ElektrykEV
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
SUV klasy C 4,6 m · dwa napędy
Szybko ładowany. Prowadzenie sprawdź na jeździe.
Dane sprawdzone: · Źródła
01 · Koszty
Ustaw przebieg i udział jazdy plug-ina na prądzie, a przeliczymy zakup i energię dla obu napędów. Ceny to cennik importera, bo promocji importera nie ma.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi Plug-in: o 12 298 zł mniej niż Elektryk.
zakup paliwo i prąd
02 · Trasa
Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym elektryk musi stanąć przy ładowarce, a plug-in na stacji paliw.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · Porównanie
Porównujemy wersje PRO, od których startują oba napędy. MAX i AWD są w tabeli wyposażenia. Obok każdej liczby krótki wniosek.
Porównujemy wersje: Elektryk PRO RWD, Plug-in PRO FWD. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.
Plug-in jest o 20 000 zł tańszy.
To ceny z cennika importera; promocji importera nie ma, a oferta jednego dealera bez warunków nie jest ceną do liczenia.
Wg norm: elektryk 15,9 kWh po 1,20 zł, plug-in 50% jazdy na prądzie, reszta na benzynie po 7,0 zł/l (5,3 l/100 km, nasze wyliczenie z cennika).
Elektryk jest tańszy w użyciu o 1 541 zł rocznie, więc dopłata 20 000 zł zwraca się po ok. 13 latach wg norm.
Przy zużyciu elektryka z testu brytyjskiego (17,3 kWh/100 km) po ok. 15,5 roku. Testu spalania plug-ina nie ma, więc liczymy go z cennika. Policz własny przebieg w kalkulatorze.
MAX AWD elektryka: 445 km.
Zasięgu plug-ina na prądzie nikt w Polsce nie zmierzył.
Tyle samo wg cenników; czasów ładowania z AC cenniki nie podają.
Plug-in z szybkim ładowaniem prądem stałym to rzadkość.
Zakresy 10–80% i 30–80% nie są wprost porównywalne.
MAX AWD ma 435 KM.
Cennik podaje kW, KM to nasze przeliczenie.
Elektryk jest szybszy o 0,4 s.
MAX AWD: 5,5 s. Prędkość maksymalna to 180 km/h w każdej wersji.
Plug-in ma o 60 l więcej, ale elektryk dokłada frunk: 159 l w RWD i 152 l w AWD.
Frunka plug-ina cennik nie wymienia. Druga liczba w tabeli to pojemność po złożeniu kanapy.
04 · Wyposażenie
Pięć wersji w jednej tabeli: trzy elektryka i dwie plug-ina. PRO ma już pakiet asystentów, kamery, ekran 15,4 cala i V2L, MAX dokłada komfort. Pełna lista 61 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | |||||
| Wyposażenie | EVElektrykPRO RWD | EVElektrykMAX RWD | EVElektrykMAX AWD | PHEVPlug-inPRO FWD | PHEVPlug-inMAX FWD |
|---|---|---|---|---|---|
| Napęd i ładowanie | |||||
| BateriaElektryk 68,82 kWh, plug-in 18,42 kWh (obie LFP). | 68,82 kWh | 68,82 kWh | 68,82 kWh | 18,42 kWh | 18,42 kWh |
| Zasięg wg WLTPElektryk RWD 485 km, MAX AWD 445 km. Plug-in 100 km na prądzie, 1 060 km łącznie. | 485 km | 485 km | 445 km | 100 km na prądzie | 100 km na prądzie |
| Moc układuRWD 272 KM, AWD 435 KM, plug-in 258 KM. Cennik podaje kW, KM to nasze przeliczenie. | 272 KM | 272 KM | 435 KM | 258 KM | 258 KM |
| Ładowanie DCElektryk 200 kW (10–80% w 23 min), plug-in 55 kW (30–80% w 15 min). | 200 kW | 200 kW | 200 kW | 55 kW | 55 kW |
| Pompa ciepłaElektryk ma ją w każdej wersji. Cennik plug-ina o niej nie mówi: zapytaj w salonie. | ✓ | ✓ | ✓ | ? | ? |
| Bezpieczeństwo | |||||
| KameryElektryk 540°, plug-in 360° z przezroczystą obudową. Cenniki nazywają je różnie: nie wiemy, czy to ten sam sprzęt. | 540° | 540° | 540° | 360° | 360° |
| Nadwozie i światła | |||||
| FelgiMAX ma 20 cali. W plug-inie 20 cali to opcja za 2 500 zł, ale cennik pisze „od 08.2026”: zapytaj, czy jest dostępna. | 18 cali | 20 cali | 20 cali | 18 cali | 18 cali |
| Dach panoramicznyZ osłoną, za dopłatą. W elektryku PRO cennik stawia kreskę: nie do zamówienia. | niedostępny | dopłata 4 500 zł | dopłata 4 500 zł | dopłata 4 500 zł | dopłata 4 500 zł |
| Hak holowniczyRęcznie demontowany, przyczepa hamowana do 1 600 kg. Cennik elektryka nie przypisuje haka do wersji: zapytaj w salonie. | zapytaj salon | zapytaj salon | zapytaj salon | dopłata 3 000 zł | dopłata 3 000 zł |
| Elektryczna klapa bagażnikaOd MAX. | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Relingi dachowe | ? | ? | ? | ✓ | ✓ |
| Reflektory z regulacją wysokości | ? | ? | ? | ✓ | ✓ |
| Automatyczne odmrażanie przedniej szyby | ? | ? | ? | ✓ | ✓ |
| Lampka zużycia energii na słupku C | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Podgrzewana szyba przednia i dysze | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Elektryczne klamki wpuszczane | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Komfort | |||||
| Podgrzewane fotele przednieOd MAX. | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Wentylowane fotele przednieOd MAX. | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Podgrzewana kierownicaOd MAX. | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Pamięć fotela kierowcyOd MAX. | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Pamięć i automatyczne opuszczanie lusterek | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Automatycznie ściemniające lusterko wsteczne | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Podparcie lędźwiowe kierowcy (2 kier.) | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Podparcie nóg pasażera (2 kier.) | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Pamięć fotela pasażera | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Oświetlenie nastrojowe wnętrza | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Multimedia | |||||
| Wyświetlacz Head-Up z nawigacją AROd MAX. Testy zwracają uwagę na brak zegarów przed kierowcą. | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Odchylany ekranOd MAX. Ekran 15,4 cala jest w każdej wersji. | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
| Głośniki14 głośników od MAX, w PRO 8. | 8 głośników | 14 głośników | 14 głośników | 8 głośników | 14 głośników |
| Ładowarka telefonu 50 WOd MAX. | — | ✓ | ✓ | — | ✓ |
Cenniki importera: elektryk (od 1.06.2026) i plug-in (od 16.06.2026), odczyt 8.10.2026. Cenniki mają różną strukturę, więc „?” oznacza pozycję, której cennik jednej wersji nie wymienia (np. pompa ciepła w plug-inie): zapytaj w salonie. Pełna treść wyłączeń gwarancji i lista lakierów nie są w cennikach opublikowane.
05 · Wnętrze
Przód, tył i wnętrze pochodzą od importera i są wspólne dla obu napędów; nie mamy ujęć z oznaczeniem napędu, więc napęd poznasz po wersji w ofercie, nie po zdjęciu.
Deepal S05: kokpit z dużym ekranem multimediów i kierownicą.
06 · Opinie z testów
Elektryk zużywał w testach ok. 17–17,5 kWh/100 km zimą i 17,3 w teście brytyjskim (cennik: 15,9), a ładowanie 200 kW potwierdza prasa. Prowadzenie recenzenci oceniają skrajnie różnie. Plug-in ma dwa krótkie testy zagraniczne, bez pomiaru spalania, i nie ma oceny Euro NCAP.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
ElektrykEV
3 plusy4 uwagi
✓Dobrze
electrive (PRO RWD, pierwsza jazda na imprezie producenta): lekko usztywnione zawieszenie trafia w europejski gust, a kabina jest dobrze wyciszona.
Źródła: electrive: pierwsza jazda Deepal S05 09.2025
✓Dobrze
Green Car Guide: dobre wrażenia z jazdy i wysoka jakość wnętrza.
Źródła: Green Car Guide: pierwsza jazda Deepal S05
✓Dobrze
Drive Mode (MAX AWD): przestronna kabina i bogate wyposażenie.
Cennik i prasa zgadzają się co do ładowania 200 kW, 10–80% w 23 min.
Źródła: Drive Mode: Deepal S05 MAX 4WD, pierwsza jazda 09.2026, Interia Motoryzacja: Changan Deepal S05 debiutuje w Polsce 02.2026, Changan Polska: cennik Deepal S05 elektryk 10.2026
!Uwaga
Auto Express (UK, RWD): kołysanie nadwozia, nieprecyzyjna kierownica i gwałtowne reakcje gazu i hamulca; autor nazywa auto bladą kopią najlepszych elektrycznych SUV-ów.
Źródła: Auto Express: test Deepal S05 03.2026
!Uwaga
Drive Mode (MAX AWD): zawieszenie za miękkie do mocy, nadwozie mocno się wychyla przy przyspieszaniu i hamowaniu, ikony na ekranie są małe.
Źródła: Drive Mode: Deepal S05 MAX 4WD, pierwsza jazda 09.2026
!Uwaga
electrive, Autokult i Auto Express: brak zegarów przed kierowcą (prędkość na ekranie), funkcje w menu, czujnik uwagi szybko zaczyna nagabywać, a ostrzeżenie o limicie prędkości trudno wyłączyć.
Źródła: electrive: pierwsza jazda Deepal S05 09.2025, Autokult: pierwsza jazda Changan Deepal S05 02.2026, Auto Express: test Deepal S05 03.2026
!Uwaga
Autokult: klapa bagażnika otwiera się na ok. 176 cm, a siedziska są przykrótkie dla wysokich osób.
Źródła: Autokult: pierwsza jazda Changan Deepal S05 02.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Zimą licz 1–1,6 kWh/100 km więcej niż w cenniku.
Recenzje chwalą wyposażenie i kabinę, a ładowanie 200 kW potwierdzają; prowadzenie i ekran oceniają różnie: sprawdź je na jeździe, zanim wybierzesz MAX AWD.
Plug-inPHEV
3 plusy3 uwagi
✓Dobrze
Cennik: ładowanie DC 55 kW (30–80% w 15 min) i V2L 6 kW; w tej klasie szybkie ładowanie prądem stałym to rzadkość.
Źródła: Changan Polska: cennik Deepal S05 PHEV 10.2026
✓Dobrze
km77 (Barcelona): bagażnik 552 l, o 60 l więcej niż w elektryku, i V2L 6 kW.
Źródła: km77: Deepal S05 PHEV 06.2026
✓Dobrze
Motorverso (UK): w mieście ruszanie i reakcja na gaz są płynne.
Test trwał godzinę.
Źródła: Motorverso: Deepal S05 PHEV 06.2026
!Uwaga
km77 (Barcelona): gdy pracuje silnik spalinowy, słychać go i czuć wibracje w kierownicy i pedałach; autor ocenia izolację układu jako do poprawy względem układów Chery.
Źródła: km77: Deepal S05 PHEV 06.2026
!Uwaga
Motorverso: po godzinie jazdy w korkach autor nie wyciąga wniosków o komforcie w trasie i nie podaje spalania.
Źródła: Motorverso: Deepal S05 PHEV 06.2026
!Uwaga
Cennik pisze o ocenie Euro NCAP „w trakcie testów”, ale oceny dla plug-ina nie ma.
Wynik elektryka nie przenosi się na plug-in.
Źródła: Changan Polska: cennik Deepal S05 PHEV 10.2026, Euro NCAP: ocena Deepal S05 12.2025
→Co to znaczy dla Ciebie
Nie ma pomiaru spalania ani zasięgu na prądzie, więc traktuj 100 km WLTP jako wartość katalogową i sprawdź pracę silnika na jeździe.
!Uwaga
Euro NCAP (grudzień 2025), elektryk RWD: 5 gwiazdek, dorośli 94%, dzieci 87%, piesi i rowerzyści 78%, systemy wspomagające 76%.
Monitorowanie kierowcy dostało 0 z 2 pkt, bo system nie spełnił wymagań testu.
Źródła: Euro NCAP: ocena Deepal S05 12.2025
!Uwaga
Plug-in nie ma oceny Euro NCAP (sprawdzone 8.10.2026), a cennik określa ją jako „w trakcie testów”.
Źródła: Euro NCAP: ocena Deepal S05 12.2025, Changan Polska: cennik Deepal S05 PHEV 10.2026
✓Dobrze
Gwarancja: pojazd 7 lat / 160 000 km, bateria 8 lat / 200 000 km (elektryk z progiem 70% pojemności wg Changan Europe, 17.09), perforacja 12 lat.
Źródła: Changan Polska: cennik Deepal S05 elektryk 10.2026, Changan Europe: gwarancja 09.2026
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Nie znaleźliśmy opinii właścicieli ani zgłoszeń usterek z Polski i z Europy (stan 8.10.2026); auto jest w sprzedaży od maja 2026.
Źródła: Changan Polska: cennik Deepal S05 elektryk 10.2026
?Nie wiemy
Nie ma niezależnego testu spalania plug-ina ani zasięgu na prądzie, a polskiego testu elektryka z pomiarem na autostradzie też nie znaleźliśmy.
Źródła: Changan Polska: cennik Deepal S05 PHEV 10.2026
07 · Elektryk czy plug-in
Masz stałe miejsce do ładowania? Weź elektryka: wychodzi taniej w użyciu. Ładujesz rzadko albo jeździsz daleko? Plug-in ma baterię, której nie musisz ładować. PRO to już prawie komplet, MAX dokłada komfort. Prowadzenie sprawdź na jeździe.
ElektrykEV
Dla Ciebie, jeśli ładujesz w domu lub w pracy: od 169 900 zł (PRO RWD), 485 km WLTP, ładowanie do 200 kW.
Nie, jeśli zimą często jedziesz w długie trasy: testy dały 17–17,5 kWh/100 km zamiast 15,9, więc rozważ plug-in.
Plug-inPHEV
Dla Ciebie, jeśli ładujesz od czasu do czasu i jeździsz też daleko: od 149 900 zł (PRO FWD), o 20 000 zł mniej niż elektryk PRO, 100 km na prądzie, 1 060 km łącznie.
Nie, jeśli nie ładujesz wcale: po rozładowaniu licz ok. 5,3 l/100 km (nasze wyliczenie), więc wtyczka nic nie oszczędza.
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Deepal S05 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Deepal S05, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zDeepal S05 Elektryk PRO RWD · 169 900 zł (katalogowa)EV

Ta sama cena katalogowa co S05 PRO, ale mniejsza bateria (60,22 kWh) i wolniejsze ładowanie DC. Wersja Max kosztuje 186 900 zł. Cennik Geely z 1.04.2026.

Katalogowo tańszy (wersja Life, rocznik 2026), a w cenniku z 1.10.2026 po rabacie kosztuje 143 200 zł (cennik nie podaje warunków). Zużywa więcej energii, ładuje wolniej i ma 4 lata gwarancji zamiast 7.

Droższy katalogowo, ale z baterią 74,8 kWh, zasięgiem 510 km i ładowaniem do 220 kW, czyli szybszym niż 200 kW w S05. W wyprzedaży BYD (rocznik 2026, tylko za gotówkę) Design kosztuje 157 995 zł. Gwarancja 6 lat, bateria 8 lat / 200 000 km (do 70 % pojemności).



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zDeepal S05 Plug-in PRO FWD · 149 900 zł (katalogowa)PHEV

Prawie ta sama cena katalogowa; w wyprzedaży BYD od 1.10.2026 (tylko za gotówkę, do wyczerpania zapasów) Design kosztuje 129 750 zł. Mocy ładowania DC nie mamy potwierdzonej.

Większy i katalogowo droższy. W wyprzedaży BYD wersja Boost kosztuje 141 000 zł (rocznik 2026, za gotówkę, bez daty końca). Ma wolniejsze ładowanie DC niż S05 i 6 lat gwarancji (bateria 8 lat / 200 000 km, do 70 % pojemności).

Mocniejszy, z dłuższym zasięgiem łącznym i ładowaniem DC 40 kW (30–80% w 20 min). Gwarancja 7 lat / 150 000 km. Cennik Chery z 1.10.2026, wersja Select.

Mechaniczny bliźniak Jaecoo 7 Super Hybrid, katalogowo tańszy od S05 PRO. Ładowanie DC 40 kW, gwarancja 7 lat / 150 000 km (lub 3 lata bez limitu). Cennik z 1.10.2026, wersja Select.

Taki sam zasięg na prądzie, krótszy zasięg łączny. W promocji MG do 31.12.2026 wersja Excite kosztuje 145 500 zł. Mocy ładowania DC cennik PL nie podaje.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
Pojazd ma 7 lat gwarancji, a bateria 8 lat. Importer nie opisuje pomocy drogowej, a warunki baterii plug-ina wymagają potwierdzenia w umowie.
Bateria
W elektryku gwarancja obejmuje spadek pojemności poniżej 70% (Changan Europe, odczyt 17.09.2026; cennik tego progu nie podaje).
Dla plug-ina próg nie jest opublikowany, więc nie przenosimy go z elektryka: poproś o zapis w umowie.
Pojazd
Tyle w obu napędach; cennik plug-ina zaznacza, że dotyczy auta z silnikiem spalinowym.
Pełna treść wyłączeń nie jest opublikowana, a strona Changan Europe zaznacza, że warunki nie dotyczą zarobkowego przewozu osób.
Pomoc drogowa
Importer nie opisuje assistance w cennikach ani na stronie modelu. „OC/AC za 1 zł” to oferta dealera (PGD), nie importera: zapytaj, co obejmuje i na jakich warunkach.
Stan na 8.10.2026Przeglądy
Cennik przeglądów i pakiety serwisowe nie są opublikowane.
Sieć to kilka salonów w trzech grupach dealerskich, więc przed zakupem sprawdź, gdzie będziesz serwisować auto.
10 · Salony i jazda próbna
Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 13 salonów Changan i Deepal: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 13 salonów w 10 miastach.
13 salonów Changan i Deepal10 miast
Lista salonów
13 salonów w 10 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Grupa BEMO Warszawa Ostroroga
Jana Ostroroga 20, 01-163, WarszawaGrupa BEMO Warszawa Romera
Romera 14, 02-784, WarszawaPlaza Warszawa
Malownicza 29, 02-272, WarszawaGrupa PGD Kraków
Aleja Powstańców Śląskich 22, 30-570, Kraków5,05 opinii w GoogleMatsuoka Kraków
Bp. Piotra Tomickiego 4, 31-982, Kraków5,028 opinii w GoogleGrupa PGD Bielsko-Biała
ul. Wyzwolenia 95, 43-300, Bielsko-BiałaAutomobile Torino Chorzów
al. Wojska Polskiego 20, 41-500, Chorzów5,02 opinie w GooglePlaza Gdańsk
ul. Odyseusza 20, 80-299, Gdańsk5,02 opinie w GoogleGrupa BEMO Jelonek k. Poznania
Obornicka 4, 62-002, JelonekGrupa BEMO Łódź
Kolumny 3, 93-610, Łódź5,06 opinii w GoogleFix Forum Lider Lublin
Konopnica 164 E, 21-030, MotyczGrupa BEMO Poznań
Mogileńska 50, 61-044, Poznań5,02 opinie w GoogleGrupa BEMO Szczecin
Struga 2, 70-784, SzczecinŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Ceny, zasięg, ładowanie, Euro NCAP i różnice wersji PRO i MAX Deepala S05: elektryka i plug-ina.
Elektryk: PRO RWD 169 900 zł, MAX RWD 179 900 zł, MAX AWD 187 900 zł. Plug-in: PRO FWD 149 900 zł, MAX FWD 164 900 zł. To ceny z cenników importera; promocji ani finansowania importera nie ma.
Dealer PGD w Krakowie pokazuje plug-in „od 137 000 zł” (PRO) i „od 145 000 zł” (MAX) w ofercie limitowanej, bez warunków i daty końca. To oferta jednego dealera, nie importera, więc zapytaj salon, czy dotyczy każdego egzemplarza i czy łączy się z kredytem.
Elektryk ma 485 km WLTP i ładuje się do 200 kW, ale kosztuje o 20 000 zł więcej niż plug-in PRO. Plug-in daje 100 km na prądzie i 1 060 km łącznie, a ładuje się prądem stałym do 55 kW, co w plug-inach jest rzadkością.
MAX dokłada komfort: podgrzewane i wentylowane fotele, podgrzewaną kierownicę, Head-Up Display, elektryczną klapę, 14 głośników i ładowarkę 50 W (w elektryku +10 000 zł, w plug-inie +15 000 zł). Asystenci, kamery, ekran 15,4 cala i V2L są już w PRO. Pełna lista jest w tabeli wyposażenia.
Cennik podaje 485 km WLTP (RWD) i 445 km (MAX AWD). Zimą w Alpach elektryk zużywał ok. 17–17,5 kWh/100 km (Interia, Autokult), a w teście brytyjskim 17,3 (Auto Express), wobec 15,9 w cenniku. Pompa ciepła jest w standardzie elektryka; cennik plug-ina jej nie wymienia.
Elektryk: do 200 kW, 10–80% w 23 min wg cennika. Plug-in: do 55 kW, 30–80% w 15 min. To nie jest najszybsze ładowanie w tej klasie cenowej: BYD Atto 3 Evo podaje do 220 kW.
Cennik podaje 100 km na prądzie i 1 060 km łącznie wg WLTP. Niezależnego pomiaru zasięgu na prądzie nie znaleźliśmy, więc to wartość katalogowa; w praktyce zależy od temperatury i stylu jazdy.
Cennik podaje 2,03 l/100 km przy naładowanej baterii, a spalania po jej rozładowaniu nie podaje. Wyliczamy z cennika ok. 5,3 l/100 km ((1 060 km − 100 km) przez bak 51 l). Testu spalania w Polsce nie ma.
Elektryk ma 5 gwiazdek (grudzień 2025): dorośli 94%, dzieci 87%, piesi 78%, systemy wspomagające 76%. Monitorowanie kierowcy dostało 0 z 2 pkt, a wynik dotyczy wersji RWD. Plug-in nie ma oceny; cennik pisze „w trakcie testów”.
Recenzje się rozchodzą. Auto Express (UK) opisał kołysanie i nieprecyzyjną kierownicę, Drive Mode uznał zawieszenie MAX AWD za zbyt miękkie do 435 KM, a electrive i Green Car Guide ocenili jazdę dobrze. Umów jazdę próbną, zanim wybierzesz wersję.
AWD daje 435 KM i 5,5 s do 100 km/h za 8 000 zł więcej niż MAX RWD, kosztem zasięgu (445 zamiast 485 km) i masy. Prędkość maksymalna to 180 km/h w każdej wersji.
Cennik podaje przyczepę hamowaną do 1 600 kg. Hak kosztuje 3 000 zł i w plug-inie jest opcją w PRO i MAX; w elektryku cennik nie przypisuje go do wersji, więc zapytaj w salonie.
Pojazd 7 lat / 160 000 km, bateria 8 lat / 200 000 km, perforacja 12 lat. Próg 70% pojemności baterii podaje tylko strona Changan Europe (odczyt 17.09.2026) i tylko dla elektryka; cennik go nie zawiera. Importer nie opisuje pomocy drogowej, a „OC/AC za 1 zł” to oferta dealera.
Deepala sprzedają salony Changan/Deepal w trzech grupach dealerskich, m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku. Lista salonów jest niżej. Importer nie publikuje cennika przeglądów, więc zapytaj o koszty serwisu przed zakupem.
Bez ładowania plug-in jeździ jak hybryda: po rozładowaniu baterii licz ok. 5,3 l/100 km (nasze wyliczenie z cennika, nie pomiar), czyli ok. 37 zł na 100 km przy benzynie po 7 zł. Z gniazdka 100 km wychodzi ok. 22 zł (18 kWh po 1,20 zł). Elektryk przy 15,9 kWh/100 km kosztuje ok. 19 zł. Jeśli nie ładujesz wcale, wtyczka nic Ci nie daje.
Euro NCAP uznał, że system śledzenia wzroku kierowcy nie spełnił wymagań testu, więc nie dał za niego punktów. Gwiazdki (5★) zostają, ale to słaby punkt asystentów. Testerzy piszą też, że czujnik uwagi szybko zaczyna nagabywać. Zapytaj w salonie, jak go ustawić i czy da się go wyłączyć.
V2L pozwala zasilać urządzenia z baterii auta; cennik podaje 6 kW w każdej wersji obu napędów. Cennik nie opisuje, jakiego adaptera potrzeba ani od jakiego poziomu baterii funkcja przestaje działać, więc zapytaj o to w salonie przed zakupem.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Ceny to cennik importera: nie ma w nim promocji ani finansowania. Jeden dealer (PGD, Kraków) pokazuje plug-in taniej, ale bez warunków i daty końca, więc nie liczymy tej ceny. Zapytaj salon, czy dotyczy każdego egzemplarza.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…