MGS5 EV.SUV elektryczny z wyborem baterii.
Elektryczny SUV MG w 4 wariantach: dwie wielkości baterii (49 i 64 kWh) i dwa poziomy wyposażenia (Excite, Exclusive). Do 31 grudnia 2026 każda wersja rocznika 2026 ma cenę promocyjną niższą o 14 000 zł od katalogowej. Zasięg WLTP: 335–340 km w Standard Range, 465–480 km w Long Range. Zobacz wszystkie modele marki MG.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Wybierz baterię pod swoją trasę — 4 wersje i 2 wielkości baterii.
6 pytań o elektrycznego SUV-a MG.
Elektryk rodzi inne wątpliwości niż auto spalinowe. Odpowiadamy z polskiego cennika z 2 października 2026 i informacji gwarancyjnej marki.
Ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP) są odporniejsze na ładowanie do 100% — w konstrukcjach niklowych producenci zwykle zalecają zatrzymywanie się na 80%. LFP mają też mniejszą gęstość energii, co widać w zasięgu na kilogram, ale dla codziennego użytkowania oznacza mniej ograniczeń w ładowaniu.
Bo waży więcej. Przy tej samej baterii 49 kWh Excite przejeżdża 340 km, a Exclusive 335 km; w wersji Long Range różnica rośnie do 15 km — 480 wobec 465. Bogatsze wyposażenie dokłada 45 kg masy własnej w obu przypadkach.
Tak, i to jest istotne. MG nie wydziela baterii do osobnego, krótszego zapisu — okres 7 lat lub 150 000 km dotyczy pojazdu, układu napędu wysokiego napięcia i pakietu bateryjnego na tych samych warunkach. Gwarancja przechodzi też na kolejnego właściciela.
Serwis to sieć salonów MG rozsiana po Polsce — dokładną listę i odległość od siebie sprawdzisz w wyszukiwarce salonów niżej. Ładowania nie da się obiecać z tej strony — to zależy od infrastruktury w Twojej okolicy, ale ładowarka pokładowa 7 kW w Standard Range i 11 kW w Long Range pokrywa scenariusz nocny w domu przy odpowiedniej instalacji.
Cennik z 2 października 2026 obejmuje wyłącznie rocznik produkcji 2026, więc w tym dokumencie nie ma wyboru między rocznikami. Gwarancja liczy się od dnia pierwszej rejestracji, nie od roku produkcji — i tak poproś o datę faktycznej produkcji z tabliczki znamionowej oraz o pisemną wycenę, jeśli dealer ma na placu starszy egzemplarz.
Nie da się tego sprawdzić z góry. Interwał to 12 miesięcy albo 24 000 km, ale MG Motor Polska nie publikuje osobnego cennika przeglądów w formie dostępnej dla klientów. Zapytaj o kwotę wprost w salonie przed podpisaniem umowy i zapisz ją, zanim zdecydujesz się na zakup.
Ile kosztuje MGS5 EV? Sprawdź rocznik i datę produkcji egzemplarza.
4 wersje w cenniku rocznika 2026: od 129 900 do 154 900 zł promocyjnie, katalogowo od 143 900 do 168 900 zł. Rabat na każdą z nich wynosi jednakowo 14 000 zł, ważny od 1 października do 31 grudnia 2026. Cennik z 2 października 2026 dotyczy wyłącznie rocznika 2026 — wrześniowej wyprzedaży rocznika 2025 (od 129 900 zł) w tym dokumencie już nie ma.
Excite Standard Range po promocji, rocznik 2026 · katalogowo 143 900 zł
Cennik z 2 października 2026 nie obejmuje rocznika 2025 — jeśli dealer ma na placu starszy egzemplarz, poproś o pisemną wycenę. Lakier inny niż biały kosztuje 2250 zł.
Rocznik 2026 w głębszej promocji.
Cennik z 2 października 2026 dotyczy wyłącznie rocznika produkcji 2026. Kwoty promocyjne są te same, które we wrześniu obowiązywały w wyprzedaży rocznika 2025 — osobnej oferty na rocznik 2025 ten cennik już nie podaje.
Rocznik 2026 do 30.09
wszystkie 4 wersje135 900–160 900 złRabat 8000 zł od ceny katalogowej. W tamtym cenniku osobna wyprzedaż rocznika 2025 była o 6000 zł tańsza (od 129 900 zł).
Rocznik 2026 do 31.12
wszystkie 4 wersje129 900–154 900 złRabat 14 000 zł od ceny katalogowej. Specyfikacja techniczna bez zmian — poproś o datę produkcji z tabliczki znamionowej konkretnego egzemplarza.
Polskie cenniki MGS5 EV: z 8 września 2026 (rocznik 2026 i wyprzedaż rocznika 2025) oraz z 2 października 2026 (rocznik 2026).
Porównaj 4 kombinacje i sprawdź paradoks ładowania.
Standard Range czy Long Range?
Różnica to 15 000 zł i 140 km zasięgu w wersji Excite, ale zmienia się też moc, ładowarka pokładowa i czas ładowania. Poniżej wszystkie 4 kombinacje z cennika rocznika 2026.
- Moc / moment170 KM / 250 Nm
- Zasięg mieszany340 km
- Zasięg miejski491 km
- Ładowanie DC120 kW · 10–80% w 24 min
- Ładowarka AC7 kW
Ładuje się najszybciej z całej czwórki i ma najniższą cenę. Miejski zasięg 491 km starcza na tydzień dojazdów bez podłączania.
- Moc / moment170 KM / 250 Nm
- Zasięg mieszany335 km
- Zasięg miejski455 km
- Ładowanie DC120 kW · 10–80% w 24 min
- Ładowarka AC7 kW
Ta sama bateria i moc co Excite, ale cięższe wyposażenie (m.in. pompa ciepła, kamera 360°) kosztuje 5 km zasięgu.
- Moc / moment231 KM / 350 Nm
- Zasięg mieszany480 km
- Zasięg miejski682 km
- Ładowanie DC139 kW · 10–80% w 28 min
- Ładowarka AC11 kW
Zapłać 15 000 zł więcej niż za Standard Range i zyskaj baterię 64 kWh zamiast 49 kWh, o 140 km dłuższy zasięg WLTP (480 zamiast 340 km) i ładowarkę pokładową AC 11 kW zamiast 7 kW — już w podstawowym wyposażeniu Excite, nie trzeba płacić dodatkowo za Exclusive. To wybór dla kogoś, kto regularnie jeździ dalej niż 300 km bez ładowania albo ładuje się głównie w domu i zależy mu na krótszym czasie ładowania AC; przy typowych dojazdach miejskich 340 km ze Standard Range zwykle wystarczy.
- Moc / moment231 KM / 350 Nm
- Zasięg mieszany465 km
- Zasięg miejski645 km
- Ładowanie DC139 kW · 10–80% w 28 min
- Ładowarka AC11 kW
Za 10 000 zł więcej niż Excite Long Range dostajesz pompę ciepła, kamerę 360° i skórzaną tapicerkę z elektrycznym fotelem kierowcy — kosztem 15 km zasięgu (465 zamiast 480 km).
Mniejsza bateria ładuje się szybciej.
Zwykle zakłada się, że wersja droższa jest lepsza pod każdym względem. Tu tak nie jest i warto to wiedzieć przed wyborem.
Standard Range z baterią 49 kWh uzupełnia energię z 10 do 80% w 24 minuty, mimo że przyjmuje mniejszą moc — 120 kW wobec 139 kW w Long Range.
Long Range z baterią 64 kWh potrzebuje na to samo 28 minut, bo ma po prostu więcej ogniw do naładowania.
W praktyce na długiej trasie z częstymi postojami przewaga Long Range jest mniejsza, niż sugeruje różnica zasięgu — zyskujesz na rzadszych postojach, nie na krótszych.
W domu jest odwrotnie: tam wygrywa Long Range, bo ma ładowarkę pokładową 11 kW zamiast 7 kW w Standard Range.
Czasy ładowania prądem stałym (10–80%) i moce ładowarek pokładowych z polskiego cennika MGS5 EV z 2 października 2026.
Obejrzyj z każdej strony.
5 ujęć SUV-a o długości 4476 mm i rozstawie osi 2730 mm: sylwetka, przód, tył i oba profile.





Przymierz MGS5 EV.
4 liczby z cennika warto przełożyć na własne mieszkanie i garaż, zanim padnie decyzja o zaliczce.
Wymiary, pojemności bagażnika i czasy ładowania AC: polski cennik MGS5 EV z 2 października 2026.
Co dostajesz w wersji wejściowej.
Poniżej wyposażenie poziomu Excite, którego dotyczy cena z nagłówka. Exclusive dokłada bogatsze wykończenie kosztem kilku kilometrów zasięgu — pełne porównanie w sekcji wersji.
Kompletna lista z polskiego cennika.
Wyposażenie seryjne pogrupowane tematycznie, z polskiego cennika MGS5 EV z 2 października 2026.
Bezpieczeństwo i asystenci (MG Pilot) — polski cennik9 poz.
- adaptacyjny tempomat (ACC)
- autonomiczne hamowanie awaryjne z detekcją pieszych i rowerzystów (AEB)
- asystent utrzymania pasa ruchu (LKA, LDWS, ELK)
- inteligentne ograniczenie prędkości (ISA)
- system monitorowania kierowcy (DMS)
- monitorowanie martwego pola (BSD, LCA)
- asystent tylnego ruchu poprzecznego (RCTA)
- ostrzeżenie o otwieranych drzwiach (DOW)
- 2 mocowania ISOFIX
Światła i widoczność — polski cennik6 poz.
- reflektory LED
- światła do jazdy dziennej LED
- tylne lampy LED
- tylne światła przeciwmgielne
- automatyczne światła drogowe
- kamera cofania
Komfort (wersja Excite) — polski cennik9 poz.
- tapicerka materiałowa w 2 odcieniach szarości
- fotel kierowcy z manualną regulacją w 6 kierunkach
- podgrzewane fotele przednie
- podgrzewana kierownica
- automatyczna klimatyzacja z nawiewami na tylny rząd
- bezkluczykowy dostęp
- felgi aluminiowe 17 cali Vector
- relingi dachowe
- tylny spojler
Multimedia — polski cennik8 poz.
- ekran multimedialny 12,8 cala
- cyfrowy wyświetlacz kierowcy 10,25 cala
- nawigacja satelitarna
- aplikacja iSmart
- bezprzewodowy Apple CarPlay / Android Auto
- audio 4-głośnikowe
- radio DAB+
- 4 porty USB
Ładowanie i napęd (Excite Standard Range) — polski cennik7 poz.
- bateria LFP 49 kWh (47,1 kWh użytkowej)
- ładowarka pokładowa AC 7 kW
- ładowanie DC do 120 kW (złącze CCS2)
- funkcja V2L (wymaga adaptera)
- wstępne podgrzewanie akumulatora
- napęd na tylną oś (RWD)
- One Pedal Drive, 4 tryby hamowania regeneracyjnego
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Policz ładowanie i koszt kilometra. Zasięg, prąd i realny koszt 100 km.
Ile realnie przejedziesz i jak szybko naładujesz.
Zasięg WLTP
Obie liczby dotyczą wersji z ceną z nagłówka, Excite Standard Range. Long Range przesuwa je na 480 km (mieszany) i 682 km (miejski) — różnica między cyklem mieszanym a miejskim jest w elektryku dużo większa niż w aucie spalinowym, bo w mieście odzysk energii przy hamowaniu pracuje niemal bez przerwy.
Ładowanie DC — 10 → 80%
Excite Standard Range przyjmuje do 120 kW i osiąga ten czas na odpowiednio mocnej stacji. Long Range mimo wyższej mocy 139 kW potrzebuje 28 minut, bo ma więcej ogniw do naładowania — wyjaśniamy to szerzej wyżej. W domu ładowarka pokładowa daje 7 kW w Standard Range i 11 kW w Long Range.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Punktem wyjścia jest 16,6 kWh na 100 km z polskiego cennika, dla wersji Excite Standard Range. Long Range zużywa nieco mniej — 15,5 kWh/100 km w Excite, 16,0 w Exclusive; wpisz swoją wersję, jeśli różni się od bazowej.
1. Ustaw swoje założenia
30% to przykład do obliczeń, nie prognoza dla Twojego domu. Uwzględnij zimę, zużycie w domu i godziny ładowania.
0 zł pokazuje wariant bez opłaty za energię z paneli. Możesz wpisać np. wartość energii oddawanej do sieci. Nie liczymy kosztu instalacji ani magazynu.
2. Sprawdź koszt energii
Symulacja dla 15 000 km rocznie
Zważ 480 km wobec 15 000 zł. Bilans, rywale, gwarancja.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kierowca miejski lub podmiejski, który chce zacząć od tańszej baterii 49 kWh (340 km WLTP starcza na typowy tydzień dojazdów) i ewentualnie przesiąść się na Long Range, jeśli regularnie jeździ dalej. Także rodzina szukająca pełnego pakietu asystentów bezpieczeństwa bez konieczności wyboru najdroższej wersji — MG Pilot jest identyczny w każdym z 4 wariantów.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowca pokonujący długie trasy autostradowe w tańszej wersji Standard Range i zależny od szybkiego ładowania DC — 120 kW to wynik poniżej rywali w tej cenie (130 kW u Jaecoo E5, Omoda E5); Long Range z 139 kW jest od nich szybszy. Jeśli zależy Ci wyłącznie na jak najniższej cenie wejścia, mniejszy i tańszy MG4 EV tej samej marki zejdzie z ceną znacznie niżej.
Jak wypada wśród elektrycznych SUV-ów w tej cenie.
| Model | Cena | Bateria | Zasięg WLTP | Ładowanie DC | Bagażnik |
|---|---|---|---|---|---|
MGS5 EV ten model · punkt odniesienia | 143 900 zł | 49 kWh | 340 km | 120 kW | 453 l |
SUV EV · oferta w PL Tańszy o 4000 zł, z jedną baterią 61 kWh i dłuższym zasięgiem (402 km) niż MGS5 EV w wersji Standard Range — ale bez wyboru drugiej, większej baterii, jaki ma MGS5 EV w wersji Long Range (480 km). | 139 900 zł | 61 kWh | 402 km | 130 kW | 480 l |
SUV EV · oferta w PL Tańsza o 4000 zł, jak Jaecoo E5 — 139 900 zł to jedyna kwota z cennika z 1 lipca 2026, bez rabatu. Ma dłuższy zasięg (430 km) niż Standard Range, a bagażnik 300 l cennik podaje bez metody pomiaru, więc z 453 l MG porównaj go na miejscu. | 139 900 zł | 61 kWh | 430 km | 130 kW | 300 l |
SUV EV · oferta w PL Tańszy o 700 zł, z największą baterią w zestawieniu (69,9 kWh) i dłuższym zasięgiem (424 km), ale wolniejszym ładowaniem DC — 84 kW wobec 120 kW w MGS5 EV. | 143 200 zł | 69,9 kWh | 424 km | 84 kW | 475 l |
- Jaecoo E5 czy MGS5 EV — porównanie · kompaktowe SUV-y elektryczne
5 gwiazdek Euro NCAP, ocena z 2025 roku.
Ocena opublikowana 21 maja 2025 roku obejmuje jeden badany wariant elektryczny, wspólny dla Standard Range i Long Range — to nie ekstrapolacja z innego modelu.
7 lat na pojazd, baterię i perforację.
Ten sam standard — 7-letnia Potrójna Gwarancja — obowiązuje w całej gamie MG sprzedawanej w Polsce. Bateria trakcyjna ma dokładnie ten sam limit co pojazd: 7 lat lub 150 000 km, z progiem 70% pojemności, poniżej którego przysługuje naprawa lub wymiana. Pomoc drogowa MG Assistance jest w cenie przez pierwszy rok i przedłuża się bezpłatnie do 7 lat, ale tylko przy przeglądach w autoryzowanym serwisie MG.
Kiedy ta ochrona przestaje działać.
Przy elektryku dochodzi zapis, którego nie ma w autach spalinowych — dotyczy dostępu do pakietu bateryjnego. Warto go znać, zanim ktokolwiek zajrzy pod podłogę.
- Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
- Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
- Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
- Ingerencja w układ wysokonapięciowy poza serwisemOtwarcie obudowy baterii, przeróbki instalacji ładowania albo tuning oprogramowania kończą ochronę — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
- Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
- Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.
Warunki obowiązują dla pojazdów zarejestrowanych w Polsce — przy zakupie egzemplarza sprowadzonego ustal, czy ochrona przechodzi na kolejnego właściciela.
Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.
8 rzeczy, o które warto zapytać w salonie, zanim wpłacisz zaliczkę na MGS5 EV.
- Rocznik na placu — czy to 2026Cennik z 2 października 2026 dotyczy wyłącznie rocznika produkcji 2026 (od 129 900 zł po rabacie). Poproś o VIN i datę produkcji z tabliczki znamionowej, żeby sprawdzić, że egzemplarz jest objęty tą ofertą; egzemplarz z 2025 roku wyceń osobno.
- Koniec promocji rocznika 2026 — 31 grudniaRabat 14 000 zł na każdą z 4 wersji obowiązuje na zamówienia z okna od 1 października do 31 grudnia 2026 albo do wyczerpania puli, z limitem 10 aut na klienta; auto trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać najpóźniej do końca I kwartału 2027 — ustal, czy ten limit dotyczy też Ciebie przy większym zamówieniu.
- Czy Twój kredyt lub leasing łączy się z rabatemKredyt 50/50 z RRSO 0% i leasing MG liczą się od ceny katalogowej, nie od ceny po rabacie 14 000 zł — te dwie korzyści się nie sumują. Poproś dealera o wyliczenie ostatecznej kwoty przed podpisaniem.
- Pakiet ubezpieczeń za 1 zł w pierwszym rokuPromocja OC/AC/NNW/Assistance za symboliczną złotówkę obowiązuje według daty rejestracji, od 1 października do 31 grudnia 2026, i nie łączy się z promocyjnym finansowaniem. Zapytaj, czy Twoje zamówienie się w niej łapie.
- Próg 70% pojemności baterii na piśmieInformacja gwarancyjna mówi o naprawie lub wymianie poniżej 70% pojemności początkowej. Poproś o pisemne potwierdzenie tego zapisu przypisane do numeru VIN Twojego egzemplarza.Jak czytać gwarancję baterii
- Warunek przedłużenia MG AssistancePierwszy rok pomocy drogowej po rejestracji jest bezpłatny niezależnie od tego, gdzie serwisujesz auto. Przedłużenie na kolejne lata, do 7 lat łącznie, wymaga regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG.Napisz, sprawdzimy dostępność w Twoim mieście
- Pompa ciepła — tylko w wersji ExclusiveExcite, w obu wariantach baterii, jej nie ma. Jeśli zależy Ci na wydajniejszym ogrzewaniu zimą, sprawdź na miejscu, czy egzemplarz z pompą ciepła jest dostępny od ręki.
- Czy MG4 EV nie wystarczy za mniej pieniędzyMniejszy hatchback elektryczny tej samej marki startuje z niższej ceny wejścia — zapytaj o niego w salonie, jeśli zależy Ci wyłącznie na jak najniższym progu wejścia w markę.Zobacz MG4 EV
Warunki gwarancji, Assistance i finansowania: informacja gwarancyjna MG i polski cennik MGS5 EV z 2 października 2026.
Usiądź w nim i sprawdź bagażnik. Wymiary, bagażnik i najbliższy salon.
Usiądź za kierownicą MGS5 EV, zanim wybierzesz baterię.
Idąc do salonu, zapytaj o rocznik egzemplarza oraz o to, czy oferta pochodzi z najnowszego cennika importera. Poproś też o pisemne potwierdzenie progu pojemności baterii, przypisane do numeru VIN.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje MGS5 EV w 2026 roku?
Jaki zasięg WLTP ma MGS5 EV?
Jak szybko ładuje się MGS5 EV?
Czy MGS5 EV ma pompę ciepła?
Ile kosztuje lakier inny niż biały?
Na czym polega warunek przedłużenia MG Assistance?
Czy MGS5 EV ma hak holowniczy?
Masz pytanie o MGS5 EV? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.