koszt przejazdu
01 · Koszty
Exlantix ES: ile kosztuje rok jazdy na prądzie.
Ustaw roczny przebieg, a policzymy zakup i prąd z domowego gniazdka po 1,20 zł za kWh. Cena to 329 900 zł, bez dopłat za wyposażenie (wersja jest jedna, cennik nie podaje dopłat za lakier). Przy 17,9 kWh/100 km sto kilometrów kosztuje 21,48 zł, a przy 24,0 kWh/100 km z testów na trasie więcej. Szybka ładowarka publiczna kosztuje więcej, tego nie liczymy.
Założenia rachunku
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 346 010 zł
zakup prąd
zakupprąd / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach Elektryczny 100 kWh AWD kosztuje łącznie 346 010 zł: zakup 329 900 zł i energia 16 110 zł.
02 · Trasa
Twoja trasa w ES: gdzie staniesz do ładowarki?
Wpisz długość trasy. Pokażemy koszt prądu i miejsce, w którym trzeba stanąć przy ładowarce. Na autostradzie testy dają 330–400 km, a nie 600 km z cennika.
03 · Wyposażenie
Exlantix ES wyposażenie: jedna wersja, wszystko w cenie.
Wersja jest jedna, więc nie dopłacasz do niczego poza ewentualnym hakiem, którego cennik nie wymienia. W standardzie są zawieszenie pneumatyczne, masaż i wentylacja foteli z przodu oraz audio z 23 głośnikami. Pełna lista 43 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
W standardzie
Jazda i ładowanie
- Zawieszenie pneumatyczne z CDC
- Ładowanie DC do 290 kW
- V2L
Komfort
- Masaż przednich foteli
- Pompa ciepła
- Tapicerka ze skóry Nappa, jasna lub ciemna
- Alcantara na podsufitce
- Fotel kierowcy elektryczny 8-kierunkowy z pamięcią
- Fotel pasażera elektryczny 6-kierunkowy
- Przednie fotele podgrzewane i wentylowane
- Tylna kanapa podgrzewana
- Klimatyzacja trzystrefowa z jonizacją i dyfuzorem zapachu
- Kierownica skórzana, podgrzewana, regulowana elektrycznie z pamięcią
- Dostęp i uruchamianie bezkluczykowe
Multimedia
- AudioiFlytek, 23 głośniki, 2140 W
- Wyświetlacz HUD
- Ekran 15,6″
- CarPlay i Android Auto
- Cyfrowy zestaw wskaźników 9,2″
- Ładowarka indukcyjna 50 W, chłodzona
- Nawigacja online, hotspot Wi-Fi, DAB+
- Aplikacja: klucz cyfrowy, zdalna klimatyzacja, ładowanie
- Sterowanie głosem Hello Exlantix (po angielsku wg broszury)
- Ekran dotykowy klimatyzacji dla tylnej kanapy
Nadwozie i światła
- Dach panoramiczny
- Reflektory LED projekcyjne, automatyczne drogowe (IHC)
- Klamki chowane, drzwi bezramkowe
- Aktywny tylny spojler, aktywna aerodynamika
- Felgi 21″ z oponami Michelin 255/40
- Hamulce 6-tłoczkowe z czerwonymi zaciskami
Bezpieczeństwo
- Asystenci jazdy
- Kamery 540°
- Poduszki: kierowca, pasażer, boczne przednie, centralna, kurtyny przód i tył (łączna liczba niepodana)
- Automatyczne hamowanie awaryjne (AEB) i hamowanie pokolizyjne (MCB)
- Ostrzeganie przed kolizją z przodu i z tyłu (FCW, RCW)
- Monitorowanie martwego pola, ostrzeżenie przy otwieraniu drzwi
- Ostrzeganie o ruchu poprzecznym z przodu i z tyłu (FCTA, RCTA, RCTB)
- Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa i utrzymanie pasa (LDW, LDP, ELK)
- Monitorowanie kierowcy (DMS)
- Rozpoznawanie znaków i ogranicznik prędkości (TSR, SLA)
- Czujniki parkowania z przodu i z tyłu
- ISOFIX na tylnej kanapie, eCall
Cennik nie rozstrzyga
Hak holowniczy
Źródło: cennik nr 1 z 5.02.2026 i broszura importera (s.14–15, odczyt wizualny), sprawdzone 8.10.2026. Uwagi o ekranie i asystentach pochodzą z testów dziennik.pl i autocentrum.pl. Cennik nie wymienia pakietów opcji ani dopłat za lakier.
04 · Wnętrze
Exlantix ES wnętrze i zdjęcia: tak wygląda w środku.
Zdjęcia z materiałów importera: przód, bok, tył, wnętrze z ekranem i zawieszenie. Bagażnika i tylnej kanapy nie pokazujemy, bo nie mamy ich zdjęć.
Exlantix ES: wnętrze z ekranem 15,6″ i ekranem dla tylnej kanapy.
05 · Opinie z testów
Exlantix ES opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Testy chwalą komfort, wyposażenie i ładowanie, a krytykują obsługę prawie wyłącznie z ekranu, zużycie 24–30 kWh/100 km na autostradzie i rozbieżnie oceniają zawieszenie. Euro NCAP dał 5 gwiazdek, ale testował wariant 77 kWh.
5 plusów8 uwag
Co chwalą
- Wysokienapiecie.pl: ładowanie od 22 do 83% trwało ok. 20 minut (60 kWh, średnio ok. 180 kW); elektromobilni.pl na trasie 1280 km zanotował cztery postoje po 90 minut łącznie.
2 źródła
Źródła: Wysokienapiecie.pl: test elektrycznej limuzyny z Chin, 3 tys. km 06.2026, Elektromobilni.pl: Exlantix ES zdaje egzamin, Alpy–Warszawa
- Elektromobilni.pl po trasie 1280 km: auto wysiada się wypoczęte, a zużycie wyniosło 19,5–26,6 kWh/100 km zależnie od warunków.
1 źródło
Źródła: Elektromobilni.pl: Exlantix ES zdaje egzamin, Alpy–Warszawa
Pokaż pozostałe (3)
- Menworld.pl: kabina jest dobrze wyciszona, a zawieszenie pneumatyczne trzyma się stabilnie mimo masy ponad 2,2 t; w mieście zużycie to ok. 15–16 kWh/100 km.
1 źródło
Źródła: Menworld.pl: recenzja Exlantix ES 08.2026
- Autokatalog.pl chwali pozycję za kierownicą i wyprofilowane fotele, a autocentrum.pl przednie fotele z masażem i wentylacją.
2 źródła
Źródła: Autokatalog.pl: Exlantix ES, test 12.2025, Autocentrum.pl: Exlantix ES obiecuje wiele, ale w świecie premium trzeba być kimś
- Cennik importera: w standardzie pneumatyka, masaż i wentylacja przednich foteli, HUD, audio 23 głośniki i pompa ciepła.
1 źródło
Źródła: Cennik nr 1 z 5.02.2026 02.2026
Na co uważać
- Zasięg na autostradzie. Dziennik.pl: ok. 30 kWh/100 km przy 130–140 km/h, czyli 330–360 km.
Więcej · 4 źródła
Autocentrum.pl: 24–27 kWh/100 km przy 120 km/h, niecałe 400 km. Menworld.pl podaje 20–22 przy 120 km/h i ok. 450 km, a wysokienapiecie.pl 28,8 na autostradzie przy 4 °C.
Źródła: Dziennik.pl: jeździłem chińskim sedanem za ponad 300 tysięcy złotych 05.2026, Autocentrum.pl: Exlantix ES obiecuje wiele, ale w świecie premium trzeba być kimś, Menworld.pl: recenzja Exlantix ES 08.2026, Wysokienapiecie.pl: test elektrycznej limuzyny z Chin, 3 tys. km 06.2026
- Zużycie. Wysokienapiecie.pl: na całej trasie ES zużył 24,4 kWh/100 km.
1 źródło
Źródła: Wysokienapiecie.pl: test elektrycznej limuzyny z Chin, 3 tys. km 06.2026
Pokaż pozostałe (6)
- Obsługa z ekranu. Autokatalog.pl i autocentrum.pl: prawie wszystko, także kierownicą i klapką ładowania, steruje się z ekranu.
Więcej · 3 źródła
Autocentrum.pl nazywa to „jednym wielkim nieporozumieniem”, dziennik.pl dodaje, że ekran jest osadzony nisko.
Źródła: Autokatalog.pl: Exlantix ES, test 12.2025, Autocentrum.pl: Exlantix ES obiecuje wiele, ale w świecie premium trzeba być kimś, Dziennik.pl: jeździłem chińskim sedanem za ponad 300 tysięcy złotych 05.2026
- Ustawienia i nawigacja. Autogaleria.pl: po każdym uruchomieniu trzeba ponownie ustawiać kilkadziesiąt opcji multimediów.
Więcej · 3 źródła
Wysokienapiecie.pl i elektromobilni.pl odradzają wbudowaną nawigację do planowania tras ładowania.
Źródła: Autogaleria.pl: Exlantix ES, mógłbym go bardzo polubić 06.2026, Wysokienapiecie.pl: test elektrycznej limuzyny z Chin, 3 tys. km 06.2026, Elektromobilni.pl: Exlantix ES zdaje egzamin, Alpy–Warszawa
- Zawieszenie. Opinie są podzielone.
Więcej · 4 źródła
Autogaleria.pl: nadwozie buja, a przy hamowaniu tył może stracić przyczepność (jedno medium, jeden egzemplarz). Interia: przód mocno nurkuje przy hamowaniu. Menworld.pl i autokatalog.pl oceniają je dobrze.
Źródła: Autogaleria.pl: Exlantix ES, mógłbym go bardzo polubić 06.2026, Interia Motoryzacja: pierwsza jazda Exlantix ES i ET, Menworld.pl: recenzja Exlantix ES 08.2026, Autokatalog.pl: Exlantix ES, test 12.2025
- Prowadzenie. Interia: kierownica bez czucia, pedał hamulca zbyt wrażliwy, słabe trzymanie boczne foteli.
1 źródło
Źródła: Interia Motoryzacja: pierwsza jazda Exlantix ES i ET
- Bagażnik. Dziennik.pl: 480 l, ale nieforemny z małym otworem załadunku; autokatalog.pl zauważa to samo.
2 źródła
Źródła: Dziennik.pl: jeździłem chińskim sedanem za ponad 300 tysięcy złotych 05.2026, Autokatalog.pl: Exlantix ES, test 12.2025
- Asystenci i wykończenie. Autocentrum.pl i menworld.pl: asystenci bywają nadwrażliwi.
Więcej · 3 źródła
Interia: kieszenie drzwi bez wykładziny i imitacja drewna przy cenie 329 900 zł.
Źródła: Autocentrum.pl: Exlantix ES obiecuje wiele, ale w świecie premium trzeba być kimś, Menworld.pl: recenzja Exlantix ES 08.2026, Interia Motoryzacja: pierwsza jazda Exlantix ES i ET
Co to znaczy dla Ciebie
Jeśli jeździsz głównie po mieście i trasach z ładowarkami, ES jest wygodnym i dobrze wyposażonym sedanem.
Więcej
Przed zakupem sprawdź w jeździe próbnej ekran, zawieszenie i bagażnik, bo tu testy się rozchodzą lub są krytyczne.
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
✓Dobrze
Euro NCAP 2025: 5 gwiazdek, dorośli 88%, dzieci 82%, piesi 77%, asystenci 77%.
Więcej · 1 źródło
Lista wariantów objętych oceną obejmuje ES 100 kWh, ale testowano wariant 77 kWh.
Źródła: Euro NCAP: Exlantix ES 09.2025
!Uwaga
Euro NCAP: środkowy pas tylnej kanapy jest za krótki dla części fotelików mocowanych pasem, słupki szyby przedniej wypadły słabo, a AEB słabo wykrywa pieszych za autem.
1 źródło
Źródła: Euro NCAP: Exlantix ES 09.2025
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Pojemność baterii 100 kWh jest katalogowa: importer nie rozróżnia brutto i netto.
Więcej · 2 źródła
Wysokienapiecie.pl pisze o ok. 98 kWh netto, bez potwierdzenia importera.
Źródła: Broszura Exlantix ES, Wysokienapiecie.pl: test elektrycznej limuzyny z Chin, 3 tys. km 06.2026
Pokaż pozostałe (4)
?Nie wiemy
Nie wiemy, jaki próg spadku pojemności baterii (SOH) obejmuje gwarancja 8 lat / 160 000 km i ile kosztują przeglądy: importer tego nie publikuje.
2 źródła
Źródła: Strona importera: Exlantix ES, Broszura Exlantix ES
?Nie wiemy
Łączna liczba poduszek powietrznych nie jest podana; broszura wymienia tylko typy.
Więcej · 1 źródło
Fabryczny hak holowniczy nie jest wymieniony, choć dane dopuszczają przyczepę do 1500 kg.
Źródła: Broszura Exlantix ES
?Nie wiemy
Oferta ubezpieczenia za 1 zł i raty z broszury kończyły się 31.03.2026.
Więcej · 2 źródła
Strona importera pokazuje baner bez widocznych warunków, więc nie liczymy ich jako ceny.
Źródła: Broszura Exlantix ES, Strona importera: Exlantix ES
?Nie wiemy
Wartość po latach nowej marki nie jest znana; menworld.pl wskazuje ją jako niepewną.
Więcej · 2 źródła
Czy każdy salon marki ma warsztat, nie potwierdzono.
Źródła: Menworld.pl: recenzja Exlantix ES 08.2026, Strona importera: Exlantix ES
Źródła opinii (12), stan na 08.10.2026
Testy i artykuły prasowe
- Wysokienapiecie.pl: test elektrycznej limuzyny z Chin, 3 tys. km 04.06.2026
- Elektromobilni.pl: Exlantix ES zdaje egzamin, Alpy–Warszawa
- Dziennik.pl: jeździłem chińskim sedanem za ponad 300 tysięcy złotych 14.05.2026
- Autocentrum.pl: Exlantix ES obiecuje wiele, ale w świecie premium trzeba być kimś
- Menworld.pl: recenzja Exlantix ES 02.08.2026
- Autogaleria.pl: Exlantix ES, mógłbym go bardzo polubić 19.06.2026
- Autokatalog.pl: Exlantix ES, test 26.12.2025
- Interia Motoryzacja: pierwsza jazda Exlantix ES i ET
Importer: cenniki i komunikaty
Euro NCAP
06 · Nasz werdykt
Czy Exlantix ES to dobry wybór? Dla kogo jest ten sedan.
Kupuj, jeśli ładujesz w domu lub w pracy i jeździsz głównie po mieście oraz trasach z szybkimi ładowarkami. Odpuść, jeśli regularnie robisz ponad 400 km autostradą bez postoju albo potrzebujesz fizycznych przycisków. Gdy liczy się bagażnik, zobacz ET: ten sam napęd, 546 l i frunk.
Limuzyna za 329 900 zł: wyposażenie tak, autostrada i ekran z zastrzeżeniami
Za 329 900 zł dostajesz pneumatykę, masaż foteli z przodu i audio z 23 głośnikami bez dopłat za wersję. Na trasie 1280 km testerzy (elektromobilni.pl) stawali cztery razy, łącznie na ok. 90 minut. Na autostradzie przejedziesz 330–400 km zamiast 600 km z cennika.
Dlaczego tak
- Ładowanie 800 V do 290 kW: w teście 22–83% w ok. 20 minut (wysokienapiecie.pl)
- Pneumatyka, masaż i wentylacja przednich foteli, HUD i pompa ciepła w standardzie (cennik)
- Jedna wersja i jedna cena, więc nie ma dopłat za wyposażenie ani wyboru, który trzeba rozgryzać
Na co uważać
- Zużycie 24–30 kWh/100 km na autostradzie wobec 17,9 z cennika; kalkulator w trybie „Realne” liczy 24,0
- Obsługa prawie wyłącznie z ekranu, ustawienia multimediów mogą się nie zapisywać (autogaleria.pl), a nawigacja jest słaba
- Euro NCAP testował wariant 77 kWh, nie 100 kWh; środkowy pas tylnej kanapy jest za krótki dla części fotelików
07 · Rywale
Elektryczne auta premium do ok. 360 tys. zł.
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Exlantix ES (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Exlantix ES, pomarańczowa — gorzej.
Różnice liczymy od Exlantix ES · 329 900 zł (cena z cennika)

Exlantix ET
- Cena od
- 349 900 zł+20 000 zł
- Moc
- 480 KMtak samo
- Zasięg
- 525 km−75 km
- Ładowanie DC
- 290 kWtak samo
Więcej
Ten sam napęd 480 KM i bateria 100 kWh, ale SUV. Droższy o 20 000 zł, z krótszym zasięgiem WLTP (o 75 km), wolniejszy do 100 km/h (4,8 s wobec 4,2 s), za to z bagażnikiem 546 l i frunkiem 60 l. Wybierz ET, gdy potrzebujesz większego bagażnika.

Voyah Free
- Cena od
- 359 000 zł+29 100 zł
- Moc
- 489 KM+9 KM
- Zasięg
- ok. 500 kmok. −100 km
- Ładowanie DC
- brak w PL
Więcej
Droższy o 29 100 zł, 489 KM i 4,4 s do 100 km/h. Gwarancja Voyah: auto 5 lat / 150 000 km, bateria 8 lat / 160 000 km (Exlantix ES: 7 lat / 150 000 km i 8 lat / 160 000 km). Polska strona importera nie podaje baterii ani ładowania, a zasięg „500 km” ma bez nazwanego cyklu. Rabatu opisanego przez prasę bez terminu nie liczymy. Wybierz Free, gdy wolisz SUV-a, ale sprawdź w salonie dane o ładowaniu.

XPeng G9
- Cena od
- 315 900 zł−14 000 zł
- Moc
- 575 KM+95 KM
- Zasięg
- 540 km−60 km
- Ładowanie DC
- 525 kW+235 kW
Więcej
Wersja AWD Performance: tańsza o 14 000 zł, mocniejsza o 95 KM, z zasięgiem WLTP krótszym o 60 km i ładowaniem do 525 kW wg cennika. Masaż foteli i audio Dynaudio to u XPenga pakiet za 16 900 zł, a w ES są w cenie. Wybierz G9, gdy liczy się moc i szybsze ładowanie, a masaż i Dynaudio dokupisz w pakiecie.

XPeng X9
- Cena od
- 349 900 zł+20 000 zł
- Moc
- 320 KM−160 KM
- Zasięg
- 615 km+15 km
- Ładowanie DC
- 542 kW+252 kW
Więcej
Siedmiomiejscowe MPV, nie sedan. Wersja Long Range Pro jest droższa o 20 000 zł, słabsza o 160 KM, z zasięgiem WLTP większym o 15 km i bagażnikiem 721 l. Wybierz X9, gdy potrzebujesz siedmiu miejsc.

XPeng P7+
- Cena od
- 239 900 zł−90 000 zł
- Moc
- 503 KM+23 KM
- Zasięg
- 500 km−100 km
- Ładowanie DC
- 446 kW+156 kW
Więcej
Jedyny elektryczny sedan ze zdjęciem w naszej bazie, ale poza progiem ceny. Wersja AWD Performance Pro jest tańsza o 90 000 zł, mocniejsza o 23 KM, z zasięgiem krótszym o 100 km i ładowaniem do 446 kW wg cennika. Autogaleria.pl zestawia ceny obu aut. Wybierz P7+, gdy szukasz tańszego elektrycznego sedana.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja Exlantix ES: 7 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.
Importer podaje 7 lat na auto i 8 lat na baterię, ale nie publikuje progu spadku pojemności, gwarancji na lakier i perforację, cennika przeglądów ani warunków assistance (do 7 lat wg strony). Zapytaj o nie na piśmie.
Pojazd
7 lat lub 150 000 km
Strona importera podaje też wariant „3 lata bez limitu kilometrów”.
Szczegóły
Zapytaj, który obowiązuje w umowie i czy gwarancja przechodzi na kolejnego właściciela.
Bateria
8 lat / 160 000 km
Broszura nie podaje minimalnego stanu zdrowia baterii (SOH), przy którym dostaniesz naprawę lub wymianę.
Szczegóły
Zapytaj o próg w procentach i czy przeglądy muszą być w ASO.
Lakier i perforacja
Nie wiemy
Importer nie opisuje gwarancji na lakier ani perforację nadwozia w dokumentach, które sprawdziliśmy.
Szczegóły
Poproś salon o książkę gwarancyjną.
Assistance i przeglądy
Assistance do 7 lat
Strona importera podaje do 7 lat pomocy drogowej dla marki, bez warunków.
Szczegóły
Cennika przeglądów importer nie publikuje, więc zapytaj o koszt pierwszych przeglądów i o warunki assistance.
Wiążąca jest książka
Sprawdź przed umową
Przeczytaj książkę gwarancyjną przed podpisaniem umowy: tam są warunki, których broszura i strona nie powtarzają.
Strona importera i broszura09 · Salony i jazda próbna
Jazda próbna Exlantix ES: salony blisko Ciebie.
Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 3 salonów Exlantix: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 3 salony w 3 miastach.
3 salony Exlantix3 miasta
Lista salonów
Salony Exlantix: adres, telefon, jazda próbna.
3 salony w 3 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Gdańsk 1 salon
Exlantix Plichta Gdańsk
Borówkowa 23, 80-174, Gdańsk
Szczecin 1 salon
Exlantix Grupa Cichy-Zasada Szczecin
ul. Citroena 1, 70-772, Szczecin (wjazd od ul. Struga)
Warszawa 1 salon
Exlantix Dynamica Warszawa
Żelazna 24, 00-806, Warszawa5,011 opinii w Google
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
Exlantix ES pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Ile naprawdę przejedzie, jak ładuje, czy obsługa z ekranu przeszkadza, jaka gwarancja i gdzie serwis: odpowiedzi z cennika importera, Euro NCAP i polskich testów.
Ile kosztuje Exlantix ES?
329 900 zł za jedyną wersję, cena katalogowa z cennika nr 1. Cennik nie podaje dopłat za cztery kolory nadwozia, a baner ubezpieczenia za 1 zł na stronie importera ma w przypisie termin 31.03.2026, więc go nie liczymy.
Ile naprawdę przejedzie Exlantix ES?
Cennik podaje 600 km WLTP. Na autostradzie testy mierzą 330–360 km przy 130–140 km/h (dziennik.pl) i niecałe 400 km przy 120 km/h (autocentrum.pl), a w jeździe mieszanej ok. 450 km (menworld.pl, autogaleria.pl).
Jak szybko ładuje Exlantix ES?
Importer podaje do 290 kW i 30–80% w 15 minut. W teście wysokienapiecie.pl 22–83% zajęło ok. 20 minut (średnio ok. 180 kW), a autogaleria.pl zanotowała 290 kW tylko do ok. 25% baterii i potem ponad 120 kW.
Ile prądu zużywa i ile kosztuje 100 km?
Cennik podaje 17,9 kWh/100 km, a testy na autostradzie 24–30. Z domowego gniazdka po 1,20 zł za kWh sto kilometrów kosztuje ok. 21 zł wg cennika, a przy 24 kWh/100 km ok. 29 zł.
Czy obsługa przez ekran jest uciążliwa?
Prawie wszystko, także kierownicę i klapkę ładowania, ustawia się z ekranu 15,6″ (autokatalog.pl, autocentrum.pl), a dziennik.pl pisze, że jest osadzony nisko. Autogaleria.pl zgłasza, że ustawienia multimediów nie zapisują się po uruchomieniu, więc sprawdź to w jeździe próbnej.
Jaka jest gwarancja i co z baterią?
Na pojazd 7 lat lub 150 000 km, a według strony importera alternatywnie 3 lata bez limitu kilometrów. Bateria ma 8 lat lub 160 000 km, ale importer nie podaje progu spadku pojemności.
Gdzie obejrzeć i serwisować Exlantix ES?
W naszej bazie są trzy salony marki: w Warszawie, Gdańsku i Szczecinie. Czy każdy ma warsztat, nie potwierdzono, a cennika przeglądów importer nie publikuje, więc zapytaj o serwis przed zakupem.
Czy ES ma Euro NCAP?
Tak, 5 gwiazdek w 2025 roku (dorośli 88%, dzieci 82%, piesi 77%, asystenci 77%), ale testowano wariant 77 kWh, którego nie ma w polskim cenniku. Środkowy pas tylnej kanapy jest za krótki dla części fotelików mocowanych pasem.
Kto jest importerem Exlantix i od kiedy marka jest w Polsce?
Importerem jest OMODA AUTO POLAND sp. z o.o. z Warszawy (stopka broszury), a cennik nr 1 obowiązuje od 5.02.2026, czyli marka sprzedaje się w Polsce od lutego 2026. Dlatego brakuje rynku wtórnego i cennika przeglądów: zapytaj o serwis i warunki odkupu na piśmie.
Ile ładuje się Exlantix ES w domu?
Ładowanie AC ma do 11 kW (cennik). Z 10 do 80% baterii 100 kWh (ok. 70 kWh, bez strat) to teoretycznie 6–7 godzin, jeśli wallbox i instalacja dają pełne 11 kW na trzech fazach. To nasze wyliczenie, nie pomiar z testu, a pojemność 100 kWh jest katalogowa.
Czy do ES zmieszczą się foteliki dziecięce?
Tylna kanapa ma ISOFIX (broszura). Euro NCAP zauważa jednak, że środkowy pas jest za krótki dla części fotelików mocowanych pasem, więc przy trzech fotelikach w rzędzie przywieź swoje do jazdy próbnej.
Exlantix ES czy ET?
To ta sama technika: 480 KM i bateria 100 kWh. ES jest sedanem z zasięgiem 600 km WLTP, 4,2 s do 100 km/h i bagażnikiem 480 l, a ET SUV-em z 525 km, 4,8 s i 546 l, droższym o 20 000 zł.
Ile ma bagażnika?
480 l, a po złożeniu oparcia 1284 l (cennik). Dziennik.pl i autokatalog.pl zauważają, że jest nieforemny z małym otworem załadunku, więc zmierz swoje bagaże w salonie.
Czy zawieszenie pneumatyczne jest komfortowe?
Opinie są podzielone: menworld.pl i autokatalog.pl chwalą stabilność i komfort, a autogaleria.pl pisze o bujaniu nadwozia i utracie przyczepności przy hamowaniu (jeden egzemplarz). Zawieszenie ma wysokość 120–180 mm, więc sprawdź je na swojej trasie.
Czy ES uciągnie przyczepę?
Dane techniczne dopuszczają 1500 kg z hamulcem i 750 kg bez, nacisk na hak 75 kg. Fabryczny hak nie jest wymieniony jako wyposażenie, więc zapytaj, czy i za ile go zamontują.
Ile traci na wartości?
Nie wiemy: marka jest w Polsce od lutego 2026 i nie ma rynku wtórnego. Menworld.pl wskazuje wartość po latach jako niepewną, więc zapytaj salon o warunki odkupu lub leasingu na piśmie.
Z tej marki: inne modele Exlantix
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- Elektryczny 100 kWh AWD ES: Cena cennikowa 329 900 zł.
Cennik nr 1 z 5.02.2026 nie podaje rabatu: 329 900 zł to cena katalogowa. Baner ubezpieczenia za 1 zł na stronie importera ma w przypisie termin 31.03.2026, więc nie traktujemy go jako ceny ani oferty. Ofertę finansowania sprawdź w salonie na piśmie.
Dokumenty
- Cennik nr 1 z 5.02.2026 (PDF importera)
- Broszura Exlantix ES (importer)
- Strona importera: Exlantix ES
- Strona importera: oferta i gwarancja
Pozostałe dokumenty (3)
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o Exlantix ES. Napisz albo umów jazdę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, kiedy chcesz przyjechać — umówimy jazdę próbną.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…