Forthing T-FIVE HEV.155 900 zł za hybrydę bez PDF-owego ładu.
Hybrydowa odmiana T-Five: ten sam silnik 1.5 wsparty jednostką elektryczną i przekładnią bezstopniową, bez gniazda ładowania. Deklarowane spalanie spada do 6,1 litra wobec 7,4 w wersji benzynowej. Zastrzeżenie, którego zwykle nie musimy robić: dokumenty tego modelu podają sprzeczne dane techniczne i rozliczamy to na tej stronie osobno. Zobacz wszystkie modele Forthing.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Trzy ceny jednego auta.
Cztery pytania przy niepewnych danych.
Nie chcemy udawać, że wiemy więcej, niż wynika ze źródeł. Poniżej to, co da się powiedzieć uczciwie.
Bo dokumenty producenta podają dla tego modelu dwa różne zestawy liczb, różniące się nie o zaokrąglenie, tylko wielokrotnie — na przykład moc silnika elektrycznego 177 albo 75 koni. Wybranie jednej wersji i zamilczenie drugiej byłoby zgadywaniem podanym jako fakt. Zestawiamy obie w osobnej sekcji.
Nie. Sprzeczności są w papierach, nie w konstrukcji. Najprawdopodobniej wynikają z tego, że karta danych technicznych i cennik powstawały w innym czasie albo opisują inne wersje rynkowe. Ale skutek dla kupującego jest realny: nie da się z dokumentów ustalić, ile auto naprawdę pali i jak szybko przyspiesza.
Wobec wersji benzynowej dopłata wynosi czterdzieści tysięcy złotych przy cenach katalogowych, a deklarowana oszczędność to 1,3 litra na sto kilometrów. Przy piętnastu tysiącach kilometrów rocznie i benzynie po sześć złotych za litr daje to około 1 200 zł rocznie — zwrot po ponad trzydziestu latach. Jeżeli wybierasz hybrydę dla oszczędności, to nie jest oferta, która ją przynosi.
Nieznana. Producent nie publikuje warunków gwarancji w ogóle, a zestawienia branżowe, z których korzystamy, milczą akurat o baterii. W tej hybrydzie ogniwa są niewielkie, ale nadal stanowią element napędu.
Cena, którą i żadnego sposobu, by je pogodzić.
Mamy trzy dokumenty tego modelu i każdy podaje inną cenę: 155 900 zł, 135 900 zł oraz 144 900 zł. Nie różnią się wersją wyposażenia, bo model występuje w jednej konfiguracji. Podajemy najwyższą jako wiodącą, bo pochodzi z cennika bieżącego rocznika, ale przed wizytą w salonie warto znać wszystkie trzy.
cena katalogowa rocznika 2026, cennik obowiązujący od 23 kwietnia 2026
Trzeci dokument — materiał marketingowy o mocnych stronach rocznika 2025 — podaje jeszcze inną kwotę: 144 900 zł, obok 155 900 zł, co sugerowałoby dwie wersje wyposażenia. Żaden z dwóch właściwych cenników takiego podziału nie zna.
Cennik mówi jedno, karta techniczna drugie.
To najbardziej niespójna dokumentacja, z jaką zetknęliśmy się przy którymkolwiek z opisywanych aut. Oba dokumenty pochodzą od producenta, oba dotyczą rocznika 2026 i oba opisują ten sam model — a podają wartości różniące się wielokrotnie. Zestawiamy je zamiast wybierać.
Wersja mocniejsza
177 KMSilnik elektryczny o mocy 130 kilowatów i momencie 300 niutonometrów, przyspieszenie do setki w dziewięć sekund, spalanie 6,1 litra, prześwit 150 milimetrów. Ten zestaw przyjmujemy na stronie jako wiodący, bo cennik jest dokumentem handlowym, na który powołuje się sprzedaż.
Wersja słabsza i oszczędniejsza
75 KMSilnik elektryczny o mocy 75 koni i momencie 105 niutonometrów, ale przyspieszenie lepsze — 7,9 sekundy — i spalanie zaledwie 4,7 litra przy prześwicie 165 milimetrów. Zestaw wewnętrznie niespójny wobec poprzedniego: słabszy silnik miałby dawać lepsze osiągi.
Obie kolumny to cytaty z dokumentów Forthing dla rocznika 2026. Nie potrafimy rozstrzygnąć, który zestaw jest prawdziwy, i nie zamierzamy zgadywać — sprzeczność wewnętrzna (słabszy silnik przy szybszym przyspieszeniu) sugeruje, że przynajmniej jeden z dokumentów zawiera dane przeniesione z innej wersji rynkowej albo z innego modelu. Rozstrzygnąć może wyłącznie świadectwo homologacji konkretnego egzemplarza. Jeśli sprzedawca powołuje się na którąkolwiek z tych liczb, poproś o wskazanie jej w homologacji.
Obejrzyj z każdej strony.
Cztery ujęcia SUV-a o długości 4595 mm i rozstawie osi 2715 mm — sylwetka, przód, tył i wnętrze z podwójnym ekranem 12,25 cala.





Co jest w cenie jedynej konfiguracji.
Listy wyposażenia w obu cennikach są zgodne — to jedyny obszar, w którym dokumenty tego modelu nie różnią się między sobą.
Wyposażenie seryjne według obu cenników.
Wykaz zgodny w cennikach obu roczników, uporządkowany tematycznie.
Bezpieczeństwo i asystenci8 poz.
- 6 poduszek powietrznych (przednie, boczne, kurtynowe)
- AEB (awaryjne hamowanie), FCW (ostrzeganie przed kolizją czołową)
- LDW i LKA (ostrzeganie o zjeździe z pasa i utrzymanie pasa)
- LCA i BSD (asystent zmiany pasa, martwe pole)
- RCTA (monitorowanie ruchu poprzecznego z tyłu), DOW (ostrzeganie przy otwieraniu drzwi)
- monitorowanie zmęczenia kierowcy
- kamera cofania HD i kamery 360°
- ISOFIX na tylnej kanapie
Komfort7 poz.
- dach panoramiczny sterowany elektrycznie
- tempomat adaptacyjny
- klimatyzacja automatyczna jednostrefowa z nawiewem na tylny rząd
- fotel kierowcy regulowany elektrycznie, podgrzewany, wentylowany, z masażem i pamięcią ustawień
- elektryczny hamulec postojowy z Auto Hold
- dostęp bezkluczykowy i System Start/Stop
- elektrycznie sterowana klapa bagażnika
Multimedia6 poz.
- 12,25-calowy cyfrowy zestaw wskaźników
- 12,25-calowy ekran multimedialny
- bezprzewodowe CarPlay / Android Auto
- ładowarka bezprzewodowa do smartfonów
- 6 głośników
- radio FM/AM z DAB i RDS, Bluetooth
Styl i wykończenie4 poz.
- tapicerka ze skóry ekologicznej
- felgi aluminiowe 19 cali, opony 235/55
- przyciemniane elementy i roleta bagażnika
- lusterka zewnętrzne elektryczne, podgrzewane, składane
Napęd4 poz.
- silnik 1.5T DVVT + jednostka elektryczna (HEV)
- przekładnia E-CVT
- napęd na przednie koła (FWD)
- zbiornik paliwa 55 l
Sto siedemdziesiąt koni — albo inaczej.
Parametry, które warto znać.
Sześć i jedna albo cztery i siedem.
Spalanie WLTP (mieszane)
Karta danych technicznych tego samego modelu podaje 4,7 litra. Różnica wynosi 1,4 litra na sto kilometrów, czyli blisko jedną czwartą — to nie jest kwestia zaokrąglenia ani innego cyklu pomiarowego, tylko sprzeczność w dokumentach. Podajemy wyższą wartość jako wiodącą, bo pochodzi z cennika i jest ostrożniejsza wobec kupującego. Przy niższej auto byłoby o 2,7 litra oszczędniejsze od wersji benzynowej i cała kalkulacja opłacalności wyglądałaby inaczej.
Zasięg na baku · zbiornik 55 l
Wyliczenie z wyższego, ostrożniejszego spalania i pełnego zbiornika. Gdyby prawdziwa okazała się wartość z karty technicznej, zasięg sięgałby około 1 170 kilometrów. Rozpiętość między tymi liczbami wynosi prawie trzysta kilometrów, więc planując dalekie trasy, przyjmij ostrożniejszy wariant.
Bilans i trzej rywale.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kupujący, dla którego liczy się przede wszystkim cena wejścia i bogaty standard bez dopłacania za pakiety — i który jest gotów samodzielnie zweryfikować u dealera realne osiągi auta przed podpisaniem umowy, skoro oficjalne dokumenty producenta się w tej kwestii nie zgadzają.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Osoby, dla których pisemne warunki gwarancji na pojazd i baterię są warunkiem koniecznym zakupu — Forthing ich po prostu nie publikuje. Również ci, którzy kupują auto na podstawie konkretnej liczby koni mechanicznych lub czasu przyspieszenia — w przypadku T-FIVE HEV zależy to od tego, któremu z czterech dokumentów producenta akurat zaufasz.
Jak wypada wśród hybryd samoładujących.
| Model | Cena od | Moc | Spalanie | Gwarancja |
|---|---|---|---|---|
Forthing T-FIVE HEV ten model · punkt odniesienia | 155 900 zł | 170 KM | 6,1 l | 5 lat / 150 tys. |
kompaktowy SUV · oferta w PL O 43 000 zł taniej, o pięćdziesiąt cztery konie mocniejszy i oszczędniejszy o osiem dziesiątych litra. Do tego gwarancja dłuższa o dwa lata, rozpisana wprost w cenniku producenta. | 112 900 zł | 224 KM | 5,3 l | 7 lat |
duży SUV · oferta w PL Trzydzieści osiem tysięcy taniej przy większym nadwoziu i mocy wyższej o pięćdziesiąt cztery konie. Sieć serwisowa ponad dwukrotnie większa. | 117 900 zł | 224 KM | 5,5 l | 7 lat / 150 tys. |
SUV średniej klasy · oferta w PL Trzydzieści jeden tysięcy taniej, mocniejszy i z pełną tabelą gwarancyjną w cenniku, w tym osobną, ośmioletnią ochroną baterii i elektroniki — czyli dokładnie tym, czego przy tym modelu brakuje. | 124 900 zł | 224 KM | 5,7 l | 7 lat / 150 tys. |
Pięć lat i pełna lista rozbieżności.
Pięć lat na pojazd, trzy na to, co się psuje.
Warunków gwarancji nie ma w cenniku ani w karcie technicznej. Poniższe ustaliliśmy z dwóch niezależnych zestawień branżowych i oznaczamy to przy każdej pozycji.
Gdzie dokumenty przeczą sobie nawzajem.
Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie sprzeczności, jakie znaleźliśmy w czterech dokumentach tego modelu. To nie jest lista wad auta — to lista rzeczy, których nie da się z papierów ustalić.
- Moc silnika elektrycznego: 177 albo 75 koniCennik podaje 130 kilowatów, karta danych technicznych — 75 koni mechanicznych. To różnica ponaddwukrotna i najpoważniejsza z całej listy, bo dotyczy charakteru napędu.
- Moment obrotowy: 300 albo 105 niutonometrówTrzykrotna różnica w tej samej pozycji, w dwóch dokumentach tego samego producenta.
- Przyspieszenie: 9,0 albo 7,9 sekundyPonad sekunda różnicy w drodze do stu kilometrów na godzinę.
- Spalanie: 6,1 albo 4,7 litraRozstrzyga o kosztach użytkowania i o tym, czy dopłata do hybrydy ma jakikolwiek sens ekonomiczny.
- Prześwit: 150 albo 165 milimetrówPiętnaście milimetrów to przy wjeżdżaniu na wysokie krawężniki różnica odczuwalna.
- Cena: 155 900, 144 900 albo 135 900 złotychTrzy kwoty w trzech dokumentach, przy jednej wersji wyposażenia.
Wszystkie pary wartości pochodzą z dokumentów Forthing dla tego modelu: cennika rocznika 2025, cennika rocznika 2026, karty danych technicznych rocznika 2026 i materiału o mocnych stronach rocznika 2025. Nie rozstrzygamy, która liczba jest prawdziwa — nie da się tego zrobić bez dostępu do świadectwa homologacji. Poproś dealera o wgląd w homologację konkretnego egzemplarza; to jedyny dokument, który rozstrzyga.
Poproś o homologację na miejscu.
Usiądź za kierownicą i poproś o homologację.
Skoro dokumenty marketingowe przeczą sobie nawzajem, jedynym rozstrzygającym papierem jest świadectwo homologacji konkretnego egzemplarza. Warto poprosić o wgląd na miejscu — sieć liczy dwadzieścia trzy punkty.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje Forthing T-FIVE HEV w 2026 roku?
Jaka jest realna moc i osiągi T-FIVE HEV?
Ile pali Forthing T-FIVE HEV?
Jaką gwarancję ma Forthing T-FIVE HEV?
Co wchodzi w skład wyposażenia standardowego?
Czy T-FIVE HEV faktycznie można ładować z gniazdka?
Masz pytanie o T-FIVE HEV? Poproś o cenę i dane na piśmie.
Przy trzech różnych cenach i dwóch zestawach danych technicznych jedyne sensowne wyjście to pytanie mailem, z prośbą o wskazanie konkretnego dokumentu.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.