koszt przejazdu
01 · Koszty
Maxus e-Deliver 5: ile kosztuje firmowy van na prądzie?
Ustaw roczny przebieg, a przeliczymy zakup i energię. Zakładamy 25 000 km rocznie i prąd po 0,98 zł netto za kWh (ładowanie w bazie). Rachunek jest netto (bez VAT 23 %), a zakres odliczenia VAT zależy od Twojej sytuacji. Szybka ładowarka publiczna kosztuje więcej, tego nie liczymy.
Założenia rachunku
Kwoty netto, bez VAT 23 %: cena auta, paliwo i prąd. Rachunek jak dla firmy, która odlicza VAT w pełni; przy ograniczonym odliczeniu koszt będzie wyższy.
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 147 625 zł
zakup prąd
zakupprąd / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 25 000 km rocznie po 5 latach Elektryczny kosztuje łącznie 147 625 zł: zakup 121 900 zł i energia 25 725 zł.
02 · Trasa
Dniówka bez ładowania: ile km z ładunkiem?
Wpisz dzienną trasę. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba ładować. Zasięg WLTP dotyczy auta bez ładunku. MotoNews zimą z ładunkiem 600–800 kg dostał 250–300 km, a z pełnym 1200 kg nikt nie mierzył.
03 · Wyposażenie
Maxus e-Deliver 5 wyposażenie: jedna linia Tech+, dwa dachy.
Cennik wymienia jedną linię Tech+ dla obu wysokości dachu, więc wyposażenie jest takie samo. Różni się tylko ładownia. Pełna lista 49 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
L1H2 · 7,6 m³ +4 000 zł · bez dodatków w standardzie
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | ||
| Wyposażenie | EVElektrycznyL1H1 · 6,6 m³ | EVElektrycznyL1H2 · 7,6 m³ |
|---|---|---|
| Karoseria | ||
| Objętość i wysokość ładowniWyższy dach to 1 m³ i 220 mm wysokości więcej. | 6,6 m³, 1 455 mm | 7,6 m³, 1 675 mm |
Takie same w każdej wersji (45)
Karoseria
- Drzwi przesuwne po obu stronach
- Tylne drzwi otwierane do 180°
- 3 miejsca z przodu
- Felgi aluminiowe 6.5Jx16
- Podgrzewane lusterka boczne
- Oświetlenie LED przestrzeni ładunkowej
Komfort
- V2L: prąd z baterii auta
- Podgrzewane fotele przednie
- Bezprzewodowy CarPlay i Android Auto
- Kierownica wielofunkcyjna
- Lusterko wewnętrzne z manualnym przyciemnieniem
- Dźwignia zmiany biegów na kolumnie kierownicy
- LED do czytania z przodu
- Bezkluczykowy start
- 2 inteligentne kluczyki
- Klimatyzacja
- Ekran dotykowy 12,3"
- MP5 i USB
- Bluetooth
- Zdalna obsługa przez aplikację (IOV)
- Radio DAB
- Gniazdo 12 V
- 2 głośniki
- Elektryczne szyby przednie (jednym kliknięciem)
Systemy wspomagania kierowcy
- Kamery 360°
- Monitorowanie ciśnienia w oponach
- ABS + EBD + ESC
- eCall
- Ostrzeżenie o niezapiętych pasach
- Czujniki parkowania tylne
- ESP
Bezpieczeństwo
- Adaptacyjny tempomat (ACC)
- Poduszki przednie i boczne (kierowca, pasażer)
- FCW (ostrzeganie o kolizji czołowej)
- Asystent zmiany pasa (LDW)
- Asystent utrzymania pasa (LKA)
- Awaryjny asystent utrzymania pasa (ELK)
- Rozpoznawanie znaków (SLIF)
- Inteligentne światła drogowe (IHC)
- Wykrywanie zmęczenia kierowcy (DSM)
- Autonomiczne hamowanie awaryjne (FCA)
Oświetlenie
- Reflektory przednie LED
- Tylne światła przeciwmgielne
Do wyboru, bez dopłaty
Lakier inny niż biały · Kabel do ładowania 32 A (1 200 zł netto)
Cennik nie rozstrzyga (2)
Importer nie podał, czy to jest w standardzie, więc niczego tu nie zgadujemy. Zapytaj o to w salonie przed podpisaniem umowy.
- Pompa ciepła
- Hak holowniczy
Cennik Maxus e-Deliver 5 (RSA Polska, Cennik 2026), lista wyposażenia Tech+. Cennik nie rozróżnia wyposażenia L1H1 i L1H2.
04 · Wnętrze
Maxus e-Deliver 5 wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.
Zdjęcia z materiałów importera, bez rozróżnienia L1H1 i L1H2. Kokpit i platforma to wizualizacje komputerowe, a nie zdjęcia auta.
Maxus e-Deliver 5 — wizualizacja komputerowa kokpitu z poziomym ekranem i drugim ekranem za kierownicą.
05 · Opinie z testów
Maxus e-Deliver 5 opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Znaleźliśmy dwa polskie testy własne: Auto Świat (wrzesień 2025) i MotoNews (marzec 2026). Chwalą ładowność, ładownię i ciszę w kabinie. Zimą realnie 250–300 km, a w trasie 110 km/h Auto Świat zużył 188 km z 375 km wskazanych. Wady to twarde zawieszenie na pusto, brak schowków i spartańskie wnętrze.
4 plusy5 uwag
Co chwalą
- Ładowność 1200 kg przy DMC 3 050 kg, poniżej 3,5 tony, więc wystarczy prawo jazdy B (dokumenty importera).
Więcej · 3 źródła
MotoNews: stabilny z ładunkiem, płaska podłoga i proste ściany pod palety; Auto Świat: 6,6 m³ ładowni przy 4,8 m długości.
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5, MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026, Auto Świat: Test Maxusa e-Deliver 5 L1H1 09.2025
- Ładowanie: Auto Świat naładował 45 kWh w 45 minut prądem stałym 74 kW, przyrost dość liniowy.
Więcej · 3 źródła
MotoNews: 30–80% w 35 minut na DC 70 kW. Instrukcja: 20–80% w 36 minut.
Źródła: Auto Świat: Test Maxusa e-Deliver 5 L1H1 09.2025, MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026, Instrukcja obsługi e-Deliver 5
Pokaż pozostałe (2)
- MotoNews: w kabinie słychać tylko szum opon.
Więcej · 2 źródła
UK EV Fleet World (przedseryjny egzemplarz): żwawe ruszanie, lekkie sterowanie, dobra widoczność.
Źródła: MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026, EV Fleet World: First Drive, egzemplarz przedseryjny 09.2024
- W standardzie V2L, kamery 360°, adaptacyjny tempomat, autonomiczne hamowanie, asystent pasa i podgrzewane fotele.
1 źródło
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5
Na co uważać
- Zasięg w trasie: Auto Świat jechał ok. 110 km/h i po 188 km z wskazanych 375 km zostało 63 km.
Więcej · 3 źródła
MotoNews: zimą 250–300 km, przy 125 km/h ok. 200 km, a bateria traci 20–30% zasięgu poniżej zera. Deklaracja WLTP to 335 km.
Źródła: Auto Świat: Test Maxusa e-Deliver 5 L1H1 09.2025, MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026, Cennik Maxus e-Deliver 5
- Zawieszenie: sztywna oś z resorami piórowymi daje wysoką ładowność, ale auto podskakuje na poprzecznych garbach (Auto Świat), a na pusto jest twarde (MotoNews).
2 źródła
Źródła: Auto Świat: Test Maxusa e-Deliver 5 L1H1 09.2025, MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026
Pokaż pozostałe (3)
- Kabina: Auto Świat wskazuje brak schowków (jeden uchwyt na napój), mały wyświetlacz przed kierowcą i błędy w polskim tłumaczeniu menu; brak wskaźnika procentu naładowania na ekranie.
Więcej · 3 źródła
MotoNews: twarde plastiki, „funkcjonalnie, ale bez luksusów”, drzwi tylne otwierają się tylko na 90°. UK What Van: tanie materiały pasujące do ceny, boczne drzwi niepewnie się zamykały.
Źródła: Auto Świat: Test Maxusa e-Deliver 5 L1H1 09.2025, MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026, What Van: Maxus eDeliver 5 review
- Cennik podaje przyczepę do 1500 kg z hamulcem, ale instrukcja (s. 156) wyłącza z gwarancji uszkodzenia związane z holowaniem.
Więcej · 2 źródła
Cennik nie wymienia haka. Zanim zamówisz hak, poproś importera o zapis na piśmie.
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5, Instrukcja obsługi e-Deliver 5
- Euro NCAP: wersja elektryczna ma ocenę Platinum w ocenie furgonów (komunikat z 8.05.2025).
Więcej · 1 źródło
Szczegółowe liczby dla wersji z polskiej sprzedaży sprawdź u importera.
Źródła: Euro NCAP: Maxus eDeliver 5, furgony 05.2025
Co to znaczy dla Ciebie
To praktyczny van do firmy, który w testach broni się ładownią i ciszą, ale zimą i w trasie przejedzie wyraźnie mniej niż WLTP.
Więcej
Na jeździe próbnej sprawdź zużycie z własnym ładunkiem i zapytaj o warunki ceny.
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
!Uwaga
Dwa dachy:
Wyższy L1H2 (7,6 m³) ma zasięg 305 km zamiast 335 km i zużycie 23 zamiast 21 kWh/100 km.
Więcej · 1 źródło
Jest rocznikiem 2026 na zamówienie do produkcji (120 dni lub dłużej), a niższy L1H1 to rocznik 2025.
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5
Pokaż pozostałe (4)
✓Dobrze
Wyposażenie:
Cennik ma jedną linię Tech+ dla obu dachów, więc wyboru wyposażenia nie ma.
1 źródło
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5
✓Dobrze
Ładownia:
Długość podłogi 2 654 mm, szerokość 1 704 mm, między nadkolami 1 250 mm.
Więcej · 1 źródło
Paleta 1200 mm wejdzie w poprzek (nasz rachunek, nie deklaracja importera).
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5
✓Dobrze
Dniówka 120 km:
Z zużyciem 21 kWh/100 km z cennika (to zapewne zużycie z sieci) to ok. 25 kWh, czyli ok. 25 zł netto przy prądzie po 0,98 zł z bazy.
Więcej · 2 źródła
Zimą z ładunkiem taka dniówka mieści się z zapasem: MotoNews dał 250–300 km z 600–800 kg. Nasz rachunek z danych cennika.
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5, MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026
!Uwaga
Dniówka 220 km zimą:
To za dużo na jedno ładowanie: MotoNews przy 125 km/h dostał ok. 200 km.
Więcej · 2 źródła
Zaplanuj ładowanie DC w trasie (20–80% w ok. 36 min) albo wybierz większą baterię z innego modelu Maxusa.
Źródła: MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026, Instrukcja obsługi e-Deliver 5
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Testy:
Nie znaleźliśmy testu z zużyciem w kWh/100 km ani testu ładowności 1200 kg (MotoNews jechał z 600–800 kg).
Więcej · 2 źródła
Nie znaleźliśmy opinii flot ani właścicieli e-Deliver 5 w polskich mediach do 9.10.2026. Nieznane: brak niezależnych testów e-Deliver 5 na wersji L1H2.
Źródła: MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026, Auto Świat: Test Maxusa e-Deliver 5 L1H1 09.2025
Pokaż pozostałe (5)
?Nie wiemy
Cena:
Cennik nie podaje warunków ani daty końca cen promocyjnych.
Więcej · 2 źródła
Strona importera pokazuje „od 110 900 zł netto” przy promocji leasingowej, o 11 000 zł mniej niż cennik, bez wyjaśnienia.
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5, Maxus Polska: e-Deliver 5 10.2026
?Nie wiemy
Masa:
Cennik podaje DMC 3 050 kg w tabeli technicznej, ale „DMC 3500 kg” w nazwie wersji.
Więcej · 1 źródło
Masa własna 1 850 kg plus 1200 kg ładunku daje 3 050 kg i nie wiemy, czy w masie własnej jest kierowca.
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5
?Nie wiemy
Bateria i zużycie:
Cennik podaje 64 kWh, instrukcja wspomina też pakiet 62 kWh.
Więcej · 2 źródła
Zużycie 21 kWh/100 km razy 335 km to więcej niż 64 kWh, więc to zapewne zużycie z sieci.
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5, Instrukcja obsługi e-Deliver 5
?Nie wiemy
Ładowanie:
Cennik podaje 42 min na DC i 7,5 h na AC bez zakresu ładowania, a strona importera 36 min i 4 h.
Więcej · 5 źródeł
Używamy zakresów z instrukcji (20–80%). Auto Świat: 74 kW DC, 45 kWh w 45 min; MotoNews: 7 kW AC 0–100% w 8 h.
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5, Instrukcja obsługi e-Deliver 5, Maxus Polska: e-Deliver 5 10.2026, Auto Świat: Test Maxusa e-Deliver 5 L1H1 09.2025, MotoNews: e-Deliver 5, test w zimowych warunkach 03.2026
?Nie wiemy
Serwis:
Nie ma w dokumentach pompy ciepła, gwarancji na perforację i lakier, assistance, harmonogramu przeglądów ani oferty finansowania poza hasłem „leasing 102,95%” ze strony importera.
3 źródła
Źródła: Cennik Maxus e-Deliver 5, Instrukcja obsługi e-Deliver 5, Maxus Polska: e-Deliver 5 10.2026
Źródła opinii (8), stan na 09.10.2026
Testy i artykuły prasowe
Importer: cenniki i komunikaty
06 · Nasz werdykt
Czy Maxus e-Deliver 5 to dobry wybór? Tak, jeśli masz ładowarkę w bazie.
Jeden napęd, jedna linia wyposażenia, dwa dachy. Dach wybierasz na końcu: najpierw sprawdź, czy dniówka z ładunkiem mieści się w 250 km i czy masz gdzie ładować w nocy.
Bierz L1H1, a wyższy dach tylko do wysokich rzeczy
L1H1 kosztuje 121 900 zł netto, a L1H2 o 4 000 zł więcej. Za dopłatę dostajesz metr sześcienny i 220 mm wysokości ładowni, ale tracisz 30 km zasięgu WLTP i czekasz na auto 120 dni lub dłużej. Ładowność jest ta sama, więc wyższy dach ma sens tylko przy ładunku wyższym niż 1,45 m.
Dlaczego tak
- Dla kogo: firma z dniówką do ok. 250 km i ładowarką w bazie (AC 11 kW, 20–80% w 4 h); ładunek do 1200 kg wozisz na prawie jazdy B
- Dla kogo: kto potrzebuje V2L (prąd na budowie), kamer 360° i tempomatu ACC bez dopłat: Tech+ ma je w standardzie
- Trzy europalety (1200 × 800 mm) jedna za drugą wejdą na podłogę 2 654 × 1 704 mm (nasz rachunek z wymiarów, sprawdź na egzemplarzu)
Na co uważać
- Nie dla: tras powyżej ok. 200 km z pełnym ładunkiem zimą (MotoNews: przy 125 km/h ok. 200 km); zasięg WLTP to 335 km (L1H1) i 305 km (L1H2) bez ładunku
- Nie dla: holowania bez zapisu na piśmie, bo instrukcja wyłącza z gwarancji szkody związane z przyczepą; zapytaj importera, zanim zamówisz hak
- Cena promocyjna bez warunków i daty końca, strona importera pokazuje niższą; ustal na piśmie, która obowiązuje
07 · Rywale
Elektryczne vany w tej samej klasie ceny
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Maxus e-Deliver 5 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Maxus e-Deliver 5, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zMaxus e-Deliver 5 L1H1 · 6,6 m³ · 149 937 zł bruttoEV

Maxus e-Deliver 3
- Cena od
- 135 177 zł−14 760 zł
- Zasięg
- 238 km−97 km
- Bateria
- 50,2 kWh−13,8 kWh
- Gwarancja
- 5 lat / 100 tys.tak samo
Więcej
Wybierz go, jeśli ładunek nie przekracza 910 kg i wystarcza 4,8 m³ (długość 4,555 m, bateria 50 kWh, DC 57 kW). Cena promocyjna z cennika (109 900 zł netto, +23% VAT), dostawa 120 dni lub dłużej. Modelu nie ma na liście importera, więc najpierw potwierdź, że da się go kupić.

Farizon SuperVan
- Cena od
- 158 864 zł+8 927 zł
- Zasięg
- 215 km−120 km
- Bateria
- 49 kWh−15,0 kWh
- Gwarancja
- 5 lat / 200 tys.+100 tys. km
Więcej
Wybierz go, jeśli wozisz więcej niż 1200 kg lub potrzebujesz 6,95 m³ (wersja L1H1, 49 kWh: 1465 kg), a trasy masz krótkie, bo zasięg to 215 km. Cena specjalna z cennika (stan 11.09.2026), do wyczerpania zapasów.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja Maxus e-Deliver 5: 5 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.
Cennik podaje 5 lat na pojazd i 8 lat na akumulator, ale odsyła do „aktualnych warunków gwarancji producenta”. Poproś o książkę gwarancyjną przed podpisaniem umowy.
Auto
5 lat lub 100 000 km
Tyle podaje cennik importera.
Szczegóły
Firmowy van szybko zbiera kilometry, więc limit 100 000 km może skończyć gwarancję przed upływem 5 lat. Policz swój roczny przebieg.
Akumulator trakcyjny
8 lat lub 200 000 km
Limit 200 000 km jest wyższy niż w mniejszym e-Deliver 3 (160 000 km wg jego cennika).
Szczegóły
Cennik nie podaje progu degradacji baterii ani wymogu przeglądów w autoryzowanym serwisie, więc zapytaj o oba warunki na piśmie.
Holowanie
Wyłączenie w instrukcji
Cennik dopuszcza przyczepę do 1500 kg z hamulcem, a instrukcja (s. 156) wyłącza z gwarancji uszkodzenia związane z holowaniem przyczepy.
Szczegóły
Jeśli planujesz hak, zapytaj importera o wyjaśnienie na piśmie.
Czego nie wiemy
Perforacja, lakier, assistance
Cennik nie podaje gwarancji na perforację i lakier ani assistance.
Szczegóły
Zapisów z innych modeli Maxusa nie przenosimy. Zapytaj też o harmonogram przeglądów i czas napraw w najbliższym serwisie.
09 · Salony i wycena
Wycena Maxus e-Deliver 5: salony blisko Ciebie.
Znajdź salon blisko siebie i zapytaj o wycenę. Poniżej adresy i telefony wszystkich 24 salonów Maxus: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 24 salony w 24 miastach.
24 salony Maxus24 miasta
Lista salonów
Salony Maxus: adres, telefon, wycena.
24 salony w 24 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Biała Podlaska 1 salon
ORION, Biala Podlaska
ul. Brzeska 170A, Biała Podlaska
Bilcza 1 salon
MAXUS Cichonski, Kielce
ul. Kielecka 18, 26-026, Bilcza
Boguchwała 1 salon
Auto-Mix, Rzeszów
Suszyckich 21, Boguchwała4,73 opinie w Google
Borek Wielkopolski 1 salon
AUTO MRÓZ, BOREK WIELKOPOLSKI
UL. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 29, Borek Wielkopolski
Gliwice 1 salon
Auto-Gazda, Gliwice
Toszecka 137 A, 44-100, Gliwice2,84 opinie w Google
Katowice 1 salon
Auto-Mix, Katowice
ul. Bogucicka 7, Katowice3,97 opinii w Google
Kraków 1 salon
Matsuoka, Kraków
Pułkownika Stanisława Dąbka 28, Kraków5,01 opinia w Google
Kurzętnik 1 salon
MULTI DEALER, Kurzetnik
ul. Spedycyjna 1, Kurzętnik
Leszno 1 salon
AUTO MRÓZ, LESZNO
UL. BALONOWA 57, Leszno
Lublin 1 salon
Nazaruk, Lublin
Abramowicka 45a, Lublin5,08 opinii w Google
Łódź 1 salon
Matsuoka, Lódz
ul. 3 Maja 1/3, Łódź5,01 opinia w Google
Opole 1 salon
Auto TIM Janeczko, Opole
Oleska 152, Opole
Poczesna 1 salon
BOCAR, Czestochowa
Warszawska 22, Poczesna
Poznań 1 salon
Berdychowski, Poznan
ul. Owsiana 27, 61-666, Poznań4,962 opinie w Google
Pszczyna 1 salon
Auto Glensk, Bielsko Biala
Bieruńska 64, 43-200, Pszczyna4,3317 opinii w Google
Reda 1 salon
G-M, Reda
Wejherowska 63, Reda
Stalowa Wola 1 salon
Auto-Mix, Stalowa Wola
Agatówka ul. Sandomierska 62, Stalowa Wola4,7108 opinii w Google
Tomaszów Mazowiecki 1 salon
Aspol Auto, Tomaszów Maz.
ul.Glówna 76, Tomaszów Mazowiecki
Warszawa 1 salon
MM Cars, Warszawa
Al. Jerozolimskie 217, 02-222, Warszawa3,615 opinii w Google
Wielogłowy 1 salon
Auto-Complex, Nowy Sacz
Wielogłowy 188, 33-311, Wielogłowy
Wielogóra 1 salon
YORGO, Radom
Kościelna 1a, Wielogóra
Włocławek 1 salon
Matsuoka, Wloclawek
TORUŃSKA 121, Włocławek
Wojnicz 1 salon
Auto-Complex, Tarnów
Łukanowice 227, 32-830, Wojnicz
Wrocław 1 salon
Dealerauto, Wroclaw
Łagiewnicka 13, 50-512, Wrocław4,413 opinii w Google
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
Maxus e-Deliver 5 pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Cena netto i brutto, ładowność, zasięg z ładunkiem, ładowanie i gwarancja: o to pytają firmy kupujące e-Deliver 5.
Ile kosztuje Maxus e-Deliver 5 netto i brutto?
Cennik importera podaje promocyjnie 121 900 zł netto za L1H1 (6,6 m³) i 125 900 zł netto za L1H2 (7,6 m³). Z 23% VAT to 149 937 zł i 154 857 zł brutto (nasze przeliczenie), a katalogowo 185 900 i 190 900 zł netto.
Czy cena e-Deliver 5 ma warunki i do kiedy trwa?
Cennik oznacza kolumnę „cena promocyjna” bez warunków i bez daty końca. Strona importera pokazuje „od 110 900 zł netto”, niższą o 11 000 zł, bez wyjaśnienia. Zapytaj w salonie, która cena obowiązuje i ile aut zostało.
Który dach wybrać: L1H1 czy L1H2?
L1H2 dokłada 1 m³ (7,6 zamiast 6,6 m³) i 220 mm wysokości ładowni, a kosztuje 4 920 zł więcej. Zasięg WLTP spada z 335 do 305 km, a zużycie rośnie z 21 do 23 kWh/100 km. Wyższy dach wybierz, jeśli wozisz wysokie rzeczy, bo nie zwiększa ładowności.
Jaka jest ładowność e-Deliver 5?
Cennik podaje 1200 kg przy masie własnej 1 850 kg i DMC 3 050 kg, w obu dachach tyle samo. Nie wiemy, czy w masie własnej jest kierowca, więc przy zabudowie warsztatowej sprawdź ładowność w dowodzie lub u producenta zabudowy.
Ile przejedzie e-Deliver 5 z ładunkiem i zimą?
WLTP to 335 km (L1H1) i 305 km (L1H2), w mieście 489 i 467 km, bez ładunku. MotoNews zimą (−5°C, 600–800 kg) podaje realnie 250–300 km, a przy 125 km/h ok. 200 km. Auto Świat w trasie ok. 110 km/h przejechał 188 km i zostało 63 km ze wskazanych 375. Zmierz zużycie z własnym obciążeniem.
Jak długo ładuje się e-Deliver 5?
Według instrukcji prądem stałym do 70 kW od 20 do 80% w 36 minut, a z AC 11 kW w bazie 4 godziny na 20–80% i 6 godzin na 20–100%. Cennik podaje 42 minuty i 7,5 godziny bez zakresu, a strona importera 36 minut i 4 godziny. W testach: Auto Świat naładował 45 kWh w 45 minut (DC 74 kW), MotoNews podaje 30–80% w 35 minut.
Czy e-Deliver 5 może holować przyczepę?
Cennik dopuszcza przyczepę do 1500 kg z hamulcem i 750 kg bez, ale nie wymienia haka. Instrukcja (s. 156) wyłącza z gwarancji uszkodzenia związane z holowaniem, więc zapytaj importera o wyjaśnienie na piśmie.
Jaka jest gwarancja na Maxus e-Deliver 5?
Cennik podaje 5 lat lub 100 000 km na pojazd i 8 lat lub 200 000 km na akumulator LFP. Perforacji, lakieru i assistance cennik nie opisuje, więc poproś o książkę gwarancyjną.
Czy e-Deliver 5 ma Euro NCAP?
Tak. Euro NCAP opublikował ocenę furgonów dla elektrycznego eDeliver 5 (8.05.2025, tytuł komunikatu: Platinum). Nie sprawdzaliśmy, czy dotyczy każdego rocznika, więc poproś salon o link do wyniku.
Kiedy dostanę e-Deliver 5?
L1H2 (rocznik 2026) jest na zamówienie do produkcji, dostawa 120 dni lub dłużej. L1H1 to rocznik 2025 i strona importera pisze „dostępny od ręki” przy promocji leasingowej, więc potwierdź w salonie, czy stoi na placu.
Czym e-Deliver 5 różni się od e-Deliver 3 i Deliver 7 lub 9?
e-Deliver 3 jest mniejszy: ładowność 910 kg, 238 km i DC 57 kW. Deliver 7 i Deliver 9 bez „e-” to osobne vany spalinowe, a e-Deliver 7 i 9 są większe.
Jakie wymiary ma ładownia e-Deliver 5?
Podłoga ma 2 654 mm długości i 1 704 mm szerokości, a między nadkolami 1 250 mm. Wysokość to 1 455 mm (L1H1) lub 1 675 mm (L1H2), drzwi przesuwne mają 873 × 1 243 mm.
Czy z e-Deliver 5 da się zasilić narzędzia?
Tak, V2L (zasilanie zewnętrznych urządzeń z baterii auta) jest w standardzie obu dachów. Cennik nie podaje mocy wyjścia, więc zapytaj, czy wystarczy do twojego sprzętu.
Czy na Maxus e-Deliver 5 wystarczy prawo jazdy kategorii B?
Tak. DMC wg tabeli technicznej cennika to 3 050 kg, czyli poniżej 3,5 t (nazwa wersji w cenniku podaje „DMC 3500 kg (N1)”). Masa własna 1 850 kg plus 1200 kg ładunku daje dokładnie 3 050 kg, więc zapasu na zabudowę nie ma: każdy kilogram regałów odejmuje od ładowności.
Ile europalet zmieści Maxus e-Deliver 5?
Podłoga ma 2 654 × 1 704 mm, a między nadkolami 1 250 mm. Paleta 1200 × 800 mm ułożona w poprzek wejdzie między nadkola, więc na długości mieszczą się trzy (3 × 800 mm = 2 400 mm). To nasz rachunek z wymiarów cennika, a nie deklaracja importera. Sprawdź na egzemplarzu wysokość nadkoli i ładunku (1 455 mm w L1H1).
Elektryczny e-Deliver 5 czy diesel Deliver 7?
To dwa różne auta. Diesel Deliver 7 kosztuje od 116 727 zł brutto (94 900 zł netto), mieści 6,3–7,2 m³ i do 1 300 kg, a e-Deliver 5 ma 1200 kg i startuje od 149 937 zł brutto (121 900 zł netto). Elektryk oddaje różnicę w kosztach energii przy codziennej trasie z bazą, a przegrywa zasięgiem zimą z ładunkiem. Policz oba w kalkulatorach na stronach modeli.
Z tej marki: inne modele Maxus
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- Elektryczny L1H1 · 6,6 m³: Cena cennikowa netto 185 900 zł, cena promocyjna z cennika 121 900 zł (−64 000 zł) — warunek: Cena brutto z 23% VAT = 121 900 zł netto, promocja z cennika, bez warunków i daty końca. Strona importera podaje „od 110 900 zł netto”. Brutto z VAT 23 %: 149 937 zł (cennikowa 228 657 zł).
- Elektryczny L1H2 · 7,6 m³: Cena cennikowa netto 190 900 zł, cena promocyjna z cennika 125 900 zł (−65 000 zł) — warunek: Cena brutto z 23% VAT = 125 900 zł netto, promocja z cennika, bez warunków i daty końca. Auto na zamówienie, dostawa 120 dni lub dłużej. Brutto z VAT 23 %: 154 857 zł (cennikowa 234 807 zł).
Ceny w cenniku są netto i promocyjne, bez warunków i daty końca. Brutto liczymy jako +23% VAT. Strona importera pokazuje inną cenę „od”: zapytaj w salonie, która obowiązuje.
Dokumenty
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o Maxus e-Deliver 5. Napisz albo zapytaj o wycenę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…