Forthing T-FIVE REEV.980 kilometrów bez szukania ładowarki.
SUV-owa odmiana napędu REEV: koła napędza wyłącznie silnik elektryczny, a jednostka benzynowa pracuje jako generator prądu. Bateria o pojemności prawie trzydziestu dwóch kilowatogodzin daje dwieście kilometrów jazdy bez kropli paliwa — najwięcej w całej gamie marki i więcej niż w niejednym samochodzie czysto elektrycznym z tej półki cenowej. Zobacz wszystkie modele Forthing.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Dwieście kilometrów bez kropli paliwa.
Cztery pytania o dwieście kilometrów bez paliwa.
Ten napęd zachowuje się inaczej niż hybryda i inaczej niż elektryk. Odpowiadamy na to, co z tego wynika.
Tak deklaruje producent i jest ona spójna z pojemnością baterii: prawie trzydzieści dwie kilowatogodziny przy zużyciu rzędu stu sześćdziesięciu watogodzin na kilometr daje mniej więcej tyle. W praktyce zimą i przy szybkiej jeździe zasięg spadnie, jak w każdym aucie elektrycznym — z tą różnicą, że tutaj nie kończy się to postojem, tylko uruchomieniem generatora.
Pięć i pół litra na sto kilometrów — o pół litra więcej niż sedan marki z tym samym rozwiązaniem, co przy wyższym nadwoziu SUV-a jest zrozumiałe. Przy naładowanej baterii zużycie spada do jednej dziesiątej litra, więc rachunek za paliwo zależy niemal wyłącznie od tego, jak często ładujesz.
Bo waży o 335 kilogramów więcej przy mocy niższej o czternaście koni. Dziesięć i dziewięć dziesiątych sekundy do setki to najsłabszy wynik w rodzinie T-Five. Ten napęd kupuje się dla kosztów jazdy i kultury pracy, nie dla osiągów.
Nie wiemy i to jest przy tym aucie problem większy niż przy innych modelach marki. Bateria kosztuje tu najwięcej ze wszystkich podzespołów, a żadne dostępne źródło — ani producenta, ani branżowe — nie podaje dla niej okresu ochrony.
Cena, którą identyczna jak u sedana marki.
Sto pięćdziesiąt dziewięć tysięcy dziewięćset złotych to dokładnie ta sama kwota, jakiej producent żąda za S7 REEV — sedana z tym samym rodzajem napędu. Dwa zupełnie różne samochody w jednej cenie to sytuacja, w której wybór przestaje być kwestią budżetu, a staje się kwestią tego, czego naprawdę potrzebujesz. Zestawiamy oba w osobnej sekcji.
jedna konfiguracja wyposażenia, cennik rocznika 2026
To najdroższy wariant rodziny T-Five: wersja benzynowa kosztuje od 115 900 zł, hybrydowa 155 900 zł. Za napęd elektryczny z generatorem dopłaca się więc czterdzieści cztery tysiące wobec benzyny.
Sto pięćdziesiąt dziewięć dziewięćset za SUV-a albo za sedana.
Forthing sprzedaje dwa samochody z napędem typu REEV i wycenił oba dokładnie tak samo. Dzielą sposób działania układu, różnią się właściwie wszystkim innym. Wybór między nimi to rzadka sytuacja, w której cena nie podpowiada niczego.
T-Five REEV
200 km na prądzieNadwozie SUV-a o długości 4600 milimetrów, bagażnik 480 litrów rosnący do 1480 po złożeniu kanapy, większa bateria i najdłuższy zasięg elektryczny w gamie. Płaci się za to osiągami: 163 konie i 10,9 sekundy do setki. Wybór dla kogoś, kto ładuje w domu i jeździ głównie po mieście oraz w trasy o umiarkowanej długości.
S7 REEV
209 KM i 7,2 sSedan o długości 4935 milimetrów, o 335 milimetrów dłuższy, z mocniejszym silnikiem i przyspieszeniem lepszym o 3,7 sekundy. Bateria mniejsza o 3,5 kilowatogodziny daje 180 kilometrów zasięgu, za to zasięg łączny jest o sto kilometrów większy. Bagażnik ma 398 litrów i nie da się go powiększyć tak, jak w SUV-ie.
Wszystkie wartości z kart danych technicznych obu modeli dla rocznika 2026. Obie ceny z cenników obowiązujących od 23 kwietnia 2026. Praktyczna wskazówka: jeśli auto ma wozić bagaż i sprzęt, różnica w pojemności bagażnika — osiemdziesiąt dwa litry przy rozłożonej kanapie i możliwość powiększenia do 1480 litrów — waży więcej niż różnica w osiągach. Jeśli auto ma pokonywać długie trasy autostradowe, przewaga sedana w zasięgu łącznym i w mocy będzie odczuwalna codziennie.
Obejrzyj z każdej strony.
Cztery ujęcia SUV-a o długości 4600 mm i rozstawie osi 2715 mm, z felgami 19 cali i dachem panoramicznym sterowanym elektrycznie.





Co jest w cenie jedynej konfiguracji.
Model nie ma wersji wyposażenia — poniższa lista dotyczy każdego egzemplarza.
Wyposażenie seryjne w komplecie.
Wykaz z cennika rocznika 2026 dla tej odmiany napędowej, ułożony tematycznie.
Bezpieczeństwo i asystenci8 poz.
- 6 poduszek powietrznych (przednie, boczne, kurtynowe obejmujące tylną kanapę)
- AEB — system hamowania awaryjnego, FCW — ostrzeganie przed kolizją czołową
- ESP, ASR, HBA — kontrola stabilności, trakcji i wspomaganie hamowania
- LDW, LKA, LCA, TJA — ostrzeganie, utrzymanie i zmiana pasa, jazda w ruchu miejskim
- BSD, RCTA, RCW, DOW — martwe pole, ruch poprzeczny z tyłu, otwieranie drzwi
- kamery 360° z kamerą cofania HD
- czujniki parkowania tylne
- ISOFIX na tylnej kanapie (2 fotelików)
Komfort9 poz.
- tempomat adaptacyjny
- klimatyzacja automatyczna jednostrefowa z nawiewem na tylny rząd
- fotel kierowcy elektryczny z regulacją odcinka lędźwiowego, podgrzewany, wentylowany, z masażem i pamięcią ustawień
- Boss Mode — sterowanie fotelem pasażera z pozycji kierowcy
- tylna kanapa dzielona 60/40 z podłokietnikiem
- elektryczny hamulec postojowy z Auto Hold
- bezkluczykowy dostęp
- elektrycznie sterowana klapa bagażnika
- 3 tryby jazdy: Economy / Comfort / Sport
Multimedia6 poz.
- ekran dotykowy 14,6 cala
- cyfrowy zestaw wskaźników 8,8 cala
- CarPlay / Android Auto bezprzewodowe
- radio FM/AM z DAB i RDS
- ładowarka bezprzewodowa do smartfonów
- 6 głośników
Styl i wykończenie5 poz.
- dach panoramiczny sterowany elektrycznie
- kierownica i fotele pokryte skórą ekologiczną
- felgi aluminiowe 19 cali (opony 235/55)
- roleta bagażnika
- zestaw do naprawy opon
Napęd i ładowanie5 poz.
- silnik elektryczny 163 KM / 240 Nm na tylnej osi
- generator spalinowy 1,5 l (98 KM) — nie napędza kół
- bateria LFP 31,94 kWh
- ładowarka pokładowa AC 6,6 kW
- ładowanie DC do 80 kW i więcej (30-80% w 30 min)
Sto sześćdziesiąt trzy konie z prądu.
Parametry, które warto znać.
Pięć i pół litra albo jedna dziesiąta.
Spalanie WLTP (mieszane)
Podajemy wartość dla rozładowanej baterii, bo tylko ona opisuje sytuację, w której faktycznie kupuje się paliwo. Przy naładowanych ogniwach producent deklaruje 0,1 litra na sto kilometrów, a wartość ważona z tabeli homologacyjnej wynosi 0,85 litra. Trzy liczby opisują trzy różne scenariusze i żadna z nich nie jest błędem — trzeba tylko wiedzieć, którą się czyta.
Zasięg na baku · zbiornik 43 l
Zasięg łączny według producenta: dwieście kilometrów z baterii plus reszta z niewielkiego, czterdziestotrzylitrowego zbiornika. Bak jest tu mniejszy niż w wersji benzynowej o dwanaście litrów, bo generator zużywa paliwo oszczędnie i nie musi go wozić tyle samo. W tabeli zużycia energii producenta jest przy tym osobliwość: przy rozładowanej baterii deklaruje 3 watogodziny na kilometr, a przy naładowanej 177 — wartości wyglądają na zamienione miejscami. Cytujemy je tak, jak są w dokumencie, bo nie mamy podstaw do korekty.
Bilans i trzej rywale.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kierowca pokonujący długie trasy międzymiastowe, który chce jeździć elektrycznie na co dzień (200 km w mieście bez spalania paliwa — najwięcej w tym zestawieniu), ale nie chce planować postojów na ładowanie w trasie — 980 km zasięgu całkowitego eliminuje ten problem. Także rodzina ceniąca duży bagażnik (480/1480 l) i bogate wyposażenie w jednej, niepodzielnej cenie bez dopłat za pakiety.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kupujący, dla których pisemna gwarancja na baterię jest warunkiem zakupu — dokumenty Forthing tego nie precyzują, więc trzeba domagać się potwierdzenia poza cennikiem. Również ci, którzy chcą oprzeć decyzję na wyniku Euro NCAP lub sprawdzonej historii serwisowej marki w Polsce — T-FIVE REEV jest zbyt nowy, by je mieć.
Jak wypada wśród SUV-ów ładowanych z gniazda.
| Model | Cena od | Zasięg EV | Bateria | 0–100 km/h |
|---|---|---|---|---|
Forthing T-FIVE REEV ten model · punkt odniesienia | 159 900 zł | 200 km | 31,94 kWh | 10,9 s |
SUV plug-in · oferta w PL Siedemnaście tysięcy taniej, ale z baterią o połowę mniejszą i zasięgiem elektrycznym krótszym o sto dziesięć kilometrów. Za to o 2,5 sekundy szybszy do setki i z pełną tabelą gwarancyjną w cenniku, łącznie z ośmioletnią ochroną baterii. | 142 900 zł | 90 km | 18,3 kWh | 8,4 s |
SUV plug-in · oferta w PL Dziesięć tysięcy taniej, z baterią mniejszą o trzynaście kilowatogodzin, ale wyraźnie żwawszy. Gwarancja producenta rozpisana wprost, w tym osobne warunki dla ogniw. | 149 990 zł | 86 km | 18,3 kWh | 8,1 s |
duży SUV plug-in · oferta w PL Czternaście tysięcy taniej, bateria o jedenaście kilowatogodzin mniejsza, ale zasięg elektryczny stu kilometrów i siedmioletnia gwarancja. Najbliższy kompromis między ceną a udokumentowaniem warunków. | 145 500 zł | 100 km | 21,4 kWh | 6,9 s |
Bateria bez gwarancji.
Najdroższa część auta bez żadnych warunków.
W samochodzie, w którym koła napędza wyłącznie prąd z baterii, jej gwarancja jest pytaniem pierwszym. Odpowiedzi nie ma ani u producenta, ani w opracowaniach, z których korzystamy.
Cztery rzeczy do ustalenia u dealera.
Ponieważ producent nie publikuje warunków, poniższe pytania trzeba zadać samemu — najlepiej mailem.
- Okres i limit gwarancji na baterięOraz próg utraty pojemności, przy którym przysługuje naprawa albo wymiana. Marki, które taką gwarancję opisują, podają zwykle osiem lat i limit między 120 a 160 tysiącami kilometrów oraz próg siedemdziesięciu procent pojemności.
- Czy szybkie ładowanie prądem stałym ogranicza gwarancjęCzęść producentów wpisuje takie zastrzeżenie do warunków. Przy aucie z ładowaniem do osiemdziesięciu kilowatów to pytanie praktyczne.
- Kto serwisuje układ wysokiego napięciaNie każdy z dwudziestu trzech punktów marki musi mieć uprawnienia do pracy przy instalacji wysokonapięciowej. Warto wiedzieć, gdzie trafi auto w razie usterki napędu.
- Czy jest pomoc drogowaDokumenty marki nie wspominają o żadnym programie assistance. Przy aucie elektrycznym holowanie wymaga lawety, nie holu — to różnica w koszcie.
Warunki gwarancji dla tej marki nie występują w żadnym dokumencie producenta. Okresy podane w sekcji powyżej pochodzą z dwóch zestawień branżowych z 2025 roku i są zgodne między sobą, ale żadne z nich nie odnosi się do baterii trakcyjnej.
Dwadzieścia trzy punkty w Polsce.
Usiądź za kierownicą i przejedź się na samym prądzie.
Na jeździe testowej warto poprosić o auto z naładowaną baterią — wtedy widać, jak ten napęd zachowuje się w trybie, w którym spędzi większość życia. Marka prowadzi w Polsce dwadzieścia trzy punkty.
6 rzeczy, które warto wiedzieć.
Ile kosztuje Forthing T-FIVE REEV i jakie są wersje?
Czym jest technologia REEV i czy silnik spalinowy napędza koła?
Jaki zasięg deklaruje producent dla Forthing T-FIVE REEV?
Jak długo ładuje się bateria Forthing T-FIVE REEV?
Jaką gwarancję ma Forthing T-FIVE REEV?
Czy Forthing T-FIVE REEV ma wynik Euro NCAP i jakie ma osiągi?
Masz pytanie o T-FIVE REEV? Zapytaj o gwarancję na ogniwa.
Przy aucie, w którym bateria jest jedynym źródłem napędu kół, warunki jej gwarancji to informacja rozstrzygająca — a nie ma jej w żadnym dokumencie.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.