Największa baza salonów chińskich aut w PolsceJeden klik — i pytasz je wszystkieDoradzamy, nie sprzedajemyDane z oficjalnych cenników

MNIEJ ZGADYWANIA. WIĘCEJ KONKRETÓW.

Najlepszy SUV dla rodziny

Wózek, walizki i zakupy potrzebują miejsca. Tu zaczynamy od bagażnika i budżetu do 200 tys. zł.

Ustal, co jest ważne. Sprawdź punkty, porównaj kompromisy i wybierz auta do obejrzenia w salonie.

Dopasuj ranking do siebie ↓

Co ma największe znaczenie dla Ciebie?

Cena wejścia30%
Łatwiejsze parkowanie20%
Miejsce na bagaż50%

Profil: Rodzinny kompromis. 27 modeli z pełną oceną, 1 bez wyniku łącznego.

Changan CS75 Plus

Ten model prowadzi przy wybranych wagach. Zmiana priorytetu może wskazać inne auto.

7,1 / 10 pkt141 400 złcena katalogowa od
Zobacz składowe wyniku ↓
Co warto porównać?

Najniższa cena w tej grupie: Jaecoo 5, 104 900 zł. Lider punktacji kosztuje na wejściu o 36 500 zł więcej.

Przed zakupem sprawdź konkretną wersję. Cena początkowa i parametry zapisane dla modelu nie muszą dotyczyć tego samego wariantu.

01

Cena wejścia

Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

To nie koszt posiadania. Cena z bazy może różnić się od aktualnej oferty; sprawdź wersję i warunki promocji.
02

Łatwiejsze parkowanie

Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.
03

Miejsce na bagaż

Więcej deklarowanej pojemności na wózek, torby i bagaż całej rodziny.

Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

Dlaczego ten model jest wyżej?

Każdy parametr otrzymuje 0–10 pkt. Wynik łączny uwzględnia wybrane wagi. To ocena tych parametrów, nie całego samochodu.

  1. Changan CS75 Plus — wizualizacja modelu#1
    Oficjalna oferta w Polsce

    Changan CS75 Plus

    cena katalogowa od: 141 400 zł

    7,1/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    141 400 zł5,9 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4770 mm3,3 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    725 l9,3 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNajwiększy deklarowany bagażnik w tej grupie. Więcej deklarowanej pojemności na wózek, torby i bagaż całej rodziny.

    Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 39 cm niż w Jaecoo 5. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    5,9 × 30% + 3,3 × 20% + 9,3 × 50% = 7,1 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 160 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cena katalogowa 149 900 PLN, promocyjna 'Premier Edition' 141 400 PLN — przyjęto promocyjną jako główną.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  2. GAC Emkoo — wizualizacja modelu#2
    Oficjalna oferta w Polsce

    GAC Emkoo

    cena katalogowa od: 144 900 zł

    6/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    144 900 zł5,5 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4680 mm4,6 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    638 l6,8 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliDeklarowana pojemność mniejsza o 87 l niż w Changan CS75 Plus. Więcej deklarowanej pojemności na wózek, torby i bagaż całej rodziny.

    Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 30 cm niż w Jaecoo 5. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    5,5 × 30% + 4,6 × 20% + 6,8 × 50% = 6 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 5 lat. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Brak szczegółowych warunków gwarancji poza ogólną wzmianką '5-letnia gwarancja'. Dopłata do kolorów innych niż podstawowy: 3900 PLN.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  3. Chery Tiggo 7 — wizualizacja modelu#3
    Oficjalna oferta w Polsce

    Chery Tiggo 7

    cena katalogowa od: 142 900 zł

    5,9/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    142 900 zł5,7 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4553 mm6,4 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    602 l5,8 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 17,3 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisCena wejścia wyższa o 38 000 zł niż w Jaecoo 5. To nie koszt posiadania. Cena z bazy może różnić się od aktualnej oferty; sprawdź wersję i warunki promocji.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    5,7 × 30% + 6,4 × 20% + 5,8 × 50% = 5,9 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km lub 3 lata bez limitu km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cennik z 1.10.2026 ma jedną wersję (Premium AWD, napęd 4x4); wersje FWD Essential i Comfort z cennika z 1.07.2026 nie występują w cenniku październikowym.
    • Dane techniczne z cennika z 1.10.2026 różnią się od lipcowego: 0-100 km/h 11,7 s (lipiec: 9,4 s dla AWD), spalanie 7,9 l/100 km (7,8), bagażnik 602/1350 l (500/1305), zbiornik 57 l (51 l).

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  4. Jaecoo 5 — wizualizacja modelu#4
    Oficjalna oferta w Polsce

    Jaecoo 5

    cena katalogowa od: 104 900 zł

    5,8/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    104 900 zł9,5 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4380 mm8,9 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    480 l2,3 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNajniższa cena w tej grupie. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 245 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    9,5 × 30% + 8,9 × 20% + 2,3 × 50% = 5,8 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cena katalogowa Comfort 115 500 PLN / Premium 129 500 PLN — cena promocyjna (użyta jako price) dla ograniczonej liczby pojazdów zamówionych po 01.04.2026.
    • Lampka kempingowa w bagażniku to akcesorium do dokupienia osobno, nie element standardu Premium (mimo że gniazdko jest przygotowane w Premium).

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  5. Bestune T90 — wizualizacja modelu#5
    Oficjalna oferta w Polsce

    Bestune T90

    cena wyprzedażowa od: 109 900 zł

    5,8/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    109 900 zł9 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4718 mm4 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    560 l4,6 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 5000 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisNadwozie dłuższe o 33,8 cm niż w Jaecoo 5. Długość nie opisuje widoczności, szerokości ani promienia skrętu. Sprawdź manewrowanie podczas jazdy próbnej.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    9 × 30% + 4 × 20% + 4,6 × 50% = 5,8 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 5 lat / 150 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cena od 109 900 zł dotyczy wspólnej pozycji 1.5 Business / 2.0 Business Plus w wyprzedaży rocznika 2025. Konkretny silnik wymaga oferty.
    • Tabela techniczna ma niespójny nagłówek Comfort; nie przypisujemy pewnej mocy i zużycia do ceny wejściowej.
    • Comfort nie ma BSD, HUD i elektrycznego fotela pasażera z pozycji Business / Business Plus.
    • Lakier i perforacja wymagają płatnej kontroli ASO co 12 miesięcy; LPG i assistance mają osobne warunki.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  6. Jaecoo 7 — wizualizacja modelu#6
    Oficjalna oferta w Polsce

    Jaecoo 7

    cena katalogowa od: 139 900 zł

    5,6/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    139 900 zł6 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4500 mm7,1 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    564 l4,7 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 12 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 161 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    6 × 30% + 7,1 × 20% + 4,7 × 50% = 5,6 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Dane techniczne dot. wersji Urban (FWD, tańszej); wersja Offroad (AWD, 148 900→157 900 PLN katalogowa) ma inne parametry: moc/moment identyczne, ale zużycie 8,0 l/100 km (182 g/km CO2), przyspieszenie 11,4 s, masa 1649 kg, bagażnik 480/1265 l, zbiornik 57 l, ekran 14,8'. Szerokość/wysokość nadwozia nie podane wprost w źródle (tylko rozstaw kół przód/tył 1582/1604 mm).
    • Cena katalogowa Urban 139 900 PLN / Offroad 157 900 PLN — cena promocyjna (użyta jako price) dla pojazdów zamówionych po 01.04.2026 — okno wydania oferty archiwalne, koniec 30 czerwca 2026 (Cennik nr 5 z 1.06.2026 to wciąż najnowszy, brak cennika nr 6); aktualność ceny potwierdź u dealera.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  7. MG HS — wizualizacja modelu#7
    Oficjalna oferta w Polsce

    MG HS

    cena katalogowa od: 117 900 zł

    5/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    117 900 zł8,2 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4655 mm4,9 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    507 l3,1 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 13 000 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 218 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    8,2 × 30% + 4,9 × 20% + 3,1 × 50% = 5 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Strona benzynowego MG HS u importera nie działa od 2 kwietnia 2026 i od tej daty nie ukazał się nowy cennik, choć pozostałe modele MG dostały cenniki na trzeci kwartał 2026. Producent nie ogłosił wycofania, więc traktujemy to jako lukę informacyjną — przed zamówieniem potwierdź w salonie dostępność egzemplarza i rok jego produkcji.
    • Cena 117 900 zł to katalog wersji Excite ze skrzynią manualną z ostatniego opublikowanego cennika (2 kwietnia 2026); pełna gama sięga 137 900 zł. Promocja obniżająca wejście do gamy do 99 900 zł obowiązywała od 1 kwietnia do 30 czerwca 2026 i wygasła. Poproś dealera o pisemne potwierdzenie ceny i terminu jej ważności.
    • Ocena Euro NCAP 5 gwiazdek z 13 listopada 2024 (90% ochrona dorosłych, 85% ochrona dzieci, 83% piesi i rowerzyści, 74% systemy wspomagające) dotyczy egzemplarza benzynowego 1.5 turbo o masie 1575 kg. Ta sama ocena obejmuje odmianę plug-in, ale nie obejmuje MG HS Hybrid+.
    • Liczba 165 ogłoszeń MG HS w serwisie otomoto.pl (16 września 2026) obejmuje łącznie wersję benzynową, Hybrid+ i plug-in — nie da się z niej odczytać podaży samego wariantu benzynowego.
    • Rejestracje MG HS podawane są w dwóch różnych ujęciach: 1375 sztuk w grudniu 2025 i 4160 sztuk w całym 2025 roku wśród klientów indywidualnych. Zakresy i metodyki są różne, więc tych liczb nie należy sumować ani traktować jako dwóch wersji tej samej wartości.
    • Lakier inny niż niebieski Arctic Blue kosztuje 2250 zł więcej — dotyczy kolorów metalicznych, perłowego oraz trójwarstwowego czerwonego.
    • Producent nie publikuje cennika przeglądów MG. Przegląd wypada co 12 miesięcy albo 24 000 km, a komplet przeglądów w autoryzowanej sieci jest warunkiem bezpłatnego przedłużenia pomocy drogowej na lata od 2 do 7 — poproś w salonie o wycenę.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  8. Chery Tiggo 7 HEV / Super Hybrid — wizualizacja modelu#8
    Oficjalna oferta w Polsce

    Chery Tiggo 7 HEV / Super Hybrid

    cena katalogowa od: 124 900 zł

    5/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    124 900 zł7,5 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4553 mm6,4 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    500 l2,9 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 20 000 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 225 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    7,5 × 30% + 6,4 × 20% + 2,9 × 50% = 5 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km lub 3 lata bez limitu km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cennik nr 2 (1.06.2026) zastąpił nr 1 (23.04.2026) — ceny bez zmian (Select 124 900 PLN, Premium 134 900 PLN); nowość to sekcja promocji ubezpieczeniowej OC/AC+GAP za 1 PLN — promocja archiwalna, koniec 30 czerwca 2026 (brak nowszego cennika nr 3 potwierdzającego przedłużenie), aktualność potwierdź u dealera.
    • Cennik podaje w tabeli zużycia „zasięg elektryczny w cyklu mieszanym: 90 km” — to wiersz z wersji plug-in (Tiggo 7 CSH, bateria 18,3 kWh), nieosiągalny przy baterii 1,83 kWh. Pola zasięgu elektrycznego nie wypełniamy.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  9. MG HS Hybrid+ — wizualizacja modelu#9
    Oficjalna oferta w Polsce

    MG HS Hybrid+

    cena promocyjna od: 117 900 zł

    4,9/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    117 900 zł8,2 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4670 mm4,7 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    507 l3,1 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 13 000 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 218 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    8,2 × 30% + 4,7 × 20% + 3,1 × 50% = 4,9 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Promocja z rabatem 20 000 zł obowiązuje do 31 grudnia 2026 (albo do wyczerpania puli) — po tej dacie ceny wracają do katalogowych: 137 900 zł za Excite i 148 900 zł za Exclusive.
    • Podgrzewana kierownica jest dostępna wyłącznie w wersji Exclusive za 1000 zł więcej — w Excite nie da się jej domówić w żadnej konfiguracji.
    • Ocena Euro NCAP 5 gwiazdek z listopada 2024 dla rodziny HS dotyczy egzemplarza benzynowego o masie 1575 kg — wariant Hybrid+ (1660 kg) nie występuje w tabeli ocenianych wersji i nie ma własnego wyniku.
    • Cena katalogowa (137 900 zł za Excite, 148 900 zł za Exclusive) nie zmieniła się od stycznia 2026 — zmieniała się wyłącznie głębokość promocji, coraz większa w kolejnych cennikach (20 000 zł w cenniku z 2 października 2026).
    • Liczba 165 ogłoszeń MG HS na Otomoto (16 września 2026) obejmuje łącznie wersję benzynową, Hybrid+ i plug-in — nie da się z niej wydzielić samego wariantu Hybrid+.
    • Producent nie publikuje cennika przeglądów — koszt obsługi poznasz dopiero w salonie; interwał to 12 miesięcy albo 24 000 km.
    • Lakier inny niż niebieski Arctic Blue kosztuje 2250 zł więcej.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  10. Leapmotor B10 EV — wizualizacja modelu#10
    Oficjalna oferta w Polsce

    Leapmotor B10 EV

    cena promocyjna od: 111 900 zł

    4,8/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    111 900 zł8,8 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4515 mm6,9 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    455 l1,6 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 7000 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 270 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    8,8 × 30% + 6,9 × 20% + 1,6 × 50% = 4,8 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 4 lata / 100 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cennik ma rocznik modelowy MY25, ale produkcja 2026 — pole 'year' ustawiono na 2026 (data cennika/produkcji), oznaczenie handlowe to MY25.
    • Dane techniczne (moc/moment/zasięg/zużycie/wymiary/masa/bagażnik) dotyczą wariantu EV Pro — ceny w polu 'price' i 'versions' odzwierciedlają wszystkie 3 warianty napędowe (Hybrid EV REEV 18,8 kWh, EV Pro 57,2/56,2 kWh, EV ProMax 67,1 kWh), ale pola techniczne (power/battery/range itd.) dotyczą tylko EV Pro — dane Hybrid EV (REEV) i EV ProMax różnią się istotnie (patrz risks szczegółowe).
    • Wariant Hybrid EV (REEV): silnik elektryczny 160 kW/240 Nm + spalinowy 65 kW (88 KM)/125 Nm, bateria 18,8 kWh, zasięg łączny 900 km (w tym EV: 86 km), zużycie 17,0-12,0 kWh/100km + spalanie 2,3-2,4 l/100km, CO2 52-54 g/km, ładowanie DC maks. 46 kW, masa 1760 kg, bagażnik 330 l/1600 l, zbiornik paliwa 50 l.
    • Wariant EV ProMax: bateria 67,1 kWh, zasięg WLTP 434 km, zużycie 17,2 kWh/100km, ładowanie DC maks. 168 kW, masa 1845 kg.
    • Bagażnik EV Pro podany rozbieżnie: 430 l wg broszury EN vs 455 l wg cennika PL (w tym frunk 25 l) — przyjęto wartość z cennika PL.
    • Ceny silnie zmienne w czasie: EV Pro Life było 119 900 zł (wrzesień/listopad 2025), spadło do 99 900 zł na wyprzedaży (luty 2026), 106 900 zł (kwiecień–czerwiec 2026), a w cenniku wyprzedażowym od 1.10.2026 wynosi 113 900 zł (katalogowo 125 900 zł; najniższa cena z 30 dni przed obniżką 109 900 zł) — w price przyjęto cenę z cennika od 1.10.2026.
    • Dopłaty NaszEauto (30-35 tys. zł) wspomniane tylko w cenniku z 03.11.2025, nie powtórzone w kolejnych cennikach (także od 1.10.2026).
    • Rata SimplyDrive wzrosła o ok. 31% między listopadem 2025 (639 zł) a czerwcem 2026 (839 zł) dla wariantu Pro Life.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  11. Jaecoo 7 Hybrid — wizualizacja modelu#11
    Oficjalna oferta w Polsce

    Jaecoo 7 Hybrid

    cena promocyjna od: 134 900 zł

    4,8/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    134 900 zł6,5 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4500 mm7,1 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    500 l2,9 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 12 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 225 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    6,5 × 30% + 7,1 × 20% + 2,9 × 50% = 4,8 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 000 km lub 3 lata bez limitu km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Hasło importera „Zyskaj ponad 12 000 zł” to 5000 zł rabatu gotówkowego dla każdego, 4000 zł tylko za oddanie starego auta i ubezpieczenie OC/AC oraz GAP za 1 zł — poproś dealera o rozpisanie tych trzech składników na piśmie.
    • Cennik podaje 8 lat i 160 000 kilometrów gwarancji na baterię, ale progi spadku jej pojemności, przy których należy się wymiana, zna tylko dokument z rynku holenderskiego — poproś o polski zapis przed zakupem.
    • Przyczepa z hamulcem to maksymalnie 750 kilogramów, o 600 kilogramów mniej niż w benzynowym Jaecoo 7 Offroad z napędem na 4 koła.
    • Auta z produkcji od kwietnia do grudnia 2025 miały w marcu 2026 prewencyjną akcję serwisową dotyczącą klipsa wiązki sterownika silnika — nowe egzemplarze tej hybrydy mają produkcję 2026 i akcji nie dotyczą; sprawdź numer VIN przy zakupie egzemplarza demonstracyjnego lub używanego.
    • Jedyna ocena Euro NCAP w rodzinie tego modelu dotyczy wersji z ładowaniem z gniazdka, nie tej hybrydowej — testów zderzeniowych dla tego napędu jeszcze nie ma.
    • Kwietniowy cennik wymieniał nawigację satelitarną w standardzie, wrześniowy już jej nie wymienia — zapytaj w salonie, czy jest w aucie, czy tylko przez telefon.
    • Ubezpieczenie OC/AC i GAP za symboliczną złotówkę kończy się 31 października 2026 według strony importera — sama cena samochodu tego terminu nie ma, a importer pisze o wyprzedaży rocznika 2026 do wyczerpania puli aut.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  12. Deepal S05 PHEV — wizualizacja modelu#12
    Oficjalna oferta w Polsce

    Deepal S05 PHEV

    cena katalogowa od: 149 900 zł

    4,8/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    149 900 zł5 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4598 mm5,7 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    552 l4,3 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 21,8 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 173 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    5 × 30% + 5,7 × 20% + 4,3 × 50% = 4,8 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 160 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Zużycie 2,03 l/100 km (Euro 6Eb) oraz 0,52 l/100 km (Euro 6Ea) to wartości homologacyjne PHEV, nie spalanie z rozładowaną baterią. Moc 190 kW systemu przeliczono na 258 KM.
    • Brak katalogu produktowego — dane wyłącznie z 6-stronicowego cennika technicznego, model bardzo świeży (cennik od 16.06.2026).

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  13. Jaecoo E5 — wizualizacja modelu#13
    Oficjalna oferta w Polsce

    Jaecoo E5

    cena katalogowa od: 139 900 zł

    4,7/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    139 900 zł6 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4380 mm8,9 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    480 l2,3 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNajkrótsze nadwozie w tej grupie (ex aequo). Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 245 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    6 × 30% + 8,9 × 20% + 2,3 × 50% = 4,7 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 000 km lub 3 lata bez limitu km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Testu zderzeniowego Euro NCAP dla tego modelu nie ma — sprawdzone 25 września 2026 roku. Bliźniacza Omoda E5 ma wynik 5 gwiazdek, ale to rozszerzenie testu innego nadwozia z 2022 roku, nie osobny test tego auta.
    • Cena 139 900 zł stoi w cenniku bez zmian co najmniej od 1 kwietnia 2026 roku, bez osobnej ceny katalogowej i bez wskazanego rabatu.
    • Masa własna w cenniku podana jest jako dwie wartości, 1690 i 1710 kilogramów, bez wyjaśnienia różnicy — model ma tylko jedną wersję wyposażenia.
    • Zasięg WLTP wynosi 402 kilometry, czyli o 28 kilometrów mniej niż bliźniacza Omoda E5 na tej samej baterii i cenie.
    • Ubezpieczenie OC, AC i GAP za złotówkę oraz pożyczka z zerowym oprocentowaniem mają w samym cenniku datę ważności, która już minęła — nowszą datę dla ubezpieczenia podaje tylko strona internetowa importera, dla pożyczki brak potwierdzenia przedłużenia.
    • Cennik nie precyzuje progu spadku pojemności baterii, przy którym przysługuje wymiana — poproś o pisemne potwierdzenie tych warunków przed zakupem.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  14. Changan CS55 Plus — wizualizacja modelu#14
    Oficjalna oferta w Polsce

    Changan CS55 Plus

    cena katalogowa od: 122 600 zł

    4,6/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    122 600 zł7,7 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4550 mm6,4 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    475 l2,1 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 17 700 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 250 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    7,7 × 30% + 6,4 × 20% + 2,1 × 50% = 4,6 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 160 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cena katalogowa 129 990 PLN, promocyjna 'Premier Edition' 122 600 PLN — przyjęto promocyjną jako główną.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  15. Forthing T-FIVE — wizualizacja modelu#15
    Oficjalna oferta w Polsce

    Forthing T-FIVE

    cena katalogowa od: 135 900 zł

    4,3/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    135 900 zł6,4 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4565 mm6,2 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    480 l2,3 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 31 000 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 245 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    6,4 × 30% + 6,2 × 20% + 2,3 × 50% = 4,3 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: Brak danych. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cena promocyjna 115 900 PLN pojawia się tylko w jednym z czterech dokumentów (cennik MY2025), pozostałe podają 135 900 PLN bez promocji.
    • Rozbieżności między dokumentami: przyspieszenie 9,0 vs 9,5s, masa 1550 vs 1625 kg, spalanie 7,4 vs 7,7 l/100km.
    • Brak danych o gwarancji, serwisie i finansowaniu.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  16. Chery Tiggo 7 CSH / PHEV — wizualizacja modelu#16
    Oficjalna oferta w Polsce

    Chery Tiggo 7 CSH / PHEV

    cena katalogowa od: 142 900 zł

    4,2/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    142 900 zł5,7 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4553 mm6,4 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    484 l2,4 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 17,3 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 241 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    5,7 × 30% + 6,4 × 20% + 2,4 × 50% = 4,2 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km lub 3 lata bez limitu km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cennik nr 3 z 1.10.2026 zastąpił lipcowy: wersje Select/Premium (wcześniej Comfort/Prestige) bez rabatu gotówkowego (Select 142 900 PLN vs Comfort 132 900 PLN w wyprzedaży z lipca).
    • Zmieniony zakres wyposażenia: Select ma dwa ekrany 12,3″, audio 6 głośników, tapicerkę materiałową i podgrzewane fotele; Premium dokłada audio Sony 8 głośników, skórę ekologiczną, elektryczne fotele z wentylacją i pamięcią kierowcy, dach panoramiczny, elektryczną klapę. Zakrzywiony ekran 24,6″ z cennika lipcowego nie występuje; cennik nie wymienia funkcji V2L.
    • Dane z cennika 1.10.2026: 0-100 km/h 8,4 s (lipiec: 8,2 s), bagażnik 484/1269 l (lipiec: 500/1305 l), masa własna 1795 kg, zużycie energii 21,5 kWh/100 km.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  17. Jaecoo 7 Super Hybrid — wizualizacja modelu#17
    Oficjalna oferta w Polsce

    Jaecoo 7 Super Hybrid

    cena katalogowa od: 159 900 zł

    4,1/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    159 900 zł4 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4500 mm7,1 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    500 l2,9 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 12 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 225 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    4 × 30% + 7,1 × 20% + 2,9 × 50% = 4,1 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 000 km lub 3 lata bez limitu km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Bez regularnego ładowania auto pali więcej niż tańszy Jaecoo 7 Hybrid — w trybie podtrzymania 6 litrów na 100 kilometrów zamiast 5,5, mimo wyższej ceny zakupu.
    • Cennik nie rozpisuje osobnej gwarancji na baterię trakcyjną 18,3 kWh mimo napędu plug-in — poproś dealera o pisemne potwierdzenie, czy obejmuje ją ten sam okres, co cenniki większości modeli Omoda i Jaecoo (8 lat / 160 000 kilometrów).
    • Niezależny test prasowy zanotował na samym prądzie 60-70 kilometrów, wyraźnie mniej niż deklarowane 91 kilometrów w cyklu mieszanym — licz się z tym przy planowaniu codziennych dojazdów.
    • W chwili sprawdzania strona modelu u importera pokazywała dwie różne ceny „od” jednocześnie w dwóch miejscach tej samej strony — przed wizytą w salonie potwierdź aktualną cenę na piśmie.
    • Adapter do zasilania urządzeń zewnętrznych z baterii auta (funkcja V2L) trzeba dokupić osobno — sama funkcja jest seryjna od wersji Select, ale bez adaptera z niej nie skorzystasz.
    • Marka prowadziła w marcu 2026 akcję serwisową dotyczącą klipsa mocującego wiązkę przewodów sterownika silnika w autach Jaecoo 7 wyprodukowanych między kwietniem a grudniem 2025 — przy zakupie egzemplarza z tego okresu zapytaj o numer VIN.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  18. MGS5 EV — wizualizacja modelu#18
    Oficjalna oferta w Polsce

    MGS5 EV

    cena katalogowa od: 143 900 zł

    3,9/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    143 900 zł5,6 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4476 mm7,5 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    453 l1,5 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 9,6 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 272 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    5,6 × 30% + 7,5 × 20% + 1,5 × 50% = 3,9 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cennik z 2 października 2026 obejmuje wyłącznie rocznik produkcji 2026: rabat 14 000 zł na każdą z 4 wersji obowiązuje do 31 grudnia 2026 lub wyczerpania puli pojazdów. Wrześniowej wyprzedaży rocznika 2025 (od 129 900 zł) ten cennik już nie podaje — jeśli dealer oferuje egzemplarz z 2025 roku, poproś o pisemną wycenę i datę produkcji.
    • Czas ładowania prądem stałym od 10 do 80% producent opisuje jako pomiar „przy 150 kW”, mimo że auto przyjmuje prądem stałym maksymalnie 120 kW (Standard Range) albo 139 kW (Long Range) — najpewniej to opis mocy stacji ładującej, nie samochodu, ale dokument tego nie precyzuje wprost.
    • Egzemplarz testowany przez Euro NCAP ważył 1725 kg, czyli tyle, ile najcięższa wersja Exclusive Long Range — jeśli wybierzesz lżejszą konfigurację, realne parametry bezpieczeństwa czynnego mogą się nieznacznie różnić od wyniku testu.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  19. Leapmotor C10 EV — wizualizacja modelu#19
    Oficjalna oferta w Polsce

    Leapmotor C10 EV

    cena promocyjna od: 133 200 zł

    3,8/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    133 200 zł6,7 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4739 mm3,7 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    475 l2,1 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 28 300 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 250 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    6,7 × 30% + 3,7 × 20% + 2,1 × 50% = 3,8 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 4 lata / 100 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Model najbardziej złożony w portfolio — 4 warianty napędowe o istotnie różnych parametrach technicznych; dane techniczne w polach głównych (power/battery/range itd.) dotyczą tylko wariantu EV PRO (400V, 218 KM). Pozostałe warianty patrz niżej.
    • Wariant EV PROMAX (800V, dostępny tylko w Design): 220 kW (299 KM)/360 Nm, bateria 81,9 kWh, zasięg WLTP 510 km, zużycie 18,8 kWh/100km, ładowanie DC maks. 180 kW (tylko na stacjach >=800V — brak ładowania DC na stacjach 400V), DC 30-80% 22 min, przyspieszenie 6,6 s, vmax 190 km/h, masa 2055 kg, bagażnik 475 l/900 l/1880 l.
    • Wariant EV PROMAX AWD (800V, dostępny tylko w Design): 2x220 kW = 440 kW (598 KM)/720 Nm, napęd 4x4, bateria 81,9 kWh, zasięg WLTP 437 km, zużycie 20,9 kWh/100km, ładowanie DC maks. 180 kW (tylko >=800V), przyspieszenie 4,0 s, vmax 190 km/h, masa 2189 kg, bagażnik 475 l.
    • Wariant Hybrid EV/REEV: e-silnik 158 kW (215 KM)/320 Nm + spalinowy 65 kW (88 KM)/125 Nm, bateria 28,4 kWh, zasięg łączny 974 km (w tym EV: 145 km), zużycie 16,2-20,5 kWh/100km + spalanie 0,4-1,7 l/100km, CO2 10-38 g/km (zależnie od normy Euro 6EA/6EB), ładowanie DC maks. 65 kW, DC 30-80% 18 min, przyspieszenie 8,5 s, masa 1950 kg, bagażnik 440 l/865 l/1845 l, zbiornik paliwa 50 l.
    • Ekran centralny 14,6" działa na systemie Leap OS 4.0 BEZ obsługi Android Auto/Apple CarPlay — różnica względem B05/B10/T03, gdzie CarPlay/Android Auto jest dostępny (T03 też nie ma, ale z innego powodu — inny system).
    • Ceny zależne od cennika (podstawowy vs promocyjny/wyprzedażowy): w price przyjęto cenę wyprzedażową EV Pro Life 143 200 zł z cennika od 1.10.2026 (wersja v2 z 5.10.2026; katalogowo 163 200 zł). Najniższa cena w gamie to Hybrid EV Life 133 200 zł (katalogowo 163 200 zł).
    • Dopłata NaszEauto (30 000 zł) wspomniana w nagłówkach cenników, ale bez osobnej tabeli kwot po dopłacie dla C10 (także w cenniku od 1.10.2026).
    • Produkcja wariantów ProMax/ProMax AWD ruszyła od stycznia 2026, dostawy do klientów od kwietnia 2026 — mogą być ograniczenia dostępności na dzień publikacji.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  20. Forthing T-FIVE HEV — wizualizacja modelu#20
    Oficjalna oferta w Polsce

    Forthing T-FIVE HEV

    cena katalogowa od: 155 900 zł

    3,6/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    155 900 zł4,4 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4595 mm5,8 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    480 l2,3 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 21,5 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 245 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    4,4 × 30% + 5,8 × 20% + 2,3 × 50% = 3,6 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: Brak danych. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Znaczące rozbieżności między 4 dokumentami źródłowymi (cennik MY2025, cennik MY2026, dane-techniczne, mocne-strony): moc silnika elektrycznego (130 kW/177 KM w cenniku vs 75 KM w dane-techniczne), moment (300 vs 105 Nm), przyspieszenie (9,0 vs 7,9s), spalanie (6,1 vs 4,7 l/100km), prześwit (150 vs 165 mm).
    • Cena promocyjna 135 900 PLN w jednym dokumencie, katalogowa 155 900 PLN w innym — przyjęto wyższą jako 'price' (cennik MY2026 bez wzmianki o promocji).
    • Brak danych o gwarancji, serwisie i finansowaniu.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  21. MG HS PHEV — wizualizacja modelu#21
    Oficjalna oferta w Polsce

    MG HS PHEV

    cena katalogowa od: 164 500 zł

    3,6/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    164 500 zł3,6 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4670 mm4,7 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    507 l3,1 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 29 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 218 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    3,6 × 30% + 4,7 × 20% + 3,1 × 50% = 3,6 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Promocja gotówkowa trwa tylko do 31 grudnia 2026 (albo do wyczerpania puli) — po tej dacie cena wraca do katalogowej: Excite z 145 500 do 164 500 zł, a Exclusive z 154 500 do 173 500 zł, czyli o 19 000 zł drożej w obu wersjach.
    • Polski cennik podaje spalanie ważone 1,9 litra na 100 km i emisję 46 g CO2/km, a europejska broszura tego samego modelu — 0,5 litra i 14 g CO2/km. To dwie różne, oficjalne metodyki liczenia z osobnych dokumentów producenta, nie błąd — do rozliczeń firmowych poproś o świadectwo homologacji konkretnego egzemplarza.
    • Pojemność baterii (21,4 kWh), zasięg elektryczny 100 km i czas ładowania z wallboksa producent podaje wyłącznie w materiałach na rynek europejski — polski cennik tych liczb nie wymienia wprost.
    • Podgrzewana kierownica jest dostępna wyłącznie w wersji Exclusive za 1000 zł więcej — w Excite nie da się jej dokupić w żadnej konfiguracji.
    • Masa własna zależy od wersji: 1850 kg w Excite i 1875 kg w Exclusive — więcej niż w benzynowym HS-ie, warto to uwzględnić przy planowanym haku czy bagażniku dachowym.
    • Ocena Euro NCAP 5 gwiazdek (2024) dla rodziny HS obejmuje z nazwy także wariant PHEV, ale zderzeniowo testowano lżejszy egzemplarz benzynowy (1575 kg) — PHEV waży 1850–1875 kg, zależnie od wersji.
    • Bagażnik ma dwie różne pojemności w dokumentach producenta: polski cennik podaje 507 litrów (1484 po złożeniu kanapy), europejska dokumentacja tej odmiany — 441 i 1291 litrów, bo bateria zajmuje część przestrzeni pod podłogą. Zmierz go na jeździe próbnej, zanim zaplanujesz pod konkretny sprzęt.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  22. Forthing T-FIVE REEV — wizualizacja modelu#22
    Oficjalna oferta w Polsce

    Forthing T-FIVE REEV

    cena katalogowa od: 159 900 zł

    3,5/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    159 900 zł4 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4600 mm5,7 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    480 l2,3 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 22 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 245 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    4 × 30% + 5,7 × 20% + 2,3 × 50% = 3,5 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: Brak danych. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Brak danych o gwarancji (w tym na baterię), serwisie i finansowaniu. Brak wersji MY2025 dla tego modelu.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  23. BYD ATTO 3 EVO — wizualizacja modelu#23
    Oficjalna oferta w Polsce

    BYD ATTO 3 EVO

    cena katalogowa od: 181 600 zł

    3,4/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    181 600 zł1,8 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4455 mm7,8 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    490 l2,6 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 7,5 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisCena wejścia wyższa o 76 700 zł niż w Jaecoo 5. To nie koszt posiadania. Cena z bazy może różnić się od aktualnej oferty; sprawdź wersję i warunki promocji.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    1,8 × 30% + 7,8 × 20% + 2,6 × 50% = 3,4 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 6 lat / 150 000 km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Bazowe dane dotyczą Design RWD. Excellence AWD: 449 KM, 560 Nm, 3,9 s, 470 km WLTP, 17,8 kWh/100 km i masa 1990 kg.
    • Aktualny cennik: Design 181 600 zł, Excellence AWD 194 900 zł. Oferta gotówkowa rocznika 2026: 157 995 / 167 620 zł, od 1.10.2026 do odwołania lub wyczerpania zapasów; bez łączenia z finansowaniem.
    • Oferta BYD deklaruje 5 gwiazdek Euro NCAP; odczytana karta testu dotyczy ATTO 3 z 2022 r. Nie potwierdzono objęcia EVO, dlatego pole ncap pozostaje puste.
    • Deklaracja dla EVO: auto 6 lat / 150 000 km, bateria 8 lat / 250 000 km. Nie potwierdzono szczegółowego dokumentu EVO; nie przeniesiono SOH i perforacji ze starszego ATTO 3.
    • Tabela cennika przypisuje dach panoramiczny wyłącznie Excellence; oferta online wspomina szklany dach przy Design. Potwierdź specyfikację auta.
    • Czas DC 25 min dotyczy 10–80%, temperatury 25°C i stacji co najmniej 350 kW. Pozostałe kolory poza Iris Blue: 3400 zł.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  24. Deepal S05 — wizualizacja modelu#24
    Oficjalna oferta w Polsce

    Deepal S05

    cena katalogowa od: 169 900 zł

    3,3/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    169 900 zł3 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4598 mm5,7 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    492 l2,6 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 21,8 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 233 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    3 × 30% + 5,7 × 20% + 2,6 × 50% = 3,3 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 7 lat / 160 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Podano moc/moment/przyspieszenie/zasięg wersji PRO RWD (200 kW=272 KM, 7,5s, 485 km); MAX AWD ma 320 kW/502 Nm/5,5s/445 km — patrz versions dla różnic cenowych.
    • Przedstawione warunki gwarancji nie dotyczą zarobkowego przewozu osób; pozostałe wykluczenia określa książka gwarancyjna.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  25. XPeng G6 — wizualizacja modelu#25
    Oficjalna oferta w Polsce

    XPeng G6

    cena katalogowa od: 194 900 zł

    3,3/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    194 900 zł0,5 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4758 mm3,5 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    571 l4,9 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliDeklarowana pojemność mniejsza o 154 l niż w Changan CS75 Plus. Więcej deklarowanej pojemności na wózek, torby i bagaż całej rodziny.

    Tu jest kompromisCena wejścia wyższa o 90 000 zł niż w Jaecoo 5. To nie koszt posiadania. Cena z bazy może różnić się od aktualnej oferty; sprawdź wersję i warunki promocji.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    0,5 × 30% + 3,5 × 20% + 4,9 × 50% = 3,3 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 5 lat / 120 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Cennik marketingowo reklamuje '7 LAT GWARANCJI PRODUCENTA, BEZ OGRANICZEŃ', ale książka gwarancyjna EU definiuje 60 mies./120 tys. km na pojazd i 96 mies./160 tys. km na baterię/silnik/IPU (min. 70% pojemności) — żaden zapis nie potwierdza dosłownie '7 lat bez ograniczeń'; przyjęto wartości z książki EU jako wiążące.
    • Moc AWD Performance Pro: 358 kW (487 KM), moment 660 Nm, przyspieszenie 4,1 s — dane podane tylko dla wersji bazowej (RWD Air Standard) w polach głównych, patrz tabela per wersja w źródle.
    • Broszura MY25 (rynek Irlandia, EUR) podaje inne oznaczenia wersji i nieco inny WLTP (470/525/510 km vs 480/535/510 w cenniku PL) — przyjęto cennik PL 06/2026 jako wiążący.
    • Bagażnik i masa własna rosną z wersją (571-1374 l; 2065-2220 kg) — podano wartości minimalne dla wersji bazowej.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  26. BYD Sealion 5 DM-i — wizualizacja modelu#26
    Oficjalna oferta w Polsce

    BYD Sealion 5 DM-i

    cena katalogowa od: 149 990 zł

    3,1/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    149 990 zł5 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4738 mm3,7 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    463 l1,8 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 45 090 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 262 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    5 × 30% + 3,7 × 20% + 1,8 × 50% = 3,1 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: 6 lat / 150 tys. km. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Pierwszy polski cennik tego modelu obowiązuje od 19 maja 2026, a najnowsze wydanie — od 1 lipca 2026. Sprzedaż w salonach ruszyła w czerwcu 2026. Model ma jedną wersję wyposażeniową: Design.
    • Moc, wymiary, spalanie 5,5 l/100 km i zużycie energii 11,8 kWh/100 km podają zgodnie polski cennik i niezależne katalogi motoryzacyjne (stan na 15.09.2026).
    • Cennik podaje też cykl mieszany ważony 2,1 l/100 km — to wynik przy regularnym ładowaniu, a nie realne spalanie. Standardowy cykl mieszany z pustą baterią to 5,5 l/100 km.
    • Gwarancja: producent nie wydaje osobnego dokumentu dla tego modelu, a cennik pokazuje limity 250 000 km i 150 000 km bez jasnego przypisania, który dotyczy baterii, a który pojazdu. Podział przyjęliśmy taki jak w pozostałych hybrydach plug-in tej marki — dla tego modelu poproś o potwierdzenie na piśmie.
    • Każdy kolor nadwozia poza podstawowym Atlantis Blue kosztuje 3900 zł więcej — to inna kwota niż typowe 3400 albo 5000 zł w pozostałych modelach marki.
    • W obiegu były 3 wydania cennika tego modelu z różnymi datami (stan na 15.09.2026) i identycznymi cenami: 149 990 zł katalogowo i 136 500 zł w promocji; od 1.10.2026 obowiązuje nowy cennik z promocją 129 750 zł.
    • Producent podaje tę samą maksymalną masę przyczepy z hamulcem i bez hamulca — 750 kg. To nietypowe, ale powtarza się we wszystkich dostępnych dokumentach; jeśli planujesz przyczepę, potwierdź obie wartości w salonie.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  27. Geely E5 — wizualizacja modelu#27
    Oficjalna oferta w Polsce

    Geely E5

    cena katalogowa od: 169 900 zł

    2,9/ 10 pkt
    Cena wejściaWaga 30%
    169 900 zł3 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    4615 mm5,5 / 10 pkt
    Miejsce na bagażWaga 50%
    461 l1,7 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliNadwozie dłuższe o 23,5 cm niż w Jaecoo 5. Krótsze nadwozie zajmuje mniej długości miejsca parkingowego.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 264 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    3 × 30% + 5,5 × 20% + 1,7 × 50% = 2,9 pkt (po zaokrągleniu).

    Gwarancja pojazdu: Brak danych. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • POTWIERDZONE: model ma dokładnie DWIE wersje wyposażenia — Pro i Max (specyfikacja techniczna z 07.2026 rozstrzyga wcześniejszą niejasność co do domniemanej trzeciej 'wersji I', która okazała się artefaktem błędnej ekstrakcji tekstu z PDF broszury).
    • Wersja Max: przyspieszenie 7,1s, zasięg WLTP 425 km, zużycie 16 kWh/100km (cięższa wersja), masa 1765 kg, koła 19". Wersja Pro: zasięg 430 km, zużycie 15,8 kWh/100km, koła 18".
    • Bateria: LFP 60,22 kWh, potwierdzona kartą ratunkową (napięcie HV 376V, typ LFP, akumulator 12V niskiego napięcia, czynnik chłodniczy HFC-1234yf 650±20g).
    • Średnica zawracania: 10,8 m (nowa dana ze specyfikacji technicznej).
    • Elektryczna klapa bagażnika potwierdzona jako WSPÓLNA dla Pro i Max (koryguje wcześniejszą notatkę sugerującą, że to funkcja tylko dla Max) — HUD i 16 głośników nadal tylko w Max.
    • Brak szczegółowych warunków gwarancji w żadnym z dostępnych dokumentów E5 (broszura, specyfikacja techniczna, karta ratunkowa) — nie ekstrapolowano z modelu siostrzanego Starray EM-i bez wyraźnego potwierdzenia.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

  28. JAC JS6 — wizualizacja modeluBrak pełnej oceny
    Oficjalna oferta w Polsce

    JAC JS6

    cena katalogowa od: 119 900 zł

    Brak danychBrakuje danych
    Cena wejściaWaga 30%
    119 900 zł8 / 10 pkt
    Łatwiejsze parkowanieWaga 20%
    Brak danychBrak oceny
    Brak wartości w bazie. Nie zastępujemy jej zerem.
    Miejsce na bagażWaga 50%
    490 l2,6 / 10 pkt

    Najmocniejszy parametr w tej skaliCena wejścia wyższa o 15 000 zł niż w Jaecoo 5. Mniej pieniędzy potrzebnych na zakup. Porównujemy cenę początkową, bez dopłat i rat.

    Tu jest kompromisDeklarowana pojemność mniejsza o 235 l niż w Changan CS75 Plus. Litry nie opisują kształtu bagażnika. Metody pomiaru producentów mogą się różnić; przymierz własne rzeczy.

    Skąd wynik i co jeszcze sprawdzić?

    Nie obliczamy sumy: brakuje parametru z dodatnią wagą. Zobacz pozostałe oceny lub wybierz inny profil.

    Gwarancja pojazdu: Brak danych. Nie doliczamy za nią punktów bez porównania warunków umowy.

    • Promocja 115 900 zł wygasła najpóźniej 30 czerwca 2026.
    • Bezpośrednie pobranie PDF było blokowane wyzwaniem HTTP 429.
    • Wiążącą cenę i dostępność trzeba potwierdzić w umowie.

    Bezpieczeństwo, komfort, serwis i realne zużycie wymagają osobnego sprawdzenia. W tym wyniku nie są oceniane.

Jak dokładnie liczymy punkty?

Zakres zestawienia: SUV, co najmniej 450 l bagażnika i cena początkowa do 200 000 zł. Wyłącznie oficjalna oferta w Polsce z dodatnią ceną w bazie.

Wersja metodyki: 2026-09-08. Progi i wagi są jawnymi założeniami redakcyjnymi, nie wynikami badań ani testów aut. Między progami punkty zmieniają się liniowo; poza skalą pozostają na 0 lub 10. Oceny i wynik zaokrąglamy do jednego miejsca.

Kryterium0 pkt10 pkt
Cena wejścia200 000 zł100 000 zł
Łatwiejsze parkowanie5000 mm4300 mm
Miejsce na bagaż400 l750 l

Brak liczby oznacza brak oceny. Jeśli kryterium ma dodatnią wagę, model nie otrzymuje wyniku łącznego i trafia na koniec listy. Przy remisie wygrywa niższa cena, potem nazwa alfabetycznie. Kryterium z wagą 0% nie wpływa na wynik.

Kwoty i parametry pochodzą z bazy serwisu, nie z ofert pobieranych na żywo. Punktacja nie obejmuje stanu magazynowego, dopłat, finansowania ani wszystkich kosztów użytkowania.

Co sprawdzić przed wyborem?

Przygotuj checklistę zakupu PDF ↗