Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników
Elektryczny SUV · PolskaElektryczny SUV · 3 wersje, jedna bateria

Deepal S05.3 wersje, jedna bateria.

Elektryczny SUV w 3 wersjach, które dzielą tę samą baterię 68,82 kWh i tę samą moc ładowania: PRO RWD kosztuje 169 900 zł, MAX RWD 179 900 zł, a MAX AWD 187 900 zł. Zapłać 10 000 zł więcej niż za PRO, a zyskasz ogrzewane i wentylowane fotele, wyświetlacz na przedniej szybie oraz elektryczną klapę. MAX AWD dokłada drugi silnik na przedniej osi — 435 KM (320 kW) i 5,5 s do 100 km/h. Zobacz pozostałe modele Deepal.

Jedno zapytanie, Ty wybierasz salony. Odpowiedź e-mailem lub telefonem, bez konta.

Ceny z cennika importera sprawdzone 7 października 2026
Deepal S05 — ujęcie okładkoweSylwetka SUV-a: 4598 mm długości, 1900 mm szerokości i 2880 mm rozstawu osi przy prześwicie 169 mm.

Zacznij od tego, gdzie będziesz ładować. 6 pytań, które padają przed zaliczką.

Ładowanie w domuZima i autostradaPrzegląd i gwarancja
Rozdział 1 z 5
Zanim zamówisz · 6 pytań kupujących

6 pytań o elektrycznego Deepala.

Pierwszy elektryk rodzi inne wątpliwości niż auto spalinowe. Odpowiadamy z polskiego cennika i z warunków gwarancji opublikowanych przez markę w Europie.

Czy naprawdę potrzebuję wersji MAX?

To pytanie o kabinę, nie o zasięg. W PRO nie ma ogrzewanych ani wentylowanych foteli, podgrzewanej kierownicy i szyby przedniej, elektrycznej klapy, wyświetlacza na przedniej szybie ani indukcyjnej ładowarki do telefonu, a głośników jest 8 zamiast 14. Jeśli parkujesz pod chmurką i jeździsz codziennie zimą, te 10 000 zł kupuje realną wygodę; jeśli auto stoi w garażu, PRO wystarczy.

Co tracę, wybierając napęd na obie osie?

40 km zasięgu (445 zamiast 485 km), 7 l przedniego schowka (152 zamiast 159 l) i wyższe zużycie energii — 17,5 zamiast 15,9 kWh na 100 km. Auto jest też o 100 kg cięższe. W zamian dostajesz 435 KM i 5,5 s do 100 km/h zamiast 7,5 s. Przy jeździe po mieście i trasie ten napęd zwraca się głównie zimą, na podjazdach i przy ruszaniu na śniegu.

Naładuję to auto w domu, czy muszę stawiać ładowarkę?

Zwykłe gniazdko 230 V oddaje około 2,3 kW i nadaje się do dobijania kilkudziesięciu kilometrów przez noc, nie do ładowania od zera. Ładowarka ścienna 11 kW mieści pełne ładowanie w jednej nocy, ale wymaga przyłącza trójfazowego — zanim zamówisz auto, poproś elektryka o sprawdzenie, czy Twoja instalacja to udźwignie i ile kosztowałoby jej wzmocnienie.

Ile zostanie z 485 km zimą i na autostradzie?

Producent podaje wyłącznie wynik cyklu WLTP i nie publikuje wartości zimowych, więc nie podamy Ci tu gotowej liczby. Kierunek jest znany z każdego elektryka: przy mrozie i stałych 120 km/h zasięg spada najmocniej, bo odzysk energii przy hamowaniu prawie nie pracuje. Pompa ciepła jest w standardzie każdej wersji i ogranicza te straty, ale ich nie znosi — na dłuższą trasę zimą planuj postój na ładowanie.

Ile kosztuje przegląd elektryka i jak często trzeba go robić?

Importer nie opublikował ani cennika przeglądów, ani interwału dla żadnego modelu Deepal — to jedna z kilku luk, które ta marka ma dziś w Polsce. Elektryk nie wymaga wymiany oleju ani filtra paliwa, więc przeglądy bywają tańsze niż w aucie spalinowym, ale bez oficjalnej kwoty to tylko założenie. Poproś o cenę pierwszych 3 przeglądów na piśmie.

Co się stanie, gdy bateria straci pojemność?

Bateria ma osobną ochronę: 8 lat albo 200 000 km, zależnie od tego, co nastąpi wcześniej. Marka podaje wprost, że spadek pojemności poniżej 70% wartości początkowej uznaje za nadmierny — wtedy naprawa albo wymiana należą się z gwarancji. Żeby móc z tego skorzystać, potrzebujesz historii pomiarów: przy każdym przeglądzie proś o wynik kontroli pojemności na piśmie.

Cena · cennik importera od 1 czerwca 2026

Ile kosztuje Deepal S05? Za co płacisz w każdej z 3 wersji?

3 wersje z jednego cennika: 169 900, 179 900 i 187 900 zł. Cennik importera nie wymienia ceny promocyjnej ani edycji na start sprzedaży — inaczej niż benzynowe modele Changana, które ten sam importer sprzedaje z rabatem. Do kwoty z cennika dochodzą tylko 2 płatne opcje wymienione obok.

od 169 900 zł

PRO RWD · MAX RWD 179 900 zł · MAX AWD 187 900 zł

Ceny z cennika importera obowiązującego od 1 czerwca 2026, sprawdzone 7 października 2026; cennik nie wymienia promocji. Importer nie publikuje żadnego programu finansowania dla Deepala: przykłady rat z zerową rzeczywistą roczną stopą oprocentowania (RRSO) dotyczą wyłącznie benzynowych modeli Changana. Jeśli kupujesz na raty, poproś o wyliczenie na piśmie.

To jedyne pozycje, które cennik wycenia osobno. Cała reszta wyposażenia zależy wyłącznie od wybranej wersji — nie ma tu pakietów do doboru.

Co jeszcze zmienia kwotę na umowie
4500 złPanoramiczny dach z osłoną przeciwsłonecznąWyłącznie w wersjach MAX — w PRO cennik nie przewiduje tej opcji w ogóle.
3000 złRęcznie demontowany hak holowniczyUkład cennika nie mówi jasno, do których wersji hak jest dostępny — ustal to przy zamówieniu, zanim podpiszesz.
5 lakierówLakier nadwozia i kolor wnętrzaCennik wymienia 5 kolorów nadwozia i 2 kolory tapicerki, nie przypisując im osobnych cen — potwierdź w salonie, czy wybrany kolor jest w cenie podstawowej.

Wybierz kabinę — bateria jest jedna. 3 wersje, dwie różnice, które naprawdę czuć.

PRO, MAX RWD, MAX AWDCo dostajesz za różnicę ceny
Rozdział 2 z 5
3 wersje · jedna bateria

Którą wersję wybrać?

Bateria, moc ładowania i pakiet systemów wspomagania kierowcy są w 3 wersjach identyczne. Poniżej to, co naprawdę je różni.

Wejście do gamyPRO RWD169 900 zł
  • Bateria68,82 kWh
  • Zasięg WLTP485 km
  • Moc272 KM (200 kW)
  • 0–100 km/h7,5 s

Pełny pakiet systemów wspomagania kierowcy, pompa ciepła i kamery 540° — bez ogrzewanych foteli, podgrzewanej kierownicy i elektrycznej klapy.

Pełna kabinaMAX RWD179 900 zł
  • Bateria68,82 kWh
  • Zasięg WLTP485 km
  • Moc272 KM (200 kW)
  • 0–100 km/h7,5 s

Zapłać 10 000 zł więcej niż za PRO i zyskaj ogrzewane oraz wentylowane fotele z pamięcią, podgrzewaną kierownicę i szybę przednią, wyświetlacz na przedniej szybie, elektryczną klapę, ładowarkę indukcyjną i 14 głośników. Zasięg i moc zostają dokładnie takie same.

Napęd na obie osieMAX AWD187 900 zł
  • Bateria68,82 kWh
  • Zasięg WLTP445 km
  • Moc435 KM (320 kW)
  • 0–100 km/h5,5 s

Ta sama kabina co w MAX RWD plus drugi silnik na przedniej osi — 435 KM (320 kW) i 5,5 s do 100 km/h; to jedyna wersja, w której zmieniają się osiągi.

Progi cenowe · co kupujesz za różnicę

Co dostajesz za 10 000 i za 18 000 zł więcej?

3 karty, 3 różne powody wyboru. Żaden z nich nie dotyczy pojemności baterii — ta jest wszędzie jedna.

Punkt wyjścia

PRO RWD

Za 169 900 złPełny zasięg i wszyscy asystenci

Bateria, moc ładowania i komplet systemów wspomagania kierowcy są tu takie same jak w najdroższej wersji. Oszczędzasz wyłącznie na wyposażeniu kabiny — nic z tego, co decyduje o zasięgu i bezpieczeństwie, nie zostało z tej wersji wyjęte.

Najczęstsza różnica

MAX RWD

Zapłać 10 000 zł więcejCała wygoda kabiny

Ogrzewane i wentylowane fotele z pamięcią ustawień, podgrzewana kierownica i szyba przednia, wyświetlacz na przedniej szybie z nawigacją, elektryczna klapa, ładowarka indukcyjna do telefonu, wysuwane klamki i nastrojowe oświetlenie kabiny. Ani bateria, ani moc się przy tym nie zmieniają.

Napęd 4×4

MAX AWD

Zapłać 18 000 zł więcej435 KM i 5,5 s do setki

Dostajesz tu wszystko, co ma MAX RWD, i do tego drugi silnik na przedniej osi: 163 KM więcej i rozpędzanie krótsze o 2 sekundy. To jedyna wersja, w której zmieniają się osiągi — pozostałe dwie mają identyczny napęd.

Polski cennik Deepal S05 (od 1 czerwca 2026), sprawdzony 7 października 2026

Przymierz bagażnik i przewody. Wymiary auta wobec Twojego miejsca postojowego.

GaleriaPrzymiarkaWyposażenie seryjne
Rozdział 3 z 5
Sylwetka · galeria modelu

Obejrzyj Deepala S05 z 5 stron.

5 ujęć nadwozia o długości 4598 mm: sylwetka, przód, tył i oba profile. Wyposażenie zamawianego egzemplarza potwierdź podczas oględzin.

Deepal S05 bok
Sylwetka SUV-a: 4598 mm długości, 1900 mm szerokości i 2880 mm rozstawu osi przy prześwicie 169 mm.
Deepal S05 przód
Reflektory LED z automatycznym włączaniem i automatyczne światła drogowe — w standardzie każdej wersji.
Deepal S05 prawy profil
Profil prawy: bezramkowe szyby w drzwiach, szerokość z rozłożonymi lusterkami 2125 mm.
Deepal S05 tył
Spojler z wysoko montowanym światłem stop; pod klapą 492 l bagażnika, 1250 l po złożeniu kanapy 60:40.
Deepal S05 lewy profil
Profil lewy: klamki wpuszczane w drzwiach — w wersji PRO stałe, w obu MAX wysuwane elektrycznie.
Deepal S05 · przed zamówieniem

Przymierz S05 do swojego życia.

4 liczby z cennika, które warto przełożyć na własny garaż, własną rodzinę i własną instalację elektryczną, zanim padnie decyzja o zaliczce.

Bagaż492 l z tyłu i 159 l z przoduTylny bagażnik mieści wózek spacerowy razem z zakupami na tydzień albo 4 duże walizki, a po złożeniu kanapy 60:40 rośnie do 1250 l. Schowek pod przednią maską bierze zwinięte przewody ładowania, żeby nie leżały na bagażu pasażerów.
Miejsce postojowe4598 mm długości, 1900 mm szerokościZ rozłożonymi lusterkami auto ma 2125 mm — zmierz bramę garażową i szerokość miejsca w hali, zanim zamówisz. Do zawrócenia potrzebuje 11,5 m.
Foteliki dla dzieciMocowania ISOFIX z przodu i z tyłuWeź na jazdę próbną fotelik, którego naprawdę używasz, i sprawdź, jak wpina się w każdy z punktów. Przy montażu z przodu upewnij się, jak wyłącza się poduszkę pasażera.
Ładowanie w domuŁadowarka pokładowa 11 kWPełne 11 kW dostaniesz tylko z przyłącza trójfazowego. Na instalacji jednofazowej ładowarka ścienna odda najwyżej około 3,7 kW, czyli trzykrotnie mniej — to nasze przeliczenie z parametrów typowego przyłącza, nie liczba z cennika. Sprawdź u elektryka, czym dysponujesz.Policz, ile kosztuje rok jazdy na Twojej stawce za prąd

Wymiary, pojemności i moce ładowania — polski cennik Deepal S05; czas ładowania na instalacji jednofazowej to nasze przeliczenie

Na pokładzie · wyposażenie seryjne każdej wersji

Co dostajesz już w najtańszej wersji.

6 elementów, których nie trzeba dokupować ani wybierać wraz z droższym pakietem — są w PRO, MAX RWD i MAX AWD tak samo.

OgrzewaniePompa ciepła w standardzieOgrzewa kabinę energią odbieraną z otoczenia zamiast zwykłą grzałką oporową. Zimą to najprostszy sposób na ograniczenie strat zasięgu i akurat w tej gamie nie jest przypisany do droższej wersji.
ZasilanieFunkcja V2L 6 kW — zasilanie urządzeń z baterii autaAuto oddaje energię na zewnątrz, więc podłączysz do niego elektronarzędzia, czajnik czy oświetlenie na działce. Cennik podaje dla tej funkcji 6 kW i nie precyzuje, ile odda pojedyncze gniazdo — zapytaj o to w salonie, jeśli planujesz zasilać konkretny sprzęt.
KabinaKlimatyzowany schowek w podłokietnikuSchowek między fotelami jest podłączony do układu klimatyzacji — w upał utrzyma chłodne napoje, zimą nie wystudzi telefonu. Dostajesz go w każdej wersji, razem z filtrem pyłów zawieszonych PM2,5 i nawiewami dla drugiego rzędu.
WidocznośćSystem kamer 540°Obraz dookoła auta uzupełniony widokiem pod przednim zderzakiem — przydaje się przy krawężnikach, wąskich podjazdach i przy parkowaniu w ciasnej hali.
KabinaEkran 15,4 cala z aktualizacjami przez internetBezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto, sterowanie głosowe i nawigacja online. Aktualizacje oprogramowania przez internet (OTA) oznaczają, że część zmian trafia do auta bez wizyty w serwisie.
FotelikiMocowania ISOFIX z przodu i z tyłuCennik wymienia punkty mocowania zarówno na tylnej kanapie, jak i na fotelu pasażera. Auto ma też elektryczne zabezpieczenie przed dziećmi oraz wykrywanie obecności dziecka i zwierzęcia pozostawionych w kabinie.
Pełna lista wyposażenia seryjnego

Co jest w cenie wersji PRO RWD?

Wyposażenie seryjne, wspólne dla wszystkich 3 wersji — poza napędem, który w najdroższej trafia na obie osie. Różnice kabiny zebraliśmy wyżej.

Bezpieczeństwo i asystenci — polski cennik9 poz.
  • automatyczne hamowanie awaryjne (AEB) z funkcją Stop & Go
  • adaptacyjny tempomat IACC i ostrzeganie przed kolizją czołową (FCW)
  • asystent utrzymania pasa ruchu (LKA), ostrzeganie o opuszczeniu pasa (LDW) i awaryjne utrzymanie pasa (ELK)
  • wykrywanie martwego pola (BSD) i asystent zmiany pasa (LCA)
  • ostrzeżenie i hamowanie przy ruchu poprzecznym za autem (RCTA, RCTB)
  • monitorowanie zmęczenia kierowcy (DMS) i ostrzeżenie o otwartych drzwiach (DOW)
  • system kamer 540° i czujniki ciśnienia w oponach (TPMS)
  • mocowania ISOFIX z przodu i z tyłu, wykrywanie obecności dziecka i zwierzęcia
  • przednie, boczne i środkowa poduszka powietrzna oraz kurtyny
Komfort i wnętrze — polski cennik8 poz.
  • pompa ciepła i klimatyzacja z nawiewami dla drugiego rzędu
  • filtr pyłów zawieszonych PM2,5
  • perforowane fotele ze skóry wegańskiej
  • elektryczna regulacja fotela kierowcy w 6 kierunkach, pasażera w 4
  • kierownica ze skóry wegańskiej, wielofunkcyjna i regulowana
  • składana kanapa 60:40 i podłokietnik z tyłu
  • klimatyzowany schowek w podłokietniku
  • bezramkowe szyby w drzwiach, przyciemniane szyby tylne
Multimedia i łączność — polski cennik7 poz.
  • ekran dotykowy 15,4 cala
  • bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto
  • nawigacja online i radio cyfrowe DAB+
  • sterowanie głosowe i tryby scenariuszy w kabinie
  • aktualizacje oprogramowania przez internet (OTA)
  • sterowanie funkcjami komfortu z aplikacji w telefonie
  • dwa inteligentne kluczyki i otwieranie bez kluczyka
Ładowanie i napęd — polski cennik6 poz.
  • bateria litowo-żelazowo-fosforanowa (LFP) 68,82 kWh
  • ładowarka pokładowa prądu przemiennego 11 kW
  • ładowanie prądem stałym do 200 kW, od 10 do 80% w 23 minuty
  • zasilanie urządzeń zewnętrznych z auta (V2L) o mocy 6 kW
  • 4 tryby jazdy: Eco, Comfort, Sport i własny
  • napęd na tylną oś (RWD) — w wersji MAX AWD na obie osie
Światła i widoczność — polski cennik5 poz.
  • reflektory LED z automatycznym włączaniem i automatyczne światła drogowe
  • światła do jazdy dziennej LED
  • tylne lampy LED i światło przeciwmgielne
  • spojler z wysoko montowanym światłem stop
  • lusterka elektrycznie regulowane, podgrzewane i składane po zamknięciu auta
Dane techniczne · jeden standard

Parametry, które warto znać.

Moc435KM+163 KM wobec RWD
0–100 km/h5,5s−2 s szybciej niż RWD
Zasięg WLTP445km−40 km wobec RWD
Masa własna2040kg+100 kg cięższa niż RWD
ParametrPRO / MAX RWDMAX AWD (4×4)od 187 900 zł
Napęd i osiągi
Moc272 KM (200 kW)435 KM (320 kW) ▲
Moment obrotowy290 N·m502 N·m ▲
0–100 km/h7,5 s5,5 s ▲
Prędkość maksymalna180 km/h
Bateria, zasięg i ładowanie
Bateria68,82 kWh, ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe (LFP)
Zasięg WLTP485 km ▲445 km
Zużycie energii WLTP15,9 kWh/100 km ▲17,5 kWh/100 km
Ładowanie prądem przemiennym11 kW z ładowarki pokładowej
Ładowanie prądem stałymdo 200 kW, od 10 do 80% w 23 minuty
Wymiary i praktyczność
Bagażnik z tyłu492 l (1250 l po złożeniu kanapy)
Bagażnik z przodu (frunk)159 l ▲152 l
Wymiary4598 × 1900 × 1600 mm, rozstaw osi 2880 mm
Prześwit / średnica zawracania169 mm / 11,5 m
Masa własna1940 kg ▲2040 kg
Uciąg / obciążenie dachu1600 kg przyczepy hamowanej / 75 kg
Liczba miejsc5

▲ lepszy wynik w wierszu

Policz, ile kosztuje rok jazdy. Zasięg, czasy ładowania i rachunek za prąd.

Zasięg i ładowanieKoszt 100 kmGniazdko czy ładowarka
Rozdział 4 z 5
Zasięg i ładowanie · wartości z polskiego cennika

Ile przejedziesz i jak szybko naładujesz S05.

Zasięg WLTP

Cykl mieszany — PRO i MAX RWD485 km

485 km dotyczy obu wersji z napędem na tylną oś, przy zużyciu 15,9 kWh na 100 km. WLTP jest pomiarem laboratoryjnym: służy do porównywania aut między sobą, nie do planowania konkretnej trasy — realny wynik zmienia prędkość, temperatura, obciążenie auta i to, czy jedziesz z bagażnikiem dachowym.

Ładowanie prądem stałym — 10 → 80%

23 min

Auto przyjmuje do 200 kW i osiąga ten czas na odpowiednio mocnej stacji. Cennik podaje też 15 minut, ale dla krótszego zakresu od 30 do 80% — to inny odcinek ładowania, nie ten sam postój. Rzeczywisty czas zależy od mocy stacji, temperatury baterii i tego, ile energii zostało przed podłączeniem.

Kalkulator / Twoje założenia

Ile kosztuje Twoje 100 kilometrów?

Punktem wyjścia jest 15,9 kWh na 100 km — zużycie WLTP wersji PRO i MAX RWD. Jeśli liczysz koszt dla wersji z napędem na obie osie, wpisz w pole zużycia 17,5 kWh na 100 km.

1. Ustaw swoje założenia

2. Sprawdź koszt energii

Symulacja dla 15 000 km rocznie

Deepal S05 · energia19,08 zł/ 100 km
2 862,00 zł/ rok
1,20 zł za kilowatogodzinę i 15 000 km rocznie to przykładowe założenia — wpisz własne, bo ładowanie w domu nocą i ładowanie na stacji szybkiej potrafią różnić się kilkakrotnie. Kalkulator liczy wyłącznie prąd: nie ma w nim raty, polisy, przeglądów ani opon.

Zdecyduj i umów prezentację. Bilans, rywale, bezpieczeństwo i gwarancja.

WerdyktNa tle rywaliZanim podpiszesz
Rozdział 5 z 5
Ładowanie w domu · nasz rachunek

Ile trwa pełne ładowanie ze zwykłego gniazdka?

Najczęstsze pytanie przed pierwszym elektrykiem brzmi „czy wystarczy mi gniazdko w garażu”. Poniżej ta sama bateria naładowana z 3 różnych źródeł.

34 h ze zwykłego gniazdka

Bateria 68,82 kWh ładowana ze zwykłego gniazdka 230 V, które oddaje około 2,3 kW, potrzebuje blisko 30 godzin czystego ładowania. Przy tak małej mocy część energii ucieka na straty i podtrzymanie pracy auta, więc realnie wychodzi około 34 godzin. To nasz rachunek, nie deklaracja producenta.

Ładowarka ścienna 11 kW skraca to samo ładowanie do mniej więcej 7 godzin, czyli mieści je w jednej nocy — pod warunkiem, że masz przyłącze trójfazowe i wystarczającą moc umowną.

Na stacji szybkiego ładowania S05 przyjmuje prąd stały o mocy do 200 kW i uzupełnia baterię od 10 do 80% w 23 minuty — tyle, ile trwa przerwa na kawę przy dłuższej trasie.

Wniosek praktyczny: gniazdko wystarczy do dobijania kilkudziesięciu kilometrów przez noc i na weekendowe wyjazdy, ale jeśli codziennie pokonujesz ponad 60 km, policz koszt instalacji ładowarki razem z ceną auta.

Pojemność baterii i moce ładowania z polskiego cennika; czasy ładowania z gniazdka i z ładowarki ściennej to nasze przeliczenie

Werdykt redakcji · z liczb, nie z folderu

Uczciwy bilans — na plus i do sprawdzenia.

Mocne strony 4

Ładowanie 200 kW — najszybsze w tej cenie
Deklarowane 200 kW prądu stałego i uzupełnienie baterii od 10 do 80% w 23 minuty to najwyższe wartości w zestawieniu elektrycznych SUV-ów z tej półki cenowej: Geely E5 przyjmuje 100 kW, MGS5 EV 120 kW, a GAC Aion V 180 kW.
Ta sama bateria i ten sam zestaw asystentów w każdej wersji
Kupując najtańszą wersję, nie tracisz ani kilowatogodziny pojemności, ani jednego systemu wspomagania kierowcy. W wielu konkurencyjnych gamach większa bateria jest przypisana do najdroższego pakietu wyposażenia.
Ocena bezpieczeństwa obejmuje całą gamę
Wynik Euro NCAP dotyczy formalnie obu odmian napędu — i tej na tylną oś, i tej na obie. Zwykle testuje się jeden wariant, a przy pozostałych kupujący musi przyjmować wynik na wiarę.
Przyczepa do 1600 kg
Deklarowana masa przyczepy hamowanej wynosi 1600 kg — dla elektryka tej wielkości to konkretna liczba do sprawdzenia, jeśli wozisz lawetę, łódź albo przyczepę kempingową. Wartość jest taka sama w każdej wersji.

Do sprawdzenia 4

Nawet 435 KM kończy się przy 180 km/h
Prędkość maksymalna jest elektronicznie taka sama we wszystkich 3 wersjach — 180 km/h. Płacąc najwięcej za drugi silnik, kupujesz przyspieszenie, ale nie wyższy pułap prędkości na autostradzie.
Napęd na obie osie pogarsza codzienne parametry
To jedyna wersja w gamie, która za wyższą cenę oddaje część zasięgu i podnosi zużycie energii. Jeśli nie mieszkasz na stromym albo nieodśnieżanym podjeździe, mocniejsze przyspieszenie zostaje jedyną korzyścią, jaką realnie poczujesz.
W wersji MAX jeździsz na kołach 20 cali
Opony 245/45 R20 są niższe i sztywniejsze od 225/60 R18 z wersji PRO — na łatanym asfalcie czuć to w kabinie, a komplet zimowy tego rozmiaru kosztuje wyraźnie więcej. Rozmiaru kół nie da się tu wybrać osobno od wyposażenia.
Po awarii zostajesz z własną polisą
Importer nie opisuje programu pomocy drogowej dla Deepala, a pakietu ubezpieczenia za złotówkę znanego z benzynowych Changanów nie wymienia w cennikach elektryków; część dealerów podaje „ubezpieczenie za 1 zł” przy tym modelu, więc zakres, okres i warunki potwierdź na piśmie w salonie. Do tego czasu holowanie i pomoc w trasie masz z własnej polisy.
Komu pasuje

To auto jest dla Ciebie, jeśli…

Dla kierowcy, który ma gdzie ładować auto na noc i chce elektrycznego SUV-a z szybkim ładowaniem w trasie, a wyposażenie kabiny woli wybrać osobno od zasięgu.

Komu nie

Poszukaj czegoś innego, jeśli…

Dla kogoś, kto ładuje wyłącznie ze zwykłego gniazdka i nie planuje instalacji ładowarki, oraz dla kierowcy, któremu zależy na najdłuższym zasięgu w tej cenie — tu lepiej wypadają rywale z większą baterią.

Na tle rywali · elektryczne SUV-y za 140 000–180 000 zł

Jak wypada wśród elektrycznych SUV-ów w tej cenie.

ModelCenaBateriaZasięg WLTPŁadowanie DCBagażnik
Deepal S05
ten model · punkt odniesienia
169 900 zł68,82 kWh485 km200 kW492 l
SUV elektryczny · oferta w Polsce
Kosztuje dokładnie tyle samo co S05 PRO, ale ma mniejszą baterię (60,22 kWh), o 55 km krótszy zasięg, o połowę wolniejsze ładowanie prądem stałym (100 kW wobec 200 kW) i o 31 l mniejszy bagażnik.
169 900 zł60,22 kWh430 km100 kW461 l
SUV elektryczny · oferta w Polsce
Drożej o 9000 zł, za to z największą baterią w tym zestawieniu (75,3 kWh) i najdłuższym zasięgiem (510 km, o 25 km więcej niż S05). Ładuje się wolniej (180 kW) i ma najmniejszy bagażnik w czwórce — 427 l.
178 900 zł75,3 kWh510 km180 kW427 l
SUV elektryczny · oferta w Polsce
Taniej o 26 000 zł, ale to auto o klasę mniejsze: bateria 49 kWh i 340 km zasięgu w wersji Standard Range, z której pochodzi cena w tabeli. Wersja Long Range z baterią 64 kWh przejeżdża 480 km, czyli prawie tyle co S05, a jej cena katalogowa to 158 900 zł.
143 900 zł49 kWh340 km120 kW453 l
Wszystkie kwoty to ceny katalogowe z cenników. Cenniki Deepala S05 i Geely E5 nie wymieniają promocji, podobnie GAC Aion V, którego kampanie najmu i finansowania wygasły w pierwszej połowie 2026 roku. MGS5 EV jest wyjątkiem: do 31 grudnia 2026 MG sprzedaje rocznik 2026 z rabatem 14 000 zł, czyli od 129 900 zł. Zasięgi pochodzą z cyklu WLTP każdego producenta, a moce ładowania to wartości deklarowane, nie zmierzone przez nas.Porównaj szczegółowo
Deepal S05 · Euro NCAP

5 gwiazdek w ocenie z grudnia 2025.

Testowano egzemplarz z napędem na tylną oś o masie 1940 kg, ale tabela wariantów rozciąga wynik formalnie także na wersję z napędem na obie osie — obie odmiany są objęte tą samą oceną.

94%Ochrona dorosłychNajwyższa z 4 składowych oceny. Dotyczy ochrony kierowcy i pasażera w zderzeniu czołowym oraz bocznym — o kabinie i strukturze nadwozia mówi najwięcej.
87%Ochrona dzieciOcena skuteczności ochrony dzieci przewożonych w fotelikach — obejmuje wyniki manekinów w zderzeniu czołowym i bocznym oraz rozwiązania, które mają zapobiec pozostawieniu dziecka w aucie.
78%Piesi i rowerzyściSkładowa opisująca to, co dzieje się poza autem: kształt przodu nadwozia i reakcję automatycznego hamowania na pieszego oraz rowerzystę.
76%Systemy wspomagająceNajniższa ze składowych. Najwyższa ocena łączna nie znaczy, że każdy system zdobył komplet punktów — 76% pokazuje, że właśnie w tej kategorii auto straciło ich najwięcej, mimo że wszystkie systemy są w nim seryjnie.
W standardziePakiet asystentów identyczny w każdej wersjiAutomatyczne hamowanie awaryjne, adaptacyjny tempomat, utrzymanie pasa ruchu, wykrywanie martwego pola, ostrzeganie o ruchu poprzecznym za autem, kamery 540° i czujniki ciśnienia w oponach dostajesz tak samo w PRO, jak w najdroższym MAX.
BierneCo chroni, gdy jest już za późnoPoduszki przednie, boczne, przednia środkowa i kurtyny na całą długość kabiny; elektroniczny program stabilizacji (ESP), kontrola trakcji (TCS), wspomaganie ruszania pod górę (HHC) i zjazdu ze wzniesienia (HDC); pasy z napinaczami z przodu i z tyłu oraz hamulec postojowy z funkcją Auto Hold. Wszystko seryjnie.

Euro NCAP, ocena Deepala S05 opublikowana w grudniu 2025 — sprawdzona 17 września 2026

Gwarancja · warunki marki

Jak długo chroniony jest Deepal S05?

Deepal daje 7 lat lub 160 000 km na cały samochód, 8 lat lub 200 000 km na baterię i napęd elektryczny oraz 12 lat na perforację nadwozia, ale pełne warunki poznasz dopiero w salonie — programu pomocy drogowej producenta nie ma.

Pojazd7 lat / 160 000 kmOd pierwszej rejestracji, co nastąpi wcześniej; pełne warunki i wykluczenia importer udostępnia tylko w salonie — poproś o książkę gwarancyjną przed podpisaniem umowy.
Bateria trakcyjna8 lat / 200 000 kmpróg 70% pojemnościSpadek pojemności poniżej 70% wartości początkowej uznawany za nadmierny — poproś o wynik kontroli pojemności na piśmie przy każdym przeglądzie.
Silnik elektryczny i sterownik8 lat / 200 000 kmOsobna karta na zespół napędowy — ten sam okres co bateria, ale formalnie niezależna ochrona.
Perforacja nadwozia12 lat / bez limitu km12 lat ochrony blachy bez limitu przebiegu — tyle samo co BYD i Changan, więcej niż MG (7 lat); zapytaj, czy wymaga corocznej kontroli antykorozyjnej z wpisem w książce — warunek nie jest opublikowany.
Pomoc drogowabez programu producentasprawdź własną polisęImporter nie opisuje programu assistance dla Deepala, a pakiet ubezpieczenia za 1 zł znany z Changana nie występuje w cenniku Deepala; część dealerów wymienia „ubezpieczenie za 1 zł” przy tym modelu. Zapytaj w salonie o zakres, okres i warunki na piśmie — do tego czasu holowanie i pomoc po awarii masz tylko z własnej polisy.
Druga strona gwarancji · czego nie obejmuje

Kiedy ta ochrona przestaje działać.

Pełne warunki gwarancji Deepal nie są opublikowane — poniższe zasady to zapis ze strony europejskiej marki i standard rynku; potwierdź je w salonie i poproś o książkę gwarancyjną.

  • Bateria zostawiona rozładowana na dłużejDłuższy postój z pustą baterią trakcyjną standardowo wyklucza roszczenie — przed urlopem naładuj auto do poziomu zalecanego w instrukcji i zapytaj w salonie o zalecany stan naładowania.
  • Zarobkowy przewóz osóbTaxi, wynajem i przewóz osób są wprost wyłączone z gwarancji w warunkach opublikowanych przez markę w Europie — jeśli auto ma tak pracować, ustal zasady na piśmie przed zakupem.
  • Pominięty albo spóźniony przeglądImporter nie publikuje planu przeglądów — zapisz terminy z książki serwisowej, bo przegląd po terminie standardowo przerywa ochronę na elementy, które wtedy zawiodą.
  • Ingerencja w układ wysokonapięciowy poza serwisemOtwarcie obudowy baterii, przeróbki instalacji ładowania albo tuning oprogramowania kończą ochronę — także po naprawie powypadkowej poza siecią.
  • Części i akcesoria spoza katalogu producentaZamienniki i akcesoria bez homologacji Deepal wyłączają odpowiedzialność za usterki, które spowodują — dotyczy też haków, bagażników dachowych i felg montowanych poza siecią.
  • Brak wpisów w książce gwarancyjnejBez pieczątek z przeglądów i kontroli nadwozia nie udowodnisz historii serwisowej — pilnuj wpisu przy każdej wizycie, bo warunki szczegółowe importer pokazuje tylko w salonie.
Deepal S05 · lista do salonu

Zanim podpiszesz, poproś o to na piśmie.

9 rzeczy, które warto ustalić przed wpłatą zaliczki — przy marce, która jest w Polsce od kilku miesięcy, część z nich nie wynika z żadnego opublikowanego dokumentu.

  • Próg 70% pojemności baterii w książce gwarancyjnejMarka podaje ten próg na swojej europejskiej stronie, ale pełnych warunków gwarancji nie publikuje. Poproś o zapis przypisany do numeru nadwozia Twojego egzemplarza i o to, żeby wynik kontroli pojemności trafiał do książki przy każdym przeglądzie.Jak czytać gwarancję baterii
  • Gwarancja nie obejmuje zarobkowego przewozu osóbElektryczny S05 z zasięgiem 485 km kusi jako auto do przewozu osób na aplikację, ale marka wyklucza taki użytek z gwarancji w warunkach opublikowanych w Europie. Jeśli planujesz taxi albo wynajem, poproś importera o pisemne stanowisko dla Twojego egzemplarza, zanim wpłacisz zaliczkę.
  • Dach panoramiczny — tylko w MAX, za 4500 złW wersji PRO cennik nie przewiduje tej opcji w ogóle, a w obu wersjach MAX wycenia ją osobno. Oglądając gotowy egzemplarz, poproś o potwierdzenie na zamówieniu, czy akurat ten samochód ma dach zamontowany.
  • Cena kompletu opon 20 caliWersje MAX jeżdżą na oponach 245/45 R20, PRO na 225/60 R18. Komplet zimowy w większym rozmiarze potrafi kosztować kilkaset złotych więcej za sztukę, a cennik auta cen opon nie podaje.
  • Termin dostawy i rocznik egzemplarzaPoproś o wpisanie terminu wydania do umowy oraz o datę produkcji z tabliczki znamionowej. Siedmioletnia gwarancja liczy się od pierwszej rejestracji, ale rocznik będzie miał znaczenie przy odsprzedaży.
  • Koszt i częstotliwość przegląduImporter nie opublikował dla Deepala planu przeglądów ani cennika pakietów serwisowych. Poproś o kwotę pierwszych 3 przeglądów i o interwał w kilometrach albo miesiącach, zanim podpiszesz umowę.Co dziś wiadomo o marce Deepal w Polsce
  • 12 lat na perforację — czy na pewno bez limitu kilometrówEuropejska strona marki mówi o ochronie bez limitu przebiegu, ale cennik elektrycznego S05 tego nie precyzuje. Poproś o zapis obowiązujący dla Twojego egzemplarza, z datą początku ochrony.
  • Finansowanie — importer nie publikuje przykładu dla DeepalaWszystkie publikowane przykłady rat z zerową rzeczywistą roczną stopą oprocentowania dotyczą benzynowych modeli Changana. Jeśli kupujesz na raty albo w leasingu, poproś o wyliczenie dla tego modelu na piśmie i sprawdź, czy w ogóle obejmuje go ten sam program.Napisz, sprawdzimy dostępność w Twoim mieście
  • Jeśli szukasz większego nadwoziaDeepal S07 jest o 152 mm dłuższy, ma baterię 79,97 kWh i nadwozie w stylu coupé, ale ładuje się znacznie wolniej — 93 kW zamiast 200 kW. Warto usiąść w obu autach tego samego dnia.Zobacz Deepala S07

Warunki gwarancji ze strony europejskiej marki (stan na 17 września 2026) i polski cennik Deepal S05 (od 1 czerwca 2026, sprawdzony 7 października 2026)

Zobacz na żywo · prezentacja i jazda próbna

Usiądź za kierownicą Deepala S05 przed decyzją.

Wersje różnią się kabiną, nie baterią — najtaniej rozstrzygniesz to, siadając kolejno w tańszej i droższej. Weź ze sobą fotelik dziecięcy i przejedź się każdą z nich po nierównej drodze.

9 salonów Deepal · 8 miast · stan na 2026-09-08
Mapa Polski z salonami Deepal2KrakówChorzówGdańsk2Poznań i okoliceŁódźMotyczWarszawakółko = miasto · liczba = salony
1
źródła
0
konflikty
10.2026
przegląd
Źródła danych i daty weryfikacji
Jak weryfikujemy
Pytania kupujących · zanim zapytasz dealera

6 rzeczy, które warto wiedzieć.

Co robią asystenci, których skróty widać w wyposażeniu?
Te, o które pytają najczęściej: asystent jazdy w korku (TJA) prowadzi auto w zatorze, ruszając i hamując za poprzedzającym pojazdem; inteligentne ograniczenie prędkości (ISL) podpowiada limit odczytany ze znaku; ostrzeżenie o bezpiecznej odległości (SDW) reaguje, gdy jedziesz za blisko; ostrzeżenie o kolizji z tyłu (RCW) miga stopami, gdy ktoś dojeżdża zbyt szybko. Wszystkie są seryjne w każdej wersji i żaden z nich nie prowadzi auta za Ciebie.
Ile osób i bagażu zabierze S05?
5 miejsc siedzących. Dopuszczalna masa całkowita to 2370 kg przy napędzie na tył i 2470 kg przy napędzie na obie osie, a auto waży odpowiednio 1940 i 2040 kg — na pasażerów i bagaż zostaje więc około 430 kg. Na dach wolno położyć 75 kg, czyli bagażnik dachowy z zestawem narciarskim tak, ciężki boks z wyposażeniem kempingowym już nie.
Czy do S05 można dokupić hak i ile ten samochód pociągnie?
Ręcznie demontowany hak holowniczy kosztuje 3000 zł. Deklarowana masa przyczepy hamowanej to 1600 kg, a dopuszczalne obciążenie dachu 75 kg. Układ cennika nie mówi jednoznacznie, do których wersji hak jest dostępny — ustal to, zanim podpiszesz zamówienie.
Jakie kolory nadwozia i wnętrza są do wyboru?
5 lakierów: Księżycowa Biel, Srebro Mercurego, Szarość Ganimedesa, Czarna Otchłań i Błękit Andromedy, oraz dwa kolory tapicerki — czarny i pomarańczowy. Cennik nie podaje osobnych cen lakierów, więc zapytaj, czy któryś z nich jest płatny.
Czy w cenie są przewody do ładowania?
Cennik nie wymienia przewodów w wyposażeniu seryjnym ani wśród opcji. Zapytaj wprost, co dostajesz w komplecie: przewód do stacji publicznych (Type 2), przewód do domowego gniazdka czy żaden z nich. To zwykle kilkaset złotych różnicy przy odbiorze.
Czy pod podłogą bagażnika jest koło zapasowe?
Cennik nie wymienia ani koła zapasowego, ani zestawu naprawczego — nie ma ich na liście wyposażenia seryjnego, ale nie ma też informacji, że auto jedzie bez czegokolwiek. Zajrzyj pod podłogę bagażnika podczas oględzin i zapytaj, co dokładnie dostajesz w komplecie.
Kontakt · odpowiadamy w 1 dzień roboczy

Masz pytanie o S05? Zapytaj o Deepala S05.

Napisz, którą wersję rozważasz i z którego jesteś miasta — sprawdzimy dostępność, termin prezentacji i to, czego cennik nie mówi wprost.

Doradzamy, nie sprzedajemy. Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera.

Napisz do nas

Odpowiadamy zwykle w ciągu jednego dnia roboczego. Bez konta i bez zobowiązań.

W jakiej sprawie piszesz?

Czego dotyczy sprawa?

Dołączymy informację, że piszesz ze strony: Deepal S05

Jak się z Tobą skontaktować?

Podaj telefon, e-mail albo oba.

Wiadomość trafi do redakcji NowoczesneAuta.pl.

Zostało: opis sprawy · kontakt
169 900 złElektryczny SUV · 68,82 kWh · 485 km WLTP · ładowanie 200 kW