koszt przejazdu
01 · Koszty
Foton Cavan: zakup i rok pracy ile kosztuje prąd w firmie?
Zakup liczymy od 147 900 zł netto, czyli ceny z jednego ogłoszenia (181 917 zł z VAT 23%), a nie z cennika. Rachunek jest netto. Ustaw roczny przebieg: prąd liczymy po 0,98 zł netto za kWh. Ogłoszenie podaje jednocześnie „możliwość odliczenia VAT” i „VAT marża”, więc zapytaj dystrybutora, jak rozliczysz VAT.
Założenia rachunku
Kwoty netto, bez VAT 23 %: cena auta, paliwo i prąd. Rachunek jak dla firmy, która odlicza VAT w pełni; przy ograniczonym odliczeniu koszt będzie wyższy.
Twój rachunek
Koszt po 5 latach: 173 870 zł
zakup prąd
zakupprąd / rokna 100 kmzużycie5Z czego to się składa?
Przy 25 000 km rocznie po 5 latach Elektryczny kosztuje łącznie 173 870 zł: zakup 147 900 zł i energia 25 970 zł.
02 · Trasa
Czy dojedziesz z towarem i bez ładowania po drodze?
Wpisz dzienną trasę od bazy. Zasięg 326 km to WLTP mieszany z ogłoszenia, bez ładunku. W teście CarsGuide (C1 Plus, jazda miejska) realnie wyszło ok. 287 km, więc z towarem i zimą zostaw rezerwę.
03 · Wyposażenie
Foton Cavan wyposażenie: co ma auto z ogłoszenia, a czego nie wiemy.
Importer nie podaje wyposażenia wersji C1, C1 Plus i C1 Max. Pokazujemy auto z ogłoszenia i kartę modelu, a luki oznaczamy „nie wiadomo”. Pełna lista 23 pozycji jest pod przyciskiem „Wszystko”.
W standardzie
Napęd i ładowanie
- Zasilanie narzędzi z auta
- Aktualizacje OTA
Ładunek i nadwozie
- Przegroda za kabiną
- Aluminiowa podłoga i haki
- Trzy miejsca w kabinie
- Boczne drzwi przesuwne (strona pasażera)
- Haki mocujące ładunek
Bezpieczeństwo i asystenci
- Kamery 360° i czujniki
- AEB i monitoring martwego pola
- Ostrzeżenie o kolizji czołowej
- Monitorowanie martwego pola
- Asystent prędkości i monitoring kierowcy
- Rejestrator wideo
Kabina i komfort
- Klimatyzacja i fotel kierowcy
- Fotel kierowcy 4-kierunkowy z podgrzewaniem
- Wentylacja fotela kierowcy
- Podgrzewana kierownica wielofunkcyjna
- Centralny ekran multimediów, Bluetooth
- Felgi stalowe 16″ (195/75 R16)
Cennik nie rozstrzyga
Boczne kurtyny powietrzne · Hak i holowanie · Blokada alkoholowa · Pompa ciepła
Karta modelu Foton Polska (8.10.2026), ogłoszenie Power Truck Poland (Otomoto, 8.09.2026), test CarsGuide C1 Plus (AU, 15.08.2026). Cennika z wyposażeniem wersji brak.
04 · Wnętrze
Foton Cavan wnętrze i zdjęcia: zdjęcia i szczegóły.
To wizualizacje promocyjne Foton Polska, nie zdjęcia egzemplarza. Nie mamy ujęć wnętrza, tyłu ani ładowni, a część ujęć pokazuje wersję z oknami. Zapytaj, jak wygląda Twoje nadwozie.
Wizualizacja Foton Polska: furgon z wysokim dachem, drzwiami przesuwnymi i ładowarką przy budynku.
05 · Co wiemy
Foton Cavan: co wiemy z dokumentów importera i czego jeszcze nie wiemy.
Polskiego ani europejskiego testu Cavana nie znaleźliśmy (szukane 8–9.10.2026). Mamy tylko kartę importera i ogłoszenie dystrybutora.
Mocne strony
- Ładownia i gwarancja baterii: Karta importera podaje ładownię od 6,8 do 8,5 m³, a ogłoszenie z Polski gwarancję baterii 8 lat / 400 000 km.
Więcej · 2 źródła
To dane sprzedawców, nie wynik testu.
Źródła: Foton Polska: karta modelu Cavan 10.2026, Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026
- V2L: Gniazda 230 V: 2,2 kW w kabinie i 3,3 kW na zewnątrz wg ogłoszenia Power Truck.
Więcej · 2 źródła
Karta importera wymienia V2L w całym Cavanie.
Źródła: Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026, Foton Polska: karta modelu Cavan 10.2026
- Wnętrze do pracy: Fotel kierowcy z podgrzewaniem, drzwi przesuwne, przegroda i aluminiowa podłoga są na karcie importera.
1 źródło
Źródła: Foton Polska: karta modelu Cavan 10.2026
Na co uważać
- Ładowanie DC: Ogłoszenie z Polski podaje 10–80% w ok. 55 min.
Więcej · 1 źródło
Nie mamy pomiaru z testu, więc zapytaj o czas dla konkretnej wersji.
Źródła: Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026
- Bezpieczeństwo: Ogłoszenie wymienia poduszkę kierowcy, a pełnego zestawu nie podaje.
Więcej · 2 źródła
Wyniku Euro NCAP nie znaleziono; zapytaj o liczbę poduszek i kurtyny boczne.
Źródła: Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026, Euro NCAP: oceny vanów 2024-25 03.2025
- Holowanie: Polskie źródła o holowaniu milczą, więc kto ciągnie przyczepę, musi to sprawdzić przed zakupem.
2 źródła
Źródła: Foton Polska: karta modelu Cavan 10.2026, Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026
Co to znaczy dla Ciebie
Cavan wygląda na furgon do pracy w mieście z bazą do ładowania.
Więcej
Nie ma niezależnego testu, więc przejedź egzemplarz z własnym ładunkiem, zanim zamówisz flotę.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę
!Uwaga
Gwarancja:
Ogłoszenie dystrybutora podaje 5 lat na pojazd (do 200 000 km).
Więcej · 1 źródło
Książki gwarancyjnej nie znaleziono, więc zapytaj, co dokładnie obejmuje.
Źródła: Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026
Czego jeszcze nie wiemy
Tego nie potwierdzają dokumenty importera, a niezależnych testów jeszcze nie ma. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Wersje:
Ceny, baterie i ładowności wersji C1, C1 Plus i C1 Max na stronie importera nie są przypisane.
Więcej · 1 źródło
Karta podaje tylko zakresy (ładownia 6,8–8,5 m³, baterie 50,23 i 66,67 kWh).
Źródła: Foton Polska: karta modelu Cavan 10.2026
Pokaż pozostałe (5)
?Nie wiemy
Niezależne testy:
Brak niezależnych testów polskich/europejskich do 9.10.2026.
Więcej · 1 źródło
Szukane w mediach PL, UK, DE, CZ i HU: są tylko wiadomości o debiucie (HU 29–30.07.2026, CZ 6.05.2026, UK 15.05.2026) bez jazdy i wpis dystrybutora z UK. Opinii właścicieli i flot nie znaleźliśmy. Testy z rynków pozaeuropejskich pominięto.
Źródła: Foton Polska: karta modelu Cavan 10.2026
?Nie wiemy
Cena i warunki:
Importer nie publikuje cennika.
Więcej · 1 źródło
Jedyna cena to ogłoszenie dystrybutora (147 900 zł netto, 8.09.2026), bez warunków i ze sprzecznym opisem VAT („możliwość odliczenia” i jednocześnie „VAT marża”). Poproś o ofertę pisemną z podziałem netto i brutto.
Źródła: Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026
?Nie wiemy
Moc:
Karta Foton Polska podaje 105 kW (ok. 143 KM), a ogłoszenie dystrybutora, rynek AU i UK 125 kW.
Więcej · 2 źródła
Nie uśredniamy: poproś o dokument homologacyjny egzemplarza.
Źródła: Foton Polska: karta modelu Cavan 10.2026, Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026
?Nie wiemy
Ładowność:
Ogłoszenie podaje 1425 kg przy DMC 3235 kg.
Więcej · 2 źródła
Karta importera nie przypisuje ładowności do wersji, więc ładowność ustal dla konkretnego auta z zabudową.
Źródła: Power Truck Poland: ogłoszenie Cavan 09.2026, Foton Polska: karta modelu Cavan 10.2026
?Nie wiemy
Bezpieczeństwo bierne:
Wyniku Euro NCAP ani ANCAP nie znaleziono (sprawdzone 8.10.2026).
Więcej · 1 źródło
To nie znaczy, że testu nie było, tylko że go nie widzimy.
Źródła: Euro NCAP: oceny vanów 2024-25 03.2025
Źródła opinii (3), stan na 09.10.2026
Importer: cenniki i komunikaty
06 · Nasz werdykt
Czy Foton Cavan to dobry wybór? Dobierz wersję do ładunku, nie do ceny
Cavan ma sens, gdy znasz swój ładunek w kilogramach i metrach sześciennych. Importer nie podaje ładowności ani cennika wersji, więc zacznij od oferty pisemnej.
Dla firmy z trasami od bazy, która najpierw zmierzy ładunek
Cavan to elektryczny furgon z ładownią od 6,8 do 8,5 m³ i baterią do 66,67 kWh. Pasuje, gdy wracasz na noc do bazy z ładowarką. Nie pasuje, gdy potrzebujesz ceny i ładowności wersji na piśmie (wtedy zacznij od Maxusa e-Deliver 5, który ma je w cenniku), holujesz przyczepę albo jeździsz stale ponad 250 km dziennie.
Dlaczego tak
- Trzy nadwozia na jednej platformie: wybierasz objętość ładowni, a nie tylko kolor
- V2L 230 V (3,3 kW na zewnątrz): zasilasz narzędzia z auta, bez agregatu
- Bateria 8 lat lub 400 000 km oraz oferta u generalnego importera, z jazdami testowymi
Na co uważać
- Cennika wersji nie ma. Jedyna cena to ogłoszenie (181 917 zł z VAT), a ładowność wersji trzeba wyciągnąć od dystrybutora
- Moc 105 czy 125 kW, ładowanie DC (55 min wg ogłoszenia, 18 min wg AU) i VAT „marża” kontra odliczenie: poproś o dokumenty
- Test AU: brak kurtyn bocznych, nerwowi asystenci, realny zasięg ok. 287 km zamiast 325 km; Euro NCAP nie znaleziono
07 · Rywale
Cavan czy inny elektryczny van o podobnym ładunku?
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Foton Cavan (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Foton Cavan, pomarańczowa — gorzej.
Różnice liczymy od Foton Cavan Auto z ogłoszenia · 66,67 kWh · 7,5 m³ · 326 km brutto

Maxus e-Deliver 5
- Zasięg
- 335 km+9 km
- Bateria
- 64 kWh−2,7 kWh
Więcej
Ładowność 1200 kg jest podana w cenniku, a u Cavana importer jej nie podaje. Do tego bateria 64 kWh, ładowanie DC do 70 kW, 335 km WLTP i gwarancja pojazdu 5 lat lub 100 000 km. Cena 121 900 zł netto (L1H1, promocja z cennika bez warunków i daty końca). Auto na zamówienie, dostawa 120 dni lub dłużej. Wybierz go, gdy chcesz ładowność na piśmie.

Maxus e-Deliver 7
- Zasięg
- do 364 km+38 km
- Bateria
- 77–88 kWh+10,3 kWh
Więcej
Większy furgon z ładownią do 8,7 m³, mocą 204 KM i ładowaniem DC do 90 kW. Cena od 155 900 zł netto (L2H1, 88 kWh, rocznik 2024) lub 157 900 zł netto (L1H1, 77 kWh, 2026), promocja z cennika bez warunków. Zasięg 364 km WLTP podaje cennik dla baterii 88 kWh. Wybierz go, gdy Cavan jest za mały, a budżet pozwala.

Farizon V6E
- Zasięg
- 195 km−131 km
- Bateria
- 42 kWh−24,7 kWh
Więcej
Mniejsza bateria (42 kWh) i krótszy zasięg: 195 km WLTP; ładowanie DC 20–80% poniżej 50 min (mocy w kW nie podano). Za to cena 85 996 zł netto po bonusie importera (katalogowo 132 870 zł netto, stan z 31.07.2026). Wybierz go, gdy dzienna trasa jest krótka, a budżet ważniejszy niż zasięg.



Wybierz własny zestaw do porównania
Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw08 · Gwarancja i serwis
Gwarancja Foton Cavan: 5 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.
Ogłoszenie dystrybutora podaje 5 lat gwarancji na pojazd (do 200 000 km) i 8 lat na baterię (do 400 000 km). W Australii gwarancja na nadwozie to 3 lata, a w Wielkiej Brytanii 3 lata, więc zapytaj, czy 5 lat obejmuje w Polsce całe auto. Perforacji i pomocy drogowej źródła nie opisują.
Pojazd
5 lat / 200 tys. km
Ogłoszenie dystrybutora podaje 5 lat lub 200 000 km.
Szczegóły
W Australii nadwozie ma 3 lata lub 100 000 km, a silnik 5 lat lub 200 000 km. Poproś o książkę gwarancyjną i zakres: całe auto czy tylko napęd.
Bateria
8 lat / 400 tys. km
Ten sam okres podają Polska, Australia i Wielka Brytania.
Szczegóły
Nie znaleźliśmy progu spadku pojemności, więc zapytaj, od jakiego stanu zdrowia baterii (SOH) gwarancja działa.
Serwis i perforacja
Do ustalenia
Foton ma w Polsce wiele oddziałów, ale większość obsługuje ciężarówki.
Szczegóły
Zapytaj, gdzie naprawisz Cavana i skąd weźmiesz części. Gwarancji na perforację źródła nie podają.
09 · Salony i wycena
Wycena Foton Cavan: salony blisko Ciebie.
Znajdź salon blisko siebie i zapytaj o wycenę. Poniżej adres i telefon salonu Foton: wybierz punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 1 salon w 1 miastach.
1 salon Foton1 miasto
Lista salonów
Salony Foton: adres, telefon, wycena.
1 salon w 1 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Płochocin 1 salon
FOTON Polska – showroom Święcice
Święcice, ul. Zaborowska 1, 05-860, Płochocin4,1636 opinii w Google
Żaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz.
10 · Pytania kupujących
Foton Cavan pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.
Cena netto, wersje C1, C1 Plus i C1 Max, ładowność, zasięg z towarem i gwarancja: o to warto zapytać przed ofertą na Cavana.
Ile kosztuje Foton Cavan netto i brutto?
Importer nie publikuje cennika. Jedyna cena to ogłoszenie Power Truck Poland z 8.09.2026: 147 900 zł netto, czyli 181 917 zł z VAT 23%, dla jednego auta 66,67 kWh. Poproś o ofertę pisemną z podziałem netto i brutto.
Czym różnią się Cavan C1, C1 Plus i C1 Max?
Importer podaje 3 wersje z ładownią od 6,8 do 8,5 m³ i bateriami 50,23 i 66,67 kWh, ale nie przypisuje liczb do nazw. Dane z Australii: C1 ma 4885 mm i 6,6 m³, Plus 5185 mm i 7,4 m³, Max dodaje wysoki dach i 8,4 m³; to orientacja, nie dane dla Polski.
Ile ładunku uniesie Foton Cavan?
Ogłoszenie podaje 1425 kg przy DMC 3235 kg, a dane z Australii 1000 kg (C1) i 1200 kg (Plus, Max). Nie wiemy, której wersji dotyczy ogłoszenie, więc ładowność ustal dla auta z zabudową.
Ile realnie przejedzie Cavan z ładunkiem?
Ogłoszenie podaje 326 km WLTP, karta importera do 333 km WLTC. W teście CarsGuide (C1 Plus, miasto) realnie wyszło ok. 287 km, a z towarem i zimą będzie mniej.
Jak długo ładuje się Cavan?
Ogłoszenie: AC 10–100% w ok. 6 h, DC 10–80% w ok. 55 min. Producent w Australii deklaruje 20–80% w 18 min, a test zmierzył szczyt ok. 90 kW, więc nie planuj krótszego czasu bez potwierdzenia.
Ma Cavan 143 czy 170 KM (105 czy 125 kW)?
Karta Foton Polska podaje 105 kW (ok. 143 KM), a ogłoszenie dystrybutora i rynki AU i UK 125 kW. Nie wiemy, która wartość jest właściwa dla polskiego auta, więc poproś o dokument homologacyjny egzemplarza.
Jaka jest gwarancja na Cavana?
Ogłoszenie podaje 5 lat na pojazd (do 200 000 km) i 8 lat na baterię (do 400 000 km). W Australii nadwozie ma 3 lata, więc potwierdź zakres w książce gwarancyjnej.
Czy Cavana można kupić w leasingu lub na flotę i czy odliczę VAT?
Ogłoszenie ma ratę z kalkulatora od 2 334 zł/mc (RRSO 9,73%), ale to nie oferta. Podaje też jednocześnie „możliwość odliczenia VAT” i „VAT marża”, więc zapytaj dystrybutora, czy VAT od auta możesz odliczyć.
Czy Cavan ma kurtyny boczne i wynik Euro NCAP?
Test z Australii: tylko poduszki przednie, bez bocznych kurtyn. Wyniku Euro NCAP ani ANCAP nie znaleźliśmy (8.10.2026), a polskie źródła wymieniają poduszkę kierowcy.
Czy Cavanem można holować przyczepę?
Testowany egzemplarz z Australii nie miał zatwierdzonego haka, a polskie źródła nie podają holowania. Kto ciągnie przyczepę, powinien potwierdzić to na piśmie przed zakupem.
Gdzie kupić i obejrzeć Foton Cavan?
Sprzedaje go Power Truck Poland, generalny importer Fotona, z jazdami testowymi i ogłoszeniem na Otomoto. Cavana nie ma w ofercie dystrybutora E-VAN, który sprzedaje eAumark i eToano.
Do czego służy V2L w Cavanie?
Gniazda 230 V dają 2,2 kW w kabinie i 3,3 kW na zewnątrz wg ogłoszenia. Zasilisz elektronarzędzia na miejscu pracy, ale sprawdź, czy moc wystarczy do Twojej maszyny.
Czy do Cavana wystarczy prawo jazdy kategorii B?
Auto z ogłoszenia ma DMC 3235 kg, czyli poniżej 3,5 t, więc wystarczy kategoria B. DMC innych wersji importer nie podaje, więc sprawdź ją w ofercie, zanim zaplanujesz kierowców.
Czy w Cavanie da się zamontować zabudowę warsztatową?
Auto z ogłoszenia ma przegrodę z otworami wentylacyjnymi, częściową zabudowę ścian i aluminiową podłogę. Regałów, chłodni ani innych zabudów importer nie opisuje: zapytaj o homologację zabudowy i jej wpływ na ładowność, zanim złożysz zamówienie.
Z tej marki: inne modele Foton
Źródła danych
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Jak czytamy ceny
- Elektryczny Auto z ogłoszenia · 66,67 kWh · 7,5 m³: Cena cennikowa netto 147 900 zł — warunek: 147 900 zł netto + 23% VAT (ogłoszenie z 8.09.2026, jedno auto, wersja nieprzypisana). To nie cennik. Brutto z VAT 23 %: 181 917 zł.
Jedyna cena dla Polski pochodzi z ogłoszenia dystrybutora Power Truck Poland z 8.09.2026: 147 900 zł netto, czyli 181 917 zł z VAT 23%. To jedno auto 66,67 kWh, nie cennik. Wersje i wymiary C1, C1 Plus i C1 Max pochodzą z rynku australijskiego, nie z polskiego dokumentu.
Dokumenty
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytaj o Foton Cavan. Napisz albo zapytaj o wycenę.
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, do czego potrzebujesz auta (zabudowa, flota, liczba sztuk) — salon przygotuje wycenę.
- Doradzamy, nie sprzedajemy
- Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
- Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem
Ładujemy formularz zapytania…