Porównaj auta

Miejski SUV 4,3 m · rocznik 2026 · dwa napędy

BYD Atto 2.

Najpierw gniazdko, potem napęd.

Dane sprawdzone: · Źródła

Miejski SUV 4,3 m w dwóch napędach: elektryk (312 km wg WLTP) albo plug-in (40 km na prądzie, 930 km łącznie). Dobry do miasta z ładowaniem w domu; w trasie ogranicza go DC 65 kW albo brak DC.

Cena od121 460 zł* Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów; cena z oferty BYD bez cennika PDF
Galeria · 5 zdjęć
BYD Atto 2Elektryk Active · 121 460 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 47 salonów

01 · Koszty

BYD Atto 2 cena: elektryk czy plug-in wyjdzie taniej?

Ustaw przebieg i udział jazdy plug-ina na prądzie, a przeliczymy zakup i energię dla obu napędów. Ceny to rabat gotówkowy z rocznika 2026; przełącz na katalogowe, żeby zobaczyć rachunek bez rabatu.

Masz panele słoneczne?
Własne panele obniżają koszt ładowania w domu: dotyczy elektryka i ładowania plug-ina z gniazdka.
Gdzie ładujesz Atto 2?
Na prądzie 50% kilometrów — ładowanie od czasu do czasu.
Ceny
Wyposażenie
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla każdego napędu na tym samym poziomie wyposażenia. Wniosek zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Własne panele (fotowoltaika)
Po zaznaczeniu „Mam fotowoltaikę” wskazaną suwakiem część ładowania (domyślnie 60%) liczymy po 0,30 zł/kWh, a resztę po cenie z sieci. 0,30 zł to koszt energii z własnej instalacji wraz z amortyzacją, przyjęty w modelowych wyliczeniach AutoCentrum z 2026 roku (źródło). Udział ustawiasz suwakiem. Jeśli panele traktujesz jako już opłacone, realny koszt 1 kWh z nich jest niższy niż 0,30 zł. Realny efekt zależy od tego, czy auto stoi w domu w ciągu dnia: nadwyżki z paneli sprzedaje się do sieci taniej, niż kupuje się prąd, więc im więcej ładujesz w trakcie słońca, tym lepiej. Nie liczymy kosztu zakupu instalacji ani zmian taryfy.
Zużycie katalogowe (WLTP, normowy pomiar)
Elektryk 16,0 kWh/100 km (WLTP, Active i Boost; Comfort 17,4 kWh). Plug-in 5,1 l/100 km po rozładowaniu baterii i prąd 16,8 kWh/100 km (Active; Boost 17,3 kWh). Norma ważona 3,2 l/100 km zakłada regularne ładowanie z gniazdka, więc do rachunku bierzemy 5,1 l.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Nasz wniosek

Najtaniej po 5 latach: Plug-in DM-i

  • PHEV Plug-in DM-inajtaniej
  • EV Elektryk+12 283 zł
Dlaczego tak wychodzi?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi Plug-in DM-i: o 12 283 zł mniej niż Elektryk.

zakup paliwo i prąd

02 · Trasa

Czy dojedziesz bez ładowania?

Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym elektryk musi stanąć przy ładowarce, a plug-in na stacji paliw.

ElektrykEV

koszt przejazdu

Plug-in DM-iPHEV

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Elektryk: 312 km WLTP (Active, Boost) lub 430 km (Comfort), liczone z baterii; stację planuj po 90% tej wartości. Plug-in: 40 km na prądzie (Active) lub 90 km (Boost) i 930 km łącznie (Active) lub 1 000 km (Boost) wg cennika; na baku licz 5,1 l/100 km, nie ważone 3,2 l.
Ładowanie elektryka i plug-ina
Elektryk: AC 11 kW (0–100% w 5,5 h w Active i Boost, 7 h w Comfort) i DC 65 kW (10–80% w 37 min) albo 155 kW w Comfort (25 min). Plug-in: tylko AC, 3,3 kW w Active i 6,6 kW w Boost, jedna faza, bez DC.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Liczymy z danych katalogowych, bo nie mamy zmierzonych wartości z testów. Zimą zasięg na prądzie bywa mniejszy.

03 · Porównanie

BYD Atto 2: elektryk czy plug-in DM-i?

Porównujemy wersje Active, od których startują oba napędy. Boost i Comfort są w tabeli wyposażenia. Obok każdej liczby krótki wniosek.

Porównujemy wersje: Elektryk Active, Plug-in DM-i Active. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.

Cena w salonie (Active)

Plug-in jest o 18 830 zł tańszy.

Więcej

Obie ceny to rabat za gotówkę, rocznik 2026. Katalogowo: 129 900 zł i 120 740 zł, różnica 9 160 zł.

Energia na 100 km

Wg norm WLTP: elektryk 16,0 kWh po 1,20 zł, plug-in 50% jazdy na prądzie, reszta na benzynie po 7,0 zł/l (5,1 l/100 km).

Energia w ciągu roku (15 000 km)

Elektryk jest tańszy w użyciu o 1 310 zł rocznie.

Więcej

Dopłata 18 830 zł do elektryka Active zwraca się po ok. 14 latach (norma WLTP, 50% jazdy plug-ina na prądzie, cena elektryka ze strony oferty). Przy cenach katalogowych (9 160 zł) po ok. 7 latach, a przy realnym zasięgu plug-ina na prądzie z heise (25 km, udział prądu ok. 31%) po ok. 11 latach. Licz własny przebieg w kalkulatorze.

04 · Wyposażenie

BYD Atto 2 wyposażenie: co dostajesz w której wersji.

Pięć wersji w jednej tabeli: trzy elektryka i dwie plug-ina. Baterie, moc i ładowanie różnią się wersjami, nie tylko napędem. Pełna lista 59 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieEVElektrykActiveEVElektrykBoostEVElektrykComfortPHEVPlug-in DM-iActivePHEVPlug-in DM-iBoost
Napęd i ładowanie
BateriaElektryk: 45,1 kWh w Active i Boost, 64,8 kWh w Comfort. Plug-in: 7,8 kWh w Active, 18 kWh w Boost.45,1 kWh45,1 kWh64,8 kWh7,8 kWh18 kWh
Zasięg wg WLTPElektryk 312 km, w Comfort 430 km. Plug-in 40 km na prądzie w Active, 90 km w Boost.312 km312 km430 km40 km na prądzie90 km na prądzie
Moc układuElektryk 177 KM, w Comfort 204 KM. Plug-in 166 KM, w Boost 212 KM.177 KM177 KM204 KM166 KM212 KM
Ładowanie ACElektryk 11 kW. Plug-in tylko 3,3 kW (Active) lub 6,6 kW (Boost), jedna faza.11 kW11 kW11 kW3,3 kW6,6 kW
Ładowanie DCElektryk: 65 kW, w Comfort 155 kW. Plug-in nie ma szybkiego ładowania.65 kW65 kW155 kWbrakbrak
V2LZasilanie urządzeń z auta: w elektryku od Active, w plug-inie tylko w Boost (wg oferty importera; moc do potwierdzenia w salonie).✓✓✓—✓
Wybierak przy kolumnieElektryk Comfort i oba plug-iny.——✓✓✓
Kable ładowania Mode 3 i Mode 2 w zestawie???✓✓
Komfort
Pompa ciepłaElektryk ma ją w każdej wersji. Cennik plug-ina o niej nie mówi.✓✓✓??
TapicerkaPlug-in Active ma tkaninę, reszta skórę wegańską.skóra wegańskaskóra wegańskaskóra wegańskatkaninaskóra wegańska
Podgrzewana kierownicaOd Boost.—✓✓—✓
Podgrzewany fotel kierowcyOd Boost.—✓✓—✓
Podgrzewany fotel pasażeraOd Boost.—✓✓—✓
Fotel kierowcy elektrycznyW plug-inie Active regulujesz go ręcznie.✓✓✓—✓
Regulacja lędźwi kierowcyTylko elektryk Comfort. Auto Świat wytknął jej brak w Active.——✓??
Fotel pasażeraCennik plug-ina Boost mówi o regulacji ręcznej, strona oferty o elektrycznej: sprawdź w salonie.elektryczny, 4 kier.elektryczny, 4 kier.elektryczny, 6 kier.ręczny, 4 kier.ręczny 6 kier. wg PDF
Oświetlenie ambientOd Boost.—✓✓—✓
Szyby z automatemElektryk Active ma automat tylko w szybie kierowcy.—✓✓✓✓
Półka bagażnikaBrak w elektryku Active.—✓✓✓✓
Kierownica ze skóry wegańskiej—✓✓—✓
Klimatyzacja automatyczna z nawiewami na tylny rząd???✓✓
Wnętrze beżowe do wyboru✓✓✓—✓
Multimedia
Ekran10,1 cala tylko w elektryku Active, w pozostałych 12,8 cala.10,1 cala12,8 cala12,8 cala12,8 cala12,8 cala
Audio8 głośników w elektryku Boost i Comfort, w pozostałych 6.6 głośników8 głośników8 głośników6 głośników6 głośników
Ładowarka telefonu15 W w elektryku Boost, 50 W w Comfort i plug-inie Boost.brak15 W50 Wbrak50 W
Nadwozie i światła
Dach panoramicznyZ elektryczną roletą. Plug-in Active go nie ma.✓✓✓—✓
Relingi dachoweAluminiowe. Brak w plug-inie Active.✓✓✓—✓
FelgiPlug-in Active ma 16 cali, reszta 17.17 cali17 cali17 cali16 cali17 cali
Lusterka składane elektrycznieOd Boost.—✓✓—✓
Przyciemniane tylne szybyElektryk tylko w Comfort, plug-in w Boost.——✓—✓
Bezpieczeństwo
Kamera 360°Od Boost. Active ma kamerę cofania.—✓✓—✓
Czujniki parkowania z przoduOd Boost.—✓✓—✓
Centralna poduszkaElektryk Comfort ma ją, cennik plug-ina nie rozstrzyga.——✓??
Wykrywanie dziecka w aucieElektryk Comfort ma, cennik plug-ina nie rozstrzyga.——✓??
Ruch poprzeczny z przoduElektryk Comfort ma, cennik plug-ina nie rozstrzyga.——✓??
ISOFIX na fotelu pasażeraElektryk Comfort i oba plug-iny.——✓✓✓
W standardzie w każdej wersji (23)

Nadwozie i światła

  • Reflektory LED, światła dzienne i tylne LED, automatyczne światła drogowe
  • Czujnik deszczu (automatyczne wycieraczki)
  • Kolor nadwozia w cenie

Komfort

  • Kanapa dzielona 40:60
  • Filtr powietrza PM2,5

Multimedia

  • Zegary TFT 8,8 cala
  • Nawigacja, 4G i usługi w chmurze BYD
  • Asystent głosowy
  • Apple CarPlay i Android Auto
  • Porty USB z przodu i z tyłu

Bezpieczeństwo

  • Poduszki: kierowca, pasażer, boczne, kurtyny
  • ISOFIX na tylnych miejscach zewnętrznych
  • Czujnik ciśnienia opon, eCall, blokada drzwi dla dzieci
  • Czujniki parkowania z tyłu
  • Kamera cofania
  • Monitorowanie kierowcy (DMS)
  • Adaptacyjny tempomat, ogranicznik prędkości, rozpoznawanie znaków
  • Hamowanie awaryjne i ostrzeganie przed kolizją (AEB, FCW)
  • Asystenci pasa ruchu
  • Martwe pole i ostrzeżenie przy otwieraniu drzwi
  • Ruch poprzeczny z tyłu i ostrzeżenie o kolizji z tyłu

Napęd i ładowanie

  • Tryby jazdy
  • Klucz NFC i cyfrowy, dostęp bezkluczykowy

Źródło: cenniki importera (elektryk: cennik z 1.07.2026 dla Active i Boost, z 1.10.2026 dla Comfort; plug-in: cennik z 1.10.2026). „?” oznacza, że cennik pozycji nie rozstrzyga: zapytaj w salonie. Active i Boost elektryka nie mają PDF-a z 1.10.2026, wyposażenie bierzemy z cennika z lipca. Cenniki nie wymieniają płatnych opcji; lakiery poza Time Grey (elektryk) i Midnight Blue (plug-in) kosztują 3 400 zł więcej.

05 · Wnętrze

BYD Atto 2 wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Przód, bok i tył różnią się między elektrykiem a plug-inem (tabliczki, klapka paliwa), więc galeria pokazuje ujęcia wybranego napędu. Wnętrze jest wspólne dla platformy, z innym ekranem i tapicerką w plug-inie.

BYD Atto 2: wnętrze z dużym ekranem multimediów i cyfrowymi zegarami.

06 · Opinie z testów

BYD Atto 2 opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

W testach elektryk zużywa w mieście 13,7 kWh/100 km i przejeżdża 330–340 km (cennik: 312 km WLTP), a plug-in w jeździe mieszanej spala 4,5–6 l/100 km (cennik: 5,1 l po rozładowaniu baterii). Zarzuty to ładowanie DC 65 kW w elektryku i wolne ładowanie AC w plug-inie. Nie znaleźliśmy oceny Euro NCAP.

Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.

Napęd, którego opinie czytasz

ElektrykEV

Atto 2 elektryk: opinie z testów

3 plusy4 uwagi

Dobrze

Superauto (Boost): zużycie w centrum miasta 13,7 kWh/100 km i zasięg 330–340 km wobec 312 km z cennika.

Więcej · 2 źródła

To test w mieście, nie w trasie.

Źródła: Superauto.pl: test Atto 2 Boost 06.2025, BYD Polska: oferta Atto 2 elektryk 10.2026

Dobrze

Auto Świat: V2L (zasilanie urządzeń z auta) i klucz NFC.

1 źródło

Źródła: Auto Świat: jazda Atto 2 03.2025

Dobrze

Spider's Web: z tyłu miejsce dla czterech dorosłych, cicha jazda, zawieszenie dobrze tłumi nierówności.

1 źródło

Źródła: Spider's Web Autoblog: pierwsza jazda Atto 2 03.2025

Uwaga

Superauto: największa bolączka to ładowanie DC 65 kW, a konkurenci w klasie ładują szybciej.

Więcej · 2 źródła

Cennik: 10–80% w 37 min w Active i Boost, w Comfort 155 kW i 25 min.

Źródła: Superauto.pl: test Atto 2 Boost 06.2025, BYD Polska: oferta Atto 2 elektryk 10.2026

Uwaga

Auto Świat (Active): brak regulacji lędźwiowej, słaba rekuperacja (jazda na jednym pedale nie działa), asystent głosowy tylko po angielsku, mało kolorów.

1 źródło

Źródła: Auto Świat: jazda Atto 2 03.2025

Uwaga

Vision Mobility (rynek niemiecki, wersja bazowa): zużycie brutto 19,7 kWh/100 km, niestabilny asystent pasa, niedotłumione zawieszenie.

Więcej · 1 źródło

Autor zaleca Comfort.

Źródła: Vision Mobility: test Atto 2

Uwaga

Superauto: klimatyzacja z ekranu dotykowego i chwilami wolny ekran.

1 źródło

Źródła: Superauto.pl: test Atto 2 Boost 06.2025

Co to znaczy dla Ciebie

W mieście zasięg w teście przekracza cennikowe 312 km, ale w trasie limitem jest ładowanie 65 kW.

Więcej

Dłuższe trasy ułatwia dopiero Comfort (155 kW).

Plug-in DM-iPHEV

Atto 2 DM-i: opinie z testów

3 plusy4 uwagi

Dobrze

automobile.at (Boost): trasa Rzym–Forlì 360 km średnio 4,15 l/100 km plus prąd, a z naładowanej baterii 96 km na prądzie (WLTP: 90).

2 źródła

Źródła: automobile.at: trasa Rzym–Forlì Atto 2 DM-i Boost 08.2026, BYD Polska: oferta Atto 2 DM-i 10.2026

Dobrze

automobile.at (Boost): w Alpach ok. 4 l/100 km, układ napędowy płynny (silnik spalinowy głównie jako generator prądu).

1 źródło

Źródła: automobile.at: test Atto 2 DM-i Boost 02.2026

Dobrze

Superauto: cena bardzo dobra jak na plug-in i bagażnik 425 l.

2 źródła

Źródła: Superauto.pl: test Atto 2 DM-i 05.2026, BYD Polska: oferta Atto 2 DM-i 10.2026

Uwaga

heise: AC 3,3 kW (Active) i 6,6 kW (Boost) jedną fazą, przy wallboxie 11 kW Boost bierze ok. 3,7 kW.

Więcej · 2 źródła

Autor szacuje realnie ok. 25 km na prądzie w Active i 60–70 km w Boost wobec 40 i 90 km WLTP.

Źródła: heise Autos: test Atto 2 DM-i 01.2026, BYD Polska: oferta Atto 2 DM-i 10.2026

Uwaga

Zawieszenie: Superauto pisze o sztywnym, automobile.at o zbyt twardym, a automobile.at wspomina też miękkie hamulce.

2 źródła

Źródła: Superauto.pl: test Atto 2 DM-i 05.2026, automobile.at: test Atto 2 DM-i Boost 02.2026

Uwaga

Superauto: nadmiar ostrzeżeń asystentów, klimatyzacja sterowana z ekranu i wysoki próg bagażnika.

Więcej · 1 źródło

Plug-in nie ma ładowania DC (cennik).

Źródła: Superauto.pl: test Atto 2 DM-i 05.2026

Uwaga

Na autostradzie plug-in pali 8–9 l/100 km (automobile.at 8,1; Superauto ok. 9).

2 źródła

Źródła: automobile.at: trasa Rzym–Forlì Atto 2 DM-i Boost 08.2026, Superauto.pl: test Atto 2 DM-i 05.2026

Co to znaczy dla Ciebie

Licz 25–70 km na prądzie zależnie od baterii i 5–6 l/100 km w jeździe mieszanej; wallbox nie przyspieszy ładowania powyżej 3,3 lub 6,6 kW.

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Uwaga

Green NCAP: pięć gwiazdek (96%) za efektywność i emisje, wariant nie podany.

Więcej · 1 źródło

To nie jest test bezpieczeństwa zderzeniowego.

Źródła: BYD Belgium: komunikat o Green NCAP 12.2024

Uwaga

Testy heise i Vision Mobility dotyczą rynku niemieckiego, a pierwsze jazdy Spider's Web i Auto Świat z 2025 roku powstały przed wersją Comfort i plug-inem.

3 źródła

Źródła: heise Autos: test Atto 2 DM-i 01.2026, Vision Mobility: test Atto 2, Spider's Web Autoblog: pierwsza jazda Atto 2 03.2025

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Nie znaleźliśmy oceny Euro NCAP dla Atto 2 (stan na 8.10.2026).

Więcej · 1 źródło

Przed zakupem zapytaj w salonie, czy importer ma wynik.

Źródła: Euro NCAP: lista ocen 10.2026

Pokaż pozostałe (2)

Nie wiemy

Nie znaleźliśmy polskiego testu elektryka Comfort.

Więcej · 1 źródło

Zasięg 430 km i DC 155 kW to dane z cennika.

Źródła: BYD Polska: oferta Atto 2 elektryk 10.2026

Nie wiemy

Gwarancja baterii: PDF warunków elektryka podaje 8 lat, 200 000 km i próg 70% pojemności (liczymy tak także dla plug-ina); reklama BYD mówi o 250 000 km bez potwierdzenia w dokumencie.

Więcej · 2 źródła

Dla plug-ina nie znaleziono osobnego PDF.

Źródła: BYD: warunki ograniczonej gwarancji Atto 2, BYD Polska: oferta Atto 2 DM-i 10.2026

Źródła opinii (13), stan na 08.10.2026
Policz koszt każdego napędu w swoim przebiegu

07 · Elektryk czy plug-in

Jaki napęd BYD Atto 2 wybrać? Wybierz według tego, gdzie ładujesz.

Miejski SUV 4,3 m jako elektryk (312 km wg WLTP w wersji startowej) albo plug-in (ok. 40 km na prądzie, 930 km łącznie). Dla kogo: miasto i dojazdy z ładowaniem w domu lub w pracy. Uwaga: plug-in ładuje się tylko wolno, bez szybkiej ładowarki. Elektryk Active i Boost: DC 65 kW.

ElektrykEV

Tani w użyciu, ograniczony ładowaniem

Elektryk kosztuje od 121 460 zł (Active) i zużywa 16,0 kWh/100 km wg WLTP.

  • Wg norm 2 880 zł energii rocznie, o 1 310 zł mniej niż plug-in
  • Pompa ciepła, dach panoramiczny i V2L już w Active
  • DC 65 kW w Active i Boost (10–80% w 37 min) to najczęstszy zarzut w testach; w teście niemieckim wersji bazowej zużycie brutto wyniosło 19,7 kWh/100 km
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Active i Boost mają baterię 45,1 kWh i DC 65 kW, a Comfort 64,8 kWh, 430 km i DC 155 kW za 14 310 zł więcej niż Boost.

  • 7,9 s do 100 km/h, o 1,2 s szybciej niż plug-in Active
  • Zasięg zależy od wersji: 312 km (Active, Boost) wobec 430 km (Comfort)
  • Cena Active i Boost pochodzi ze strony oferty BYD, bez cennika PDF: poproś salon o potwierdzenie na piśmie, w tym zapasu z 2025 (113 100 i 116 000 zł)

Plug-in DM-iPHEV

Tańszy od elektryka, ale ładuje się wolno

Plug-in kosztuje od 102 630 zł (Active), o 18 830 zł mniej niż elektryk Active.

  • Bez szybkiej ładowarki dojedziesz 930 km (Active) lub 1 000 km (Boost) wg WLTP
  • Boost: 90 km na prądzie wg WLTP, 96 km w teście automobile.at po pełnym naładowaniu
  • Realnie na prądzie: heise szacuje ok. 25 km (Active) i 60–70 km (Boost), wobec 40 i 90 km WLTP
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Ładuje się tylko prądem przemiennym: 3,3 kW w Active i 6,6 kW w Boost.

  • Bagażnik 425 l (1 335 l po złożeniu kanapy) i przyczepa do 750 kg
  • Jedna faza: przy wallboxie 11 kW Boost bierze ok. 3,7 kW; bez ładowania z gniazdka zostaje 5,1 l/100 km
  • Zawieszenie oceniane jako zbyt sztywne (Superauto) lub zbyt twarde (automobile.at); Superauto odnotował też nadmiar ostrzeżeń asystentów i wysoki próg bagażnika

08 · Rywale

BYD Atto 2 na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle BYD Atto 2 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż BYD Atto 2, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zBYD Atto 2 Elektryk Active · 129 900 zł (katalogowa)EV

Porównaj szczegółowo

09 · Gwarancja i serwis

Gwarancja BYD Atto 2: 6 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.

Pojazd ma 6 lat gwarancji w obu napędach. Bateria: 8 lat / 200 000 km. Warunki plug-ina (silnik, perforacja) potwierdź w umowie.

Pojazdoba napędy
6 lat / 150 000 km
Bateria trakcyjnado 70% pojemności; plug-in: ta sama zasada BYD, potwierdź w umowie
8 lat / 200 000 km
Silnik i sterownikwg warunków elektryka; plug-in zapytaj w salonie
8 lat / 150 000 km
Perforacja nadwoziawg warunków elektryka; plug-in zapytaj w salonie
12 lat bez limitu km

Bateria

8 lat / 200 000 km

Warunki gwarancji elektryka: 96 miesięcy lub 200 000 km, do spadku pojemności poniżej 70%.

Szczegóły

Reklama BYD mówi o 250 000 km, ale to deklaracja bez potwierdzenia w dokumencie: liczymy 200 000 km.

PDF warunków gwarancji BYD

Plug-in

Zapytaj w salonie

Dla Atto 2 DM-i importer nie opublikował osobnych warunków gwarancji.

Szczegóły

Baterię liczymy jak w całej gamie BYD (8 lat / 200 000 km), ale perforację i silnik potwierdź w umowie.

Stan na 8.10.2026

Pojazd

6 lat / 150 000 km

Gwarancja na pojazd to 6 lat / 150 000 km w obu napędach (cenniki z 1.10.2026).

Szczegóły

Pomocy drogowej (assistance) importer nie opisuje w cennikach, które sprawdziliśmy: zapytaj w salonie.

Cenniki z 1.10.2026

Elektryk: części

8 lat / 150 000 km

PDF warunków elektryka: silnik trakcyjny i sterownik 8 lat lub 150 000 km, wybrane części 4 lata lub 120 000 km, akumulator 12 V rok lub 20 000 km.

PDF warunków elektryka

Przeglądy

Zapytaj o ASO

Nie potwierdziliśmy cen przeglądów ani tego, czy serwis poza autoryzowanym zachowuje gwarancję.

Szczegóły

Poproś w salonie o książkę gwarancyjną.

Stan na 8.10.2026

10 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna BYD Atto 2: salony blisko Ciebie.

Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 47 salonów BYD: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 47 salonów w 38 miastach.

47 salonów BYD38 miast

Lista salonów

Salony BYD: adres, telefon, jazda próbna.

47 salonów w 38 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Warszawa 5 salonów

Gdańsk 2 salony

Katowice 2 salony

Kraków 2 salony

Łódź 2 salony

Poznań 2 salony

Białystok 1 salon

Bielany Wrocławskie 1 salon

Bielsko-Biała 1 salon

Bydgoszcz 1 salon

Bytom 1 salon

Częstochowa 1 salon

Gdynia 1 salon

Gliwice 1 salon

Gorzów Wielkopolski 1 salon

Kielce 1 salon

Koszalin 1 salon

Lublin 1 salon

Myślenice 1 salon

Nowe Gulczewo 1 salon

Nowe Skalmierzyce 1 salon

Olsztyn 1 salon

Opole 1 salon

Piaseczno 1 salon

Piła 1 salon

Piotrków Trybunalski 1 salon

Przeźmierowo 1 salon

Radom 1 salon

Rybnik 1 salon

Rzeszotary 1 salon

Rzeszów 1 salon

Siedlce 1 salon

Sosnowiec 1 salon

Szczecin 1 salon

Toruń 1 salon

Tychy 1 salon

Wrocław 1 salon

Zielona Góra 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.

11 · Pytania kupujących

BYD Atto 2 pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Ceny z warunkami, zasięg, ładowanie i różnice wersji BYD Atto 2: elektryka i plug-ina DM-i.

Ile kosztuje BYD Atto 2?

Elektryk: Active 121 460 zł, Boost 126 900 zł, Comfort 141 210 zł. Plug-in DM-i: Active 102 630 zł, Boost 118 170 zł. To ceny rocznika 2026 po rabacie za gotówkę (cenę elektryka Active i Boost bierzemy ze strony oferty BYD, bez cennika PDF: potwierdź w salonie); katalogowo od 129 900 zł (elektryk) i 120 740 zł (plug-in), a lakiery poza Time Grey (elektryk) i Midnight Blue (plug-in) kosztują 3 400 zł więcej.

BYD Atto 2: elektryk czy plug-in DM-i?

Elektryk ma sens, gdy ładujesz w domu lub w pracy: jeździ na prądzie, a ładowanie DC to 65 kW (Active, Boost) lub 155 kW (Comfort). Plug-in jest tańszy o 18 830 zł (Active) i nie wymaga szybkich ładowarek, ale ładuje się tylko z AC 3,3 lub 6,6 kW.

Co wyjdzie taniej: elektryk czy plug-in?

Wg norm WLTP, 15 tys. km rocznie, prądu po 1,20 zł/kWh i benzyny po 7,00 zł/l, elektryk jest tańszy w użyciu o ok. 1 310 zł rocznie, więc dopłata 18 830 zł do Active zwraca się po ok. 14 latach (przy cenach katalogowych 9 160 zł po ok. 7 latach, a przy realnym zasięgu plug-ina z heise po ok. 11 latach). Przyjęliśmy 50% kilometrów plug-ina na prądzie i cenę elektryka Active ze strony oferty.

Jaki zasięg ma BYD Atto 2?

Elektryk: 312 km WLTP (Active, Boost) i 430 km (Comfort). W teście Superauto Boost w centrum miasta przejechał 330–340 km, a niemiecki test wersji bazowej (Vision Mobility) zanotował 19,7 kWh/100 km brutto.

Ile Atto 2 DM-i jedzie na prądzie?

Wg WLTP 40 km (Active) i 90 km (Boost), razem z benzyną do 930 i 1 000 km. Heise szacuje realnie ok. 25 km i 60–70 km, a automobile.at przejechał Boostem 96 km po pełnym naładowaniu.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Elektryk Active: Cena cennikowa 129 900 zł, cena promocyjna 121 460 zł (−8 440 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów; cena z oferty BYD bez cennika PDF.
  • Elektryk Boost: Cena cennikowa 141 000 zł, cena promocyjna 126 900 zł (−14 100 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów; cena z oferty BYD bez cennika PDF.
  • Elektryk Comfort: Cena cennikowa 156 900 zł, cena promocyjna 141 210 zł (−15 690 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów.
  • Plug-in DM-i Active: Cena cennikowa 120 740 zł, cena promocyjna 102 630 zł (−18 110 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów.
  • Plug-in DM-i Boost: Cena cennikowa 134 285 zł, cena promocyjna 118 170 zł (−16 115 zł) — warunek: Rabat tylko przy zakupie za gotówkę, rocznik 2026, do wyczerpania zapasów.

Ceny to rabat za zakup za gotówkę, rocznik 2026. Cenę elektryka Active i Boost wzięliśmy ze strony oferty BYD z 8.10.2026 (importer nie opublikował dla nich cennika z 1.10.2026), więc poproś salon o potwierdzenie na piśmie. Zapas z 2025 był tańszy: zapytaj o dostępność i rocznik.

Dokumenty

Pozostałe dokumenty (1)

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o BYD Atto 2. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 47 salonów