MGS6 EV.674 litry bagażnika i 530 kilometrów zasięgu.
Nowy elektryczny liftback MG, w salonach od lipca 2026 — ceny katalogowe nie zmieniły się od debiutu, a promocja od 1 października jest o 10 000 zł głębsza niż we wrześniu. Bateria 77 kWh, dwa warianty napędu: na tylną oś za 189 900 zł albo na obie osie za 202 900 zł. Bagażnik ma 674 litry, plus 124 litry frunku — dodatkowego bagażnika pod maską — w wersji RWD. Zobacz wszystkie modele marki MG.
Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Sprawdź, co znaczy kupować premierę — w salonach od lipca 2026.
6 pytań o model, który dopiero wchodzi do sprzedaży.
Przy modelu bez wieloletniej historii wątpliwości są inne niż przy aucie znanym od lat. Odpowiadamy z aktualnego polskiego cennika i warunków gwarancji marki.
To realne pytanie i nie mamy na nie danych eksploatacyjnych, bo auto trafiło do salonów dopiero w lipcu 2026. Możemy natomiast powiedzieć, co jest pewne: 7-letnia gwarancja obowiązuje od pierwszej rejestracji niezależnie od tego, czy model jest nowy w ofercie, a sieć salonów MG obsługuje go tak samo jak resztę gamy.
To inna konstrukcja, nie gorsza. Ogniwa NCM (niklowo-kobaltowo-manganowe) mają wyższą gęstość energii niż popularna LFP (litowo-żelazowo-fosforanowa) — stąd 530 km zasięgu z baterii 77 kWh — ale producenci zwykle zalecają ładowanie na co dzień do 80% zamiast do pełna. Auto ma podgrzewanie akumulatora przed ładowaniem, co skraca czas ładowania zimą.
674 litry za tylną kanapą i 1910 litrów po jej złożeniu, plus 124 litry frunku (dodatkowego bagażnika pod maską) w wersji RWD. To najwięcej wśród elektryków MG i więcej niż w niejednym spalinowym SUV-ie tej wielkości — przy długości 4708 mm i rozstawie osi 2835 mm.
Pompa ciepła jest w cenie obu wariantów — to element, który najbardziej pomaga ograniczyć zimowy spadek zasięgu. Do tego dochodzi podgrzewanie akumulatora przed ładowaniem. Konkretnych wartości zasięgu zimowego producent nie podaje i sami ich nie oszacujemy.
Cennik mówi o odbiorze najpóźniej do końca I kwartału 2027 dla zamówień złożonych w trwającej promocji. To orientacyjny termin producenta, nie gwarantowana data — poproś dealera o pisemne potwierdzenie terminu dla konkretnego egzemplarza, zwłaszcza przy zamówieniu pod koniec grudnia.
MG nie publikuje osobnego cennika przeglądów dla tego modelu — zapytaj o koszt w salonie przed zakupem. Program MG Assistance obejmuje pierwsze 12 miesięcy od rejestracji bezpłatnie; przedłużenie na kolejne lata, do 7 lat łącznie, wymaga regularnych przeglądów w autoryzowanym serwisie MG.
Ile kosztuje MGS6 EV? Cena zależy tylko od wybranego napędu.
Ten cennik ma tylko jedną zmienną — napęd. Exclusive RWD kosztuje 189 900 zł po promocji (katalogowo 203 900 zł), a Exclusive AWD 202 900 zł (katalogowo 216 900 zł) — rabat to 14 000 zł niezależnie od wariantu. Oferta obowiązuje od 1 października do 31 grudnia 2026, z limitem 10 zamówień na klienta, a odbiór zamówionych aut ma nastąpić najpóźniej do końca I kwartału 2027.
Exclusive RWD po promocji · katalogowo 203 900 zł
Cennik z 2 października 2026 podaje „najniższą cenę z 30 dni przed promocją”: 199 900 zł dla RWD i 212 900 zł dla AWD — tyle kosztowały te wersje w promocji obowiązującej do 30 września 2026, więc obecny rabat jest o 10 000 zł głębszy. Auto zamówione w promocji trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać najpóźniej do końca I kwartału 2027.
Wybierz napęd na tył albo na obie osie — i policz, co dostajesz za napęd na obie osie.
Na tył czy na obie osie?
Wyposażenie jest identyczne — Exclusive w obu wariantach. Wybierasz wyłącznie napęd na tylną oś (RWD) albo na wszystkie koła (AWD), a razem z nim moc, zasięg i masę.
- Moc / moment244 KM / 350 Nm
- 0–100 km/h7,3 s
- Zasięg mieszany530 km
- Zużycie16,6 kWh/100 km
- Masa własna1908 kg
Jedzie o 45 km dalej i waży prawie 100 kg mniej. Średnica zawracania 11,1 metra wobec 12,4 w wersji AWD — w mieście to odczuwalna różnica przy parkowaniu.
- Moc / moment361 KM / 540 Nm
- 0–100 km/h5,1 s w trybie Sport
- Zasięg mieszany485 km
- Zużycie18,1 kWh/100 km
- Masa własna2005 kg
Drugi silnik z przodu dokłada 117 KM i skraca rozpędzanie o ponad 2 sekundy. Ma też większe tarcze hamulcowe z przodu — 345 zamiast 321 milimetrów.
Co dokładnie kosztuje AWD.
13 000 złotych to tylko część rachunku. Napęd na 4 koła kosztuje też zasięgiem, masą i zwrotnością — poniżej wszystkie pozycje z cennika, bez zaokrągleń.
- 45 kilometrów zasięgu485 km wobec 530 km w cyklu mieszanym, przy tej samej baterii 77 kWh.
- 1,5 kWh na każde 100 kilometrówZużycie rośnie z 16,6 do 18,1 kWh — przy 15 000 kilometrach rocznie to około 225 kWh więcej.
- 97 kilogramów masy własnej2005 kg zamiast 1908 kg. Dopuszczalna masa całkowita rośnie odpowiednio z 2388 do 2465 kg.
- 1,3 metra średnicy zawracania12,4 metra wobec 11,1 — przy manewrowaniu na ciasnym parkingu różnica jest zauważalna.
- 22 litry przedniego bagażnikaFrunk kurczy się ze 124 do 102 litrów, bo pod maską pojawia się drugi silnik.
- 117 KM i 190 Nm więcej361 KM zamiast 244 oraz 540 Nm zamiast 350. Do setki 5,1 sekundy w trybie Sport zamiast 7,3.Policz koszt różnicy na swojej stawce za prąd
Wszystkie wartości z polskiego cennika MGS6 EV z 2 października 2026. Bateria, wyposażenie i wymiary nadwozia są w obu wariantach identyczne.
Obejrzyj MGS6 EV z każdej strony.
5 ujęć liftbacka o długości 4708 mm i rozstawie osi 2835 mm — sylwetka, przód z aktywną atrapą chłodnicy, tył i oba profile.





674 litry — największy bagażnik w tej grupie cenowej.
Wszystkie 4 auta w tym zestawieniu kosztują 197 900–217 400 zł. MGS6 EV ma największy bagażnik z całej czwórki, a do tego 124 litry frunku pod maską w wersji z napędem na tył (102 litry przy napędzie na obie osie).
Bagażniki: polski cennik MGS6 EV oraz dane techniczne XPeng P7+, XPeng P7 i BYD Seal na polski rynek. Frunk MGS6 EV: 124 l w wersji RWD, 102 l w AWD — osobny bagażnik pod maską.
Przymierz MGS6 EV.
4 rzeczy, które warto sprawdzić osobiście, zanim wpłacisz zaliczkę.
Wymiary, pojemności bagażników i czas ładowania: polski cennik MGS6 EV.
Co dostajesz niezależnie od napędu.
Poniżej najciekawsze pozycje wyposażenia z polskiego cennika MGS6 EV.
Kompletna lista wersji Exclusive.
Jedyna wersja wyposażenia w cenniku, wspólna dla obu wariantów napędu.
Bezpieczeństwo i asystenci (MG Pilot) — polski cennik11 poz.
- adaptacyjny tempomat z asystentem pasa ruchu (ACC + ICA)
- autonomiczne hamowanie awaryjne z detekcją pieszych i rowerzystów (AEB)
- asystent utrzymania pasa ruchu (LKA) i ostrzeganie o zjeździe z pasa (LDWS)
- asystent jazdy w korku (TJA)
- rozpoznawanie znaków drogowych (ISA)
- monitorowanie stanu kierowcy (DMS)
- ostrzeganie o pojazdach w martwym polu (BSD, LCA)
- ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA/RCTB)
- ostrzeganie o otwieraniu drzwi (DOW)
- mocowania fotelików ISOFIX ×2
- 6 poduszek powietrznych
Światła i widoczność — polski cennik7 poz.
- reflektory LED z automatycznym przełączaniem świateł drogowych
- światła do jazdy dziennej LED
- tylne lampy LED z przeciwmgielnymi
- funkcja Follow Me Home
- przyciemniane tylne szyby
- kamera 360° z funkcją przezroczystego podwozia
- lusterka elektrycznie składane, podgrzewane, z pamięcią i pochyleniem przy cofaniu
Komfort — polski cennik11 poz.
- panoramiczny dach z elektryczną roletą
- dwustrefowa automatyczna klimatyzacja z nawiewami z tyłu
- pompa ciepła
- elektryczny fotel kierowcy (6-kierunkowy) z pamięcią i regulacją lędźwiową
- elektryczny fotel pasażera (4-kierunkowy)
- podgrzewane i wentylowane fotele przednie, podgrzewane zewnętrzne fotele tylne
- podgrzewana skórzana kierownica z regulacją wysokości i zasięgu
- elektryczna klapa bagażnika z otwieraniem bezdotykowym
- felgi aluminiowe 20 cali
- V2L — zasilanie urządzeń zewnętrznych (do 6 kW, wymaga adaptera)
- bezkluczykowe otwieranie, oświetlenie ambientowe
Multimedia — polski cennik9 poz.
- ekran dotykowy 12,8 cala
- cyfrowe zegary 10,25 cala
- wyświetlacz Head-up Display
- nagłośnienie 11-głośnikowe
- radio DAB+
- bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto
- indukcyjna ładowarka do telefonu
- usługi na żywo: pogoda, ruch drogowy, Amazon Music, TikTok, YouTube, Spotify
- planer podróży EV
Ładowanie i napęd — polski cennik6 poz.
- bateria NCM 77 kWh (74,3 kWh użytkowej)
- podgrzewanie akumulatora przed ładowaniem
- ładowarka pokładowa AC 11 kW
- ładowanie DC do 144 kW (złącze CCS)
- 5 trybów jazdy, 4 tryby rekuperacji, One-Pedal Driving
- napęd na tylną oś (RWD) lub na wszystkie koła (AWD)
Parametry, które warto znać.
▲ lepszy wynik w wierszu
Policz zasięg zimą i koszt kilometra — i sprawdź ładowanie w domu.
Ile realnie przejedziesz i jak szybko naładujesz.
Zasięg WLTP
700 km w cyklu miejskim to efekt bardzo niskiego zużycia w tych warunkach — 12,6 kWh na 100 km wobec 16,6 w cyklu mieszanym WLTP, czyli w europejskiej procedurze pomiaru zasięgu i zużycia. Wersja AWD schodzi odpowiednio do 627 i 485 km. Pompa ciepła w standardzie ogranicza zimowy spadek zasięgu, choć producent nie podaje o ile.
Ładowanie DC — 10 → 80%
Wynik dla ładowarki o mocy 150 kW przy maksymalnej mocy przyjmowanej 144 kW. Na słabszej ładowarce 50 kW to samo uzupełnienie zajmuje 70 minut. Ładowarka pokładowa ma 11 kW, ale cennik podaje czas ładowania tylko dla zasilania 7 kW: od 10 do 100% w 8 godzin 30 minut.
Kalkulator / Twoje założenia
Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?
Punktem wyjścia jest 16,6 kWh/100 km z polskiego cennika MGS6 EV — zużycie WLTP w cyklu mieszanym dla wersji Exclusive RWD. W cyklu miejskim to tylko 12,6 kWh/100 km; dla wersji AWD wpisz 18,1 kWh/100 km (miejski 14).
1. Ustaw swoje założenia
30% to przykład do obliczeń, nie prognoza dla Twojego domu. Uwzględnij zimę, zużycie w domu i godziny ładowania.
0 zł pokazuje wariant bez opłaty za energię z paneli. Możesz wpisać np. wartość energii oddawanej do sieci. Nie liczymy kosztu instalacji ani magazynu.
2. Sprawdź koszt energii
Symulacja dla 15 000 km rocznie
Zważ, co dostajesz za tę cenę. Bagażnik, rywale i gwarancja z baterią.
Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.
Mocne strony 4
Do sprawdzenia 4
To auto jest dla Ciebie, jeśli…
Kierowca, dla którego liczy się pojemność bagażnika i prosta, jednolita specyfikacja bez dylematów przy wyborze pakietu — 674 litry z tyłu i frunk z przodu pomieszczą sprzęt na weekendowy wyjazd czy zakupy dla rodziny. Także osoba szukająca długiej, niepodzielonej gwarancji i jawnie oddzielonej ceny katalogowej od terminowego rabatu.
Poszukaj czegoś innego, jeśli…
Kierowcy pokonujący długie trasy autostradowe z częstym ładowaniem w trasie — 144 kW DC to dziś wynik poniżej czołówki segmentu, a rywal XPeng P7+ ładuje ponad 2 razy szybciej. Również ci, którzy przed zakupem chcą oprzeć decyzję wyłącznie na opiniach innych kierowców.
Jak wypada na tle sedanów i liftbacków w tej cenie.
| Model | Cena | Bateria | Zasięg WLTP | Ładowanie DC | Bagażnik |
|---|---|---|---|---|---|
MGS6 EV ten model · punkt odniesienia | 203 900 zł | 77 kWh | 530 km | 144 kW | 674 l |
liftback · oferta w PL Tańszy o 6000 zł, z dużo szybszym ładowaniem DC (350 kW), ale z mniejszą baterią (61,7 kWh), krótszym zasięgiem (455 km) i mniejszym bagażnikiem (573 l). | 197 900 zł | 61,7 kWh | 455 km | 350 kW | 573 l |
sedan · oferta w PL Droższy o 13 000 zł, z większą baterią (86,2 kWh), dłuższym zasięgiem (576 km) i szybszym ładowaniem DC (175 kW), ale z mniejszym bagażnikiem (440 l). | 216 900 zł | 86,2 kWh | 576 km | 175 kW | 440 l |
sedan · oferta w PL Droższy o 13 500 zł, z większą baterią (82,5 kWh), dłuższym zasięgiem (570 km) i szybszym ładowaniem DC (150 kW), ale z mniejszym bagażnikiem (485 l) i krótszą gwarancją pojazdu (6 lat / 150 tys. km). | 217 400 zł | 82,5 kWh | 570 km | 150 kW | 485 l |
- MGS6 EV czy Xpeng P7+ — porównanie · fastbacki elektryczne
5 gwiazdek dla obu napędów sprzedawanych w Polsce.
Ocena opublikowana 15 października 2025 roku obejmuje wprost oba warianty — testowany egzemplarz RWD (4×2) i objęty tą samą oceną wariant AWD (4×4).
7 lat na pojazd razem z baterią.
Ten sam standard gwarancyjny obowiązuje w całej gamie MG sprzedawanej w Polsce. Gwarancja obejmuje 7 lat lub 150 000 km na pojazd razem z baterią, z progiem 70% pojemności i warunkiem dla programu Assistance w latach 2–7.
Kiedy te 7 lat traci moc.
Zapisy są wspólne dla całej gamy MG, ale przy elektryku z baterią 77 kWh pierwsza pozycja dotyczy Ciebie bezpośrednio.
- Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji.
- Naprawa lub przegląd poza autoryzowaną sieciąSerwis poza siecią MG nie unieważnia gwarancji automatycznie, ale zamyka program Assistance po pierwszym roku i przerzuca na Ciebie dowód, że usterka nie wynika z obcej naprawy.
- Brak pieczątki z przeglądu antykorozyjnegoGwarancja na perforację nadwozia wymaga corocznej kontroli w serwisie MG z wpisem w książce — bez niej 7 lat ochrony blachy przepada.
- Ingerencja w układ wysokonapięciowy poza serwisemOtwarcie obudowy baterii, przeróbki instalacji ładowania albo tuning oprogramowania kończą ochronę — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
- Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji MG wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
- Użytkowanie komercyjne bez zgłoszeniaTaxi, nauka jazdy, wynajem i przewóz osób podlegają krótszym okresom gwarancji — jeśli auto ma tak pracować, ustal warunki na piśmie przed zakupem.
Warunki obowiązują w kraju pierwszej rejestracji pojazdu — przy zakupie egzemplarza sprowadzonego ustal, czy ochrona przechodzi na kolejnego właściciela.
Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.
6 rzeczy, o które warto zapytać w salonie, zanim wpłacisz zaliczkę na MGS6 EV.
- Termin odbioru — do końca I kwartału 2027Cennik wymaga, żeby auto zamówione w promocji było opłacone niezwłocznie i odebrane najpóźniej do końca I kwartału 2027. Poproś dealera o pisemne potwierdzenie terminu dla Twojego zamówienia.Napisz, sprawdzimy dostępność terminu
- Limit 10 zamówień na klientaPromocja z rabatem 14 000 zł ogranicza liczbę zamówień na 1 osobę do 10 aut — firmy leasingowe są z tego limitu wyłączone.
- Koniec promocji — 31 grudnia 2026Po tej dacie ceny wracają do katalogowych: 203 900 zł (RWD) i 216 900 zł (AWD), czyli o 14 000 zł więcej niż dziś.
- Próg 70% pojemności baterii na piśmieDopiero spadek poniżej tego progu w okresie gwarancji daje prawo do naprawy lub wymiany — poproś o wynik kontroli pojemności przy każdym przeglądzie.Jak czytać gwarancję baterii
- Brak cennika pakietów serwisowychMG nie publikuje osobnego cennika przeglądów dla tego modelu — zapytaj dealera o koszt pierwszego serwisu przed podpisaniem umowy.
- Szukasz mniejszego elektryka MG?MGS5 EV to mniejszy elektryczny SUV tej samej marki, z własnym zestawem wersji i cen.Zobacz MGS5 EV
Warunki promocji i gwarancji: polski cennik MGS6 EV i informacja gwarancyjna MG Polska.
Zobacz go w salonie — zanim złożysz zamówienie.
Usiądź za kierownicą MGS6 EV, zanim złożysz zamówienie.
Idąc do salonu, poproś o jazdę próbną obydwoma napędami, jeśli to możliwe, i o pisemne potwierdzenie terminu dostawy dla Twojego zamówienia.
Pytania, które warto zadać przed zakupem.
Ile kosztuje MGS6 EV w 2026 roku?
Jaki zasięg WLTP deklaruje producent dla MGS6 EV?
Jak szybko ładuje się MGS6 EV?
Jaką gwarancję ma MGS6 EV i jakie są warunki?
Czym różnią się wersje RWD i AWD MGS6 EV?
Jaki wynik Euro NCAP ma MGS6 EV?
Kiedy MGS6 EV trafi do klienta po złożeniu zamówienia?
Masz pytanie o MGS6 EV? Napisz albo umów jazdę.
Pytanie do redakcji trafia do NowoczesneAuta. Zapytanie o ofertę, jazdę próbną lub finansowanie trafia tylko do salonów, które sam wybierzesz.
Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.