Porównaj auta

Duży SUV, 4,67 m · trzy napędy

MG HS.

Duży SUV, jedno pytanie: masz gdzie ładować?

Dane sprawdzone: · Źródła

Duży SUV na przednią oś, z bagażnikiem 507 l i rozstawem osi 2 765 mm, dla rodziny, która chce dużo miejsca. Hybrid+ jeździ bez ładowania, PHEV ma gniazdo. Testerzy krytykują wnętrze: twardy plastik i klimatyzację w ekranie.

Cena od117 900 zł* po rabacie, do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt MG od ceny katalogowej
Galeria · 7 zdjęć
MG HSHybrid+ Excite · 117 900 złUmów jazdę próbnąZapytaj o ofertę z 64 salonów

01 · Koszty

MG HS cena i rachunek: benzyna, Hybrid+ czy PHEV?

Ustaw przebieg i udział jazdy na prądzie. Policzymy zakup i energię dla trzech napędów: benzyna z ceną katalogową z kwietnia, Hybrid+ i PHEV z rabatem albo z ceną katalogową.

Masz panele słoneczne?
Własne panele pokryją część ładowania PHEV. Zaznacz, a pokażemy, jak zmienia się rachunek.
Gdzie ładujesz PHEV?
Na prądzie 60% kilometrów — typowy dojazd do pracy i po mieście.
Ceny
Wyposażenie
Zużycie paliwa
Porównuję na
Założenia rachunku

Jak liczymy koszty

Co porównujemy
Zakup i energię dla każdego napędu na tym samym poziomie wyposażenia. Wniosek zmienia się razem z Twoimi ustawieniami.
Ceny energii
PB95 7,00 zł/l (średnia z 6.10.2026 to 7,16; od 3.10 do 31.12.2026 działa pakiet CPN, po nim ceny mogą wrócić w okolice 8 zł). Prąd w domu 1,20 zł/kWh (taryfa G11 z opłatami stałymi). Ceny możesz zmienić w „Założeniach rachunku”.
Własne panele (fotowoltaika)
Po zaznaczeniu „Mam fotowoltaikę” wskazaną suwakiem część ładowania (domyślnie 60%) liczymy po 0,30 zł/kWh, a resztę po cenie z sieci. 0,30 zł to koszt energii z własnej instalacji wraz z amortyzacją, przyjęty w modelowych wyliczeniach AutoCentrum z 2026 roku (źródło). Udział ustawiasz suwakiem. Jeśli panele traktujesz jako już opłacone, realny koszt 1 kWh z nich jest niższy niż 0,30 zł. Realny efekt zależy od tego, czy auto stoi w domu w ciągu dnia: nadwyżki z paneli sprzedaje się do sieci taniej, niż kupuje się prąd, więc im więcej ładujesz w trakcie słońca, tym lepiej. Nie liczymy kosztu zakupu instalacji ani zmian taryfy.
Zużycie katalogowe (WLTP, normowy pomiar)
Benzyna 7,4 l/100 km wg WLTP (z automatem 7,6 l), Hybrid+ 5,5 l/100 km. PHEV: 1,9 l/100 km to wartość ważona z cennika i nie wchodzi do rachunku. Po rozładowaniu baterii liczymy 6,0 l/100 km z testu Superauto (cennik PL nie podaje tej wartości), a na prądzie 21,4 kWh/100 km: nasz rachunek z baterii 21,4 kWh brutto (dane europejskie 2025; cennik PL nie podaje) i zasięgu 100 km WLTP z dokumentów europejskich (pojemność brutto, więc koszt prądu może być zawyżony). Spalanie Hybrid+ i benzyny bierzemy z cennika, a PHEV po rozładowaniu z testu: to inne bazy.
Zużycie realne (testy prasowe)
Benzyna 7,3 l/100 km (średnia 19 raportów AutoCentrum dla HS II, bez podziału na skrzynię). Hybrid+ 6,4 l/100 km: środek między 5,8 (AutoCentrum, 4 raporty) a 7,0 (Chip.pl, test z 05.2026). PHEV po rozładowaniu baterii 6,0 l/100 km (Superauto, 08.2025) i 75 km na prądzie (środek zakresu 70–80 km z testu) zamiast 100.
Czego nie liczymy
Ubezpieczenia, serwisu i wartości odsprzedaży.

Nasz wniosek

Najtaniej po 5 latach: Hybrid+

  • HEV Hybrid+najtaniej
  • Benzyna Benzyna+9 975 zł
  • PHEV PHEV+22 881 zł
Dlaczego tak wychodzi?

Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi Hybrid+: o 9 975 zł mniej niż Benzyna i o 22 881 zł mniej niż PHEV. Dopłata do PHEV zwróci się dopiero po około 29 latach: kupujesz go dla jazdy na prądzie, nie dla oszczędności.

zakup paliwo i prąd

02 · Trasa

Trasa i tankowanie: ile to kosztuje?

Wpisz długość trasy. Pokażemy koszt przejazdu benzyną, Hybrid+ i PHEV oraz to, ile razy trzeba stanąć na stacji.

Benzyna

koszt przejazdu

Hybrid+HEV

koszt przejazdu

PHEV

koszt przejazdu

Jak liczymy zasięg

Zasięg użyteczny
Zasięg z baku to 55 l ÷ zużycie, a kalkulator odejmuje 10% rezerwy. Benzyna: 55 l ÷ 7,4 l/100 km ≈ 740 km. Hybrid+: 55 l ÷ 5,5 l/100 km ≈ 1 000 km. PHEV: ponad 1 000 km łącznie wg dokumentów europejskich; Superauto przejechał ponad 900 km na jednym tankowaniu.
PHEV na prądzie
Do 100 km wg WLTP w dokumentach europejskich (polski cennik zasięgu nie podaje), 70–80 km w teście Superauto (do rachunku bierzemy 75 km). Zimą mniej. Potwierdź zasięg i ładowanie w salonie.
Realny zasięg
Zależy od stylu jazdy, temperatury i prędkości. Przełącznik „Realne” w kalkulatorze używa wartości z testów. Zimą zasięg na prądzie bywa mniejszy.

03 · Porównanie

MG HS benzyna, Hybrid+ czy PHEV: liczby i wnioski.

Ceny to Excite po rabacie; benzyna to Excite MT6 z cennika katalogowego z 2.04.2026. Gdzie dokumenty polskie i europejskie się różnią, pokazujemy oba.

Porównujemy wersje: Benzyna Excite MT6, Hybrid+ Excite, PHEV Excite. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.

Cena w salonie (Excite)

Benzyna Excite z manualem i Hybrid+ Excite kosztują tyle samo, ale benzyna to cena katalogowa z kwietnia (potwierdź w salonie), a Hybrid+ ma rabat do 31.12.2026.

Więcej

Benzyna z automatem AT7: 126 900 zł katalogowo, czyli o 9 000 zł drożej niż Hybrid+ po rabacie. PHEV kosztuje o 27 600 zł więcej niż Hybrid+ i niż benzynowy Excite MT6.

Energia na 100 km

Benzyna 7,4 l/100 km wg WLTP (z automatem 7,6 l).

Więcej

Przy 60% jazdy na prądzie PHEV jest najtańszy. Bez ładowania pali ok. 6,0 l/100 km (test Superauto), a Hybrid+ w testach 5,8 do 7 l, więc po rozładowaniu baterii zużycie jest zbliżone.

Spalanie w testach (l/100 km)

Benzyna: 7,3 l średnio (AutoCentrum, 19 raportów; w mieście 8,5 do 9 l), w teście Antyweb w mieście 7 do 8 l, przy 140 km/h 9 do 10 l.

Więcej

Hybrid+: 5,8 do 7 l, więc oszczędza w testach od 0,3 do 1,5 l/100 km. PHEV po rozładowaniu baterii ok. 6 l, na autostradzie 7 do 7,5 l (Superauto), czyli w zakresie testowym Hybrid+.

Energia w ciągu roku (15 000 km)

Przy cennikowym spalaniu Hybrid+ oszczędza 1 995 zł rocznie wobec benzyny, a PHEV dodatkowe 944 zł przy 60% jazdy na prądzie (po rozładowaniu baterii liczymy 6 l z testu).

Więcej

Wg testów różnica benzyna do Hybrid+ to ok. 945 zł rocznie, a Hybrid+ do PHEV ok. 1 900 zł.

Po ilu latach zwraca się dopłata

Excite, 15 000 km rocznie, 60% na prądzie, nasz rachunek, benzyna wg katalogu z kwietnia.

Więcej

Baza „cennik” i „testy” dotyczy spalania benzyny i Hybrid+; PHEV po rozładowaniu baterii liczymy w obu 6 l z testu, bo cennik PL tej wartości nie podaje. PHEV zwraca się wobec benzyny po ok. 9 latach, ale nie wobec Hybrid+ w paliwie; kupujesz go dla jazdy na prądzie albo dla firmowej amortyzacji (emisja poniżej 50 g CO₂/km wg cennika, szczegóły u doradcy podatkowego).

04 · Wyposażenie

MG HS wyposażenie: co dostajesz w której wersji.

Osiem wersji w jednej tabeli: benzyna (Excite i Exclusive, manual lub automat), Hybrid+ i PHEV. Pełna lista 34 pozycji z cenników jest pod przyciskiem „Wszystko”.

✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga

WyposażenieBenzynaBenzynaExcite MT6BenzynaBenzynaExcite AT7 DCTBenzynaBenzynaExclusive MT6BenzynaBenzynaExclusive AT7 DCTHEVHybrid+ExciteHEVHybrid+ExclusivePHEVPHEVExcitePHEVPHEVExclusive
Napęd
Ładowarka AC 7 kW (gniazdko)Tylko PHEV ma pokładową ładowarkę do ładowania z gniazdka.——————✓✓
Bezpieczeństwo i asystenci
Tempomat adaptacyjnyW hybrydach już w Excite; w benzynie tylko z automatem AT7, z manualem jest zwykły tempomat.—✓—✓✓✓✓✓
Asystent jazdy w korkuMniej męczące stanie w korkach: w hybrydach od Excite, w benzynie tylko z automatem AT7.—✓—✓✓✓✓✓
Inteligentny asystent jazdy (ICA) i awaryjne utrzymanie pasa (ELK)????✓✓✓✓
Multimedia
Audio8 głośników w Exclusive, 6 w Excite.6 głośników6 głośników8 głośników8 głośników6 głośników8 głośników6 głośników8 głośników
Aplikacja iSmartPełna wersja w Exclusive, benzynowy Excite aplikacji nie ma; w hybrydach funkcje płatne po pierwszym roku.brakbrakpełnapełnaLitepełnaLitepełna
Muzyka online i ruch drogowyTylko Exclusive; w hybrydach wymaga subskrypcji po pierwszym roku.——✓✓—✓—✓
4 porty USB-C————✓✓✓✓
4 porty USB-A✓✓✓✓————
Parkowanie
Kamera 360°Łatwiejsze parkowanie w ciasnych miejscach, tylko Exclusive.——✓✓—✓—✓
Przedni czujnik parkowaniaTylko Exclusive; w Excite jest tylko tylny.——✓✓—✓—✓
Kamera cofania HD✓✓——✓✓✓✓
Komfort
Elektryczna klapa bagażnikaOtwierasz ją ruchem stopy, gdy masz pełne ręce; tylko Exclusive.——✓✓—✓—✓
Podgrzewane foteleCiepło od pierwszych minut zimą, tylko Exclusive.——✓✓—✓—✓
Tapicerka z imitacji skóryW Excite jest materiał.——✓✓—✓—✓
Klimatyzacja dwustrefowaW Excite jedna strefa; w benzynie klimatyzacja jest sterowana z ekranu.——✓✓—✓—✓
Elektryczny fotel pasażeraW Excite pasażer reguluje fotel ręcznie.——✓✓—✓—✓
Pamięć fotela kierowcyZapamiętuje ustawienia kierowcy, tylko Exclusive.——✓✓—✓—✓
Ładowarka do telefonuTelefon ładuje się w drodze, tylko Exclusive.——✓✓—✓—✓
Wybór trybu jazdy????✓✓✓✓
Nadwozie i światła
Lusterka składane elektrycznie z pamięcią——✓✓—✓—✓
W standardzie w każdej wersji (11)

Multimedia

  • Ekran i cyfrowy kokpit12,3″ + 12,3″
  • Apple CarPlay i Android Auto
  • Radio DAB, nawigacja satelitarna, Bluetooth

Bezpieczeństwo i asystenci

  • Poduszki powietrzne: przednie, boczne, kurtyny i środkowa (7 szt.)
  • Hamowanie awaryjne (AEB), ESP, TPMS, eCall, ISOFIX ×2
  • Asystenci SAS, LDW, LKA, FCW, IHC, BSD, RCTA z hamowaniem, ostrzeganie przed otwarciem drzwi
  • Monitoring uwagi kierowcy (DMS)

Komfort

  • Elektryczny fotel kierowcy (6 kierunków)

Nadwozie i światła

  • Felgi aluminiowe 19″ (225/55 R19)
  • Reflektory LED, automatyczne, światła do jazdy dziennej, przeciwmgłowe
  • Czujnik deszczu i przyciemniane tylne szyby

Cennik benzynowego MG HS z 2.04.2026 (rocznik 2025) oraz cenniki MG HS Hybrid+ i Plug-In Hybrid z 2.10.2026. Cennik nie rozstrzyga, kto dostaje pakiet zimowy ani czy jasna tapicerka jest płatna; benzynę wyposaża stock dealerów, więc sprawdź wyposażenie konkretnego auta.

05 · Wnętrze

MG HS wnętrze i zdjęcia: tak wygląda Twój wybór.

Wnętrze i bryła MG HS są takie same w każdym napędzie. Kliknij zdjęcie, żeby je powiększyć.

Ekran 12,3″ i cyfrowy kokpit 12,3″ już w Excite.

06 · Opinie z testów

MG HS opinie z testów: co chwalą, a co krytykują.

W testach benzyna pali 7–9 l w mieście, Hybrid+ 5,8–7 l (cennik: 5,5), a PHEV przejechał na prądzie 70–80 km (dokumenty europejskie: 100 km). Najwięcej zastrzeżeń: spalanie benzyny, trakcja i wnętrze w Hybrid+, zawieszenie w PHEV.

Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.

Napęd, którego opinie czytasz

BenzynaBenzyna

MG HS benzyna: opinie z testów

3 plusy4 uwagi

Dobrze

Dużo miejsca: kierowca 1,84 m ma 9–10 cm nad głową z przodu i 13–14 cm przed kolanami z tyłu, bagażnik 507 l (Antyweb, test 1.5T z manualem, Exclusive).

1 źródło

Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025

Dobrze

Miękkie zawieszenie dobrze wybiera nierówności i nie hałasuje na większych wyrwach; hamulce skuteczne, a elektronika trzyma auto stabilnie (Antyweb).

1 źródło

Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025

Dobrze

Euro NCAP: 5 gwiazdek w 2024 roku, badano benzynowego HS 1.5T (1 575 kg); dorośli 90%, dzieci 85%.

1 źródło

Źródła: Euro NCAP: MG HS 11.2024

Uwaga

Spalanie: 7–8 l/100 km w mieście przy ostrożnej jeździe i 9–10 l przy 140 km/h (Antyweb); użytkownicy AutoCentrum zgłosili średnio 7,3 l (19 raportów, wszystkie wersje HS II), w mieście 8,5–9 l.

Więcej · 3 źródła

Cennik: 7,4 l z manualem, 7,6 l z automatem.

Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025, AutoCentrum: spalanie MG HS II 10.2026, Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026

Uwaga

Zawieszenie ma wychyły nadwozia w zakrętach i nurkowanie przy hamowaniu, a auto jest czułe na podmuchy wiatru (Antyweb).

1 źródło

Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025

Uwaga

Z manualem nie ma tempomatu adaptacyjnego (jest tylko z automatem), a przy 1,7 m wzrostu fotel może uciskać uda; Antyweb radzi sprawdzić pozycję na jeździe próbnej.

2 źródła

Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025, Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026

Uwaga

Auto Świat (1.11.2025) nazywa benzynowego HS niezbyt dynamicznym i paliwożernym, a hybrydę jeżdżącą nieporównywalnie lepiej; sugeruje też, że benzynowe MG będą znikać z oferty przez kary za emisję CO₂.

1 źródło

Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025

Co to znaczy dla Ciebie

Benzynowy HS jest przestronny i tani, ale pali 7–9 l w mieście i 9–10 l przy 140 km/h.

Więcej

Ma sens z manualem i bez baterii; nowszego cennika importera nie ma, więc potwierdź cenę i dostępność w salonie.

Hybrid+HEV

MG HS Hybrid+: opinie z testów

3 plusy6 uwag

Dobrze

Napęd działa cicho i płynnie; w Warszawie w szczycie ok. 6,5 l/100 km, poniżej 6 l na dłuższych trasach miejskich i ok. 5 l przy spokojnej jeździe (Auto Świat).

1 źródło

Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025

Dobrze

Każde dotknięcie gazu daje mocną reakcję, ostrzejszą niż zwykle w hybrydach (Auto Świat).

1 źródło

Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025

Dobrze

Dużo miejsca na tylnej kanapie (Auto Świat); wyciszenie dobre do ok. 110 km/h (Chip.pl).

2 źródła

Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025, Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026

Uwaga

Chip.pl zmierzył średnio 7 l/100 km, na ekspresowej 6 l, na autostradzie do 10 l; użytkownicy AutoCentrum zgłosili średnio 5,8 l (4 raporty, mała próba).

Więcej · 3 źródła

Cennik: 5,5 l.

Źródła: Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026, AutoCentrum: spalanie MG HS II 10.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026

Uwaga

Przy mocnym ruszaniu przednie koła tracą przyczepność nawet na suchym, a na mokrym niemal na pewno (Auto Świat).

Więcej · 1 źródło

Sprawdź to na jeździe próbnej (jeden test).

Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025

Uwaga

Limiter prędkości włączył się w teście przy ok. 165 km/h, choć cennik podaje 190 km/h (Chip.pl, jeden test).

2 źródła

Źródła: Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026

Co to znaczy dla Ciebie

Hybrid+ jest cichy i żwawy, ale w testach pali 5,8–7 l zamiast 5,5, ma w teście limiter ok. 165 km/h i tańsze wnętrze.

Więcej

Sprawdź ruszanie na mokrym i obsługę ekranu na jeździe próbnej.

Pokaż pozostałe (3)

Uwaga

Wnętrze: twardy, błyszczący plastik i piano black łapiące odciski palców (Auto Świat).

Więcej · 2 źródła

Prześwit 180 mm (Chip.pl), a napęd tylko na przód.

Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025, Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026

Uwaga

Temperatura i klapa bagażnika są w ekranie; zmiana klimatyzacji z CarPlay wymaga wyjścia z aplikacji (Auto Świat).

Więcej · 3 źródła

CarPlay i Android Auto działają tylko po kablu (Chip.pl), mimo że cennik wymienia bezprzewodowe.

Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025, Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026

Uwaga

Komunikat o akumulatorze 12 V: Autoblog opisuje zgłoszenia (prawdopodobnie w wariantach hybrydowych); w części nowych aut przyczyną był rozładowany po transporcie akumulator, który serwis wymienia lub doładowuje.

Więcej · 1 źródło

Akumulator 12 V ma 3 lata gwarancji (ogólna: 7). Poproś o sprawdzenie przy odbiorze.

Źródła: Autoblog: akumulator 12 V w MG HS 11.2025

PHEVPHEV

MG HS PHEV: opinie z testów

3 plusy5 uwag

Dobrze

W teście 500 km (w tym ok. 300 km tras) średnio 5,8 l/100 km, lokalnie 0,2 l przy pełnej baterii (Superauto).

1 źródło

Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025

Dobrze

Ponad 900 km na jednym tankowaniu w teście (Superauto).

1 źródło

Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025

Dobrze

Euro NCAP: 5 gwiazdek w 2024 roku, ocena obejmuje benzynowy HS 1.5T i wersję PHEV; dorośli 90%, dzieci 85%.

1 źródło

Źródła: Euro NCAP: MG HS 11.2024

Uwaga

Realny zasięg na prądzie ok. 70–80 km, a nie 100 km z dokumentów europejskich (Superauto).

Więcej · 1 źródło

Zimą będzie krócej.

Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025

Uwaga

Po rozładowaniu baterii ok. 6 l/100 km w trybie hybrydowym, na autostradzie 7–7,5 l (Superauto).

1 źródło

Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025

Uwaga

Zawieszenie o ograniczonym skoku gorzej reaguje na większe poprzeczne nierówności (Superauto).

1 źródło

Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025

Co to znaczy dla Ciebie

PHEV zrobi w praktyce 70–80 km na prądzie i po rozładowaniu baterii pali ok. 6 l/100 km.

Więcej

Ma sens, gdy ładujesz niemal codziennie; zasięg 100 km i dane baterii pochodzą z dokumentów europejskich.

Pokaż pozostałe (2)

Uwaga

Euro NCAP: marginalna ochrona klatki piersiowej pasażera z tyłu w teście pełnej szerokości i brak wykrywania dziecka w aucie.

1 źródło

Źródła: Euro NCAP: MG HS 11.2024

Uwaga

Polski cennik z 2.10.2026 podaje 1,9 l/100 km i 46 g CO₂/km, dokument europejski z 2025 roku 0,5 l i 14 g.

Więcej · 1 źródło

Nie znamy powodu różnicy, więc w rachunku jej nie używamy.

Źródła: Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026

Na co jeszcze zwracają uwagę testerzy i użytkownicy

Dobrze

Wszystkie napędy mają 7 lat / 150 000 km gwarancji na pojazd (cenniki).

Więcej · 4 źródła

Akumulator 12 V ma według Autoblog (o hybrydach) tylko 3 lata; dla benzyny i PHEV zapytaj salon.

Źródła: Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026, Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026, Autoblog: akumulator 12 V w MG HS 11.2025

Uwaga

Ceny promocyjne Hybrid+ i PHEV obowiązują na zamówienia do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; importer może skrócić promocję.

Więcej · 3 źródła

Limit 10 aut na klienta, odbiór do końca I kwartału 2027. Promocja na benzynę wygasła 30.06.2026.

Źródła: Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026, Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026

Czego jeszcze nie wiemy

Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.

Nie wiemy

Benzynowy HS: importer nie opublikował cennika po 2.04.2026 (rocznik 2025, ceny katalogowe 117 900 do 137 900 zł).

Więcej · 1 źródło

Zapytaj salon o cenę, rabat i wyposażenie konkretnego egzemplarza.

Źródła: Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026

Pokaż pozostałe (5)

Nie wiemy

Opinie właścicieli: poza raportami o spalaniu w AutoCentrum (19 dla benzyny, 4 dla Hybrid+) nie znaleźliśmy zbioru opinii właścicieli HS II, więc opieramy się na testach prasowych.

1 źródło

Źródła: AutoCentrum: spalanie MG HS II 10.2026

Nie wiemy

Ładowanie prądem stałym (DC) w PHEV: żaden z dokumentów, które widzieliśmy, go nie opisuje.

Więcej · 1 źródło

Zapytaj salon.

Źródła: Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026

Nie wiemy

Bagażnik PHEV: polski cennik podaje 507 / 1 484 l, dokumenty europejskie 441 / 1 291 l.

Więcej · 2 źródła

Zmierz w salonie.

Źródła: Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026, Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025

Nie wiemy

Pakiet zimowy za 3 700 zł (opony zimowe, dywaniki, skrobaczka): cennik nie mówi, kto go dostaje.

1 źródło

Źródła: Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026

Nie wiemy

Cennik przeglądów importer nie publikuje; interwał to 1 rok lub 24 000 km.

2 źródła

Źródła: Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026, Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026

Źródła opinii (10), stan na 08.10.2026
Policz koszt każdego napędu w swoim przebiegu

07 · Benzyna, Hybrid+ czy PHEV

Jaki napęd MG HS wybrać? Zależy, czy masz gdzie ładować.

Trzy napędy to ten sam duży SUV na przód. Hybrid+ Excite po rabacie kosztuje tyle co katalogowy benzynowy Excite z manualem (117 900 zł), a PHEV jest droższy o 27 600 zł i kupuje się go dla jazdy na prądzie. Benzynę wycenia cennik z kwietnia: sprawdź w salonie, czy auto jest i za ile.

Hybrid+HEV

Gdy nie masz gdzie ładować

Jeździsz po mieście i w trasy, a ładować nie masz gdzie.

  • O 27 600 zł taniej od PHEV po rabacie, 224 KM i 7,9 s do 100 km/h
  • Nie wymaga wallboxa ani zmiany nawyków
  • Euro NCAP nie wymienia Hybrid+ (ocena dotyczy benzyny i PHEV), a w testach pali 5,8–7 l/100 km, nie 5,5 l z cennika
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Excite kosztuje 117 900 zł po rabacie, a paliwo to ok. 5 775 zł rocznie wg cennika (15 000 km; przy zużyciu z testów ok. 6 700 zł).

  • Cena po rabacie jak katalogowy benzynowy Excite z manualem, a automat i tempomat adaptacyjny w standardzie
  • Limiter ok. 165 km/h (Chip.pl) i słaba trakcja przy mocnym ruszaniu (Auto Świat), po jednym teście; akumulator 12 V ma 3 lata gwarancji
  • Napęd tylko na przód i wnętrze z twardych plastików

PHEVPHEV

Gdy ładujesz niemal codziennie

Dojazdy robisz na prądzie (w teście 70–80 km), w trasę jedziesz na benzynie.

  • 272 KM i 6,9 s do 100 km/h, szybszy o 1,0 s niż Hybrid+
  • Euro NCAP: 5 gwiazdek (2024) obejmuje wersję PHEV
  • Dopłata nie zwraca się w paliwie: ok. 29 lat przy cennikowym spalaniu Hybrid+, ok. 15 lat przy zużyciu z testów
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Excite kosztuje 145 500 zł po rabacie, czyli 27 600 zł więcej niż Hybrid+.

  • Ponad 900 km na jednym tankowaniu w teście Superauto
  • Bez ładowania pali ok. 6,0 l/100 km (test), podobnie jak Hybrid+ w testach (5,8–7 l)
  • Zasięg na prądzie, bateria i bagażnik (441 czy 507 l) wymagają potwierdzenia; ładowanie DC bez danych

BenzynaBenzyna

Gdy chcesz manual i prostą mechanikę

Nie chcesz baterii i sprawdzisz w salonie, czy auto z cennika z kwietnia (rocznik 2025) jest dostępne.

  • Jedyny w rodzinie z manualem (MT6), bez baterii trakcyjnej
  • Euro NCAP: 5 gwiazdek (2024), badano właśnie benzynowego HS
  • Pali 7,4 l/100 km wg normy, a w testach 7 do 9 l w mieście i 9 do 10 l przy 140 km/h
Dlaczego i na co jeszcze uważać

Excite MT6 kosztuje 117 900 zł katalogowo, czyli tyle co Hybrid+ Excite po rabacie (katalog Hybrid+: 137 900 zł).

  • Przyczepa do 1 500 kg i przygotowanie do haka w cenniku
  • Cena z cennika z 2.04.2026, bez rabatu: potwierdź w salonie cenę, dostępność i wyposażenie auta
  • Najsłabszy w rodzinie: 170 KM i 9,4 s do 100 km/h; tempomat adaptacyjny tylko z automatem (+9 000 zł)

08 · Rywale

MG HS na tle konkurencji: kto tańszy, mocniejszy, oszczędniejszy.

Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle MG HS (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż MG HS, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zMG HS Hybrid+ Excite · 117 900 złHEV

Porównaj szczegółowo

09 · Gwarancja i serwis

Gwarancja MG HS: 7 lat i co warto wiedzieć.

Co obejmuje gwarancja i co zrobić, żeby zachować bezpłatną pomoc drogową.

Pojazdco nastąpi pierwsze
7 lat lub 150 000 km
Assistanceprzy przeglądach w ASO
7 lat
Akumulator 12 Vkrótsza niż ogólna (hybrydy)
3 lata

Przeglądy

Co 12 miesięcy

Przegląd co rok albo co 24 000 km wg cenników hybryd.

Szczegóły

Cennik przeglądów importer nie publikuje, a dla benzyny interwału nie sprawdziliśmy: zapytaj salon o koszt pierwszych trzech.

Wg cenników z 2.10.2026 (hybrydy)

Assistance

1 rok, potem do 7 lat

W standardzie jest 1 rok pomocy drogowej, a bezpłatne przedłużenie do 7 lat wymaga serwisu w autoryzowanej stacji MG.

Szczegóły

Cennik assistance nie wymienia: potwierdź warunki w salonie.

Wymaga przeglądów w ASO

Bateria trakcyjna

Hybrid+: brak zapisu

Benzyna nie ma baterii trakcyjnej.

Szczegóły

Cennik Hybrid+ nie opisuje gwarancji na baterię, a dla PHEV dokumenty MG na rynek europejski z 2025 roku podają 7 lat / 150 000 km na układ elektryczny. Poproś o zapis w umowie, razem z progiem degradacji baterii.

Benzyna: brak baterii; PHEV: dokumenty europejskie

Korozja i lakier

7 lat na perforację

Perforacja nadwozia 7 lat bez limitu km, ale pod warunkiem corocznego przeglądu antykorozyjnego.

Szczegóły

Lakier 3 lata / 72 000 km (materiały MG z 16.09.2026).

Wymaga przeglądów

Przeniesienie

Na kolejnego właściciela

Gwarancja pojazdu przechodzi na kolejnych właścicieli na pozostały okres (informacja MG).

Pozostały okres

10 · Salony i jazda próbna

Jazda próbna MG HS: salony blisko Ciebie.

Trzy napędy prowadzą się inaczej: przejedź kilka w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 64 salonów MG: wybierz miasto albo punkt na mapie.

Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 64 salony w 54 miastach.

64 salony MG54 miasta

Lista salonów

Salony MG: adres, telefon, jazda próbna.

64 salony w 54 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.

Warszawa 4 salony

Gdańsk 2 salony

Katowice 2 salony

Konin 2 salony

Kraków 2 salony

Łódź 2 salony

Szczecin 2 salony

Wałbrzych 2 salony

Białystok 1 salon

Bielany Wrocławskie 1 salon

Bielsko-Biała 1 salon

Bolesławice 1 salon

Bydgoszcz 1 salon

Ciechanów 1 salon

Częstochowa 1 salon

Dąbrowa Górnicza 1 salon

Długołęka 1 salon

Elbląg 1 salon

Ełk 1 salon

Falenty 1 salon

Gdynia 1 salon

Gorzów Wielkopolski 1 salon

Inowrocław 1 salon

Jelenia Góra 1 salon

Kalisz 1 salon

Kielce 1 salon

Koszalin 1 salon

Krosno 1 salon

Leszno 1 salon

Libertów 1 salon

Lubin 1 salon

Lublin 1 salon

Nowy Targ 1 salon

Olsztyn 1 salon

Opole 1 salon

Piła 1 salon

Płock 1 salon

Poznań 1 salon

Radom 1 salon

Rybnik 1 salon

Rzeszów 1 salon

Siedlce 1 salon

Stalowa Wola 1 salon

Suchy Las 1 salon

Swarzędz 1 salon

Tarnowskie Góry 1 salon

Toruń 1 salon

Tychy 1 salon

Wielogłowy 1 salon

Włocławek 1 salon

Wrocław 1 salon

Zabrze 1 salon

Zgłobice 1 salon

Zielona Góra 1 salon

Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o kilka napędów na jedną wizytę.

11 · Pytania kupujących

MG HS pytania i odpowiedzi: zanim zapytasz dealera.

Cena z warunkami, benzyna, Hybrid+ czy PHEV, realne spalanie i to, czego nie wiemy: odpowiedzi na pytania kupujących MG HS.

MG HS cena: ile naprawdę zapłacę?

Hybrid+ Excite 117 900 zł, Exclusive 128 900 zł; PHEV Excite 145 500 zł, Exclusive 154 500 zł: to ceny po rabacie 20 000 zł (Hybrid+) i 19 000 zł (PHEV), ważnym do końca terminu i puli aut, katalogowo 137 900, 148 900, 164 500 i 173 500 zł. Benzyna wg cennika z 2.04.2026, bez rabatu: Excite MT6 117 900 zł, Excite AT7 126 900 zł, Exclusive MT6 128 900 zł, Exclusive AT7 137 900 zł; bieżącą cenę potwierdź w salonie.

Do kiedy trwa promocja na MG HS?

Cennik Hybrid+ i PHEV z 2.10.2026 obejmuje zamówienia od 1.10 do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; auto trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać do końca I kwartału 2027. Importer może skrócić promocję, a promocja na benzynę (99 900 do 122 900 zł) wygasła 30.06.2026: wiążący jest cennik i potwierdzenie salonu.

Czy MG HS benzyna jest jeszcze w sprzedaży?

Importer nie ma już strony modelu ani cennika nowszego niż z 2.04.2026 (rocznik 2025), a dealerzy mogą mieć jeszcze auta. Zapytaj salon o cenę, rabat, wyposażenie i dostępność konkretnego egzemplarza.

MG HS benzyna czy Hybrid+?

Hybrid+ Excite po rabacie kosztuje 117 900 zł, tyle co katalogowy benzynowy Excite z manualem z kwietnia; benzyna z automatem to 126 900 zł. Hybrid+ pali w testach o 0,3 do 1,5 l/100 km mniej, ma 224 KM wobec 170 i jest szybszy do 100 km/h o 1,5 s, a benzyna ma manual, prostszą mechanikę i ocenę Euro NCAP.

MG HS Hybrid+ czy PHEV?

Hybrid+, jeśli nie masz gdzie ładować: Excite jest tańszy o 27 600 zł po rabacie. PHEV, jeśli ładujesz niemal codziennie i dojeżdżasz do ok. 70 km dziennie; bez ładowania pali ok. 6 l/100 km w teście, podobnie jak Hybrid+ w testach (5,8 do 7 l).

Źródła danych

Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.

Jak czytamy ceny
  • Benzyna Excite MT6: Cena cennikowa 117 900 zł — warunek: katalog z 2.04.2026, bez rabatu; potwierdź cenę w salonie.
  • Benzyna Excite AT7 DCT: Cena cennikowa 126 900 zł — warunek: katalog z 2.04.2026, bez rabatu; potwierdź cenę w salonie.
  • Benzyna Exclusive MT6: Cena cennikowa 128 900 zł — warunek: katalog z 2.04.2026, bez rabatu; potwierdź cenę w salonie.
  • Benzyna Exclusive AT7 DCT: Cena cennikowa 137 900 zł — warunek: katalog z 2.04.2026, bez rabatu; potwierdź cenę w salonie.
  • Hybrid+ Excite: Cena cennikowa 137 900 zł, cena promocyjna 117 900 zł (−20 000 zł) — warunek: po rabacie, do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt MG od ceny katalogowej. Z oddaniem starego auta (−3 100 zł): 114 800 zł.
  • Hybrid+ Exclusive: Cena cennikowa 148 900 zł, cena promocyjna 128 900 zł (−20 000 zł) — warunek: po rabacie, do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt MG od ceny katalogowej. Z oddaniem starego auta (−3 100 zł): 125 800 zł.
  • PHEV Excite: Cena cennikowa 164 500 zł, cena promocyjna 145 500 zł (−19 000 zł) — warunek: po rabacie, do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt MG od ceny katalogowej. Z oddaniem starego auta (−3 100 zł): 142 400 zł.
  • PHEV Exclusive: Cena cennikowa 173 500 zł, cena promocyjna 154 500 zł (−19 000 zł) — warunek: po rabacie, do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; kredyt MG od ceny katalogowej. Z oddaniem starego auta (−3 100 zł): 151 400 zł.

Ceny po rabacie z cenników z 2.10.2026 obowiązują na zamówienia do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli, a importer może skrócić promocję. Cena „z oddaniem auta” to rabat plus premia 3 100 zł za odkup lub zezłomowanie starego auta (przypis 3 cennika). Dane o baterii i zasięgu PHEV pochodzą z dokumentów na rynek europejski z 2025 roku, bo polski cennik ich nie podaje; bagażnik PHEV (507 l) jest z polskiego cennika. Ceny benzyny to katalogowe z cennika z 2.04.2026 (rocznik 2025): promocja 99 900 do 122 900 zł wygasła 30.06.2026, a importer nie opublikował później nowego cennika benzynowego HS. Bieżącą cenę, rabat i dostępność konkretnego auta potwierdź w salonie.

Dokumenty

Kontakt · odpowiedź w 1 dzień

Zapytaj o MG HS. Napisz albo umów jazdę.

Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.

  • Doradzamy, nie sprzedajemy
  • Nie zakładamy konta i nie wysyłamy newslettera
  • Wybierasz salony — dostajesz odpowiedź e-mailem lub telefonem

Ładujemy formularz zapytania…

Umów jazdę próbnąZapytaj o ofertęz 64 salonów