MGS9 PHEV.7 miejsc i 100 km na samym prądzie.
Największe auto w gamie MG — 4983 mm długości i 3 pełne rzędy siedzeń na 7 osób. Bateria LFP 24,7 kWh daje 100 km na samym prądzie, a moc łączna 299 KM czyni z niego najmocniejszą wtyczkę w gamie MG. Excite kosztuje 172 900 zł katalogowo, a Exclusive 181 900 zł; w cenniku z 2 października 2026 obie wersje mają rabat 5000 zł (167 900 i 176 900 zł) do 31 grudnia 2026. Zobacz wszystkie modele marki MG.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sprawdź, czy potrzebujesz trzeciego rzędu. Przy rabacie 5000 zł liczy się co innego niż cena.
6 pytań o 7-osobową wtyczkę.
Największe auto w gamie MG i jedyne z 3 rzędami siedzeń. Odpowiadamy z polskiego cennika i dokumentów gwarancyjnych marki.
Cennik podaje 2 liczby i obie są prawdziwe w swoich warunkach. Wartość ważona WLTP wynosi 2,4 l/100 km (Excite) albo 2,5 l/100 km (Exclusive) — dotyczy jazdy z regularnym ładowaniem baterii. W trybie podtrzymania naładowania, czyli gdy bateria jest pusta, spalanie wraca do 6,7–6,8 l/100 km, a emisja rośnie z 54 do 152 g CO2/km. Jeśli nie masz gdzie ładować regularnie, liczbą właściwą dla Ciebie jest ta druga.
Nie do końca i lepiej to wiedzieć wcześniej. Przy podniesionym trzecim rzędzie zostaje 332 litry — to najwięcej wśród 7-osobowych wtyczek w naszym zestawieniu (Chery Tiggo 8 PHEV: 193 l, Forthing U-Tour PHEV: 234 l), ale wyraźnie mniej niż w typowym 5-osobowym SUV-ie tej wielkości, na przykład siostrzanym MG HS PHEV (507 l). Po złożeniu trzeciego rzędu przestrzeń rośnie do 1026 litrów, a po złożeniu obu tylnych rzędów — do 2093 litrów. Auto 7-osobowe zwykle wozi 5 osób i bagaż albo 7 osób i niewiele więcej.
Ładowarka pokładowa ma moc 11 kW, więc pełne ładowanie od zera do 100% z wallboksa zajmuje 3 godziny. Ze zwykłego gniazdka 230 V (2,2 kW) to około 11,5 godziny — realnie przez noc. Bateria jest typu LFP, więc częste ładowanie do pełna nie skraca jej trwałości tak jak w ogniwach niklowych.
Warunki są identyczne jak w całej gamie MG: 7 lat albo 150 000 km na pojazd, baterię trakcyjną i napęd wysokonapięciowy, z progiem utraty pojemności ustawionym na 70%. Ochrona przechodzi na kolejnego właściciela. Przeglądy wypadają co 12 miesięcy albo 24 000 km; serwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale kończy bezpłatne przedłużenie MG Assistance po pierwszym roku.
RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, wynosi 0%, więc nie płacisz odsetek — ale to wciąż ta sama cena katalogowa rozłożona na 2 raty: połowę przy odbiorze i połowę po 12 miesiącach. Cennik z 2 października 2026 podaje termin 31 grudnia 2026. Wcześniejsza strona kampanii importera mówiła o 31 października 2026 — poproś dealera o pisemne potwierdzenie, zanim złożysz zamówienie.
To najdłuższe auto w całej gamie MG — 313 mm więcej niż siostrzany MG HS PHEV. Szerokość z lusterkami to 2237 mm, a średnica zawracania 11,5 m. Zmierz swoje miejsce postojowe i wjazd do garażu przed zamówieniem, najlepiej na jeździe próbnej z realnym manewrowaniem.
Ile kosztuje MGS9 PHEV? Sprawdź cennik i sposób finansowania.
Excite kosztuje 172 900 zł, Exclusive 181 900 zł — różnica to 9000 zł za wyższy poziom wyposażenia. Cennik z 2 października 2026 podaje dla nich ceny promocyjne niższe o 5000 zł: 167 900 zł i 176 900 zł, ważne od 1 października do 31 grudnia 2026 albo do wyczerpania puli pojazdów. Do końca września model nie miał rabatu gotówkowego. Kredyt 50/50 liczy się od ceny katalogowej i nie łączy się z rabatem — mechanizm i termin rozkładamy w sekcji niżej.
Excite · Exclusive 181 900 zł · po rabacie 167 900 / 176 900 zł
Po rabacie: 167 900 zł (Excite) i 176 900 zł (Exclusive). „Najniższa cena z 30 dni przed promocją” to w cenniku ceny katalogowe, 172 900 i 181 900 zł. Obok rabatu jest oferta finansowa i leasing dla firm — mechanizm i termin rozkładamy w sekcji niżej; z rabatem się nie łączą.
86 450 złotych teraz, 86 450 za rok.
To nie jest cena auta, tylko sposób jego finansowania. Oto jak dokładnie działa i do kiedy obowiązuje.
- Jak działa mechanizmPłacisz 86 450 zł przy odbiorze Excite — połowę ceny katalogowej 172 900 zł — i drugie 86 450 zł jednorazowo po 12 miesiącach. Dla Exclusive obie raty wynoszą po 90 950 zł. RRSO wynosi 0%, kredytu udziela BNP Paribas Bank Polska.
- To nie jest promocyjna cena autaZapłacisz łącznie dokładnie tyle, ile w cenniku — 172 900 zł albo 181 900 zł. Kredyt rozkłada tę kwotę w czasie, nie obniża jej — i nie łączy się z rabatem 5000 zł, bo liczy się od ceny katalogowej.
- Termin ważności — 2 różne datyCennik z 2 października 2026 podaje termin 31 grudnia 2026. Wcześniejsza strona kampanii importera wskazywała 31 października 2026 — nie wiadomo, skąd wzięła się ta data; w cenniku jej nie ma.
- Nie łączy się z innymi ofertamiKredyt 50/50 wyklucza promocyjne ubezpieczenie z cennika — trzeba wybrać jedno z dwóch.Zapytaj o warunki w salonie
Cennik MGS9 PHEV z 2 października 2026 oraz strona modelu u producenta, sprawdzona 16 września 2026.
Wybierz Excite albo Exclusive. 9000 zł różnicy — sprawdź, co za to dostajesz.
Excite czy Exclusive?
Obie wersje mają identyczny napęd, moc 299 KM i 16 systemów ADAS w standardzie. Różnice dotyczą wyposażenia wnętrza i wygody — nie osiągów ani bezpieczeństwa.
- Tapicerkamateriałowa, czarno-szara
- Audio8 głośników
- Fotele przedniepodgrzewane, 3 poziomy
- Klapa bagażnikaelektryczna, otwierana przyciskiem
- Lusterko wsteczneprzyciemniane ręcznie
Ma już wszystko, co decyduje o bezpieczeństwie i osiągach: 16 systemów ADAS, panoramiczny dach, kamerę 360° i felgi 20 cali.
- Tapicerkastyl skórzany, czarna w cenie albo brązowo-beżowa jako opcja
- AudioBose, 12 głośników
- Fotele przedniepodgrzewane, wentylowane, z masażem
- Klapa bagażnikaelektryczna, z czujnikiem ruchu pod zderzakiem
- Lusterko wsteczneprzyciemniane automatycznie
Zapłać 9000 zł więcej i zyskaj audio Bose, skórzaną tapicerkę, fotele z masażem, klapę bagażnika otwieraną bez użycia rąk, a także bezprzewodowe ładowanie telefonu i przednie światła przeciwmgłowe.
Przymierz bagażnik przy 7 osobach. 4983 mm długości — sprawdź, czy auto zmieści się w garażu.
Obejrzyj MGS9 PHEV z każdej strony.
5 ujęć dużego SUV-a o długości 4983 mm i wysokości 1778 mm — sylwetka, przód, tył i oba boki. Wnętrze z 3 rzędami siedzeń zobaczysz na jeździe testowej.





3 rzędy, 3 różne bagażniki.
W aucie 7-osobowym pojemność bagażnika to nie jedna liczba, tylko 3 — zależnie od tego, czy trzeci rząd jest podniesiony czy złożony. Przy komplecie 7 pasażerów (trzeci rząd podniesiony) zostaje 332 litry — tyle, co w bagażniku kompaktowego hatchbacka: zmieści się wózek spacerowy albo 2 walizki kabinowe, ale nie jedno i drugie naraz.
Pojemności bagażnika z polskiego cennika MGS9 PHEV.
Przymierz MGS9 PHEV do garażu, wózka i ładowarki.
5 rzeczy z tej strony da się sprawdzić dopiero osobiście — zrób to, zanim zamówisz egzemplarz.
Dane techniczne i polski cennik MGS9 PHEV, sprawdzone 16 września 2026.
Co masz w obu poziomach.
Wyposażenie niezależne od wyboru między Excite a Exclusive.
Kompletna lista z podziałem na wersje.
Wyposażenie seryjne obu wersji, pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika MGS9 PHEV z 2 października 2026.
Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik MGS9 PHEV8 poz.
- 16 systemów MG Pilot Custom w standardzie (ACC+SAS, AEB, LKA+LDWS+ELK, LCA, TJA, BSD, DMS, FCW/RCW, RCTA, DOW)
- autonomiczne hamowanie awaryjne z detekcją pieszych i rowerzystów (AEB)
- adaptacyjny tempomat z inteligentnym ograniczeniem prędkości (ACC+SAS)
- asystent utrzymania pasa ruchu z ostrzeganiem o zjeździe (LKA+LDWS+ELK)
- monitorowanie martwego pola (BSD) i monitorowanie kierowcy (DMS)
- kamera cofania i kamera 360° HD
- 6 poduszek powietrznych
- 2 tylne mocowania ISOFIX
Komfort — polski cennik MGS9 PHEV7 poz.
- panoramiczny, otwierany szklany dach z elektryczną roletą
- 3 pełnowymiarowe rzędy siedzeń (układ 7-osobowy)
- elektrycznie otwierana klapa bagażnika (Exclusive: z czujnikiem ruchu pod zderzakiem)
- przednie fotele podgrzewane, 3 poziomy (Excite) albo podgrzewane, wentylowane z masażem (Exclusive)
- lusterka boczne elektryczne, podgrzewane
- ogrzewanie akumulatora trakcyjnego
- funkcja V2L — zasilanie urządzeń zewnętrznych, wymaga adaptera
Multimedia — polski cennik MGS9 PHEV6 poz.
- ekran dotykowy 12,3 cala
- cyfrowy wyświetlacz kierowcy 12,3 cala
- nawigacja satelitarna
- audio 8-głośnikowe (Excite) albo Bose 12-głośnikowe (Exclusive)
- bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto
- 5 portów USB — 2 z przodu, 2 w drugim rzędzie, 1 w trzecim rzędzie
Napęd i ładowanie — polski cennik MGS9 PHEV5 poz.
- silnik 1.5T 142 KM + elektryczny 231 KM (moc systemowa 299 KM, 390 Nm)
- bateria litowo-jonowa LFP 24,7 kWh (23,2 kWh użytecznej)
- ładowarka pokładowa AC 11 kW
- skrzynia automatyczna 1-biegowa, napęd na przednią oś
- uciąg 750 kg (bez hamulca) / 2000 kg (z hamulcem)
Wygląd zewnętrzny — polski cennik MGS9 PHEV3 poz.
- felgi aluminiowe 20 cali
- reflektory LED z automatycznym przełączaniem świateł i funkcją Follow me home
- lakier bazowy Oxford White w cenie auta
Parametry, które warto znać.
Policz, ile spali bez ładowania. 6,7 litra w trybie podtrzymania, 2,4 przy regularnym ładowaniu.
2 wartości spalania — i która dotyczy Ciebie.
Spalanie WLTP · tryb podtrzymania naładowania (Excite)
To wartość dla jazdy na silniku spalinowym, gdy bateria jest pusta — dla Exclusive 6,8 l/100 km. Wartość ważona WLTP, uwzględniająca regularne ładowanie, wynosi 2,4 l/100 km (Excite) i 2,5 l/100 km (Exclusive) — obie liczby są prawdziwe, tylko w innych warunkach jazdy. Emisja CO2 wynosi odpowiednio 152 g/km (podtrzymanie) i 54 g/km (wartość ważona).
Zasięg na baku · zbiornik 65 l
Wyliczenie dla zbiornika 65 litrów przy spalaniu 6,7 l/100 km w trybie podtrzymania naładowania — nasz rachunek. Do tego dochodzi 100 km na samym prądzie z każdego pełnego ładowania, więc łączny zasięg sięga w praktyce ponad 1000 km.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Punktem wyjścia jest 6,7 l/100 km w trybie podtrzymania naładowania (Excite, z cennika) i 19,8 kWh/100 km zużycia energii w cyklu mieszanym WLTP (zaokrąglone z 19,76 kWh/100 km podanych w cenniku). Udział jazdy na prądzie (60%) i cena 1,20 zł/kWh to założenia przykładowe — dopasuj je do swoich tras i taryfy.
1. Ustaw swoje założenia
Wybierz udział jazdy elektrycznej w całym przebiegu. Resztę liczymy jako jazdę hybrydową. To Twój scenariusz, nie prognoza zasięgu.
2. Sprawdź sumę paliwa i prądu
Symulacja dla 15 000 km rocznie
5 197,62 zł / rok
9000 km na prądzie + 6000 km w trybie hybrydowym.
Porównaj z HS PHEV i umów jazdę. Bilans, rywale, 7 lat gwarancji na baterię.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Rodzina 2+3 lub większa, która regularnie wozi więcej niż 4 pasażerów i potrzebuje realnego trzeciego rzędu, a przy tym chce jeździć elektrycznie na krótkich dystansach — 100 km zasięgu EV pokrywa codzienny dojazd do pracy i przedszkola bez odpalania silnika spalinowego. Także kierowca, który ładuje w domu (3 godziny z wallboksa 11 kW) i akceptuje wyższe spalanie na dłuższych trasach.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Łowca dużych promocji — rabat na MGS9 PHEV to 5000 zł, najmniej w gamie MG. Również kierowca liczący na szybkie ładowanie prądem stałym w trasie — cennik wymienia tylko ładowanie prądem przemiennym.
Jak wypada wśród 7-osobowych wtyczek.
| Model | Cena od | Moc | Zasięg EV | Bagażnik przy komplecie | Bagażnik po złożeniu |
|---|---|---|---|---|---|
MGS9 PHEV ten model · punkt odniesienia | 172 900 zł | 299 KM | 100 km | 332 l | 2093 l |
7-osobowy SUV plug-in · oferta w PL Tańszy o 3000 zł i też ma 7 miejsc, ale z wyraźnie mniejszym bagażnikiem przy pełnym komplecie pasażerów — 193 litry wobec 332 w MGS9. | 169 900 zł | 279 KM | 90 km | 193 l | 1930 l |
7-osobowy SUV plug-in · oferta w PL Droższy o 7000 zł, z dłuższym zasięgiem elektrycznym (119 km), ale importer nie podaje publicznie warunków gwarancji — trzeba o nie zapytać u dealera. | 179 900 zł | 204 KM | 119 km | 234 l | 2032 l |
mniejszy SUV tej samej marki, też wtyczka Tańszy o 8400 zł i z takim samym zasięgiem elektrycznym (100 km), ale bez trzeciego rzędu siedzeń — 5 miejsc zamiast 7, choć bagażnik przy pełnym komplecie jest większy (507 wobec 332 litrów). | 164 500 zł | 272 KM | 100 km | 507 l | 1484 l |
- MGS9 PHEV czy Omoda 7 — porównanie · duże SUV-y plug-in
5 gwiazdek Euro NCAP, ale nie najwyższy wynik wśród MGS5, MGS6 i MGS9.
Ocenę opublikowano 19 listopada 2025 roku; testowano egzemplarz o masie własnej 2160 kg, czyli takiej samej jak w polskim cenniku obu wersji. Wynik ogólny jest niższy niż u siostrzanych MGS5 EV i MGS6 EV, bo kilka pojedynczych ocen wypadło słabiej.
7 lat na cały pojazd, łącznie z baterią.
MGS9 PHEV podlega tym samym warunkom gwarancyjnym co reszta oferty MG — pojazd i bateria trakcyjna są objęte identycznym okresem 7 lat lub 150 000 km. Próg utraty pojemności baterii, poniżej którego przysługuje naprawa, wynosi 70%. Pierwszy rok programu MG Assistance masz w cenie, a bezpłatne przedłużenie do 7 lat zależy od regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG.
Co unieważnia te 7 lat.
Poniżej sytuacje wymienione w warunkach gwarancyjnych i programie MG Assistance. Przy aucie z baterią trakcyjną i 3 rzędami siedzeń koszt naprawy poza gwarancją bywa najwyższy w całej gamie MG.
- Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
- Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
- Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
- Ingerencja w układ wysokonapięciowy poza serwisemOtwarcie obudowy baterii, przeróbki instalacji ładowania albo tuning oprogramowania kończą ochronę — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
- Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
- Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.
Naturalny spadek pojemności baterii w granicach normy nie jest wadą objętą gwarancją — dopiero spadek poniżej progu 70% w okresie ochrony daje prawo do naprawy lub wymiany.
Zanim podpiszesz, zapytaj o to wprost.
Cennik i dokumenty gwarancyjne odpowiadają na większość pytań, ale nie na wszystkie. Weź tę listę do salonu i poproś o odpowiedzi na piśmie.
- Do kiedy trwa kredyt 50/50?Cennik z 2 października 2026 podaje termin 31 grudnia 2026. Starsza strona kampanii importera wskazywała 31 października 2026 — poproś o pisemne potwierdzenie terminu, zanim złożysz zamówienie.Wyślij zapytanie o ofertę
- Jaki jest rok produkcji egzemplarza?Cennik dotyczy roku produkcji 2026 — poproś o rok produkcji z tabliczki znamionowej albo z numeru VIN konkretnego egzemplarza. Ma to znaczenie przy odsprzedaży.
- Do kiedy obowiązuje ta cena i kiedy muszę odebrać auto?Cennik obowiązuje do 31 grudnia 2026 albo do wyczerpania puli pojazdów, limit to 10 aut na klienta, a zamówione auto trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2027 roku — poproś o potwierdzenie terminu odbioru na piśmie.
- Jaki próg utraty pojemności obejmuje gwarancja baterii?Warunki programu mówią o progu 70% pojemności w okresie 7 lat lub 150 000 km. Zapytaj dealera o pisemne potwierdzenie tego progu dla numeru VIN Twojego egzemplarza.Jak czytać gwarancję baterii
- Co dokładnie obejmuje promocyjne ubezpieczenie?Pakiet OC, AC, NNW i Assistance dotyczy pierwszego roku eksploatacji, tylko wybranych samochodów, według daty rejestracji od 1 października do 31 grudnia 2026; cennik wycenia go na 3700 zł i nie łączy go z promocyjnym finansowaniem — dopytaj, czy Twój egzemplarz się kwalifikuje.
- Ile kosztuje pierwszy przegląd?Cennik podaje tylko interwał — 1 rok albo 24 000 km — bez kwoty. Poproś dealera o wycenę 2 pierwszych wizyt serwisowych, zanim złożysz podpis.
- Czy dorosły zmieści się wygodnie w trzecim rzędzie?Cennik nie podaje wymiarów trzeciego rzędu osobno. Usiądź tam osobiście na jeździe próbnej, najlepiej z dwiema dodatkowymi osobami w drugim rzędzie.
- Czy da się ładować prądem stałym w trasie?Cennik wymienia tylko ładowanie prądem przemiennym — 2,2 kW z gniazdka i 11 kW z wallboksa. Dopytaj w salonie, czy egzemplarz ma złącze do szybkiego ładowania.
Polski cennik MGS9 PHEV z 2 października 2026 i warunki gwarancji marki.
Usiądź za kierownicą z podniesionym trzecim rzędem.
Przy aucie siedmioosobowym jazda testowa powinna obejmować jedną konkretną próbę: podnieś trzeci rząd i sprawdź, ile miejsca zostaje na bagaż oraz jak wygodnie siedzi się z tyłu dorosłej osobie. Zabierz też fotelik dziecięcy i sprawdź mocowania w drugim rzędzie.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje MGS9 PHEV?
Czym różnią się wersje Excite i Exclusive?
Czy MGS9 PHEV ma hak i ile uciągnie?
Co dokładnie obejmuje promocyjne ubezpieczenie?
Czy w trzecim rzędzie zmieszczą się dzieci i foteliki?
Czym MGS9 PHEV różni się od siostrzanego MG HS PHEV?
Jaki wynik Euro NCAP ma MGS9 PHEV?
Masz pytanie o MGS9 PHEV? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.