koszt przejazdu
01 · Koszty
XPeng P7+: ile kosztuje rok jazdy na prądzie z domowej ładowarki.
Ustaw roczny przebieg, a policzymy zakup i prąd. Liczymy ładowanie w domu po 1,20 zł za kWh; szybkich stacji publicznych nie liczymy, bo kosztują więcej. Wg cennika Standard Range zużywa 15,2, Long Range 16,4, AWD 17,4 kWh/100 km.
Założenia rachunku
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 211 580 zł
zakup prąd
zakupprąd / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach Elektryk kosztuje łącznie 211 580 zł: zakup 197 900 zł i energia 13 680 zł.
02 · Trasa
Czy dojedziesz bez ładowania?
Wpisz długość trasy. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba podłączyć auto. Na autostradzie testy mierzą ok. 18 kWh/100 km, więc zasięg jest wyraźnie krótszy niż w cenniku.
03 · Wyposażenie
XPeng P7+ wyposażenie: wersje różnią się mniej, niż myślisz.
HUD, masaż przednich foteli, pompa ciepła, V2L i 20 głośników są w standardzie każdej wersji. Long Range dokłada obręcze, tapicerkę, tylny ekran i komfort 2. rzędu, a AWD tylko napęd. Pełna lista 46 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | |||
| Wyposażenie | EVElektrykRWD Standard Range Pro | EVElektrykRWD Long Range Pro | EVElektrykAWD Performance Pro |
|---|---|---|---|
| Napęd i podwozie | |||
| Napęd na cztery koła503 KM i 4,3 s do 100 km/h, tylko w AWD; wyposażenie jak w Long Range. | — | — | ✓ |
| Wnętrze i komfort | |||
| TapicerkaStandard Range ma skórę ekologiczną, Long Range i AWD skórę Nappa. | Skóra ekologiczna Letherette | Skóra Nappa | Skóra Nappa |
| Komfort 2. rzęduPodgrzewanie, wentylacja i masaż tylnych foteli; nie ma ich w Standard Range. | — | ✓ | ✓ |
| Nadwozie i światła | |||
| Obręcze19 cali w Standard Range, 20 cali w pozostałych. | 19 cali | 20 cali | 20 cali |
| Multimedia | |||
| Ekran z tyłu8,0 cala dla pasażerów kanapy; nie ma go w Standard Range. | — | ✓ | ✓ |
W standardzie w każdej wersji (39)
Ładowanie i energia
- Pompa ciepła
- Zasilanie 230 V z auta (V2L)
Multimedia
- Wyświetlacz HUD
- Dolby Atmos, 20 głośników
- Ekran centralny 15,6"
- Zestaw wskaźników 8,8"
- Procesor multimediów Qualcomm Snapdragon 8676
- Radio FM + DAB
- Apple CarPlay / Android Auto
- Klucz Bluetooth w aplikacji
- Zdalne sterowanie przez aplikację
- Aktualizacje OTA
- Ładowarka bezprzewodowa 50 W (podwójna, z wentylacją)
Wnętrze i komfort
- Masaż przednich foteli
- Regulacja foteli kierowcy i pasażera: 12 i 10 kierunków, pamięć ustawień kierowcy
- Kierownica podgrzewana
- Oświetlenie nastrojowe LED (256 kolorów)
- Oczyszczanie powietrza N.95 / PM2.5
- Lusterko wewnętrzne z kamerą tylną (IMS)
- Składana kanapa 60/40
- ISOFIX na 2 siedzeniach
Bezpieczeństwo i asystenci
- Asystent XPILOT ASSIST
- Poduszki powietrzne: 7
- Adaptacyjny tempomat, utrzymanie pasa, aktywna zmiana pasa
- Automatyczne parkowanie i zdalne przywołanie
- Autonomiczne hamowanie awaryjne (AEB)
- Monitoring martwego pola i ostrzeżenie o otwarciu drzwi
- Monitorowanie stanu kierowcy
- Kamera wideorejestrator (w trakcie kolizji)
Nadwozie i światła
- Hak holowniczyOpcja: + 4 800 zł
- LakierArctic White w cenie, metalik + 2 900 zł
- Panoramiczny dach szklany nieotwierany
- Elektryczna klapa bagażnika
- Ukryte klamki i szyby bezramkowe
- Szyby dźwiękochłonne (przód i pierwszy rząd)
- Podgrzewana szyba przednia
Napęd i podwozie
- Zawieszenie DCC o zmiennej charakterystyce
- Hamulce Brembo
- Kontrola zjazdu ze wzniesienia i Autohold
Źródło: cennik XPeng P7+ z kwietnia 2026 (plik z 29.04.2026, s.6–13). Cennik zestawia Long Range i AWD w jednej kolumnie wyposażenia, więc różnią je tylko napęd i moc. Dopłaty: lakier metalizowany (Silver Frost, Midnight Black, Graphite Gray) 2 900 zł, hak 4 800 zł. Zawieszenie pneumatyczne ze strony wspólnej z X9 nie jest w cenniku P7+, więc go nie podajemy.
04 · Wnętrze
XPeng P7+ wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.
Zdjęcia z materiałów importera (XPeng Polska). Wnętrze pochodzi z galerii producenta i nie podaje, której wersji dotyczy; zdjęcia bagażnika nie mamy. Poprzedniej generacji P7 nie pokazujemy, bo to inne auto.
XPeng P7+: kokpit z kierownicą w kształcie okręgu i ekranem multimediów 15,6 cala (materiał importera, wersja nie podana).
05 · Opinie z testów
XPeng P7+ opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Testy chwalą ładowanie, miejsce i wyposażenie, a krytykują asystentów jazdy, menu i zużycie na autostradzie (ok. 18 kWh/100 km zamiast 16,4 z cennika). Wyniku Euro NCAP dla P7+ nie znaleźliśmy.
4 plusy6 uwag
Co chwalą
- Ładowanie. Auto-Świat zmierzył szczyt 321 kW przy 43% baterii, Interia ok. 320 kW przy 45%, a elektroauto-news do 400 kW (limit stacji).
Więcej · 4 źródła
Cennik obiecuje 446 kW i 10–80% w 12 minut: tej mocy nie widzieliśmy w żadnym teście, więc zależy od stacji.
Źródła: Auto-Świat: test XPeng P7+ 04.2026, Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng P7+, elektroauto-news.net: test XPeng P7+ Long Range, Cennik XPeng P7+ 04.2026
- Zużycie poza autostradą. Auto-Świat: 14,1–16,8 kWh/100 km na dwóch trasach po 150–200 km, Interia: 14–17, Auto.cz: 12–15 poza autostradą.
Więcej · 3 źródła
Na trasach mieszanych Long Range mieści się więc w katalogowych 16,4.
Źródła: Auto-Świat: test XPeng P7+ 04.2026, Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng P7+, Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026
Pokaż pozostałe (2)
- Miejsce i wyposażenie. Rozstaw osi 3,0 m daje dużo miejsca z tyłu, bagażnik ma 573 l (1931 l po złożeniu kanapy).
Więcej · 4 źródła
Top Gear NL chwali przestronność i bardzo bogaty standard, a cennik potwierdza HUD, masaż i 20 głośników w każdej wersji.
Źródła: Auto-Świat: test XPeng P7+ 04.2026, Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026, Top Gear NL: test XPeng P7+ RWD Long Range, Cennik XPeng P7+ 04.2026
- Komfort dalekich tras. Top Gear NL nazywa P7+ komfortowym pożeraczem kilometrów, a Auto.cz ocenia właściwości jezdne jako bardzo dobre.
Więcej · 2 źródła
Auto jest do jazdy spokojnej, nie sportowej.
Źródła: Top Gear NL: test XPeng P7+ RWD Long Range, Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026
Na co uważać
- Autostrada. Auto.cz zmierzył 18 kWh/100 km przy 130 km/h, elektroauto-news 18,7 przy ok. 150 km/h i radzi ładować co ok. 250 km.
Więcej · 2 źródła
To testy Long Range (74,9 kWh), więc przy dużej prędkości licz 250–400 km między ładowaniami, nie 530 km.
Źródła: Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026, elektroauto-news.net: test XPeng P7+ Long Range
- Asystenci jazdy. Auto-Świat: nadgorliwe ostrzeżenia i korekty toru, Auto.cz: adaptacyjny tempomat to najsłabsza strona auta, Top Gear NL: częste piski i pomijane znaki ograniczeń.
Więcej · 3 źródła
Sprawdź na jeździe próbnej, jak je wyłączyć i jak reagują na Twojej drodze.
Źródła: Auto-Świat: test XPeng P7+ 04.2026, Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026, Top Gear NL: test XPeng P7+ RWD Long Range
Pokaż pozostałe (4)
- Menu i język. W teście z kwietnia 2026 Auto-Świat odnotował brak polskiej wersji systemu (aktualizacja miała być przed dostawami), a Auto.cz: sterowanie głosem tylko po angielsku.
Więcej · 4 źródła
Top Gear NL opisuje menu jako mało logiczne. Zapytaj salon, czy auto, które kupujesz, ma polskie menu.
Źródła: Auto-Świat: test XPeng P7+ 04.2026, Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng P7+, Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026, Top Gear NL: test XPeng P7+ RWD Long Range
- Prowadzenie na autostradzie. Auto.cz: układ kierowniczy jest nieprecyzyjny i przeczulony, a stabilność na autostradzie słabsza niż w zakrętach.
Więcej · 1 źródło
Sprawdź to przy 120–140 km/h na jeździe próbnej.
Źródła: Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026
- Bagażnik. Nie ma półki nad bagażnikiem ani schowka pod maską (frunka) w żadnej wersji, więc bagaż widać przez tylną szybę.
2 źródła
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng P7+, Auto-Świat: test XPeng P7+ 04.2026
- Jeden egzemplarz nie ruszył. Top Gear NL: testowe auto przestało rozpoznawać fizyczny kluczyk po długiej trasie przez Niemcy i nie chciało ruszyć.
Więcej · 1 źródło
To pojedynczy przypadek, więc nie wyciągamy wniosków; zapytaj serwis o procedurę na taki dzień.
Źródła: Top Gear NL: test XPeng P7+ RWD Long Range
Co to znaczy dla Ciebie
Przejedź się wybraną wersją i sprawdź język menu, asystentów i sposób ich wyłączania.
Więcej
Na autostradzie planuj postoje co 250–400 km, a szybkie ładowanie traktuj jako zaletę tras, nie codzienności.
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
!Uwaga
Testy nie zgadzają się co do oprogramowania: Auto.cz ocenia je jako bez poważnych błędów i szybkie w reakcji, a Top Gear NL jako niedopracowane i mało logiczne w menu.
Więcej · 2 źródła
Wersja oprogramowania w aucie ma więc znaczenie.
Źródła: Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026, Top Gear NL: test XPeng P7+ RWD Long Range
✓Dobrze
Auto powstaje w Grazu (Magna Steyr), a cennik importera podaje europejską produkcję jako cechę modelu.
2 źródła
Źródła: Cennik XPeng P7+ 04.2026, Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng P7+
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Euro NCAP: nie znaleźliśmy wyniku P7+.
Więcej · 1 źródło
Pięć gwiazdek z 2023 r. dotyczy poprzedniej generacji P7 (inny samochód), więc go nie przenosimy.
Źródła: Euro NCAP: 5 gwiazdek dla XPeng P7 10.2023
Pokaż pozostałe (3)
?Nie wiemy
Zima i długi dystans: żaden z testów P7+, które czytaliśmy, nie był zimowy ani długoterminowy, więc zasięgu w mrozie nie podajemy.
2 źródła
Źródła: Auto.cz: test XPeng P7+ RWD Long Range 07.2026, elektroauto-news.net: test XPeng P7+ Long Range
?Nie wiemy
Gwarancja: auto 7 lat / 160 000 km, bateria 8 lat / 160 000 km, ale cennik pisze o 7 latach „bez ograniczeń”.
Więcej · 2 źródła
Perforacji i progu pojemności baterii dla P7+ nie znaleźliśmy, więc poproś salon o książkę gwarancyjną.
Źródła: Cennik XPeng P7+ 04.2026, XPeng Polska: wsparcie i gwarancja
?Nie wiemy
Awaryjność w Polsce i cennik przeglądów: auto jest nowe na rynku (dostawy od lata 2026), a importer nie publikuje cennika przeglądów, więc ich nie podajemy.
2 źródła
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda XPeng P7+, Cennik XPeng P7+ 04.2026
Źródła opinii (8), stan na 08.10.2026
Testy i artykuły prasowe
Importer: cenniki i komunikaty
06 · Nasz werdykt
Czy XPeng P7+ to dobry wybór? Którą wersję P7+ wybrać, i komu on pasuje.
Każdy szczebel kosztuje 21 000 zł więcej: Long Range dokłada baterię, moc i szybsze ładowanie, AWD tylko napęd i osiągi. P7+ pasuje do kogoś, kto dużo jeździ w trasie i ładuje na szybkich stacjach. Nie pasuje, gdy trzymasz 140 km/h bez postojów (w Long Range licz ok. 400 km, nie 530) albo chcesz dopracowanych asystentów i polskiego menu bez sprawdzania. Przed zakupem przejedź się nim, wyłącz asystentów i zapytaj o wersję oprogramowania.
Standard Range, Long Range czy AWD: za co płacisz kolejne 21 000 zł
Za 21 000 zł dopłaty Long Range ma baterię 74,9 zamiast 61,7 kWh, o 68 KM więcej, zasięg 530 zamiast 455 km i ładowanie DC do 446 zamiast 350 kW. AWD kosztuje kolejne 21 000 zł i daje 503 KM oraz 4,3 s do 100 km/h, a zasięg skraca do 500 km; wyposażenie ma jak Long Range.
Dlaczego tak
- W standardzie każdej wersji: HUD, masaż przednich foteli, pompa ciepła, V2L i 20 głośników (cennik importera)
- Ładowanie DC: szczyt 321 kW w teście Auto-Świat, 10–80% w 12 minut wg producenta
- Bagażnik 573 l i rozstaw osi 3,0 m: dużo miejsca z tyłu (cennik, Auto-Świat)
Na co uważać
- Autostrada: ok. 18 kWh/100 km w testach zamiast 16,4 z cennika, więc licz 250–400 km między ładowaniami
- Asystenci jazdy i menu są krytykowane w testach; polskiego menu w testach z kwietnia 2026 nie było, zapytaj salon
- Gwarancja: auto 7 lat / 160 000 km, bateria 8 lat / 160 000 km; warunków przeglądów importer nie publikuje, zapytaj o nie przed umową
07 · Rywale
XPeng P7+ na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle XPeng P7+ (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż XPeng P7+, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zXPeng P7+ RWD Standard Range Pro · 197 900 zł (katalogowa)EV

BYD Seal Design
- Cena
- 217 400 zł+19 500 zł
- Moc
- 313 KM+68 KM
- 0–100 km/h
- 5,9 s−1,0 s
- Ładowanie DC
- 150 kW−200 kW
Więcej
Najbliższy typem nadwozia i mocą (313 KM jak Long Range). Ma większą baterię (82,5 wobec 74,9 kWh w Long Range), ale ładuje wolniej: cennik BYD podaje do 150 kW, a P7+ według cennika XPeng do 350–446 kW. P7+ jest dłuższy o 27 cm i ma większy bagażnik (573 l wobec 485 l). BYD ma wyprzedaż rocznika 2026 za 191 350 zł, tylko za gotówkę, bez finansowania BYD i do wyczerpania zapasów, a tabela porównuje ceny katalogowe.

MG S6 EV Exclusive
- Cena
- 203 900 zł+6 000 zł
- Moc
- 244 KM−1 KM
- 0–100 km/h
- 7,3 s+0,4 s
- Ładowanie DC
- 144 kW−206 kW
Więcej
Krótszy o 36 cm, z jedną wersją wyposażenia, bagażnikiem 674 l i zasięgiem WLTP 530 km (jak Long Range P7+). Ładuje do 144 kW. Promocja MG od 1.10 do 31.12.2026 obniża cenę do 189 900 zł (limit aut na klienta, odbiór do końca I kwartału 2027, bez łączenia z programami finansowymi MG). S6 ma wynik Euro NCAP z 2025 r. (5 gwiazdek), a dla P7+ wyniku nie znaleźliśmy.

Hongqi H6 Deluxe
- Cena
- 184 900 zł−13 000 zł
- Moc
- 245 KMtak samo
- 0–100 km/h
- 7,0 s+0,1 s
- Ładowanie DC
- nie dotyczy
Więcej
Alternatywa bez ładowania: benzyna 2.0T o mocy takiej jak Standard Range, automat i jedna wersja Deluxe z HUD, masażem, kamerami 360° i Dynaudio w standardzie. Katalog podaje 6,6 l/100 km, test zmierzył 9–10 l. Nie ma tu rachunku za prąd, ale jest rachunek za paliwo, a pojemności bagażnika importer nie podaje. Importer pokazuje też 179 900 zł, bez terminu i warunków, więc w tabeli jest cena katalogowa.

Hongqi H5 Deluxe
- Cena
- 173 900 zł−24 000 zł
- Moc
- 218 KM−27 KM
- 0–100 km/h
- 7,8 s+0,9 s
- Ładowanie DC
- nie dotyczy
Więcej
Prostszy brat H6: silnik 2.0T o mocy 218 KM i napęd na przód. Wersja Deluxe ma kamery 360° i skórę, ale bez HUD, masażu i wentylacji foteli, które w P7+ są w każdej wersji. W mieście pali 12–13 l/100 km, a wyniku Euro NCAP nie znaleźliśmy.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja XPeng P7+: 7 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.
Auto ma 7 lat lub 160 000 km gwarancji, bateria 8 lat lub 160 000 km. Cennik P7+ pisze o 7 latach „bez ograniczeń”, więc poproś salon o zapisanie limitu w książce gwarancyjnej.
Pojazd
7 lat lub 160 000 km
Auto: 7 lat lub 160 000 km (co pierwsze).
Szczegóły
Cennik P7+ pisze „7 lat, bez ograniczeń”, a strona wsparcia XPeng Polska „7 lat lub 160 000 km”; obowiązuje limit 160 000 km, więc dopilnuj, by był w książce gwarancyjnej. Warunków przeglądów (czy tylko w ASO) w cenniku nie ma.
Bateria
8 lat lub 160 000 km
Bateria wysokiego napięcia: 8 lat lub 160 000 km (co pierwsze).
Szczegóły
Dokument G6 (inny model) wiąże gwarancję z min. 70% pojemności; dla P7+ zapytaj salon o próg utraty pojemności. Perforacji dla P7+ importer nie opisuje (G6 ma 12 lat), więc poproś o zapis.
Assistance
5 lat, cała Europa
Strona wsparcia XPeng Polska podaje 5 lat assistance w Europie: holowanie, auto zastępcze i kontynuację podróży.
Szczegóły
Zapytaj salon o telefon pomocy i warunki.
Przeglądy
Cennika brak
Importer nie publikuje cennika przeglądów P7+.
Szczegóły
Książka G6 podaje przegląd co 12 miesięcy lub 20 000 km, ale to inny model. Zapytaj salon o koszt pierwszych przeglądów i o to, czy muszą być w ASO.
09 · Salony i jazda próbna
Jazda próbna XPeng P7+: salony blisko Ciebie.
Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 7 salonów XPeng: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 7 salonów w 7 miastach.
7 salonów XPeng7 miast
Lista salonów
Salony XPeng: adres, telefon, jazda próbna.
7 salonów w 7 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Bydgoszcz 1 salon
XPENG Plichta Bydgoszcz
Nowotoruńska 15, 85-854, Bydgoszcz5,048 opinii w Google
Gdańsk 1 salon
XPENG Gezet Gdańsk
Potokowa 15 AC, 80-283, Gdańsk4,843 opinie w Google
Katowice 1 salon
XPENG Moto Katowice
Al. Roździeńskiego 188 E, 40-203, Katowice5,020 opinii w Google
Kraków 1 salon
XPENG Dynamica Kraków
ul. Henryka Kamieńskiego 11 (CH Bonarka, poziom 0, lokalizacja tymczasowa), 30-644, Kraków
Opole 1 salon
XPENG SZIC Opole
ul. Krapkowicka 18, 45-772, Opole5,010 opinii w Google
Swadzim 1 salon
XPENG Inchcape Poznań
Wschodnia 9, 62-080, Swadzim4,829 opinii w Google
Warszawa 1 salon
XPENG Inchcape Warszawa
Al. Prymasa Tysiąclecia 64, 01-424, Warszawa4,793 opinie w Google
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
XPeng P7+ pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Którą wersję wybrać, ile P7+ przejedzie na autostradzie, czy 12 minut ładowania to prawda, co z gwarancją i polskim menu oraz czy P7 jest jeszcze w sprzedaży: odpowiedzi z cennika importera i testów.
Ile kosztuje XPeng P7+?
Cennik importera z kwietnia 2026: Standard Range 197 900 zł, Long Range 218 900 zł, AWD 239 900 zł. Cennik nie podaje rabatów. Dopłaty to lakier metalizowany (2 900 zł) i hak holowniczy (4 800 zł); biały Arctic White jest w cenie.
Czy XPeng P7 jest jeszcze w sprzedaży?
W cenniku i na liście modeli XPeng Polska (8.10.2026) jest tylko P7+, czyli nowa generacja o długości 5,07 m. Poprzedni P7 (sedan 4,89 m) nie jest w ofercie, a jego strona zwraca błąd 404. Czy salony mają jeszcze nowe egzemplarze, nie wiemy, więc zapytaj.
Którą wersję P7+ wybrać?
Standard Range ma 245 KM i 455 km zasięgu. Long Range za 21 000 zł więcej to 313 KM, 530 km, ładowanie DC do 446 kW, skóra Nappa i ekran z tyłu. AWD za kolejne 21 000 zł daje 503 KM i 4,3 s do 100 km/h przy tym samym wyposażeniu.
Ile P7+ przejedzie na autostradzie i zimą?
WLTP to 455, 530 i 500 km. Auto.cz zmierzył 18 kWh/100 km przy 130 km/h, a elektroauto-news 18,7 przy ok. 150 km/h, więc licz 250–400 km między ładowaniami w Long Range. Zimowego testu P7+ nie znaleźliśmy.
Jak długo ładuje się P7+ i czy to prawda, że 12 minut?
Cennik podaje 10–80% w 12 minut przy mocy do 350 kW (Standard Range) lub 446 kW (Long Range i AWD). Testy zmierzyły szczyt ok. 320 kW (Auto-Świat, Interia) i do 400 kW na stacji o takim limicie. Z gniazda 11 kW pełne ładowanie trwa 7,5–8,5 godz.
Jaka jest gwarancja na XPeng P7+: 5, 7 czy 8 lat?
Auto ma 7 lat lub 160 000 km gwarancji, a bateria 8 lat lub 160 000 km (co pierwsze). To polskie warunki dla nowych aut XPeng. Cennik P7+ pisze o 7 latach „bez ograniczeń”, więc przed umową poproś salon o zapisanie limitu kilometrów w książce gwarancyjnej, oraz zapytaj o wymagane przeglądy.
Czy XPeng P7+ ma polski system i nawigację?
W testach z kwietnia 2026 (Auto-Świat, Interia) polskiego menu brakowało, a importer zapowiadał aktualizację przed dostawami w lipcu–sierpniu 2026. Czy auta w salonach ją mają, nie wiemy: zapytaj o język menu i wersję oprogramowania.
Co dostaję w cenie P7+?
W każdej wersji: HUD, masaż przednich foteli, pompę ciepła, V2L 3,3 kW, 20 głośników Dolby Atmos, dach panoramiczny, kamery 360° i 7 poduszek. Standard Range ma skórę ekologiczną i obręcze 19 cali, Long Range i AWD skórę Nappa, obręcze 20 cali i ekran z tyłu.
Co oznacza leasing 104% w XPeng?
To oferta importera dla przedsiębiorców: 30% opłaty wstępnej, 36 miesięcy, wykup 1%. Liczba aut jest ograniczona, a daty końca promocji nie ma. To warunki finansowania, nie obniżka ceny, więc poproś salon o harmonogram na piśmie.
P7+ czy BYD Seal?
Seal Design (313 KM, 82,5 kWh) ładuje do 150 kW, a P7+ według cennika do 350–446 kW. P7+ jest dłuższy o 27 cm i ma bagażnik 573 l wobec 485 l. Seal kosztuje katalogowo 217 400 zł, w wyprzedaży 191 350 zł tylko za gotówkę. Szczegóły są w sekcji rywali.
Jaki bagażnik ma P7+ i czy da się holować?
573 l, a po złożeniu kanapy 1931 l. Nie ma półki nad bagażnikiem ani frunka. Hak sterowany elektrycznie to dopłata 4 800 zł; opis w cenniku mówi o uciągu do 1500 kg, ale tabela ma wartości 1500 i 750 kg w kolejności, która nie zgadza się z opisem kolumn (bez hamulców/z hamulcami), więc zapytaj salon o dokładny limit.
Czy P7+ jest produkowany w Europie?
Tak, w zakładzie Magna Steyr w Grazu (Austria), według cennika importera. Cennik nie mówi, jak to wpływa na cenę, więc tego nie rozstrzygamy.
Czy P7+ ma wynik Euro NCAP?
Wyniku dla P7+ nie znaleźliśmy. Pięć gwiazdek z 2023 r. dotyczy poprzedniej generacji P7. W standardzie P7+ ma 7 poduszek, autonomiczne hamowanie, monitoring martwego pola i stanu kierowcy.
Ile P7+ może zabrać ładunku?
Cennik podaje maksymalną ładowność 486 kg w Standard Range i 485 kg w Long Range i AWD. Przy pięciu osobach po 80 kg zostaje na bagaż około 85 kg (nasze wyliczenie), więc na rodzinny wyjazd w komplecie z dachowym boksem i hakiem policz masę wcześniej.
P7+ czy XPeng G6: sedan czy SUV?
G6 to SUV 4,76 m na tej samej platformie 800 V, a P7+ jest liftbackiem 5,07 m z rozstawem osi 3,0 m i bagażnikiem 573 l. Wybierz P7+, gdy liczy się miejsce z tyłu i spokojna jazda w trasie, a G6, gdy wolisz wyższe nadwozie i krótszą bryłę. Zestawienie liczb G6 jest na jego stronie.
Czy P7+ nadaje się do jazdy po mieście?
Tak, ale to auto 5,07 m, więc parkowanie w ciasnych miejscach wymaga kamer 360° (są w standardzie). Zużycie poza autostradą jest blisko katalogu: 14–17 kWh/100 km w testach Auto-Świat i Interii. Zimowego testu nie znaleźliśmy.
Z tej marki: inne modele XPeng
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- Elektryk RWD Standard Range Pro: Cena cennikowa 197 900 zł.
- Elektryk RWD Long Range Pro: Cena cennikowa 218 900 zł.
- Elektryk AWD Performance Pro: Cena cennikowa 239 900 zł.
Ceny to ceny cennikowe importera (cennik z kwietnia 2026, plik z 29.04.2026); cennik nie podaje rabatów. Promocyjny leasing 104% jest ofertą finansową dla firm (30% wpłaty, 36 miesięcy, wykup 1%, ograniczona liczba aut, bez daty końca), a nie obniżką ceny. Gwarancja: auto 7 lat / 160 000 km, bateria 8 lat / 160 000 km (polskie warunki wg ustaleń z importerem). Polski interfejs, wersję oprogramowania i warunki przeglądów potwierdź w salonie na piśmie.
Dokumenty
- Cennik XPeng P7+ (importer, kwiecień 2026)
- Strona modelu XPeng P7+ (importer)
- XPeng Polska: wsparcie i gwarancja
- XPeng Polska: oferta P7+ i leasing 104%
Pozostałe dokumenty (2)
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o XPeng P7+. Napisz albo umów jazdę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…