Benzyna
koszt przejazdu
Używamy plików cookie, żeby strona działała, oraz do statystyk (Google Analytics, Clarity) i pomiaru reklam. Zgody ustawiasz sam. Polityka prywatności
Duży SUV, 4,67 m · trzy napędy
Duży SUV, jedno pytanie: masz gdzie ładować?
Dane sprawdzone: · Źródła
Duży SUV na przednią oś, z bagażnikiem 507 l i rozstawem osi 2 765 mm, dla rodziny, która chce dużo miejsca. Hybrid+ jeździ bez ładowania, PHEV ma gniazdo. Testerzy krytykują wnętrze: twardy plastik i klimatyzację w ekranie.
01 · Koszty
Ustaw przebieg i udział jazdy na prądzie. Policzymy zakup i energię dla trzech napędów: benzyna z ceną katalogową z kwietnia, Hybrid+ i PHEV z rabatem albo z ceną katalogową.
Nasz wniosek
Przy 15 000 km rocznie po 5 latach najtaniej wychodzi Hybrid+: o 9 975 zł mniej niż Benzyna i o 22 881 zł mniej niż PHEV. Dopłata do PHEV zwróci się dopiero po około 29 latach: kupujesz go dla jazdy na prądzie, nie dla oszczędności.
zakup paliwo i prąd
02 · Trasa
Wpisz długość trasy. Pokażemy koszt przejazdu benzyną, Hybrid+ i PHEV oraz to, ile razy trzeba stanąć na stacji.
koszt przejazdu
koszt przejazdu
koszt przejazdu
03 · Porównanie
Ceny to Excite po rabacie; benzyna to Excite MT6 z cennika katalogowego z 2.04.2026. Gdzie dokumenty polskie i europejskie się różnią, pokazujemy oba.
Porównujemy wersje: Benzyna Excite MT6, Hybrid+ Excite, PHEV Excite. Wyposażeniem też się różnią: sprawdź to w wyposażeniu.
Benzyna Excite z manualem i Hybrid+ Excite kosztują tyle samo, ale benzyna to cena katalogowa z kwietnia (potwierdź w salonie), a Hybrid+ ma rabat do 31.12.2026.
Benzyna z automatem AT7: 126 900 zł katalogowo, czyli o 9 000 zł drożej niż Hybrid+ po rabacie. PHEV kosztuje o 27 600 zł więcej niż Hybrid+ i niż benzynowy Excite MT6.
Benzyna 7,4 l/100 km wg WLTP (z automatem 7,6 l).
Przy 60% jazdy na prądzie PHEV jest najtańszy. Bez ładowania pali ok. 6,0 l/100 km (test Superauto), a Hybrid+ w testach 5,8 do 7 l, więc po rozładowaniu baterii zużycie jest zbliżone.
Benzyna: 7,3 l średnio (AutoCentrum, 19 raportów; w mieście 8,5 do 9 l), w teście Antyweb w mieście 7 do 8 l, przy 140 km/h 9 do 10 l.
Hybrid+: 5,8 do 7 l, więc oszczędza w testach od 0,3 do 1,5 l/100 km. PHEV po rozładowaniu baterii ok. 6 l, na autostradzie 7 do 7,5 l (Superauto), czyli w zakresie testowym Hybrid+.
Przy cennikowym spalaniu Hybrid+ oszczędza 1 995 zł rocznie wobec benzyny, a PHEV dodatkowe 944 zł przy 60% jazdy na prądzie (po rozładowaniu baterii liczymy 6 l z testu).
Wg testów różnica benzyna do Hybrid+ to ok. 945 zł rocznie, a Hybrid+ do PHEV ok. 1 900 zł.
Excite, 15 000 km rocznie, 60% na prądzie, nasz rachunek, benzyna wg katalogu z kwietnia.
Baza „cennik” i „testy” dotyczy spalania benzyny i Hybrid+; PHEV po rozładowaniu baterii liczymy w obu 6 l z testu, bo cennik PL tej wartości nie podaje. PHEV zwraca się wobec benzyny po ok. 9 latach, ale nie wobec Hybrid+ w paliwie; kupujesz go dla jazdy na prądzie albo dla firmowej amortyzacji (emisja poniżej 50 g CO₂/km wg cennika, szczegóły u doradcy podatkowego).
Hybrid+ ma o 54 KM więcej niż benzyna, PHEV o 102 KM.
Benzyna z automatem AT7 potrzebuje 9,6 s.
Hybrid+ jest szybszy o 1,5 s, PHEV o 2,5 s. Cennik PHEV podaje 6,9 s, dokument europejski 6,8 s.
Chip.pl zanotował w Hybrid+ limiter przy ok. 165 km/h.
Dokument europejski podaje dla PHEV 200 km/h; testu tego limitu nie znaleźliśmy, benzyny też nikt nie sprawdził.
Benzyna waży od 1 550 do 1 600 kg (Exclusive AT7).
Hybrid+ jest cięższy o 110 kg, PHEV o 300 kg (bateria).
Antyweb: benzyna ma miękkie zawieszenie z przechyłami, ale stabilne dzięki dobrze nastrojonej elektronice.
Superauto: w PHEV krótki skok gorzej znosi serie poprzecznych nierówności. Auto Świat opisuje w Hybrid+ utratę przyczepności przy ostrym ruszaniu.
Tylko benzyna ma manual.
Automat DCT kosztuje +9 000 zł i dodaje tempomat adaptacyjny z asystentem w korku, które w hybrydach są od Excite.
Polskie cenniki podają 507 / 1 484 l w każdym napędzie, a dokumenty europejskie dla PHEV 441 / 1 291 l.
Pokazujemy dane z polskiego cennika; zmierz bagażnik w salonie.
Wszystkie do 1 500 kg z hamulcem, 750 kg bez.
Cennik benzyny wymienia przygotowanie do haka, cenniki hybryd tego nie robią.
AC 7 kW z dokumentów europejskich, ok. 3 h z wallboxa.
Ładowania prądem stałym (DC) żaden dokument nie opisuje: zapytaj salon.
Ta sama gwarancja we wszystkich trzech.
Benzyna nie ma baterii trakcyjnej; baterii Hybrid+ cennik nie opisuje, a PHEV obejmują 7 lat / 150 tys. km wg dokumentów europejskich. Akumulator 12 V ma 3 lata (Autoblog, o hybrydach).
Pięć gwiazdek badano na benzynowym HS 1.5T i dotyczy też PHEV (dodany 10.12.2025).
Hybrid+ nie ma osobnej oceny.
04 · Wyposażenie
Osiem wersji w jednej tabeli: benzyna (Excite i Exclusive, manual lub automat), Hybrid+ i PHEV. Pełna lista 34 pozycji z cenników jest pod przyciskiem „Wszystko”.
✓ w standardzie · „do wyboru” bez dopłaty · — brak · ? cennik nie rozstrzyga
| Wyposażenie | BenzynaBenzynaExcite MT6 | BenzynaBenzynaExcite AT7 DCT | BenzynaBenzynaExclusive MT6 | BenzynaBenzynaExclusive AT7 DCT | HEVHybrid+Excite | HEVHybrid+Exclusive | PHEVPHEVExcite | PHEVPHEVExclusive |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Napęd | ||||||||
| Ładowarka AC 7 kW (gniazdko)Tylko PHEV ma pokładową ładowarkę do ładowania z gniazdka. | — | — | — | — | — | — | ✓ | ✓ |
| Bezpieczeństwo i asystenci | ||||||||
| Tempomat adaptacyjnyW hybrydach już w Excite; w benzynie tylko z automatem AT7, z manualem jest zwykły tempomat. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Asystent jazdy w korkuMniej męczące stanie w korkach: w hybrydach od Excite, w benzynie tylko z automatem AT7. | — | ✓ | — | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Inteligentny asystent jazdy (ICA) i awaryjne utrzymanie pasa (ELK) | ? | ? | ? | ? | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Multimedia | ||||||||
| Audio8 głośników w Exclusive, 6 w Excite. | 6 głośników | 6 głośników | 8 głośników | 8 głośników | 6 głośników | 8 głośników | 6 głośników | 8 głośników |
| Aplikacja iSmartPełna wersja w Exclusive, benzynowy Excite aplikacji nie ma; w hybrydach funkcje płatne po pierwszym roku. | brak | brak | pełna | pełna | Lite | pełna | Lite | pełna |
| Muzyka online i ruch drogowyTylko Exclusive; w hybrydach wymaga subskrypcji po pierwszym roku. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| 4 porty USB-C | — | — | — | — | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| 4 porty USB-A | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ | — | — | — | — |
| Parkowanie | ||||||||
| Kamera 360°Łatwiejsze parkowanie w ciasnych miejscach, tylko Exclusive. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Przedni czujnik parkowaniaTylko Exclusive; w Excite jest tylko tylny. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Kamera cofania HD | ✓ | ✓ | — | — | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Komfort | ||||||||
| Elektryczna klapa bagażnikaOtwierasz ją ruchem stopy, gdy masz pełne ręce; tylko Exclusive. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Podgrzewane foteleCiepło od pierwszych minut zimą, tylko Exclusive. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Tapicerka z imitacji skóryW Excite jest materiał. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Klimatyzacja dwustrefowaW Excite jedna strefa; w benzynie klimatyzacja jest sterowana z ekranu. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Elektryczny fotel pasażeraW Excite pasażer reguluje fotel ręcznie. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Pamięć fotela kierowcyZapamiętuje ustawienia kierowcy, tylko Exclusive. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Ładowarka do telefonuTelefon ładuje się w drodze, tylko Exclusive. | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
| Wybór trybu jazdy | ? | ? | ? | ? | ✓ | ✓ | ✓ | ✓ |
| Nadwozie i światła | ||||||||
| Lusterka składane elektrycznie z pamięcią | — | — | ✓ | ✓ | — | ✓ | — | ✓ |
Cennik benzynowego MG HS z 2.04.2026 (rocznik 2025) oraz cenniki MG HS Hybrid+ i Plug-In Hybrid z 2.10.2026. Cennik nie rozstrzyga, kto dostaje pakiet zimowy ani czy jasna tapicerka jest płatna; benzynę wyposaża stock dealerów, więc sprawdź wyposażenie konkretnego auta.
05 · Wnętrze
Wnętrze i bryła MG HS są takie same w każdym napędzie. Kliknij zdjęcie, żeby je powiększyć.
Ekran 12,3″ i cyfrowy kokpit 12,3″ już w Excite.
06 · Opinie z testów
W testach benzyna pali 7–9 l w mieście, Hybrid+ 5,8–7 l (cennik: 5,5), a PHEV przejechał na prądzie 70–80 km (dokumenty europejskie: 100 km). Najwięcej zastrzeżeń: spalanie benzyny, trakcja i wnętrze w Hybrid+, zawieszenie w PHEV.
Dotknij napędu, żeby zobaczyć jego opinie.
BenzynaBenzyna
3 plusy4 uwagi
✓Dobrze
Dużo miejsca: kierowca 1,84 m ma 9–10 cm nad głową z przodu i 13–14 cm przed kolanami z tyłu, bagażnik 507 l (Antyweb, test 1.5T z manualem, Exclusive).
Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025
✓Dobrze
Miękkie zawieszenie dobrze wybiera nierówności i nie hałasuje na większych wyrwach; hamulce skuteczne, a elektronika trzyma auto stabilnie (Antyweb).
Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025
✓Dobrze
Euro NCAP: 5 gwiazdek w 2024 roku, badano benzynowego HS 1.5T (1 575 kg); dorośli 90%, dzieci 85%.
Źródła: Euro NCAP: MG HS 11.2024
!Uwaga
Spalanie: 7–8 l/100 km w mieście przy ostrożnej jeździe i 9–10 l przy 140 km/h (Antyweb); użytkownicy AutoCentrum zgłosili średnio 7,3 l (19 raportów, wszystkie wersje HS II), w mieście 8,5–9 l.
Cennik: 7,4 l z manualem, 7,6 l z automatem.
Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025, AutoCentrum: spalanie MG HS II 10.2026, Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026
!Uwaga
Zawieszenie ma wychyły nadwozia w zakrętach i nurkowanie przy hamowaniu, a auto jest czułe na podmuchy wiatru (Antyweb).
Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025
!Uwaga
Z manualem nie ma tempomatu adaptacyjnego (jest tylko z automatem), a przy 1,7 m wzrostu fotel może uciskać uda; Antyweb radzi sprawdzić pozycję na jeździe próbnej.
Źródła: Antyweb: test MG HS 1.5T 01.2025, Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026
!Uwaga
Auto Świat (1.11.2025) nazywa benzynowego HS niezbyt dynamicznym i paliwożernym, a hybrydę jeżdżącą nieporównywalnie lepiej; sugeruje też, że benzynowe MG będą znikać z oferty przez kary za emisję CO₂.
Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025
→Co to znaczy dla Ciebie
Benzynowy HS jest przestronny i tani, ale pali 7–9 l w mieście i 9–10 l przy 140 km/h.
Ma sens z manualem i bez baterii; nowszego cennika importera nie ma, więc potwierdź cenę i dostępność w salonie.
Hybrid+HEV
3 plusy6 uwag
✓Dobrze
Napęd działa cicho i płynnie; w Warszawie w szczycie ok. 6,5 l/100 km, poniżej 6 l na dłuższych trasach miejskich i ok. 5 l przy spokojnej jeździe (Auto Świat).
Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025
✓Dobrze
Każde dotknięcie gazu daje mocną reakcję, ostrzejszą niż zwykle w hybrydach (Auto Świat).
Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025
✓Dobrze
Dużo miejsca na tylnej kanapie (Auto Świat); wyciszenie dobre do ok. 110 km/h (Chip.pl).
Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025, Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026
!Uwaga
Chip.pl zmierzył średnio 7 l/100 km, na ekspresowej 6 l, na autostradzie do 10 l; użytkownicy AutoCentrum zgłosili średnio 5,8 l (4 raporty, mała próba).
Cennik: 5,5 l.
Źródła: Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026, AutoCentrum: spalanie MG HS II 10.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026
!Uwaga
Przy mocnym ruszaniu przednie koła tracą przyczepność nawet na suchym, a na mokrym niemal na pewno (Auto Świat).
Sprawdź to na jeździe próbnej (jeden test).
Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025
!Uwaga
Limiter prędkości włączył się w teście przy ok. 165 km/h, choć cennik podaje 190 km/h (Chip.pl, jeden test).
Źródła: Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026
→Co to znaczy dla Ciebie
Hybrid+ jest cichy i żwawy, ale w testach pali 5,8–7 l zamiast 5,5, ma w teście limiter ok. 165 km/h i tańsze wnętrze.
Sprawdź ruszanie na mokrym i obsługę ekranu na jeździe próbnej.
!Uwaga
Wnętrze: twardy, błyszczący plastik i piano black łapiące odciski palców (Auto Świat).
Prześwit 180 mm (Chip.pl), a napęd tylko na przód.
Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025, Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026
!Uwaga
Temperatura i klapa bagażnika są w ekranie; zmiana klimatyzacji z CarPlay wymaga wyjścia z aplikacji (Auto Świat).
CarPlay i Android Auto działają tylko po kablu (Chip.pl), mimo że cennik wymienia bezprzewodowe.
Źródła: Auto Świat: test MG HS Hybrid+ 11.2025, Chip.pl: test MG HS Hybrid+ 05.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026
!Uwaga
Komunikat o akumulatorze 12 V: Autoblog opisuje zgłoszenia (prawdopodobnie w wariantach hybrydowych); w części nowych aut przyczyną był rozładowany po transporcie akumulator, który serwis wymienia lub doładowuje.
Akumulator 12 V ma 3 lata gwarancji (ogólna: 7). Poproś o sprawdzenie przy odbiorze.
Źródła: Autoblog: akumulator 12 V w MG HS 11.2025
PHEVPHEV
3 plusy5 uwag
✓Dobrze
W teście 500 km (w tym ok. 300 km tras) średnio 5,8 l/100 km, lokalnie 0,2 l przy pełnej baterii (Superauto).
Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025
✓Dobrze
Ponad 900 km na jednym tankowaniu w teście (Superauto).
Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025
✓Dobrze
Euro NCAP: 5 gwiazdek w 2024 roku, ocena obejmuje benzynowy HS 1.5T i wersję PHEV; dorośli 90%, dzieci 85%.
Źródła: Euro NCAP: MG HS 11.2024
!Uwaga
Realny zasięg na prądzie ok. 70–80 km, a nie 100 km z dokumentów europejskich (Superauto).
Zimą będzie krócej.
Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025
!Uwaga
Po rozładowaniu baterii ok. 6 l/100 km w trybie hybrydowym, na autostradzie 7–7,5 l (Superauto).
Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025
!Uwaga
Zawieszenie o ograniczonym skoku gorzej reaguje na większe poprzeczne nierówności (Superauto).
Źródła: Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025
→Co to znaczy dla Ciebie
PHEV zrobi w praktyce 70–80 km na prądzie i po rozładowaniu baterii pali ok. 6 l/100 km.
Ma sens, gdy ładujesz niemal codziennie; zasięg 100 km i dane baterii pochodzą z dokumentów europejskich.
!Uwaga
Euro NCAP: marginalna ochrona klatki piersiowej pasażera z tyłu w teście pełnej szerokości i brak wykrywania dziecka w aucie.
Źródła: Euro NCAP: MG HS 11.2024
!Uwaga
Polski cennik z 2.10.2026 podaje 1,9 l/100 km i 46 g CO₂/km, dokument europejski z 2025 roku 0,5 l i 14 g.
Nie znamy powodu różnicy, więc w rachunku jej nie używamy.
Źródła: Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026
✓Dobrze
Wszystkie napędy mają 7 lat / 150 000 km gwarancji na pojazd (cenniki).
Akumulator 12 V ma według Autoblog (o hybrydach) tylko 3 lata; dla benzyny i PHEV zapytaj salon.
Źródła: Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026, Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026, Autoblog: akumulator 12 V w MG HS 11.2025
!Uwaga
Ceny promocyjne Hybrid+ i PHEV obowiązują na zamówienia do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; importer może skrócić promocję.
Limit 10 aut na klienta, odbiór do końca I kwartału 2027. Promocja na benzynę wygasła 30.06.2026.
Źródła: Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026, Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026, Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026
Tego nie potwierdzają dostępne testy ani dokumenty. Wolimy napisać to wprost, niż zgadywać.
?Nie wiemy
Benzynowy HS: importer nie opublikował cennika po 2.04.2026 (rocznik 2025, ceny katalogowe 117 900 do 137 900 zł).
Zapytaj salon o cenę, rabat i wyposażenie konkretnego egzemplarza.
Źródła: Cennik MG HS benzyna z 2.04.2026 04.2026
?Nie wiemy
Opinie właścicieli: poza raportami o spalaniu w AutoCentrum (19 dla benzyny, 4 dla Hybrid+) nie znaleźliśmy zbioru opinii właścicieli HS II, więc opieramy się na testach prasowych.
Źródła: AutoCentrum: spalanie MG HS II 10.2026
?Nie wiemy
Ładowanie prądem stałym (DC) w PHEV: żaden z dokumentów, które widzieliśmy, go nie opisuje.
Zapytaj salon.
Źródła: Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026
?Nie wiemy
Bagażnik PHEV: polski cennik podaje 507 / 1 484 l, dokumenty europejskie 441 / 1 291 l.
Zmierz w salonie.
Źródła: Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026, Superauto.pl: test MG HS PHEV Exclusive 08.2025
?Nie wiemy
Pakiet zimowy za 3 700 zł (opony zimowe, dywaniki, skrobaczka): cennik nie mówi, kto go dostaje.
Źródła: Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026
?Nie wiemy
Cennik przeglądów importer nie publikuje; interwał to 1 rok lub 24 000 km.
Źródła: Cennik MG HS Hybrid+ z 2.10.2026 10.2026, Cennik MG HS Plug-In Hybrid z 2.10.2026 10.2026
07 · Benzyna, Hybrid+ czy PHEV
Trzy napędy to ten sam duży SUV na przód. Hybrid+ Excite po rabacie kosztuje tyle co katalogowy benzynowy Excite z manualem (117 900 zł), a PHEV jest droższy o 27 600 zł i kupuje się go dla jazdy na prądzie. Benzynę wycenia cennik z kwietnia: sprawdź w salonie, czy auto jest i za ile.
Hybrid+HEV
Jeździsz po mieście i w trasy, a ładować nie masz gdzie.
Excite kosztuje 117 900 zł po rabacie, a paliwo to ok. 5 775 zł rocznie wg cennika (15 000 km; przy zużyciu z testów ok. 6 700 zł).
PHEVPHEV
Dojazdy robisz na prądzie (w teście 70–80 km), w trasę jedziesz na benzynie.
Excite kosztuje 145 500 zł po rabacie, czyli 27 600 zł więcej niż Hybrid+.
BenzynaBenzyna
Nie chcesz baterii i sprawdzisz w salonie, czy auto z cennika z kwietnia (rocznik 2025) jest dostępne.
Excite MT6 kosztuje 117 900 zł katalogowo, czyli tyle co Hybrid+ Excite po rabacie (katalog Hybrid+: 137 900 zł).
08 · Rywale
Przesuwaj karty: na każdej widzisz rywala i jego liczby na tle MG HS (kreska na pasku). Zielona różnica to lepiej niż MG HS, pomarańczowa — gorzej.

Porównujesz zMG HS Benzyna Excite MT6 · 117 900 zł (katalogowa)Benzyna

Tańszy o 5 000 zł od HS Excite MT6 (obie ceny katalogowe) i słabszy o 14 KM, a pali wg cennika 10,3 l wobec 7,4 l. Gwarancja 5 lat zamiast 7. Cennik jest z 2025 roku: potwierdź cenę w salonie.

Cena z wyprzedaży rocznika 2025 (nie katalogowa, bez znanej daty końca): o 8 000 zł mniej niż katalogowy HS Excite MT6, z gwarancją 5 lat zamiast 7. Cennik przy cenie wejściowej nie rozdziela jednoznacznie silników 1.5 (160 KM) i 2.0 (245 KM): sprawdź w salonie.
vs MG HS BenzynaBenzynaTańszy o 2 400 zł od HS Excite MT6 (obie ceny katalogowe; Comfort ma też rabat, sprawdź go w salonie), słabszy o 23 KM i pali wg cennika 0,4 l mniej. Gwarancja 7 lat jak w MG, ale bagażnik mniejszy (480 l wobec 507 l).

Droższy o 25 000 zł od HS Excite MT6 (obie ceny katalogowe), słabszy o 23 KM i pali wg cennika 0,5 l więcej. W zamian ma napęd na cztery koła, którego HS nie oferuje. Cennik Chery nr 3 z 1.10.2026, bez rabatu gotówkowego.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zMG HS Hybrid+ Excite · 117 900 złHEV

Ok. 7 000 zł droższy od Hybrid+ Excite po rabacie (wobec ceny katalogowej 137 900 zł byłby tańszy o 13 000 zł), z tą samą mocą 224 KM, ale wolniejszy do setki (8,7 s wobec 7,9 s). Cenę i jej podstawę potwierdź w salonie.

Ok. 27 000 zł droższy od Hybrid+ Excite po rabacie (wobec ceny katalogowej 137 900 zł o 7 000 zł), z mocą 232 KM i bagażnikiem 638 l. Nie mamy cennika importera, więc cenę i bagażnik potwierdź w salonie.

Tańsza o 5 000 zł po rabacie 6 600 zł na wersję Comfort (katalog 119 500 zł, cennik nr 7 z 1.09.2026), z tą samą mocą 224 KM, ale krótsza. Czasu do 100 km/h nie mamy.
vs MG HS Hybrid+HEVDroższy o 17 000 zł od Hybrid+ Excite po rabacie (Select kosztuje po rabacie 134 900 zł, katalogowo 139 900 zł, a HS 137 900 zł), z tą samą mocą 224 KM. Wolniejszy do setki (8,3 s wobec 7,9 s), z bagażnikiem 500 l wobec 507 l.
vs MG HS Hybrid+HEVDroższy o 1 600 zł od Hybrid+ Excite po rabacie (wobec ceny katalogowej 137 900 zł byłby tańszy o 18 400 zł), z tą samą mocą 224 KM i takim samym czasem do setki. Pali 0,2 l mniej, ale bagażnik jest mniejszy (410 l wobec 507 l).



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw
Porównujesz zMG HS PHEV Excite · 145 500 złPHEV

Tańszy o 2 600 zł od HS po rabacie (wobec ceny katalogowej 164 500 zł o 21 600 zł) i mocniejszy o 7 KM. Zasięg na prądzie 90 km wobec 100 km w dokumentach europejskich HS (w teście HS 70–80 km).

Cena 129 750 zł obowiązuje od 1.10.2026 w wyprzedaży BYD, tylko za gotówkę i na wersję Design (wyposażenie sprawdź w salonie): o 15 750 zł mniej niż HS po rabacie. Katalogowo 149 990 zł, czyli o 14 510 zł mniej niż HS (164 500 zł). Słabszy o 60 KM.

Droższa o 22 400 zł od HS po rabacie, a katalogowo o 3 400 zł (HS 164 500 zł). Mocniejsza o 7 KM. Bagażnika nie zestawiamy: Omoda podaje 401 l do rolety, MG 507 l do dachu.

Droższy o 14 400 zł od HS po rabacie (wobec ceny katalogowej 164 500 zł byłby tańszy o 4 600 zł) i mocniejszy o 7 KM. Zasięg na prądzie 91 km wobec 100 km w dokumentach europejskich HS, łączny 1200 km wobec 1000 km.

Cena 141 000 zł obowiązuje od 1.10.2026 w wyprzedaży BYD (rocznik 2026), tylko za gotówkę i na wersję Boost (wyposażenie sprawdź w salonie): o 4 500 zł mniej niż HS po rabacie. Katalogowo Boost kosztuje 169 900 zł, czyli o 5 400 zł więcej niż HS (164 500 zł). Słabszy o 54 KM.



Nie ma tu auta, które Cię interesuje? Zestaw własne porównanie.
Porównaj własny zestaw09 · Gwarancja i serwis
Co obejmuje gwarancja i co zrobić, żeby zachować bezpłatną pomoc drogową.
Przeglądy
Przegląd co rok albo co 24 000 km wg cenników hybryd.
Cennik przeglądów importer nie publikuje, a dla benzyny interwału nie sprawdziliśmy: zapytaj salon o koszt pierwszych trzech.
Assistance
W standardzie jest 1 rok pomocy drogowej, a bezpłatne przedłużenie do 7 lat wymaga serwisu w autoryzowanej stacji MG.
Cennik assistance nie wymienia: potwierdź warunki w salonie.
Bateria trakcyjna
Benzyna nie ma baterii trakcyjnej.
Cennik Hybrid+ nie opisuje gwarancji na baterię, a dla PHEV dokumenty MG na rynek europejski z 2025 roku podają 7 lat / 150 000 km na układ elektryczny. Poproś o zapis w umowie, razem z progiem degradacji baterii.
Korozja i lakier
Perforacja nadwozia 7 lat bez limitu km, ale pod warunkiem corocznego przeglądu antykorozyjnego.
Lakier 3 lata / 72 000 km (materiały MG z 16.09.2026).
Przeniesienie
Gwarancja pojazdu przechodzi na kolejnych właścicieli na pozostały okres (informacja MG).
Pozostały okres10 · Salony i jazda próbna
Trzy napędy prowadzą się inaczej: przejedź kilka w jednej wizycie. Poniżej adresy i telefony wszystkich 64 salonów MG: wybierz miasto albo punkt na mapie.
Wybierz miasto, żeby zobaczyć salony na mapie. W sumie 64 salony w 54 miastach.
64 salony MG54 miasta
Lista salonów
64 salony w 54 miastach. Od miast z największą liczbą salonów.
Bemo MG Puławska
ul. Puławska 516, 02-884, Warszawa4,7179 opinii w GoogleKrotoski MG Warszawa Centrum
ul. Wawelska 3 D, 02-034, WarszawaPGD MG Warszawa
ul. Krasnobrodzka 5, 03-214, Warszawa4,3242 opinie w GooglePlaza MG Warszawa
ul. Grochowska 85, 04-186, Warszawa4,4108 opinii w GooglePlichta MG Gdańsk
ul. Lubowidzka 48, 80-174, Gdańsk4,6174 opinie w GooglePlichta MG Gdańsk Grunwaldzka
al. Grunwaldzka 303a, 80-314, Gdańsk4,5202 opinie w GoogleAuto Gazda MG Katowice
Al. Walentego Roździeńskiego 170, 40-203, Katowice4,865 opinii w GoogleKrotoski MG Katowice
ul. Tadeusza Kościuszki 261, 40-608, Katowice4,6171 opinii w GoogleAuto Centrum Lis MG Konin
ul. Ignacego Paderewskiego 8, 62-510, Konin5,037 opinii w GoogleAuto Centrum Lis MG Konin
ul. Poznańska 47, 62-510, KoninKus Automotive MG Kraków
ul. Konopnickiej 31, 30-302, Kraków4,990 opinii w GooglePGD MG Kraków
ul. Jasnogórska 60, 31-358, KrakówKrotoski MG Łódź
ul. S. Przybyszewskiego 176/178, 93-120, Łódź4,4184 opinie w GoogleKrotoski MG Łódź Południe
al. Władysława Bartoszewskiego 13, 93-341, Łódź4,4184 opinie w GoogleBemo MG Szczecin Pomorska
ul. Pomorska 115 B, 70-812, SzczecinBemo MG Szczecin Ustowo
ul. Ustowo 56, 70-001, Szczecin4,8113 opinii w GoogleUltima Auto MG Wałbrzych
ul.1 maja 64, 58-300, Wałbrzych5,07 opinii w GoogleUltima Auto MG Wałbrzych
ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego 4, 58-309, Wałbrzych5,07 opinii w GoogleBiacomex MG Białystok
ul. Elewatorska 39, 15-620, BiałystokNawrot MG Wrocław
ul. Handlowa 8, 55-040, Bielany Wrocławskie5,0232 opinie w GoogleAuto-Boss MG Bielsko-Biała
ul. Warszawska 299, 43-300, Bielsko-Biała4,8117 opinii w GoogleBMG Goworowski MG Słupsk
ul.Słupska 6, 76-251, Bolesławice4,853 opinie w GooglePlichta MG Bydgoszcz
ul.Fordońska 353, 85-766, Bydgoszcz4,892 opinie w GoogleBudmat Auto MG Ciechanów
ul. Sońska 2, 06-400, CiechanówFC Auto MG Częstochowa
ul. Stefana Żółkiewskiego 18, 42-200, Częstochowa4,882 opinie w GooglePGD MG Dąbrowa Górnicza
ul. Jana III Sobieskiego 10, 41-300, Dąbrowa Górnicza4,7339 opinii w GoogleKrotoski MG Wrocław
ul. Wrocławska 34 A, 55-095, Długołęka4,6185 opinii w GoogleHADM Gramatowski MG Elblag
ul. Warszawska 87, 82-300, Elbląg4,9123 opinie w GoogleBiacomex MG Ełk
ul. Jana Kilińskiego 14, 19-300, Ełk4,634 opinie w GoogleBemo MG Warszawa Janki
al. Krakowska 8, 05-090, FalentyBMG Goworowski MG Gdynia
ul. Łużycka 9, 81-537, Gdynia4,9149 opinii w GoogleGezet MG Gorzów Wielkopolski
ul. Kasprzaka 1, 66-400, Gorzów Wielkopolski5,080 opinii w GoogleAuto Styl MG Inowrocław
ul. Dworcowa 37, 88-100, InowrocławUltima Auto MG Wałbrzych
ul. Fałata 1, 58-560, Jelenia GóraAuto Centrum Lis MG Kalisz
ul. Poznańska 24, 62-800, Kalisz5,0327 opinii w GooglePlaza MG Kielce
ul. 1 Maja 191, 25-655, Kielce4,864 opinie w GoogleMojsiuk MG Koszalin
ul. Koszalińska 89, 76-039, Koszalin4,951 opinii w GoogleAuto Complex MG Krosno
Al. Jana Pawła II 13a, 38-400, Krosno5,01 opinia w GoogleAuto Mróz MG Leszno
AL.. JANA PAWŁA II 2, 64-100, Leszno4,6205 opinii w GoogleKus Automotive MG Kraków
Góra Libertowska 16, 30-444, LibertówMM Cars MG Lubin
ul. Legnicka 65, 59-300, Lubin4,973 opinie w GooglePlaza MG Lublin
ul. Mełgiewska 10, 20-209, Lublin4,7107 opinii w GoogleASMB MG Nowy Targ
Krakowska 3, 34-400, Nowy TargFiedorowicz MG Olsztyn
ul. Partyzantów 26, 10-521, OlsztynVip Car MG Opole
Ul. Pużaka 8, 45-273, Opole4,884 opinie w GoogleGezet MG Piła
ul. Wojciecha Kossaka 76, 64-920, Piła5,012 opinii w GoogleBudmat Auto MG Płock
Bielska 55, 09-400, Płock4,932 opinie w GoogleKrotoski MG Poznań
ul. Kaliska 2, 61-131, Poznań4,5180 opinii w GooglePrasek MG Radom
ul.Czarnieckiego 25, 26-605, Radom4,928 opinii w GoogleAuto Gazda MG Rybnik
ul. Żorska 11, 44-203, Rybnik4,675 opinii w GooglePlaza MG Rzeszów
al. Armii Krajowej 60, 35-307, Rzeszów4,6137 opinii w GoogleIron Cars MG Siedlce
ul. Targowa 20, 08-110, Siedlce5,013 opinii w GoogleSamko MG Stalowa Wola
Ul. Niezłomnych 29, 37-450, Stalowa Wola4,612 opinii w GoogleBemo MG Poznań Jelonek
ul. Obornicka 4, Jelonek, 62-002, Suchy LasBemo MG Poznań Swarzędz
ul. Wrzesińska 191, 62-020, Swarzędz4,9160 opinii w GoogleMirai MG Tarnowskie Góry
ul. Józefa Korola 14A, 42-605, Tarnowskie GóryPlichta MG Toruń
ul. Szosa Bydgoska 82, 87-100, Toruń4,9137 opinii w GoogleMirai MG Tychy
ul. Zacisze 65, 43-100, Tychy4,971 opinii w GoogleAuto-Complex MG Nowy Sącz
Wielogłowy 188, 33-311, Wielogłowy5,06 opinii w GoogleAuto Styl MG Włocławek
ul. Toruńska 153, 87-800, Włocławek4,937 opinii w GoogleNawrot MG Wrocław
Al. Karkonoska 59a, 53-015, WrocławMM Cars MG Zabrze
ul. Wolności 153, 41-800, Zabrze4,9102 opinie w GoogleGładysz MG Tarnów
ul. Krakowska 15, 33-113, Zgłobice4,836 opinii w GoogleGezet MG Zielona Góra
ul. S.Batorego 69b, 65-735, Zielona Góra4,9123 opinie w GoogleŻaden salon nie pasuje do wpisanego tekstu. Sprawdź pisownię albo wyczyść pole.
Salon potwierdzi termin i to, którymi autami pojedziesz. Poproś o kilka napędów na jedną wizytę.
11 · Pytania kupujących
Cena z warunkami, benzyna, Hybrid+ czy PHEV, realne spalanie i to, czego nie wiemy: odpowiedzi na pytania kupujących MG HS.
Hybrid+ Excite 117 900 zł, Exclusive 128 900 zł; PHEV Excite 145 500 zł, Exclusive 154 500 zł: to ceny po rabacie 20 000 zł (Hybrid+) i 19 000 zł (PHEV), ważnym do końca terminu i puli aut, katalogowo 137 900, 148 900, 164 500 i 173 500 zł. Benzyna wg cennika z 2.04.2026, bez rabatu: Excite MT6 117 900 zł, Excite AT7 126 900 zł, Exclusive MT6 128 900 zł, Exclusive AT7 137 900 zł; bieżącą cenę potwierdź w salonie.
Cennik Hybrid+ i PHEV z 2.10.2026 obejmuje zamówienia od 1.10 do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli; auto trzeba opłacić niezwłocznie i odebrać do końca I kwartału 2027. Importer może skrócić promocję, a promocja na benzynę (99 900 do 122 900 zł) wygasła 30.06.2026: wiążący jest cennik i potwierdzenie salonu.
Importer nie ma już strony modelu ani cennika nowszego niż z 2.04.2026 (rocznik 2025), a dealerzy mogą mieć jeszcze auta. Zapytaj salon o cenę, rabat, wyposażenie i dostępność konkretnego egzemplarza.
Hybrid+ Excite po rabacie kosztuje 117 900 zł, tyle co katalogowy benzynowy Excite z manualem z kwietnia; benzyna z automatem to 126 900 zł. Hybrid+ pali w testach o 0,3 do 1,5 l/100 km mniej, ma 224 KM wobec 170 i jest szybszy do 100 km/h o 1,5 s, a benzyna ma manual, prostszą mechanikę i ocenę Euro NCAP.
Hybrid+, jeśli nie masz gdzie ładować: Excite jest tańszy o 27 600 zł po rabacie. PHEV, jeśli ładujesz niemal codziennie i dojeżdżasz do ok. 70 km dziennie; bez ładowania pali ok. 6 l/100 km w teście, podobnie jak Hybrid+ w testach (5,8 do 7 l).
W paliwie prawie nie: przy 15 000 km rocznie i 60% jazdy na prądzie ok. 29 lat przy cennikowym spalaniu Hybrid+ (5,5 l) albo ok. 15 lat przy zużyciu z testów (Excite; Exclusive 27 i 14 lat). PHEV po rozładowaniu liczymy w obu rachunkach 6 l z testu. Przy 80% jazdy na prądzie ok. 19 i 12 lat. To nasz rachunek; PHEV kupuje się dla jazdy na prądzie.
Benzyna: cennik 7,4 l/100 km, w testach 7 do 8 l w mieście i 9 do 10 l przy 140 km/h (Antyweb), użytkownicy AutoCentrum zgłosili 7,3 l (w mieście 8,5 do 9 l). Hybrid+: cennik 5,5 l, Chip.pl zmierzył średnio 7 l, Auto Świat 6,5 l w szczycie, AutoCentrum 5,8 l; licz 6 do 7 l.
Dokumenty europejskie z 2025 roku podają 100 km WLTP przy baterii 21,4 kWh brutto, a Superauto zmierzył 70 do 80 km; zimą będzie mniej. Ładowanie AC 7 kW trwa ok. 3 h z wallboxa, a prądu stałego (DC) żaden dokument nie opisuje: zapytaj salon.
Dopłata to 11 000 zł w benzynie i Hybrid+ oraz 9 000 zł w PHEV. Exclusive dokłada m.in. kamerę 360°, przedni czujnik, elektryczną klapę, podgrzewane fotele, imitację skóry, klimatyzację dwustrefową i 8 głośników (pełna lista w tabeli); w benzynie automat DCT to osobne 9 000 zł.
Premia 3 100 zł dotyczy tylko odkupu lub zezłomowania starego auta (Hybrid+ Excite z premią: 114 800 zł, nasz rachunek), a pakietu zimowego za 3 700 zł cennik nie przypisuje nikomu, więc go nie liczymy. Kredyt 50/50 i leasing MG liczą od ceny katalogowej, ale promocja dopuszcza dowolne finansowanie, więc rabat zachowasz przy innym kredycie lub leasingu.
7 lat lub 150 000 km na pojazd (co pierwsze), we wszystkich napędach, przechodzi na kolejnych właścicieli; akumulator 12 V ma 3 lata według Autoblog (o hybrydach; dla benzyny i PHEV zapytaj salon). Baterii Hybrid+ cennik nie opisuje, a dla PHEV dokumenty europejskie podają 7 lat / 150 000 km: poproś o zapis w umowie.
Benzyna i PHEV tak: 5 gwiazdek w 2024 roku (dorośli 90%, dzieci 85%), a badano wersję benzynową. Hybrid+ nie ma osobnej oceny, więc nie przypisujemy mu jej; słabsze punkty to ochrona klatki piersiowej pasażera z tyłu i brak wykrywania dziecka.
HS jest dłuższy (4 670 wobec 4 500 mm) i tańszy: Hybrid+ Excite 117 900 zł po rabacie (katalog 137 900 zł), Jaecoo 7 Hybrid Select 134 900 zł po rabacie (katalog 139 900 zł, cennik z 1.09.2026). Obie mają 224 KM i podobny bagażnik (507 i 500 l); Jaecoo 7 podaje 8 lat / 160 000 km na układ wysokonapięciowy, a HS Hybrid+ nie ma takiego zapisu w cenniku.
Nie sprzedajemy aut. Wybierasz salony MG, przekazujemy im Twoje pytanie, a cenę i termin podaje salon telefonicznie lub e-mailem.
Nie, HS jest tylko na przednią oś, we wszystkich napędach. Cennik podaje dopuszczalną masę przyczepy 1 500 kg z hamulcem i 750 kg bez hamulca. Jeśli potrzebujesz 4x4 w plug-inie, zobacz Jaecoo 8; przy ostrym ruszaniu na mokrym testerzy krytykują trakcję (Auto Świat, jeden test).
Cennik Hybrid+ wymienia wersję bezprzewodową w obu wersjach wyposażenia, ale Chip.pl w teście Hybrid+ zanotował działanie tylko po kablu. Sprawdź połączenie telefonu na jeździe próbnej, zanim podpiszesz zamówienie.
Kanapa ma trzy zagłówki i dwa mocowania ISOFIX (cennik). Rozstaw osi 2 765 mm daje miejsce na nogi (Antyweb: 13–14 cm przed kolanami kierowcy 1,84 m z tyłu), ale trzy foteliki obok siebie sprawdź w salonie z własnymi fotelikami.
Dane sprawdziliśmy ; aktualną cenę potwierdź w salonie.
Ceny po rabacie z cenników z 2.10.2026 obowiązują na zamówienia do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli, a importer może skrócić promocję. Cena „z oddaniem auta” to rabat plus premia 3 100 zł za odkup lub zezłomowanie starego auta (przypis 3 cennika). Dane o baterii i zasięgu PHEV pochodzą z dokumentów na rynek europejski z 2025 roku, bo polski cennik ich nie podaje; bagażnik PHEV (507 l) jest z polskiego cennika. Ceny benzyny to katalogowe z cennika z 2.04.2026 (rocznik 2025): promocja 99 900 do 122 900 zł wygasła 30.06.2026, a importer nie opublikował później nowego cennika benzynowego HS. Bieżącą cenę, rabat i dostępność konkretnego auta potwierdź w salonie.
Kontakt · odpowiedź w 1 dzień
Zapytanie trafia do NowoczesneAuta.pl, a my kierujemy je do salonów, które wybierzesz. Napisz też, którym napędem jesteś zainteresowany — przy jednej wizycie przejedziesz kilka.
Ładujemy formularz zapytania…