ElektrykEV
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
SUV coupé 4,65 m · dwa napędy
Long Range: prąd albo generator.
Dane sprawdzone: · Źródła
01 · Koszty
Wpisz roczny przebieg i zdecyduj, ile jeździsz PowerX na prądzie, a pokażemy rachunek za energię i paliwo w obu napędach. Long Range i PowerX kosztują tyle samo, więc różnicę zrobi rachunek za energię; udział jazdy na prądzie to nasze założenie, które możesz zmienić.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach wychodzi praktycznie tyle samo: najtaniej Elektryk, ale do PowerX z generatorem brakuje tylko 6 276 zł.
zakup paliwo i prąd
02 · Trasa
Wpisz długość trasy. Pokażemy koszt przejazdu oraz kilometr, na którym elektryk potrzebuje ładowarki, a PowerX przełącza się na generator.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · Porównanie
Porównujemy Long Range w obu napędach, bo kosztują tyle samo. Pozostałe wersje elektryka są w tabeli wyposażenia.
Porównujemy wersje: Elektryk RWD Long Range, PowerX z generatorem RWD PowerX Long Range. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.
Obie wersje mają tę samą cenę katalogową.
O wyborze decyduje rachunek za jazdę i ładowanie, nie zakup.
Wg norm z cennika: elektryk 16,0 kWh po 1,20 zł, PowerX przy 60% jazdy na prądzie, reszta z generatora po 7,0 zł za litr benzyny (5,5 l/100 km).
Przy tych założeniach elektryk jest tańszy w użyciu o 1 255 zł rocznie.
Im większy udział prądu w jeździe PowerX, tym mniejsza różnica: ustaw własny w kalkulatorze.
PowerX po rozładowaniu baterii jedzie na generatorze; na samym baku (42 l, 5,5 l/100 km) to ok. 760 km.
Elektryk: Standard Range 445 km, Long Range Ultra 480 km, AWD 440 km.
Cennik podaje 10–80% w 20 minut w obu napędach, ale elektryk ładuje się mocniej.
Wśród plug-inów w podobnej cenie, które porównujemy niżej, PowerX ma najmocniejsze ładowanie DC (rywale mają od 18 do 65 kW; MG HS: cennik PL nie podaje).
Obie wersje 11 kW trzema fazami.
PowerX ma mniejszą baterię, więc z gniazdka ładuje się krócej.
Elektryk jest mocniejszy o 8 KM.
W wersji AWD Performance Ultra elektryk ma 431 KM.
Elektryk jest szybszy o 0,2 s.
AWD Performance Ultra: 4,5 s.
Tylne 539 l to liczba z cennika, mierzona metodą wody razem z przestrzenią pod podłogą; inne źródła podają od 367 do 530 l.
PowerX nie ma schowka pod maską.
04 · Wyposażenie
Cztery elektryki i PowerX w jednej tabeli. Cennik opisuje je w dwóch grupach: Standard Range, Long Range i PowerX z jednej strony, dwie wersje Ultra z drugiej. Pełna lista 34 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | |||||
| Wyposażenie | EVElektrykRWD Standard Range | EVElektrykRWD Long Range | EVElektrykRWD Long Range Ultra | EVElektrykAWD Performance Ultra | PHEVPowerX z generatoremRWD PowerX Long Range |
|---|---|---|---|---|---|
| Napęd i ładowanie | |||||
| Bateria (brutto)Elektryk: 58,2 kWh w Standard Range, 71,1 kWh w pozostałych. PowerX: 37,2 kWh, bo energię dokłada generator. | 58,2 kWh | 71,1 kWh | 71,1 kWh | 71,1 kWh | 37,2 kWh |
| Zasięg wg WLTPLong Range Ultra ma zasięg o 40 km krótszy niż Long Range, AWD o 80 km, obie z obręczami 20 cali. PowerX z generatorem dojedzie łącznie 1 017 km. | 445 km | 520 km | 480 km | 440 km | 215 km na prądzie |
| Moc układuDwa silniki w AWD dają 431 KM. Pozostałe wersje mają jeden silnik na tylną oś. | 222 KM | 250 KM | 250 KM | 431 KM | 242 KM |
| Ładowanie DC (moc szczytowa)Cennik podaje 10–80% w 20 minut dla każdej wersji. PowerX ma niższą moc szczytową. | 193 kW | 236 kW | 236 kW | 236 kW | 123 kW |
| Tryb EscapeDodatkowy tryb jazdy tylko w AWD; cennik nie opisuje, jak działa. | — | — | — | ✓ | — |
| Nadwozie i światła | |||||
| Obręcze20 cali tylko w wersjach Ultra. | 18 cali | 18 cali | 20 cali | 20 cali | 18 cali |
| Przedni bagażnik (frunk)Elektryk ma schowek pod maską, PowerX go nie ma. W AWD jest mniejszy. | 102 l | 102 l | 102 l | 69 l | brak |
| Żółte zaciski hamulców | — | — | ✓ | ✓ | — |
| Multimedia | |||||
| Nagłośnienie20 głośników tylko w wersjach Ultra. | 11 głośników | 11 głośników | 20 głośników | 20 głośników | 11 głośników |
| Komfort | |||||
| Fotele z masażemTylko Ultra. Interia: masaż działa i ma kilka programów. | — | — | ✓ | ✓ | — |
| Aktywna redukcja hałasuTylko Ultra. Interia mimo to oceniła kabinę jako głośną powyżej 120 km/h. | — | — | ✓ | ✓ | — |
| Bezpieczeństwo i asystenci | |||||
| NGPZaawansowany system jazdy półautonomicznej tylko w Ultra; cennik nie podaje liczby procesorów. | — | — | ✓ | ✓ | — |
| Aktywna zmiana pasaTylko Ultra. | — | — | ✓ | ✓ | — |
| Układ symulacji otoczenia SR | — | — | ✓ | ✓ | — |
Źródło: cennik XPENG L03 09/26 (katalog, brutto). Cennik grupuje kolumny: Standard Range, Long Range i PowerX mają wspólną listę wyposażenia, a Long Range Ultra i AWD Performance Ultra drugą; różnice między Standard Range a Long Range cennik opisuje tylko baterią, mocą i ładowaniem. Liczba procesorów NGP różni się w tekstach cennika (2 albo 3): nie podajemy jej. Płatne dodatki, których nie ma w tabeli: lakier metalizowany inny niż bazowy Arctic White 4 600 zł, hak holowniczy 4 300 zł, pakiet Black Edition 5 900 zł (tylko AWD).
05 · Wnętrze
Siedem oficjalnych zdjęć importera: przód, bok, tył, dwa lakiery, detal przodu, wnętrze i deska rozdzielcza. Bagażnika i tylnej kanapy nie ma na żadnym, więc zmierz je w salonie.
Wnętrze XPeng L03: owalna kierownica, dwa ekrany i fioletowe podświetlenie deski.
06 · Opinie z testów
Mamy jedną pierwszą jazdę (Interia, 7.10.2026, topowa wersja AWD Performance Ultra): chwali wnętrze, wyświetlacz na szybie i zużycie ok. 17 kWh/100 km, a wytyka głośną kabinę powyżej 120 km/h, mało liniowe hamulce i brak polskiego menu. Dla PowerX nie ma żadnego testu, a wyniku Euro NCAP nie znaleźliśmy.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
ElektrykEV
4 plusy3 uwagi
✓Dobrze
Interia (AWD Performance Ultra): jasna tapicerka i miękkie materiały sprawiają, że kabina wygląda na droższą niż auto za ok. 200 tys. zł, a masaż w przednich fotelach ma kilka programów i faktycznie działa.
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng L03 AWD Performance Ultra 10.2026
✓Dobrze
Interia ocenia wyświetlacz na szybie lepiej niż cyfrowe zegary, a asystentów jazdy jako niewchodzących w drogę.
Wyświetlacz jest w każdej wersji, masaż tylko w Ultra.
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng L03 AWD Performance Ultra 10.2026, XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
✓Dobrze
Komputer pokładowy pokazał ok. 17 kWh/100 km po jeździe wersją 431 KM na kołach 20 cali; cennik podaje dla niej 18,4 kWh/100 km.
To jedna jazda, autor zastrzega, że nie był to pełny pomiar.
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng L03 AWD Performance Ultra 10.2026, XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
✓Dobrze
Na ładowarce 150 kW auto wykorzystało jej pełną moc, ale całej krzywej ładowania Interia nie oceniła.
Cennik obiecuje 10–80% w 20 minut przy mocy szczytowej do 236 kW.
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng L03 AWD Performance Ultra 10.2026, XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
!Uwaga
Przy ponad 120 km/h kabina robi się wyraźnie głośniejsza mimo aktywnej redukcji hałasu; autor wskazuje bezramkowe szyby i sugeruje szyby laminowane.
Redukcję hałasu mają tylko wersje Ultra, a tańszych wersji bez niej nikt nie testował.
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng L03 AWD Performance Ultra 10.2026, XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
!Uwaga
Na początku skoku pedał reaguje za słabo, a pod koniec brakuje liniowości; zmiana ustawienia w menu pomaga niewiele.
Autor przyzwyczaił się po pewnym czasie.
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng L03 AWD Performance Ultra 10.2026
!Uwaga
Logika części ustawień wymaga przyzwyczajenia, podgrzewanie foteli jest schowane głęboko w menu, a egzemplarz testowy nie miał języka polskiego (ma być dodany).
Zapytaj w salonie, czy auto ma polskie menu w dniu odbioru.
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng L03 AWD Performance Ultra 10.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Interia po jeździe AWD (206 900 zł) pisze, że chętniej sprawdziłaby Long Range (167 900 zł): ta sama bateria 71,1 kWh i moc ładowania, a o 39 000 zł taniej; dopłata do AWD byłaby „trudna do uzasadnienia”, jeśli Long Range zachowa te cechy.
Autor tej wersji nie prowadził, więc to hipoteza, nie wynik testu.
PowerX z generatoremPHEV
3 plusy2 uwagi
✓Dobrze
Wg cennika 215 km na prądzie i 1 017 km łącznie.
Koła zawsze napędza silnik elektryczny, a generator benzynowy 1,5 l (55 kW) ładuje baterię. To wartości z homologacji, nie z testu.
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
✓Dobrze
Wg cennika PowerX ładuje się też prądem stałym: do 123 kW, 10–80% w 20 minut.
Plug-iny z tabeli rywali w podobnej cenie mają od 18 do 65 kW (przy MG HS cennik polski nie podaje).
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
✓Dobrze
Pompa ciepła, V2L 6 kW, ekran 15,6 cala i wyświetlacz na szybie są w standardzie, jak w elektryku.
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
!Uwaga
Brak schowka pod maską (0 l, w elektryku 102 l); tył 539 l wg cennika, razem z przestrzenią pod podłogą.
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
!Uwaga
Po rozładowaniu baterii cennik podaje 5,5 l/100 km w trybie generatora, a norma ważona 1,1 l/100 km zakłada regularne ładowanie z gniazdka.
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
O PowerX mamy tylko dane importera: nie znaleźliśmy testu drogowego, więc realne zużycie paliwa i zasięg na prądzie są nieznane.
Poproś salon o jazdę próbną właśnie tą wersją.
✓Dobrze
Pompa ciepła, V2L 6 kW, ekran 15,6 cala, wyświetlacz na szybie 26,8 cala i 7 poduszek powietrznych są w każdej wersji, elektrycznej i z generatorem.
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
✓Dobrze
Auto: 7 lat lub 160 000 km, bateria: 8 lat lub 160 000 km (informacja od NowoczesneAuta.pl z 9.10.2026).
Cennik pisze tylko „7 lat gwarancji producenta”, a książki gwarancyjnej L03 importer nie opublikował, więc próg utraty pojemności baterii pozostaje nieznany.
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
!Uwaga
Cennik pisze o „5 gwiazdkach wg E-NCAP 2027”, ale wyniku Euro NCAP dla L03 nie znaleziono.
To deklaracja, nie wynik testu.
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026, Euro NCAP: wyniki testów
✓Dobrze
ArenaEV (premiera w Monachium, 17.07.2026) opisuje miękkie linie, miękką tapicerkę z kontrastowym przeszyciem i weluową podsufitkę.
Autor spędził z autem trochę czasu na premierze, ale nie opisuje jazdy próbnej, więc o hałasie, zawieszeniu i zużyciu nic nie mówi.
Źródła: ArenaEV: debiut L03 w Monachium, wrażenia ze stojącego auta 07.2026
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Strona importera przyjmuje zamówienia, ale nie podaje daty dostaw.
Auto Świat (9.09.2026) pisze o starcie sprzedaży w Polsce w grudniu 2026. Zapytaj salon o termin dla wybranej wersji.
Źródła: XPENG Polska: strona modelu L03, Auto Świat: ceny XPenga L03 w Polsce 09.2026
?Nie wiemy
Nikt go nie zmierzył.
Hiszpański serwis testcoches.es (19.07.2026) wyliczył, nie zmierzył: Long Range ok. 420 km w jeździe mieszanej, 390 km na autostradzie w ciepłą pogodę i 300 km przy -10°C z ogrzewaniem; Standard Range ok. 350 km w jeździe mieszanej.
Źródła: testcoches.es: autonomia real del XPENG L03 07.2026
?Nie wiemy
Cennik podaje pojemność brutto (58,2 i 71,1 kWh).
Ten sam hiszpański serwis liczy użyteczną na 57 i 69,5 kWh; importer polski użytecznej nie podaje.
Źródła: testcoches.es: autonomia real del XPENG L03 07.2026, XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
?Nie wiemy
Cennik: 539 l z tyłu, mierzone metodą wody razem z przestrzenią pod podłogą.
Inne źródła podają inne liczby (367–530 l), więc zmierz walizki w salonie.
Źródła: XPENG Polska: cennik L03 09/26 09.2026
?Nie wiemy
Nieznane: brak niezależnych testów w PL do 9.10.2026.
Jedyna pierwsza jazda to Interia (AWD Performance Ultra); dla wersji Standard Range, Long Range i PowerX nie znaleźliśmy testu drogowego, a wyniku Euro NCAP nie ma. Opinii właścicieli ani flot jeszcze nie ma, bo sprzedaż w Polsce startuje w grudniu 2026.
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng L03 AWD Performance Ultra 10.2026, Auto Świat: ceny XPenga L03 w Polsce 09.2026
07 · Elektryk czy generator
SUV coupé 4,65 m jako elektryk (440–520 km wg WLTP) albo PowerX z generatorem (215 km na prądzie, 1 017 km łącznie). Oba ładują się szybko. Wybór zależy od tego, gdzie ładujesz i jak często jeździsz daleko. Uwaga: importer nie podał terminu dostaw, a wyniku Euro NCAP nie znaleźliśmy.
ElektrykEV
Elektryk kosztuje od 154 900 zł (Standard Range) do 206 900 zł (AWD Performance Ultra).
Punktem wyjścia jest Long Range za 167 900 zł: bateria 71,1 kWh, 250 KM i zasięg 520 km wg WLTP. Standard Range jest tańszy o 13 000 zł.
PowerX z generatoremPHEV
PowerX kosztuje 167 900 zł, tyle samo co elektryk Long Range.
Ma baterię 37,2 kWh i 215 km na prądzie, a generator benzynowy wydłuża zasięg łączny do 1 017 km wg WLTP.
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle XPeng L03 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż XPeng L03, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zXPeng L03 Elektryk RWD Long Range · 167 900 zł (Cena katalogowa)EV

Cena po rabacie MY26 z cennika 1.10.2026 (Pro Life), bez opisu warunków i daty końca; katalog 163 200 zł. Ładuje się wolniej (84 kW), ma krótszy zasięg i większe zużycie, gwarancję 4 lata / 100 000 km i baterię 8 lat / 160 000 km. Sieć to 26 salonów w naszej bazie, a XPeng ma 7.

Cena Design tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów; kredyt i leasing od katalogu 181 600 zł. Mocniejszy, z zasięgiem zbliżonym do L03 Long Range i ładowaniem do 220 kW; wyniku Euro NCAP dla tej wersji (Evo) nie znaleziono. Gwarancja 6 lat / 150 000 km, 47 salonów BYD.

Promocja importera (Pro) z 9.10.2026, bez opisu warunków i terminu; najniższa cena z 30 dni i katalog to 169 900 zł. Bateria 60,2 kWh, ładowanie DC 100 kW, wolniejsze niż w L03. Gwarancja 6 lat / 150 000 km, bateria 8 lat. W naszej bazie 21 salonów Geely.

Katalog z broszury 05/2026 (Premium), nieweryfikowany po 1.10, bez promocji. Zasięg zbliżony do L03 Long Range, bateria 75,3 kWh, napęd na przód. Strona modelu importera podaje 8 lat / 160 000 km na auto, a strona główna 5 lat: potwierdź w umowie. Wcześniejsze kampanie finansowe wygasły w czerwcu.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zXPeng L03 PowerX z generatorem RWD PowerX Long Range · 167 900 zł (Cena katalogowa)PHEV

Jedyny rywal, w którym koła też napędza silnik elektryczny, a benzynowy generator ładuje baterię 28,4 kWh. Cena MY26 „od ręki” z cennika 1.10.2026; strona importera pokazuje 139 900 zł, katalog 163 200 zł. Ma mniej kilometrów na prądzie, ładowanie DC tylko 65 kW i gwarancję 4 lata / 100 000 km.

Cennik nr 10 z 1.09.2026 (Select). Mocniejszy, ale ładuje DC tylko do 40 kW. Gwarancja 7 lat / 150 000 km lub 3 lata bez limitu przebiegu, w sieci Omoda/Jaecoo 60 salonów w naszej bazie.

Cena Excite po rabacie, do 31.12.2026 lub wyczerpania puli, kredyt MG od katalogu 164 500 zł (cennik z 2.10.2026). Zasięg na prądzie i łączny pochodzą z dokumentów MG na rynek europejski z 2025, bo polski cennik ich nie podaje; ładowania DC cennik PL też nie podaje. Gwarancja 7 lat / 150 000 km, 64 salony MG.

Cena Boost z wyprzedaży BYD z 1.10.2026, tylko za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów; katalog 169 900 zł. Większy, ale ładowanie DC tylko 18 kW. Gwarancja 6 lat / 150 000 km.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
Auto ma 7 lat lub 160 000 km, bateria 8 lat lub 160 000 km. Cennik nie podaje progu utraty pojemności baterii, lakieru ani perforacji, więc zapytaj o nie przed umową.
Pojazd
Tyle wynosi gwarancja na XPeng kupowany dziś w Polsce.
Okładka cennika pisze o „7 latach gwarancji producenta” bez limitu; limit 160 000 km podajemy z informacji od NowoczesneAuta.pl. Poproś o książkę gwarancyjną L03 przed podpisaniem umowy.
Bateria
Okres i limit kilometrów dla baterii trakcyjnej.
Progu utraty pojemności (SOH), po którym bateria kwalifikuje się do wymiany, nie znamy: poproś o zapis progu i sposobu pomiaru. Dotyczy elektryka (71,1 i 58,2 kWh) oraz PowerX (37,2 kWh).
Perforacja i lakier
Cennik nie podaje gwarancji na perforację nadwozia ani na lakier.
Poproś o zapis w umowie.
Serwis
Cennik nie podaje cen przeglądów, interwałów ani tego, czy serwis poza autoryzowanym zachowuje gwarancję.
Salonów XPeng jest w Polsce kilka (lista niżej), więc sprawdź, ile masz do najbliższego serwisu.
10 · Salony i jazda próbna
Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 7 salonów XPeng: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 7 salonów w 7 miastach.
7 salonów XPeng7 miast
Lista salonów
7 salonów w 7 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
XPENG Plichta Bydgoszcz
Nowotoruńska 15, 85-854, Bydgoszcz5,048 opinii w GoogleXPENG Gezet Gdańsk
Potokowa 15 AC, 80-283, Gdańsk4,843 opinie w GoogleXPENG Moto Katowice
Al. Roździeńskiego 188 E, 40-203, Katowice5,020 opinii w GoogleXPENG Dynamica Kraków
ul. Henryka Kamieńskiego 11 (CH Bonarka, poziom 0, lokalizacja tymczasowa), 30-644, KrakówXPENG SZIC Opole
ul. Krapkowicka 18, 45-772, Opole5,010 opinii w GoogleXPENG Inchcape Poznań
Wschodnia 9, 62-080, Swadzim4,829 opinii w GoogleXPENG Inchcape Warszawa
Al. Prymasa Tysiąclecia 64, 01-424, Warszawa4,793 opinie w GoogleŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Ceny, wersje, ładowanie, terminy i niewiadome XPeng L03: elektryka i PowerX z generatorem.
Ceny katalogowe z cennika 09/26: Standard Range 154 900 zł, Long Range 167 900 zł, Long Range Ultra 189 900 zł, AWD Performance Ultra 206 900 zł i PowerX 167 900 zł. Importer nie podaje rabatu na auto; do 30.11.2026 dodaje pakiet OC/AC za 1 zł na pierwszy rok.
Punktem wyjścia jest Long Range: za 13 000 zł więcej niż Standard Range dostajesz baterię 71,1 kWh zamiast 58,2 kWh, o 28 KM więcej mocy i mocniejsze ładowanie DC. Interia po pierwszej jeździe topowym AWD pisze, że chętniej sprawdziłaby Long Range (tej wersji nie prowadziła, więc to hipoteza).
Obie wersje kosztują 167 900 zł. Elektryk przejedzie do 520 km i przy założeniach kalkulatora (15 000 km rocznie) jest tańszy w użyciu o 1 255 zł rocznie; PowerX ma generator i 1 017 km zasięgu łącznego, ale nie ma bagażnika pod maską.
Importer przyjmuje zamówienia, ale nie podaje daty dostaw, więc zapytaj salon o termin dla wybranej wersji. Salony marki są na liście poniżej; egzemplarz do jazdy próbnej sprawdź przy umawianiu wizyty.
Wg WLTP: Standard Range 445 km, Long Range 520 km, Long Range Ultra 480 km, AWD Performance Ultra 440 km. Realnego zasięgu nikt nie zmierzył; hiszpańskie wyliczenia (testcoches.es, lipiec 2026) dla Long Range to ok. 420 km w jeździe mieszanej i 300 km na autostradzie przy -10°C.
Cennik podaje 10–80% w 20 minut w każdej wersji. Moc szczytowa DC to 236 kW w Long Range, Ultra i AWD, 193 kW w Standard Range i 123 kW w PowerX; prąd przemienny 11 kW trzema fazami.
Auto ma 7 lat lub 160 000 km gwarancji, bateria 8 lat lub 160 000 km (informacja od NowoczesneAuta.pl z 9.10.2026; cennik pisze tylko „7 lat gwarancji producenta”). Progu utraty pojemności baterii, lakieru i perforacji nie znamy: poproś salon o książkę gwarancyjną L03.
Nie znaleźliśmy wyniku (stan na 9.10.2026). Cennik pisze o „5 gwiazdkach wg E-NCAP 2027” jako deklaracji; auto ma 7 poduszek powietrznych.
Cennik podaje 539 l z tyłu (metodą wody, razem z przestrzenią pod podłogą) i 102 l pod maską w elektryku RWD (69 l w AWD); PowerX nie ma schowka z przodu. Inne źródła podają 367–530 l z tyłu, więc zmierz walizki w salonie.
Pompa ciepła i V2L 6 kW są w standardzie we wszystkich wersjach. Hak kosztuje 4 300 zł, a holowanie jest dozwolone do 1 500 kg z hamulcem (750 kg bez).
W egzemplarzu testowym Interii (7.10.2026) nie było języka polskiego; ma zostać dodany. Cennik wymienia Google Maps, CarPlay, Android Auto i aktualizacje OTA, a termin polskiego menu sprawdź w salonie.
Z pierwszej jazdy Interii: głośna kabina powyżej 120 km/h, mało liniowe hamulce, brak polskiego menu. Z cennika i naszych poszukiwań: brak terminu dostaw i wyniku Euro NCAP, prześwit 144 mm, w PowerX brak bagażnika pod maską. Przed zamówieniem sprawdź to na jeździe próbnej i w umowie.
Dla L03 nie ma prognozy utraty wartości. Info-Ekspert (XI 2025, przez Auto Świat) prognozował dla większego G6 -54,3% po 3 latach i 60 tys. km, najsłabiej wśród dziewięciu modeli, które zestawiliśmy. Salonów XPeng jest w Polsce kilka, więc sprawdź, ile masz do serwisu.
Wg strony importera oferta dotyczy zamówień na L03 podpisanych do 30.11.2026 i pierwszego roku ubezpieczenia. Regulaminu nie opublikowano, szczegóły są u dealera.
Auto ma 4 650 mm długości, 1 920 mm szerokości i 1 600 mm wysokości; średnica zawracania to 10,5 m. Ładowność wynosi 505–530 kg zależnie od wersji, czyli pięć dorosłych osób i bagaż trzeba policzyć (cennik 09/26).
Panoramiczny dach szklany (1,31 m²) jest nieotwierany, z podwójną warstwą termoizolacyjną i ochroną UV. Tylna kanapa składa się 40/20/40, ma otwór na narty i 10-litrową szufladę pod siedziskiem; oparcie ma ręczną regulację kąta.
Ładowanie prądem przemiennym to 11 kW trzema fazami (5–100% w 8,3 h w Long Range, 4,4 h w PowerX), więc w domu przyda się wallbox trójfazowy. Port V2L 6 kW 230 V zasila z baterii urządzenia zewnętrzne, np. elektronarzędzia czy ekspres na działce.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Ceny to katalog z cennika 09/26. Cennik nie jest ofertą i importer może go zmienić. Do 30.11.2026 importer dodaje pakiet OC/AC za 1 zł na pierwszy rok do zamówień podpisanych w tym terminie; regulaminu nie opublikował, szczegóły są u dealera.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…