BYD Seal 6 DM-i Touring.Kombi na 1350 kilometrów.
To jedyne kombi chińskiej marki z polskim cennikiem — stan na 15.09.2026 (jedyny inny taki model, NIO ET5 Touring, wciąż nie ma opublikowanej ceny w Polsce). Bagażnik sięga 1535 l po złożeniu kanapy, a elektryczna klapa, relingi dachowe i panoramiczny dach są w standardzie obu wersji. Zobacz wszystkie modele marki BYD.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Policz, co dostajesz za 6500 zł. Kombi kontra sedan, punkt po punkcie.
6 pytań o kombi z gniazdkiem.
Nadwozie kombi kupuje się do konkretnych zadań, więc i wątpliwości są praktyczne.
Jeśli regularnie wozisz cokolwiek większego niż walizka — tak, i to bez większych wątpliwości. 6500 zł za 165 l dodatkowej przestrzeni i klasyczne nadwozie kombi to w tej klasie uczciwa cena. Płacisz jednak także zasięgiem: 155 km mniej na pełnym baku i naładowanej baterii.
Comfort ma baterię niemal dwukrotnie większą i przyjmuje prąd stały, przez co na prądzie przejedzie 100 km zamiast 50. Kosztuje jednak 19 500 zł więcej w promocji (28 000 zł katalogowo). Bez ładowania w domu tej różnicy nie odzyskasz — wtedy Boost jest wyraźnie rozsądniejszy.
Tyle, ile zmierzysz — dlatego warto patrzeć na wartość do wysokości zagłówków (500 l), bo to ładunek, który nie zasłania widoczności w lusterku. Wykres niżej pokazuje, jak rośnie przestrzeń, gdy ładujesz pod sufit i gdy złożysz kanapę.
Tańsza wersja przyjmuje wyłącznie prąd przemienny mocą 3,3 kW, więc pełne ładowanie 15–100% zajmuje 3 godziny i nie da się go przyspieszyć na trasie. Dla auta rodzinnego ładowanego w nocy to bez znaczenia, ale jeśli liczysz na doładowanie podczas zakupów, potrzebujesz wersji Comfort.
Sam montaż nie jest zakazany, ale ochroną są objęte wyłącznie hak i bagażnik dachowy z katalogu BYD, montowane w autoryzowanej sieci — limity obciążeń znajdziesz w danych technicznych. Poproś dealera o pisemne potwierdzenie dla Twojego numeru VIN.
Rynek wtórny dla tego nadwozia dopiero się kształtuje — Otomoto nie wyodrębnia ogłoszeń Touringa od sedana Seal 6, więc nie da się dziś podać osobnej liczby. Zapytaj dealera o prognozę wykupu przy leasingu i porównaj ją z ofertą podobnych kombi PHEV.
Sprawdź oba roczniki. 2026 z promocją, 2025 na wyprzedaży.
Ile kosztuje Seal 6 Touring? Sprawdź, z którego rocznika jest cena.
Boost kosztuje katalogowo 159 100 zł, promocyjnie (rocznik 2026) 132 060 zł. Comfort odpowiednio 187 100 i 151 560 zł. Rocznik 2025 widać 7.10.2026 na karcie oferty importera, bez podanej daty końcowej: 11.09.2026 strona „Wyprzedaż 2025” podawała dla niego Boost 132 090 zł i Comfort Lite 142 590 zł (katalog 182 800 zł).
Boost rocznik 2026 · Comfort 151 560 zł · katalogowo 159 100 i 187 100 zł
Karta oferty sprzedaje rocznik 2026 (Boost, Comfort). Wariant pośredni z rocznika 2025 bywa zapisywany w dokumentach producenta jako „Comfort Lite” albo „Comfort Life” — to ten sam model, widoczny w roczniku 2025 na karcie oferty importera (stan na 7.10.2026).
Co naprawdę zyskujesz i tracisz w kombi.
Ten sam model sprzedawany jest w dwóch nadwoziach, więc da się dokładnie policzyć, co dostajesz za różnicę w cenie i co za to oddajesz. Rachunek nie sprowadza się do samych 6500 zł.
- Bagażnik 1535 l zamiast 1370 l w sedaniePo złożeniu kanapy przestrzeń rośnie do 1535 l, z płaską podłogą i szerokim otworem klapy. Przy przeprowadzce albo transporcie sprzętu to różnica nie do nadrobienia.
- Zapłać 6500 zł więcej i zyskaj 165 l po złożeniu kanapyTyle więcej kosztuje kombi od odpowiadającej mu wersji sedana, na każdym poziomie wyposażenia. W zamian bagażnik rośnie z 491 l do 500 l na co dzień i z 1370 l do 1535 l po złożeniu kanapy, a do tego dostajesz relingi dachowe, elektryczną klapę i wycieraczkę tylnej szyby w standardzie.
- Zasięg łączny krótszy o 155 km niż w sedanie1350 km wobec 1505 km w sedanie Boost. Wyższe i cięższe nadwozie stawia większy opór, a masa własna rośnie o 45 kg.Policz koszt 100 km ze swoją stawką za prąd i paliwo
- Zasięg elektryczny mniejszy o 5 km50 km zamiast 55 w wersji Boost i 100 km zamiast 105 w Comforcie. Różnica symboliczna w porównaniu z zyskiem przestrzeni.
- Zasięg łączny nie zależy tu od wersjiW kombi obie wersje osiągają te same 1350 km — inaczej niż w sedanie, gdzie tańsza wersja jedzie dalej od droższej.
- Wyposażenie nadwozia w standardzieElektryczna klapa, relingi aluminiowe, wycieraczka tylnej szyby i panoramiczny dach z roletą są seryjne w obu wersjach — nie musisz wybierać droższej wersji, żeby je mieć.
Polskie cenniki BYD Seal 6 DM-i i Seal 6 DM-i Touring, sierpień 2026. Pojemności bagażnika w 3 wariantach pomiaru pochodzą z cennika wersji kombi.
Wybierz baterię. Boost czy Comfort.
Rocznik 2026 z promocją, czy 2025 z wyprzedaży?
Cennik BYD z 1 października 2026 dotyczy rocznika 2026. Rocznik 2025 widać jeszcze w zakładce „2025” karty oferty, bez daty końca — zapytaj w salonie, czy nadal jest dostępny.
Rocznik 2026 · karta oferty
Boost promocyjnie · katalog 159 100 zł132 060 złComfort w tym samym roczniku kosztuje 151 560 zł promocyjnie (katalog 187 100 zł). Obie ceny obowiązują od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów, wyłącznie przy zakupie za gotówkę.
Rocznik 2025 · strona wyprzedaży
Boost · bez podanej daty końcowej132 090 złComfort Lite z tego rocznika kosztował 142 590 zł (katalog 182 800 zł). Karta oferty importera nadal pokazuje rocznik 2025 (stan na 7.10.2026) — dopytaj w salonie przed umówieniem jazdy.
Cennik BYD Seal 6 DM-i Touring z 1.10.2026 (rocznik 2026) oraz strona wyprzedaży rocznika 2025 ze stanu na 11 września 2026.
Boost czy Comfort?
Nadwozie i wyposażenie bagażowe są identyczne. Różni je bateria, ładowanie i komfort wnętrza.
- Bateria10,08 kWh
- Zasięg elektryczny50 km · 75 w mieście
- Ładowanie3,3 kW · bez prądu stałego
- Masa własna1710 kg
- Bagażnikdo 1535 l
Całe wyposażenie nadwozia kombi jest tu już seryjne: elektryczna klapa, relingi, panoramiczny dach. Oszczędzasz 19 500 zł w promocji (28 000 zł katalogowo), tracąc połowę zasięgu elektrycznego.
- Bateria19 kWh
- Zasięg elektryczny100 km · 130 w mieście
- Ładowanie DC26 kW
- Fotelewentylowane i podgrzewane
- Masa własna1805 kg
Dokłada podgrzewaną kierownicę, wentylowane fotele z pamięcią, oświetlenie ambientowe reagujące na muzykę oraz automatycznie przyciemniane lusterko wewnętrzne.
Przymierz bagażnik. 3 miary tej samej przestrzeni.
Obejrzyj z każdej strony.
5 ujęć kombi o długości 4840 mm i rozstawie osi 2790 mm — sylwetka z relingami dachowymi, przód, tył i oba profile boczne.





500, 675 czy 1535 litrów?
Producent podaje 3 liczby, bo mierzy przestrzeń na 3 sposoby. Im dłuższy słupek, tym więcej zmieścisz — ale też tym wyżej sięga ładunek w polu widzenia.
Polski cennik BYD Seal 6 DM-i Touring, sierpień 2026, dane techniczne.
Przymierz Touringa.
4 rzeczy, które warto sprawdzić własnym bagażem, zanim zamówisz auto.
Wymiary bagażnika i sposób złożenia kanapy: polski cennik BYD Seal 6 DM-i Touring, sierpień 2026.
Co masz w obu wariantach.
Wyposażenie nadwozia i wnętrza niezależne od wybranej baterii.
Kompletna lista z cennika.
Wyposażenie seryjne wersji Boost z polskiego cennika, sierpień 2026, pogrupowane tematycznie. Co dokłada Comfort — patrz karty wersji wyżej.
Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik8 poz.
- autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- adaptacyjny tempomat (ACC/ICC)
- system utrzymania pasa ruchu (LDA/ISLC)
- monitorowanie martwego pola (BSD)
- rozpoznawanie znaków drogowych (TSR)
- poduszki powietrzne kierowcy/pasażera/boczne/kurtyny
- mocowania fotelików ISOFIX / i-Size
- eCall (automatyczne powiadomienie ratunkowe po wypadku)
Światła i widoczność — polski cennik6 poz.
- reflektory LED z automatycznym włączaniem/wyłączaniem
- przednie światła do jazdy dziennej LED
- tylne lampy LED
- funkcja Follow me home
- inteligentny asystent świateł drogowych (IHBC)
- lusterka elektrycznie składane i podgrzewane
Komfort — polski cennik8 poz.
- panoramiczny dach z elektryczną roletą
- relingi dachowe aluminiowe
- tapicerka ze skóry wegańskiej
- fotel kierowcy elektryczny 6-kierunkowy
- fotel pasażera elektryczny 4-kierunkowy
- elektrycznie otwierana klapa bagażnika
- tylna kanapa składana 40:60
- felgi aluminiowe 17 cali
Multimedia — polski cennik7 poz.
- ekran dotykowy 12,8 cala
- cyfrowy wyświetlacz zestawu wskaźników 8,8 cala
- system audio 6 głośników
- radio DAB+/FM
- sterowanie głosowe "Hi, BYD"
- Android Auto / Apple CarPlay
- łączność 4G
Napęd i ładowanie — polski cennik6 poz.
- silnik 1,5 l benzynowy + elektryczny (Super DM-i)
- bateria BYD Blade LFP 10,08 kWh
- ładowarka pokładowa AC 3,3 kW
- funkcja V2L (zasilanie urządzeń zewnętrznych z akumulatora auta) do 3,3 kW — wymaga osobnego przewodu
- tryby jazdy Eco/Normal/Sport/Snow
- napęd na przednią oś (FWD)
5 gwiazdek dla rodziny Seal 6.
Ocena z listopada 2025 dotyczy modelu nazwanego po prostu „Seal 6”. Sprawdź, czego nie obejmuje.
Euro NCAP, ocena rodziny Seal 6, listopad 2025; wyposażenie — polski cennik BYD Seal 6 DM-i Touring, sierpień 2026.
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Ile realnie spala Seal 6 Touring?
Spalanie WLTP (mieszane) · wersja Boost
Comfort spala w tym samym cyklu 5,0 l/100 km — różnica wynika z cięższej baterii, nie z gorszej aerodynamiki. Pomiar redakcji prasowej (Auto Świat, test wersji Comfort z 29.09.2025) dał w praktyce 5,2 l/100 km, a na prądzie zmierzono ok. 70 km z deklarowanych 100 km — typowy wynik dla plug-inów w codziennej jeździe.
Zasięg na baku · zbiornik 65 l
Wartość deklarowana przy pełnej baterii i pełnym zbiorniku, wspólna dla obu wersji. Pierwsze 50 km w wersji Boost albo 100 km w Comforcie pokonasz bez uruchamiania silnika spalinowego.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Punktem wyjścia jest 4,8 l/100 km i 14,6 kWh/100 km — dane wersji Boost w cyklu mieszanym WLTP. Dla Comfortu wpisz 5,0 i 16,4. Suwak startuje na 40% — taki udział kilometrów na prądzie zakładamy dla kombi jeżdżącego głównie na dłuższych trasach; popraw go na podstawie własnych dojazdów.
1. Ustaw swoje założenia
Wybierz udział jazdy elektrycznej w całym przebiegu. Resztę liczymy jako jazdę hybrydową. To Twój scenariusz, nie prognoza zasięgu.
2. Sprawdź sumę paliwa i prądu
Symulacja dla 15 000 km rocznie
4 338,72 zł / rok
6000 km na prądzie + 9000 km w trybie hybrydowym.
Zdecyduj i umów jazdę. Bilans, rywale, gwarancja.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 5
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Rodzina albo kierowca firmowy — ktoś, kto regularnie przewozi bagaż lub sprzęt i ceni klasyczne nadwozie kombi z relingami zamiast kolejnego SUV-a. Także ten, kto jeździ głównie w mieście i na krótkich trasach — 50–100 km zasięgu elektrycznego (zależnie od wersji) pokrywa codzienny dojazd, a bak 65 l daje spokój na dłuższą trasę bez szukania ładowarki DC.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowca szukający najtańszej wersji z sensownym zasięgiem elektrycznym — Boost ma tylko 50 km zasięgu na prądzie i żadnego ładowania prądem stałym, a skok do Comfort to 19 500 zł więcej w promocji (28 000 zł katalogowo). Także ten, kto woli sedana: identyczna technika jest dostępna taniej w Seal 6 DM-i bez nadwozia kombi.
Jak wypada wśród chińskich aut tej klasy?
| Model | Cena od | Moc | Zasięg EV | Bagażnik | Po złożeniu |
|---|---|---|---|---|---|
BYD Seal 6 DM-i Touring ten model · punkt odniesienia | 159 100 zł | 184 KM | 50 km | 500 l | 1535 l |
sedan na tej samej płycie Tańszy o 6500 zł i z zasięgiem elektrycznym dłuższym o 5 km, ale bagażnik po złożeniu kanapy ma o 165 l mniej niż w Touringu. | 152 600 zł | 184 KM | 55 km | 491 l | 1370 l |
mniejszy sedan tej samej marki Tańszy o 29 200 zł, z mocniejszym napędem 212 KM i zasięgiem elektrycznym dłuższym o 50 km. Bagażnik po złożeniu kanapy ma jednak o 240 l mniej niż w Touringu. | 129 900 zł | 212 KM | 100 km | 508 l | 1295 l |
duży SUV siedmioosobowy · w polskiej ofercie Droższy o 13 800 zł, w nadwoziu dużego SUV-a z mocniejszym napędem 299 KM. Na co dzień oferuje mniej miejsca (332 l), ale po złożeniu trzeciego rzędu i kanapy rośnie do 2093 l — więcej niż w Touringu. | 172 900 zł | 299 KM | 100 km | 332 l | 2093 l |
6 lat na auto, 8 na baterię.
Te same warunki obowiązują w całej gamie BYD. Producent ogłosił w styczniu 2026 wydłużenie limitu przebiegu baterii do 250 000 km, ale wiążący dokument gwarancyjny nadal podaje 200 000 km — poproś o potwierdzenie na piśmie dla numeru VIN Twojego egzemplarza.
Kiedy ochrona przestaje działać.
Zastrzeżenia dotyczące baterii i akcesoriów obowiązują niezależnie od nadwozia — poniżej pełna lista wykluczeń z dokumentu gwarancyjnego BYD.
- Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
- Ładowanie sprzętem spoza zaleceń producentaPrzewód i ładowarka niezgodne z instrukcją unieważniają gwarancję baterii — używaj sprzętu z certyfikatem i przewodu z wyposażenia.
- Otwarcie obudowy bateriiKażda ingerencja w obudowę ogniw poza autoryzowanym serwisem kończy ochronę — także naprawa powypadkowa poza siecią.
- Naturalny spadek pojemności w granicach normyUtrata pojemności do progu 70% nie jest wadą — dopiero spadek poniżej tego progu w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany.
- Naprawa poza autoryzowaną sieciąObsługa w warsztacie spoza sieci BYD wyklucza roszczenia dotyczące naprawianych elementów — przeglądy zapisuj w książce serwisowej.
- Części spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji BYD wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków i bagażników dachowych montowanych poza siecią.
- Przekroczenie limitów obciążenia haka i dachuMaksymalne obciążenie haka to 75 kg, przyczepy z hamulcem 750 kg, a dachu 75 kg — przekroczenie tych limitów wyłącza odpowiedzialność producenta za wynikłe usterki.
Zapytaj o to przed odbiorem auta.
Karta oferty i cennik nie odpowiadają na wszystko. Weź tę listę do salonu i poproś o odpowiedzi na piśmie.
- Rok produkcji i rok modelowy to dwie różne informacjeRocznik 2026 na karcie oferty i rocznik 2025 na stronie wyprzedaży mogą się mieszać w rozmowie z doradcą — poproś o rok produkcji i numer VIN konkretnego egzemplarza, zanim porównasz ceny.
- Z której promocji pochodzi cena i do kiedy obowiązujeRocznik 2026 ma promocję od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów, wyłącznie za gotówkę. Rocznik 2025 nie ma podanej daty końcowej — dopytaj, czy nadal obowiązuje.
- Limit gwarancji baterii na piśmieCennik i komunikat producenta mówią o 250 000 km, a wiążący dokument gwarancyjny wciąż podaje 200 000 km. Poproś o pisemne potwierdzenie limitu przypisanego do numeru VIN Twojego egzemplarza.Jak czytać gwarancję baterii
- Próg pojemności, po którym reklamujesz baterięProducent uznaje spadek pojemności do 70% za normalny. Zapytaj, jak mierzy się ten próg i gdzie wykonuje się diagnostykę.
- Kolor lakieru poza białym Polar WhiteZapłać 5000 zł więcej i wybierz Obsidian Black, Atlantis Blue albo Sandstone zamiast białego w cenie podstawowej.
- Hak i bagażnik dachowy — potwierdź na piśmiePoproś o pisemne potwierdzenie, że montaż haka i bagażnika dachowego z katalogu BYD w autoryzowanej sieci nie ogranicza gwarancji na Twój numer VIN. Limity obciążeń znajdziesz w danych technicznych.
- Luki w danych, których BYD nie publikujeCennik nie podaje pakietów serwisowych ani opcji finansowania, a jedyna ocena Euro NCAP dotyczy całej rodziny Seal 6, nie osobno nadwozia kombi. Poproś dealera o odpowiedzi na piśmie zamiast szacować to samodzielnie.
- Koszt pierwszego przegląduCennik nie podaje harmonogramu ani cen przeglądów okresowych. Poproś o wycenę pierwszych dwóch wizyt serwisowych przed podpisaniem umowy.Zapytaj o koszt serwisu
- Jeśli szukasz sedana zamiast kombiTen sam napęd i te same poziomy wyposażenia, ale mniejszy bagażnik i inna sylwetka — Seal 6 DM-i w nadwoziu sedan kosztuje 6500 zł mniej na każdej wersji.Zobacz Seal 6 DM-i (sedan)
Polski cennik BYD Seal 6 DM-i Touring, sierpień 2026; komunikat producenta o gwarancji baterii, styczeń 2026; warunki gwarancji BYD z 2024 roku.
Usiądź za kierownicą z tym, co zwykle wozisz.
Przy kombi liczby z cennika mówią mniej niż jedna próba. Zabierz do salonu wózek, rower albo skrzynię, którą faktycznie przewozisz, i sprawdź, czy wchodzi bez składania kanapy.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje BYD Seal 6 DM-i Touring w 2026 roku?
Jaki zasięg WLTP deklaruje producent dla BYD Seal 6 DM-i Touring?
Jak szybko ładuje się BYD Seal 6 DM-i Touring?
Jaką gwarancję ma BYD Seal 6 DM-i Touring i jakie są warunki?
Czym różnią się wersje Boost i Comfort? Co z wersją Comfort Lite?
Czym różni się Seal 6 DM-i Touring od zwykłego Seala 6 DM-i (sedan)?
Czy BYD Seal 6 DM-i Touring ma wynik Euro NCAP?
Czy to jedyne kombi chińskiej marki dostępne w Polsce?
Masz pytanie o Seal 6 DM-i Touring? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.