Porównaj auta

Rodzinny SUV 4,5 m · trzy napędy

Leapmotor B10.

Prąd albo generator. Decyduje gniazdko.

Dane sprawdzone: · Źródła

Rodzinny SUV 4,5 m na 5 osób, elektryczny albo z generatorem benzynowym. Kamera 360°, dach panoramiczny i ekran 14,6 cala są już w wersji Life. Pasuje, gdy ładujesz w domu. Asystenci bywają nachalni.

Cena od113 900 zł* cena wyprzedażowa z cennika importera, bez opisu warunków rabatu i terminu
Galeria · 6 zdjęć
Leapmotor B10EV Pro Life · 113 900 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 26 salonów

01 · Koszty

Leapmotor B10: ile kosztuje rok jazdy na prądzie i z generatorem?

Ustaw przebieg, a przeliczymy zakup i energię dla każdego napędu. Prąd liczymy po 1,20 zł za kWh (ładowanie w domu), benzynę po 7,0 zł za litr. Szybka ładowarka publiczna kosztuje więcej, a tego nie liczymy.

Masz panele słoneczne?
Własne panele obniżają koszt ładowania każdego B10. Zaznacz, a pokażemy, ile to zmienia.
Ile jazdy Hybrid EV na prądzie z gniazdka?
Na prądzie 60% kilometrów — typowy dojazd do pracy i po mieście.
Ceny
Wyposażenie
Zużycie paliwa
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla każdego napędu na tym samym poziomie wyposażenia. Wniosek zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Własne panele (fotowoltaika)
Po zaznaczeniu „Mam fotowoltaikę” wskazaną suwakiem część ładowania (domyślnie 60%) liczymy po 0,30 zł/kWh, a resztę po cenie z sieci. 0,30 zł to koszt energii z własnej instalacji wraz z amortyzacją, przyjęty w modelowych wyliczeniach AutoCentrum z 2026 roku (źródło). Udział ustawiasz suwakiem. Jeśli panele traktujesz jako już opłacone, realny koszt 1 kWh z nich jest niższy niż 0,30 zł. Realny efekt zależy od tego, czy auto stoi w domu w ciągu dnia: nadwyżki z paneli sprzedaje się do sieci taniej, niż kupuje się prąd, więc im więcej ładujesz w trakcie słońca, tym lepiej. Nie liczymy kosztu zakupu instalacji ani zmian taryfy.
Zużycie katalogowe (WLTP i rachunek)
EV Pro 17,3 kWh/100 km, EV ProMax 17,2 kWh/100 km (WLTP z cennika). Hybrid EV: cennik podaje tylko średnią ważoną 2,4 l/100 km, która zakłada jazdę na prądzie. Jazdę na prądzie liczymy z baterii: 18,8 kWh na 86 km daje 21,9 kWh/100 km (nasz rachunek, górna granica, bo nie znamy pojemności użytecznej). Benzynę po wyczerpaniu baterii cennik pomija, więc w tej kolumnie używamy dolnego końca testu: 4,6 l/100 km.
Zużycie realne (testy prasowe)
EV: 17,8 kWh/100 km (Auto Express, test długodystansowy, ok. 18 tys. km, przeliczenie własne z 3,5 mi/kWh, pojemność baterii nie podana). Hybrid EV: 6,9 l/100 km to górny koniec testu elektroauto-news (4,6–6,9 l/100 km), a na prądzie ok. 80 km zamiast 86. To pojedyncze testy, nie średnia z wielu aut.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Nasz wniosek

Najtaniej po 5 latach: EV Pro

  • EV EV Pronajtaniej
  • REEV Hybrid EV+3 916 zł
  • EV EV ProMax+9 510 zł
Dlaczego tak wychodzi?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi EV Pro: o 3 916 zł mniej niż Hybrid EV i o 9 510 zł mniej niż EV ProMax.

zakup paliwo i prąd

02 · Trasa

Czy dojedziesz bez postoju?

Wpisz, ile kilometrów masz przed sobą. Pokażemy koszt przejazdu i miejsce, w którym trzeba ładować albo tankować.

EV ProEV

koszt przejazdu

EV ProMaxEV

koszt przejazdu

Hybrid EVREEV

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Planujemy trasę na 90% zasięgu, żeby zostawić rezerwę. Pełny zasięg WLTP to EV Pro 361 km, EV ProMax 434 km, Hybrid EV 900 km łącznie (z pełną baterią i pełnym bakiem 50 l). Autosprint (Szwajcaria, marzec 2026) podał zimą z intensywnym ogrzewaniem około 370 km, artykuł nie wskazuje baterii, najpewniej EV ProMax. W trybie „Realne” kalkulator używa tej wartości dla EV ProMax.
Hybrid EV na prądzie
Startuje z pełną baterią: 86 km na prądzie wg WLTP, w teście ok. 80 km. Potem jedzie na benzynie, ale kołami napędza wciąż silnik elektryczny, a silnik benzynowy tylko wytwarza prąd.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Przełącznik „Realne” w kalkulatorze używa wartości z testów. Zimą zasięg na prądzie bywa mniejszy.

03 · Porównanie

Leapmotor B10: EV Pro, EV ProMax czy Hybrid EV z generatorem?

Obok każdej liczby krótki wniosek. Wybrany przez Ciebie napęd jest podświetlony. Ceny dotyczą wersji Life.

Porównujemy wersje: EV Pro Life, EV ProMax Life, Hybrid EV Life. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.

Cena w salonie (Life)

Hybrid EV jest tańszy od EV Pro o 2 000 zł.

Więcej

EV ProMax kosztuje o 9 600 zł więcej niż EV Pro.

Energia na 100 km

Hybrid EV liczymy przy 60% jazdy na prądzie z gniazdka.

Więcej

Prąd po 1,20 zł za kWh (ładowanie w domu), benzyna po 7,0 zł za litr.

Energia rocznie (15 000 km)

EV Pro jest tańszy w eksploatacji od Hybrid EV o 1 183 zł rocznie, ale tylko przy ładowaniu w domu.

Więcej

Na publicznej szybkiej ładowarce prąd kosztuje więcej, a tego nie liczymy.

Kiedy dopłata do EV Pro się zwraca

Dopłata 2 000 zł do EV Pro zwraca się w energii po 1–3 latach.

Więcej

To nasz rachunek dla wersji Life: 15 000 km rocznie, 60% jazdy hybrydy na prądzie, prąd z domu. Dolny koniec (ok. 1 rok) to spalanie hybrydy z testu, 6,9 l/100 km, górny (ok. 3 lata) to zużycie hybrydy na prądzie równe EV Pro i 4,6 l/100 km. Cennik nie podaje tych wartości dla Hybrid EV.

Kiedy dopłata do ProMax się zwraca

ProMax zużywa wg normy 17,2 kWh/100 km, a EV Pro 17,3: oszczędzasz ok. 18 zł rocznie, więc dopłata 9 600 zł nie zwróci się w rachunku za prąd.

Więcej

Płacisz za zasięg i wyższą moc ładowania (168 zamiast 140 kW), ale 30–80% trwa tak samo, 20 minut.

04 · Wyposażenie

Leapmotor B10 wyposażenie: co dostajesz w której wersji.

Life ma już kamerę 360°, dach panoramiczny i pełny pakiet asystentów. Design dokłada skórę eko, elektryczne fotele i klapę. Pełna lista 49 pozycji z cennika jest pod przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieEVEV ProLifeEVEV ProMaxLifeEVEV ProMaxDesignREEVHybrid EVLifeREEVHybrid EVDesign
Napęd i ładowanie
Dodatkowy bagażnik z przodu (25 l)Dodatkowe miejsce z przodu, tylko w EV.✓✓✓——
Pompa ciepłaMniej prądu na ogrzewanie zimą, tylko w EV.✓✓✓——
Generator benzynowy i zbiornik 50 lPozwala jechać dalej, gdy bateria jest pusta.———✓✓
Nadwozie i światła
Elektryczna klapa bagażnikaOtwierasz ją przyciskiem, gdy masz pełne ręce.——✓—✓
Elektrycznie składane lusterkaNie zahaczysz o nie w ciasnym garażu.——✓—✓
Czujnik deszczuWycieraczki włączają się same.——✓—✓
Pełny tylny pas świetlnyCiągła listwa świateł z tyłu, tylko w Design.——✓—✓
Przyciemniane szyby boczne i tylnaMniej słońca na tylnej kanapie.——✓—✓
Wnętrze i komfort
Tapicerka z eko-skóryEko-skóra zamiast tkaniny z wersji Life.——✓—✓
Elektryczny fotel kierowcyPozycję ustawiasz przyciskami, zamiast ręcznie.——✓—✓
Podgrzewane fotele przednieCiepło od pierwszych minut zimą.——✓—✓
Wentylowane fotele przednieNawiew przez fotel, który chłodzi plecy w upale.——✓—✓
Podgrzewana kierownicaRęce nie marzną zimą.——✓—✓
Oświetlenie ambientPodświetlone wnętrze po zmroku.——✓—✓
Elektryczny fotel pasażeraPasażer ustawia fotel przyciskami.——✓—✓
Tapicerka materiałowa (Grey Fabric)✓✓—✓—
Multimedia
Nagłośnienie12 głośników zamiast 6.6 głośników6 głośników12 głośników (7.1)6 głośników12 głośników (7.1)
W standardzie w każdej wersji (31)

Asystenci jazdy

  • Kamery 360° z widokiem pod podwoziem
  • Czujniki parkowania tył
  • ACC, LCC, FCW, AEB, BSD, HOD, DOW, ELK, LDW, LKA, RCW, RCTA, RCTB, ISA (pakiet Leap Pilot)
  • Monitoring kierowcy (DDAW, ADDW) i czujnik pozostawienia dziecka/zwierzęcia
  • Przygotowanie do montażu blokady alkoholowej

Nadwozie i światła

  • Dach panoramiczny 1,8 m²
  • Reflektory LED, światła dzienne LED, auto światła mijania i drogowe, Follow Me Home
  • Tylne światła LED i światło stopu nad szybą
  • Podgrzewane lusterka i podgrzewana tylna szyba
  • Felgi aluminiowe 18" Star Sports, zestaw naprawczy

Bezpieczeństwo

  • Poduszki powietrzne (kierowca, pasażer, centralna, boczne, kurtynowe obu rzędów)
  • Wyłącznik poduszki pasażera
  • ISOFIX na tylnych bocznych miejscach
  • E-CALL
  • Bezpośredni system ciśnienia w oponach (TPMS)
  • EDR (czarna skrzynka)
  • Przypomnienie o pasach (przód i tył)
  • ABS+EBD, ESP, ASR, HSA, HDC
  • Auto Hold i automatyczny hamulec postojowy
  • MCB (hamulec multikolizyjny)

Wnętrze i komfort

  • Tylne siedzenia dzielone 40/60, 3 zagłówki, tylny podłokietnik
  • Klimatyzacja automatyczna jednostrefowa

Multimedia

  • Android Auto i Apple CarPlay, radio DAB+, Bluetooth, nawigacja online (po angielsku), 4G z OTA, Wi-Fi
  • Ładowarka indukcyjna
  • Kluczyk NFC i Bluetooth, aplikacja Leapmotor
  • Ekran centralny 14,6″ HD, Leap OS 4.0 Plus
  • Ekran zegarów LCD 8,8″

Napęd i ładowanie

  • Tryby wspomagania kierownicy (3) i tryby jazdy
  • Hamowanie rekuperacyjne
  • V2L (zasilanie urządzeń z auta)
  • Kable ładowania typ 2: tryb 2 (gniazdko) i tryb 3 (wallbox)

Cennik Leapmotor B10 z 1.10.2026, s. 6–9 (tabela wyposażenia). Cennik rozróżnia tylko Life i Design, a nie EV Pro i ProMax.

05 · Wnętrze

Leapmotor B10 wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Zdjęcia z materiałów importera, wersja nie podana. Deska i ekran są takie same w każdym napędzie, różni się tapicerka: Life ma materiał, Design eko-skórę. Kliknij zdjęcie, żeby je powiększyć.

Leapmotor B10 — deska z dużym ekranem multimediów (zdjęcie z materiałów importera, wersja nie podana).

06 · Opinie z testów

Leapmotor B10 opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

W testach EV zużywa 13,8–19,5 kWh/100 km (miasto i trasa), a w jedynym znalezionym teście zimowym EV (prawdopodobnie ProMax, bateria nie podana) zrobił ok. 370 km zamiast 434. Hybrid EV pali 4,6–6,9 l/100 km zamiast normy 2,4. Najczęstsze zastrzeżenia: nachalni asystenci, kierownica bez czucia i ekran do wszystkiego.

Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.

Napęd, którego opinie czytasz

EV ProEV

Leapmotor B10 EV Pro: opinie z testów

3 plusy2 uwagi

Dobrze

Euro NCAP:

5 gwiazdek w grudniu 2025 dla wersji Pro: dorośli 93%, dzieci 93%, piesi i rowerzyści 84%, asystenci 85%.

1 źródło

Źródła: fdrive.cz: wynik Euro NCAP 12.2025

Dobrze

Test iMagazine: ok. 19,5 kWh/100 km na ponad 100 km autostrad i ekspresówek, ok. 13,8 w mieście.

Więcej · 1 źródło

Autor ocenia to jako dobry wynik, ale nie podaje, która to bateria.

Źródła: iMagazine 11.2025

Dobrze

Dach panoramiczny 1,8 m², pompa ciepła i kamera z widokiem pod podwoziem są w standardzie.

1 źródło

Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Uwaga

Realne zużycie na trasie jest wyższe niż w normie: 19,5 kWh/100 km wobec 17,3.

Więcej · 2 źródła

Test nie wskazuje baterii. Przy baterii EV Pro (56,2 kWh brutto) daje to około 290 km, przy ProMax (67,1 kWh) około 340 km, to nasz rachunek, realnie mniej.

Źródła: iMagazine 11.2025, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Uwaga

Auto Express (UK, kwiecień–październik 2026, ok. 18 tys. km, elektryczny B10, wersja baterii nie podana): jeden egzemplarz przez blisko 3 miesiące stał z awarią ładowarki pokładowej i sterownika wysokiego napięcia, a po naprawie ładował tylko 1,9 kW.

Więcej · 1 źródło

To pojedynczy egzemplarz, ale zapytaj w salonie, jak długo trwają naprawy gwarancyjne.

Źródła: Auto Express 10.2026

Co to znaczy dla Ciebie

EV Pro to wersja, którą Euro NCAP rozbiło i oceniło na 5 gwiazdek.

Więcej

Na trasie zużywa więcej niż w normie, więc przy dłuższych wyjazdach licz orientacyjnie około 290 km, nie 361.

EV ProMaxEV

Leapmotor B10 EV ProMax: opinie z testów

2 plusy1 uwaga

Dobrze

Auto Świat na 117 km we Francji: ok. 14,3 kWh/100 km, poniżej normy 17,2.

Więcej · 2 źródła

Był to krótki test w sprzyjających warunkach, nie dowód na zużycie zimą.

Źródła: Auto Świat 10.2025, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Dobrze

Ładowanie 168 kW według cennika: od 30 do 80% w 20 minut, tyle samo co w EV Pro (140 kW).

Więcej · 2 źródła

Autosprint opisuje ładowanie 50–100% w ok. 30 minut.

Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026, Autosprint.ch 03.2026

Uwaga

Zimą z intensywnym ogrzewaniem Autosprint podał ok. 370 km zamiast 434, czyli o ok. 15% mniej.

Więcej · 2 źródła

Artykuł nie wskazuje wprost wersji baterii, przyjęliśmy ProMax (od 434 km WLTP). To jedyny znaleziony wynik zimowy.

Źródła: Autosprint.ch 03.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Co to znaczy dla Ciebie

Większa bateria daje zapas na zimę i trasę, ale sama dopłata nie zwraca się w kosztach prądu.

Więcej

Na jeździe próbnej sprawdź zużycie przy ogrzewaniu.

Hybrid EVREEV

Leapmotor B10 Hybrid EV: opinie z testów

2 plusy4 uwagi

Dobrze

Układ szeregowy jedzie jak auto elektryczne, a generator jest kulturalny i dobrze wytłumiony.

Więcej · 2 źródła

Elektroauto-news pisze, że pracuje cicho w tle.

Źródła: AutoZeitung 08.2026, elektroauto-news.net 06.2026

Dobrze

Na samym prądzie auto przejechało nieco ponad 80 km z baterii 18,8 kWh (cennik: 86 km).

2 źródła

Źródła: elektroauto-news.net 06.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Uwaga

Spalanie w teście wynosi 4,6–6,9 l/100 km, a norma 2,4 zakłada jazdę na prądzie.

Więcej · 2 źródła

Przy rzadkim ładowaniu licz paliwo, nie normę.

Źródła: elektroauto-news.net 06.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Uwaga

Ładuje wolno: prąd stały 46 kW, a z gniazdka 6,6 kW jednofazowo.

2 źródła

Źródła: elektroauto-news.net 06.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Uwaga

Bagażnik 330 l jest mały jak na wymiary auta, EV ma 455 l (z 25-litrowym frunkiem).

2 źródła

Źródła: AutoZeitung 08.2026, Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Uwaga

Firmenauto opisuje Hybrid EV jako pomost dla boiących się ładowania: elektryk z siatką bezpieczeństwa.

Więcej · 2 źródła

Spalanie w teście elektroauto-news było wyższe niż w normie, więc to nie jest hybryda oszczędna jak klasyczna.

Źródła: firmenauto 04.2026, elektroauto-news.net 06.2026

Co to znaczy dla Ciebie

Hybrid EV ma sens, gdy nie masz gdzie ładować albo często jedziesz ponad 86 km dziennie.

Więcej

Jeśli ładujesz w domu, EV jest tańszy w energii i ma większy bagażnik.

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Uwaga

Asystenci:

Autosprint pisze, że są zbyt nachalni: częste piski, pas ruchu potrafi szarpnąć kierownicą, monitor uwagi reaguje błędnie zależnie od ułożenia rąk.

Więcej · 2 źródła

Auto Świat też wskazuje nadmiar ostrzeżeń. Poproś w salonie o ustawienie ich przed odbiorem auta.

Źródła: Autosprint.ch 03.2026, Auto Świat 10.2025

Pokaż pozostałe (3)

Uwaga

Obsługa:

Prawie wszystko, nawet ustawienie lusterek, robisz z ekranu.

Więcej · 1 źródło

Nie ma tylnej wycieraczki (Autosprint).

Źródła: Autosprint.ch 03.2026

Uwaga

Prowadzenie:

W EV Auto Świat opisuje lekką, mało komunikatywną kierownicę, miękkie zawieszenie i podsterowność, a Auto Express kołysanie nadwozia.

Więcej · 5 źródeł

W Hybrid EV elektroauto-news pisze o przechyłach w zakrętach, a AutoZeitung o małym czuciu kierownicy. Autosprint ocenia zawieszenie jako dobrze wyważone, a kierownicę jako precyzyjną. Recenzje się nie zgadzają, więc sprawdź na jeździe próbnej.

Źródła: Auto Świat 10.2025, Auto Express 10.2026, elektroauto-news.net 06.2026, AutoZeitung 08.2026, Autosprint.ch 03.2026

Uwaga

Wnętrze:

Jak na cenę solidne: twarde plastiki bez trzasków i metalizowane dysze nawiewu (Autosprint).

1 źródło

Źródła: Autosprint.ch 03.2026

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Rabat:

Cennik z 1.10.2026 nie podaje warunków rabatu ani daty jego końca.

1 źródło

Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Pokaż pozostałe (4)

Nie wiemy

Bateria EV Pro:

Nagłówek cennika podaje 57,2 kWh, a tabela techniczna 56,2 kWh.

Więcej · 1 źródło

Używamy 56,2 i prosimy o potwierdzenie importera.

Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026

Nie wiemy

Gwarancja:

Cennik podaje 4 lata lub 100 000 km na auto i 8 lat lub 160 000 km na akumulator, a media w lipcu pisały o 2 latach.

Więcej · 2 źródła

Nie ma progu degradacji baterii ani informacji, czy trzeba robić przeglądy w autoryzowanym serwisie.

Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026, Spider's Web Autoblog 07.2026

Nie wiemy

Spalanie Hybrid EV:

Cennik podaje tylko średnią ważoną 2,4 l/100 km.

Więcej · 2 źródła

Zużycia benzyny po wyczerpaniu baterii nie ma, mamy tylko zakres z testu.

Źródła: Cennik Leapmotor B10 MY25 10.2026, elektroauto-news.net 06.2026

Nie wiemy

Euro NCAP:

Wynik dotyczy wersji Pro.

Więcej · 2 źródła

ProMax i Hybrid EV nie mają osobnego, a oficjalnej strony Euro NCAP nie otwieraliśmy. Komunikat Stellantisa znamy tylko z fragmentu w wyszukiwarce (strona nie otwiera się), więc nie traktujemy go jako potwierdzenia.

Źródła: fdrive.cz: wynik Euro NCAP 12.2025, Stellantis: komunikat o Euro NCAP

Źródła opinii (11), stan na 08.10.2026
Policz koszt każdego napędu w swoim przebiegu

07 · Nasz werdykt

Jaki napęd Leapmotor B10 wybrać? Decyduje gniazdko w domu

Dwa elektryki i jeden z generatorem, jedno nadwozie. O wyborze decyduje ładowanie w domu i to, ile jeździsz dalej niż 86 km.

EV ProEV

Elektryk za cenę hybrydy

EV Pro Life kosztuje 113 900 zł, tylko 2 000 zł więcej niż Hybrid EV Life.

  • Rocznie o 1 183 zł mniej za energię niż Hybrid EV przy ładowaniu w domu
  • 361 km zasięgu WLTP, bagażnik 455 / 1 700 l z frunkiem
  • Na trasie test iMagazine (bateria nie podana) pokazał 19,5 kWh/100 km zamiast 17,3: przy baterii EV Pro to orientacyjnie ok. 290 km, nie 361 (nasz rachunek z pojemności brutto)
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Jeśli ładujesz w domu, prąd wychodzi taniej niż paliwo, więc dopłata zwraca się w energii po 1–3 latach (nasz rachunek, zależy od zużycia hybrydy).

  • 5 gwiazdek Euro NCAP (wersja Pro, grudzień 2025)
  • Jest tylko w wersji Life: skóry eko i wentylowanych foteli nie dostaniesz
  • Asystenci jazdy bywają nachalni (Autosprint, Auto Świat): poproś o ich ustawienie przed odbiorem
  • Odpuść, jeśli lubisz auto z czuciem kierownicy albo często jeździsz zimą po autostradzie bez możliwości ładowania

EV ProMaxEV

Gdy ładujesz rzadziej albo jeździsz dalej

EV ProMax Life kosztuje 123 500 zł, o 9 600 zł więcej niż EV Pro.

  • 434 km WLTP, zimą w jedynym teście ok. 370 km (Autosprint, bateria nie podana, prawdopodobnie ProMax)
  • Ładowanie prądem stałym do 168 kW (EV Pro: 140 kW), od 30 do 80% w 20 minut w obu
  • Dopłata nie zwraca się w kosztach prądu: oszczędzasz ok. 18 zł rocznie
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Za tę kwotę dostajesz 434 km zasięgu WLTP zamiast 361 i wyższą moc ładowania (168 zamiast 140 kW, ten sam czas 30–80%), ale nie oszczędzasz na prądzie.

  • Jedyny elektryczny B10 z wersją Design (skóra eko, wentylowane fotele, klapa)
  • Design to kolejne 6 400 zł (129 900 zł po rabacie)
  • Euro NCAP dotyczy wersji Pro: osobnego wyniku ProMax nie znaleźliśmy
  • Odpuść, jeśli wystarcza Ci zasięg EV Pro: zużywa tyle samo prądu i kosztuje mniej

Hybrid EVPHEV

Gdy nie masz gdzie ładować

Hybrid EV Life kosztuje 111 900 zł, najmniej w rodzinie.

  • Najniższa cena B10 i start do 100 km/h w 7,5 s, szybciej niż EV Pro (8,0 s)
  • 900 km łącznie bez szukania ładowarki (WLTP)
  • W teście pali 4,6–6,9 l/100 km zamiast normy 2,4, bo norma zakłada jazdę na prądzie
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Do pracy jedziesz na prądzie (do 86 km WLTP), w trasę na generatorze, razem 900 km.

  • Koła zawsze napędza silnik elektryczny, a benzynowy tylko wytwarza prąd
  • Bagażnik 330 / 1 600 l, czyli o 125 l mniej niż w EV (z 25-litrowym frunkiem, bez niego 100 l)
  • Szybka ładowarka tylko 46 kW, a rocznie płacisz za energię o 1 183 zł więcej niż w EV Pro (założenia kalkulatora)
  • Odpuść, jeśli masz gdzie ładować i jeździsz głównie po mieście: EV Pro kosztuje tylko 2 000 zł więcej

08 · Rywale

Leapmotor B10 na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Leapmotor B10 (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Leapmotor B10, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zLeapmotor B10 EV Pro Life · 113 900 złEV

Porównaj szczegółowo

09 · Gwarancja i serwis

Gwarancja Leapmotor B10: 4 lata na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.

Cennik podaje 4 lata na pojazd i 8 lat na akumulator, ale nie opisuje warunków (przeglądy, próg degradacji baterii). Zapytaj o nie w salonie.

Pojazd4 lata lub 100 000 km
4 lata lub 100 000 km
Akumulator trakcyjnyEV i Hybrid EV
8 lat lub 160 000 km
Assistance24 h, cała Europa
4 lata

Auto

4 lata lub 100 000 km

Tyle podaje cennik importera.

Szczegóły

Spider's Web pisał w lipcu o 2 latach gwarancji Leapmotora, więc poproś w salonie o książkę gwarancyjną i sprawdź zapis przed podpisaniem umowy.

Cennik z 1.10.2026

Akumulator trakcyjny

8 lat / 160 000 km

Dotyczy EV i Hybrid EV.

Szczegóły

Cennik nie podaje progu degradacji baterii ani tego, czy trzeba robić przeglądy w autoryzowanym serwisie, więc zapytaj o oba warunki na piśmie.

Cennik z 1.10.2026

Program 8 lat Stellantisa

Leapmotor poza nim

Od czerwca 2026 Stellantis oferuje w Polsce do 8 lat gwarancji (lub 160 000 km) na wybrane marki, ale Leapmotor nie wszedł do tego programu.

Szczegóły

Poza akumulatorem (8 lat) auto ma więc 4 lata.

Spider's Web, 2.07.2026

Assistance

4 lata, 24 h

Pomoc w drodze w całej Europie przez czas gwarancji podstawowej.

Szczegóły

Nie sprawdziliśmy, czy jest warunkowana przeglądami. Leapmotor to młoda marka w Polsce, więc zapytaj salon o czas napraw i auto zastępcze. Ubezpieczenia ani wartości odsprzedaży nie liczymy.

Cennik z 1.10.2026

10 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna Leapmotor B10: salony blisko Ciebie.

Trzy napędy prowadzą się inaczej: przejedź kilka w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 26 salonów Leapmotor: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 26 salonów w 24 miastach.

26 salonów Leapmotor24 miasta

Lista salonów

Salony Leapmotor: adres, telefon, jazda próbna.

26 salonów w 24 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Warszawa 3 salony

Białystok 1 salon

Bielsko-Biała 1 salon

Bydgoszcz 1 salon

Częstochowa 1 salon

Gdańsk 1 salon

Grębów 1 salon

Grudziądz 1 salon

Jastrzębie-Zdrój 1 salon

Kalisz 1 salon

Katowice 1 salon

Kielce 1 salon

Kraków 1 salon

Łódź 1 salon

Nowy Targ 1 salon

Olsztyn 1 salon

Płock 1 salon

Poznań 1 salon

Rzeszów 1 salon

Szczecin 1 salon

Świdnik 1 salon

Wejherowo 1 salon

Wrocław 1 salon

Zielona Góra 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o kilka napędów na jedną wizytę.

11 · Pytania kupujących

Leapmotor B10 pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Cena, zasięg zimą, gwarancja i wybór między EV a Hybrid EV: odpowiedzi na to, o co pytają kupujący B10.

Ile kosztuje Leapmotor B10 w 2026 roku?

Cennik z 1.10.2026 podaje po rabacie: Hybrid EV Life 111 900 zł, Design 117 900 zł, EV Pro Life 113 900 zł, EV ProMax Life 123 500 zł, EV ProMax Design 129 900 zł. To ceny wyprzedażowe, niższe od katalogowych o 10 000 zł (Hybrid EV) lub 12 000 zł (EV). Lakier Starry Night Blue jest w cenie, pozostałe pięć kolorów kosztuje 2 700 zł.

Czy cena B10 ma warunki i do kiedy trwa?

Cennik nie podaje ani warunków (finansowanie, oddanie auta, grupa klientów), ani daty końca. To auta rocznika modelowego 2025 wyprodukowane w 2026, „dostępne od ręki”. Najniższa cena z ostatnich 30 dni, którą podaje cennik, była niższa niż obecna (np. 109 900 zł dla Hybrid EV Life i EV Pro Life, 119 400 zł dla EV ProMax Life), a ceny wzrosły względem czerwca, więc nie piszemy o obniżce. Zapytaj salon, czy cena dotyczy każdego klienta i ile aut zostało.

Leapmotor B10 EV czy Hybrid EV?

EV Pro Life kosztuje tylko 2 000 zł więcej niż Hybrid EV Life, a przy ładowaniu w domu zużywa mniej energii, więc dopłata zwraca się w energii po 1–3 latach. To nasz rachunek: 15 tys. km rocznie, prąd 1,20 zł/kWh, benzyna 7 zł/l, 60% jazdy Hybrid EV na prądzie. Krótszy czas (ok. 1 rok) dostajesz przy spalaniu hybrydy z testów (6,9 l/100 km), dłuższy (ok. 3 lata) przy zużyciu prądu równym EV Pro (17,3 kWh/100 km) i 4,6 l/100 km. Cennik nie podaje zużycia Hybrid EV na prądzie ani po rozładowaniu baterii. Hybrid EV wybierz, gdy nie masz gdzie ładować albo często jedziesz ponad 86 km dziennie.

Ile pali Leapmotor B10 Hybrid EV?

Cennik podaje 2,4 l/100 km, ale to średnia ważona zakładająca jazdę na prądzie. W teście elektroauto-news (czerwiec 2026) auto paliło 4,6–6,9 l/100 km. Po wyczerpaniu baterii cennik nie podaje zużycia, więc przy rzadkim ładowaniu licz paliwo z testu.

Czy B10 Hybrid EV trzeba ładować z gniazdka?

Nie musisz, bo generator benzynowy 1.5 ładuje baterię, a kołami napędza zawsze silnik elektryczny. Bez ładowania z gniazdka (6,6 kW) lub ze stacji (46 kW) nie wykorzystasz 86 km na prądzie i zapłacisz za więcej paliwa.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • EV Pro Life: Cena cennikowa 125 900 zł, cena promocyjna 113 900 zł (−12 000 zł) — warunek: cena wyprzedażowa z cennika importera, bez opisu warunków rabatu i terminu.
  • EV ProMax Life: Cena cennikowa 135 500 zł, cena promocyjna 123 500 zł (−12 000 zł) — warunek: cena wyprzedażowa z cennika importera, bez opisu warunków rabatu i terminu.
  • EV ProMax Design: Cena cennikowa 141 900 zł, cena promocyjna 129 900 zł (−12 000 zł) — warunek: cena wyprzedażowa z cennika importera, bez opisu warunków rabatu i terminu.
  • Hybrid EV Life: Cena cennikowa 121 900 zł, cena promocyjna 111 900 zł (−10 000 zł) — warunek: cena wyprzedażowa z cennika importera, bez opisu warunków rabatu i terminu.
  • Hybrid EV Design: Cena cennikowa 127 900 zł, cena promocyjna 117 900 zł (−10 000 zł) — warunek: cena wyprzedażowa z cennika importera, bez opisu warunków rabatu i terminu.

Cennik z 1.10.2026 podaje ceny wyprzedażowe dla aut rocznika modelowego 2025 z produkcji 2026, ale nie opisuje warunków rabatu ani daty jego końca. Zapytaj w salonie, czy cena dotyczy każdego klienta i ile aut zostało.

Dokumenty

Pozostałe dokumenty (1)

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o Leapmotor B10. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 26 salonów