Porównaj auta

Van rodzinny, 4,85 m · trzy napędy

Forthing U-Tour.

Siedem miejsc w cenie kompaktowego SUV-a

Dane sprawdzone: · Źródła

Van 4 850 mm na 5 lub 7 osób, napęd tylko na przód. Wybierasz napęd: benzyna, HEV albo PHEV, wyposażenie jest bogate i bez poziomów. Przy siedmiu osobach zostaje 234 l bagażnika.

Galeria · 4 zdjęcia
Forthing U-TourBenzyna 7 miejsc · 2026 · 143 900 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 23 salonów

01 · Koszty

Forthing U-Tour koszt siedmiu miejsc: ile dopłata do HEV i PHEV zwraca w paliwie.

Ustaw przebieg i udział jazdy na prądzie. Policzymy zakup i energię dla wersji 7-miejscowych rocznika 2026: benzyna, HEV i PHEV nie mają poziomów wyposażenia, więc o rachunku decyduje napęd.

Masz panele słoneczne?
Własne panele pokryją część ładowania PHEV. Zaznacz, a pokażemy, jak zmienia się rachunek.
Gdzie ładujesz PHEV?
Na prądzie 60% kilometrów — typowy dojazd do pracy i po mieście.
Ceny
Wyposażenie
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla każdego napędu na tym samym poziomie wyposażenia. Wniosek zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Własne panele (fotowoltaika)
Po zaznaczeniu „Mam fotowoltaikę” wskazaną suwakiem część ładowania (domyślnie 60%) liczymy po 0,30 zł/kWh, a resztę po cenie z sieci. 0,30 zł to koszt energii z własnej instalacji wraz z amortyzacją, przyjęty w modelowych wyliczeniach AutoCentrum z 2026 roku (źródło). Udział ustawiasz suwakiem. Jeśli panele traktujesz jako już opłacone, realny koszt 1 kWh z nich jest niższy niż 0,30 zł. Realny efekt zależy od tego, czy auto stoi w domu w ciągu dnia: nadwyżki z paneli sprzedaje się do sieci taniej, niż kupuje się prąd, więc im więcej ładujesz w trakcie słońca, tym lepiej. Nie liczymy kosztu zakupu instalacji ani zmian taryfy.
Zużycie katalogowe (cennik)
Benzyna 7,8 l/100 km i HEV 6,8 l/100 km to wartości z cenników importera; strona modelu importera podaje dla benzyny 7,1 l. PHEV: 1,0 l/100 km to wartość ważona z cennika i nie wchodzi do rachunku. Po rozładowaniu baterii liczymy 5,1 l/100 km z cennika, a na prądzie 19 kWh/100 km (cennik, bateria naładowana). Niezależnych testów HEV i PHEV nie znaleźliśmy, a test benzyny w mieście dał 10–11 l/100 km (Vehis.pl, 07.2025), więc rachunek z cenników może być zaniżony.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Nasz wniosek

Najtaniej po 5 latach: Benzyna

  • Benzyna Benzynanajtaniej
  • PHEV PHEV+1 020 zł
  • HEV HEV+10 750 zł
Dlaczego tak wychodzi?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi Benzyna: o 1 020 zł mniej niż PHEV i o 10 750 zł mniej niż HEV. Dopłata do PHEV zwraca się po około 1,7 roku.

zakup paliwo i prąd

02 · Trasa

Trasa i tankowanie: ile to kosztuje?

Wpisz długość trasy, a pokażemy koszt przejazdu benzyną, HEV i PHEV oraz zasięg z pełnego baku. Przy siedmiu osobach i bagażniku 234 l ocenisz, czy zmieścisz się na jednym postoju.

Benzyna

koszt przejazdu

HEV

koszt przejazdu

PHEV

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Zasięg z baku to pojemność baku podzielona przez zużycie, a kalkulator odejmuje 10% rezerwy. Benzyna: 55 l ÷ 7,8 l/100 km ≈ 710 km. HEV: 55 l ÷ 6,8 l/100 km ≈ 810 km. PHEV: 980 km łącznie wg cennika, a po rozładowaniu baterii 50 l ÷ 5,1 l/100 km ≈ 980 km.
PHEV na prądzie
Cennik podaje 119 km na prądzie przy baterii 20,16 kWh, ale nie wymienia normy pomiaru (WLTP?) ani zasięgu w mieście. Zimą zasięg będzie mniejszy. Ten sam cennik podaje 190 Wh/km przy naładowanej baterii, co przy 20,16 kWh daje ok. 106 km (nasze obliczenie). Poproś w salonie o dokument z normą i sprawdź, ile przejedziesz przy 120 km/h.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Liczymy z danych katalogowych, bo nie mamy zmierzonych wartości z testów. Zimą zasięg na prądzie bywa mniejszy.

03 · Porównanie

Forthing U-Tour benzyna, HEV czy PHEV: liczby i wnioski.

Porównujemy wersje 7-miejscowe rocznika 2026, bo tylko takie ma każdy napęd. Dane z cenników importera z 25.08.2026; tam, gdzie importer podaje je niejednoznacznie, piszemy to wprost.

Porównujemy wersje: Benzyna 7 miejsc · 2026, HEV 7 miejsc · 2026, PHEV 7 miejsc · 2026. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.

Cena w salonie (7 miejsc, 2026)

HEV kosztuje 16 000 zł więcej niż benzyna, a PHEV tylko 5 000 zł więcej niż HEV.

Więcej

Wersja 5-miejscowa jest tańsza o 4 000 zł w benzynie i 4 000 zł w HEV; PHEV jej nie ma.

Energia na 100 km

Z cenników: benzyna 7,8 l/100 km, HEV 6,8 l/100 km.

Więcej

PHEV liczymy przy 60% jazdy na prądzie po 1,20 zł/kWh i 5,1 l/100 km po rozładowaniu baterii. Bez ładowania PHEV traci przewagę, a niezależnych testów hybryd brak.

Energia w roku (15 000 km)

HEV oszczędza 1 050 zł rocznie wobec benzyny, a PHEV 2 946 zł wobec HEV (przy 60% prądu).

Więcej

Rzeczywiste zużycie może być wyższe od cennikowego: benzyna w teście Vehis.pl (07.2025) paliła w mieście 10–11 l/100 km, a hybryd nikt niezależnie nie zmierzył.

Zwrot dopłaty

Dopłata 16 000 zł do HEV zwraca się w paliwie po ok. 15 latach, a dopłata 5 000 zł do PHEV po ok. 2 latach, jeśli ładujesz z gniazdka.

Więcej

To rachunek z cenników, nie z testów.

04 · Wyposażenie

Forthing U-Tour wyposażenie: jedno na napęd.

Importer nie dzieli U-Tour na poziomy wyposażenia: różnice wynikają z napędu i z liczby miejsc. Tabela porównuje wersje 7-miejscowe, a pełna lista 35 pozycji z cenników jest pod przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
WyposażenieBenzynaBenzyna7 miejsc · 2026HEVHEV7 miejsc · 2026PHEVPHEV7 miejsc · 2026
Wnętrze i komfort
Liczba miejscBenzyna i HEV mają też wersję 5-miejscową (2+3), tańszą o 4 000 zł; PHEV jest tylko siedmiomiejscowy.5 lub 75 lub 7tylko 7
Kokpit i ekranBenzyna i HEV mają dwa ekrany 12,25″, PHEV zestaw 8,8″ i duży ekran 14,6″.12,25″ + 12,25″12,25″ + 12,25″8,8″ + 14,6″
Masaż foteli przednichWykaz benzyny i HEV go wymienia; wykaz PHEV nie, ale strona importera opisuje masaż fotela kierowcy. Potwierdź w salonie.✓✓?
Pamięć ustawień fotela kierowcy✓✓?
Rozkładane stoliki w oparciach przednich foteli✓✓?
Bezpieczeństwo i asystenci
Asystent utrzymania pasaWykaz PHEV go nie wymienia; na jeździe próbnej sprawdź asystentów PHEV.✓✓?
Asystent jazdy w korku (TJA)✓✓?
Monitorowanie zmęczenia kierowcy?✓?
Czujnik deszczu?✓✓
Napęd i ładowanie
Ładowarka AC 6,6 kWTylko PHEV ładuje się z gniazdka; 10–100% w ok. 3 h wg cennika.——✓
Zasilanie urządzeń z auta (V2L)Importer deklaruje je w PHEV w opisie, ale wykaz wyposażenia i moc złącza go nie podają.——?
Start/Stop✓??
Gniazdo 12 V??✓
Nadwozie i bagażnik
Koło zapasoweBenzyna ma koło dojazdowe, hybrydy tylko zestaw naprawczy: różnica ma znaczenie w trasie z siedmioma osobami.dojazdowezestaw naprawczyzestaw naprawczy
Relingi dachoweWykaz podaje je tylko w PHEV; w benzynie i HEV nie rozstrzyga.??✓
W standardzie w każdej wersji (18)

Wnętrze i komfort

  • Fotele kapitańskie w 2. rzędzie
  • Apple CarPlay i Android Auto bezprzewodowo, ładowarka indukcyjna
  • Audio z 6 głośnikami
  • Fotele przednie elektryczne, podgrzewane i wentylowane
  • Klimatyzacja automatyczna jednostrefowa z nawiewem na 2. rząd
  • Dach panoramiczny elektryczny i tapicerka z eko-skóry

Bezpieczeństwo i asystenci

  • Kamera 360° i czujniki
  • ABS z EBD, HBA, ASR i ESP
  • Hamowanie awaryjne (AEB) i ostrzeganie przed kolizją czołową (FCW)
  • Ostrzeganie o zmianie pasa (LDW)
  • Martwe pole (BSD), ruch poprzeczny z tyłu (RCTA), asystent zmiany pasa (LCA) i ostrzeganie przy otwieraniu drzwi
  • Automatyczne światła drogowe (IHC) i światła LED
  • Tempomat adaptacyjny
  • Poduszki powietrzne przednie i boczne 1. rzędu
  • Kurtyny powietrzne 1.–3. rzędu i boczne poduszki 2. rzędu (wersja 7-miejscowa)
  • ISOFIX (2 mocowania fotelików)

Nadwozie i bagażnik

  • Elektryczna klapa bagażnika i roleta bagażnika
  • Felgi 18″ (opony 215/55)

Cenniki Forthing U-Tour MY2026 z 25.08.2026 (benzyna, HEV, PHEV), s. 3–7 każdego; dopłaty: lakier Jade Green 2 900 zł, M4 Green, M4 Grey, Dark Grey i White po 5 400 zł, wnętrze jasne 1 500 zł (cenniki, s. 2).

05 · Wnętrze

Forthing U-Tour wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Zdjęcia od importera z różnych kampanii: kolor lakieru i plakietka napędu na zdjęciu nie zawsze odpowiadają wybranej wersji.

Kokpit z dwoma dużymi ekranami, jasna tapicerka i wykończenie pod drewno.

Bagażnik a liczba osób

  • Podstawowo (katalog)234 l
  • Maksymalnie, kanapa złożona1 086 l
  • Oba rzędy złożone2 032 l

06 · Opinie z testów

Forthing U-Tour opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

Niezależne testy dotyczą tylko benzyny: Vehis.pl zmierzył w mieście 10–11 l/100 km (cennik: 7,8 l), a Auto Świat chwalił komfort i wnętrze. HEV i PHEV mają na razie tylko dane importera.

Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.

Napęd, którego opinie czytasz

BenzynaBenzyna

U-Tour benzyna: opinie z testów

3 plusy4 uwagi

Dobrze

Miękkie zawieszenie dobrze tłumi nierówności, a kierownica pracuje lekko: auto jest nastawione na komfort, nie na sportowe prowadzenie.

2 źródła

Źródła: Vehis.pl 07.2025, Auto Świat 10.2024

Dobrze

Wnętrze wygląda na droższe niż cena: tworzywa imitujące skórę, drewno i marmur, a w standardzie fotele przednie z wentylacją i masażem oraz kapitańskie fotele w drugim rzędzie.

2 źródła

Źródła: Vehis.pl 07.2025, Auto Świat 10.2024

Dobrze

Auto Świat zmierzył w ruchu podwarszawskim 5,5 l/100 km i nazwał auto zaskakująco oszczędnym jak na tak duże; to pojedynczy wynik w nieopisanych warunkach.

1 źródło

Źródła: Auto Świat 10.2024

Uwaga

Spalanie

Vehis.pl zmierzył 10–11 l/100 km w mieście, 6–6,5 l przy 90 km/h, 8,5 l przy 120 i 10 l przy 140 km/h.

Więcej · 3 źródła

Cennik podaje 7,8 l, strona importera 7,1 l, a użytkownicy AutoCentrum zgłosili średnio 7,9 l (2 zgłoszenia).

Źródła: Vehis.pl 07.2025, AutoCentrum 10.2026, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026

Uwaga

Silnik

Silnik 1.5T oddaje moc dopiero powyżej ok. 4 000 obr./min i zachowuje się jak wolnossący, a kierownica bywa mało precyzyjna (Auto Świat, test pierwszego rocznika).

Więcej · 2 źródła

Cennik: 10,2 s do 100 km/h.

Źródła: Auto Świat 10.2024, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026

Uwaga

Hałas

Wyciszenie: Vehis.pl opisuje wyraźny szum powietrza i szorstki dźwięk silnika, Auto Świat uznaje kabinę za dobrze wyciszoną.

Więcej · 2 źródła

Sprawdź na jeździe przy 120–140 km/h.

Źródła: Vehis.pl 07.2025, Auto Świat 10.2024

Uwaga

Multimedia

Pierwszy rocznik (2024) miał słabe multimedia i nie obsługiwał CarPlay ani Android Auto (Vehis.pl).

Więcej · 2 źródła

Cennik MY2026 podaje bezprzewodową integrację w standardzie: jakość systemu sprawdź na jeździe.

Źródła: Vehis.pl 07.2025, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026

Co to znaczy dla Ciebie

Benzyna to komfortowy, dobrze wyposażony van z silnikiem bez werwy, który w testach pali więcej niż w cenniku.

HEVHEV

U-Tour HEV: dane od importera

3 plusy3 uwagi

Dobrze

Cennik podaje 6,8 l/100 km i 9,0 s do 100 km/h, czyli 1 l mniej i 1,2 s szybciej niż w benzynie.

Więcej · 2 źródła

To deklaracja bez testu.

Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026

Dobrze

Wykaz wyposażenia HEV wymienia m.in. asystenta utrzymania pasa, masaż i pamięć foteli oraz monitorowanie zmęczenia kierowcy; wykaz PHEV nie wymienia tych pozycji.

2 źródła

Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026, Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026

Dobrze

Wersja 5-miejscowa HEV ma bagażnik 1 086 l przy pięciu osobach.

1 źródło

Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026

Uwaga

Brak testów

Nie znaleźliśmy niezależnego testu U-Tour HEV (AutoCentrum, Vehis.pl, Auto Świat, 8.10.2026): spalanie i osiągi pochodzą od importera.

1 źródło

Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026

Uwaga

Dane importera

Importer podaje sprzeczne dane: silnik elektryczny 177 KM w cenniku i 75 KM na stronie modelu, a masę wersji 5-miejscowej 1 085 kg, co wygląda na błąd druku.

2 źródła

Źródła: Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026, Strona modelu U-Tour HEV 10.2026

Uwaga

Usterki

AutoCentrum nie ma zgłoszonych usterek HEV, ale to brak danych, nie dowód niezawodności.

1 źródło

Źródła: AutoCentrum 10.2026

Co to znaczy dla Ciebie

O HEV wiemy tyle, ile mówi importer: potrzebna jest jazda próbna i próg utraty pojemności baterii zapisany w umowie.

PHEVPHEV

U-Tour PHEV: dane od importera

2 plusy3 uwagi

Dobrze

Cennik podaje baterię 20,16 kWh, 119 km na prądzie, 980 km łącznie, ładowanie 6,6 kW (10–100% w ok. 3 h) i 7,0 s do 100 km/h.

1 źródło

Źródła: Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026

Dobrze

Strona modelu pokazuje gniazdo ładowania na prawym tylnym błotniku i wymienia zasilanie urządzeń z auta (V2L), choć bez mocy złącza.

1 źródło

Źródła: Strona modelu U-Tour PHEV 10.2026

Uwaga

Brak testów

Nie znaleźliśmy niezależnego testu U-Tour PHEV. 119 km i 1,0 l/100 km to deklaracje importera, a normy pomiaru cennik nie podaje.

1 źródło

Źródła: Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026

Uwaga

Dane importera

Cennik podaje silnik spalinowy 150 KM i elektryczny 150 kW (204 KM), strona modelu 154 KM i 130 kW.

Więcej · 2 źródła

Używamy cennika.

Źródła: Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026, Strona modelu U-Tour PHEV 10.2026

Uwaga

Prześwit

Prześwit wg cennika to 125 mm, najmniej z trzech napędów (benzyna 160, HEV 155; starszy arkusz importera podawał 125 mm w każdym): sprawdź przy progach i krawężnikach z pełnym obciążeniem.

3 źródła

Źródła: Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026, Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026

Co to znaczy dla Ciebie

PHEV to najciekawsza dopłata w rodzinie, ale zasięg i zużycie znamy tylko z cennika: poproś o dokument z normą i sprawdź ładowanie w domu.

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Uwaga

Trzeci rząd

Trzeci rząd: dorosły się zmieści, ale „przy odrobinie gimnastyki” (Vehis.pl); Auto Świat uznaje miejsce za akceptowalne dla dorosłych.

Więcej · 3 źródła

Przy siedmiu osobach bagażnik ma 234 l (cennik).

Źródła: Vehis.pl 07.2025, Auto Świat 10.2024, Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026

Dobrze

Drugi rząd

Fotele kapitańskie, wentylacja i podgrzewanie w drugim rzędzie są standardem wersji 7-miejscowej we wszystkich napędach.

3 źródła

Źródła: Cennik U-Tour benzyna MY2026 08.2026, Cennik U-Tour HEV MY2026 08.2026, Cennik U-Tour PHEV MY2026 08.2026

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Euro NCAP

Euro NCAP: wyniku U-Tour nie znaleziono (wyszukiwanie z 8.10.2026 było ograniczone), co nie oznacza, że testu nie ma.

Więcej · 1 źródło

Sprawdź na euroncap.com.

Źródła: Euro NCAP

Pokaż pozostałe (2)

Nie wiemy

Próg baterii

Bateria trakcyjna ma 8 lat / 160 000 km (OWG importera), ale dokument nie podaje progu utraty pojemności, więc poproś o niego w umowie.

1 źródło

Źródła: Ogólne warunki gwarancji Forthing 04.2026

Nie wiemy

Realne zużycie

Realne zużycie HEV i PHEV oraz zasięg PHEV na prądzie: nikt ich niezależnie nie zmierzył, a brak zgłoszeń usterek w AutoCentrum to brak danych, nie dowód niezawodności.

1 źródło

Źródła: AutoCentrum 10.2026

Źródła opinii (11), stan na 08.10.2026
Policz koszt każdego napędu w swoim przebiegu

07 · Benzyna, HEV czy PHEV

Jaki napęd Forthing U-Tour wybrać? najpierw sprawdź, czy ładujesz w domu.

Wyposażenie nie ma poziomów, więc wybierasz napęd i liczbę miejsc. Rachunek jest nierówny: HEV dopłaca 16 000 zł do benzyny i zwraca się w paliwie po ok. 15 latach, a PHEV tylko 5 000 zł do HEV i po ok. 2 latach, jeśli masz gdzie ładować.

BenzynaBenzyna

Gdy liczy się cena i siedem miejsc

Najtańsza droga do siedmiu miejsc: 143 900 zł za wersję 7-miejscową, a 5-miejscowa kosztuje 139 900 zł (pula ograniczona).

  • O 16 000 zł taniej od HEV i o 21 000 zł od PHEV (wersje 7-miejscowe)
  • W standardzie kamera 360°, wentylowane fotele i dach panoramiczny, jak w hybrydach
  • Najwolniejsza (10,2 s do 100 km/h) i najdroższa w paliwie: 8 190 zł rocznie wg cennika, a Vehis.pl zmierzył w mieście 10–11 l/100 km
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Zużycie z cennika to 7,8 l/100 km, ale w teście miejskim było wyraźnie wyższe.

  • Jedyna z trzech ma koło dojazdowe zamiast zestawu naprawczego
  • Silnik 1.5T oddaje moc dopiero powyżej ok. 4 000 obr./min (Auto Świat, 10.2024): sprawdź ruszanie z siedmioma osobami
  • Napęd tylko na przód, prześwit w cennikach 125–160 mm (dane sprzeczne): to nie auto w teren

HEVHEV

Gdy nie masz gdzie ładować

Hybryda bez gniazdka dla rodziny, która nie będzie ładować.

  • Nie wymaga wallboxa ani zmiany nawyków
  • Szybszy od benzyny o 1,2 s do 100 km/h (cennik; starszy arkusz importera podawał 8,8 s)
  • Dopłata 16 000 zł zwraca się w paliwie po ok. 15 latach (cennik), więc kupujesz ją dla komfortu jazdy, nie dla oszczędności
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Kosztuje 159 900 zł, czyli 16 000 zł więcej niż benzyna, a wg cennika pali 6,8 l/100 km.

  • Wersja 5-miejscowa (155 900 zł) ma bagażnik 1086 l przy pięciu osobach
  • Moc silnika elektrycznego (177 czy 75 KM) i masę wersji 5-miejscowej importer podaje niespójnie: poproś o dokument
  • Bateria ma tylko 2,0 kWh (gwarancja 8 lat / 160 000 km wg OWG, bez progu utraty pojemności), a niezależnego testu HEV nie znaleźliśmy

PHEVPHEV

Gdy ładujesz w domu

Plug-in z siedmioma miejscami za 5 000 zł więcej niż HEV.

  • Dopłata do HEV zwraca się po ok. 2 latach przy ładowaniu z gniazdka (cennik i założenia kalkulatora)
  • Najszybszy: 7,0 s do 100 km/h, o 2,0 s szybciej niż HEV
  • Tylko 7 miejsc i najniższy prześwit z trzech napędów: 125 mm wg cennika (benzyna 160, HEV 155; dane niepewne)
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Cennik podaje 119 km na prądzie i ładowanie 6,6 kW (10–100% w ok. 3 h).

  • Duży ekran 14,6″ i relingi dachowe w wykazie wyposażenia
  • Zasięg 119 km bez podanej normy (przy 190 Wh/km z cennika wychodzi ok. 106 km), bez ładowania DC i bez mocy złącza V2L; testów PHEV nie znaleźliśmy
  • Względem benzyny dopłata 21 000 zł zwraca się dopiero po ok. 5 latach, więc plug-in wygrywa z nią tylko przy częstym ładowaniu i długim posiadaniu
  • Wykaz PHEV nie wymienia m.in. pamięci fotela kierowcy i asystenta utrzymania pasa, a o masażu pisze tylko strona importera (fotel kierowcy): sprawdź je na jeździe próbnej

08 · Rywale

U-Tour na tle rywali: więcej miejsc kontra moc, zasięg i gwarancja.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle Forthing U-Tour (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż Forthing U-Tour, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zForthing U-Tour Benzyna 7 miejsc · 2026 · 143 900 złBenzyna

Porównaj szczegółowo

09 · Gwarancja i serwis

Gwarancja Forthing U-Tour: 5 lat na auto, do 8 lat na baterię i co warto wiedzieć.

5 lat gwarancji na pojazd i 8 lat na baterię trakcyjną, ale część silnika, przekładni i elektryki ma 3 lata, a perforacja wymaga kontroli co roku.

Pojazdco nastąpi pierwsze
5 lat lub 150 000 km
Bateria trakcyjnaHEV i PHEV, co pierwsze
8 lat / 160 000 km
Perforacja nadwoziakontrola co 12 miesięcy, płatna
5 lat / 150 000 km
Silnik, skrzynia, elektrykawybrane części, krócej niż pojazd
3 lata / 100 000 km
Lakiertylko oryginalna powłoka
3 lata / 100 000 km

Bateria trakcyjna

8 lat / 160 000 km

Zapis z OWG, pkt 3.3 f, obejmuje HEV (2,0 kWh) i PHEV (20,16 kWh).

Szczegóły

Dokument nie podaje progu utraty pojemności, więc poproś o niego na piśmie, zwłaszcza przy małej baterii HEV.

OWG pkt 3.3 f; benzyna nie ma baterii trakcyjnej

Krótsze terminy

3 lata / 100 000 km

Tyle mają m.in. części silnika i przekładni, części elektryczne, amortyzatory, sprężyny i uszczelki.

Szczegóły

Akumulator 12 V i opony: 1 rok lub 20 000 km. Zapytaj salon, co dokładnie obejmuje „5 lat”.

OWG pkt 3.3 a, b, g

Korozja i lakier

Kontrola co roku

Perforacja 5 lat lub 150 000 km, ale tylko przy corocznej kontroli nadwozia na własny koszt z wpisem do książki.

Szczegóły

Lakier 3 lata lub 100 000 km, tylko oryginalna powłoka zewnętrzna.

OWG pkt 3.3 d, e

Assistance

3 lata w UE

Holowanie, auto zastępcze do 3 dni i hotel do 3 nocy, od początku gwarancji.

Szczegóły

Gwarancja kończy się po 5 latach albo 150 000 km, a assistance po 3 latach.

Forthing Polska, odczyt 8.10.2026

Przeniesienie

Na kolejnego właściciela

Gwarancja pojazdu przechodzi na kolejnych właścicieli na pozostały okres.

Szczegóły

Naprawy robi tylko autoryzowany serwis, w ciągu 21 dni od dostarczenia auta.

OWG pkt 3.1 i 3.2

10 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna Forthing U-Tour: salony blisko Ciebie.

Trzy napędy prowadzą się inaczej: przejedź kilka w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 23 salonów Forthing: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 23 salony w 22 miastach.

23 salony Forthing22 miasta

Lista salonów

Salony Forthing: adres, telefon, jazda próbna.

23 salony w 22 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Kraków 2 salony

Baranowo 1 salon

Bogumiłowice 1 salon

Człuchów 1 salon

Gliwice 1 salon

Gorzów Wielkopolski 1 salon

Grudziądz 1 salon

Katowice 1 salon

Kielce 1 salon

Koszalin 1 salon

Lublin 1 salon

Łomianki 1 salon

Łódź 1 salon

Rumia 1 salon

Rzeszów 1 salon

Sosnowiec 1 salon

Tarnowskie Góry 1 salon

Toruń 1 salon

Warszawa 1 salon

Wielogóra 1 salon

Wrocław 1 salon

Zielona Góra 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o kilka napędów na jedną wizytę.

11 · Pytania kupujących

Forthing U-Tour pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Cena i rocznik, 5 czy 7 miejsc, ile bagażu zostaje przy siedmiu osobach, HEV czy PHEV i czego importer nie podaje: odpowiedzi na pytania kupujących U-Tour.

Ile kosztuje Forthing U-Tour?

Rocznik 2026: benzyna 139 900 zł (5 miejsc) i 143 900 zł (7 miejsc), HEV 155 900 zł i 159 900 zł, PHEV tylko 7-miejscowy za 164 900 zł. To ceny z cenników importera z 25.08.2026 po obniżce, bez warunków finansowych.

Czy można jeszcze kupić U-Tour rocznik 2025?

Tak. Lista „Dostępne od ręki” importera z 8.10.2026 ma 11 sztuk rocznika 2025 u 7 dealerów: benzyna 7-miejscowa od 133 900 zł (np. Matsuoka Poznań, Torital), 10 sztuk HEV od 149 900 zł (7 miejsc) i jedną PHEV za 157 800 zł. Cena obowiązuje z jednym dodatkiem do wyboru (OC/AC, kredyt 50/50 lub leasing 101%, w benzynie także LPG za 1 zł). Wyposażenie rocznika 2025 sprawdź w jego cenniku.

Czy U-Tour to SUV czy van i czy ma napęd 4x4?

To van rodzinny o długości 4 850 mm, z napędem tylko na przód i bez wersji 4x4. Prześwit w cennikach to 125–160 mm (dane sprzeczne), więc nie jest to auto w teren.

Czy w trzecim rzędzie zmieszczą się dorośli i ile bagażu zostaje?

Dorosły się zmieści, ale „przy odrobinie gimnastyki” (Vehis.pl, 07.2025). Bagażnik ma 234 / 1 086 l z postawionym i ze złożonym trzecim rzędem, a po złożeniu obu rzędów 2032 l (oba rzędy złożone).

Czy da się kupić U-Tour w wersji 5-miejscowej?

Tak, w benzynie za 139 900 zł i w HEV za 155 900 zł (rocznik 2026), bagażnik ma wtedy 1 086 l przy pięciu osobach. Na liście „Dostępne od ręki” z 8.10.2026 nie widać 5-miejscowych sztuk rocznika 2026, więc zapytaj salon o zamówienie lub pulę. PHEV jest tylko siedmiomiejscowy.

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Benzyna 5 miejsc · 2026: Cena cennikowa 149 900 zł, ograniczona pula 139 900 zł (−10 000 zł) — warunek: Obniżka cennikowa, pula ograniczona (strona wyprzedaży). Na liście „Dostępne od ręki” (8.10.2026) nie widać tej wersji: zapytaj o dostępność.
  • Benzyna 7 miejsc · 2026: Cena cennikowa 153 900 zł, po obniżce cennika 143 900 zł (−10 000 zł).
  • Benzyna 7 miejsc · 2025: Cena cennikowa 153 900 zł, rocznik 2025, zapas 133 900 zł (−20 000 zł) — warunek: Rocznik 2025 z zapasu dealerów („Dostępne od ręki” importera, 8.10.2026). Cena z dodatkiem do wyboru: LPG za 1 zł, OC/AC, kredyt 50/50 lub leasing. Potwierdź.
  • HEV 5 miejsc · 2026: Cena cennikowa 165 900 zł, po obniżce cennika 155 900 zł (−10 000 zł).
  • HEV 7 miejsc · 2026: Cena cennikowa 169 900 zł, po obniżce cennika 159 900 zł (−10 000 zł).
  • HEV 7 miejsc · 2025: Cena cennikowa 169 900 zł, rocznik 2025, zapas 149 900 zł (−20 000 zł) — warunek: Rocznik 2025 z zapasu dealerów („Dostępne od ręki” importera, 8.10.2026, ta cena u jednego dealera). Dodatek: OC/AC, kredyt 50/50 lub leasing. Potwierdź.
  • PHEV 7 miejsc · 2026: Cena cennikowa 174 900 zł, po obniżce cennika 164 900 zł (−10 000 zł).

Cena „od” to cena z cennika importera MY2026 z 25.08.2026 po obniżce cennikowej, bez warunków finansowych. Cena katalogowa to najniższa cena z 30 dni przed obniżką (zasada Omnibus), nie dawny cennik. Rocznik 2025 (benzyna 133 900 zł, HEV 149 900 zł) jest osobną wersją: importer wystawia takie auta na liście „Dostępne od ręki” (8.10.2026), ale pula jest ograniczona.

Dokumenty

Pozostałe dokumenty (3)

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o Forthing U-Tour. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 23 salonów