Benzyna
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
Van rodzinny, 4,85 m · trzy napędy
Siedem miejsc w cenie kompaktowego SUV-a
Dane sprawdzone: · Źródła
01 · Koszty
Ustaw przebieg i udział jazdy na prądzie. Policzymy zakup i energię dla wersji 7-miejscowych rocznika 2026: benzyna, HEV i PHEV nie mają poziomów wyposażenia, więc o rachunku decyduje napęd.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi Benzyna: o 1 020 zł mniej niż PHEV i o 10 750 zł mniej niż HEV. Dopłata do PHEV zwraca się po około 1,7 roku.
zakup paliwo i prąd
02 · Trasa
Wpisz długość trasy, a pokażemy koszt przejazdu benzyną, HEV i PHEV oraz zasięg z pełnego baku. Przy siedmiu osobach i bagażniku 234 l ocenisz, czy zmieścisz się na jednym postoju.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · Porównanie
Porównujemy wersje 7-miejscowe rocznika 2026, bo tylko takie ma każdy napęd. Dane z cenników importera z 25.08.2026; tam, gdzie importer podaje je niejednoznacznie, piszemy to wprost.
Porównujemy wersje: Benzyna 7 miejsc · 2026, HEV 7 miejsc · 2026, PHEV 7 miejsc · 2026. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.
HEV kosztuje 16 000 zł więcej niż benzyna, a PHEV tylko 5 000 zł więcej niż HEV.
Wersja 5-miejscowa jest tańsza o 4 000 zł w benzynie i 4 000 zł w HEV; PHEV jej nie ma.
Z cenników: benzyna 7,8 l/100 km, HEV 6,8 l/100 km.
PHEV liczymy przy 60% jazdy na prądzie po 1,20 zł/kWh i 5,1 l/100 km po rozładowaniu baterii. Bez ładowania PHEV traci przewagę, a niezależnych testów hybryd brak.
HEV oszczędza 1 050 zł rocznie wobec benzyny, a PHEV 2 946 zł wobec HEV (przy 60% prądu).
Rzeczywiste zużycie może być wyższe od cennikowego: benzyna w teście Vehis.pl (07.2025) paliła w mieście 10–11 l/100 km, a hybryd nikt niezależnie nie zmierzył.
Dopłata 16 000 zł do HEV zwraca się w paliwie po ok. 15 latach, a dopłata 5 000 zł do PHEV po ok. 2 latach, jeśli ładujesz z gniazdka.
To rachunek z cenników, nie z testów.
PHEV jest szybszy o 2,0 s od HEV i o 3,2 s od benzyny.
Dla HEV starszy arkusz importera podawał 8,8 s.
Liczb nie sumuj: importer nie podaje mocy systemowej żadnej hybrydy.
W HEV moc silnika elektrycznego cennik i strona importera podają różnie (177 i 75 KM). W PHEV silnik spalinowy ma 150 KM.
HEV ładuje małą baterię sam i nie jeździ na prądzie dłużej.
PHEV ładujesz z gniazdka, 6,6 kW (10–100% w ok. 3 h). Norma pomiaru 119 km nie jest podana, a ładowania DC cennik nie opisuje.
We wszystkich trzech jest tyle samo: 234 / 1 086 l z postawionym i ze złożonym trzecim rzędem, a po złożeniu obu rzędów 2032 l (oba rzędy złożone).
Duży bagażnik (1086 l) ma tylko wersja 5-miejscowa, której PHEV nie oferuje.
Pojazd: 5 lat lub 150 000 km.
Bateria trakcyjna HEV i PHEV ma 8 lat / 160 000 km (OWG importera, bez progu utraty pojemności); część silnika, przekładni i elektryki ma 3 lata / 100 000 km.
04 · Wyposażenie
Importer nie dzieli U-Tour na poziomy wyposażenia: różnice wynikają z napędu i z liczby miejsc. Tabela porównuje wersje 7-miejscowe, a pełna lista 35 pozycji z cenników jest pod przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| ✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga | |||
| Wyposażenie | BenzynaBenzyna7 miejsc · 2026 | HEVHEV7 miejsc · 2026 | PHEVPHEV7 miejsc · 2026 |
|---|---|---|---|
| Wnętrze i komfort | |||
| Liczba miejscBenzyna i HEV mają też wersję 5-miejscową (2+3), tańszą o 4 000 zł; PHEV jest tylko siedmiomiejscowy. | 5 lub 7 | 5 lub 7 | tylko 7 |
| Kokpit i ekranBenzyna i HEV mają dwa ekrany 12,25″, PHEV zestaw 8,8″ i duży ekran 14,6″. | 12,25″ + 12,25″ | 12,25″ + 12,25″ | 8,8″ + 14,6″ |
| Masaż foteli przednichWykaz benzyny i HEV go wymienia; wykaz PHEV nie, ale strona importera opisuje masaż fotela kierowcy. Potwierdź w salonie. | ✓ | ✓ | ? |
| Pamięć ustawień fotela kierowcy | ✓ | ✓ | ? |
| Rozkładane stoliki w oparciach przednich foteli | ✓ | ✓ | ? |
| Bezpieczeństwo i asystenci | |||
| Asystent utrzymania pasaWykaz PHEV go nie wymienia; na jeździe próbnej sprawdź asystentów PHEV. | ✓ | ✓ | ? |
| Asystent jazdy w korku (TJA) | ✓ | ✓ | ? |
| Monitorowanie zmęczenia kierowcy | ? | ✓ | ? |
| Czujnik deszczu | ? | ✓ | ✓ |
| Napęd i ładowanie | |||
| Ładowarka AC 6,6 kWTylko PHEV ładuje się z gniazdka; 10–100% w ok. 3 h wg cennika. | — | — | ✓ |
| Zasilanie urządzeń z auta (V2L)Importer deklaruje je w PHEV w opisie, ale wykaz wyposażenia i moc złącza go nie podają. | — | — | ? |
| Start/Stop | ✓ | ? | ? |
| Gniazdo 12 V | ? | ? | ✓ |
| Nadwozie i bagażnik | |||
| Koło zapasoweBenzyna ma koło dojazdowe, hybrydy tylko zestaw naprawczy: różnica ma znaczenie w trasie z siedmioma osobami. | dojazdowe | zestaw naprawczy | zestaw naprawczy |
| Relingi dachoweWykaz podaje je tylko w PHEV; w benzynie i HEV nie rozstrzyga. | ? | ? | ✓ |
Cenniki Forthing U-Tour MY2026 z 25.08.2026 (benzyna, HEV, PHEV), s. 3–7 każdego; dopłaty: lakier Jade Green 2 900 zł, M4 Green, M4 Grey, Dark Grey i White po 5 400 zł, wnętrze jasne 1 500 zł (cenniki, s. 2).
05 · Wnętrze
Zdjęcia od importera z różnych kampanii: kolor lakieru i plakietka napędu na zdjęciu nie zawsze odpowiadają wybranej wersji.
Kokpit z dwoma dużymi ekranami, jasna tapicerka i wykończenie pod drewno.
06 · Opinie z testów
Niezależne testy dotyczą tylko benzyny: Vehis.pl zmierzył w mieście 10–11 l/100 km (cennik: 7,8 l), a Auto Świat chwalił komfort i wnętrze. HEV i PHEV mają na razie tylko dane importera.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
BenzynaBenzyna
3 plusy4 uwagi
✓Dobrze
Miękkie zawieszenie dobrze tłumi nierówności, a kierownica pracuje lekko: auto jest nastawione na komfort, nie na sportowe prowadzenie.
Źródła: Vehis.pl 07.2025, Auto Świat 10.2024
✓Dobrze
Wnętrze wygląda na droższe niż cena: tworzywa imitujące skórę, drewno i marmur, a w standardzie fotele przednie z wentylacją i masażem oraz kapitańskie fotele w drugim rzędzie.
Źródła: Vehis.pl 07.2025, Auto Świat 10.2024
✓Dobrze
Auto Świat zmierzył w ruchu podwarszawskim 5,5 l/100 km i nazwał auto zaskakująco oszczędnym jak na tak duże; to pojedynczy wynik w nieopisanych warunkach.
Źródła: Auto Świat 10.2024
!Uwaga
Vehis.pl zmierzył 10–11 l/100 km w mieście, 6–6,5 l przy 90 km/h, 8,5 l przy 120 i 10 l przy 140 km/h.
Cennik podaje 7,8 l, strona importera 7,1 l, a użytkownicy AutoCentrum zgłosili średnio 7,9 l (2 zgłoszenia).
Źródła: Vehis.pl 07.2025, AutoCentrum 10.2026, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026
!Uwaga
Silnik 1.5T oddaje moc dopiero powyżej ok. 4 000 obr./min i zachowuje się jak wolnossący, a kierownica bywa mało precyzyjna (Auto Świat, test pierwszego rocznika).
Cennik: 10,2 s do 100 km/h.
Źródła: Auto Świat 10.2024, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026
!Uwaga
Wyciszenie: Vehis.pl opisuje wyraźny szum powietrza i szorstki dźwięk silnika, Auto Świat uznaje kabinę za dobrze wyciszoną.
Sprawdź na jeździe przy 120–140 km/h.
Źródła: Vehis.pl 07.2025, Auto Świat 10.2024
!Uwaga
Pierwszy rocznik (2024) miał słabe multimedia i nie obsługiwał CarPlay ani Android Auto (Vehis.pl).
Cennik MY2026 podaje bezprzewodową integrację w standardzie: jakość systemu sprawdź na jeździe.
Źródła: Vehis.pl 07.2025, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Benzyna to komfortowy, dobrze wyposażony van z silnikiem bez werwy, który w testach pali więcej niż w cenniku.
HEVHEV
3 plusy3 uwagi
✓Dobrze
Cennik podaje 6,8 l/100 km i 9,0 s do 100 km/h, czyli 1 l mniej i 1,2 s szybciej niż w benzynie.
To deklaracja bez testu.
Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026
✓Dobrze
Wykaz wyposażenia HEV wymienia m.in. asystenta utrzymania pasa, masaż i pamięć foteli oraz monitorowanie zmęczenia kierowcy; wykaz PHEV nie wymienia tych pozycji.
Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026, Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026
✓Dobrze
Wersja 5-miejscowa HEV ma bagażnik 1 086 l przy pięciu osobach.
Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026
!Uwaga
Nie znaleźliśmy niezależnego testu U-Tour HEV (AutoCentrum, Vehis.pl, Auto Świat, 8.10.2026): spalanie i osiągi pochodzą od importera.
Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026
!Uwaga
Importer podaje sprzeczne dane: silnik elektryczny 177 KM w cenniku i 75 KM na stronie modelu, a masę wersji 5-miejscowej 1 085 kg, co wygląda na błąd druku.
Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026, Strona modelu U-Tour HEV 10.2026
!Uwaga
AutoCentrum nie ma zgłoszonych usterek HEV, ale to brak danych, nie dowód niezawodności.
Źródła: AutoCentrum 10.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
O HEV wiemy tyle, ile mówi importer: potrzebna jest jazda próbna i próg utraty pojemności baterii zapisany w umowie.
PHEVPHEV
2 plusy3 uwagi
✓Dobrze
Cennik podaje baterię 20,16 kWh, 119 km na prądzie, 980 km łącznie, ładowanie 6,6 kW (10–100% w ok. 3 h) i 7,0 s do 100 km/h.
Źródła: Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026
✓Dobrze
Strona modelu pokazuje gniazdo ładowania na prawym tylnym błotniku i wymienia zasilanie urządzeń z auta (V2L), choć bez mocy złącza.
Źródła: Strona modelu U-Tour PHEV 10.2026
!Uwaga
Nie znaleźliśmy niezależnego testu U-Tour PHEV. 119 km i 1,0 l/100 km to deklaracje importera, a normy pomiaru cennik nie podaje.
Źródła: Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026
!Uwaga
Cennik podaje silnik spalinowy 150 KM i elektryczny 150 kW (204 KM), strona modelu 154 KM i 130 kW.
Używamy cennika.
Źródła: Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026, Strona modelu U-Tour PHEV 10.2026
!Uwaga
Prześwit wg cennika to 125 mm, najmniej z trzech napędów (benzyna 160, HEV 155; starszy arkusz importera podawał 125 mm w każdym): sprawdź przy progach i krawężnikach z pełnym obciążeniem.
Źródła: Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026, Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
PHEV to najciekawsza dopłata w rodzinie, ale zasięg i zużycie znamy tylko z cennika: poproś o dokument z normą i sprawdź ładowanie w domu.
!Uwaga
Trzeci rząd: dorosły się zmieści, ale „przy odrobinie gimnastyki” (Vehis.pl); Auto Świat uznaje miejsce za akceptowalne dla dorosłych.
Przy siedmiu osobach bagażnik ma 234 l (cennik).
Źródła: Vehis.pl 07.2025, Auto Świat 10.2024, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026
✓Dobrze
Fotele kapitańskie, wentylacja i podgrzewanie w drugim rzędzie są standardem wersji 7-miejscowej we wszystkich napędach.
Źródła: Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026, Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026, Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Euro NCAP: wyniku U-Tour nie znaleziono (wyszukiwanie z 8.10.2026 było ograniczone), co nie oznacza, że testu nie ma.
Sprawdź na euroncap.com.
Źródła: Euro NCAP
?Nie wiemy
Bateria trakcyjna ma 8 lat / 160 000 km (OWG importera), ale dokument nie podaje progu utraty pojemności, więc poproś o niego w umowie.
Źródła: Ogólne warunki gwarancji Forthing 04.2026
?Nie wiemy
Realne zużycie HEV i PHEV oraz zasięg PHEV na prądzie: nikt ich niezależnie nie zmierzył, a brak zgłoszeń usterek w AutoCentrum to brak danych, nie dowód niezawodności.
Źródła: AutoCentrum 10.2026
07 · Benzyna, HEV czy PHEV
Wyposażenie nie ma poziomów, więc wybierasz napęd i liczbę miejsc. Rachunek jest nierówny: HEV dopłaca 16 000 zł do benzyny i zwraca się w paliwie po ok. 15 latach, a PHEV tylko 5 000 zł do HEV i po ok. 2 latach, jeśli masz gdzie ładować.
BenzynaBenzyna
Najtańsza droga do siedmiu miejsc: 143 900 zł za wersję 7-miejscową, a 5-miejscowa kosztuje 139 900 zł (pula ograniczona).
Zużycie z cennika to 7,8 l/100 km, ale w teście miejskim było wyraźnie wyższe.
HEVHEV
Hybryda bez gniazdka dla rodziny, która nie będzie ładować.
Kosztuje 159 900 zł, czyli 16 000 zł więcej niż benzyna, a wg cennika pali 6,8 l/100 km.
PHEVPHEV
Plug-in z siedmioma miejscami za 5 000 zł więcej niż HEV.
Cennik podaje 119 km na prądzie i ładowanie 6,6 kW (10–100% w ok. 3 h).
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Forthing U-Tour (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Forthing U-Tour, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zForthing U-Tour Benzyna 7 miejsc · 2026 · 143 900 złBenzyna

Też siedem miejsc, ale tylko napęd na przód i trzeci rząd z dwoma miejscami. Zużycie z cennika (10,5 l) nie zgadza się ze stroną importera (7,5 l), więc sprawdź je w salonie. Gwarancja 7 lat.

Ma napęd na cztery koła, którego U-Tour nie oferuje, ale tylko pięć miejsc i krótsze nadwozie. Cena z cennika bez rabatu gotówkowego; gwarancja 7 lat.

Moc 177 KM i skrzynia 7DCT jak w U-Tour, ale pięć miejsc i gwarancja 5 lat / 100 tys. km. Cena katalogowa; z korzyściami do wyboru (ubezpieczenie 1 zł, kredyt 0%, LPG 1 zł albo gotówka) cennik podaje 143 800 zł.
vs Forthing U-Tour BenzynaBenzynaNapęd na cztery koła i gwarancja 7 lat, ale pięć miejsc i krótsze nadwozie. Cena katalogowa; po rabacie gotówkowym 148 900 zł.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zForthing U-Tour HEV 7 miejsc · 2026 · 159 900 złHEV
vs Forthing U-Tour HEVHEVPięć miejsc, krótsze nadwozie i gwarancja 7 lat. Cena katalogowa; po rabacie gotówkowym 134 900 zł. U-Tour w HEV oferuje siedem miejsc, a rywal wg cennika pali mniej.

Pięć miejsc i cena z cennika bez rabatu gotówkowego, z OC/AC i GAP za 1 zł do 31.10.2026. Gwarancja 7 lat.

Pięć miejsc, bagażnik 507 l i gwarancja 7 lat. Cena katalogowa; po rabacie do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli 117 900 zł.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zForthing U-Tour PHEV 7 miejsc · 2026 · 164 900 złPHEV

Też siedem miejsc, ale bagażnik 193 l przy siedmiu osobach (U-Tour: 234 l). Ładuje prądem stałym 40 kW, czego cennik U-Tour nie opisuje. Cena z cennika nr 4, bez rabatu.

Pięć miejsc i gwarancja 6 lat. Cena katalogowa; wyprzedaż BYD od 1.10.2026 obniża ją do 141 000 zł, ale tylko przy płatności gotówką, bez kredytu i leasingu.

Pięć miejsc i gwarancja 7 lat. Cena z cennika bez rabatu gotówkowego, z OC/AC i GAP za 1 zł do 31.10.2026.

Pięć miejsc, gwarancja 7 lat i ładowanie prądem stałym 40 kW. Ma zasięg łączny 1 200 km wobec 980 km w U-Tour.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
5 lat gwarancji na pojazd i 8 lat na baterię trakcyjną, ale część silnika, przekładni i elektryki ma 3 lata, a perforacja wymaga kontroli co roku.
Bateria trakcyjna
Zapis z OWG, pkt 3.3 f, obejmuje HEV (2,0 kWh) i PHEV (20,16 kWh).
Dokument nie podaje progu utraty pojemności, więc poproś o niego na piśmie, zwłaszcza przy małej baterii HEV.
Krótsze terminy
Tyle mają m.in. części silnika i przekładni, części elektryczne, amortyzatory, sprężyny i uszczelki.
Akumulator 12 V i opony: 1 rok lub 20 000 km. Zapytaj salon, co dokładnie obejmuje „5 lat”.
Korozja i lakier
Perforacja 5 lat lub 150 000 km, ale tylko przy corocznej kontroli nadwozia na własny koszt z wpisem do książki.
Lakier 3 lata lub 100 000 km, tylko oryginalna powłoka zewnętrzna.
Assistance
Holowanie, auto zastępcze do 3 dni i hotel do 3 nocy, od początku gwarancji.
Gwarancja kończy się po 5 latach albo 150 000 km, a assistance po 3 latach.
Przeniesienie
Gwarancja pojazdu przechodzi na kolejnych właścicieli na pozostały okres.
Naprawy robi tylko autoryzowany serwis, w ciągu 21 dni od dostarczenia auta.
10 · Salony i jazda próbna
Trzy napędy prowadzą się inaczej: przejedź kilka w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 23 salonów Forthing: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 23 salony w 22 miastach.
23 salony Forthing22 miasta
Lista salonów
23 salony w 22 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Automobile Torino Kraków
ul. Zakopiańska 288, 30-435, Kraków4,04 opinie w GoogleMatsuoka Kraków
ul. Pułkownika Stanisława Dąbka 28, 30-732, Kraków5,09 opinii w GoogleMatsuoka Poznań
ul. Rolna 23, 62-081, Baranowo4,816 opinii w GoogleJózef Sowa LIDER sp. zo.o.
Mikołajowice 198, 33-112, BogumiłowiceForthing Odejewski
Sieroczyn 4a, 77-300, CzłuchówEURO-KAS
ul. Pszczyńska 186, 44-100, Gliwice4,3311 opinii w GoogleDA-KO Kozubal sp. z o.o.
al. 11 listopada 5, 66-400, Gorzów WielkopolskiTorital sp z o.o.
Paderewskiego 29, 86-300, Grudziądz5,05 opinii w GoogleABC Cars
ul. Bogucicka 7, 40-226, KatowiceFIX FORUM LIDER o/Kielce
ul. 1 Maja 191, 25-655, Kielce4,913 opinii w GoogleBODEX
ul. Bohaterów 28, 75-211, KoszalinFIX FORUM LIDER o/Lublin
ul. Nałęczowska 24, 20-701, Lublin4,25 opinii w GoogleForthing Warszawa AutoŻoliborz
Kolejowa 132, 05-092, Łomianki4,720 opinii w GoogleKubiak Łódź
ul. Rzgowska 140, 93-311, Łódź3,02 opinie w GoogleForthing Centrum Rumia
ul. Grunwaldzka 18, 84-230, Rumia5,022 opinie w GoogleFIX FORUM LIDER o/Rzeszów
Podkarpacka 6A, 35-082, Rzeszów3,45 opinii w GoogleATP Auto
al. Zagłębia Dąbrowskiego 25, 41-219, Sosnowiec5,025 opinii w GoogleWieczorek
ul. Zagórska 141, 42-680, Tarnowskie Góry4,418 opinii w GoogleTorital
ul. Poznańska 152, 87-100, Toruń5,010 opinii w GoogleForthing Centrum Warszawa
ul. Grochowska 85, 04-186, Warszawa5,07 opinii w GoogleFORTHING RADOM
Kościelna 1a, 26-660, WielogóraForthing Germaz
Strzegomska 141, 54-428, WrocławWojciechowski
ul. Trasa Północna 12, 65-119, Zielona Góra5,016 opinii w GoogleŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o kilka napędów na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Cena i rocznik, 5 czy 7 miejsc, ile bagażu zostaje przy siedmiu osobach, HEV czy PHEV i czego importer nie podaje: odpowiedzi na pytania kupujących U-Tour.
Rocznik 2026: benzyna 139 900 zł (5 miejsc) i 143 900 zł (7 miejsc), HEV 155 900 zł i 159 900 zł, PHEV tylko 7-miejscowy za 164 900 zł. To ceny z cenników importera z 25.08.2026 po obniżce, bez warunków finansowych.
Tak. Lista „Dostępne od ręki” importera z 8.10.2026 ma 11 sztuk rocznika 2025 u 7 dealerów: benzyna 7-miejscowa od 133 900 zł (np. Matsuoka Poznań, Torital), 10 sztuk HEV od 149 900 zł (7 miejsc) i jedną PHEV za 157 800 zł. Cena obowiązuje z jednym dodatkiem do wyboru (OC/AC, kredyt 50/50 lub leasing 101%, w benzynie także LPG za 1 zł). Wyposażenie rocznika 2025 sprawdź w jego cenniku.
To van rodzinny o długości 4 850 mm, z napędem tylko na przód i bez wersji 4x4. Prześwit w cennikach to 125–160 mm (dane sprzeczne), więc nie jest to auto w teren.
Dorosły się zmieści, ale „przy odrobinie gimnastyki” (Vehis.pl, 07.2025). Bagażnik ma 234 / 1 086 l z postawionym i ze złożonym trzecim rzędem, a po złożeniu obu rzędów 2032 l (oba rzędy złożone).
Tak, w benzynie za 139 900 zł i w HEV za 155 900 zł (rocznik 2026), bagażnik ma wtedy 1 086 l przy pięciu osobach. Na liście „Dostępne od ręki” z 8.10.2026 nie widać 5-miejscowych sztuk rocznika 2026, więc zapytaj salon o zamówienie lub pulę. PHEV jest tylko siedmiomiejscowy.
PHEV kosztuje tylko 5 000 zł więcej niż HEV, ma 119 km na prądzie wg cennika i jest szybszy o 2,0 s. Jeśli ładujesz w domu, dopłata zwraca się w paliwie po ok. 2 latach; bez ładowania wybierz HEV.
HEV kosztuje 16 000 zł więcej i według cennika pali 6,8 zamiast 7,8 l/100 km, więc dopłata zwraca się po ok. 15 latach. Niezależnego testu HEV nie znaleźliśmy, więc zużycie sprawdź na jeździe próbnej.
Cennik podaje 7,8 l/100 km dla benzyny i 6,8 l dla HEV. Vehis.pl zmierzył benzyną w mieście 10–11 l, a Auto Świat 5,5 l w ruchu podwarszawskim (10.2024); hybryd nikt niezależnie nie mierzył.
Cennik podaje 119 km na prądzie i ładowanie 6,6 kW (10–100% w ok. 3 h), bez normy pomiaru. Ten sam cennik podaje 190 Wh/km przy naładowanej baterii: przy baterii 20,16 kWh to ok. 106 km (nasze obliczenie), więc zimą i na autostradzie licz mniej. Ładowania prądem stałym (DC) cennik nie opisuje.
Pojazd ma 5 lat / 150 000 km, bateria trakcyjna HEV i PHEV 8 lat / 160 000 km (OWG importera, pkt 3.3). Krócej, 3 lata / 100 000 km, mają m.in. części silnika i przekładni, elektryka i amortyzatory; perforacja 5 lat wymaga corocznej, płatnej kontroli nadwozia. Progu utraty pojemności baterii OWG nie podaje.
Tak, Forthing Polska sprzedaje rocznik 2026 w trzech napędach, a część dealerów ma jeszcze rocznik 2025 (patrz wyżej).
Cennik wymienia ISOFIX dla dwóch fotelików (drugi rząd). Przy siedmiu osobach bagażnik ma 234 l, co starczy na plecaki i torby, ale nie na bagaże całej rodziny. Na dach: relingi wymienia tylko wykaz PHEV, w benzynie i HEV zapytaj o belki.
Wykaz wyposażenia w cenniku PHEV go nie wymienia, ale strona importera pisze o masażu fotela kierowcy. W benzynie i HEV cennik podaje fotele przednie z masażem. Sprawdź na jeździe próbnej, co dokładnie ma PHEV.
Salony Forthing znajdziesz na liście na tej stronie. Importer podaje 23 punkty, a nasza baza ma ich więcej, więc przed wizytą potwierdź dostępność auta.
Strona importera pokazuje przykładową ratę 835 zł netto dla benzyny (leasing EFL), ale kalkulator nie podaje na niej okresu, wykupu ani limitu kilometrów, więc tej liczby nie porównuj z ofertą. Dokładną ratę wyliczy salon.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Cena „od” to cena z cennika importera MY2026 z 25.08.2026 po obniżce cennikowej, bez warunków finansowych. Cena katalogowa to najniższa cena z 30 dni przed obniżką (zasada Omnibus), nie dawny cennik. Rocznik 2025 (benzyna 133 900 zł, HEV 149 900 zł) jest osobną wersją: importer wystawia takie auta na liście „Dostępne od ręki” (8.10.2026), ale pula jest ograniczona.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…