Najmocniejszy parametr w tej skaliNajkrótsze nadwozie w tej grupie. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.
Tu jest kompromisNajniższa cena w tej grupie. To nie koszt posiadania. Cena z bazy może różnić się od aktualnej oferty; sprawdź wersję i warunki promocji.
Gwarancja pojazdu: 3 lata / 100 000 km w ofercie BAW; warunki dla egzemplarza do potwierdzenia. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
L7e: wymagane odpowiednie uprawnienia; brak wjazdu na autostrady i drogi ekspresowe.
170/220 km to deklaracje bez nazwanego cyklu; nie wpisywać jako WLTP.
Ceny, bateria i gwarancja różnią się między ofertami; sprawdź konkretny egzemplarz.
Brak potwierdzonej ładowności, litrażu bagażnika i szczegółowych parametrów ładowania Premium.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 3600 zł niż w BAW Pony. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.
Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 95,1 cm niż w BAW Pony. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Promocja z rabatem 9000 zł (Standard 64 500 zł, Excite 70 900 zł) kończy się 31 grudnia 2026 albo wcześniej, przy wyczerpaniu puli — ceny katalogowe 73 500 zł i 79 900 zł zostają bez zmian. Rabat nie łączy się z kredytem 50/50 ani z leasingiem dla firm, które liczą się od ceny katalogowej.
Euro NCAP wykrył usterkę mechanizmu fotela kierowcy w teście zderzeniowym testowanego egzemplarza — producent poprawił konstrukcję w produkcji i objął nią serwisową akcję dla dotychczasowych egzemplarzy; zapytaj dealera, czy dany egzemplarz już ją przeszedł.
Lakier w kolorze innym niż biały Dover White kosztuje dodatkowo 2250 zł — dotyczy 5 z 6 dostępnych barw.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 4000 zł niż w BAW Pony. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.
Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 270 l niż w Leapmotor B03X. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.
Gwarancja pojazdu: 3 lata / 100 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Jedyny model marki z 3-letnią (nie 4-letnią) gwarancją na pojazd — potwierdzone identycznie we wszystkich cennikach T03, także w cenniku od 1.10.2026.
Jedyny model marki z napędem FWD (pozostałe RWD) i jedyny bez Android Auto/Apple CarPlay (Leap OS niekompatybilny z integracją smartfona).
Jedyny model z reflektorami halogenowymi (nie LED) z przodu.
Tylko 4 miejsca (nie 5 jak pozostałe modele marki).
Cena podstawowa stabilna (84 900 zł) we wszystkich cennikach, ale ceny promocyjne/wyprzedażowe zmieniały się w czasie: 74 900 zł (promocyjna listopad 2025), 69 900 zł (wyprzedaż styczeń/kwiecień 2026), 73 900 zł (wyprzedażowa kwiecień 2026 i cennik od 1.10.2026; najniższa cena z 30 dni przed obniżką 74 900 zł). W price przyjęto 73 900 zł — cenę wyprzedażową rocznika modelowego 2026 z cennika od 1.10.2026; rocznik modelowy 2027: 77 900 zł.
Dopłaty NaszEauto (30-35 tys. zł, cena po dopłacie 39 900-44 900 zł) wspomniane tylko w pierwszym cenniku (07.11.2025); cennik od 1.10.2026 ich nie podaje.
Oferta wynajmu Leasys z pakietem SILVER występowała tylko w cenniku 07.11.2025, nie powtórzona w cennikach 26.01.2026 i 10.04.2026 — możliwe, że oferta wygasła.
Kolor Mint Green był dostępny w cennikach 07.11.2025/26.01.2026, zniknął z listy od cennika z 10.04.2026 — rocznik modelowy 2026 ma 3 kolory (Canopy Grey w standardzie, Caribbean Blue, Light White), rocznik modelowy 2027 dodaje Sunstone Orange (1 700 zł).
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 18 050 zł niż w BAW Pony. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.
Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 95,1 cm niż w BAW Pony. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Ocena Euro NCAP (4 gwiazdki, wrzesień 2025) wykazała słabszą ochronę prawej nogi kierowcy przez wadliwy mechanizm regulacji fotela w zderzeniu czołowym — producent poprawił mechanizm w produkcji i objął akcją serwisową wcześniej sprzedane egzemplarze.
Producent nie publikuje osobnego, krótszego okresu gwarancji dla akumulatora hybrydowego 1,83 kWh — obowiązuje wspólne 7 lat / 150 000 km jak dla całego pojazdu, ale próg 70% pojemności warto potwierdzić na piśmie przy zakupie.
Z 6 dostępnych kolorów nadwozia tylko biały Dover White jest bezpłatny na stałe — pozostałych 5 (4 metaliczne i 1 trójwarstwowy) kosztuje osobno 2 250 zł poza obecną promocją, która wlicza je wszystkie w cenę.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliNajwiększy deklarowany bagażnik w tej grupie. Więcej deklarowanej pojemności na zakupy i bagaż na weekend.
Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 110,8 cm niż w BAW Pony. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
Gwarancja pojazdu: 4 lata / 100 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Cennik z 1.10.2026 opisuje model jako „dostępny od ręki”; dostępność konkretnego wariantu i koloru potwierdź u dealera.
Cena promocyjna jest niższa o 10 000 zł od podstawowej w każdym wariancie (PRO Life 96 900 zł wobec 106 900 zł); najniższa cena z 30 dni przed obniżką to 94 900 zł (PRO Life), 104 400 zł i 112 900 zł (PROMAX Life, Design).
Poprzedni cennik (lipiec 2026) miał niespójne daty i błędną nazwę B05 na stronie gwarancyjnej; w cenniku z 1.10.2026 strona gwarancyjna nazywa model B03X.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 27 800 zł niż w BAW Pony. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.
Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 82,8 cm niż w BAW Pony. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
Gwarancja pojazdu: 6 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Surf ma 4 miejsca, po 2 z przodu i z tyłu. Aktualny cennik i oferta opisują Boost oraz Comfort; nie potwierdzają bieżącej oferty Active ani stanu magazynów.
Dane bazowe dotyczą Boost: 88 KM, 175 Nm, 12,1 s, WLTP mieszany 322 km, 15,6 kWh/100 km. Comfort: 156 KM, 220 Nm, 9,1 s, 310 km, 16 kWh/100 km. Obie wersje 43,2 kWh.
507 km Boost i 460 km Comfort to miejski WLTP, nie obietnica zasięgu autostradowego. Czasy DC wymagają warunków stacji i baterii opisanych przez producenta.
Gwarancja z cennika: pojazd 6 lat / 150 000 km, bateria 8 lat / 250 000 km. Nie potwierdzono modelowych warunków SOH, perforacji i osobnych okresów dla Surf; dokument ogólnego Dolphina nie potwierdza zakresu Surf.
Za opcjonalny lakier zapłacisz 2900 zł. Przewody Mode 2 i Mode 3 są wymienione w standardzie; adapter V2L jest osobnym akcesorium.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 30 000 zł niż w BAW Pony. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.
Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 86,8 cm niż w BAW Pony. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
Gwarancja pojazdu: 7 lat / 300 000 km · wybrane elementy; zakres dla Boxa do potwierdzenia. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Aktualna strona importera podaje 310 km bez oznaczenia cyklu, a polski PDF 410 km WLTP. Nie traktujemy tych wartości jako zgodnej specyfikacji; zasięg WLTP potwierdź dla konkretnego egzemplarza.
Cena 99 900 zł brutto pochodzi z oficjalnej strony; 49 950 zł oznacza połowę ceny w finansowaniu 50/50, nie cenę samochodu.
Euro NCAP: 3 gwiazdki w 2025 r. W teście zderzenia czołowego stwierdzono uszkodzenia zgrzewów przy słupku A i problemy z ochroną kierowcy.
Importer komunikuje 10 lat na wybrane podzespoły, 7 lat/300 000 km na wybrane elementy i 8 lat/200 000 km na zespół napędowy EV. Nie utożsamiamy tych programów z gwarancją całego auta lub osobną gwarancją baterii.
DC CCS 87,8 kW potwierdza aktualna polska strona. Polska broszura podaje 11 kW bez precyzyjnego opisu AC; nie potwierdzono zakresu procentowego i czasu ładowania.
Nie używamy masy 1235 kg i liczby 2 poduszek ze starszych dokumentów innych rynków. Importer wymienia kurtyny i poduszki przód/tył, bez dokładnej liczby.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliDeklarowana pojemność mniejsza o 147 l niż w Leapmotor B03X. Więcej deklarowanej pojemności na zakupy i bagaż na weekend.
Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 112,5 cm niż w BAW Pony. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Oferta to wyprzedaż roczników produkcji 2024 i 2025 — cennik obowiązuje od 1 października do 31 grudnia 2026 roku (albo do wyczerpania puli) i obejmuje wyłącznie samochody już wyprodukowane. Rocznik 2024 zaczyna się od 100 900 zł, rocznik 2025 kosztuje o 5000 zł więcej, a osobnej oferty na rocznik 2026 producent nie wydał. Przed podpisaniem umowy poproś o rok produkcji konkretnego egzemplarza na piśmie.
Nowa generacja MG4, sprzedawana od stycznia 2026 roku w Wielkiej Brytanii pod nazwą MG4 EV Urban, stoi na innej platformie i ma napęd na przednią oś zamiast tylnej. W polskiej ofercie jej nie ma, więc kupujesz zamkniętą generację — warto zapytać serwis o dostępność części w perspektywie 7 lat gwarancji.
Euro NCAP prowadzi pod nazwą MG4 dwie oceny po 5 gwiazdek: z 7 grudnia 2022 roku (83/80/75/78%, egzemplarz 1685 kg, napęd na tylną oś) i z 10 grudnia 2025 roku pod nazwą MG4 EV Urban (87/85/85/80%, egzemplarz 1520 kg). Do auta sprzedawanego w Polsce odnosi się starsza ocena; nowsza dotyczy najprawdopodobniej innego, nieoferowanego tu modelu. Rozróżnienie napędu na tylną i przednią oś pochodzi z niezależnej prasy motoryzacyjnej, nie z samej karty Euro NCAP.
Dane liczbowe w karcie modelu — moc, moment, bateria, zasięg i zużycie — dotyczą wersji Standard 49 kWh. Pozostałe wersje: Comfort 64 kWh (204 KM, 465 km WLTP), Luxury 49 kWh (170 KM, 330 km), Luxury 64 kWh (204 KM, 450 km), Luxury LR 77 kWh (245 KM, 530 km), XPower 64 kWh (435 KM, napęd na obie osie, 400 km, 3,8 s do setki).
Monitorowanie martwego pola, ostrzeganie o ruchu poprzecznym za autem, przed najechaniem od tyłu i przed otwarciem drzwi wchodzą dopiero od wersji Luxury 49 kWh. Wersje Standard i Comfort mają adaptacyjny tempomat oraz hamowanie awaryjne, ale tych 4 asystentów nie dostają.
Producent nie publikuje cennika przeglądów dla tego modelu, a obsługa wypada co 12 miesięcy albo co 24 000 km. Koszt utrzymania trzeba więc wycenić w salonie — ma to znaczenie, bo pełna historia serwisowa w sieci MG jest warunkiem bezpłatnego przedłużenia pomocy drogowej z 1 roku do 7 lat.
W wersjach Standard, Comfort oraz Luxury z baterią 49 i 64 kWh biały Dover White jest w cenie, a pozostałe lakiery kosztują 2250 zł. Luxury LR i XPower nie mają wariantu jednokolorowego: każdy lakier idzie tam z czarnym dachem za 2250 zł, a matowy Hunter Green z czarnym dachem — wyłącznie dla wersji XPower — za 4250 zł. Dwukolorowe wnętrze szaro-białe to 2900 zł, a adapter do zasilania urządzeń z gniazda auta trzeba dokupić osobno; jego ceny producent nie podaje.
Promocja obejmuje maksymalnie 10 zamówień na klienta, auto trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2027 roku, a promocja nie dotyczy zakupu w celu odsprzedaży; sposób zapłaty jest dowolny. Najniższa cena z 30 dni przed promocją dla wersji Standard to 110 000 zł.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliDeklarowana pojemność mniejsza o 70 l niż w Leapmotor B03X. Więcej deklarowanej pojemności na zakupy i bagaż na weekend.
Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 110,8 cm niż w BAW Pony. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
Gwarancja pojazdu: 8 lat (tylko hasło). Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Cena w cenniku (od 16.03.2026) to zakres Premium 129 900 PLN / Luxury 144 900 PLN — pole `price` ustawione na dolną wartość zakresu (129 900), pełny zakres i wersje w `versions`.
Deklaracja '8-letnia gwarancja' w broszurze marketingowej — niespójna z '5-letnia gwarancja' cytowaną w broszurach Aion V/Emkoo/Emzoom tej samej marki; brak osobnego dokumentu warunków gwarancji (limit km, zakres, wykluczenia) dla żadnego wariantu.
Bateria LFP, bez wskazanego dostawcy ogniw w dokumencie.
Brak oferty finansowania w tym dokumencie (w odróżnieniu od Aion V i Hyptec HT).
Ceny cennikowe to rekomendacja dla dealerów, niewiążąca — ceny u dealera mogą się różnić.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Najmocniejszy parametr w tej skaliDeklarowana pojemność mniejsza o 146 l niż w Leapmotor B03X. Więcej deklarowanej pojemności na zakupy i bagaż na weekend.
Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 112,8 cm niż w BAW Pony. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
Gwarancja pojazdu: 6 lat / 150 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.
Cennik od 16.07.2026 podaje katalog 149 000 / 155 700 zł oraz gotówkę 122 200 / 126 900 zł dla produkcji 2025, roku modelowego 2026. Potwierdź VIN i dostępność.
Aktualna specyfikacja obu wersji: DC 110 kW, 10–80% 36 min; miejskie WLTP 559 km, mieszane 427 km. Nie przenoś 88 kW ze starszych aut.
Design dodaje wentylację obu przednich foteli, dach panoramiczny, prywatnościowe szyby i ładowarkę telefonu do 50 W. Napęd i bateria wspólne.
Cennik deklaruje baterię 8 lat / 250 000 km. Świeży modelowy PDF gwarancji nadal 8 lat / 200 000 km z progiem 70% SOH; wymagane aktualne warunki dla VIN.
Euro NCAP 5 gwiazdek, ocena 2023, karta obejmuje Comfort i Design. Nie dotyczy to automatycznie Surf lub G DM-i.
Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.
Jak dokładnie liczymy punkty?
Zakres zestawienia: Długość do 4 300 mm. Wyłącznie oficjalna oferta w Polsce z dodatnią ceną w bazie.
Wersja metodyki: 2026-09-08. Progi i wagi są jawnymi założeniami redakcyjnymi, nie wynikami badań ani testów aut. Między progami punkty zmieniają się liniowo; poza skalą pozostają na 0 lub 10. Oceny i wynik zaokrąglamy do jednego miejsca.
Kryterium
0 pkt
10 pkt
Cena wejścia
150 000 zł
60 000 zł
Łatwiejsze parkowanie
4300 mm
3500 mm
Miejsce na bagaż
150 l
500 l
Brak liczby oznacza brak oceny. Jeśli kryterium ma dodatnią wagę, model nie otrzymuje wyniku łącznego i trafia na koniec listy. Przy remisie wygrywa niższa cena, potem nazwa alfabetycznie. Kryterium z wagą 0% nie wpływa na wynik.
Kwoty i parametry pochodzą z bazy serwisu, nie z ofert pobieranych na żywo. Punktacja nie obejmuje stanu magazynowego, dopłat, finansowania ani wszystkich kosztów użytkowania.
OD LISTY DO JAZDY PRÓBNEJ
Co sprawdzić przed wyborem?
Czy podana cena wymaga finansowania, odkupu auta lub innego warunku?
Czy auto mieści się na Twoim miejscu parkingowym z otwartymi drzwiami?
Czy podstawowa wersja ma wyposażenie, którego potrzebujesz?