Porównaj auta

Hatchback klasy B, 4,11 m · rocznik 2026 · dwa napędy

MG3.

Hatchback bez gniazdka: Hybrid+ albo benzyna

Dane sprawdzone: · Źródła

Miejski hatchback 4,11 m z bagażnikiem 293 l. Hybrid+ ma 195 KM, automat i pełną hybrydę bez gniazdka, a benzyna 115 KM i manual za mniej. Euro NCAP dało 4 gwiazdki, z zastrzeżeniem do fotela kierowcy.

Cena od76 950 zł* Dla każdego, zamówienie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt i leasing MG liczone od ceny katalogowej
Galeria · 5 zdjęć
MG3Hybrid+ Standard · 76 950 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 64 salonów

01 · Koszty

MG3 ile płacisz za zakup i za paliwo?

Ustaw przebieg i cenę benzyny. Przeliczymy zakup i paliwo dla benzyny i Hybrid+, w spalaniu katalogowym i z testów.

Ceny
Wyposażenie
Zużycie paliwa
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla każdego napędu na tym samym poziomie wyposażenia. Wniosek zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Zużycie katalogowe (WLTP, normowy pomiar)
Katalog (WLTP): benzyna 6,1 l/100 km, Hybrid+ 4,4 l/100 km. To dane importera. Dla benzyny 1.5 z manualem nie znaleźliśmy niezależnego testu z Polski, więc nie wiemy, ile zużycie odbiega od katalogu.
Zużycie realne (testy prasowe)
Tryb „testy” zmienia tylko Hybrid+: 5,3 l/100 km to wynik ADAC Ecotest (Niemcy), a polskie testy podają 5–5,5 l/100 km, zimą w mieście ok. 6. Benzyna nie ma wartości z testów i zostaje przy 6,1 l/100 km z cennika, więc różnica w tym trybie porównuje test z katalogiem.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Nasz wniosek

Po 5 latach koszty prawie takie same

  • Benzyna Benzynanajtaniej
  • HEV Hybrid++3 525 zł
Dlaczego tak wychodzi?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach wychodzi praktycznie tyle samo: najtaniej Benzyna, ale do Hybrid+ brakuje tylko 3 525 zł.

zakup paliwo

02 · Trasa

Czy dojedziesz bez tankowania?

Wpisz dystans. Pokażemy koszt paliwa i liczbę postojów na stacji: Hybrid+ ma bak 36 l, benzyna 45 l, a na autostradzie hybryda pali wyraźnie więcej niż w mieście.

Benzyna

koszt przejazdu

Hybrid+HEV

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Zbiornik ÷ zużycie z katalogu daje w teorii ok. 740 km w benzynie (45 l ÷ 6,1 l/100 km) i ok. 820 km w Hybrid+ (36 l ÷ 4,4 l/100 km). Przy 140 km/h Hybrid+ spalił 7,9 l/100 km w teście Autogaleria, co daje z baku 36 l ok. 450 km. Zostaw rezerwę.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Przełącznik „Realne” w kalkulatorze używa wartości z testów.

03 · Porównanie

MG3 benzyna czy Hybrid+: co dostajesz za dopłatę.

Ceny to wersje Standard po rabacie z cennika z 2.10.2026 (zamówienia do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli). Dla benzyny nie ma niezależnego testu, więc spalanie porównujemy wg norm.

Porównujemy wersje: Benzyna Standard, Hybrid+ Standard. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.

Cena w salonie (Standard)

Hybrid+ Standard kosztuje po rabacie o 12 450 zł więcej.

Więcej

W wersji Excite jest to 70 900 zł i 83 500 zł, czyli 12 600 zł różnicy. Katalogowo: 73 500 zł i 87 950 zł.

Paliwo na 100 km (wg norm)

Benzyna 6,1 l/100 km, Hybrid+ 4,4 l/100 km (WLTP), przy benzynie po 7,0 zł za litr.

Paliwo w ciągu roku (15 000 km)

Wg norm hybryda oszczędza 1 785 zł rocznie.

Więcej

Zużycie z testów mamy tylko dla hybrydy, więc rachunku według testów nie da się uczciwie policzyć.

Po ilu latach zwraca się dopłata

Dopłata 12 450 zł dzielona przez ok. 1 785 zł oszczędności rocznie wg norm (15 000 km, benzyna po 7 zł) daje ok. 7 lat; dla Excite 12 600 zł i ok. 7 lat.

Więcej

To nasz rachunek. Dopłata kupuje też automat, tempomat adaptacyjny i automatyczną klimatyzację, więc sama oszczędność paliwa jej nie tłumaczy.

Spalanie w testach (l/100 km)

Hybrid+: ADAC 5,3 l, polskie testy 5–5,5 l, zimą w mieście ok. 6 l, na trasie 3,0–3,5 l (Auto Świat, komputer pokładowy) i 7,9 l przy 140 km/h (Autogaleria).

Więcej

Benzyny 1.5 z manualem w Polsce nikt niezależnie nie zmierzył.

04 · Wyposażenie

MG3 wyposażenie: ta sama wersja, inny napęd, inne auto.

Pięć wersji w jednej tabeli. Excite w benzynie nie jest Excite w hybrydzie: ma LED i sztuczną skórę, a hybrydowy ma automat i klimatyzację automatyczną. Pełna lista 55 pozycji z cenników jest pod przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieBenzynaBenzynaStandardBenzynaBenzynaExciteHEVHybrid+StandardHEVHybrid+ExciteHEVHybrid+Exclusive
Bezpieczeństwo i asystenci
TempomatW hybrydzie adaptacyjny (ACC) już w Standard, w benzynie zwykły tempomat.zwykły (CC)zwykły (CC)adaptacyjny (ACC)adaptacyjny (ACC)adaptacyjny (ACC)
Asystent jazdy w korkuMniej męczące stanie w korku; w hybrydzie w każdej wersji, w cenniku benzyny go nie ma.——✓✓✓
Ostrzeganie o ruchu z tyłu (RCTA)Pilnuje, czy ktoś nie nadjeżdża, gdy cofasz z miejsca parkingowego; w hybrydzie od Standard.??✓✓✓
Monitorowanie martwego polaOstrzega o aucie w martwym polu; tylko Hybrid+ Exclusive.??——✓
Kamera 360°Łatwiejsze parkowanie w ciasnych miejscach; tylko Hybrid+ Exclusive, pozostałe wersje mają kamerę cofania.————✓
Kamera cofania z liniamiJest w każdej wersji poza Hybrid+ Exclusive, który ma w zamian kamerę 360°.✓✓✓✓—
Hamulec postojowy z auto holdAuto stoi samo na światłach bez trzymania pedału; w cenniku benzyny pozycji nie ma.??✓✓✓
System eCall✓✓???
Alert uwagi kierowcy??✓✓✓
Asystent ruszania pod górę??✓✓✓
Światła i widoczność
Reflektory LEDW benzynie od Excite, w hybrydzie dopiero w Exclusive: hybrydowy Excite ma halogeny.—✓——✓
Inteligentne sterowanie reflektorami??✓✓✓
Wycieraczki z czujnikiem deszczu??——✓
Wycieraczka tylnej szyby—✓—✓✓
Przyciemniane tylne szyby??——✓
Lusterka elektrycznie składane i podgrzewane—✓—✓✓
Komfort i wnętrze
Tapicerka ze sztuczną skórąW benzynie od Excite, w hybrydzie dopiero w Exclusive.—✓——✓
KlimatyzacjaHybrydy mają automatyczną, benzyna wg cennika manualną sterowaną z ekranu (potwierdź w salonie).manualnamanualnaautomatycznaautomatycznaautomatyczna
Podgrzewane przednie foteleCiepło od pierwszych minut zimą; tylko Hybrid+ Exclusive.??——✓
Podgrzewana kierownicaTylko Hybrid+ Exclusive.??——✓
Bezkluczykowe otwieranieWsiadasz bez wyjmowania kluczyka; tylko Hybrid+ Exclusive.??——✓
Regulacja kierownicy w dwóch osiachBenzyna ma regulację wysokości i zasięgu, hybryda tylko pochylenie: wysocy kierowcy sprawdzą pozycję na jeździe próbnej.✓✓———
Dzielona tylna kanapa 60:40Cennik benzyny podaje podział; cennik hybrydy milczy, a testy piszą, że kanapa hybrydy się nie dzieli.✓✓???
Kieszeń na mapę za fotelem pasażera??——✓
Kierownica obszyta skórą??——✓
3 tryby jazdy i 3 poziomy rekuperacji——✓✓✓
Osłony przeciwsłoneczne z lusterkami—✓—✓✓
Półka bagażnika—✓—✓✓
Podłokietnik przedni ze schowkiem??✓✓✓
Nadwozie i koła
FelgiStalowe 15" w Standard, aluminiowe 16" od Excite.stalowe 15"aluminiowe 16"stalowe 15"aluminiowe 16"aluminiowe 16"
Multimedia
Audio4 głośniki w Standard, 6 od Excite.4 głośniki6 głośników4 głośniki6 głośników6 głośników
Porty USB z przoduW MY26 dwa USB-C zamiast USB-A i USB-C (od Excite).USB-A + USB-CUSB-A + USB-C; MY26: 2× USB-CUSB-A + USB-CUSB-A + USB-C; MY26: 2× USB-CUSB-A + USB-C; MY26: 2× USB-C
W standardzie w każdej wersji (19)

Multimedia

  • Apple CarPlay i Android Autoprzewodowe; MY26 bezprzewodowe
  • Ekran dotykowy 10,25", wyświetlacz kierowcy 7", nawigacja, radio DAB+, iSmart, Bluetooth

Bezpieczeństwo i asystenci

  • Monitorowanie kierowcy (DMS)tylko MY26
  • Aktywne hamowanie awaryjne (AEB) z pieszymi i rowerzystami
  • Asystent utrzymania pasa z ostrzeganiem (LKA/LDWS)
  • Asystent prędkości (SAS)
  • Ostrzeganie przed kolizją z przodu
  • ABS z EBD, ESP, asystent hamowania (EBA)
  • Poduszki: przednie, boczne i kurtyny; wyłącznik poduszki pasażera
  • Mocowania ISOFIX x2 (tylna kanapa)
  • Czujnik ciśnienia w oponach (TPMS)
  • Przypominanie o pasach (przód i tył), regulowane zagłówki tylne
  • Alarm i immobilizer
  • Tylny czujnik parkowania

Komfort i wnętrze

  • Bluetooth Keytylko MY26
  • Fotel kierowcy 6 kierunków, pasażera 4 kierunki (ręczne)
  • Kierownica: wielofunkcyjna

Światła i widoczność

  • Światła do jazdy dziennej LED, światła hamowania wysoko, automatyczne reflektory, Follow Me Home
  • Podgrzewana tylna szyba

Cenniki MG3 (benzyna i Hybrid+) z 2.10.2026. „Nie wiadomo” oznacza, że cennik danego napędu nie wymienia pozycji, a nie że jej brak. Hybrydowy Excite ma halogeny i zwykłą tapicerkę (nie ma LED ani sztucznej skóry z benzynowego Excite). „MY26” to rocznik modelowy: zapytaj salon, jaki ma auto ze stocku. Lakier metaliczny: 2 250 zł w benzynie, 0 zł w promocji w Hybrid+.

05 · Wnętrze

MG3 wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Zdjęcia z materiałów MG Motor Polska. Ujęcia nie pokazują wersji ani napędu, a wnętrze ma selektor automatu, którego benzyna z manualem nie ma.

Ekran multimediów 10,25″ i wyświetlacz kierowcy 7″ są w standardzie. Na zdjęciu selektor automatu.

06 · Opinie z testów

MG3 opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

Hybrid+ pali w testach ok. 5–5,5 l/100 km (norma 4,4), a krytykowane są hałas automatu powyżej 100 km/h, twarde plastiki i zawieszenie. Benzyna nie ma niezależnego testu w Polsce. Euro NCAP dało 4 gwiazdki z usterką fotela kierowcy.

Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.

Napęd, którego opinie czytasz

BenzynaBenzyna

MG3 benzyna: dane i oceny

3 plusy3 uwagi

Dobrze

Najniższa cena wejścia w rodzinie i jedyny napęd bez baterii: wolnossący silnik 1.5 bez turbiny, manual 5-biegowy, stalowe felgi 15" w Standard.

1 źródło

Źródła: Cennik MG3 10.2026

Dobrze

Tylna kanapa dzielona 60:40 według cennika (cennik hybrydy podziału nie podaje), a od Excite reflektory LED, 6 głośników i tapicerka ze sztuczną skórą.

1 źródło

Źródła: Cennik MG3 10.2026

Dobrze

Większy bak niż w hybrydzie (45 zamiast 36 l) i prędkość maksymalna 185 km/h wobec 170 km/h.

2 źródła

Źródła: Cennik MG3 10.2026, Cennik MG3 Hybrid+ 10.2026

Uwaga

Niezależnego testu MG3 1.5 z manualem dla Polski nie znaleźliśmy: 10,8 s do 100 km/h i 6,1 l/100 km to dane importera.

Więcej · 1 źródło

Testy z Wielkiej Brytanii dotyczą wcześniejszego silnika, więc ich nie używamy.

Źródła: Cennik MG3 10.2026

Uwaga

Tylko manual; automatu w benzynie nie ma.

Więcej · 1 źródło

Tempomat jest zwykły, a asystenta jazdy w korku, RCTA i BSD cennik benzyny nie wymienia.

Źródła: Cennik MG3 10.2026

Uwaga

Euro NCAP 4★ dotyczy też benzyny według tabeli wariantów oceny, choć badano hybrydę.

Więcej · 1 źródło

W teście czołowym zawiódł mechanizm fotela kierowcy; zapytaj o datę produkcji i VIN auta.

Źródła: Euro NCAP: MG3 09.2025

Co to znaczy dla Ciebie

Benzyna jest najtańsza i najprostsza, ale bez automatu i bez niezależnego testu: ceny i dane techniczne to deklaracje importera.

Więcej

Pasuje komuś, kto chce manuala w miejskim aucie; resztę sprawdź na jeździe próbnej.

Hybrid+HEV

MG3 Hybrid+: opinie z testów

4 plusy4 uwagi

Dobrze

Auto Świat odczytał z komputera 3,0–3,5 l/100 km na obwodnicy i drodze wojewódzkiej oraz 5,1 l w Warszawie (Exclusive, auto z 2024 roku).

1 źródło

Źródła: Auto Świat: test MG3 Hybrid+ 08.2024

Dobrze

Autogaleria: 3,9 l/100 km przy 100 km/h, 6,0 przy 120 i 7,9 przy 140; w mieście 4,8–5,4 l, najlepszy wynik 4,7 l.

1 źródło

Źródła: Autogaleria.pl: test MG3 Hybrid

Dobrze

Już Standard ma tempomat adaptacyjny, asystenta jazdy w korku, RCTA, elektryczny hamulec postojowy i automatyczną klimatyzację.

1 źródło

Źródła: Cennik MG3 Hybrid+ 10.2026

Dobrze

Gwarancja 7 lat / 150 000 km obejmuje akumulator wysokiego napięcia; spadek pojemności poniżej 70% uznaje się za wadę.

1 źródło

Źródła: Informacja gwarancyjna MG 12.2025

Uwaga

Zużycie wyższe od normy 4,4 l: SuperAuto zimą 5–5,5 l, Moto-Przestrzeń zimą w mieście ok. 6 l, ADAC Ecotest 5,3 l.

3 źródła

Źródła: SuperAuto.pl: test MG3 Hybrid Exclusive 01.2025, Moto-Przestrzeń: test MG3 1.5 Hybrid 195 KM Exclusive, ADAC: MG3

Uwaga

Automat 3-biegowy: powyżej 100 km/h silnik wkręca się na obroty.

Więcej · 2 źródła

SuperAuto uznał hałas na autostradzie za nie do zniesienia, Autogaleria za przyjazny do 120 km/h; sprawdź to na jeździe próbnej przy 120–140 km/h.

Źródła: SuperAuto.pl: test MG3 Hybrid Exclusive 01.2025, Autogaleria.pl: test MG3 Hybrid

Uwaga

Przejścia między napędem elektrycznym a spalinowym bywają szarpane (BusinessCar, wersja brytyjska z 2024 roku).

1 źródło

Źródła: BusinessCar: test MG3 Hybrid 07.2024

Uwaga

Użytkownicy z rynków zachodnich (auta MY2024–25, forum MGEVs, maj 2025) zgłaszali utratę mocy na podjazdach przy rozładowanej baterii i obroty rzędu 4 000–6 000; część aut poprawiła aktualizacja oprogramowania.

Więcej · 1 źródło

Dla MY26 w Polsce brak potwierdzenia: zapytaj o wersję oprogramowania.

Źródła: MGEVs: forum o obrotach silnika MG3 Hybrid

Co to znaczy dla Ciebie

Hybrid+ jest szybki i oszczędny w mieście, ale pali ok. 1 l więcej niż w normie, a automat bywa głośny w trasie.

Więcej

Najlepiej pasuje do jazdy miejskiej i podmiejskiej; przy częstych autostradach zrób jazdę próbną przy 120–140 km/h.

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Uwaga

Euro NCAP: 4 gwiazdki (74/73/81/69%).

Więcej · 2 źródła

Fotel kierowcy zawiódł w teście czołowym, a ruch głowy pasażera z tyłu przekroczył próg w teście szerokim. MG zmieniło mechanizm fotela w produkcji od sierpnia 2025, więc auta z 2026 roku powinny mieć poprawkę; zapytaj o datę produkcji i VIN.

Źródła: Euro NCAP: MG3 09.2025, Auto Świat: akcja serwisowa MG po teście Euro NCAP 05.2026

Pokaż pozostałe (3)

Uwaga

Wnętrze: twarde plastiki, ale dobrze spasowane (Auto Świat, ADAC); klimatyzacja i funkcje przez ekran.

Więcej · 3 źródła

W hybrydzie kolumna kierownicy reguluje się tylko w pochyleniu, a testy piszą, że oparcie kanapy składa się w całości.

Źródła: Auto Świat: test MG3 Hybrid+ 08.2024, ADAC: MG3, Cennik MG3 Hybrid+ 10.2026

Uwaga

Miejsce z tyłu: wygodnie dla 185–188 cm (Auto Świat, Autogaleria), ciasno powyżej 190 cm (ADAC), a wysocy dotykają głową dachu (BusinessCar).

Więcej · 4 źródła

Bagażnik 293 l wg importera; ADAC zmierzył 240 l.

Źródła: Auto Świat: test MG3 Hybrid+ 08.2024, Autogaleria.pl: test MG3 Hybrid, ADAC: MG3, BusinessCar: test MG3 Hybrid 07.2024

Uwaga

Zawieszenie dość twarde, układ kierowniczy miejski i mało komunikatywny.

Więcej · 2 źródła

Testowano hybrydę na felgach 16"; Standard na felgach 15" może jeździć miękiej, ale testu nie ma.

Źródła: SuperAuto.pl: test MG3 Hybrid Exclusive 01.2025, Auto Świat: test MG3 Hybrid+ 08.2024

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Zakres akcji serwisowej fotela w Polsce: według Auto Świat (14.05.2026) dotyczy aut sprzed sierpnia 2025, a MG miało przekazać dane dla Polski.

Więcej · 1 źródło

Nie znaleźliśmy ich.

Źródła: Auto Świat: akcja serwisowa MG po teście Euro NCAP 05.2026

Pokaż pozostałe (3)

Nie wiemy

Klimatyzacja benzyny: cennik z 2.10.2026 podaje manualną sterowaną z ekranu, a jedno źródło prasowe pisało o automatycznej.

Więcej · 1 źródło

Potwierdź w salonie.

Źródła: Cennik MG3 10.2026

Nie wiemy

Ta sama wersja w roczniku MY26 ma bezprzewodowy CarPlay, Bluetooth Key, monitor kierowcy, USB-C i kamerę 360 HD, a w MY25.5 nie.

Więcej · 2 źródła

Zapytaj, jaki rocznik ma auto ze stocku.

Źródła: Cennik MG3 Hybrid+ 10.2026, Cennik MG3 10.2026

Nie wiemy

Drugiego, niezależnego źródła cen z października nie ma: strona importera nie podaje kwot, a media i dealerzy cytują ceny z maja i września.

1 źródło

Źródła: Cennik MG3 10.2026

Źródła opinii (12), stan na 09.10.2026
Policz koszt każdego napędu w swoim przebiegu

07 · Benzyna czy Hybrid+

Jaki napęd MG3 wybrać? komu który się opłaca.

To ten sam hatchback z dwoma charakterami. Hybrid+ dokłada 80 KM, automat, tempomat adaptacyjny i automatyczną klimatyzację, a dopłata nie zwraca się samym paliwem: wg norm ok. 7 lat. Benzyna to najniższa cena i manual, bez testu niezależnego dla Polski.

BenzynaBenzyna

Gdy liczy się cena i manual

Chcesz najtańszego nowego auta z gwarancją 7 lat i prostej mechaniki.

  • Najniższa cena w rodzinie i brak baterii trakcyjnej
  • Dzielona kanapa 60:40 i bak 45 l wg cennika
  • Odpuść, jeśli chcesz automat: tylko manual i 115 KM, 10,8 s do 100 km/h wg importera
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Standard kosztuje 64 500 zł po rabacie, a Excite 70 900 zł.

  • Excite za 70 900 zł dokłada reflektory LED, felgi aluminiowe 16" i 6 głośników
  • Brak niezależnego testu w Polsce: 6,1 l/100 km to dane z cennika, nie pomiar
  • Zwykły tempomat, a asystenta w korku, RCTA i BSD cennik benzyny nie wymienia

Hybrid+HEV

Gdy chcesz automat i asystentów

Jeździsz głównie po mieście i okolicy, nie chcesz ładować i wolisz automat.

  • 195 KM i 8,0 s do 100 km/h, o 80 KM więcej niż w benzynie
  • Automat, tempomat adaptacyjny, asystent w korku i klimatyzacja automatyczna już w Standard
  • Odpuść, jeśli jeździsz głównie autostradą: w testach pali 5–5,5 l/100 km, nie 4,4 l z cennika, a dopłata zwraca się w paliwie po ok. 7 latach (wg norm)
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Standard kosztuje 76 950 zł po rabacie, czyli 12 450 zł więcej niż benzyna, a paliwo to ok. 4 620 zł rocznie wg norm (15 000 km).

  • Gwarancja 7 lat / 150 000 km obejmuje akumulator wysokiego napięcia
  • Automat 3-biegowy bywa głośny powyżej 100 km/h, bak ma 36 l, a prędkość maksymalna to 170 km/h
  • Reflektory LED i sztuczna skóra dopiero w Exclusive, tam też BSD i kamera 360°

08 · Rywale

MG3 na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle MG3 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż MG3, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zMG3 Hybrid+ Standard · 76 950 złHEV

Porównaj szczegółowo

09 · Gwarancja i serwis

Gwarancja MG3: 7 lat i co warto wiedzieć.

Gwarancja 7 lat / 150 000 km obejmuje oba napędy, a w hybrydzie także baterię wysokiego napięcia. Perforacja i przedłużony assistance wymagają corocznych przeglądów w autoryzowanej stacji MG.

Pojazdco nastąpi pierwsze
7 lat lub 150 000 km
Bateria hybrydySOH poniżej 70% = wada
7 lat lub 150 000 km
Perforacjacoroczny przegląd w ASO
7 lat
Assistanceprzy przeglądach w ASO
7 lat
Lakierdo 72 000 km
3 lata

Pojazd

7 lat lub 150 000 km

Gwarancja na podzespoły pojazdu w obu napędach, liczona do wcześniejszego z dwóch limitów.

Szczegóły

Przechodzi na kolejnych właścicieli na pozostały okres.

Informacja gwarancyjna MG, 12.2025

Bateria hybrydy

7 lat lub 150 000 km

Gwarancja na baterię hybrydy: 7 lat lub 150 000 km, próg 70% pojemności.

Szczegóły

Akumulator wysokiego napięcia 1,83 kWh jest w tej samej gwarancji. Spadek pojemności (SOH) poniżej 70% wartości początkowej to nadmierna utrata: naprawa albo wymiana na nowy lub regenerowany. Benzyna nie ma baterii trakcyjnej. Poproś o zapis progu 70% w umowie.

Tylko Hybrid+

Korozja i lakier

7 lat na perforację

Perforacja nadwozia 7 lat, pod warunkiem corocznego przeglądu nadwozia w autoryzowanym warsztacie z wpisem do książki.

Szczegóły

Lakier ma 3 lata lub 72 000 km.

Wymaga przeglądów w ASO

Przeglądy i warsztat

Co 12 miesięcy

Przegląd co rok lub 24 000 km; warsztat spoza sieci nie unieważnia gwarancji, ale liczy się pełna dokumentacja.

Szczegóły

Przegląd co rok albo co 24 000 km. Nieautoryzowany warsztat nie unieważnia gwarancji, ale do naprawy gwarancyjnej potrzebna jest pełna historia serwisowa i szczegółowe faktury, a serwis główny trzeba zrobić w ciągu 1 500 km lub 28 dni od terminu. Importer nie publikuje cennika przeglądów: zapytaj o koszt pierwszych trzech.

Cenniki 2.10.2026 i informacja gwarancyjna

Assistance

1 rok, potem do 7 lat

W standardzie jest 12 miesięcy pomocy drogowej MG Assistance, bezpłatnie przedłużanej do 7 lat przy przeglądach w autoryzowanej stacji MG (odnawiane co 12 miesięcy).

Szczegóły

Zapytaj salon o szczegóły przedłużenia.

Wymaga przeglądów w ASO

10 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna MG3: salony blisko Ciebie.

Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 64 salonów MG: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 64 salony w 54 miastach.

64 salony MG54 miasta

Lista salonów

Salony MG: adres, telefon, jazda próbna.

64 salony w 54 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Warszawa 4 salony

Gdańsk 2 salony

Katowice 2 salony

Konin 2 salony

Kraków 2 salony

Łódź 2 salony

Szczecin 2 salony

Wałbrzych 2 salony

Białystok 1 salon

Bielany Wrocławskie 1 salon

Bielsko-Biała 1 salon

Bolesławice 1 salon

Bydgoszcz 1 salon

Ciechanów 1 salon

Częstochowa 1 salon

Dąbrowa Górnicza 1 salon

Długołęka 1 salon

Elbląg 1 salon

Ełk 1 salon

Falenty 1 salon

Gdynia 1 salon

Gorzów Wielkopolski 1 salon

Inowrocław 1 salon

Jelenia Góra 1 salon

Kalisz 1 salon

Kielce 1 salon

Koszalin 1 salon

Krosno 1 salon

Leszno 1 salon

Libertów 1 salon

Lubin 1 salon

Lublin 1 salon

Nowy Targ 1 salon

Olsztyn 1 salon

Opole 1 salon

Piła 1 salon

Płock 1 salon

Poznań 1 salon

Radom 1 salon

Rybnik 1 salon

Rzeszów 1 salon

Siedlce 1 salon

Stalowa Wola 1 salon

Suchy Las 1 salon

Swarzędz 1 salon

Tarnowskie Góry 1 salon

Toruń 1 salon

Tychy 1 salon

Wielogłowy 1 salon

Włocławek 1 salon

Wrocław 1 salon

Zabrze 1 salon

Zgłobice 1 salon

Zielona Góra 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.

11 · Pytania kupujących

MG3 pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Cena i termin promocji, dopłata do Hybrid+, realne spalanie, akumulator i wynik Euro NCAP: odpowiedzi na pytania kupujących MG3.

Ile kosztuje MG3?

Benzyna: Standard 64 500 zł, Excite 70 900 zł. Hybrid+: Standard 76 950 zł, Excite 83 500 zł, Exclusive 90 000 zł. To ceny po rabacie z cennika z 2.10.2026 (katalogowo od 73 500 do 101 000 zł), ważne na zamówienia do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli. Kredyt 50/50 i leasing MG liczą od ceny katalogowej, bez rabatu.

Do kiedy trwa promocja na MG3 i na jakich warunkach?

Zamówienia od 1.10 do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli, odbiór najpóźniej do końca I kwartału 2027, limit 10 aut na klienta. Kredyt 50/50 i leasing MG liczą od ceny katalogowej i nie łączą się z rabatem.

MG3 benzyna czy Hybrid+?

Hybrid+ Standard kosztuje po rabacie o 12 450 zł więcej i dokłada 80 KM, automat, tempomat adaptacyjny i klimatyzację automatyczną; wg norm pali o 1,7 l mniej. Benzyna jest tańsza, ma manual i nie ma baterii.

Czy dopłata do Hybrid+ się zwraca?

Wg norm oszczędzasz ok. 1 785 zł paliwa rocznie (15 000 km, benzyna po 7 zł), więc 12 450 zł zwraca się po ok. 7 latach. Wg testów nie da się tego policzyć, bo benzyna nie ma niezależnego testu; dopłata kupuje też automat i asystentów.

Ile naprawdę spala MG3 Hybrid+?

Norma WLTP to 4,4 l/100 km, ADAC Ecotest 5,3 l, a polskie testy 5–5,5 l, zimą w mieście ok. 6 l. Na trasie 3,9 l przy 100 km/h, 6,0 l przy 120 i 7,9 l przy 140 km/h (Autogaleria).

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Benzyna Standard: Cena cennikowa 73 500 zł, cena promocyjna 64 500 zł (−9 000 zł) — warunek: Dla każdego, zamówienie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt i leasing MG liczone od ceny katalogowej.
  • Benzyna Excite: Cena cennikowa 79 900 zł, cena promocyjna 70 900 zł (−9 000 zł) — warunek: Dla każdego, zamówienie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt i leasing MG liczone od ceny katalogowej.
  • Hybrid+ Standard: Cena cennikowa 87 950 zł, cena promocyjna 76 950 zł (−11 000 zł) — warunek: Dla każdego, zamówienie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt i leasing MG liczone od ceny katalogowej.
  • Hybrid+ Excite: Cena cennikowa 94 500 zł, cena promocyjna 83 500 zł (−11 000 zł) — warunek: Dla każdego, zamówienie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt i leasing MG liczone od ceny katalogowej.
  • Hybrid+ Exclusive: Cena cennikowa 101 000 zł, cena promocyjna 90 000 zł (−11 000 zł) — warunek: Dla każdego, zamówienie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt i leasing MG liczone od ceny katalogowej.

Ceny po rabacie z cenników z 2.10.2026 obowiązują na zamówienia od 1.10 do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli, z odbiorem najpóźniej do końca I kwartału 2027. Kredyt 50/50 i leasing MG liczą od ceny katalogowej i nie łączą się z rabatem. Premii 1 700 zł i pakietu zimowego 2 900 zł z przypisu cennika nie liczymy, bo cennik nie podaje ich warunków. Drugiego, niezależnego źródła cen z października nie znaleźliśmy: potwierdź cenę w salonie.

Dokumenty

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o MG3. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 64 salonów