ElektrykEV
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
Kombi sportowe (shooting brake) · dwa napędy
1156 KM, ładowanie 9 min. Na papierze.
Dane sprawdzone: · Źródła
01 · Koszty
Zakup liczymy od 526 320 zł (plug-in) i 562 870 zł (elektryk), czyli z cen mediów bez rabatu. Zużycie energii to nasze wyliczenia, bo importer nie podaje normy WLTP: traktuj wynik jako rząd wielkości.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach wychodzi praktycznie tyle samo: najtaniej Plug-in DM, ale do Elektryk brakuje tylko 17 155 zł.
zakup paliwo i prąd
02 · Trasa
Wpisz dystans. Elektryk ma deklarowane 600 km WLTP, plug-in 203 km na prądzie, potem pracuje silnik spalinowy. Stacje o mocy 1500 kW w Polsce jeszcze nie działają, więc planuj postoje na zwykłych ładowarkach DC.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · Porównanie
Dwa napędy w tym samym nadwoziu i z tym samym wyposażeniem bazowym. Ceny to dane z mediów z 18.09.2026, bez cennika importera.
Porównujemy wersje: Elektryk Z9 GT EV, Plug-in DM Z9 GT DM. Wyposażenie mają niemal takie samo, więc różnicę robi napęd.
Plug-in jest o 36 550 zł tańszy.
Cena plug-ina to „od” ze strony importera, elektryka podają media.
Elektryk ma trzy silniki elektryczne, plug-in trzy elektryczne plus silnik spalinowy 2,0 l.
Elektryk jest szybszy o 0,9 s.
Czas 2,7 s podaje producent; Wikipedia podaje 3,4 s.
Plug-in dojeżdża dalej łącznie (ok. 803 km wg mediów), bo ma silnik spalinowy.
Zbiornika importer nie podał.
Wallbox 11 kW naładuje elektryka od zera w kilkanaście godzin, plug-ina w kilka.
Wartość 11 kW podaje Autocentrum.
10–97% w 9 min dotyczy stacji Flash Charging ze złączem chińskim; w Polsce ich jeszcze nie ma.
Plug-in nie ma ładowania DC.
Elektryk ma baterię LFP (Blade) 122,5 kWh brutto; użyteczne 118 kWh podaje jedno źródło.
Gwarancja baterii: 8 lat lub 160 000 km.
04 · Wyposażenie
Importer nie opublikował cennika z macierzą wyposażenia, więc lista pochodzi ze strony importera i z mediów. „Nie wiadomo” znaczy, że nie potwierdzono tej pozycji dla napędu.
Z9 GT EV Elektryk +36 550 zł · bez dodatków w standardzie
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | ||
| Wyposażenie | EVElektrykZ9 GT EV | PHEVPlug-in DMZ9 GT DM |
|---|---|---|
| Multimedia | ||
| HUD AR 50″W elektryku w standardzie; w plug-inie nie potwierdzono. | ✓ | ? |
| Nadwozie | ||
| Aktywny tylny spojler | ✓ | ? |
Lusterka cyfrowe
Importer nie podał, czy to jest w standardzie, więc niczego tu nie zgadujemy. Zapytaj o to w salonie przed podpisaniem umowy.
Źródło: strona importera denza.com/pl, Chip (18.09.2026), Spider's Web, Auto Świat (konfiguracja z kwietnia 2026, inne ceny bazowe). Brak cennika PDF z pakietami i dopłatami.
05 · Wnętrze
Cztery oficjalne ujęcia zewnętrzne ze strony importera. Zdjęcia wnętrza ani tyłu auta importer w Polsce nie udostępnia, więc ich nie pokazujemy.
Denza Z9 GT: reflektor, felga i żółty zacisk hamulca.
06 · Opinie z testów
Polskich testów z jazdy jeszcze nie ma. Carwow (UK) chwali osiągi i komfort na złych drogach, ale auto jest dla niego „zawrotnie drogie” jak na markę bez historii, a na zakrętach wypada blado. Polskie media wytykają ładowanie 1500 kW bez stacji i brak serwisu.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
ElektrykEV
2 plusy4 uwagi
✓Dobrze
Carwow nazywa osiągi „oszałamiająco szybkimi”; czas 2,7 s do 100 km/h podaje producent.
Źródła: Carwow UK: test Denza Z9 GT, electrive: europejski debiut Denzy 04.2026
✓Dobrze
Carwow: bardzo komfortowe na zniszczonych drogach, a zawieszenie jest pneumatyczne.
Źródła: Carwow UK: test Denza Z9 GT
!Uwaga
Deklarowane 1500 kW wymaga chińskiego złącza i stacji Flash Charging, których w Polsce jeszcze nie ma.
Zapytaj salon, na jakich stacjach auto naładujesz w pierwszym roku.
Źródła: electrive: europejski debiut Denzy 04.2026, Autocentrum: Z9 GT, zasięg i kontrowersje
!Uwaga
Zasięg 600 km WLTP jest krótszy niż 820 km CLTC z reklam chińskich; Autocentrum wytyka rozjazd deklaracji między rynkami.
Źródła: Autocentrum: Z9 GT, zasięg i kontrowersje
!Uwaga
Ograniczone do 11 kW, co przy baterii ok. 122 kWh oznacza kilkanaście godzin z wallboxa.
Źródła: Autocentrum: Z9 GT, zasięg i kontrowersje
!Uwaga
Carwow: jak na GT z sportowymi aspiracjami wypada blado na krętej drodze.
Źródła: Carwow UK: test Denza Z9 GT
→Co to znaczy dla Ciebie
Elektryk ma sens dla kogoś, kto ceni osiągi i ma dom z wallboxem; w trasie liczą się dziś zwykłe ładowarki DC, nie deklarowane 1500 kW.
Plug-in DMPHEV
1 plus1 uwaga
✓Dobrze
Ok. 800 km zasięgu łącznego wg mediów, bez zależności od szybkich ładowarek.
Źródła: Chip: Denza wjeżdża do Polski 09.2026
!Uwaga
Autor Autocentrum uznał 203 km przy baterii 63,8 kWh za skromne wobec ceny.
Źródła: Autocentrum: Z9 GT, zasięg i kontrowersje
→Co to znaczy dla Ciebie
Plug-in daje ten sam luksus za mniej, ale testów polskich i danych o zużyciu paliwa nie znaleźliśmy; wartość tę poznasz dopiero na jeździe próbnej.
✓Dobrze
Carwow wymienia duże ekrany (17,3″ i 13,2″) i lodówkę-zamrażarkę między przednimi fotelami.
Źródła: Carwow UK: test Denza Z9 GT
!Uwaga
Według recenzenta Carwow czujnik na dachu sprawia, że auto wygląda jak taksówka.
Źródła: Carwow UK: test Denza Z9 GT
!Uwaga
Zawieszenie pneumatyczne z dwiema komorami i skręt tylnej osi to rozwiązania, których serwis w Polsce dopiero powstaje; koszt napraw jest nieznany.
Źródła: Autocentrum: Z9 GT, zasięg i kontrowersje, Chip: Denza wjeżdża do Polski 09.2026
!Uwaga
Pół miliona za chińskie auto to dla wielu klientów bariera psychologiczna, nie techniczna.
Źródła: Spider's Web Autoblog
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Wyniku ani raportów o awariach nie znaleziono w użytych źródłach; to nie znaczy, że ich nie ma.
Źródła: Wikipedia: Denza Z9 GT
?Nie wiemy
Auto Świat zestawia Z9 GT z droższym elektrycznym kombi sportowym (od 815 tys. zł bez dodatków wg autora, oba 2,7 s do 100 km/h); to porównanie cenowe, nie test.
Źródła: Auto Świat: konfiguracja Z9 GT 04.2026
07 · Nasz werdykt
Kupuj, jeśli chcesz kombi o osiągach supersamochodu za mniej niż droższe elektryczne kombi sportowe (815 tys. zł wg Auto Świata), akceptujesz markę bez historii w Polsce i dostaniesz na piśmie termin dostawy (gwarancja: auto 5 lat / 100 000 km, bateria 8 lat / 160 000 km). Odpuść, jeśli liczysz na ładowanie 1500 kW tu i teraz albo na sprawdzony serwis pneumatyki.
ElektrykEV
Elektryk kosztuje od 562 870 zł i ma 1156 KM z trzech silników.
Producent deklaruje 600 km WLTP i ładowanie 10–97% w 9 minut, ale dla stacji, których w Polsce jeszcze nie ma.
Plug-in DMPHEV
Plug-in kosztuje od 526 320 zł, o 36 550 zł mniej niż elektryk, i ma 776 KM.
Na prądzie przejedzie 203 km wg WLTP, a trasę dokończy silnik spalinowy.
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Denza Z9 GT (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Denza Z9 GT, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zDenza Z9 GT Elektryk Z9 GT EV · 562 870 zł (Cena wg mediów)EV

Jedyny chiński elektryk w podobnym budżecie, ale to van, nie shooting brake. Tańszy katalogowo, z baterią 108,7 kWh i ładowaniem DC do 125 kW (dane z rynku norweskiego). Gwarancja Voyah w Polsce: auto 5 lat / 150 000 km, bateria 8 lat / 160 000 km.

Podobna długość, ok. 40% taniej. Wersja FWD ma wyraźnie mniej mocy niż Z9 GT, ale to auto z cennikiem importera i gwarancją 7 lat / 160 000 km na auto i 8 lat / 160 000 km na baterię.

Krótszy o ok. 30 cm i dużo tańszy; zasięg 502 km w wersji od 252 900 zł (585 km ma droższa Long Range). Gwarancja XPeng: auto 7 lat / 160 000 km, bateria 8 lat / 160 000 km.

Podobna długość i prestiż marki, ale napęd spalinowy z miękką hybrydą: nie ma co porównywać zasięgu na prądzie. Pokazuje, ile kosztuje rozmiar limuzyny bez elektryki; wybierasz ją dla prestiżu i ceny, nie dla osiągów.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zDenza Z9 GT Plug-in DM · 526 320 zł (Cena „od” importera)PHEV

Najbliższy plug-in w naszej bazie: van, nie shooting brake. Tańszy katalogowo, z baterią 43 kWh i 185 km na prądzie wg WLTP (tabela importera; tekst podaje inną liczbę).

Podobna długość i prestiż marki, prawie o połowę taniej, ale bez jazdy na prądzie i ze znacznie mniejszą mocą.

Elektryczna alternatywa tej wielkości dla kogoś, kto nie potrzebuje silnika spalinowego.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
Auto objęte jest gwarancją 5 lat lub 100 000 km, a bateria trakcyjna 8 lat lub 160 000 km. Importer nie opublikował książki gwarancyjnej, więc lakier, perforację i assistance wpisz do umowy przed podpisaniem.
Pojazd
Gwarancja na pojazd to 5 lat lub 100 000 km, zależnie co nastąpi pierwsze.
Importer nie opublikował dokumentu gwarancyjnego, więc poproś salon o zapis w umowie: warunki przeglądów, lakier i perforację.
Bateria
Bateria trakcyjna ma 8 lat lub 160 000 km gwarancji.
Poproś o wpis w umowie, w tym o próg utraty pojemności, którego importer nie opublikował.
Serwis
Salony marki w Polsce w trakcie otwierania (Chip, 18.09.2026), importer nie podaje adresów punktów serwisowych.
Zapytaj, kto naprawia zawieszenie pneumatyczne i skręt tylnej osi.
10 · Salony i jazda próbna
Dwa napędy prowadzą się inaczej: przejedź oba w jednej wizycie. Poniżej adres i telefon salonu Denza: wybierz punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 1 salon w 1 miastach.
1 salon Denza1 miasto
Lista salonów
1 salon w 1 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
DENZA Warszawa
Polczynska 10, 01-378, WarszawaŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o oba napędy na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Cena EV i plug-in, ładowanie 1500 kW w Polsce, gwarancja (auto 5 lat, bateria 8 lat), serwis i porównanie cenowe: odpowiedzi z mediów, testów i strony importera. Gdzie danych brak, mówimy to wprost.
Plug-in DM od 526 320 zł, elektryk od 562 870 zł, różnica 36 550 zł. Strona importera pokazuje tylko „od 526 320 zł”, a cenę elektryka podają media (Chip, Autokatalog, 18.09.2026). Wcześniejsze publikacje miały niższe kwoty (elektryk 511–522 tys. zł w kwietniu); nie wiadomo, czy ceny wzrosły, więc potwierdź je w salonie.
Elektryk ma 1156 KM i zasięg 600 km WLTP. Plug-in ma 776 KM, 203 km na prądzie i ok. 803 km łącznie, więc nie zależy od szybkich ładowarek.
Zamówienia i konfigurator działają, ale salony marki są w trakcie otwierania (Chip, 18.09.2026). Chip wymienia cztery miasta (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków), w naszej bazie są dwa punkty: Warszawa i Gdańsk (oznaczony jako „wkrótce”); daty dostaw w Polsce importer nie podał, w Wielkiej Brytanii mają ruszyć w IV kwartale 2026.
Na razie nie. Deklarowane 10–97% w 9 minut dotyczy stacji Flash Charging ze złączem chińskim, a pierwsza polska ładowarka tego standardu ma ruszyć „w tym roku” (Chip, bez daty i adresu). Chip podaje szczyt 1000 kW, electrive 1500 kW, więc traktuj obie liczby jako deklaracje. Do tego czasu liczy się ładowanie AC 11 kW i zwykłe ładowarki DC.
Producent podaje 600 km WLTP; reklamy chińskie mówią o 820 km wg CLTC, który jest łagodniejszy. Realnego zużycia ani testu polskiego nie znaleźliśmy.
Auto ma 5 lat gwarancji lub 100 000 km, a bateria trakcyjna 8 lat lub 160 000 km (obowiązuje pierwszy z limitów). Importer nie opublikował dokumentu gwarancyjnego, więc wpisz okres, limit i warunki przeglądów do umowy przed zakupem.
Sieć serwisowa dopiero powstaje, adresów importer nie podaje. Zapytaj salon, gdzie naprawisz zawieszenie pneumatyczne i skręt tylnej osi oraz ile kosztuje pierwszy przegląd.
Importer w Polsce pojemności nie podaje. Carwow UK pisze o 495 l z tyłu i 53 l z przodu, a hiszpański km77 o 478 l (1663 l po złożeniu kanapy), więc sprawdź w salonie.
Z konfiguracji Auto Świata (kwiecień 2026, przy innych cenach bazowych niż dziś): lakier metalik zielony lub niebieski 10 750 zł, lakier matowy 19 350 zł, lusterka cyfrowe 6 880 zł, felgi 21″ 10 750 zł. To dane orientacyjne; aktualny cennik opcji poznasz w salonie.
Nie znaleźliśmy wyniku Euro NCAP (stan na 8.10.2026); to nie znaczy, że go nie ma. Nie znaleźliśmy też raportów o awariach.
Dopłacasz 36 550 zł (562 870 zł zamiast 526 320 zł) i dostajesz 380 KM więcej (1156 zamiast 776), 0,9 s szybsze 0–100 km/h i ładowanie DC, którego plug-in nie ma. Za to elektryk jest zależny od ładowarek: zasięg 600 km WLTP, a plug-in ma ok. 803 km łącznie. Jeśli jeździsz głównie po mieście i masz wallbox, elektryk. Jeśli często jeździsz w trasy, plug-in; paliwo i zużycie sprawdź w salonie, bo importer ich nie podał.
Przy ładowaniu AC 11 kW elektryk z baterią 122,5 kWh brutto potrzebuje od zera ok. 11 godzin (nasze wyliczenie teoretyczne, bez strat), plug-in z baterią 63,8 kWh ok. 6 godzin. Bez wallboxa 11 kW czas ładowania wydłuża się wielokrotnie.
To shooting brake: sportowe kombi z opadającą linią dachu, długie na ok. 5,2 m, na 5 osób. Importer nie podaje pojemności bagażnika (Carwow UK: 495 l z tyłu i 53 l z przodu), więc zabierz do salonu swoje walizki.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Importer nie opublikował cennika PDF. Ceny EV i plug-in pochodzą z mediów z 18.09.2026, a strona importera pokazuje tylko „od 526 320 zł”. Potwierdź je na piśmie.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…