koszt przejazdu
01 · Koszty
GAC Aion UT: ile kosztuje rok jazdy na prądzie?
Ustaw przebieg, a przeliczymy zakup i energię dla Premium i Luxury. Prąd liczymy po 1,20 zł za kWh (ładowanie w domu). Szybka ładowarka publiczna kosztuje więcej, tego nie liczymy. Przełącz na zużycie z testu szybkich tras, jeśli jeździsz głównie poza miastem.
Założenia rachunku
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 144 660 zł
zakup prąd
zakupprąd / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach Elektryk kosztuje łącznie 144 660 zł: zakup 129 900 zł i energia 14 760 zł.
02 · Trasa
Czy dojedziesz bez ładowania?
Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Liczymy na normie z cennika, ale w mieście testy dają ok. 15,5 kWh/100 km, a w szybkiej trasie 21–24 kWh i poniżej 300 km. Przy 250 km autostradą zaplanuj ładowanie, DC ma 87 kW.
03 · Wyposażenie
GAC Aion UT wyposażenie: co dostajesz w której wersji.
Premium ma już kamerę 360°, pompę ciepła, ekran 14,6 cala i pełny pakiet asystentów. Luxury dokłada za 15 000 zł więcej m.in. szklany dach, elektryczną klapę i wentylowany fotel. Pełna lista 69 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
Luxury +15 000 zł · 7 dodatków
- + Dach panoramiczny z roletą
- + Elektryczna klapa bagażnika
- + Wentylowany fotel kierowcy
- + Ładowarka bezprzewodowa do telefonu
- + Lusterka składane elektrycznie
- + Port USB-A w II rzędzie
- + Lusterko samościemniające
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | ||
| Wyposażenie | EVElektrykPremium | EVElektrykLuxury |
|---|---|---|
| Nadwozie i światła | ||
| Dach panoramiczny z roletąTylko Luxury; w Premium dachu panoramicznego nie ma. | — | ✓ |
| Elektryczna klapa bagażnikaTylko Luxury; w Premium otwierasz klapę ręcznie. | — | ✓ |
| Lusterka składane elektrycznieTylko Luxury; w Premium składasz je ręcznie. | — | ✓ |
| Lusterko samościemniająceTylko Luxury. | — | ✓ |
| Komfort | ||
| Wentylowany fotel kierowcyTylko Luxury. | — | ✓ |
| Multimedia | ||
| Ładowarka bezprzewodowa do telefonuTylko Luxury. | — | ✓ |
| Port USB-A w II rzędzieTylko Luxury. | — | ✓ |
W standardzie w każdej wersji (62)
Bezpieczeństwo
- Kamera 360°
- Poduszki: przednie i boczne w I rzędzie + centralna + kurtyny
- ABS + EBD
- TCS (kontrola trakcji)
- VDC (kontrola dynamiki)
- Wspomaganie hamowania HBA
- Wspomaganie podjazdu HHC
- Hamulec elektroniczny z Autohold
- Czujnik ciśnienia w oponach TPMS
- Mocowania ISOFIX
- Monitorowanie kierowcy (DMS)
- Czujniki parkowania przód i tył
- Adaptacyjny tempomat ACC
- Zintegrowane wspomaganie tempomatu ICA
- Automatyczne hamowanie awaryjne AEB
- Ostrzeżenie o kolizji czołowej FCW
- Rozpoznawanie znaków TSR
- Ostrzeżenie o zjeździe z pasa LDW
- Utrzymywanie pasa LKA
- Awaryjne utrzymywanie pasa ELK
- Zapobieganie zjazdowi z pasa LDP
- Inteligentne światła drogowe IHBC
- Monitorowanie martwego pola BSD
- Ostrzeżenie przed otwarciem drzwi DOW
- Ruch poprzeczny z przodu FCTA/FCTB z hamowaniem
- Ruch poprzeczny z tyłu RCTA/RCTB z hamowaniem
- Ostrzeżenie przed kolizją tylną RCW
- e-call
- Immobilizer + alarm
Komfort
- Pompa ciepła
- Tapicerka ze skóry ekologicznej
- Elektryczna regulacja fotela kierowcy (6 kierunków)
- Elektryczna regulacja fotela pasażera (4 kierunki)
- Podgrzewane fotele przednie
- Podłokietnik centralny w II rzędzie
- Regulacja kolumny kierownicy w pionie
- Podgrzewana kierownica
- Okna elektryczne
- Klimatyzacja automatyczna
- Nawiewy dla II rzędu
- Pokrywa przestrzeni bagażowej (roleta)
- Gniazdo 12 V w I rzędzie
- Filtr powietrza PM2,5
- Zestaw naprawczy zamiast koła zapasowego
Multimedia
- Ekran multimedialny 14,6"
- Komputer pokładowy LCD 8,88"
- Radio FM/DAB
- Apple CarPlay
- Android Auto
- Sterowanie głosowe
- Zestaw głośnomówiący Bluetooth
- 6 głośników
- Nawigacja online
- Aplikacje w systemie multimedialnym
- Porty USB-A i USB-C w I rzędzie
- Usługi połączone (aplikacja w telefonie)
Nadwozie i światła
- Obręcze aluminiowe 17"
- Reflektory LED automatyczne
- Światła dzienne LED
- Tylne światło przeciwmgielne LED
- Tylne światła LED
- Lusterka zewnętrzne ogrzewane
Cennik GAC Aion UT od 16.03.2026 (sekcja wyposażenie) i strona gacgroup.pl, odczyt 8.10.2026. „?” oznacza, że cennik milczy: zapytaj w salonie. Cennik nie wymienia płatnych opcji poza lakierem.
04 · Wnętrze
GAC Aion UT wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.
Zdjęcia z broszury importera. Zdjęcie wnętrza jest reklamowe i nie wskazuje wersji; szklany dach z roletą w Polsce ma tylko Luxury. Nie mamy zdjęć szczegółów: ekranu 14,6 cala ani bagażnika.
GAC Aion UT, wnętrze, zdjęcie reklamowe importera.
05 · Opinie z testów
GAC Aion UT opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.
Testy chwalą miejsce w kabinie i komfort zawieszenia, a krytykują zużycie w szybkiej trasie (21–24 kWh/100 km wobec 16,4 w cenniku), ładowanie 87–88 kW, język systemu i twarde plastiki. Euro NCAP dał 5 gwiazdek, z uwagami o obsłudze z ekranu i braku czujnika dziecka.
5 plusów8 uwag
Co chwalą
- Autogaleria.pl (sierpień 2026, Luxury): w mieście zużycie 12,5–16 kWh/100 km, zwykle ok. 15,5, czyli blisko cennika.
1 źródło
Źródła: Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026
- Auto Dziennik: bardzo dużo miejsca w kabinie przy rozstawie osi 2,75 m, wysoki pasażer może założyć nogę na nogę za równie wysokim kierowcą; motopodprad.pl dodaje wygodne fotele.
Więcej · 3 źródła
Autogaleria.pl zaznacza, że miejsce z tyłu bywa kosztem pozycji siedzącej.
Źródła: Auto Dziennik: Chińczycy produkują go w Europie, tak jeździ GAC Aion UT, Motopodprad.pl: test GAC Aion UT 09.2026, Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026
Pokaż pozostałe (3)
- Auto Dziennik zmierzył 13,8 kWh/100 km w jeździe mieszanej, poniżej cennika; to pojedynczy przejazd, nie norma.
1 źródło
Źródła: Auto Dziennik: Chińczycy produkują go w Europie, tak jeździ GAC Aion UT
- Elektryczna regulacja foteli kierowcy i pasażera, kamera 360° i pompa ciepła są w cenniku już w Premium; Motopodprad.pl chwali wygodne fotele.
2 źródła
Źródła: Motopodprad.pl: test GAC Aion UT 09.2026, GAC Aion UT: cennik i broszura importera od 16.03.2026 03.2026
- Euro NCAP (3.09.2026, protokół 2026): 5 gwiazdek; ochrona pasażerów 91%, bezpieczeństwo po wypadku 88%, unikanie zderzeń 74%, bezpieczna jazda 66%.
1 źródło
Źródła: Euro NCAP: wyniki AION UT 09.2026
Na co uważać
- Autogaleria.pl: na autostradzie 22–24 kWh/100 km i zasięg poniżej 300 km wobec 430 km z cennika.
Więcej · 2 źródła
Przy dalszych trasach zaplanuj ładowanie.
Źródła: Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026, GAC Aion UT: cennik i broszura importera od 16.03.2026 03.2026
- Motopodprad.pl (wrzesień 2026): 21,2 kWh/100 km po ponad 1200 km, głównie szybkich tras; zakres pomiarów 10,9–24 kWh/100 km.
1 źródło
Źródła: Motopodprad.pl: test GAC Aion UT 09.2026
Pokaż pozostałe (6)
- Ładowanie DC: cennik 87 kW (30–80% w 24 min), autogaleria.pl zmierzyła 88 kW i opisuje je jako zbyt wolne na dłuższą trasę; Auto Dziennik podaje 32 min dla 10–80%.
3 źródła
Źródła: Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026, Auto Dziennik: Chińczycy produkują go w Europie, tak jeździ GAC Aion UT, GAC Aion UT: cennik i broszura importera od 16.03.2026 03.2026
- System: menu i aplikacja radia częściowo po angielsku, sterowanie głosowe tylko po angielsku (cennik).
Więcej · 3 źródła
Autogaleria.pl opisuje obsługę klimatyzacji wyłącznie z ekranu, a motopodprad.pl zwraca uwagę na klimatyzację jednostrefową; sprawdź to na jeździe próbnej.
Źródła: Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026, Motopodprad.pl: test GAC Aion UT 09.2026, GAC Aion UT: cennik i broszura importera od 16.03.2026 03.2026
- Wnętrze: autogaleria.pl pisze o plastikowym wnętrzu i niewygodnej obsłudze multimediów przez rozbudowane menu.
Więcej · 1 źródło
Sprawdź jakość wykończenia na żywo.
Źródła: Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026
- Motopodprad.pl (jeden egzemplarz): podłączony zewnętrzny dysk został zniszczony, a pedał hamulca reaguje nierówno (lekki nacisk uruchamia mocne hamowanie); to pojedynczy test, nie statystyka usterek.
Więcej · 1 źródło
Przetestuj hamowanie na jeździe próbnej.
Źródła: Motopodprad.pl: test GAC Aion UT 09.2026
- Prowadzenie: autogaleria.pl pisze, że układ kierowniczy odcina od informacji o drodze; Auto Dziennik opisuje podobnie duże wspomaganie i małe czucie.
2 źródła
Źródła: Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026, Auto Dziennik: Chińczycy produkują go w Europie, tak jeździ GAC Aion UT
- Euro NCAP wytyka brak czujnika dziecka pozostawionego w aucie, rozpoznawanie znaków na poziomie 68% i zbyt dużo funkcji na ekranie zamiast przycisków.
Więcej · 1 źródło
Sprawdź to na jeździe próbnej.
Źródła: Euro NCAP: wyniki AION UT 09.2026
Co to znaczy dla Ciebie
Auto na miasto i dojazdy z miejscem dla rodziny; w szybkiej trasie licz wyraźnie poniżej 430 km i ładuj dłużej niż w Omodzie E5 (130 kW) czy Leapmotorze B10 (140 kW).
Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy
!Uwaga
Testy rozjeżdżają się co do zużycia (13,8 mieszane, 21,2 w szybkich trasach, 22–24 na autostradzie), bo różnią się trasą i stylem jazdy.
Więcej · 3 źródła
Dla Twojego użycia liczy się proporcja miasta do trasy.
Źródła: Auto Dziennik: Chińczycy produkują go w Europie, tak jeździ GAC Aion UT, Motopodprad.pl: test GAC Aion UT 09.2026, Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Broszura wspomina o 8 latach gwarancji, ale nie podaje limitu kilometrów; otomoto.pl wymienia 160 000 km na pojazd i 200 000 km na baterię, a gacgroup.pl pisze o 5 latach na podzespoły elektryków.
Więcej · 3 źródła
Poproś o zapis w umowie.
Źródła: GAC Aion UT: cennik i broszura importera od 16.03.2026 03.2026, Otomoto: GAC w Polsce, ile kosztują jego auta 10.2026, GAC Polska: strona importera
Pokaż pozostałe (2)
?Nie wiemy
Produkcję w Magna Steyr w Austrii podają komunikaty GAC i prasa, ale nie ma potwierdzenia dla konkretnych egzemplarzy sprzedawanych w Polsce; globalnie model powstaje też w Chinach.
2 źródła
Źródła: Auto Świat: GAC Aion UT debiutuje w Polsce 04.2026, Auto Dziennik: Chińczycy produkują go w Europie, tak jeździ GAC Aion UT
?Nie wiemy
Moc ładowania DC: cennik dla Polski podaje 87 kW; źródła o egzemplarzach europejskich podają 130 kW.
Więcej · 2 źródła
Zapytaj salon o dane dla konkretnego egzemplarza.
Źródła: GAC Aion UT: cennik i broszura importera od 16.03.2026 03.2026, Autogaleria.pl: test GAC Aion UT Luxury, 600 km 08.2026
Źródła opinii (8), stan na 09.10.2026
Testy i artykuły prasowe
Importer: cenniki i komunikaty
Agregatory opinii
06 · Dla kogo
Czy GAC Aion UT to dobry wybór? Miasto tak, trasa uczciwie.
Pasuje, jeśli jeździsz głównie po mieście i okolicy, ładujesz w domu i wozisz cztery osoby: miejsce w kabinie chwalą polskie testy. Nie pasuje, gdy często jedziesz ekspresówką, bo w szybkiej trasie zasięg spada poniżej 300 km, a ładowanie DC to 87 kW.
Dużo miejsca w mieście, w trasie licz ładowanie
Aion UT kosztuje 129 900 zł (Premium) albo 144 900 zł (Luxury) i ma w obu wersjach te same 204 KM i baterię 60 kWh LFP. Luxury dokłada szklany dach, elektryczną klapę i wentylowany fotel, a nie zasięg ani moc. Pasuje do kogoś, kto jeździ po mieście i okolicy i ładuje w domu; nie pasuje temu, kto często jedzie ekspresówką, bo w testach zasięg spada tam poniżej 300 km.
Dlaczego tak
- Rozstaw osi 2750 mm: miejsce w kabinie chwalą testy (Auto Dziennik, motopodprad.pl)
- 5 gwiazdek Euro NCAP (2026), kamera 360°, pompa ciepła i ekran 14,6" już w Premium
- W mieście ok. 15,5 kWh/100 km, blisko cennika (16,4 kWh/100 km)
Na co uważać
- Szybka trasa: 21–24 kWh/100 km i poniżej 300 km wobec 430 km z cennika
- Ładowanie DC 87 kW, wolniej niż w Omodzie E5 (130 kW) i Leapmotorze B10 (140 kW)
- Gwarancja 8 lat bez potwierdzonego limitu km: poproś o zapis w umowie. Euro NCAP wytyka brak czujnika dziecka w aucie
07 · Rywale
GAC Aion UT na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle GAC Aion UT (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż GAC Aion UT, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zGAC Aion UT Premium · 129 900 zł (katalogowa)EV

BYD Atto 2 Active
- Cena od
- 129 900 złtak samo
- Zasięg
- 312 km−118 km
- Bateria
- 45,1 kWh−14,9 kWh
- Ładowanie DC
- 65 kW−22 kW
- Gwarancja
- 6 lat / 150 tys.−2 lata
Więcej
Ta sama cena wejścia, ale mniejsza bateria 45 kWh i DC 65 kW. Bagażnik 400 l wobec 440 l. Importer BYD daje rabat przy zakupie za gotówkę, więc po rabacie Atto 2 jest tańsze.

MG4 Standard
- Cena od
- 130 900 zł+1 000 zł
- Zasięg
- 350 km−80 km
- Bateria
- 49 kWh−11,0 kWh
- Ładowanie DC
- 88 kW+1 kW
- Gwarancja
- 7 lat / 150 tys.−1 rok
Więcej
Podobna długość (4287 mm), 7 lat gwarancji (UT: 8 lat wg broszury, bez limitu km) i 5 gwiazdek Euro NCAP z 2022 roku (UT też ma 5 gwiazdek, wg protokołu 2026). Bateria 49 kWh daje krótszy zasięg, ale ładuje się z mocą 88 kW, jak UT w testach. Bagażnik 363 l. MG ma obniżkę rocznika 2024, więc po rabacie jest wyraźnie tańszy.

Leapmotor B10 EV Pro Life
- Cena od
- 125 900 zł−4 000 zł
- Zasięg
- 361 km−69 km
- Bateria
- 56,2 kWh−3,8 kWh
- Ładowanie DC
- 140 kW+53 kW
- Gwarancja
- 4 lata / 100 tys.−4 lata
Więcej
Tańszy w katalogu, z DC 140 kW i bagażnikiem 455 l; ma krótszy zasięg i najkrótszą gwarancję pojazdu z tego zestawienia (4 lata / 100 tys. km). Cennik B10 jest wyprzedażowy, a warunków rabatu nie opisuje.

BYD Dolphin Comfort
- Cena od
- 149 000 zł+19 100 zł
- Zasięg
- 427 km−3 km
- Bateria
- 60,4 kWhtak samo
- Ładowanie DC
- 110 kW+23 kW
- Gwarancja
- 6 lat / 150 tys.−2 lata
Więcej
Zasięg i bateria 60 kWh jak w UT, ale droższy w katalogu (górna granica porównania). Cennik podaje DC 110 kW, a pomiary ADAC i Auto Bild 86–88 kW, czyli tyle co UT. Dolphin ma rabat gotówkowy z warunkami.

Omoda E5 Premium
- Cena od
- 139 900 zł+10 000 zł
- Zasięg
- 430 kmtak samo
- Bateria
- 61 kWh+1,0 kWh
- Ładowanie DC
- 130 kW+43 kW
- Gwarancja
- 7 lat / 150 tys.−1 rok
Więcej
Ten sam zasięg 430 km i bateria LFP 61 kWh, ale DC 130 kW i 7 lat gwarancji. Auto jest dłuższe (4424 mm), a bagażnik mniejszy (300 l wobec 440 l). Omoda ma rabat tylko przy oddaniu auta w rozliczeniu.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja GAC Aion UT: 8 lat i co warto wiedzieć.
Importer pisze o 8 latach gwarancji (hasło w broszurze, bez warunków). Limitu kilometrów, progu pojemności baterii i perforacji nadwozia w dokumentach importera nie znaleźliśmy, a strona gacgroup.pl wspomina o 5 latach na podzespoły elektryków.
Pojazd
8 lat
8 lat wg broszury; limit km i zakres do potwierdzenia na piśmie.
Szczegóły
Broszura i strona modelu podają 8 lat gwarancji i nie podają limitu kilometrów. Otomoto.pl, opisując cennik GAC, wymienia 160 000 km, a strona główna gacgroup.pl pisze o 5 latach na podzespoły elektryków. Poproś salon o pisemne warunki, zanim uznasz 8 lat za pewne.
Bateria
8 lat
Strona gacgroup.pl podaje 8 lat na pakiet baterii, a otomoto.pl 8 lat lub 200 000 km.
Szczegóły
Progu pojemności baterii (SOH) nie znaleźliśmy. Poproś o zapis progu w umowie.
Perforacja nadwozia
Zapytaj w salonie
Cennik nie podaje okresu ochrony przed perforacją.
Szczegóły
Poproś o wpis w książce gwarancyjnej.
Przeglądy i assistance
Zapytaj o ASO
Nie potwierdziliśmy cen przeglądów, pomocy drogowej ani tego, czy serwis poza autoryzowanym zachowuje gwarancję.
Szczegóły
Poproś w salonie o książkę gwarancyjną i koszt pierwszych przeglądów.
09 · Salony i jazda próbna
Jazda próbna GAC Aion UT: salony blisko Ciebie.
Zobacz auto na żywo i przejedź się nim. Poniżej adresy i telefony wszystkich 17 salonów GAC: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 17 salonów w 16 miastach.
17 salonów GAC16 miast
Lista salonów
Salony GAC: adres, telefon, jazda próbna.
17 salonów w 16 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Łódź 2 salony
GAC Auron Motors Łódź (Auron Grupa Marvel)
al. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza 1, 90-336, ŁódźGAC Dragon Motors Łódź
ul. Pabianicka 75, 93-486, Łódź5,025 opinii w Google
Bilcza 1 salon
GAC Cichoński Kielce
Kielecka 18, 26-026, Bilcza
Gdańsk 1 salon
GAC Makurat Gdańsk
ul. Elbląska 98B, 80-718, Gdańsk5,029 opinii w Google
Kalisz 1 salon
GAC Grupa Lis Kalisz
ul. Dobrzecka 7, 62-800, Kalisz
Katowice 1 salon
GAC Partner ZPD Katowice
ul. Kościuszki 261, 40-608, Katowice5,023 opinie w Google
Kraków 1 salon
GAC Dynamica Kraków
ul. Wadowicka 3B, 30-347, Kraków4,943 opinie w Google
Lublin 1 salon
GAC Best Auto Lublin
ul. Metalurgiczna 60, 20-234, Lublin5,04 opinie w Google
Osielsko 1 salon
GAC YAMA Bydgoszcz
ul. Szosa Gdańska 26, 86-031, Osielsko5,07 opinii w Google
Poznań 1 salon
GAC Smorawiński Poznań
ul. Obornicka 235, 60-650, Poznań4,919 opinii w Google
Rumia 1 salon
GAC Makurat Rumia
ul. Grunwaldzka 96, 84-230, Rumia5,05 opinii w Google
Rzeszów 1 salon
GAC AUTONIX Rzeszów
Al. Gen. Wł. Sikorskiego 49B, 35-304, Rzeszów
Szczecin 1 salon
GAC Polmotor Szczecin
ul. Struga 75, 70-784, Szczecin4,85 opinii w Google
Toruń 1 salon
GAC ADM Motors Toruń
ul. Szosa Chełmińska 214, 87-100, Toruń5,01 opinia w Google
Warszawa 1 salon
GAC Jameel Motors Warszawa
ul. Jubilerska 6, 04-190, Warszawa4,985 opinii w Google
Wrocław 1 salon
GAC G-MOTORS Wrocław
ul. Olsztyńska 1A, 51-423, Wrocław5,04 opinie w Google
Wrzosowa 1 salon
GAC Klimczak Częstochowa
ul. Katowicka 75, 42-263, Wrzosowa
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
GAC Aion UT pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Klasa auta, cena Premium i Luxury, realny zasięg w mieście i w trasie, gwarancja oraz ładowanie GAC Aion UT.
Jaka to klasa auta GAC Aion UT?
Ma 4270 mm długości, 1850 mm szerokości i rozstaw osi 2750 mm, czyli wymiarami jest blisko BYD Atto 2 (4310 mm) i MG4 (4287 mm). Importer nazywa go kompaktowym SUV-em miejskim, a polskie testy hatchbackiem lub crossoverem.
Ile kosztuje GAC Aion UT?
Premium kosztuje 129 900 zł, a Luxury 144 900 zł wg cennika z 16.03.2026. To rekomendowane ceny brutto dla dealerów; cennik nie podaje rabatu gotówkowego, a ceny obowiązują do wyczerpania zapasów rocznika 2026.
Premium czy Luxury: za co dopłacam 15 000 zł?
Za m.in. szklany dach z roletą, elektryczną klapę bagażnika, wentylowany fotel kierowcy, ładowarkę bezprzewodową i elektrycznie składane lusterka. Moc, bateria, zasięg i asystenci są takie same, a Luxury waży 30 kg więcej.
Ile realnie przejedzie GAC Aion UT?
Cennik podaje 430 km w cyklu mieszanym. W mieście testy dają ok. 15,5 kWh/100 km, czyli blisko cennika, a na autostradzie 22–24 kWh/100 km i poniżej 300 km (autogaleria.pl, sierpień 2026).
Jaka jest gwarancja na Aiona UT?
Broszura wspomina o 8 latach bez podania limitu km, otomoto.pl 160 000 km na pojazd i 200 000 km na baterię, a gacgroup.pl wspomina o 5 latach na podzespoły elektryków. Poproś salon o pisemne warunki.
Jak szybko ładuje się Aion UT?
Cennik podaje DC do 87 kW: 30–80% w 24 min i 10–80% w 32 min. Autogaleria.pl zmierzyła 88 kW. W domu AC 11 kW naładuje baterię od zera w ok. 7 h.
Czy w Aionie UT zmieści się rodzina z bagażem?
Bagażnik ma 440 l wg cennika, a testy (Auto Dziennik, motopodprad.pl) chwalą miejsce w kabinie; autogaleria.pl zaznacza, że kosztem pozycji siedzącej z tyłu. Ładowność to 440 kg w Premium i 410 kg w Luxury, więc cztery osoby z bagażem warto policzyć. Koła zapasowego nie ma, jest zestaw naprawczy.
Czy system w Aionie UT jest po polsku?
Częściowo. Testy opisują menu i aplikację radia po angielsku, a cennik podaje, że sterowanie głosowe działa tylko po angielsku. Sprawdź ekran na jeździe próbnej.
Ile gwiazdek Euro NCAP ma Aion UT?
5 gwiazdek w wynikach z 3.09.2026 (protokół 2026): ochrona pasażerów 91%, bezpieczeństwo po wypadku 88%, unikanie zderzeń 74%, bezpieczna jazda 66%. Euro NCAP wytyka brak czujnika dziecka w aucie, rozpoznawanie znaków na poziomie 68% i funkcje schowane w ekranie. Testowano standardową specyfikację, więc zapytaj salon, czy egzemplarz ma tę samą.
Gdzie produkowany jest GAC Aion UT?
Komunikaty GAC i prasa podają fabrykę Magna Steyr w Austrii, a projekt z centrum w Mediolanie. Nie ma potwierdzenia dla egzemplarzy sprzedawanych w Polsce, więc zapytaj salon o kraj produkcji konkretnego auta.
Czy Aion UT ma V2L i jaką moc?
Broszura wspomina o funkcji V2L, a prasa podaje 3,3 kW (Auto Świat), ale cennik nie zawiera mocy ani adaptera. Zapytaj salon, czy zestaw jest w cenie.
Czy do Aiona UT jest finansowanie lub dopłata?
Cennik nie podaje rabatu ani oferty finansowania, i nie potwierdziliśmy dopłaty NaszEauto dla tego modelu. Porównaj oferty kilku salonów na piśmie.
Gdzie serwisować GAC i ile jest salonów?
Strona importera wymienia salony w 15 miastach, ale nie każdy ma Aiona UT na placu. Sieć serwisowa marki jest młoda, więc zapytaj o cenę pierwszych przeglądów i najbliższy serwis.
Czy Aion UT ma czujnik dziecka pozostawionego w aucie?
Euro NCAP stwierdził, że go nie ma. Cennik wymienia kamerę 360°, monitoring kierowcy i e-call, ale nie wymienia czujnika obecności dziecka. Jeśli wozisz małe dzieci, zapytaj salon o dostępne rozwiązania.
Czy Aionem UT da się pojechać na urlop 500 km?
Da się, ale z postojem. W szybkiej trasie testy dają 22–24 kWh/100 km i poniżej 300 km, a ładowanie 30–80% trwa 24 min wg cennika. Na 500 km zaplanuj jedno ładowanie i sprawdź mapę szybkich ładowarek na trasie.
Czy klimatyzacją w Aionie UT steruje się z ekranu?
Wg autogaleria.pl obsługa klimatyzacji jest z ekranu 14,6 cala, a Euro NCAP krytykuje zbyt wiele funkcji na ekranie. Sprawdź na jeździe próbnej, czy da się to obsłużyć bez odrywania wzroku od drogi.
Z tej marki: inne modele GAC
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- Elektryk Premium: Cena cennikowa 129 900 zł.
- Elektryk Luxury: Cena cennikowa 144 900 zł.
Ceny to rekomendacje importera dla dealerów, brutto, z cennika od 16.03.2026; cennik obowiązuje do odwołania lub wyczerpania zapasów rocznika 2026, a dealer może zaproponować inną cenę. Cennik nie podaje rabatu gotówkowego ani oddania auta w rozliczeniu. Ceny dopłat za lakier Emerald Green i Classic Crimson (dach biały od sierpnia 2026) są w broszurze nieczytelne, więc ich nie podajemy.
Dokumenty
- GAC Aion UT: cennik i broszura importera od 16.03.2026 (PDF)
- GAC Polska: strona importera
- Auto Świat: debiut GAC Aion UT w Polsce (25.04.2026)
- Euro NCAP: wyniki AION UT (komunikat z 3.09.2026)
Pozostałe dokumenty (1)
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o GAC Aion UT. Napisz albo umów jazdę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którą wersją jesteś zainteresowany — salon pokaże różnice na jednym aucie.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…