EV ProEV
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
Rodzinny SUV 4,5 m · trzy napędy
Prąd albo generator. Decyduje gniazdko.
Dane sprawdzone: · Źródła
Rodzinny SUV 4,5 m na 5 osób, elektryczny albo z generatorem benzynowym. Kamera 360°, dach panoramiczny i ekran 14,6 cala są już w wersji Life. Pasuje, gdy ładujesz w domu. Asystenci bywają nachalni.
01 · Koszty
Ustaw przebieg, a przeliczymy zakup i energię dla każdego napędu. Prąd liczymy po 1,20 zł za kWh (ładowanie w domu), benzynę po 7,0 zł za litr. Szybka ładowarka publiczna kosztuje więcej, a tego nie liczymy.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi EV Pro: o 3 916 zł mniej niż Hybrid EV i o 9 510 zł mniej niż EV ProMax.
zakup paliwo i prąd
02 · Trasa
Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba ładować albo tankować.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · Porównanie
Obok każdej liczby krótki wniosek. Wybrany przez Ciebie napęd jest podświetlony. Ceny dotyczą wersji Life.
Porównujemy wersje: EV Pro Life, EV ProMax Life, Hybrid EV Life. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.
Hybrid EV jest tańszy od EV Pro o 2 000 zł.
EV ProMax kosztuje o 9 600 zł więcej niż EV Pro.
Hybrid EV liczymy przy 60% jazdy na prądzie z gniazdka.
Prąd po 1,20 zł za kWh (ładowanie w domu), benzyna po 7,0 zł za litr.
EV Pro jest tańszy w eksploatacji od Hybrid EV o 1 183 zł rocznie, ale tylko przy ładowaniu w domu.
Na publicznej szybkiej ładowarce prąd kosztuje więcej, a tego nie liczymy.
Dopłata 2 000 zł do EV Pro zwraca się w energii po 1–3 latach.
To nasz rachunek dla wersji Life: 15 000 km rocznie, 60% jazdy hybrydy na prądzie, prąd z domu. Dolny koniec (ok. 1 rok) to spalanie hybrydy z testu, 6,9 l/100 km, górny (ok. 3 lata) to zużycie hybrydy na prądzie równe EV Pro i 4,6 l/100 km. Cennik nie podaje tych wartości dla Hybrid EV.
ProMax zużywa wg normy 17,2 kWh/100 km, a EV Pro 17,3: oszczędzasz ok. 18 zł rocznie, więc dopłata 9 600 zł nie zwróci się w rachunku za prąd.
Płacisz za zasięg i wyższą moc ładowania (168 zamiast 140 kW), ale 30–80% trwa tak samo, 20 minut.
Hybrid EV ma 900 km łącznie, ale na samym prądzie tylko 86 km.
W teście zimowym (Autosprint, marzec 2026, bateria nie podana, prawdopodobnie ProMax) EV zrobił ok. 370 km zamiast 434.
EV Pro: Auto Express (UK, ok. 18 tys. km, bateria nie podana) ok. 17,8 kWh/100 km, iMagazine (bateria nie podana) 13,8 w mieście i 19,5 na trasie.
EV ProMax: Auto Świat 14,3 na 117 km, krótki test w sprzyjających warunkach. Hybrid EV pali w teście elektroauto-news 4,6–6,9 l zamiast normy 2,4 l, bo norma zakłada jazdę na prądzie.
Od 30 do 80% EV ładuje się 20 minut (obie baterie).
Hybrid EV 15 minut wg cennika, ale ma baterię około trzy razy mniejszą, a 46 kW to mało na szybką trasę.
Czas dotyczy ładowania od 30 do 80%.
W domu z wallboxem EV naładujesz w nocy, a Hybrid EV z gniazdka w kilka godzin.
Hybrid EV ma bagażnik o 125 l mniejszy, ale w EV 455 l to razem z 25-litrowym frunkiem, więc w samym bagażniku różnica to ok. 100 l (bez frunka 430 l).
Każdy B10 ma ten sam silnik 218 KM i napęd na tył.
Hybrid EV przyspiesza o 0,5 s szybciej. Testy opisują kierownicę bez czucia.
Wszystkie B10 holują do 750 kg, więc nie nadają się do ciężkiej przyczepy kempingowej.
Euro NCAP w grudniu 2025 przetestowało B10 Pro (elektryczny): dorośli 93%, dzieci 93%, piesi 84%, asystenci 85%.
ProMax ma tę samą karoserię, ale nie sprawdziliśmy osobnego wyniku. Dla Hybrid EV nie znaleźliśmy żadnego.
04 · Wyposażenie
Life ma już kamerę 360°, dach panoramiczny i pełny pakiet asystentów. Design dokłada skórę eko, elektryczne fotele i klapę. Pełna lista 49 pozycji z cennika jest pod przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | |||||
| Wyposażenie | EVEV ProLife | EVEV ProMaxLife | EVEV ProMaxDesign | REEVHybrid EVLife | REEVHybrid EVDesign |
|---|---|---|---|---|---|
| Napęd i ładowanie | |||||
| Dodatkowy bagażnik z przodu (25 l)Dodatkowe miejsce z przodu, tylko w EV. | ✓ | ✓ | ✓ | — | — |
| Pompa ciepłaMniej prądu na ogrzewanie zimą, tylko w EV. | ✓ | ✓ | ✓ | — | — |
| Generator benzynowy i zbiornik 50 lPozwala jechać dalej, gdy bateria jest pusta. | — | — | — | ✓ | ✓ |
| Nadwozie i światła | |||||
| Elektryczna klapa bagażnikaOtwierasz ją przyciskiem, gdy masz pełne ręce. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Elektrycznie składane lusterkaNie zahaczysz o nie w ciasnym garażu. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Czujnik deszczuWycieraczki włączają się same. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Pełny tylny pas świetlnyCiągła listwa świateł z tyłu, tylko w Design. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Przyciemniane szyby boczne i tylnaMniej słońca na tylnej kanapie. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Wnętrze i komfort | |||||
| Tapicerka z eko-skóryEko-skóra zamiast tkaniny z wersji Life. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Elektryczny fotel kierowcyPozycję ustawiasz przyciskami, zamiast ręcznie. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Podgrzewane fotele przednieCiepło od pierwszych minut zimą. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Wentylowane fotele przednieNawiew przez fotel, który chłodzi plecy w upale. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Podgrzewana kierownicaRęce nie marzną zimą. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Oświetlenie ambientPodświetlone wnętrze po zmroku. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Elektryczny fotel pasażeraPasażer ustawia fotel przyciskami. | — | — | ✓ | — | ✓ |
| Tapicerka materiałowa (Grey Fabric) | ✓ | ✓ | — | ✓ | — |
| Multimedia | |||||
| Nagłośnienie12 głośników zamiast 6. | 6 głośników | 6 głośników | 12 głośników (7.1) | 6 głośników | 12 głośników (7.1) |
Cennik Leapmotor B10 z 1.10.2026, s. 6–9 (tabela wyposażenia). Cennik rozróżnia tylko Life i Design, a nie EV Pro i ProMax.
05 · Wnętrze
Zdjęcia z materiałów importera, wersja nie podana. Deska i ekran są takie same w każdym napędzie, różni się tapicerka: Life ma materiał, Design eko-skórę. Kliknij zdjęcie, żeby je powiększyć.
Leapmotor B10 — deska z dużym ekranem multimediów (zdjęcie z materiałów importera, wersja nie podana).
06 · Opinie z testów
W testach EV zużywa 13,8–19,5 kWh/100 km (miasto i trasa), a w jedynym znalezionym teście zimowym EV (prawdopodobnie ProMax, bateria nie podana) zrobił ok. 370 km zamiast 434. Hybrid EV pali 4,6–6,9 l/100 km zamiast normy 2,4. Najczęstsze zastrzeżenia: nachalni asystenci, kierownica bez czucia i ekran do wszystkiego.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
EV ProEV
3 plusy2 uwagi
✓Dobrze
5 gwiazdek w grudniu 2025 dla wersji Pro: dorośli 93%, dzieci 93%, piesi i rowerzyści 84%, asystenci 85%.
Źródła: fdrive.cz: wynik Euro NCAP 12.2025
✓Dobrze
Test iMagazine: ok. 19,5 kWh/100 km na ponad 100 km autostrad i ekspresówek, ok. 13,8 w mieście.
Autor ocenia to jako dobry wynik, ale nie podaje, która to bateria.
Źródła: iMagazine 11.2025
✓Dobrze
Dach panoramiczny 1,8 m², pompa ciepła i kamera z widokiem pod podwoziem są w standardzie.
Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
!Uwaga
Realne zużycie na trasie jest wyższe niż w normie: 19,5 kWh/100 km wobec 17,3.
Test nie wskazuje baterii. Przy baterii EV Pro (56,2 kWh brutto) daje to około 290 km, przy ProMax (67,1 kWh) około 340 km, to nasz rachunek, realnie mniej.
Źródła: iMagazine 11.2025, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
!Uwaga
Auto Express (UK, kwiecień–październik 2026, ok. 18 tys. km, elektryczny B10, wersja baterii nie podana): jeden egzemplarz przez blisko 3 miesiące stał z awarią ładowarki pokładowej i sterownika wysokiego napięcia, a po naprawie ładował tylko 1,9 kW.
To pojedynczy egzemplarz, ale zapytaj w salonie, jak długo trwają naprawy gwarancyjne.
Źródła: Auto Express 10.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
EV Pro to wersja, którą Euro NCAP rozbiło i oceniło na 5 gwiazdek.
Na trasie zużywa więcej niż w normie, więc przy dłuższych wyjazdach licz orientacyjnie około 290 km, nie 361.
EV ProMaxEV
2 plusy1 uwaga
✓Dobrze
Auto Świat na 117 km we Francji: ok. 14,3 kWh/100 km, poniżej normy 17,2.
Był to krótki test w sprzyjających warunkach, nie dowód na zużycie zimą.
Źródła: Auto Świat 10.2025, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
✓Dobrze
Ładowanie 168 kW według cennika: od 30 do 80% w 20 minut, tyle samo co w EV Pro (140 kW).
Autosprint opisuje ładowanie 50–100% w ok. 30 minut.
Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026, Autosprint.ch 03.2026
!Uwaga
Zimą z intensywnym ogrzewaniem Autosprint podał ok. 370 km zamiast 434, czyli o ok. 15% mniej.
Artykuł nie wskazuje wprost wersji baterii, przyjęliśmy ProMax (od 434 km WLTP). To jedyny znaleziony wynik zimowy.
Źródła: Autosprint.ch 03.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Większa bateria daje zapas na zimę i trasę, ale sama dopłata nie zwraca się w kosztach prądu.
Na jeździe próbnej sprawdź zużycie przy ogrzewaniu.
Hybrid EVREEV
2 plusy4 uwagi
✓Dobrze
Układ szeregowy jedzie jak auto elektryczne, a generator jest kulturalny i dobrze wytłumiony.
Elektroauto-news pisze, że pracuje cicho w tle.
Źródła: AutoZeitung 08.2026, elektroauto-news.net 06.2026
✓Dobrze
Na samym prądzie auto przejechało nieco ponad 80 km z baterii 18,8 kWh (cennik: 86 km).
Źródła: elektroauto-news.net 06.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
!Uwaga
Spalanie w teście wynosi 4,6–6,9 l/100 km, a norma 2,4 zakłada jazdę na prądzie.
Przy rzadkim ładowaniu licz paliwo, nie normę.
Źródła: elektroauto-news.net 06.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
!Uwaga
Ładuje wolno: prąd stały 46 kW, a z gniazdka 6,6 kW jednofazowo.
Źródła: elektroauto-news.net 06.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
!Uwaga
Bagażnik 330 l jest mały jak na wymiary auta, EV ma 455 l (z 25-litrowym frunkiem).
Źródła: AutoZeitung 08.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
!Uwaga
Firmenauto opisuje Hybrid EV jako pomost dla boiących się ładowania: elektryk z siatką bezpieczeństwa.
Spalanie w teście elektroauto-news było wyższe niż w normie, więc to nie jest hybryda oszczędna jak klasyczna.
Źródła: firmenauto 04.2026, elektroauto-news.net 06.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Hybrid EV ma sens, gdy nie masz gdzie ładować albo często jedziesz ponad 86 km dziennie.
Jeśli ładujesz w domu, EV jest tańszy w energii i ma większy bagażnik.
!Uwaga
Autosprint pisze, że są zbyt nachalni: częste piski, pas ruchu potrafi szarpnąć kierownicą, monitor uwagi reaguje błędnie zależnie od ułożenia rąk.
Auto Świat też wskazuje nadmiar ostrzeżeń. Poproś w salonie o ustawienie ich przed odbiorem auta.
Źródła: Autosprint.ch 03.2026, Auto Świat 10.2025
!Uwaga
Prawie wszystko, nawet ustawienie lusterek, robisz z ekranu.
Nie ma tylnej wycieraczki (Autosprint).
Źródła: Autosprint.ch 03.2026
!Uwaga
W EV Auto Świat opisuje lekką, mało komunikatywną kierownicę, miękkie zawieszenie i podsterowność, a Auto Express kołysanie nadwozia.
W Hybrid EV elektroauto-news pisze o przechyłach w zakrętach, a AutoZeitung o małym czuciu kierownicy. Autosprint ocenia zawieszenie jako dobrze wyważone, a kierownicę jako precyzyjną. Recenzje się nie zgadzają, więc sprawdź na jeździe próbnej.
Źródła: Auto Świat 10.2025, Auto Express 10.2026, elektroauto-news.net 06.2026, AutoZeitung 08.2026, Autosprint.ch 03.2026
!Uwaga
Jak na cenę solidne: twarde plastiki bez trzasków i metalizowane dysze nawiewu (Autosprint).
Źródła: Autosprint.ch 03.2026
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Cennik z 1.10.2026 nie podaje warunków rabatu ani daty jego końca.
Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
?Nie wiemy
Nagłówek cennika podaje 57,2 kWh, a tabela techniczna 56,2 kWh.
Używamy 56,2 i prosimy o potwierdzenie importera.
Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026
?Nie wiemy
Cennik podaje 4 lata lub 100 000 km na auto i 8 lat lub 160 000 km na akumulator, a media w lipcu pisały o 2 latach.
Nie ma progu degradacji baterii ani informacji, czy trzeba robić przeglądy w autoryzowanym serwisie.
Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026, Spider's Web Autoblog 07.2026
?Nie wiemy
Cennik podaje tylko średnią ważoną 2,4 l/100 km.
Zużycia benzyny po wyczerpaniu baterii nie ma, mamy tylko zakres z testu.
Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026, elektroauto-news.net 06.2026
?Nie wiemy
Wynik dotyczy wersji Pro.
ProMax i Hybrid EV nie mają osobnego, a oficjalnej strony Euro NCAP nie otwieraliśmy. Komunikat Stellantisa znamy tylko z fragmentu w wyszukiwarce (strona nie otwiera się), więc nie traktujemy go jako potwierdzenia.
Źródła: fdrive.cz: wynik Euro NCAP 12.2025, Stellantis: komunikat o Euro NCAP
07 · Nasz werdykt
Dwa elektryki i jeden z generatorem, jedno nadwozie. O wyborze decyduje ładowanie w domu i to, ile jeździsz dalej niż 86 km.
EV ProEV
EV Pro Life kosztuje 113 900 zł, tylko 2 000 zł więcej niż Hybrid EV Life.
Jeśli ładujesz w domu, prąd wychodzi taniej niż paliwo, więc dopłata zwraca się w energii po 1–3 latach (nasz rachunek, zależy od zużycia hybrydy).
EV ProMaxEV
EV ProMax Life kosztuje 123 500 zł, o 9 600 zł więcej niż EV Pro.
Za tę kwotę dostajesz 434 km zasięgu WLTP zamiast 361 i wyższą moc ładowania (168 zamiast 140 kW, ten sam czas 30–80%), ale nie oszczędzasz na prądzie.
Hybrid EVPHEV
Hybrid EV Life kosztuje 111 900 zł, najmniej w rodzinie.
Do pracy jedziesz na prądzie (do 86 km WLTP), w trasę na generatorze, razem 900 km.
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Leapmotor B10 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Leapmotor B10, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zLeapmotor B10 EV Pro Life · 113 900 złEV

Tańszy o 4 000 zł, z tym samym silnikiem 218 KM, szybszy do 100 km/h i z większym zasięgiem WLTP (401 wobec 361 km). B10 jest o 85 mm dłuższy, ma bagażnik większy o 85 l (430 l bez frunka, 455 l z nim), a dach panoramiczny już w Life.

Droższy o 7 560 zł (cena gotówkowa z wyprzedaży, wg strony oferty BYD), z baterią 45,1 kWh i zasięgiem 312 km WLTP. Jest krótszy o 20 cm i ma bagażnik 400 l, ale daje 6 lat gwarancji.
vs Leapmotor B10 EV ProEVCena katalogowa wersji Premium z cennika od 16.03.2026, bez rabatu. Auto jest krótsze (4 270 mm wobec 4 515 mm), ma baterię LFP 60 kWh i 430 km WLTP wobec 361 km, ale ładuje prądem stałym z mocą 87 kW wobec 140 kW w B10. Dach panoramiczny i klapa elektryczna dopiero w wersji Luxury, a w B10 szyberdach jest już w Life. Broszura obiecuje 8 lat gwarancji, bez podanego limitu przebiegu: zapytaj o warunki w salonie.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zLeapmotor B10 EV ProMax Design · 129 900 złEV

Tańszy o 4 000 zł, z zasięgiem 482 km WLTP wobec 434 km i ładowaniem do 174 kW. B10 ma bagażnik 430 l bez frunka (455 l z nim) wobec 345 l.

Droższy o 11 310 zł (cena gotówkowa z wyprzedaży), z baterią 64,8 kWh i zasięgiem 430 km WLTP, słabszy o 14 KM i krótszy o 20 cm. Bagażnik 450 l wobec 430 l w B10 bez frunka. Daje 6 lat gwarancji wobec 4 w B10.
vs Leapmotor B10 EV ProMaxEVCena Premium z cennika od 16.03.2026 (katalogowa) wypada tak samo jak B10 ProMax Design po rabacie. Bateria LFP 60 kWh, 430 km WLTP wobec 434 km, ale ładowanie prądem stałym 87 kW wobec 168 kW w B10. Auto jest krótsze o ok. 24 cm, a bagażnik ma 440 l wobec 430 l w B10 bez frunka. Dach panoramiczny dopiero w wersji Luxury.

Jedna wersja Premium z cennika z 1.07.2026, bez osobnej ceny rabatowej. Bateria LFP 61 kWh, 430 km WLTP wobec 434 km, DC 130 kW wobec 168 kW. Auto jest krótsze o ok. 9 cm, a bagażnik ma tylko 300 l. Daje 7 lat gwarancji, a na baterię 8 lat. Dach to otwierane okno, nie panorama.
vs Leapmotor B10 EV ProMaxEVJedna wersja Premium z cennika z 1.07.2026, bez osobnej ceny rabatowej. Bateria LFP 61 kWh i 402 km WLTP wobec 434 km, DC 130 kW wobec 168 kW. Ma stały dach panoramiczny i bagażnik 480 l plus 35 l z przodu, ale jest krótszy o ok. 13 cm. Gwarancja 7 lat, na baterię 8 lat.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zLeapmotor B10 Hybrid EV Life · 111 900 złREEV

Kosztuje niemal tyle samo (+270 zł), ma 90 km na prądzie i bagażnik 425 l, ale to inny układ hybrydowy (plug-in DM-i). Daje też 6 lat gwarancji wobec 4 w B10. Cena gotówkowa z wyprzedaży.

Ten sam szeregowy układ, ale bateria 28,4 kWh i 145 km na prądzie. Kosztuje 15 300 zł więcej, jest o 21 cm dłuższy i wolniejszy do 100 km/h. Wersja Life, cena promocyjna.

Cena z wyprzedaży BYD od 1.10.2026, tylko za gotówkę, wersja Design z rocznika 2026 (katalogowo 149 990 zł). Auto jest dłuższe o ok. 21 cm (4 738 mm) i ma bagażnik 463 l, ale to plug-in DM-i, nie szeregowy układ jak w B10. Pojazd ma 6 lat gwarancji (150 tys. km).



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
Cennik podaje 4 lata na pojazd i 8 lat na akumulator, ale nie opisuje warunków (przeglądy, próg degradacji baterii). Zapytaj o nie w salonie.
Auto
Tyle podaje cennik importera.
Spider's Web pisał w lipcu o 2 latach gwarancji Leapmotora, więc poproś w salonie o książkę gwarancyjną i sprawdź zapis przed podpisaniem umowy.
Akumulator trakcyjny
Dotyczy EV i Hybrid EV.
Cennik nie podaje progu degradacji baterii ani tego, czy trzeba robić przeglądy w autoryzowanym serwisie, więc zapytaj o oba warunki na piśmie.
Program 8 lat Stellantisa
Od czerwca 2026 Stellantis oferuje w Polsce do 8 lat gwarancji (lub 160 000 km) na wybrane marki, ale Leapmotor nie wszedł do tego programu.
Poza akumulatorem (8 lat) auto ma więc 4 lata.
Assistance
Pomoc w drodze w całej Europie przez czas gwarancji podstawowej.
Nie sprawdziliśmy, czy jest warunkowana przeglądami. Leapmotor to młoda marka w Polsce, więc zapytaj salon o czas napraw i auto zastępcze. Ubezpieczenia ani wartości odsprzedaży nie liczymy.
10 · Salony i jazda próbna
Trzy napędy prowadzą się inaczej: przejedź kilka w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 26 salonów Leapmotor: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 26 salonów w 24 miastach.
26 salonów Leapmotor24 miasta
Lista salonów
26 salonów w 24 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Leapmotor Auto GT Warszawa
ul. Połczyńska 95, 01-301, WarszawaLeapmotor Stellantis &You Warszawa, al. Krakowska
al. Krakowska 206, 02-219, Warszawa4,459 opinii w GoogleLeapmotor Stellantis &You Warszawa, ul. Radzymińska
ul. Radzymińska 112/114, 03-574, Warszawa5,04 opinie w GoogleLeapmotor ASW Wojciula Białystok
ul. Generała Władysława Andersa 71, 15-113, Białystok4,516 opinii w GoogleLeapmotor Auto Gazda Bielsko-Biała
ul. Warszawska 328, 43-346, Bielsko-Biała4,522 opinie w GoogleLeapmotor Mikołajczak Bydgoszcz
al. Armii Krajowej 250, 85-689, Bydgoszcz5,02 opinie w GoogleLeapmotor Odyssey Częstochowa
ul. Bugajska 6/8, 42-200, Częstochowa4,36 opinii w GoogleLeapmotor Auto Plus Gdańsk
ul. Potokowa 15 AC, 80-283, GdańskLeapmotor RIA Grębów
Jamnica 160, 39-410, Grębów5,039 opinii w GoogleLeapmotor RIA Grudziądz
Ignacego Paderewskiego 183a, 86-300, Grudziądz5,07 opinii w GoogleLeapmotor Fijałkowski Jastrzębie-Zdrój
ul. Armii Krajowej 70, 44-338, Jastrzębie-Zdrój5,08 opinii w GoogleLeapmotor Sztukowski Kalisz
ul. Wrocławska 29, 62-800, Kalisz5,040 opinii w GoogleLeapmotor Ganinex Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 170, 40-203, Katowice4,825 opinii w GoogleLeapmotor Fix Forum Kielce
ul. 1 Maja 191, 25-655, KielceLeapmotor Golemo Kraków
ul. Zakopiańska 58b, 30-418, Kraków4,448 opinii w GoogleLeapmotor Grupa Jaszpol Łódź
ul. Szparagowa 4, 91-205, Łódź4,318 opinii w GoogleLeapmotor Golemo Nowy Targ
ul. Podtatrzańska 3, 34-400, Nowy TargLeapmotor Resma Olsztyn
ul. Kazimierza Jagiellończyka 41C, 10-062, Olsztyn5,09 opinii w GoogleLeapmotor Budmat Auto Płock
ul. Bielska 67, 09-400, Płock5,010 opinii w GoogleLeapmotor Pol-Car Poznań
ul. Gorzysława 9, 61-057, Poznań4,874 opinie w GoogleLeapmotor Sobiesław Zasada Automotive Rzeszów
al. Majora Wacława Kopisto 3, 35-309, Rzeszów4,68 opinii w GoogleLeapmotor Gezet Szczecin
ul. Ustowo 57, 70-001, Szczecin5,0127 opinii w GoogleLeapmotor Auto Gazda Świdnik
al. Tysiąclecia 6, 21-040, Świdnik5,03 opinie w GoogleLeapmotor Auto-Mobil Wejherowo
ul. Gdańska 17, 84-200, WejherowoLeapmotor ADF Auto Wrocław
ul. Karkonoska 45, 53-015, Wrocław4,531 opinii w GoogleLeapmotor Gezet Zielona Góra
ul. Stefana Batorego 69a, 65-735, Zielona Góra5,07 opinii w GoogleŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o kilka napędów na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Cena, zasięg zimą, gwarancja i wybór między EV a Hybrid EV: odpowiedzi na to, o co pytają kupujący B10.
Cennik z 1.10.2026 podaje po rabacie: Hybrid EV Life 111 900 zł, Design 117 900 zł, EV Pro Life 113 900 zł, EV ProMax Life 123 500 zł, EV ProMax Design 129 900 zł. To ceny wyprzedażowe, niższe od katalogowych o 10 000 zł (Hybrid EV) lub 12 000 zł (EV). Lakier Starry Night Blue jest w cenie, pozostałe pięć kolorów kosztuje 2 700 zł.
Cennik nie podaje ani warunków (finansowanie, oddanie auta, grupa klientów), ani daty końca. To auta rocznika modelowego 2025 wyprodukowane w 2026, „dostępne od ręki”. Najniższa cena z ostatnich 30 dni, którą podaje cennik, była niższa niż obecna (np. 109 900 zł dla Hybrid EV Life i EV Pro Life, 119 400 zł dla EV ProMax Life), a ceny wzrosły względem czerwca, więc nie piszemy o obniżce. Zapytaj salon, czy cena dotyczy każdego klienta i ile aut zostało.
EV Pro Life kosztuje tylko 2 000 zł więcej niż Hybrid EV Life, a przy ładowaniu w domu zużywa mniej energii, więc dopłata zwraca się w energii po 1–3 latach. To nasz rachunek: 15 tys. km rocznie, prąd 1,20 zł/kWh, benzyna 7 zł/l, 60% jazdy Hybrid EV na prądzie. Krótszy czas (ok. 1 rok) dostajesz przy spalaniu hybrydy z testów (6,9 l/100 km), dłuższy (ok. 3 lata) przy zużyciu prądu równym EV Pro (17,3 kWh/100 km) i 4,6 l/100 km. Cennik nie podaje zużycia Hybrid EV na prądzie ani po rozładowaniu baterii. Hybrid EV wybierz, gdy nie masz gdzie ładować albo często jedziesz ponad 86 km dziennie.
Cennik podaje 2,4 l/100 km, ale to średnia ważona zakładająca jazdę na prądzie. W teście elektroauto-news (czerwiec 2026) auto paliło 4,6–6,9 l/100 km. Po wyczerpaniu baterii cennik nie podaje zużycia, więc przy rzadkim ładowaniu licz paliwo z testu.
Nie musisz, bo generator benzynowy 1.5 ładuje baterię, a kołami napędza zawsze silnik elektryczny. Bez ładowania z gniazdka (6,6 kW) lub ze stacji (46 kW) nie wykorzystasz 86 km na prądzie i zapłacisz za więcej paliwa.
EV ProMax ma 434 km WLTP, a zimą z intensywnym ogrzewaniem Autosprint podał ok. 370 km (artykuł nie wskazuje baterii, prawdopodobnie ProMax). Na trasie ekspresowej iMagazine zmierzył 19,5 kWh/100 km zamiast normy 17,3, także bez wskazania baterii. Z pojemności brutto daje to ok. 290 km dla EV Pro (56,2 kWh) i ok. 340 km dla ProMax (67,1 kWh), to nasz rachunek, realnie mniej. To pojedyncze testy, własnych pomiarów nie mamy.
ProMax ma 434 km WLTP zamiast 361 i ładuje do 168 kW zamiast 140. Zużycie energii jest prawie takie samo, więc dopłata nie zwraca się w rachunku za prąd (ok. 18 zł rocznie różnicy). Kupujesz zapas zasięgu zimą i na trasie, a pełną wersję Design masz tylko z ProMax.
W Hybrid EV Design kosztuje 6 000 zł więcej, w ProMax 6 400 zł. Dokłada m.in. eko-skórę zamiast tkaniny, elektryczne, podgrzewane i wentylowane fotele, podgrzewaną kierownicę, elektryczną klapę i 12 głośników zamiast 6. Kamerę 360°, dach panoramiczny i ekran 14,6″ masz już w Life.
ACC to aktywny tempomat, LCC utrzymanie auta w środku pasa, AEB awaryjne hamowanie, BSD czujnik martwego pola. Cały pakiet Leap Pilot jest w standardzie od Life. Testy opisują go jako nachalny, więc poproś w salonie o ustawienie ostrzeżeń.
Cennik importera podaje 4 lata lub 100 000 km na auto i 8 lat lub 160 000 km na akumulator trakcyjny, plus assistance 24 h. Media w lipcu pisały o 2 latach, więc poproś o książkę gwarancyjną. Leapmotor nie wszedł do programu Stellantisa z 8 latami na całe auto.
EV Pro tak: Euro NCAP w grudniu 2025 dało 5 gwiazdek (dorośli 93%, dzieci 93%, piesi 84%, asystenci 85%). Dla EV ProMax i Hybrid EV nie znaleźliśmy osobnego wyniku.
EV ma 455 l razem z 25-litrowym frunkiem (bez niego 430 l, według broszury i Auto Świat), a po złożeniu kanapy 1 700 l. Hybrid EV ma 330 l i 1 600 l po złożeniu. Źródła różnią się co do frunka (cennik 455 l, Auto Świat ok. 430 l), więc zmierz bagażnik w salonie.
EV Pro ładuje się prądem stałym do 140 kW, a ProMax do 168 kW, od 30 do 80% w 20 minut. Hybrid EV tylko 46 kW (30–80% w 15 minut wg cennika, przy mniejszej baterii). Z gniazdka lub wallboxa EV ładuje 11 kW, Hybrid EV 6,6 kW.
EV ProMax ma baterię 67,1 kWh brutto, zasięg 434 km WLTP, ładowanie prądem stałym do 168 kW i masę 1 845 kg. EV Pro ma 56,2 kWh (cennik w nagłówku podaje 57,2), 361 km, 140 kW i 1 780 kg. Czas 30–80% jest ten sam, 20 minut. Moc, silnik i wyposażenie według cennika są takie same, a wersję Design dostajesz tylko w ProMax.
Funkcja V2L (zasilanie urządzeń z baterii auta) jest w cenniku w standardzie, w EV i w Hybrid EV, już w Life. Cennik nie podaje mocy wyjściowej ani rodzaju gniazda, więc zapytaj w salonie, czy dostajesz go z autem i jakie urządzenia możesz podłączyć.
Android Auto i Apple CarPlay są w standardzie od Life. Cennik podaje sterowanie głosowe po angielsku, francusku, niemiecku, włosku i hiszpańsku, bez polskiego, a nawigację online w języku angielskim. Na jeździe próbnej sprawdź język menu, bo prawie wszystko obsługujesz z ekranu 14,6 cala.
Cennik podaje dopuszczalną masę przyczepy 750 kg, z hamulcem i bez, w każdej wersji. To wystarczy na lekką przyczepkę bagażową lub rowery, ale nie na przyczepę kempingową ani łódź. Przy większej przyczepie wybierz inne auto.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Cennik z 1.10.2026 podaje ceny wyprzedażowe dla aut rocznika modelowego 2025 z produkcji 2026, ale nie opisuje warunków rabatu ani daty jego końca. Zapytaj w salonie, czy cena dotyczy każdego klienta i ile aut zostało.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…