km w jedną stronę, to wystarcza na cały dzień. Problem pojawia się przy ładowaniu: Boost przyjmuje wyłącznie prąd przemienny mocą 3,3 kW, więc pełne uzupełnienie zajmuje 3 godziny i nie da się go przyspieszyć.
Cennik podaje to wprost, co w tej klasie aut jest rzadkością: w cyklu mieszanym 4,4 l dla wersji Boost i 4,8 l dla wersji Comfort. Różnica wynika z dodatkowych 100 kg baterii. To wartości realne dla kogoś, kto kupuje hybrydę z wtyczką, ale nie ma gdzie jej ładować.
To wartość homologacyjna WLTP przy pełnej baterii i pełnym 65-litrowym zbiorniku. W praktyce zależy od stylu jazdy i temperatury, jak każda liczba katalogowa. Rząd wielkości jest jednak realny i oznacza, że na trasie z Gdańska do Zakopanego i z powrotem nie musisz szukać stacji.
Cenniki z 2026 roku i komunikat producenta ze stycznia 2026 mówią o 8 latach i 250 000 km. Wiążący dokument gwarancyjny nadal podaje 200 000 km — różnica nie jest rozstrzygnięta. Poproś w salonie o pisemne potwierdzenie limitu dla konkretnego egzemplarza, zanim podpiszesz umowę.
Sieć BYD w Polsce rośnie szybko, ale wciąż jest mniejsza niż u marek obecnych tu od dekad — najbliższe punkty znajdziesz na liście niżej. Zapytaj o czas oczekiwania na części do hybrydowego układu napędowego (silnik spalinowy i bateria) i o to, czy najbliższy punkt naprawi oba elementy na miejscu.
Porównaj dwa roczniki. 2025 i 2026, ta sama cena katalogowa.
Ile kosztuje Seal 6 DM-i? Porównaj ten sam rocznik i sposób zakupu.
Boost kosztuje katalogowo 152 600 zł, Comfort 180 600 zł — te kwoty nie zmieniły się od zeszłego roku. Od 1 października 2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów, wyłącznie za gotówkę: rocznik 2026 — Boost 129 710 zł, Comfort 146 290 zł. Rocznik 2025 pokazuje jeszcze karta oferty — Boost 126 700 zł, Comfort 140 900 zł. Różnicę między rocznikami sprawdzisz niżej.
Boost, rocznik 2026 · Comfort 146 290 zł · katalogowo od 152 600 zł
Kwoty zawierają VAT. Kolor nadwozia inny niż podstawowy kosztuje dodatkowo 5000 zł w obu wersjach. Rocznik 2025 miał w cenniku dodatkowo wersję pośrednią za 137 600 zł — szczegóły w porównaniu roczników niżej. Poproś o cenę końcową z numerem VIN i rokiem produkcji.
Rocznik 2026 czy 2025?
Ta sama specyfikacja, ta sama cena katalogowa — różni je tylko rok produkcji egzemplarza i wysokość rabatu. Poproś o numer VIN, zanim porównasz oferty dwóch salonów.
Rocznik 2026
Boost / Comfort129 710 / 146 290 złPotwierdzone cennikiem z 1.10.2026, ten sam katalog (152 600 / 180 600 zł). Wobec rocznika 2025 ceny są o 3010 zł wyższe na Boost i o 5390 zł na Comfort.
Rocznik 2025
Boost / Comfort126 700 / 140 900 złNajwiększy rabat. W tym kanale występowała też pośrednia wersja Comfort Lite za 137 600 zł — dostępność potwierdź w salonie, bo cennik z 1.10.2026 jej nie wymienia.
Cennik BYD Seal 6 DM-i z 1.10.2026 (rocznik 2026) i karta oferty importera (rocznik 2025), stan na 7.10.2026.
Wybierz: dystans albo prąd. Boost jedzie dalej, Comfort jeździ ciszej.
Boost czy Comfort?
Nadwozie i silnik spalinowy są te same. Różni je bateria, sposób ładowania, masa i aerodynamika.
- Moc184 KM (135 kW)
- Bateria10,08 kWh
- Zasięg elektryczny55 km · 75 w mieście
- Zasięg łączny1505 km
- ŁadowanieAC 3,3 kW · bez prądu stałego
Felgi 17 cali, ekran 12,8 cala, audio 6 głośników, tylko kamera cofania. Lżejszy o 100 kg i z lepszą aerodynamiką, przez co pokonuje najdłuższy dystans w gamie.
- Moc212 KM (156 kW)
- Bateria19 kWh
- Zasięg elektryczny105 km · 140 w mieście
- Zasięg łączny1455 km
- ŁadowanieAC 6,6 kW · DC 26 kW
Za 28 000 zł więcej dostajesz ładowanie prądem stałym (26 kW), zasięg elektryczny prawie 2 razy dłuższy (105 zamiast 55 km) i większy ekran (15,6 zamiast 12,8 cala). Dokłada do tego też dach panoramiczny, kamerę 360° i kierownicę podgrzewaną.
Tańsza wersja jedzie dalej.
Boost ma baterię niemal dwukrotnie mniejszą od wersji Comfort, a mimo to na jednym komplecie paliwa i prądu pokonuje o 50 km więcej. Wyjaśnienie jest proste i warto je znać, bo pokazuje, jak działa ta klasa aut.
- Boost: 1505 km łączniePrzy baterii 10,08 kWh i masie własnej 1665 kg. To najdłuższy dystans w całej gamie hybryd tej marki.
- Comfort: 1455 km łącznieMimo baterii 19 kWh. Auto waży 1765 kg, czyli o 100 kg więcej, i ma gorszą aerodynamikę nadwozia (opór powietrza 0,260 wobec 0,248).
- Dodatkowa bateria waży swoje100 kg różnicy trzeba wozić przez cały czas, także wtedy, gdy ogniwa są puste. W trybie spalinowym to obciążenie zwiększa zużycie paliwa.
- Na prądzie wygrywa Comfort, i to zdecydowanie105 km wobec 55 km, a w mieście 140 km wobec 75 km. Dla kogoś, kto ładuje codziennie, to różnica przesądzająca.
- Spalanie ważone też wygrywa Comfort1,5 l wobec 2,3 l. Ta wartość zakłada jednak regularne ładowanie — bez niego Comfort spala 4,8 l, a Boost 4,4 l.
- Co z tego wynika przy wyborze?Jeśli masz gdzie ładować i jeździsz głównie lokalnie, Comfort odda Ci te 28 000 zł różnicy niższym zużyciem paliwa — pod warunkiem, że ładujesz codziennie. Jeśli pokonujesz długie trasy bez dostępu do gniazdka, Boost jest lżejszy, tańszy o 28 000 zł i pojedzie dalej.
Wartości z tabeli danych technicznych w cenniku BYD Seal 6 DM-i, rocznik 2026. Zasięgi łączne, masy własne i aerodynamika podane są tam wprost dla obu wersji — zestawienie jest nasze, liczby producenta.
Przymierz Seal 6. Bagażnik, hak i miejsce w garażu.
Obejrzyj z każdej strony.
5 ujęć liftbacka o długości 4840 mm i rozstawie osi 2790 mm — sylwetka, przód, tył i oba profile.





Przymierz Seal 6 do garażu, bagażu i przyczepy.
4 rzeczy, które decydują o codziennym życiu z tym sedanem. Sprawdź je u siebie, zanim wpłacisz zaliczkę.
Cennik BYD Seal 6 DM-i, dokument z 11.08.2026 — tabela wymiarów oraz sekcja masy pojazdu i ładowności.
Co masz w obu wariantach.
Elementy niezależne od wybranej baterii.
Kompletna lista z cennika.
Wyposażenie seryjne wersji Boost, pogrupowane tematycznie, z aktualnego polskiego cennika BYD Seal 6 DM-i — czym dokłada Comfort, sprawdzisz w kartach wersji wyżej.
Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik6 poz.
- autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- adaptacyjny i inteligentny tempomat (ACC/ICC)
- system ostrzegania o martwym polu (BSD)
- ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA/RCTB)
- asystent utrzymania pasa ruchu (LDA)
- mocowania fotelików ISOFIX / i-Size
Światła i widoczność — polski cennik6 poz.
- reflektory LED z automatycznym włączaniem/wyłączaniem
- przednie światła do jazdy dziennej LED
- tylne lampy LED
- funkcja Follow me home
- inteligentny asystent świateł drogowych (IHBC)
- lusterka elektrycznie składane i podgrzewane
Komfort — polski cennik6 poz.
- tapicerka ze skóry wegańskiej
- wielofunkcyjna kierownica ze skóry wegańskiej
- elektrycznie sterowane szyby w 4 drzwiach, z opuszczaniem jednym dotknięciem
- gniazdo 12 V i podłokietniki z uchwytami na kubki
- przednia szyba z czujnikiem deszczu
- felgi aluminiowe 17 cali
Multimedia — polski cennik6 poz.
- ekran dotykowy 12,8 cala
- cyfrowy wyświetlacz zestawu wskaźników 8,8 cala
- system audio 6 głośników
- radio DAB+/FM
- łączność 4G i usługi chmurowe BYD APP
- Android Auto i Apple CarPlay
Napęd i ładowanie — polski cennik6 poz.
- silnik 1,5 l (184 KM łącznie z elektrycznym)
- bateria BYD Blade LFP (ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe) 10,08 kWh
- pokładowa ładowarka AC 3,3 kW
- tryby jazdy Eco/Normal/Sport/Snow
- zasilanie urządzeń z baterii auta (V2L) do 3,3 kW — wymaga osobnego przewodu
- system bezkluczykowy z dwoma kluczykami Smart Key
5 gwiazdek Euro NCAP. Sprawdź wynik i jego zakres.
Ocena z protokołu 2025, opublikowana 19.11.2025. Testowany był sedan tej rodziny — Euro NCAP nie prowadzi osobnego wpisu dla wersji Touring ani osobnych wyników dla Boost i Comfort.
Euro NCAP · BYD Seal 6 · ocena opublikowana 19.11.2025 (protokół 2025).
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Od 1,5 litra (Comfort) do 4,4 (Boost) i 4,8.
Spalanie WLTP (mieszane)
To wartość ważona dla wersji Comfort, obowiązująca przy regularnym ładowaniu. Boost w tym samym cyklu osiąga 2,3 l. Trzecia liczba jest jednak najważniejsza dla kogoś bez gniazdka: w cyklu mieszanym z rozładowaną baterią Boost spala 4,4 l, a Comfort 4,8 l — bo wozi o 100 kg więcej.
Zasięg na baku · zbiornik 65 l
Zasięg łączny wersji Boost przy pełnej baterii i pełnym zbiorniku. Comfort, mimo większej baterii, pokonuje 1455 km — wyjaśniliśmy wyżej, w sekcji o paradoksie zasięgu.
Jak zaplanować ładowanie? Zacznij od tego, co masz w garażu.
Boost i Comfort różnią się mocą ładowania — to realna różnica między wersjami, nie kosmetyka.
Dane techniczne cennika BYD Seal 6 DM-i, dokument z 11.08.2026.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Ustaw udział kilometrów jeżdżonych na prądzie. Wartości startowe (4,4 l i 14,0 kWh na 100 km) odnoszą się do cyklu mieszanego wersji Boost z cennika; dla wersji Comfort wpisz 4,8 l i 15,5 kWh.
1. Ustaw swoje założenia
Wybierz udział jazdy elektrycznej w całym przebiegu. Resztę liczymy jako jazdę hybrydową. To Twój scenariusz, nie prognoza zasięgu.
2. Sprawdź sumę paliwa i prądu
Symulacja dla 15 000 km rocznie
3 771,30 zł / rok
7500 km na prądzie + 7500 km w trybie hybrydowym.
Zdecyduj i umów jazdę. Bilans, rywale i najbliższy salon.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 5
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kierowca pokonujący długie trasy międzymiastowe, który ceni pewność zasięgu ponad ładowanie w domu — 1505 km na jednym tankowaniu i ładowaniu oznacza rzadkie wizyty na stacji. Także rodzina szukająca dużego, przestronnego sedana (bagażnik 491 l, do 1370 l ze złożoną kanapą) bez przesiadki na w pełni elektryczne auto.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Osoby jeżdżące głównie po mieście i liczące na realną jazdę bez spalania paliwa — 55–105 km zasięgu elektrycznego to za mało, by uniknąć tankowania przy dłuższych dojazdach. Również ci, którzy potrzebują szybkiego ładowania DC w wersji podstawowej — Boost go po prostu nie ma.
Jak wypada wśród chińskich aut tej klasy.
| Model | Cena od | Moc | Zasięg EV | Zasięg łączny | Bagażnik |
|---|---|---|---|---|---|
BYD Seal 6 DM-i ten model · punkt odniesienia | 152 600 zł | 184 KM | 55 km | 1505 km | 491 l |
mniejszy sedan tej samej rodziny Tańszy o 22 700 zł, z mocniejszym seryjnie silnikiem (212 KM) i 100 km zasięgu elektrycznego już w wersji podstawowej — ale krótszym zasięgiem łącznym (1050 zamiast 1505 km) i mniejszą przestrzenią po złożeniu kanapy (1295 zamiast 1370 l); sam bagażnik jest o 17 l większy. | 129 900 zł | 212 KM | 100 km | 1050 km | 508 l |
kombi na tej samej płycie Droższy o 6500 zł, z bagażnikiem do 1535 l po złożeniu kanapy — płaci za to krótszym zasięgiem łącznym i mniejszym zasięgiem elektrycznym. | 159 100 zł | 184 KM | 50 km | 1350 km | 500 l |
sedan REEV · nowa marka w Polsce Droższy o 7300 zł, ale z ponad 3 razy dłuższym zasięgiem elektrycznym (180 km) dzięki baterii 28,4 kWh — mniejszy bagażnik i marka bez ugruntowanej pozycji w Polsce. | 159 900 zł | 209 KM | 180 km | 1080 km | 398 l |
6 lat na auto, 8 na ogniwa.
Warunki wspólne dla całej gamy BYD w Polsce. Cenniki i komunikat producenta mówią o 250 000 km dla baterii, ale obowiązujący dokument gwarancyjny wciąż wskazuje 200 000 km — sprawdź kartę niżej.
Co ochronę przerywa.
Te same zastrzeżenia dotyczą baterii we wszystkich modelach BYD — poniżej te, które w codziennym użytkowaniu naruszyć najłatwiej.
- Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
- Ładowanie sprzętem spoza zaleceń producentaPrzewód i ładowarka niezgodne z instrukcją unieważniają gwarancję baterii — używaj sprzętu z certyfikatem i przewodu z wyposażenia.
- Otwarcie obudowy bateriiKażda ingerencja w obudowę ogniw poza autoryzowanym serwisem kończy ochronę — także naprawa powypadkowa poza siecią.
- Naturalny spadek pojemności w granicach normyUtrata pojemności do progu 70% nie jest wadą — dopiero spadek poniżej tego progu w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany.
- Naprawa poza autoryzowaną sieciąObsługa w warsztacie spoza sieci BYD wyklucza roszczenia dotyczące naprawianych elementów — przeglądy zapisuj w książce serwisowej.
- Części spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji BYD wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków i bagażników dachowych montowanych poza siecią.
Ochrona wiąże w regionie handlowym, w którym auto sprzedano jako nowe. Poza nim producent nie zapewnia ani dostępności części, ani terminów napraw.
Zanim podpiszesz, sprawdź to na piśmie.
Cennik odpowiada na większość pytań, ale nie na wszystkie. Weź tę listę do salonu.
- Czy to rocznik produkcji 2025 czy 2026?Cena promocyjna zależy od roku produkcji egzemplarza — różnica sięga 3010 zł na Boost i 5390 zł na Comfort między rocznikami. Poproś o numer VIN przed wpłatą zaliczki.
- Czy to naprawdę wysokość 1495 mm?Starszy cennik podawał 1620 mm; przyjęliśmy 1495 mm, bo tę wartość podaje najnowszy cennik. Zmierz wysokość auta na placu, jeśli liczy się dla Ciebie brama garażu albo domowy carport.
- Ile naprawdę wynosi limit gwarancji baterii?Cennik i komunikat producenta ze stycznia 2026 mówią o 250 000 km, ale wiążący dokument gwarancyjny wciąż podaje 200 000 km. Poproś o pisemne potwierdzenie limitu dla Twojego egzemplarza.Jak czytać gwarancję baterii
- Co się liczy do progu 70%?Roszczenie z gwarancji baterii powstaje dopiero po spadku pojemności poniżej 70% — naturalny spadek w tej granicy nie jest wadą. Zapytaj, kto i gdzie mierzy stan baterii.
- Czy status wersji Comfort Lite się zmienił?Cennik z 1.10.2026 pokazuje tylko Boost i Comfort — jej tam nie ma. Karta oferty importera pokazuje ją jednak nadal jako dostępną w roczniku 2025 za 137 600 zł (stan na 7.10.2026). Zapytaj wprost, czy wciąż można ją zamówić.
- Ile kosztuje lakier inny niż podstawowy?Kolor nadwozia inny niż podstawowy kosztuje dodatkowo 5000 zł w obu wersjach — dokument nie wskazuje jednoznacznie, który kolor jest bazowy w cenie.
- Ile kosztuje pierwszy przegląd?Cennik przeglądów i pakietów serwisowych nie jest publikowany. Zapytaj o harmonogram, koszt pierwszych dwóch wizyt i miejsce serwisujące hybrydowy układ napędowy.Wyślij zapytanie o ofertę
- Czy 750 kg dotyczy przyczepy hamowanej i niehamowanej?Cennik podaje jedną wartość dla obu. Zapytaj w salonie, czy to jest limit dla przyczepy z hamulcem, czy też bez.
- Szukasz kombi zamiast sedana?Seal 6 DM-i Touring ma ten sam napęd i cenę wyższą o 6500 zł, za to bagażnik do 1535 l po złożeniu kanapy.Zobacz Seal 6 DM-i Touring
Cenniki BYD Seal 6 DM-i (dokumenty z 17.07 i 11.08.2026) oraz komunikat producenta o gwarancji baterii ze stycznia 2026.
Usiądź za kierownicą i ustal, gdzie będziesz ładować.
Cała różnica między wersjami sprowadza się do jednego pytania: czy masz gdzie podłączyć auto na noc. Jeśli tak, Comfort odda Ci tę różnicę niższym zużyciem paliwa. Jeśli nie, Boost jest tańszy, lżejszy i pojedzie dalej — różnicy w prowadzeniu nie zauważysz.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje BYD Seal 6 DM-i w 2026 roku?
Jaki zasięg WLTP deklaruje producent dla BYD Seal 6 DM-i?
Jak szybko ładuje się BYD Seal 6 DM-i?
Jaką gwarancję ma BYD Seal 6 DM-i?
Czym różnią się wersje Boost i Comfort?
Ile mocy ma BYD Seal 6 DM-i?
Czy BYD Seal 6 DM-i ma wynik Euro NCAP?
Masz pytanie o Seal 6 DM-i? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.